Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6751) audi100td válasza jorden06 (#6750) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pedig tudtommal a Pio elég megbízhatónak számít, a régi LG íród meg már szerintem kuka.

(#6752) wwhy válasza jorden06 (#6750) üzenetére


wwhy
veterán

Csak a statisztika kedvéért: Pio 109 és 110-es _nálam_ (2 kül. gépben) nagyon sok DL-t rontott (jogtiszta progikkal). Ezért váltottam 7173-as Optiarc(NEC)-re, de az süvöltött, és az általa írt Video DVD-ket az asztali (Philips, 6 hónapos volt akkor) nem mindig kajálta. Gőzöm nem volt, h mit vegyek, elolvastam egy rakás komoly nemzetközi tesztet (nem iponos irományt;]), így lett a H62.

az argep szerint 216D mar kilóra van

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6753) _stick_ válasza jorden06 (#6750) üzenetére


_stick_
őstag

Nekem pio-m van kb 2-3 éves lehet, a típusa talán 109-es de ebben nem vagyok biztos. :F
A lényeg, hogy 1 év után olyat csinált, hogy 10-20 másodpercenként szétesett a kép és nézhetetlen dvd filmeket írtam. Szerencsére ez, egyszercsak megjavúlt.
Mostanába megint meghülyült. Először az újraírható dvd-knél fél óra után szétesett a kép és csúszott a hang. Tegnap kiírtam sima dvd-re egy filmet és megint ez a 10-20 mp-enkénti képszétesés jött elő. Bízom benne, hogy megint megjavúl, de a kora meg az írt anyagaok miatt kevés esélyt látok rá.

Samsunggal kezdtem, nagyon rosszak a tapasztalataim, tehát kilőve. Piot sem akarok, asszem NEC, vagy ASUS lesz a következő, ha nem javúlna meg...

[ Szerkesztve ]

(#6754) kali válasza _stick_ (#6753) üzenetére


kali
legenda

ez a "szétesik a kép" szindróma bizonyos esetekben nem csak az írónak tudható be, hanem modjuk a gyengébb lemezminőségnek is...
a két említett gyártó közül akkor inkább; sony/nec/optiarc :K az újabb 72xx széria nagyon jó!

(#6755) _stick_ válasza kali (#6754) üzenetére


_stick_
őstag

Tapasztalt optikai meghajtó-hibakereső lévén, a gyengébb lemezminőség tényezőt kizártam: újraírható TDK-Verbatim-Fuji mind rossz, egyszerírható Verbatim szintén rossz. (ezekre korábban hibátlan filmeket írtam)

Ami bonyolítja a helyzetet, hogy a nállam rosszúl lejátszott RW DVD-t (film) másik 3 asztalin jól játszotta le. Ugyanarra a lemezre, egy másik íróval lett film írva, amit az én asztalim jól játszott le. :F :W Tehát elvileg a lemeznek nincs baja és a lejátszómnak se. Akkor véletlen egybeesés lenne, hogy a gyengén szereplő íróm irományait a grundig észreveszi és rosszúl játsza le. Ááh, de utálom az ilyeneket kisakkozni... :(((
Mindenesetre még nem dőlt el, hogy az asztali lejátszó, vagy a dvd író a rossz, esetleg mindkettő. :(

(#6756) Jim74 válasza _stick_ (#6755) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem lehet esetleg, hogy a kiírandó video anyaggal van a probléma?
Csak egy felvetés. Ez megmagyarázná, hogy ugyanaz az írott lemez más asztali meghajtóban hibátlanul megy. Lehet, hogy a Te lejátszód kényes a codec-re pl.
Gondolom az ugyanarra a lemezre másik íróval írt film, másik képanyag is volt, amit az asztalid jól játszott le...
Pl. én jártam úgy, hogy nem tudtam kamerára rögzített anyagból DVD-t csiánlni, mert mindig kifagyott a program. A 4 anyagból egy LongPlay üzemmódban volt rögzítve és ettől kifeküdt az encoder program... Ráment egy éjszakám mire rájöttem, hogy mi a bibi...

