Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6351) Met válasza volvoguy (#6350) üzenetére


Met
nagyúr

ImgBurn

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6352) volvoguy válasza Met (#6351) üzenetére


volvoguy
addikt

de én nem képfjolikat akarok írni, hanem adatot. Ez nem csak képfájlírásra való, nem?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6353) Met válasza volvoguy (#6352) üzenetére


Met
nagyúr

Hát nem :)
Adatot is tud, dvd filmet is tud ( könyvtár hozzáadása és a VIDEO_TS könyvtárat kell megadni neki) tudtommal egyedül audio cd-t nem tud írni de arra van ezer progi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6354) volvoguy válasza Met (#6353) üzenetére


volvoguy
addikt

és elboldugul a DL lemezekkel is? És jó minőségben is ír, mint pl. a Nero? És pár sorral felsoroltak közül az IMGBurn jobb?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6355) Met válasza volvoguy (#6354) üzenetére


Met
nagyúr

DL lemezekhez (film) kifejezetten javasolt az ImgBurn, mivel oda teszi a rétegváltási pontot ahova való, ha nincs akkor be tudod állítani, hogy hol legyen.
Amúgy a DvdDecrypter utódja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6356) volvoguy válasza Met (#6355) üzenetére


volvoguy
addikt

nekem kifejezetten játékokhoz kell az iró.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6357) Met válasza volvoguy (#6356) üzenetére


Met
nagyúr

Próbáld ki, aztán teszteld le a végeredményt. Max. egy lemezt veszthetsz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6358) sklopp válasza volvoguy (#6350) üzenetére


sklopp
őstag

A Clonedvd más célra szolgál, gyári dvd filmek újrakódolása 4.7 Gb méretre, tehát nem DL lemezekhez. Mellesleg kitünő. Viszont csak az Anydvd másolás védelmeket eltávolító progival együtt érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

(#6359) kali válasza FefeeX (#6346) üzenetére


kali
legenda

azért is írtam, hogy a régebbi lapokon - ott nem csak a két eltérő színű aljzatok voltak, hanem a sata(1) csatolás gyakran külön vezérlést is kapott. ezeknél viszont érdemes külön erre csatlakoztatni a sata optikai meghajtót.

(#6360) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv. Mindegy, hogy a sata-s dvd íróm melyik sata csatiba dugom be? az egyesben van a hdd, a kettesben rögtön mellette a dvd iró. Igy jó a felállás?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6361) volvoguy


volvoguy
addikt

A Nero-ban az adatellenrőzés az írás végén mi célt szolgál? ez az irás után javit még valamit a lemezen, vagy csak arra szolgél, hogy leellenőrizze, nem-e vesztek el fájlok, vagy adatok az írás közben?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6362) kali válasza volvoguy (#6360) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg a; sataII_0 - vinyó, sataII_2 - optikai felállást.
az írás végeztével már nincs lehetőség a javításra, így csak ellenőrzés történik.

(#6363) volvoguy


volvoguy
addikt

Feladom. tegnap este elkúrta a 6.-at. Viszont szeretnék kérdezni valamit.
Előfordulhat az, hogy semminek sem volt baja? tehát hogy jó a meghajtó is, jó a Nero is, jó a DL lemez is, egyedül az írandó adattal van a bibi? mert az volt, hogy először próbálkoztam a 7,5 gigányi adat kiirásával. nem jött össze. utána megint megprobáltam, és megint elkurt egy lemezt, majd megint egyet. ezután másnap vettem ugye egy uj DVD írót, azt hittem az a baj. De ez megint elkúrta a 7,5 gigányi adatom. félretettem ezt a dolgot, és megpróbáltam egy másik, teljesen más adathalmazt, 6,5 gigát kiirni. Ez sikerült. Szépen kiiírta, adatellenőrzés is végigment, tehát itt minden jelesre vizsgázott.
Ezt követően megint megpróbáltam a 7,5 gigányi adatot, na ott megint elkurta. Megpróbáltam más beállításokkal, adatellenrőzést kiahygva, na ugy sikerült, de a Nero Discspeed-jét futtatva a Benchmark nem ment végig, kiirt vmi hibát, valamint a LemezSzken is 99,5% után hibát jelzett.
Szal lehet az, hogy semmi mással nicns gond, csak azzal a 7,5 gigányi adattal? Lehet az a probléma, hogy valami gáz van a fájlok vagy a mappák között, és ezért nem jó? De ez meg azért fura, mert elvileg az irónak hibás adathalmazt is ki kellene irnia dvd-re, nem? tehát a Nero csak ír, legyen az jó, vagy hibás adat, nem?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6364) Met


