Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6851) FefeeX válasza Prego (#6849) üzenetére


FefeeX
veterán

Szia

nekem is ilyen lapom van, és frankón kezeli az IDE-s DVD íróm... A nálad leírt probléma sosem jött elő. De valóban meggondolandó a SATA író, én Pio-t ajánlanám, 215D, vagy ha van már akkor 216D (erről nekem is tájékozódnom kellene, SATA-bol van e már az új...)

(#6852) Prego válasza FefeeX (#6851) üzenetére


Prego
senior tag

Én ezekre a különböző módokra tippelek: anno volt hasonló, még a P3as gépemben, a Windows ME alatt minden 4. CD nél újra kellett telepíteni a CDCreatort. Ott azzal oldottam meg a gondot, hogy a Win ME-t végül elsődleges partícióra raktam, és egyből szépen ment minden.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6853) audi100td válasza FefeeX (#6851) üzenetére


audi100td
nagyúr

Már kapható 1-2 hete a 216D :)

(#6854) FefeeX válasza audi100td (#6853) üzenetére


FefeeX
veterán

Az aláírásodhoz: mivan, vége a vizsgaidőszaknak? :)

(#6855) TeeJay válasza audi100td (#6836) üzenetére


TeeJay
félisten

régen nem voltak ilyen olcsók a DVD írók és akkor még ki lehetett extra funkcióval tűnni a többiek közül. de ma már ki lenne az a beteg ember aki 8-10ezret adna Plextor DVD íróra mikor 5ezer alatt meg lehet kapni egy ugyanolyan jó Pioneer NEC LG vagy Samsung írót?
a Plextor árán 2darab Pioneer-t kapsz és ugye az 100x jobb üzlet :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6856) TeeJay válasza FefeeX (#6851) üzenetére


TeeJay
félisten

216D talán jobb ajánlat mert többmindent fejlesztettek rajta
és ugye halkabb is lett mint az előd :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6857) audi100td válasza FefeeX (#6854) üzenetére


audi100td
nagyúr

Végeztem a sulival és kell a lóvé jobb hangfalakra :)

[ Szerkesztve ]

(#6858) exbow válasza kali (#6848) üzenetére


exbow
csendes tag

Köszi a linket. Upgrade után már 2 megát lát minden program. :-)

Viszont itt van 2 írási sebesség görbe és nem valami biztatóak...

NEC 4571 [link]

NEC 7203S [link]

Ugyanaz a fájl, ugyanolyan Philips 16X lemez. Légyszi nézd meg!

Köszi.

(#6859) FefeeX válasza audi100td (#6857) üzenetére


FefeeX
veterán

És nem is akarsz már több függvényt kirajzoltatni? :)
(Vizsgán is tudtad használni? - mármint versenyelőny szerzésére... :) )

(#6860) audi100td válasza FefeeX (#6859) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem egyetemre jártam, hanem gépészeti szakközépre Ausztriába, de az írásbeli érettségin használhattam.

(#6861) FefeeX válasza audi100td (#6860) üzenetére


FefeeX
veterán

Én is akartam ilyet, de nálunk kitiltották az egyetemről - pedig olyan szépen kirajzolják ezek a függvényeket... Megoldják helyetted az egyenleteket stb... :)

(#6862) kali válasza exbow (#6858) üzenetére


kali
legenda

én ezekre a tesztekre ebben a formában nem sokat adok! csak kimondottan tesztelésre alkalmas meghajtóval kell tesztelni, ellenkező esetben csak a nero olvasási tesztjét szoktam használni; ha szépen egyenletesen emelkedik az olvasási sebesség és nincs visszaesés, akkor minden ok!
érdemes ezt elolvasni; link

(#6863) exbow válasza kali (#6862) üzenetére


exbow
csendes tag

OK. A linket megnézem.

A lényeg, hogy most már úgy néz ki minden ok. Mégegyszer köszi.