(#6757) _stick_ válasza Jim74 (#6756) üzenetére


_stick_
őstag

Nem felvett, hanem szerzett anyagokkal dolgozom, remélem érted. ;)
Az egész azzal kezdődött, hogy az RW DVD-re kiírt filmek, egyszer-kétszer megakadtak. Mára már annyi rajtuk a hiba, hogy nézhetetlenek.
Mivel ugyanazokat a filmeket ismerőseim is kiírják maguknak, ezért az nem lehet problémás.

(#6758) Pocee válasza audi100td (#6715) üzenetére


Pocee
senior tag

Hi!

Ez igaz,hogy jobb a Taiyo Yuden a verbatimnál?
Vagy csak ár/érték arányt figyelembe véve jobb?

Mr.Brightside

(#6759) audi100td válasza Pocee (#6758) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudtommal a legjobb lemzek, de javítson ki valaki ha tévedek, a Verbatim (van belőle Taiyo is) meg szerintem rögtön ott van a második helyen.

(#6760) Pocee válasza audi100td (#6759) üzenetére


Pocee
senior tag

Kössz! Akkor módosítom a nagytételes rendelésünket ;)

Mr.Brightside

(#6761) Jim74 válasza _stick_ (#6757) üzenetére


Jim74
nagyúr

A leírtak alapján olyan érzésem van, mintha az állásban valami változás következne be a lemezen...
Új RW lemezzel is ez történik?

(#6762) Jim74 válasza Pocee (#6758) üzenetére


Jim74
nagyúr

A Taiyo Yuden alapanyagú lemezek nagyon jók.
Verbaatim is gyárt ilyen alapanyaggal, de nemrégen Maxell-t láttam talán.

Anno a Philips is használta CD lemezeknél (ég és föld volt egy TY és egy Ritek alapú lemez)

(#6763) jorden06 válasza _stick_ (#6753) üzenetére


jorden06
senior tag

Egyszerűen nem tudok dönteni: az LG-t egyelőre (ha jól emlékszem) csak wwhy ajánlotta, rosszat nem hallottam róla, viszont nem tudom beszerezni, szerény kis városomban csak GH20NS15 és H55/58 érhető el egyelőre, H62N sehol sincs nagykerben.

A Pio 21x szériát pedig ahány ember dicsérte, annyi jól le is húzta, hogy ront stb...

Az ASUS és Samsung szintén rossz állítólag, a NEC-el kapcsolatban pedig 0 infóm.

[ Szerkesztve ]

(#6764) audi100td válasza jorden06 (#6763) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azért a Pio 21x szériát jóval többen dícsérik, mint lehúzzák és nem alaptalanul.

(#6765) jorden06 válasza audi100td (#6764) üzenetére


jorden06
senior tag

Te milyen hibákról tudsz, amit mindenképpen érdemesnek találsz megemlíteni? Általánosak? Vagy csak néha esik meg?

Eddig az 11x szériáról több rosszat hallottam, 21x-ről csak szemeket, de az is aggasztó számomra :( Vagy nem olyan vészesek?

(#6766) audi100td válasza jorden06 (#6765) üzenetére


audi100td
nagyúr

Épp azt mondom, hogy eddig nem nagyon hallottam róla rosszat :U

(#6767) jorden06 válasza audi100td (#6766) üzenetére


jorden06
senior tag

És 215 vagy 216 inkább?

(#6768) gg72 válasza jorden06 (#6767) üzenetére


gg72
veterán

Külföldi fórumokat olvasgatva a 215-nek érthető módon kiforrotabb a firmware-e, viszont a 216 halkabb és valószínűleg írásminőségben is behozza majd idővel a 215-öt, én mindenesetre ma veszek egy 116d-t, majd beszámolok róla, hogy milyen.

(#6769) jorden06 válasza gg72 (#6768) üzenetére


jorden06
senior tag

116D? Az a régi széria nem rosszabb?

(#6770) gg72 válasza jorden06 (#6769) üzenetére


gg72
veterán

Ugyanez a széria, csak nem sata, hanem ata.

