Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7401) audi100td válasza sulep (#7399) üzenetére


audi100td
nagyúr

Inkább vegyél normális lemezt, Verba, Richo vagy Taiyo (drága) :U

(#7402) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Melyik a legjobb ight Scribe os dvd író ma a piacon? :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7403) sulep válasza Mr.Grincs (#7402) üzenetére


sulep
senior tag

Mennyire ajánlott a Samsung SH-S223-as írója? Jó ez az író?

(#7404) audi100td válasza sulep (#7403) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem ajánlott, inkább Pioneer 216D vagy 215D és NEC 7200 széria.

(#7405) audi100td válasza Mr.Grincs (#7402) üzenetére


audi100td
nagyúr

NEC 7201S

(#7406) FefeeX válasza sulep (#7400) üzenetére


FefeeX
veterán

Mondtam már, sz@r a TDK, hiába volt kazettában jó márka (mindenki emiatt veszi), nem ő gyártja az anyagot, csak rászitázza a nevét a Ritek cuccaira. Az meg olyan amilyen. Verbatim, Ricoh, Taiyo Yuden. Minden mást hanyagolni!

(#7407) shteer válasza FefeeX (#7406) üzenetére


shteer
titán

már én is mióta mondom minden ismerősnek... :(

..szerintem jónak tűnik

(#7408) sulep válasza FefeeX (#7406) üzenetére


sulep
senior tag

De kipróbáltam egy új LG íróval és megírta azt a lemezt amit az én nec íróm nem.

(#7409) FefeeX válasza sulep (#7408) üzenetére


FefeeX
veterán

Attól a lemez még sz@r... Megírja, oké, 2 év múlva meg majd megy a sírás, hogy nem olvassa semmi...

(#7410) audi100td válasza FefeeX (#7409) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ne törd magad, vannak akiken nem lehet segíteni. :U

(#7411) vmaxter válasza FefeeX (#7409) üzenetére


vmaxter
tag

Sajnos kevés az olyan lemez amit két év múlva vissza lehet olvasni 100%-ig. Elővigyázatosságból én a fontos dolgaimat időnként újra archiválom.
Az optikai adattárolás nem a legtökéletesebb megoldás!

(#7412) FefeeX válasza vmaxter (#7411) üzenetére


FefeeX
veterán

Jó íróval jó lemezre írva hidd el, 10 évig legalább vissza tudod olvasni tökéletesen. DE itt mindkét dolgot figyelembe kell venni!!!!

(#7413) audi100td válasza vmaxter (#7411) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én eddig a lemezeim többségét visszatudom olvasni, pedig nagy része nem az utóbbi 2 évbe lett megírva.

(#7414) vmaxter válasza audi100td (#7413) üzenetére


vmaxter
tag

Hát jól van...

(#7415) Oliverda


Oliverda
félisten

A Samsung SH-S223Q modellről van valakinek tapasztalata? Használ valaki itt ilyet?

A newegg-en szinte csak jókat írna róla a júzerek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7416) Core2duo6600 válasza audi100td (#7413) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezzel én is így vagyok.
néhány darab volt, amit sehogy sem tudtam beolvasni semmivel sem.
És legtöbbször a lemeznek az árát nézem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7417) FefeeX válasza Core2duo6600 (#7416) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem az a néhány darab: Arita (ami ugyanaz az anyag mint a TDK), Memorex (CMC), meg Xerox (na erre nem emléxem miből van)

Érdekesmód a Verbák és a Ricoh-ok egytől egyig mind tökéletesen olvashatóak.

(#7418) Mr.Grincs válasza sulep (#7403) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hát nemtudom. Samsungokat nem ismerem, de az egyik barátomnak volt és ő ráfaragott vele egy évvel ezelőtt. Nagyüzembe írta a dvdket és nem bírta az iramot, hibásan írta meg leállt ismeretlen hibával, íróprogramtól függetlenül. Nem cserélték ki neki mert mindent rendben találtak vele. Ő azota Pioneert használ meg LG-t. Nekem is Pioneer van én azt ajánlom. Szerintem még olcsóbb is a pio mint a samsung. De nézz szét. Én Satas pioneert ajánlanék.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7419) sulep


sulep
senior tag

Kipróbáltam nem a lemezzel volt a gond. Beszereltem a Samsung SH-S223 írómat. Előtte betettem az üres DVD-t a Nec írómba és írás kezdetén kidobta hibáva. Majd ugyan ezt a lemezt áttettem a Samsungba az pedig megírta.

(#7420) kali válasza sulep (#7419) üzenetére


kali
legenda

akkor az íróval sincs gond - gondolom nagyon sok régebbi/más típusú dvd lemezt jól megír még -, meg az újabb típusú tdk dvd lemezel sem - sok újabb típusú író jól megírja -, hanem a kettő párosítása a probléma!

[ Szerkesztve ]

(#7421) FefeeX válasza sulep (#7419) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha nem veszed az adást, te bajod, használd tovább a ratyi TDK-t...

(#7422) sulep válasza kali (#7420) üzenetére


sulep
senior tag

Igen persze minden eddigi lemezt megírt csak gondolom a szoftvere ezt a legújabbat már nem támogatja.

