Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7601) shteer válasza Mr.Grincs (#7600) üzenetére


shteer
titán

nem sok panasz volt szvsz
simán találhatsz, dobj fel apróhirdetést ;) én 2x kerestem és találtam is (109 + 212)

..szerintem jónak tűnik

(#7602) Mr.Grincs válasza Mr.Grincs (#7600) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Találtam a ph-n egy 111es dvd írót de annak a torka véres 3-4 ezer dvdt írtak meg vele és nem működik, nem olvas és ír semmit. De lehet hogy jó maga a behúzószerkezet meg a többi:) De mondjuk 4000dvd-t megírni azt egy párszor kinyithatták, szóval annak sem jobb az állapotba szerintem..

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7603) Mr.Grincs válasza shteer (#7601) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

A behúzószerkezet 109-től 212ig ugyanaz tényleg? Mert én csak a 111 re kerestem rá:) nagyon sokat nem akarok érte kiadni, mert lassan 3k fölött újat veszek de 5K alatt biztosan:)

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7604) shteer válasza Mr.Grincs (#7603) üzenetére


shteer
titán

107-110-ig biztosan a 212 már rövidebb, 215-től megint más a burkolat

500 ft-ért max meg lehet venni, vagy ha jófejjel akadsz össze még ingyen is odaadhatja mert te tudod hazsnosítani, nála meg csak porosodik :)

..szerintem jónak tűnik

(#7605) Mr.Grincs válasza shteer (#7604) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ígygondoltad?:) [link]
Ezt találtam 1000 papírért:) De remélem ingyé is odaadja a forma:)

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7606) shteer válasza Mr.Grincs (#7605) üzenetére


shteer
titán

ez is már a rövidebb típus, nem tuti h jó lesz bele :( 110-ig egy a ház és a mechanika

..szerintem jónak tűnik

(#7607) Mr.Grincs válasza shteer (#7606) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

111 D van nekem! Eggyezik a típusszám:) Jónak kéne lenni mert az is 111 D

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7608) 3x3y válasza vdbinhan (#7592) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nincs ott semmi baj...

PF

(#7609) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Már alkudozok egy alig használt pioneer dvr 111 D dvd íróra (3-4 ezret írt meg csak) :D:D:D
Idáig 500Ft nál tartunk, de felajánlottam neki egy üres Hubertuszos üvegt 0,7es, vagy egy számítógép tápkábelt szürke új:) :DDD Ez a hét biznisze:D

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7610) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Pioneer írókból esz majd light Scribe os verzió egyszer? :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7611) FefeeX válasza Mr.Grincs (#7610) üzenetére


FefeeX
veterán

Volt már, de idehaza nem forgalmazták, sőt az LF-est sem, pedig az mindegyik szériában van (111 óta)

(#7612) Mr.Grincs válasza FefeeX (#7611) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Nem is tudtam:( Kár pedig arra szívesen beruháztam volna. Remélem a jövő évben sok újdonság lát majd napvilágot a dvd írás területén. :C

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7613) FefeeX válasza Mr.Grincs (#7612) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát a DVD írás területén ne várj újdonságot... Inkább a BR az ami jöhet olcsóbban, jobban, stb. A DVD elérte a tehcnológia határát. Mint anno a cd írás az 52X sebességgel (ami már nem is volt egészséges)

(#7614) Mr.Grincs válasza FefeeX (#7613) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Se cd-t se dvdt nem szoktam full gázon írni, értelmetlen dolognak tartom. Én egy BD olvasó szeretnék venni jövőre ha olyan áron kínálják majd. Combo-t BD olvaso dvd-cd író:) BD írót még nem akarok mert drága hozzá a korong, meg elvagyok én a hddkel meg a dvdkkel:) Majd ha olyan árba lesz a Bd korong mitn most a dvd akkor esetleg:D Viccet félretéve olyan 1000 ft alatt lesz akkor talán már érdemes róla beszélni de most még, nem.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7615) menalcas


menalcas
őstag

Miylebn dvd írót vegyek sztem ebben a topikban ez 1 új kérdés lessz xD
Ami az elképzelésem lenne, valami fekete, satás,Light Scribe os, író, LG felejtős , leginkább asus felé húz a szivem, vélemény vagy tipp ?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#7616) kali válasza menalcas (#7615) üzenetére


kali
legenda

ha ilyet tudnál venni, az azért jobb lenne; ad-7201s

(#7617) FefeeX válasza Mr.Grincs (#7614) üzenetére


FefeeX
veterán

Én jövő év végére 6-700forintra prognosztizálom a BD-R 100Gigás lemezeket... (abban az esetben ha a Sanyo új lézerét elfogadják) - lehet itthon nem lesz ilyen gyors átfutása, olvasót magában meg szerintem teljesen felesleges venni... Szóval én a kombót abszolúte kizárom... :)