(#6771) jorden06 válasza gg72 (#6770) üzenetére


jorden06
senior tag

Mert Pio fórumban viszont olvastam, hogy szokott vele gond lenni. Maga a belük stb. egyébként ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

(#6772) jorden06 válasza gg72 (#6770) üzenetére


jorden06
senior tag

Mert Pio fórumban viszont olvastam, hogy szokott vele gond lenni. Maga a belük stb. egyébként ugyanaz?

Bocsi kétszer ment :B

[ Szerkesztve ]

(#6773) gg72 válasza jorden06 (#6772) üzenetére


gg72
veterán

Mármint a 116d-vel szokott gond lenni? Szerintem csak a csatolófelületük más, amúgy ugyanaz a két író, így nem hinném, hogy egyéb tulajdonságaikban, vagy írásminőségben különböznének.

(#6774) gg72 válasza jorden06 (#6772) üzenetére


gg72
veterán

Itt van egyébként a Pio hivatalos oldala az új modellekről:
[link]

(#6775) audi100td válasza jorden06 (#6772) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ne bonyolítsd már túl a dolgot, vegyél egy 216-ot és meglátod jó lesz, ha nem kicserélik.

Egy 5000 forintos írón kár ennyit rágódni.

(#6776) jorden06 válasza audi100td (#6775) üzenetére


jorden06
senior tag

Én azért szeretek utánajárni, mit is veszek, még ha 5K-s tételről van is szó. A cserével meg az a baj, hogy ha nem fixen produkálja, csak minden X. lemezt rontja el, akkor gariztatásról sem beszélhetünk, mert a szerviz nem tapasztalja a hibát.

(#6777) audi100td válasza jorden06 (#6776) üzenetére


audi100td
nagyúr

Általánosságban ki lehet szerintem jelenteni, hogy megbízhatók, eddig egy hibaesetről hallottam, de nem nagyon olvastam a topikját. Amikor én vettem mindenki ezt ajánlotta és elégedett vagyok az enyémmel.

Ja és minden gyártónál vannak selejtek, ha így álsz hozzá, felesleges bármit is venni, ilyen gondok bármelyik íróval lehetnek. Ezekre a kérdésekre nem fog adni senki konkrét választ.

És hogy szépen ír a H62/66N egy tesztben, az még nem mond semmit a megbízhatóságról.

(#6778) jorden06 válasza audi100td (#6777) üzenetére


jorden06
senior tag

És 215D vagy 216D? :U

(#6779) audi100td válasza jorden06 (#6778) üzenetére


audi100td
nagyúr

216

(#6780) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Üdv!
Csatlakozom wwhy-hoz, nekem is LG GSA-H62N íróm van tavaly november óta és tökéletesen működik, halkan és jó minőséggel ír.

(#6781) FishAir


FishAir
senior tag

Én ma vettem egy 216DBK-t. Nem sokkal halkabb szerintem mint a 110D-m volt. A tálca ki be adogatás viszont sokat finomodott. A 110D-n meg lehetett számolni a fogaskeréken a fogakat, ahogy húzta befelé. :)

Életemben nem írtam még 8x-osnál gyorsabban lemezt. Most véletlenül Nero-ban 20x-oson maradt, mert rengeteg adatot kell kiírnom és egy kicsit kapkodtam. Na mondom faja, lehet kuka a lemez (Verba: MCC 03RG20). Visszaolvasni visszaolvasta gond nélkül. Gondoltam kipróbálom apum ezeréves laptopján, amiben egy 8x-os toshiba olvasó csücsül. Gondolkodás nélkül beolvasta és másolt róla lefelé szépen.
A Nero 4:28 másodpercet írt ki mikor végzett a 4 197 744 640 byte-nyi (3,9 GB) adat írásával.

Szóval szerintem jó lesz ez. Nemsoká írnom kell majd DL és DVD-RAM lemezeket is. Beszámolok az eredményekről.

iDontcare

(#6782) guiness


guiness
csendes tag

Hello!

