Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6601) audi100td válasza Pocee (#6600) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hali,

SATA-sok közül Pioneer DVR-215D-t tudom ajánlani vagy ha vársz még pár hetet akkor DVR-216, de ha jó neked IDE-s is, akkor már most lecsaphatsz a frissen kijött Pio 116-ra.

NEC 7203-at szokták még itt dícsérni, szóval az is ajánlott kategória, bár azt mondják kicsit hangos.

[ Szerkesztve ]

(#6602) Pocee válasza audi100td (#6601) üzenetére


Pocee
senior tag

Kössz szépen!

Megnézem őket!

Mr.Brightside

(#6603) TeeJay válasza Pocee (#6600) üzenetére


TeeJay
félisten

ha verbatimra írtál akkor nagy baj nem lehet :R
nézd meg az új Pioneer SATA írókat (212D,215D és az új 216D)
nagyon jó mindegyik és árban 5ezer körül járnak :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6604) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Heló! Pio 116D-nél lehet olyat, hogy firmware cserével alkalmas lesz LF vagy LS technológia valamelyikére, vagy lesz ebből másféle verzió a jövőben?
Mert a drága LG 4040b íróm olyat akciózik, hogy megírja a DVD-t aztán nem képes lezárni, úgyhogy mehet frizbinek. Cd-t bezzeg ír... Ezt eljátszotta 5ször, úgyhogy most vennék valamit, lehetőleg naprakészet...
Üdv

(#6605) pvt.peter


pvt.peter
őstag

üdv
tud vki információt adni a következő termékről? SAMSUNG SH-S223Q/BEBN
ennyit tudok róla:
* CSATLAKOZÓ: SATA
* CACHE: 2Mb
* LIGHTSCRIBE: Igen
* LABELFLASH: Nem
* CD OLVASÁS: 48x
* CD-R ÍRÁS: 48x
* CD-RW ÍRÁS: 32x
* DVD OLVASÁS: 16x
* DVD-R ÍRÁS: 22x
* DVD R ÍRÁS: 22x
* DVD-RW ÍRÁS: 16x
* DVD RW ÍRÁS: 16x
* DVD-R DUAL LAYER ÍRÁS: 16x
* DVD R DUAL LAYER ÍRÁS: 16x
* DVD-RAM ÍRÁS: 16x
----------------------------------------------------------------
vmi tesztre gondoltam, hátha :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#6606) Pocee


Pocee
senior tag

Még annyit kérdeznék,hogy réges régen(6éve) a Plextor nagyon jónak számított úgy tudom,és arra lennék kíváncsi,hogy most is jobb e annyival a mostani íróknál,mint amennyivel drágább?
Vagy ez már csak a marketingnek köszönhető?

Mr.Brightside

(#6607) audi100td válasza Pocee (#6606) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez már inkább marketing, ugyanis mér Pioneer (ha jól tudom DVR-215) belső van benn, állítőlag a mechanikán javitottak valamennyit ezért halkabban csukódik, szóval szerintem nem éri meg a dupla árat.

(#6608) Jim74 válasza Pocee (#6606) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is azt hallottam a Plextorokról, mint audi100td.
Szvsz a mechanika hangja nem éri meg az árkülönbséget. Én a Pioneer-t javasolnám, mert szinte mindig jó minőségű DVD-írókat gyártottak. Szerintem én is visszatérek hozzájuk, ha kapható lesz feketében.

(#6609) vlcvlc


vlcvlc
tag

Hali

Most hogy a Plextor már nem gyárt Premium kategóriás írókat (760 volt az utolsó kereszteslovag), mit érdemes venni ??? (Autostrategy és hasonló írásminőséget javító funkciók lennének érdekesek, Alkoholos filcem van, tehát a LS LF és barátai nem érdekelnek)

Sata kellene és fekete, és SATA-ból is olyan ami nem problémázik az AHCI-vel.

PX-760SA-m nero val 2 perc után leál 1 és 3% írás (illetve nemírás) után, persze a lemez ezután már írhatatlan.
Plextools-al, minden második lemezt megír, ha az AS force-ra van kapcsolva, és a Idle timeout 2 percről fel van tolva 5 percre.
(AHCI meg IDE módban is ugyanez a helyzet, ICH9
Kidolgozta az idejét, mert megírt qrvsok lemezt, ráadásul még van rá fél év gar, de nem akarom leadni, mert már csak PX-820SA van, ami meg trabant-audi viszonylat :S

http://web.t-online.hu/tomika69/machines

(#6610) audi100td válasza vlcvlc (#6609) üzenetére


audi100td
nagyúr

Újabb Pio-k, NEC 7203 és újabb LG-k ajánlottak, de én inkább visszaküldeném a Plextort gariba, a mostaniakba Pioneer belső van kicsit "feljavítva" és azok is nagyon jók, csak ugye nem ilyen áron, de "ingyen" miért ne.

