Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7051) kali válasza Jim74 (#7049) üzenetére


kali
legenda

ha a második képnél a nec olvasási görbéje szerepelne - és nem mind a két képen a pio lenne -, akkor össze is lehetne hasonlítani... :DDD

látom javítottad, így már jobb! :C

[ Szerkesztve ]

(#7052) Jim74 válasza audi100td (#7050) üzenetére


Jim74
nagyúr

Miért?

Mod: audi100td gyorsabban olvas, mint én írok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7053) kem válasza Jim74 (#7052) üzenetére


kem
addikt

olvastad már az előtted álló hsz-t? :U

Köszi!

(#7054) Jim74 válasza kem (#7053) üzenetére


Jim74
nagyúr

És Te olvastad kali hozzászólását? ;)

(#7055) kem válasza Jim74 (#7054) üzenetére


kem
addikt

Igen, azért írtam,h neked se ártott volna mielőtt postolsz:DDD ;)

Köszi!

(#7056) audi100td


audi100td
nagyúr

Ez aztán szép kis párbeszéddé nőtte ki magát :DDD

(#7057) harry válasza Jim74 (#7049) üzenetére


harry
veterán

Akkor Optiarc = NEC, vagy hogy is van ez?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7058) kali válasza harry (#7057) üzenetére


kali
legenda

(#7059) harry válasza kali (#7058) üzenetére


harry
veterán

Ja, értem :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7060) TeeJay válasza Jim74 (#7049) üzenetére


TeeJay
félisten

mi baj lenne a Pioneer olvasási görbével?
az hogy ilyen kis fűrészes?
mivel nincs benne nagy zuhanás simán lehet hogy menet közben kalibrálja magát hogy még pontosabban tudjon olvasni. szerintem teljesen jó és 11,3x sebessége lett átlagban
persze majd PPeter megmondja a tutit :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7061) anonymus89


anonymus89
addikt

Hi!
Senkinek sincs tapasztalata (#7041) ???

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7062) Core2duo6600 válasza anonymus89 (#7041) üzenetére


Core2duo6600
veterán

H20N es drive om volt.
Qrvara melegedett.
gari lejárta + pár nap amig birta
Röviden ennyi.
De legalább gyors volt.
Írási minősége megelelő volt, bár prohikkal nem teszteltem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7063) anonymus89 válasza Core2duo6600 (#7062) üzenetére


anonymus89
addikt

Thx!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7064) anonymus89


anonymus89
addikt

Esetleg másnak még? :U

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7065) Jim74 válasza anonymus89 (#7064) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én "fázom" az LG-től :U
De lehet, hogy csak előítéleteim vannak :DDD
Bár a házimozi szettjüket háromszor gariztattam, aztán visszakértem a pénzt... :(((

(#7066) Jim74 válasza TeeJay (#7060) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is valami menet közbeni kalibrálásra gondolok, csak nem vagyok biztos benne, ezért vártam/várok valami megerősítést :D

(#7067) anonymus89 válasza Jim74 (#7065) üzenetére


anonymus89
addikt

Ok!
Hát én csak azért érdeklődöm mert ezelőtt is lg íróm volt mondjuk már ezer éves, de nem dvd író csak olvasó vot.
Akkor maradok a Pioneer DVR-216d-nél úgyis most olcsón megtudom szerezni.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7068) Jim74 válasza anonymus89 (#7067) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ja, a nagy pénzügyi válság elérte a DVD írókat is, úgy dobálják őket az ember után :DDD

(#7069) IRON STORM válasza Jim74 (#7066) üzenetére


IRON STORM
őstag

Olvasás közben nem kalibrál, egyszerűen picit bizonytalanabbul olvas mint az NEC. Ezt mint elvakult Pioneer rajongók tudomásul kell vennetek. :)

Csak a TDi!

(#7070) PPeter válasza Jim74 (#7049) üzenetére


PPeter
addikt

Sokszor leírtam: a görbe nem az olvasás fizikai folyamatának pontos képe, hanem a pufferelés miatt a drive és az ATA/SATA kontroller közötti kommunikáció is meglátszik rajta, ami más és más lehet egyes meghajtók eredményeit összehasonlítva.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7071) Jim74 válasza PPeter (#7070) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nagyon köszönöm az információt :R
Tehát, ha Pioneer olvasási görbéjére odaképzeljünk egy trendvonalat, akkor az nagyjából egy egyenest fog adni, így ez is jónak tűnik.