Nekem pár hónapja van egy pio 215D írom, eddig nem vettem eszre hogy barmi baja lenne vagy nem írna jol. Egyetlen hibája talán hogy lassan olvassa vissza az adatokat de ezen kivul semmi, ezt se tudom pontosan hogy ez hiba talán vagy semmit se jelent. Nah mindegy , a lényeg, hogy egy barátom akar venni írót és most azon gondolkozom, hogy ezt ajánljam-e neki vagy esetleg valami mást. Elég vegyes véleményeket olvastam és nem igazan tudom hogy most akkor mi a jo is??!!
Amikor en vettem az enyémet akkor ezt javasoltak sokan, köztük egy elismert szakertö is, PPéter, talán mondhatom ezt.
A masik, hoyg olvastam olyat is a hozzaszolasokban, hogy a 215D nem irja olyan jol a mostani TDK lemezeket, illetve a mostani TDK lemezek egyaltalan nem olyan jo.
Én evek ota, kb 3 eve hasznalom ezt a fajta lemezt ( kékszinű TDK), most emelett még a nyomtathatos TDK hasznalom, és eddig nem volt velük problemam, illetev egyzser ketszer annyi hogy az iro nem ismerte fel szerintem jol es csak 4x-en engedi irni ( egy ket lemeznel).
Szoval a kerdesem az lenne hogy akkor most milyen lemezeket szabad venni??!!
Amit en hasznalok az TTH02- nyomtatos TDK és sima kék szinu az pedig MBI 01RG40 az azonositoszama.
Kicsit sokat irtam amint latom, de még egy kerdesem lenne igy a vegere...
Mi a különbseg a sata es az ata pio irok között? Egyaltalan ha van sata port az alaplapomon akkor erdemes még ata-s (eide) irot venni?? vagy csak az vesz még ilyen irot akinek nincs annyi sata port az alaplapjan?!

Huh, hosszu lett a hozzaszolasom, ezert elöre is elnezest kérek és türelmet a végigolvasasahoz!!
A válaszokat, ha ezekutan még segitetek egyalatan a tudasomat kiböviteni a kerdeseimre, elöre is Köszönöm!

üdvözlettel: guiness

(#6783) gg72 válasza FishAir (#6781) üzenetére


gg72
veterán

Én tegnap vettem egy 116D-t és eddig nekem is jók a tapasztalataim, írtam vele (6X) mínuszos Verbatimot (MCC) és TDK-t, valamint +os Ricoh-t, visszaellenőriztem Plextorral és Liteon-nal (Plextools és KProbe programok), eddig szépek az eredmények, majd holnap felteszek néhányat. DL-írás még nálam is hátravan. A lemeztálca valóban halk.
Más.
Erről mi a véleményetek? Ha igaz, lehet benevezek egyre...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6784) jorden06


jorden06
senior tag

No, megrendeltem a 216D Pio írót. Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeket.

A régi lemezek olvastatásával én még kételkedem, hogy mennyire fog menni neki, pénteken kiderül.

Az meg engem is érdekelne, hogy milyen lemezt érdemes most venni, mert ez a kék TDK nálam sem jó mindig.

(#6785) FishAir válasza jorden06 (#6784) üzenetére


FishAir
senior tag

Én Verbatim-ra írok 6 éve. Volt egy 108-as aztán egy 110-es Pio-m, egy rontott darabra sem emlékszek, és a mai napig visszaolvassa őket bármi.

A régi lemezek olvasását kipróbáltam, így, hogy mondtad. Beraktam egy 1998-ban írt nemtudom milyem márkájú (az van ráírva, hogy That's Write! :) ) enyhén karcos cdt, és beolvasta minimál kínlódással.

iDontcare

(#6786) kano válasza gg72 (#6783) üzenetére


kano
nagyúr

Csak elírás lehet, mert ha megnézed a webshopban akkor ott már br. 60k.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#6787) jorden06 válasza FishAir (#6785) üzenetére


jorden06
senior tag

Régebben írt DVD-t próbáltál már? Csak mert állítólag az kevesebb ideig őrzi meg az adatot, mint a CD.

Egyébként hányszoros sebességgel írsz/írtad a régebbieket?

(#6788) FishAir válasza jorden06 (#6787) üzenetére


FishAir
senior tag

4x-esen írok mindent. 6 évnél régebbi DVD-im nincsenek, de azok mind mennek.