(#6611) VBalu987


VBalu987
csendes tag

Sziasztok!

Milyen DVD írót érdemes most venni PATA csatlakozófelülettel? Melyik a legjobb ár / teljesítmény / érték mutatóban? LS-nek meg a LF-nek mennyi értelme van?
Illetve most van egy Pioneer 107-es kölcsönben, ami nem olvas 10 dvd-t, miközben egy HP 6710b-s Laptopban lévő író meg gond nélkül olvassa. A 10 dvd egy Sony DRU-530A íróval lett pörkölve, aminek tönkrement az optikája, most már semmit sem olvas, meg semmit sem ír, és ezt szeretném lecserélni.
Illetve mit jelent a bit-setting?

Üdv: VBalu987

[ Szerkesztve ]

(#6612) audi100td válasza VBalu987 (#6611) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pioneer DVR-116

(#6613) sklopp válasza VBalu987 (#6611) üzenetére


sklopp
őstag

LS-LF, nekem érdektelen, de ha a címezhető oldalra akarsz valamit felíratni, akkor ilyet válassz. Nálam nagyon jól szerepelnek a NEC (újabban Optiarc) írói, árban igen kedvezőek, pl. 7200a, ha feliratoznál, 7203a, LF, azaz Labelflash. Mindkettőt bőven 5.000 Ft. alatt meg lehet kapni.

(#6614) csimav válasza VBalu987 (#6611) üzenetére


csimav
senior tag

Mégegy szavazat a Pioneer DVR-116-ra.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#6615) AtHoS válasza Jim74 (#6595) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos sejtésem sincs :)

Más:
Nagy nehézségek árán sikerült szerválni egy LG DVD-RW H20NS sata-s írót.
Volt olyan hely, ahol "csak jó minőségű írókat tartunk" szöveggel díjaztak, mikor megmondtam LG írót keresnék. De ez legyen a legkevesebb.

Nos kutyafuttában megnéztem 3 lemezt, amit a BenQ DW1655-ösöm (igaz Pio109 is hasonlóan járt) vagy fel sem ismert egyáltalán vagy bizonyos résznél a Nero Disc Speed progi "Unrecoverable Read Error" üzenettel megállt. Az LG mindhárom lemezt hibátlanul kezeli és az olvasási görbe is szép sima lett. Sebességgel sem volt gond, igaz konkrétan nem néztem meg mennyi volt a lemez szélén az olvasási sebesség, de 14-16x között volt az biztos.

Egyenlőre amiért vettem azt kitűnően megoldotta. Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

read-only mode on the forum

(#6616) Jim74 válasza AtHoS (#6615) üzenetére


Jim74
nagyúr

Örülök, hogy elégedett vagy ;)
Használd egészséggel az új szerzeményt. :K

(#6617) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Melyiket ki választaná?

Pioneer DVR110D, fekete, nem garis, IDE. Kb. 200 lemezt írt, semmi gondot nem mutat jelenleg, ez üzemel most is.
LG GSA H55N SecurDisc. Fekete, új, 12hó gari, SATA. De mégiscsak LG... És mi ez a SecurDisc?

Én sok dilemmázás után az LG mellé tettem a voksom, mert optikai egység, mechanikus alkatrész, és a gari az csak gari. De Ti, többiek, mit mondanátok?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6618) AtHoS válasza 04ahgy (#6617) üzenetére


AtHoS
nagyúr

H55N SATA?

Véletlenül nem H66N, mert az már SATA, míg a H55N csak IDE Ph! teszt róla (SecurDisc-et is megemlítik benne)

read-only mode on the forum

(#6619) Sipi16 válasza 04ahgy (#6617) üzenetére


Sipi16
senior tag

A 6évvel ezelőtt vett gépbembe Lg írót kértem. Túl van min. 2000 lemezen és még mindig tökéletesen működik. Én az Lg-t venném.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#6620) dani3l


dani3l
őstag

Sziasztok!

Milyen SATA-s DVD írót tudnátok ajánlani, ami ír DualLayert és LightScribeot is? Mindenképpen fekete kellene, és nem OEM hanem dobozos. Amit fentebb már írtatok, Pioneer DVR-216D, arról a gugli csak két találatot dobott ki, abból az egyik ez a fórum... A 215D viszont nem támogatja az LSt. Én ASUS írókat nézegettem médiában, viszonylag jó árban vannak, azokról esetleg valami véleményt tud valaki írni?

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv!

(#6621) audi100td válasza dani3l (#6620) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az új Asus írók nem valami jók, Pio 215D-t lehet flashelni 215L-re és akkor tud Labelflash-t, vagy NEC 7203-at ajánlanám valamelyik változat tud LS-t is azt hiszem, vagy újabb fajta LG is lehet jó választás.