(#7618) menalcas válasza kali (#7616) üzenetére


menalcas
őstag

Hát nem tom az NEC tól kicsit óckodom 1szer hozott össze minket a sors és nem volt hosszú kapcsolat, de inkább mond el miért ajánlod hátha meg tudsz győzni, épp ezért írtam ide hogy halljam hogy mienek a mostani írok én 3 éve ugyan azt a samu írót használom és már megérett a cserére :U

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#7619) kali válasza menalcas (#7618) üzenetére


kali
legenda

a nec (jelenleg sony/nec/optiarc) 72xx sorozat típusai nagyon jók - jelentősen jobbak, mint elődeik -, olvass csak vissza, hogy sokan megelégedéssel használják!
szerintem - és azt hiszem bátran mondhatom, itt még többek szerint is - inkább ajánlott, mint az asus - akár újabb szériás - írói!

[ Szerkesztve ]

(#7620) audi100td válasza menalcas (#7618) üzenetére


audi100td
nagyúr

Asus szerintem is felejtos, Pioneer 216D-t vagy NEC 72xx szeriat ajanlanam, de nekem a Pio szimpatikusabb.

(#7621) kali válasza audi100td (#7620) üzenetére


kali
legenda

igen, csak hát a lightscribe is feltétel volt, olyan pioneer írót meg jelenleg nehéz javasolni kicsiny hazánkban...

[ Szerkesztve ]

(#7622) audi100td válasza kali (#7621) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bocs, nem olvastam eleg figyelmesen, akkor egyertelmuen NEC. :)

(#7623) PrinczA


PrinczA
őstag

Sziasztok, HTPC-hez keresek Vista alá, halk, nagyon halk, vagy halkítható, nagyon halkítható dvd írót, olyat ami beszerezhetrő kishazánkba.
Előre is köszi az infót.

(#7624) audi100td válasza PrinczA (#7623) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pioneer DVR-215D +215L crossflash.

(#7625) lazydog válasza menalcas (#7615) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem meg hallgass a szívedre! ;)
Vegyél mondjuk egy DRW-20B1LT írót, így már kettőnknek lesz ilyen írója itt a PH.-n. Gyorsan és jól ír minden szóbajöhető lemezt, még a DVD-RAM-ot is 12x-szeresen (ha majd egyszer kapható lesz ilyen nyersanyag). Ráadás fícsörként ott az LS "rajzolás" lehetősége, valamint a lemezminőség teszt képesség, mivel a belsejében Mediatek chipset teszi a dolgát.
Használható tesztelésre a KProbe, és a Nero DriveSpeed is.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#7626) menalcas válasza lazydog (#7625) üzenetére


menalcas
őstag

Igen nekem is az áll a szívemhez közel , csak az 1 év gar ami zavar, a nec re 2van viszont az oem, az asus meg boxos, szemböl pofásabb az asus, a nec olyan mint 3 éve teljesen.
Fene se tudja, holnapig döntenem kell :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#7627) lazydog válasza menalcas (#7626) üzenetére


lazydog
addikt

Olyan sokkal nem pofásabb a többitől, csak ezért ne vegyél Asus írót. Például az én fekete előlapomon olyan halvány a felirat, hogy szabad szemmel alig látható. Viszont nagy előny, hogy két különböző színű előlapot kapsz, és mindezt alig többért, mint egy csupasz OEM-író áráért.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#7628) menalcas válasza lazydog (#7627) üzenetére


menalcas
őstag

Na engem meg ez nem hat meg túlságosan, mármint hogy 2 előlap jár hozzá, engem a belseje érdekelne, azt nem várom el hogy 5 évig menjen, föleg hogy 1 év és elérhetőbbek lesznek a BD árak( REMÉLEM), melyik a csendesebb meg ilyenek , jah és ami fontos ki mióta használja (tapasztalat csere), szal mennyit rontanak, milyen az LS-ja, stb...
INFÓKAT AKAROK :C
Thx minenkinek egyébként :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#7629) lazydog válasza menalcas (#7628) üzenetére


lazydog
addikt

Az enyém a jövő héten lesz egy hónapos.
Vagy 15 darab Verbatim-ot írtam eddig, hibátlanul. Próbaképp kettőt 16x sebességgel, ez is jó minőségű lett. Mikor a maximális fordulat közelében pörög, hangos, mint bármelyik másik típus. LS és DL lemezt még nem írtam vele.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#7630) IRON STORM válasza menalcas (#7628) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem kell túldramatizálni a milyen írót vegyek kérdést.
A mai írók között minimális különbségek vannak akár az írásminőséget nézzük, akár a mechanikát. Egyedül talán a Samsungot hagynám ki, a többi közül teljesen mindegy melyiket választod.
Tehát ha az Asus a szimpatikus vedd meg azt. :)

Csak a TDi!

