Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6801) Jim74 válasza audi100td (#6800) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor én kérek elnézést :))

A 216D crossflasheléssel akkor most LS, vagy LF lesz?

(#6802) audi100td válasza Jim74 (#6801) üzenetére


audi100td
nagyúr

LF :U

(#6803) Jim74 válasza audi100td (#6802) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor én azt hiszem nem fogom crossflashelni (ha végre megveszem :) ), mert az LS-t részesítem előnyben a többféle és olcsóbb lemez miatt. Kénytelen leszek egy NEC 7201S-t is venni :DDD

(#6804) audi100td válasza Jim74 (#6803) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát én meg nem LF/LS-ezek, szóval nekem mind1, de Ram azért jól jöhet, bár még soha nem írtam, talán majd egyszer :)

Meg a Pio 215 halkabb lett a moddolt firmware-től, persze így lassabban olvas, de engem nem zavar.

(#6805) Jim74 válasza audi100td (#6804) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mondjuk legtöbbször én is alkoholos filcezek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6806) TeeJay válasza audi100td (#6804) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig jó móka a DVD-RAM
nekem kettő is van egyikre fotókat mentek mindig a másikra meg az összes programomat
így legalább nagyobb az esély hogy ezeket mindig vissza tudom majd olvasni ;)
csak kár hogy utóbbi időben alig láttam 5x írható toknélküli RAM-ot
mindenhol csak 3x sebességű van :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6807) audi100td válasza TeeJay (#6806) üzenetére


audi100td
nagyúr

És milyen előnye van az RW-vel szemben?

(#6808) kali válasza TeeJay (#6806) üzenetére


kali
legenda

hát igen, okos és hasznos dolog a dvd-ram, csak elég sokat őszülök, mire megír az író egy 3x sebeségű lemezt - főként ha a felírandó adat mérete megközelíti a lemez maximáls kapacitását... :W

audi100td; Mi a DVD-RAM?

[ Szerkesztve ]

(#6809) TeeJay válasza audi100td (#6807) üzenetére


TeeJay
félisten

az hogy 1000x megbízhatóbb szerintem
meg 100000x újraírható biztonságosan ami az RW-ről nembiztos hogy elmondható.
végül is én is csak Nero-ban pakolgatom rá mindig az újabb és újabb fotókat és lehet RW-vel ezt nem lehetne sokáig megjátszani mert szerintem 1-2tucat újraírás után beszarna.
bár a Verbatim DVD+RW lemezeim elég jól bírják :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6810) audi100td


audi100td
nagyúr

Köszönöm mind2töknek a választ, én újraírható disc-et eleve csak adathordozásra használom, szóval nem kell nekem Ram.

(#6811) TeeJay válasza kali (#6808) üzenetére


TeeJay
félisten

Panasonic LM-AF120ME az 5x írható lemez
csak kár hogy alig találni belőle, egyéb márkák mint pl Verbatim vagy Maxell azt meg nemtudom hol kellene keresni.
de ilyen Panasonic lemezem van és nagyon jó bírja pedig 2005 decembere óta nyúzom :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6812) kali válasza TeeJay (#6811) üzenetére


kali
legenda

nekem csak 1x és 3x korongok vannak - utóbbi tokos kétoldalas tdk (volt), amit szétkaptam a szent cél érdekében :DDD 5x kellene nekem is... :K
amúgy az eddigi íróim mind szerették/szeretik a dvd-ram lemezeket :C

(#6813) Funkhouse


Funkhouse
csendes tag

Sziasztok! SATA író vásárlás előtt állok. Plextor PX-820SA az egyik kiszemelt, a másik NEC AD-72xxS. Szerintetek melyik legyen? Mik a tapasztalatok? Jobb jelenleg a Plextor annyival, amennyivel többe kerül? Üdv.

(#6814) audi100td válasza Funkhouse (#6813) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Plextor már csak parasztvakítás, valójában egy átcimkézett Pioneer íróról van szó (ami egyébként nagyon jó, de Pio néven csak 5000 Ft), szerintem vegyél inkább Pioneer DVR-216D-t, de sokan dicsérik az NEC 72xxS szériát is.