(#7423) shteer válasza FefeeX (#7412) üzenetére


shteer
titán

+megfelelő tárolás + kezelés ;) de kb igaz, nekem a princo-im közül is kevés ment tönkre (az is a használat miatt)

..szerintem jónak tűnik

(#7424) FefeeX válasza shteer (#7423) üzenetére


FefeeX
veterán

A húgom nem igazán vigyáz a cuccaimra, így van pár halál karcos Verbám is, de mégis, minden olvassa, pedig már 4-5 évesek kb...

(#7425) kali válasza FefeeX (#7424) üzenetére


kali
legenda

na, mindjárt megkeresem az 5 éves prico dvd lemezeimet...

(#7426) FefeeX válasza kali (#7425) üzenetére


FefeeX
veterán

Mármint a princo-ra gondolsz? Azzal már valszeg csak frizbizni lehet :P

(#7427) IRON STORM válasza FefeeX (#7426) üzenetére


IRON STORM
őstag

A Princo lemezek mind olvashatóak nálam, probléma az Arita lemezekkel volt sokat kidobáltam belőlük. :)

Csak a TDi!

(#7428) kali válasza FefeeX (#7426) üzenetére


kali
legenda

ja, princo persze, meg ha már említve lettek az arita lemezek (ritek mid) akkor azokat is feltúrtam - utóbbiakból van szép rózsaszínű, meg zöld is... :DDD
a notik 8x sebeségű olvasója szépen beolvassa mindet! az asztali dvd lejátszók is akadásmentesen viszik, de a pc 18x sebességű meghajtója 10x sebesség felett hirtelen visszaesik, belassul, akadozik, csak nyöszörögve olvassa a lemezek végét...
persze ha utóbbinál visszaveszem az olvasási sebességet, akkor az is szépen végig olvassa, visszaesés nélkül!

(#7429) Dusee


Dusee
őstag

hali!
erről az íróról mik a tapasztalatok?jó, sz@r, felejtsem el, v megéri ennyiért?
másodlagos írónak kéne!
hamár itt tartunk, a LG GSA-H55L LightScribe, Super Multi, 20x -ról?
ez bár patás, elég szépen muzsikál eddig!
v tudnátok ajánlani vmi jót nem ojan drágáért, satást, és nem pioneer (nagy a gombja, és elöl nem tudom tőle becsukni a odd takaró ajtót)
a lemezekkel kapcsolatos topik nem erre van ;]
nem kell tele offolni a totyikot

[ Szerkesztve ]

(#7430) kali válasza Dusee (#7429) üzenetére


kali
legenda

vedd csak meg nyugodtan azt a samsung írót... ;]

(#7431) Dusee válasza kali (#7430) üzenetére


Dusee
őstag

ezt most gúnyolódásból mondod, vagy mert télleg jó/nem rossz?

(#7432) IRON STORM válasza Dusee (#7431) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nincs sok tapasztalat. Nézz körül külföldi fórumokon is ,ott többet tesztelték. Az biztos hogy mi ( a fórumtársaim) nem veszünk Samsungot. ;]

Csak a TDi!

(#7433) Dusee válasza IRON STORM (#7432) üzenetére


Dusee
őstag

miért nem?
miben rosszabb mint egy pioneer például?

(#7434) sulep


sulep
senior tag

Ezt Én se értem. Annó kb fél éve mikor venni akartam mindenki lebeszél hogy pio-t a világért se mert mindent elront meg ilyesmiket is olvastam róla. LG tapasztalatom van és nekem azok se jöttek be. A NEC az ami nekem nagyon tetszett eddig de a boltban most nem volt így maradt a Samsung. Az elmúlt 2-3 év alatt a NEC írómmal 1 rossz DVD-t se írtam. Míg LG-vel rakatszám. De kiváncsi leszek most a Samsung mit tud, igaz ott figyel mellette a Nec is. :)

(#7435) Dusee válasza sulep (#7434) üzenetére


Dusee
őstag

nekem most lg-m van, és most is dvd-t írok, eddig 1x se írt hibásat!
meg nemis 16xosan írom a dvdket! filmeket 8xosan, windows-t ijeneket 4xesen!
csak akkor amikor ujrainditottam irás közbe mert elfelejtettem, de az az én hibám :U
hát akkor lehet énis beruházok egy samura, kiprobájjuk!
annyi dvd-t meg ugyse írok!mert filmezin is gépen szoktam, dual dvdt meg nemszoktam venni!
üdv

[ Szerkesztve ]

(#7436) kali válasza sulep (#7434) üzenetére


kali
legenda

ki, és hol beszélt le a pioneer írókról? gondolom az nem itt a fórumon történt - főként nem ebben a részlegben...