IRON STORM: nem vagyok fanatikus Pioneer rajongó, pont ezért vettem kétféle drive-ot is. Csak kíváncsi voltam, hogy miért különbözik a két görbe.

(#7072) anri-ur


anri-ur
tag

Sziasztok!

116D írómból szeretnék 116L-t faragni,letudnátok írni hogyan kell vagy dobni egy linket ahol eligazodom?

Köszi!

(#7073) anonymus89 válasza Jim74 (#7068) üzenetére


anonymus89
addikt

Igen de ez csak jól jött mert Debrecenben is megtudom ugyanannyiért venni az írót mint Pesten. Pont kapóra jött. :D

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#7074) Sonja


Sonja
veterán

Mivel az Optiarc AD-7170A íróm úgy érzem kezd dögledezni (nehezen ismeri fel már a +DL lemezeket), így vennék egy SATA írót csak olvasásra! A lényeg, hogy hasonlóan gyors legyen, mint az Optiarc, de ne legyen ilyen hangos és jobb legyen a hibajavító képessége, azaz a karcosabb lemezekkel is jól elboldoguljon. Egyelőre egy másik Pioneer DVR-216-ot néztem ki, de "D" nélküli, tehát a RAM írásra képes változatot. Ez lenne akkor az íróm és a most vett 216D meg az olvasó. Más ötlet? :F Még egy új ASUS-t néztem a DRW-20B1S típust, de nem sok információt találtam róla. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7075) fer válasza Sonja (#7074) üzenetére


fer
őstag

Ha olvasásra vennéd, akkor én a samsungot ajánlanám! Nekem bevált! Második írónak, cd-ket, meg rw-ket írni jó, és kiválóan olvas! :C

És persze nagyon csendes!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7076) kali válasza Sonja (#7074) üzenetére


kali
legenda

vagy próbálj ki egy LG GSA-H66N vagy GSA-H62N/L meghajtót!

(#7077) Sonja


Sonja
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R Ez a Samsung SH-S223F nagyon megfogott, KATT! Ellenben még mindig előítéletes vagyok a Samsung optikai meghajtóival szemben. :B Na, majd meglátom, addig is olvasgatok. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7078) Márton


Márton
nagyúr

Na emberek, ilyet se pipáltam még többéves dvd készítő munkám során.
Apám kiírt egy felvételt asztali Panasonic ES10 íróval Verbatim DVD-R lemezre, menü nélkül, majd lezárta ahogy illik. Kellett volna belőle még 2 másolat, amit a gyorsaság miatt pc-n javasoltam. LG GSA-H22L patás író, Nero6, semmi extra, DVD copy menüpont. Beolvassa a forráslemezt, majd kéri a céllemezt, mely szintén Verba. Meg is írja. Azonban az asztali player nem játssza le, hanem csak annyit mond: STOP. Se play gomb, se menu, semmire nem reagál. VISZONT visszatéve pc-be, helyén van minden file, és a mediaplayer classic viszi is szépen!
Na én ilyet még nem láttam :W Ti? Hol? Mit rontott el? Látszólag minden ok, mégse szabványos lemez mert egy asztali sem viszi. De akkor a pc miért??

(azt megjegyzem még, hogy az író ilyen gyári javított, 3 hó garis készülék, szal lehet ő a ludas, de akkor sem értem, hogy írhat olyan lemezt, ami itt megy, ott nem)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7079) PPeter válasza Márton (#7078) üzenetére


PPeter
addikt

A PC azért viheti az asztaliban meg sem mukkanó DVD-Video korongot, mert a szoftveres lejtászó nem foglakozik a DVD-Video rendszert képező fájlok pozíciójával (csak a fájlok tartalmával), ugyanakkor a szabványosan működő asztali készülék ezzel ellentétben nem egyszerűen az IFO, VOB fájlokat nyitogatja meg, hanem egy megadott logikai szektoron keresi a lejátszáshoz szükséges információkat. Az eredeti lemezen vélhetően van olyan információ, ami a másolatra nem (vagy hiányosan ) került át, a DVD-VR módban készült lemezekkel ez sajna előfordul. Még azt lehetne kipróbálni, hogy az eredeti lemezen látható állományokat odaadni az ImgBurn programnak Build módban, hátha ráncbaszedi és a megfelelő logikai szektorra helyezi őket a kiíráskor.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7080) Márton válasza PPeter (#7079) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszönöm a választ!
Tehát a dvd copy nem bitről bitre, szektorról szektorra másol, és nem 100%-ban olyan lemezt kapok, mint amit betettem? :( ez nekem új, de elfogadom.