(#7631) menalcas válasza IRON STORM (#7630) üzenetére


menalcas
őstag

Nah ezt a választ vártam :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#7632) Mr.Grincs válasza FefeeX (#7617) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hát reméljük igazad van:) De akkor jólenne ha az író is olyan 20 körül már kaható lenne, annál többet szerintem nem is érdemes kiadni, mert hamar veszít az értékéből sajnos. A 6-700 forint az szerintem nagyon kellemes ár lenne:) Szlovákiába tényleg olcsóbb a számítógépes cucc-->DVD, CD DVD író stb...?? :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7633) FefeeX válasza Mr.Grincs (#7632) üzenetére


FefeeX
veterán

A CD, DVD - ellentétben az Artisjus hazugságaival (a la SG.hu riport) sokkal olcsóbb jogtisztán szlovákiában, mint itthon (Erre volt pofájuk azt írni, hogy Magyarországon jelenleg a legolcsóbb...)

(#7634) Mr.Grincs válasza FefeeX (#7633) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Akkor jól tudtam :R . Sokmindent megtesznek az újságírók azért, hogy itt költsék el a pénzük az emberek ne máshol. Egyébként én is a piacon veszem negyedannyiért a dvd-t meg a cd-t mint amennyibe kerülne a multikba vagy bárhol. Mert hülye azért nem vagyok szlogen pont idevág. De szerintem ezel sokan ígyvannak.
A játékok is olcsóbbak ezek szerint---> Pl xbox 360, ps3 ps2, pc stb??? Vagy erre már nem vonatkozik az olcsóság:)?
Elég sok bolt van budapesten és van egy kedvenc helyem ahol szoktam kétrétegűt venni olcsóbban mint a piacon 300 ft áron, nagyon meg vagyok elégedve vele és gondolom nagyon megéri a tulajnak mert dugg van áruval mindig a bolt kartonszámra:) Akácfa utcába a Blaha Lujza térnél.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7635) Lemon


Lemon
csendes tag

Üdv!

Optikai meghajtót szeretnék vásárolni. Ajánljatok légyszíves dvd meghajtó márkát, esetleg konkrét terméket.

Fekete, SATA, LightScribe-osat szeretnék. NEC-re gondoltam. Régebben sokat dícsérték.

Ez a nick (Lemon) a kérésemre törölve lett, miután új nevet választottam (€uro).

(#7636) Mr.Grincs válasza Lemon (#7635) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Szerintem jó választás lehet, mert nekem is mondták, hogy jócucc. De nézzél még Asus írót azok is jók. Nekem még sosem volt NEC optikai meghajtóm de nem lehet rossz mert valamilyen szinten SONY. Igaz az első cd íróm ezer éve sony volt azt viszont cserélték 3 napon belül mert nem olvasott és írt semmit:D

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7637) Lemon válasza Mr.Grincs (#7636) üzenetére


Lemon
csendes tag

Köszönöm a választ!

Nekem elvette a kedvemet a jelenlegi ASUS DRW-1814BLT meghajtóm ettől a márkától. Ugyanis ha egy sérült lemez olvasása közben megakad, akkor reset-eli a gépemet. Aztán, hogy ez valóban a meghajtó hibája-e vagy talán az alaplapé, nem tudom. Mindenesetre a bizalmam alább hagyott, miközben tudom, hogy egy másik ASUS meghajtó nem valószínű, hogy ugyanezt a jelenséget produkálná.

Egyébként még a Pioneer-rel is szimpatizálok. Azonban az iPon-ban, ahol vásárolni fogok, LightScribe-os meghajtót nem találtam belőle.

[ Szerkesztve ]

Ez a nick (Lemon) a kérésemre törölve lett, miután új nevet választottam (€uro).

(#7638) audi100td válasza Lemon (#7637) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pioneer-nek nincsenek Lightscribe-os meghajtói, viszont át lehet flashelni és akkor tud írni Labelflash-t. Ha nem ragaszkodsz az LS-hez, akkor szerintem jó választás a Pioneer (215 vagy 216), ha viszont igen, akkor a NEC 72xx széria ajánlott.

(#7639) Lemon válasza audi100td (#7638) üzenetére


Lemon
csendes tag

Már van pár LS lemezem és egyébként is jobban tetszik, mint a Labelflash.