(#7437) Mr.Grincs válasza sulep (#7434) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Látom megvetted a samsungot:) Hát én inkább pioneert vettem volna, de az én vagyok. Aki meg megpróbált lebeszélni az azért mondta mert nem volt neki soha pio írója:D:D
Inkább lefikázza, mert nem is ismeri, mert az egyszerűbb. Akinek van az tudja mit bírnak ezek az írók széthajthatatlanok. 2éve van meg lassan az enyém de ezt már írtam és csodálatosan működik a kétrétegűeket is kiválóan pörköli, hiba nélkül.
Sok sikert hozzá:)

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7438) IRON STORM válasza Dusee (#7433) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mint mondtam nincs sok tapasztalat, de ha pusztán a tesztekre hagyatkozunk, amiből nagyon sok van, akkor elmondható, hogy a kinézett Samsung 223 akármilyen író meg sem közelíti írásminőségben a Pioneer Nec, Lite-On írókat.
Egy korábbi típus a Samsung SH-203B ha ilyet találsz vedd meg nagyon jó író.
Ha nem akkor Pioneer 116/216 vagy NEC72xx sorozatból bármelyikkel jól jársz.
He pedig dacból mégis a Samsungot választod nem értem minek kérdezel :F

Csak a TDi!

(#7439) audi100td válasza Dusee (#7435) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem inkább ne erőltesd azt a samut. :))

Nekem Samsung 182M volt és a Pio 215L-hez mérve iszonyat zajos volt, a kora beli LG-hez képest meg halk :DDD
Az írás minősége meg olyan közepes volt (pedig Verbatim, Ricoh meg Taiyo Plextor lemezeket írtam nagyrészt), szóval nem ajánlom.

Szerintem is a NEC 7200 szériát válaszd, ha a Pio-nak a gomja nem fér el, mondjuk nehezen tudom elképzelni, hisz kb. 2mm-t lóg ki az előlapból. :U

[ Szerkesztve ]

(#7440) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Az lenne a nagy buli ha lenne Pioneerből Light scribeos dvd író:) Az már combi lenne:)

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7441) audi100td válasza Mr.Grincs (#7440) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ott van a Labelflash, még se használom semmire, régen írtam pár LS CD-t, de ma már nem vagyok elájulva tőle, sokkal szebb lenne egy nyomtatott CD, de azt se írok. :)

(#7442) Dusee válasza IRON STORM (#7438) üzenetére


Dusee
őstag

én egy szóval sem mondtam, h samut fogok venni és punktum.
és azt sem mondtam, h jobb az a samu író mint a pio, stb!
audi100td: befér, csak bejjebb kell tolni!haveromnak is pio irója van, majdnem olyan a háza mint nekem, és ha a helyére volt téve az író, és becsukta az ajtót elől, akkor benyomódott a gombja!csak csvarmentes a házam, és az pont úgy van megcsinálva h a helyére tudod csak tenni az írót!remélem érted

[ Szerkesztve ]

(#7443) Dusee


Dusee
őstag

és ez az író?
ez már normálisabb?:D
satásnak kell lennie mindenképpen!

(#7444) kali válasza Dusee (#7443) üzenetére


kali
legenda

jónak jó, de inkább az újabb fejlesztésűt vedd; ad_7203s_b

(#7445) audi100td válasza Dusee (#7442) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, nem vagyok olyan hülye, mint aminek hiszel. :U

Nekem ajtós Chiefi házam volt és azzal nem volt ilyen probléma, egyáltalán minek raknak egy házra ajtót, ha hülyén van kivitelezve?!

[ Szerkesztve ]

(#7446) Dusee válasza audi100td (#7445) üzenetére


Dusee
őstag

nem hiszlek hülyének, sőt :R
nem a ház van hülyén kivitelezve, hanem a pionak nagy a gombja :D
de lehet, h csak havernak a házánál volt ez a probléma!
majd vmikor elkérem tőle kiprobálni!

(#7447) Dusee válasza kali (#7444) üzenetére


Dusee
őstag

okés!
nem is húzós az ára!
köszi!:R
még majd kalkulálok, de bekell ruháznom majd még 1 íróra!

(#7448) audi100td válasza Dusee (#7446) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Pio-nak nem nagy a gombja, még mindig a ház van alul méretezve, de ha neked nem is ugyanolyan a házad, akkor végképp nem értelek, vagy az ő házát szeretnéd megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#7449) Dusee válasza audi100td (#7448) üzenetére


Dusee
őstag

nem, csak ua a gyártó, és méretében is majdnem megegyezik!
de mondom majd elkérem tőle, beprobálom, h mi a helyzet, ha jó akkor pio lesz, semmi kétség!
csak azért nem gondolkodtam pioban mert hát neki se volt pöpec, nekem miért lenne!
és nem szeretném megvenni a házát, jóez nekem egy darabig, kicsit moddingolom, s majd veszek újat egyszer :U

(#7450) Blaze71 válasza Dusee (#7443) üzenetére


Blaze71
őstag

Előzményeket nem olvastam, de nekem is NEC 7200 íróm van és nem lehet rá panasz. Úgy olvas és úgy ír, hogy az már félelmetes, de a kissé sérült lemezekkel már meggyűlik a baja. Amit ezzel nem tudok kiolvastatni, azzal általában még a 4 éves LG DVD olvasó elboldogul. Érdemes leszedni hozzá a fw-t, mert valami számomra érthetetlen módon csak 900 KB puffer van benne, de az új fw-vel már előkerült a 2 MB.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.