(#6815) kali válasza Funkhouse (#6813) üzenetére


kali
legenda

annyival nem jobb... :(
a plextor árából vegyél inkább egy sony/nec/optiarc ad-7203s és egy pioneer dvr-216d írót - és még marad is pénzed :C

(#6816) sklopp válasza Funkhouse (#6813) üzenetére


sklopp
őstag

Ez erősen vitatott kérdés. Szerintem a Plex nem éri meg, tekintve hogy az élettartam a lézer dióda függvénye, az pedig nagyjából azonos. Egy Plextor árából kijön 2-3 NEC, a minőség nem annyival jobb. Persze ezt majd vitatják néhányan.

(#6817) IRON STORM válasza Funkhouse (#6813) üzenetére


IRON STORM
őstag

Plextor 820SA= NEC 7200S
Tehát a két kiválasztott író egy és ugyanaz. Természetesen az NEC írót érdemes megvenni mert harmadannyiba kerül.

Csak a TDi!

(#6818) audi100td válasza IRON STORM (#6817) üzenetére


audi100td
nagyúr

Már nem is Pio a Plextor?

(#6819) IRON STORM válasza audi100td (#6818) üzenetére


IRON STORM
őstag

Plex 800A- NEC 7170
Plex 810A SA- Pioneer 112/212
Plex 820 ismét NEC belet kapott.

Csak a TDi!

(#6820) audi100td válasza IRON STORM (#6819) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, köszi.

(#6821) fjani


fjani
tag

Sziasztok.Pio 216d vs nec 7200s közül melyiket vegyem ha kizárólag az írásminőség számít (nem érdekes melyik hogy olvas,és nem kell LS/LF) és csak verba -+ és ricoh +-s lemezre írok.Akinek van már összehasonlítási alapja kérem írjon.Néztem a külföldi teszt oldalakat is de ott csak a nagy sebességű írási stratégiákkal tesztelték 16x-an és fölött, de én csak 4x,6x,8x sebességgel akarok írni és az ezzel a sebességel írt minőség érdekelne.

(#6822) kali válasza fjani (#6821) üzenetére


kali
legenda

nem vagyok a gyors írás híve, de manapság a 18x - 20x írók és a 16x - 18x sebességel írható lemezek mellett, semmit sem érdemes már 4x vagy 6x sebességel írni! az írókat (firmware) sem igazán ilyen sebességre optimalizálják már, és ezért a tesztek is többnyire gyorsabb sebességű írás mellett készülnek. az újabb típusú írókkal megfelelő minőségű korongra legalább 8x sebességgel írj!
ja, és szerintem a pioneer írót vedd! leszögezem; nem vagyok pio rajongó, de bátran merem ajánlani! sony/nec/optiarc esetén inkább ad-7203s legyen az ellenfél, akkor kicsit jobban megfontolnám a választást...

(#6823) audi100td válasza fjani (#6821) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

Én is a Pio-t ajánlanám, a 215-el nagyon meg vagyok elégedve és a 216 állítólag még jobb.

(#6824) fjani válasza audi100td (#6823) üzenetére


fjani
tag

Köszi mindkettőtöknek

(#6825) FefeeX válasza TeeJay (#6809) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát még a 8gigás pendrájv milyen jó erre... :)
Sandisk Cruzer Contour - 8k - 8 giga, 25/18Mbps sebesség. Mióta gépről is filmezek HDMI-n keresztül, nálam kikoptak az újraírható DVD-k... :)

(#6826) audi100td válasza FefeeX (#6825) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egy ilyen 8GB-os pendrive-on én is gondolkozom és már az áruk is igen kedvező.