Met
nagyúr

#6349

:F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6365) FefeeX válasza volvoguy (#6350) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem a minőséget nem befolyásolja, mert azt a FW határozza meg, nem a program, az csak az adatot közvetíti, meg parancsolgat a FWnek. Én régebben használtam Roxio Easy Media Creatort, annyira nem rossz program, de a CloneDVD is jó. A többit nem nagyon ismerem (még anno CDRwin-t használtam)

(#6366) IRON STORM válasza volvoguy (#6350) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az írás minősége nem függ a használt szoftvertől.

Csak a TDi!

(#6367) Shono


Shono
aktív tag

Üdv!
RAID 0-t használok kb 2 éve gond nélkül.
Érdekes problémába ütköztem: A Pioneer 215 DVD-met anno szépen "megpatcheltem" 215-L-re, és azóta is kiválóan megy, ámde:
Windows reinstall (clean):
- XP x64: kiváló, felpakolom neki a sata drivereket és megy minden a maga útján.
- Vista x64: egyszer beszólt, hogy nem találja a ???DVD-m driver-ét??? és nem tudja folytatni az installt. (kérdem, akkor honnan boot-olt??). Ezt a képernyőt azonban soha többé nem láttam. Azóta "csak" simán kéket dob (BSOD), mielőtt kérdezne bármit. Szépsége a dolognak, hogy a kölcsönkért PATA DVD-ről simán fölment szó nélkül. Ez valami SATA DVD para, vagy a 215L patch miatt van?
Mindenféle konstruktív ötletet szívesen fogadok (nem szeretnék csak vista install miatt venni / mindig kölcsönkérni egy PATA DVD meghajtót).

(#6368) volvoguy válasza volvoguy (#6363) üzenetére


volvoguy
addikt

és lehet a probléma a kiirandó adatban? mármint hogy valami gikszer van a fájlok és a mappák között, és ezért nem tudja kiirni rendesen?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6369) FefeeX válasza Shono (#6367) üzenetére


FefeeX
veterán

Érdekes, nálam a Vistax64SP1 gond nélkül felment a 215L-ről... Kábelezés, lemez, vinyó, akármi...

(#6370) sklopp válasza volvoguy (#6368) üzenetére


sklopp
őstag

Ha 4.7 Gb-t meghaladó adatot akarsz írni DL lemezre, akkor először csinálj belőle .img file-t, majd ezt a Clonecd (nem Clonedvd) progival írd lemezre. A Clonecd nevével ellentétben dvd írására (klónozására) is alkalmas. A Clonedvd gyári dvd filmek újrakódolására szolgál 4.7gb- lemezekre.

[ Szerkesztve ]

(#6371) Jazz válasza FefeeX (#6335) üzenetére


Jazz
veterán

:( akkor nincs esély?
Mondtak ilyet hogy csatoljam a meghajtó betűjelére a másik gép vinyót....

free your mind

(#6372) Jazz válasza Jazz (#6371) üzenetére


Jazz
veterán

Ja, azt elfeljetettem írni hogy nem működik.

Ugyan úgy: "File letárolás indítása" És szépen látszik ahogy hízik 4Gb-ig az akármi.tmp ideiglenes file-ja a nero-nak.... :( :(((

free your mind

(#6373) FefeeX válasza Jazz (#6371) üzenetére


FefeeX
veterán

Hiába csatolod be a meghajtót betüjellel, legalábbis nálam ez nem működött... Mondjuk próbáld meg más progival is, lehet csak nero nem engedi...

(#6374) magnum_pi


magnum_pi
tag

Sziasztok!

A topic címénél maradva. Milyen DVD írót vegyek? Tudnátok ajánlani egy USB és SATA csatlakozósat?

Gigabyte P55-UD3 F4, i5-750 @3.67 B1, ASUS ATI 6870, 2x2024MB Kingmax DDRII 1333Mhz, Samsung 245B, Chieftec 450W + FSP VGA Booster x3, Ninja Plus rev 2, CM 690

(#6375) kali válasza magnum_pi (#6374) üzenetére


kali
legenda

ez miez :F külön kell egy usb, és egy sata csatolású meghajtó? vagy külső ház kell usb és (e)sata csatlakozással és abba sata író? vagy usb csatolású sata kompatibilis külső író kell? vagy, hogy mi?