(#6864) audi100td válasza FefeeX (#6861) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jaja, tényleg nagyon jó kis kütyü, tud ez minden durvaságot. :)

(#6865) Prego válasza Prego (#6852) üzenetére


Prego
senior tag

Az nem lehet hogy azért omlik össze a rendszer, mert a SATA rendszervinyó AHCI Disabledre van lőve, vagyis PATA vinyóként kezeli, és a DVD írom is IDE MAsterra van rakva?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6866) Jim74


Jim74
nagyúr

Hali!

Tudtok esetleg valami boltot, ahol vehetnék egy Pioneer 216D-t (feketét) és valahol a Váci út Lehel tér és Árpád híd közti részéhez közel van? Az sem hátrány, ha van NEC-7201S meghajtó (fekete) is az üzletben.
Előre is köszi az infót ;)

(#6867) Jim74


Jim74
nagyúr

Megtaláltam a megoldást :))
Igaz nem a XIII. kerületben, hanem Zuglóban, de végül is az is útba esik néha :DD

(#6868) slaci007 válasza Jim74 (#6867) üzenetére


slaci007
senior tag

[link]

Tungsram 1896-2022

(#6869) Jim74 válasza slaci007 (#6868) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen, de amit Zuglóban találtam, ott egy ezressel olcsóbb a 2 meghajtó (10.500,Ft a PIO-216D + NEC 7201S), holnap már mehetek is érte és pont útba is esik holnap :DD
Úgyhogy most örülök :))

(#6870) 3x3y válasza exbow (#6858) üzenetére


3x3y
aktív tag

NEC 7203S [link]

Ez teljesen jó, nincs hiba, visszaeséskor kalibrálta a lézert az íród, teljesen jó.
A 4571-nél már gáz van...

PF

(#6871) bartucc


bartucc
addikt

Tapasztalatok ezzel a tipussal?:
SONY DVD-RW DW-Q30A

A probléma az vele hogy nem nagyon akar cd-t olvasni, dvd-kkel viszont simán elvan.(a régi lg kombó mindent beolvasott, ez meg csak az egyik tdk-cd). Lehet ezen vhogy segíteni?
Kössz előre is!
Esetleg firmware módosítás(ha van ilyenre mód, egyébként kétfélét találtam, nekem az újabb van) használhat?

üdv
Attila

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6872) Jim74 válasza bartucc (#6871) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

Milyen idős a készülék? Mennyire van "szennyezett" (por, cigarettafüst, stb.) környezetben?
Milyen firmware van benne, és van-e attól újabb? (Bár szerintem ez nem firmware) probléma.

Próbálj meg esetleg egy tisztitó lemezt, vagy sűrített levegős tisztítást, hátha csak koszos a fej.

Ha ez sem segít és nem garis már a készülék, akkor szerintem vegyél egy új meghajtót, mert nem éri meg javíttatni.

(#6873) bartucc válasza Jim74 (#6872) üzenetére


bartucc
addikt

Kössz a választ, 2005 végi, de nagyon sok ideig nem volt használva(másfél éve nem ment).
Egyébként polcon volt, füst, por nem érte, gari nincs már rajta, ezért megnéztem, de nagyon tiszta, porszemet nem találtam benne, de egy tisztítást fog kapni.
Firmware revíziója YYS6/YYs7 ezekkel próbáltam, semmi változás.
Javításon nem gondolkoztam(már 5-ért adják a 216d-t, lesz majd másodlagos legfeljebb)
De kössz a tanácsokat!!! :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6874) Core2duo6600 válasza bartucc (#6871) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem az LG csinálta ugyanezt meg

Ez elektronikai vagy kontakthiba
Szedd szét amnennyire csak lehet
Majd rakd össze
Utána nekem ment
Ott volt a polcon 2 hétig, közben vettem ujjatt.
És láss csodát összeraktam és elindult.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6875) PPeter válasza Core2duo6600 (#6874) üzenetére


PPeter
addikt

Kontakthiba esetén nem csak a CD-vel szórakozna. Ha meg a fejen belül van valami hiba, azt szét nem szedi, az hétszentség. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6876) bartucc válasza PPeter (#6875) üzenetére


bartucc
addikt

Na egy próbát azért megér, nem sokat veszthetek(csak egy non-cd-rw/dvd-rw-t :DDD )
A fejet is szét tudom szedni, attól nem kell félni......
Csak lehet hogy össze nem rakom utána :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6877) Jim74 válasza bartucc (#6873) üzenetére