Pedig 2 éve mikor megvettük az írót, emlékszem hogy csináltunk már ilyet, de akkor a pc-s író egy 2x-es toshiba volt. az viszont ment asztaliban. ezért gyanakodtam most a javított lg-re. De akkor ne vigyem vissza? Vagy átmásolom az összes file-t vinyóra, és kiírom dvd-video projectként. Akkor mennie kell, nem? Ha jó lesz, akkor nem az íróval van a gond, viszont ez nem olyan apámnak való 2 kattintásos módszer :(
Firmware frissítés esetleg nem segítene? 1.02 van most fenn.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7081) audi100td válasza Sonja (#7077) üzenetére


audi100td
nagyúr

Samsung írót szerintem ne vegyél, nem valami jók. :U

Inkább Pio 216 vagy NEC 7203S-et ajánlanám.

MOD: Ja most vettem csak észre, hogy neked igazából olvasásra kell, akkor viszont mindenképp az LG-t ajánlanám, abból is az újabbakat (H62/66)

[ Szerkesztve ]

(#7082) PPeter válasza Márton (#7080) üzenetére


PPeter
addikt

A dvd copy funkció az asztali íróval lezárt, a PC-s meghajtó által egyetlennek látott sessiont bitről bitre másolta le, csakhogy az asztali íróval készült lemezen lehet, hogy voltak olyan huncutságok, amelyek miatt az a session nem a lemez első logikai szektorán kezdődött - épp ezért visszaírva egy lemezre úgy, hogy ott kezdődik, már nem ugyanoda helyezi az állományokat logikai szektor szinten, mint a forráslemezen voltak. És ezért nem viszi az asztali lejátszó

"Vagy átmásolom az összes file-t vinyóra, és kiírom dvd-video projectként. Akkor mennie kell, nem?"

Pont ezt mondtam, hogy a lemez tartalmát (az összes fájlt) írd ki DVD-Videoként, de ne Neroval lehetőleg, hanem amint írtam, az ImgBurn programmal.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7083) Sonja válasza audi100td (#7081) üzenetére


Sonja
veterán

Közben olvasgattam és a Samsungról már letettem. ;) Hmm... Miért pont az LG? :F Tudom, a hibajavítása nagyon jó, de a régebbi olvasója lassú. Az újabbak már gyorsan olvasnak minden lemezt? Riplock mentesek, mint a Pioneer írók? Hangos vagy halk olvasás közben annyira, mint a Pionner DVR-216? Optiarcot többet nem veszek, az biztos. Elég gyenge mechanikájuk van, ha 13 hónap után dögledezik. :U Egyelőre a Piooner lesz a favoritom :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7084) kali válasza PPeter (#7082) üzenetére


kali
legenda

régebben nekem is voltak ilyen jellegű problémáim, de mióta a nero 8 esetében az alábbi módon másolom a lemezeket, már nem jelntkezik a probléma;
nero burning rom -> dvd másolás -> olvasás beállítás -> profil/profil kiválasztás -> dvd-videó
n8-dv-c
ha így másolom az asztali íróval készült - és azzal lezárt - lemezeket, akkor mindig tökéletes a másolat - az asztali lejátszók is lejátszák!
ha az elített beállításban dvd-videó profil helyett adat dvd kerül kiválasztásra, akkor viszont van, hogy az asztalik számára olvashatatlan másolat készül (nem direkt csináltam, csak volt, hogy elfelejtettem dvd-videó profilra átállítani :DDD ), de furcsa módon nem mindig...

(#7085) audi100td válasza Sonja (#7083) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem nincs LG-m, mert régebbi rossz tapasztalatok miatt nekem nem szimpi, de mindenki azt mondja hogy ez olvas a legjobban karcos, nehezen olvasható lemezeket, a Pio-nak meg pont ez a gyengéje. Viszont írásra csak ajánlani tudom a 216-ot.