Egyébként most jöttem rá, hogy RAM-ot nehezen fogok írni a 216D-vel. :) Jöhetne már erre is valami crossflash firmware.

iDontcare

(#6789) jorden06 válasza FishAir (#6788) üzenetére


jorden06
senior tag

Azt mondjuk nem értem, hogy nem tud ez RAM-ot írni, amikor ezt még az alap LG 4163B írom is tudja...

(#6790) FishAir válasza jorden06 (#6789) üzenetére


FishAir
senior tag

Nem értem én se mit kínlódnak ezzel, hogy a sima 216 ír RAM-ot a D-s az alap az L-es meg lightscribe-os vagy mittomén hogy van. Pedig ezeket mind a 3 masina tudná, csak a firmwareből kiveszik, ha jól tudom. De ez már a 110-nél is így volt és így is maradt úgy tűnik. Meg lesz ez oldva csak idő kell neki.

iDontcare

(#6791) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

kéne valami jó dvdíró, épeszű áron (+10kt a plextor nekem nem ér meg). eléggé sokat nézek filmeket, tehát nem árt, ha az eredeti lemezeket gond nélkül viszi (jelenlegi meghalt LG azokat nem szerette egyre inkább, ahogy öregedett). dvdt mostmár olyan 50-80nál többet évente semmiképpen nem fogok írni várhatóan. lightscribe, RAM örülök ha van, de nem székséglet, SATA port musthave.

ki mit ajánl?:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6792) audi100td válasza proci985 (#6791) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én a Pioneer DVR-216D-t ajánlanám ;)

(#6793) proci985 válasza audi100td (#6792) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi a gyors választ;>

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6794) Jim74 válasza audi100td (#6792) üzenetére


Jim74
nagyúr

De az nem Lightscribe, ha jól tudom.

Ha nagyon szükséges az LS, akkor NEC 7201S

(#6795) proci985 válasza Jim74 (#6794) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

megvettem a piot... annyira LS nem fontos, tényleg szépek a lemezek, de baromi sok idő a felégetés... nomeg drágák és nehezen beszerezhetőek. meg talán ha kéne, akkor még mindig felrakhatom a dögledező LGt:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6796) TeeJay válasza audi100td (#6792) üzenetére


TeeJay
félisten

próbáltátok már ezt a 116D / 216D írókat?
árban nagyon tuti ahogy látom :R
és ha jól olvastam már most lehet buherálni a FW-t rajta hogy írjon DVD-RAM-ot meg karcoljon lemezre mindenfélét :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6797) TeeJay válasza FishAir (#6781) üzenetére


TeeJay
félisten

az a jó ha a 216DBK tud olyan halk lenni mint a 110D
mivel utóbbi csak 12x sebességgel olvasta az írt lemezeket a 216 viszont már 16x-ig túrja neki. :R
biztos van haszna hogy a 116/216-os sorozat új házat kapott ami csökkenti a zajokat :R

ja és hogy fogsz vele DVD-RAM-ot írni?
vagy már crossflashelted is sima 216-ra?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6798) TeeJay válasza FishAir (#6790) üzenetére


TeeJay
félisten

PPeter írta annakidején hogy a DVD-RAM írás és a LS vagy LF tudás pluszpénzbe(licenc azt hiszem) kerül a cégnek ezért adják ki ugyanazt az írót butított FW-vel hogy a 116D/216D ne tudja ezeket.
persze az ügyes emberek azonnal rátúrják a RAM és LS képes FW-t és megkapják ugyanazt az írót olcsóbban. pl egy sima 116/216-os író drágább lenne párszáz forinttal szerintem
az L-es meg még a simától is picit drágább

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6799) FishAir válasza TeeJay (#6797) üzenetére


FishAir
senior tag

Na pont most oldottam meg a dolgot. 216D-ből csináltam 216L-et. Így írhatok RAM-ot van labelflash meg azt hiszem bitsetting is.

iDontcare

(#6800) audi100td válasza Jim74 (#6794) üzenetére


audi100td
nagyúr

Épp azért, hisz azt írta, hogy LS meg DVD-Ram nem fontos neki :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.