(#6376) magnum_pi válasza kali (#6375) üzenetére


magnum_pi
tag

kellene egy sima sata csatlakozós a gépbe, de ezen kívül még akarok egy usb-re dugható hordozhatót is. Szóval 2db írót akarok venni

Gigabyte P55-UD3 F4, i5-750 @3.67 B1, ASUS ATI 6870, 2x2024MB Kingmax DDRII 1333Mhz, Samsung 245B, Chieftec 450W + FSP VGA Booster x3, Ninja Plus rev 2, CM 690

(#6377) kali válasza magnum_pi (#6376) üzenetére


kali
legenda

asztalinál az a kérdés, hogy mire kell? ha fontos, hogy minden formátumot írjon és olvasson (dvd-ram), valamint a labelflash vagy lightscribe is szóba jöhet, akkor ezeknek megfelelően az újabb szériás sony/nec/optiarc (főként a 7203 vagy a 7200) és az lg (h66, h62, h58) jöhet szóba. ha viszont a ram írása és olvasása, valamint a lemezek felső részének a pingálása nem fontos, akkor az új szériás pioneer meghajtók (dvr-215, dvr-212, dvr-115) is nagyon jók.

usb csatolással; lg gsa-e10l (lightscrbe), vagy lg gsa-e10n
vagy esetleg slim portable external; lg gsa-e50l (lightscribe) vagy lg gsa-e50n

vagy a korábban említett külső usb (esetleg +esata) csatolású ház, és abba a korábban említett asztaliba való írók valamelyike.

vagy usb slim ház, és abba slim író; lg gsa-t20n

(#6378) Met válasza kali (#6377) üzenetére


Met
nagyúr

És nekem? Sata-s kellene, nem akarok lemezt "gravírozni" nem kell ram és csak Verbatim lemezt használok.
Úgy képzelem, hogy a mostaniakat eladom és azok árából (esetleg kis pótlással) veszek másikat. Lg-t nem nagyon vennék :)

Lehetőleg windows-os megoldással lehessen FW-t frissíteni és a mostani alaplapom Sata 1-es.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6379) wwhy válasza Met (#6378) üzenetére


wwhy
veterán

Akkor vegyél Pio-t.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6380) kali válasza Met (#6378) üzenetére


kali
legenda

támogatom az előttem szólót, de; az alaplapod esetében ajánlott lenne egy próba, mert az még az a kategória, aminél esetlegesen adódhatnak problémák a sata csatolású optikai meghajtó kezelésével...

(#6381) Met válasza kali (#6380) üzenetére


Met
nagyúr

Konkrétan milyen problémák?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6382) wwhy válasza Met (#6381) üzenetére


wwhy
veterán

inkompatibilitás vagy fel sem ismeri esetleg

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6383) Met válasza wwhy (#6382) üzenetére


Met
nagyúr

Az baj, azért szeretnék satasat mert majd ha upgrade-elem a gépet az új alaplapokon csak 1 IDE csatorna van.
Esetleg kiváltani egy sata-ide átalakítóval próbálta valaki?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6384) kali válasza Met (#6383) üzenetére


kali
legenda

ha teheted, kérj kölcsön valakitől egy sata csatolású optikai meghajtót, és próbáld ki a jelenlegi alaplapoddal. ha fel sem ismeri (ez kevésbé valószínű), akkor adott a dolog.
ha felismeri, de nem tudja rendesen kezelni, akkor írni sem fog rendesen, ekkor jobb esetbe hullámzó, rosszabb esetben mindig pocsék lesz az írás minősége - ekkor szokták ok nélkül szidni az új sata csatolású optikai meghatókat, hogy ilyen sz@r, meg olyan rossz, mennyi probléma van vele...stb. ha viszont minden rendben van, akkor minőségi lemezre frankó minűségű írás sikeredik majd - de azért írj több lemezt is tesztelés ként, ne csak egyet!
vagy vegyél ide csatolású írót, aztán majd amikor fejleszted/cseréled a gépet, akkor azt is lecseréled - jelenleg 5 - 6 e ft egy jó író, és ez az ár lehet, hogy lesz még alacsonyabb is...

a sata -> ide átalakítót feleleges + hibalehetőségnek tartom...