Szóval azt hiszem, majd valamelyik NEC írót választom.

Ez a nick (Lemon) a kérésemre törölve lett, miután új nevet választottam (€uro).

(#7640) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok!

Samsung írókról van vélemény? Nekem egy új Samu íróm van, kaptam, nem én választottam és utána kérdezek. Típusa:

TSSTcorp CDDVDW SH-S223F

Ahogy elnéztem mindent szabad venni, csak Samsungot nem, így azt fontolgatom, hogy ezt eladom egy olyan gépbe ismerősnek, aki csak olvas vele, nem ír, én meg veszek egy Pioneer-t, mert eredetileg olyat akartam, csak nem így sikerült. ;]

(#7641) Lemon válasza mhorvat (#7640) üzenetére


Lemon
csendes tag

Ha rendben működik, akkor tartsd meg.

Ez a nick (Lemon) a kérésemre törölve lett, miután új nevet választottam (€uro).

(#7642) Mr.Grincs válasza Lemon (#7637) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Lehet, hogy ottt softveres vagy hardveres ütközés lesz. Nekem Abit alaplapom volt régen és ha megnyitottam a saját pc probehoz hasonló progiját újrain dult a gép...Hát azóta nem veszek Abit lapot, azóta meg még csődbe isw ment az abit.

Pioneerek nagyon jók, nekem is az van de az semia dvd író két éve megvan és hibátalnul műxik. Azt hogy label flash vagy light scirbe a jobb,azt nem tudom énsem:) Én is szeretnék hamarosan ilyen gravírozós írót de még várok vele.

Más: Samsungok állítólag jók is meg nem is, ismerősömnek is az van, neki megy még, de hogy vennék e magamnak azt erősen kétlem. Én maradok a Pioneernél, vagy LG, vagy ASUS, esetleg SONY-NEC.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7643) FefeeX válasza mhorvat (#7640) üzenetére


FefeeX
veterán

Annyira sz@r író már nincs, így a célra az is meg fog felelni. Azért eleinte olvasgasd vissza, és csak minőségi anyagra (Verbatim, Ricoh, Taiyo Yuden) és NE TDK-ra!!!! írj.
Akkor nem lesz gond azzal sem.

(#7644) FefeeX válasza Mr.Grincs (#7634) üzenetére


FefeeX
veterán

A játékok nagy valószínűséggel nem olcsóbbak/annyival nem olcsóbbak ott - mivel az Artisjus 110 forintot számol fel lemezenként, és ez csak az üres lemezekre vonatkozik. Tehát a lemez árának 70%-át fizeted ezeknek a roh@dt h@zug p@rasztoknak.

(#7645) IRON STORM válasza mhorvat (#7640) üzenetére


IRON STORM
őstag

Gyengén indult az író, de a firmware frissítésekkel egyre jobb lesz. Ha normális lemezekkel használod nem lesz gond vele.

Csak a TDi!

(#7646) mhorvat válasza IRON STORM (#7645) üzenetére


mhorvat
senior tag

Köszi!

A gond csak az, hogy a Samsung oldalán talált firmware nem jó hozzá, valamiért az egyik el sem indul, a másik pedig elindul, de szinte azonnal ki is lép...

(#7647) cilo9


cilo9
aktív tag

Tiszteletem!

Az lenne a kérdésem, hogy a Pioneer 216D DVD író ugyanaz, mint a 216DBK? Ha jól sejtem a BK a black jelölés, tehát elvileg ugyanaz, csak jó lenne egy megerősítés a hozzáértő emberektől mielőtt megvenném.

Köszönet!

Üdv, Cilo

(#7648) cilo9


cilo9
aktív tag

Tiszteletem!

Az lenne a kérdésem, hogy a Pioneer 216D DVD író ugyanaz, mint a 216DBK? Ha jól sejtem a BK a black jelölés, tehát elvileg ugyanaz, csak jó lenne egy megerősítés a hozzáértő emberektől mielőtt megvenném.
Ha már kérdezek: részben a halkság és megbízhatóság miatt választottam ezt (HTPC-be lesz). Megfelel ez az író ezeknek a szempontoknak? Kinéztem egy Samsung SH-S223F-at is, ugyanezen szempontok alapján (megbízhatóság :F ). Melyiket javasoljátok?

Köszönet!

Üdv, Cilo

(#7649) IRON STORM válasza cilo9 (#7648) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen ugyanaz csak feketében. Maradj a Pioneer írónál inkább.

Csak a TDi!

(#7650) audi100td válasza cilo9 (#7648) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Pio halk és megbízható, 182M samum volt már és majd szét szedte a házat amikor felpörgött. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.