Jim74
nagyúr

Sajnos az állásban is tönkre mehetett.
Én azt hallottam, hogyha nem használsz sokáig egy optikai egységet (dvd lejátszó, cd lejátszó, stb), akkor érdemes egy lemezt tenni bele, mert az felfogja a por egy részét. Ha nincs benne lemez, akkor az állásban rárakódhat por és amikor behelyezel egy lemezt, akkor megsérülhet a lézerfej, mert elég közel mozog a lemezhez és lerakódott por gondot okozhat.
H a ez az állítás nem igaz, akkor elnézést én is csak hallottam, vagy olvastam valahol.

Szerintem próbálj egy fejtisztítást, és ha nem megy, akkor kuka. Nem éri meg sz*rakodni vele szerintem.

(#6878) tototos


tototos
őstag

Hello.

Milyen pata csatlakozós írót ajánlotok 5-6 ezres katban?

Két Necet néztem nem tudom mik a különbségek.
AD-7203A
AD-7191A

Vagy ha tudtok jobb típust akkor írjátok :C

(#6879) Jim74 válasza tototos (#6878) üzenetére


Jim74
nagyúr

A 7191-et nem, mert állítólag az NEC 71-es sorozata gyenge volt. Én most ki egy 7173-as 7201-esre mert a 7173-as hibázott.

Állítólag a Pioneer 116-os meghajtója is jó.

(#6880) shteer válasza tototos (#6878) üzenetére


shteer
titán

pio 116 :K ahogy Jim74 is említette

..szerintem jónak tűnik

(#6881) tototos válasza Jim74 (#6879) üzenetére


tototos
őstag

Köszi, 7203-ról valami? jó lenne a Lf miatt, bár ha a pio jobb akkor az lesz a befutó.

(#6882) Jim74 válasza tototos (#6881) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt hiszem a Pio-t lehet crossflashelni és akkor az is LF-es lesz. De ehhez nem igazán értek :DDD

(#6883) tototos válasza Jim74 (#6882) üzenetére


tototos
őstag

Na ilyeneket nem próbálgatok :DD 2 javaslat pio melett marad az :C

[ Szerkesztve ]

(#6884) Jim74 válasza tototos (#6883) üzenetére


Jim74
nagyúr

De akkor az nem lesz Labelflash.

(#6885) Jim74


Jim74
nagyúr

Ma beraktam a gépembe eg yPioneer 216D-t.
Miért van az, hogy a LED-je folyamatosan, nagyon halvány világít alaphelyzetben?
Ez normális?

(#6886) tototos válasza Jim74 (#6884) üzenetére


tototos
őstag

Mindegy, annyira úgyse lenne használva, szinte semennyire :DDD De 2 szavazat volt a pio melett így inkább az

(#6887) Core2duo6600 válasza PPeter (#6875) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát nem tudom nálam mi volt, de nekem a cd ket nem kezelte egyaltalán
szétszedtem, lemondtam róla, másikat vettem, majd próba cseresznye alapon, osszeraktam beletettem egy lemezt, és beolvasta azóta is megy

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6888) Core2duo6600 válasza Jim74 (#6885) üzenetére


Core2duo6600
veterán

valszeg azt jelzi, hogy uzemre kész
Ha rendesen muxik, akkor no para

Nálam volt egy gép amiben volt, egy megnem mondom milyen optika, talán nem is DVD RW volt
Állandóan villogott benne a led, ha volt benne lemez, ha nem
Ami nem lett volna baj, ha nem vakító fénnyel csinálta volna.
A tulaj is háborgot ezen.
Végül, egy fekete szigszallag lett belőle
Ezzel az erővel akár le is hagyhatták volna, hiszen nem lehetett tudni hogy épp mit csinál.