(#6385) Met válasza kali (#6384) üzenetére


Met
nagyúr

Sata-s írót nem tudok kölcsön kérni, szóval akkor veszek IDE-set.

Az említett Pio írók közül melyik az újabb? Értelem szerűen a sorszámozásból lehet következtetni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6386) kali válasza Met (#6385) üzenetére


kali
legenda

igen. de nehogy az legyen, hogy lebeszéltelek a sata csatolású optikai meghajtó vásárlásáról - mert hát lehetséges, hogy az is tökéletesen menne a lapoddal...

[ Szerkesztve ]

(#6387) Met válasza kali (#6386) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet de nem tudok kölcsönkérni és ahhoz sincs kedvem, hogy megveszem tesztelgetem aztán ha nem jó akkor szenvedés, hogy cseréljék ki. Ha esetleg tudnék is kölcsönkérni akkor se biztos, hogy 215-ös lenne, szóval nem jelent semmit ha egy másikkal kipróbálom.

Láttam a 215D-s írásod ;) de csak sata-sban találtam.

Amúgy se vagyok olyan, hogy ha valakinek a tanácsára veszek valamit és nem jön be akkor leüvöltöm a fejét és nem is szeretem ha valaki nekem támad ilyesmiért

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6388) kali válasza Met (#6387) üzenetére


kali
legenda

azért is javítottam, mert ide csatolású 115d kapható csak... persze az is nagyon jó! :K

(#6389) Met válasza kali (#6388) üzenetére


Met
nagyúr

Találtam is az aqua-ban feketét :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6390) kali válasza Met (#6389) üzenetére


kali
legenda

(#6391) Met válasza kali (#6390) üzenetére


Met
nagyúr

Előbb eladom ezt a kettőt aztán megnézem hol olcsóbb :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6392) eastsider


eastsider
nagyúr

Hali

a kérdés adott: Milyen DVD írót ajánlotok (feketét :DDD ) ha lehet SATÁst (nemtudom, h ajánljátok-e őket)?

és, ha lehet normális áron legyen :D

nagyon köszi :R

Mondjuk ez milyen?

[ Szerkesztve ]

(#6393) canniball


canniball
nagyúr

Tudnátok olyan progit mondani, amivel ellenőrizni lehet a megírt lemez minőségét? Nem baj ha ingyenes... :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6394) eastsider válasza eastsider (#6392) üzenetére


eastsider
nagyúr

még ezt néztem, mik a vléemények róluk? :)

(#6395) Met válasza eastsider (#6392) üzenetére


Met
nagyúr

[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6396) kali válasza eastsider (#6392) üzenetére


kali
legenda

mostanság is kitárgyalgattuk; ha olyan alaplapod van, amit nem az első generációs sata vezérlők valamelyikével áldott meg egy gyártó, akkor okés lehet a sata csatolású optikai meghajtó!
attól függően, hogy sima vagy bővebb skálájú felhasználásra (ram írás, esetleg ls vagy lf)kell; újabb típusú pioneer (215, 212), sony/nec/optiarc (7203, 7200 vagy esetleg 7173), illetve lg (főként h66 vagy h62)

látom, közben Met linkelt :R

[ Szerkesztve ]

(#6397) Sdi válasza canniball (#6393) üzenetére


Sdi
addikt

A minőség ellenőrzés elsősorban nem program, hanem drive függő. A legtöbb íróval max. lemezolvasási tesztet tudsz csinálni, és ha az szép egyenletes, akkor valószínüleg jó a lemez. A Nero speed tesztje ilyen.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#6398) kali válasza canniball (#6393) üzenetére


kali
legenda

(#6399) canniball válasza Sdi (#6397) üzenetére


canniball
nagyúr

"A minőség ellenőrzés elsősorban nem program, hanem drive függő."
Ezért száll el a Nero Disc Quality Test Teszt inicializálási hiba felkiáltással?

"...max. lemezolvasási tesztet tudsz csinálni, és ha az szép egyenletes, akkor valószínüleg jó a lemez."
Ugyanaz a lemez Pio 215D-vel és 117D-vel - ezért fogalmazódott meg a kérdésem (most ebből ki mondja meg a tutit?)...de ezek szerint megfelelő drive híján ezt buktam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6400) canniball válasza kali (#6398) üzenetére


canniball
nagyúr

Olvasom. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.