(#6622) dani3l válasza audi100td (#6621) üzenetére


dani3l
őstag

Köszi, még az NEC-t megnézem. De lehet hogy elmegyek médiamárkba aztán végignézem a kínlatot, és ha találok megfelelőt, akkor megrendelem itthon egy számtechboltban fele annyiért. :D

(#6623) dani3l


dani3l
őstag

Egyébként a Labelflash másfajta lemezt használ, mint a Lightscribe? Mert mindenhol csak LS-os lemezeket látok, LF-t nemigazán.. Tudtommal LS sárga, LF meg kék, de olyant nem látok sehol.

(#6624) audi100td válasza dani3l (#6623) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen másfajta lemez (kék) és tudtommal csak LF-DVD létezik, CD nem.

(#6625) syC válasza audi100td (#6624) üzenetére


syC
addikt

Üdv!

Miért lenne jó nekem, ha labelflash-képes lenne a pio-m? :U

(#6626) dani3l válasza audi100td (#6624) üzenetére


dani3l
őstag

Akkor maradok az LS-nél. CD-t meg igazából már vagy 2 éve nemhasználok.. assetudommiaz :D

[ Szerkesztve ]

(#6627) audi100td válasza syC (#6625) üzenetére


audi100td
nagyúr

Gondolom annak jó aki használja :U Miért mit gondoltál :F :U

Én átflasheltem, nem kimondottam az LF miatt, hanem halkabban olvas ezzel a firmware-el, de firmware moddoló progival le lehet halkítani, LF nélkül is, ami persze valamennyire az olvasási sebesség rovására megy, de ugye kinek mi a fontos.

(#6628) 04ahgy válasza AtHoS (#6618) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valóban IDE, benéztem, a bolt ahol van, a SATA-k között tüntette fel. Sebaj, írjon, és kész. Szóval, az eddigi PIO-110D vagy az LG H55N?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6629) Jim74 válasza 04ahgy (#6628) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha gari fontos, akkor vegyél új meghajtót. Viszont nem hinném, hjogy újonnan egy Pioneer és egy LG között olyan nagy árkülönbség lenne. Szerintem vegyél egy új Pioneert és kész.

(#6630) Jim74 válasza dani3l (#6620) üzenetére


Jim74
nagyúr

A Samsung SHS203P ilyen, de hogy találsz-e belőle dobozosat, azt nem tudom...

(#6631) AtHoS válasza 04ahgy (#6628) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valóban az a lényeg, hogy írjon, de jól!

Ahogy Jim74 írta. Nagyon kis különbségek vannak árban a PIO és LG írók között. Pár napja kaptam ezt az infot Én egy Sata-s LG-t vettem H20N 4.500.- pénzért és 5000.- lett volna egy Pio 115D/215D. Szóval "jelentéktelen" a különbség árban. Én a gyengébb minőségű vagy gyengébben minőségben megírt lemezek olvashatósága miatt vettem az LG-t.

Pio-ból van a 110-estől újabb kiadás is. Én inkább már az újabbat választanám, ha mégis Pio-ra esik a választásod.

LG H55N teszt

Pio 115D teszt

read-only mode on the forum

(#6632) wwhy válasza 04ahgy (#6628) üzenetére


wwhy
veterán

LG-ből ha találsz vegyél 6x sorozatút (H62, H66).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6633) dani3l válasza Jim74 (#6630) üzenetére


dani3l
őstag

Neten láttam dobozosat is, de csak fehérben, de akkor gondolom feka is van dobozos. Végülis nem olyan egetverően fontos a doboz, csak nem szeretem az ilyen dolgokat zacsiban venni.. De egyébként ez egész jónak tűnik. Valami vélemény a Samsung írókról? Pár hsz-t olvasva azt szűrtem le hogy jók, de azért megkérdezem énis. :D

(#6634) lala42


lala42
őstag

Sziasztok!
Mit tudtok az DRW-2014L1T íróról?
Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
Köszi. :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6635) lala42


lala42
őstag

Bocsi, de már választ is kaptam az ASUS topicban. Nem kell nekem ilyen :DDD

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#6636) audi100td válasza dani3l (#6633) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Samsung írók nem valami jók, szóval nem tudom ajánlani.

(#6637) audi100td válasza lala42 (#6635) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem se kéne, nagyon sz@rok ezek az új Asus írók.

(#6638) dani3l válasza audi100td (#6636) üzenetére


dani3l
őstag

Köszi, akkor megint elbizonytalanodtam. :) Asszem nézek valami Pioneert, azzal csak nem lesz semmi gáz..

(#6639) audi100td válasza dani3l (#6638) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Pio-k nagyon jók, Sata-ból DVR-215 (vagy ha eselteg lehet már kapni 216-ot) sima ATA-ból meg 116 ajánlott.