(#6827) FefeeX válasza audi100td (#6826) üzenetére


FefeeX
veterán

Jaj mekkora egy állat, nagyon gyors, nagyon szép, egyszerűen tökéletes. Bőrtokkal - szinte full extra, csak a szoftverét kukáztam, mert nem kell nekem u3

(#6828) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Pio 216-ost vettem,már benne van a gépben működik frankón,csendesen,de üres lemezem még nincs,hogy írjak,de holnap már lesz az is majd közlöm,hogy írja a lemezt.
Mindenesetre 2 dvd-t amit a régi írom már nem akart beolvasni ez gond nélkül behúzta.
Köszönöm annak aki a Pio felé terelt :R

Mr.Brightside

(#6829) TeeJay válasza FefeeX (#6825) üzenetére


TeeJay
félisten

sajnos a Yamada 6800X-en nincs USB szóval marad az a megoldás hogy Verbatim DVD+RW-re kiírom a filmet majd mikor megnéztem törlés és jöhet a következő kör.
van 5 RW lemezem és nagyon jól bírják

viszont fontos cuccot nem írnék RW lemezre arra jó a RAM nekem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6830) Jim74 válasza TeeJay (#6829) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én ugyanezt csinálom, csak Philips RW-kel :)
Nekem is kb. 5 lemez van befogva erre a célra, úgy két éve nyüstölöm őket, sose rakom be tokba, csak dobálom őket az asztal és a tv állvány között :DDD Semmi bajuk (egyelőre :DDD )

(#6831) FefeeX válasza Jim74 (#6830) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem használod elég gyakran, én naponta írtam őket, és már akad velük a lejátszóm.

(#6832) FefeeX válasza TeeJay (#6829) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem - amellett hogy Pana S511-em van, a gép is ott csücsül a plazma mellett, így HDMI-n nézhetem a filmeket akár 1080p-ben. Amit az asztali nem tud. De sokan vannak hasonlóan (közel a gép a tévéhez, van notebook stb - így felesleges az órákig irogatás)

nem mondom hogy nem lehet csinálni, énis sokáig csináltam, de már belefáradtam :) Inkább így... :)

[ Szerkesztve ]

(#6833) Jim74 válasza FefeeX (#6831) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hidd el, hogy rendszeresen (bár lehet, hogy nem minden nap :) ) használom őket és az asztali lejátszóm is csak egy egyszerű SONY, ami állítólag elég kényes...
Mondjuk a következő asztali lejátszóm biztos, hogy USB-s, vagy DVD-RAM képes lesz ;)

(#6834) Zeratul válasza IRON STORM (#6819) üzenetére


Zeratul
addikt

Hű vazze nem kicsit kurvult el a Plextor, legközelebb LG vagy Samshit bele lesz.

(#6835) kali válasza Zeratul (#6834) üzenetére


kali
legenda

gondolom, ha gagyi lenne az adott "belső", akkor a plextor nem adná a nevét hozzá - tehát okkal tehette a meghajtóiba azokat a cuccokat...

(#6836) audi100td válasza kali (#6835) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mondjuk szerintem az eleve gáz, hogy OEM "belsőt" raknak bele, régen a Plex pont a saját cuccairól volt híres, akkor legalább adnák olcsóbban, mondjuk max. 7k-ért.

(#6837) exbow


exbow
csendes tag

Vettem egy NEC 7203S írót, viszont mind a Nero, mind az Alcohol csak 700k körüli bufferméretet ír ki (a 2 mega helyett). Írtam egy DVD-t is vele, de sokkal lassab is volt és el is rontotta.

Vigyem vissza garanciába? Vagy ezt lehet állítani valahol?

[ Szerkesztve ]

(#6838) kali válasza exbow (#6837) üzenetére


kali
legenda

a buffer méretét állítani nem lehet, de szerintem inkább a rendszerrel és/vagy az illesztéssel/csatolással lesz a gond, és nem az íróval...
milyen alaplap mellé van párosítva az író?

(#6839) exbow válasza kali (#6838) üzenetére


exbow
csendes tag

Asus P5Q-E. Van még rajta egy ide-s író is azzal nincs ilyen gond. XP SP2 van fennt.