Sőt nekem a Asus DVD olvasom, időnként felpislan a lámba ha semmit nem csinál, és nincs benne lemez, ha bem benne folyamatosan ég, ha dolgozik villog.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6889) Jim74 válasza Core2duo6600 (#6888) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor megnyugodtam :)
ASUS olvasóm nekem is volt, azon nem lepődtem meg.

Egyébként egy ismerősöm NEC-vel járt így, hogy kiszedte a gépből visszarakta és utána működött rendesen (olvasott,írt mindent). Az informatika kiszámíthatatlan :DDD

(#6890) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

A leghalkabb sata-s írót keresem, tudnátok segíteni?

(#6891) Core2duo6600 válasza Mauzes (#6890) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A halkság relative
Ha lassan írod a lemezt mindegyik halk.
Ha gyorsan mindegyik gyors.
Mivel 5-10 000 közt vannak zömmel, nem találsz egyikben sem hangszigetelést ott sporolnak ahol csak lehet.

TSSTcorp CDDVDW SH-S203P -ről jokat olvasni, amikor kerestem, ezt hozták ki a királynak.
Érdekesség, hogy ugyanaz a elektronika van az
ASUS DRW-2014L1T -ben is, amit a legszarabbnak hoztak ki, pont ezért vettem meg azt is.
Így első kézből tapasztalhatom meg, hogy nem a tesztprogramok, hanem a valós használat esetében mi a különbség ? Jelentem semmi.
Talán annyi, hogy a TSSTcorp féle, valamivel hamarabb találja meg a lemezt.

Még annyit, hogy a TSScorp ot, samsungnak vettem, tehát így is volt kint az ipon oldalán, hogy samsung

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6892) shteer válasza Core2duo6600 (#6891) üzenetére


shteer
titán

tsst - toshiba-samsung-storage-technology

..szerintem jónak tűnik

(#6893) kali válasza shteer (#6892) üzenetére


kali
legenda

(#6894) bartucc válasza Core2duo6600 (#6887) üzenetére


bartucc
addikt

Köss a tanácsokat mindenkinek, szétszedtem nagyjából, kábelek ki-be, olvasófejre sűrített levegő, hát nem sok változás. De igazából majdnem lényegtelen(van kb 3-4 cd amit használnák a nagy gépnél, azt is csak telepítésnél, újrairhatót is cd-ből max ha 3-4 hetente irok(mp3 van), akkor meg igazából amire kell egyenlőre megfelel, ha lesz kess akkor meg lesz még egy pio 216d!
Mégegyszer kössz a segítséget mindenkinek!!! :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6895) Jim74


Jim74
nagyúr

Szóval megvettem végre a két kiszemelt meghajtót:

Pioneer 216D
NEC 7201S

Első tapasztalataim, hogy talán a Pio halkabb, de mindkettő hibátlanul írta és olvasta az agyonkarcolt, agyonhasznált DVD-RW-jeimet :)
Egyelőre mindkét meghajtónak 10/10 pont :D

(#6896) Mauzes válasza Core2duo6600 (#6891) üzenetére


Mauzes
őstag

Bocs, azt elfelejtettem írni, hogy az írás nem érdekel, mert azt úgyis lassan végzem, hanem főleg az olvasás, felpörgetés, ilyenek...

(#6897) Sonja


Sonja
veterán

Mivel én is Pioneer 216D vásárlás előtt vagyok, így érdekelne, hogy honnan lehet letölteni hozzá módosított firmware-t? :F Bitsetting állítás lenne a legfontosabb! :) Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6898) Jim74 válasza Sonja (#6897) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha jól tudom, akkor a 216D-hez még nincs módosított firmware, de ha nincs igazam, akkor sorry ;)

(#6899) Sonja válasza Jim74 (#6898) üzenetére


Sonja
veterán

Hááát, akkor marad a 215D, mert ahhoz (tudtommal) már van. Az is elég végülis, bőven! :D Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6900) IRON STORM válasza Sonja (#6897) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nincs módosított firmware, azonban a MediaCodeSpeedEdittel megcsinálhatod hogy bitsetting képes legyen az íród.
Letölthető: itt

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.