(#6640) Jim74 válasza dani3l (#6633) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem semmi különbség nincs egy OEM és egy dobozos író között, főleg a Samsungnál.
Hogy milyen? Nekem nem nagyon rontott még lemezt. Minőséget nem teszteltem. Amiket megírtam eddig, azt minden olvasta.
De, ha nem fontos a LightScribe, akkor szerintem Pioneer-t vegyél.

(#6641) dani3l válasza Jim74 (#6640) üzenetére


dani3l
őstag

Azért szeretnék inkább dobozost, mert ahhoz általába szokott lenni eredeti nero meg esetleg valami dvd lejátszó progi, meg ahhoz talán a gari is hosszabb.
Jó lenne LightScribe-os, mert úgy ahogy a mostani is megvan már 3 éve (eddig semmi probléma vele szerencsére), ezt pár évre szeretném, ne makarom állandóan cserélgetni, és néha nem jönne rosszul.

Mindenképpen SATA-st szeretnék.

Mivel az íróm még jó, lehet hogy várok egy darabig, amíg ki nem jön egy olyan ami pont megfelel a kényes elvárásaimnak. :D

(#6642) kali válasza dani3l (#6641) üzenetére


kali
legenda

hát, az a csökkentett képességű nero amit a dobozos írókhoz adnak, alig valamire jó...
na jó, írni azért lehet vele... :DDD

(#6643) dani3l válasza kali (#6642) üzenetére


dani3l
őstag

Az lehet. :D De mondjuk én a neroból most is csak a burnungrom-ot tettem fel. én csak írásra használom, feleslegesnek tarom feltenni azt a sokszáz mega 'vackot' ami még van a nero csomagban..

(#6644) shteer válasza kali (#6642) üzenetére


shteer
titán

mire kell még egy íróprogram? :U hasítanám ketté aki pl medialejátszót rakott bele

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#6645) 04ahgy válasza wwhy (#6632) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az LG H55N lett végül, új, garis. A régi PIO-110D-t egy barátom gépébe építettem be.

Nem tűnik rossznak ez az LG, mintha kissé jobb lenne a hangszigetelése, mint a PIO-nak. Az olvasási sebessége nem meggyőzően gyorsabb, mint az öreg 110D-nek. Írni meg tán csak ír. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6646) 04ahgy válasza shteer (#6644) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Nero egy tipikus példa, hogy kurvul el egy program. Az 5.5 csak írt, kevés extra. A 6 kezdett egyre több mindent adni. A 6.6.0.16 egy egész jó verzió volt, sokáig használtam a 6.3.0.4-et is. A hetessel kezdett elkurvulni igazán, a nyolcas meg már képes lenne kisajátítani a gépemet, ha nem figyelnék telepítéskor. Mindamellett egy terpeszkedő lomha x@r, gyengébb gépen órákig tart elindítani, holott csak egy lemezt akarnék vele, 11M/s sebességgel felpörkölni. Jó ideje nem is használok Nero-t, csak opensource programokat, azt is leginkább Linuxon. Legalább olyan jól paraméterezhetők, mint a Nero, viszont azt tudják, amire tervezték őket: írnak!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6647) Jim74 válasza 04ahgy (#6646) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én a 6-os nero után gyorsan leszoktam róla és inkább Ashampoo Burning Studio-t használok...

(#6648) Jim74 válasza dani3l (#6641) üzenetére


Jim74
nagyúr

Találtam egy NEC-t, ami elvileg fekete is, LightScribe-os is és SATA-s is:

[link]

Én nem ragaszkodnék a dobozos verzióhoz és ezt venném meg, mert 4-ből három kritériumnak megfelel és elvileg a 72XX-es NEC-ket jónak tartják (mégse Samsung :DDD )

(#6649) kali válasza shteer (#6644) üzenetére


kali
legenda

én az írás mellett használom még például; vision, recode, showtime...stb.
tudom, mindenre van külön alternatíva - de egyszerűbb így egy program(csomag) telepítésével mindet feltenni - ráadásul mostanság már elég jó minsőségben is dolgoznak az említett részei (is) a nero 8 verziónak!
úgy szeretem, ahogy egyben van, na... :K
ha nem szükséges a sok sallang, akkor van rengeteg csökkentett változat - mindenkinek a szája íze szerint, akár csak írásra...stb!

(#6650) shteer válasza 04ahgy (#6646) üzenetére


shteer
titán

ez az elkurvul tézis tetszik :C egyetértek
6.6 után 8.1 micro edition-re váltottam - egyedül a lemezinfo hiányzik belőle, de megoldom majd vhogy

kali: én meg tradicionális felhasználó vok :) pl zenére még mindig winamp

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.