(#6840) kali válasza exbow (#6839) üzenetére


kali
legenda

a sata csatolású optikai meghajtók kényesebbek. bios felismeri rendesen a meghajtót? az eszközkezelő szintúgy? rendes módban fut, és nem pio módban? sata vagy ide vinyóról megy a rendszer? ha sata, akkor milyen módban van telepítve az xp (sata illesztő beadagolásával, vagy natív - ide - módban), melyik csatira van dugva az optikai meghajtó (ich10r vagy sil5723), a csatoláshoz megfelelő illesztő telepítve van?

(#6841) exbow válasza kali (#6840) üzenetére


exbow
csendes tag

Igen, mind bios, mind az eszközkezelő jól látja. (Típust jól ismeri fel). Sata vinyóról megy a rendszer, sata-sként lett installálva (floppyról beadva neki a drivert telepítéskor). 3. sata csatlakozóra van kötve (ich10r).

Hol tudom megnézni ezt a pio módot? (Ez nem csak IDE-s eszköznél van?)
Microsoftos driverrel van telepítve. (Windows felismerte és telepítette.)

(#6842) kali válasza exbow (#6841) üzenetére


kali
legenda

sata csatolású eszközöket is ledobhat a rendszer pio módba (akár még sata(2) merevlemezt is!), ezt az eszközkezelő - ide ata/atapi vezérlők ágának kinyitásával, ott az adott csatorna (amin a problémás író van) tulajdonságainál, a speciális beállítások fül alatt lehet többnyire ellenőrizni.

(#6843) exbow válasza kali (#6840) üzenetére


exbow
csendes tag

Így látja a Nero:
[link]

(#6844) exbow válasza kali (#6842) üzenetére


exbow
csendes tag

Ott csak az ICH10R van semmi más...

(#6845) kali válasza exbow (#6844) üzenetére


kali
legenda

akkor valami nem kerek! az ich10r tuladonságainál mit látsz?
nézd még meg itt; eszközkezelő -> scsi és raid vezérlők / ha ezt kinyitod, ott miket látsz?

(#6846) exbow válasza kali (#6842) üzenetére


exbow
csendes tag

Még egy dolog. Megnéztem Intel Matrix Storage Managerel és ott is szerepel mint sata-s eszköz:
Current serial ata transfer mode: generation 1
Model: Optiarc DVD RW AD-7203S

(#6847) exbow válasza kali (#6845) üzenetére


exbow
csendes tag

ICH10R
IDE ATA/ATAPI controller
Manufacturer: Intel
Location: PCI Bus 0, device 31, function 2

scsi és raid vezérlők
Ott csak egy: A6BGMLEM IDE Controller van.

(#6848) kali válasza exbow (#6846) üzenetére


kali
legenda

hát pedig ha a használt átviteli mód sata, akkor nem lehetne lassú az optikai meghajtó.
olvasásban is lassú, vagy csak írásban?
esetleg a firmware frissítése; AD7203S_1061_DL1464

(#6849) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok
Van egy IDE DVD íróm, és amióta megvettem az új alaplapomat (ASUS P5B->P35-DS3 gigabyte), problémáim vannak, ugyanis írás közben-után elkezd fejreállni a rendszer:
-Új weboldalt nem tölt be az IE
-Új programot indítok akkor nem indul el, viszont a feladatkezelőben látom magát a processt, lelőni viszont nem tudom.
Eddig a Windowsra, vagy valamelyik frissítésra gyanakodtam (Windows legális, aut frissítés be van kapcsolva), most viszont már inkább chipsetre, vagy valami BIOS beállításra gyanakszom, mivel csak ez a meghajtó van IDE Masteren, a rendszervinyó SATA II-n van. Lehet csak valami beállítást kell módosítani, de erősen gondolkodom hogy lecserélem egy SATA DVD-RW-re.
Azok közül melyiket ajánljátok? NEC, Pioneer, vagy valamelyik hasonló 5e Ft körüli (gondolom ebben az árkategóriában mindegy, de hátha...)

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6850) audi100td válasza Prego (#6849) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pioneer DVR-216D vagy NEC 7203S-t ajánlanám, de nekem szimpatikusabb a Pio.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.