[ Szerkesztve ]

(#7086) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Mi a különbség a Pioneer DVR-216 és a 216d között. a pioneer.eu oldalon nem láttam különbséget, max csak annyit hogy a 216-os Multi-format író a másik a 261D az Dual-format író kategóriába van sorolva. Ez miben jelentkezik az író tudásában vagy mit takar?

Válaszaitokat előre is köszönöm

Köszi már megvan. az egyik a 216D nem tud ramot írni. :B

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#7087) Sdi válasza Adler (#7086) üzenetére


Sdi
addikt

tévesen írtam

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#7088) kali válasza Adler (#7086) üzenetére


kali
legenda

a "D" verzió nem ír dvd-ram lemezt!

(#7089) anri-ur


anri-ur
tag

Valaki a "7072"-re?

(#7090) audi100td válasza anri-ur (#7089) üzenetére


audi100td
nagyúr

Valószínüleg így: [link]

Csak a megfelelő firmware kell hozzá, de nem tudom hol tudod beszerezni, használd a google-t

(#7091) sklopp


sklopp
őstag

Csak azoknak, akik második írót választanak a meglevő mellé, a jobb olvasási képességek miatt. Nem igazán értem, miért nem egy jobbféle olvasót párosítanak a jó író mellé? Állítom, jobb eredmény érhető el egy jó olvasó + jó író esetén. Ráadásul egy jó olvasó olcsóbb, ha elfárad, kisebb költséggel cserélhető mint egy író. Akit érint, gondolja végig.

(#7092) Jim74 válasza sklopp (#7091) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kb. 1000 Ft-tal drágábbak átlagban az írók a sima olvasóknál és szerintem nem olvas jobban egy olvasó az ugyanahhoz a márkához/sorozathoz tartozó írótól. És, ha mondjuk elromlik az egyik garancia időn belül, még mindig tudsz írni a másikkal, amíg a hibásat bevizsgálják.

(#7093) audi100td válasza sklopp (#7091) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem az olvasókat már egyébként sem fejlesztik jó ideje, szóval nem biztos hogy jobban olvasnak.

(#7094) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Mi a különbség a pioneer 216 és a 215 között attól eltekintve, hogy a 216-os gyorsabban írja a DL-es lemezeket? Minőségben van valami különbség a két írónál írásban?

Válaszaitokat előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#7095) Adler


Adler
aktív tag

..

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#7096) audi100td válasza Adler (#7094) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Pio 216 a legújabb széria, állítólag halkabb, új dobozt kapott és a led nem téglalap alakú hanem kerek :D

215-ről váltani nem érdemes, de ha újat veszel inkább a 216-ot vedd.

[ Szerkesztve ]

(#7097) kali válasza anri-ur (#7089) üzenetére


kali
legenda

a linkelt FefeeX leírás alapján csináld! az alábbi kiegészítők kellenek/kellhetnek még a te meghajtódhoz;

Pioneer DVR-A16 (Retail) Firmware and Kernel

+

DVR116_FW106EU (dvd-ram írás)
DVRA16_FW106EU (dvd-ram írás, bitsetting)
DVRA16J_FW106EUJ (dvd-ram írás, bitsetting, labelflash)

[ Szerkesztve ]

(#7098) fer válasza audi100td (#7085) üzenetére


fer
őstag

Ha egyszer nincs lg-d akkor minek ajánlod!?? Én azért ajánlottam a samsungot, mert nekem olyanom is van, és tökéletesen bevált olvasásra, gyorsan olvas minden lemezt, még olyat is amivel a pio szenved, és nagyon csendes! Mellesleg az írásával sincsen semmi gond!!!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7099) sklopp válasza Jim74 (#7092) üzenetére


sklopp
őstag

Amit a meghibásodás esetéről írsz, egyetértek. Az olvasási képességek esetén szerintem jobb eredmény érhető el olvasóval, tapasztalataim szerint. Persze ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#7100) audi100td válasza fer (#7098) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem is volt Samsungom és azzal nem voltam annyira megelégedve, volt már 2 LG íróm, ilyen téren nem volt velük próbléma, de az egyik fél hónap után meghalt, a másik még most is megy, az újak már állítólag megbízhatók.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.