Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6051) PPeter válasza raziel01 (#6050) üzenetére


PPeter
addikt

Ha hibátlanul, gyorsan visszaolvasható mindenütt, akkor oké a lemez.

Az Alcohol ugyanúgy bezavarhat, ha a lemezek tulajdonságait elrejtő emuláció bekapcsolva marad. :U Muszáj a hülyeséget szajkózni? Ezerszer leírtuk már, hogy mik azok a programok, beállítások, amik gondot okozhatnak. Ha meg a Deamon felesleges, akkor az Alcohol meg duplán az.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6052) raziel01 válasza PPeter (#6051) üzenetére


raziel01
veterán

Alcohol 120%-al kevesebb a szívás, mint a Daemonnal, mert nincs benne védelem emulálás.

"Ha meg a Deamon felesleges, akkor az Alcohol meg duplán az."

De valamit muszáj használni, hogy mountolni lehessen a képfájlokat.
Minden játék vagy film képfájlban van.

(#6053) Benhill


Benhill
senior tag

Tiszteletem!

Sata-s dvd írót vennék max 10k nettóért. Milyet javasoltok?

A mostani Pioneer DVR111L-em először azt csinálta hogy nem írta meg a dupla rétegű dvd-t, később már nem is olvasta. Valami "érvénytelen lézer beállítás"-ról rinyált és egyszerűen nemtudom mi baja. Így most nem tudok crysis-ozni :O

(#6054) PPeter válasza raziel01 (#6052) üzenetére


PPeter
addikt

Muszáj olyasmin vitatkozni, amihez láthatóan LÖVÉSED SINCS? Az Alcoholban ugyanúgy benne van a lemezek jellemzőit a programok elől elrejtő opció, ami ugyanazt eredményezi bekapcsolt állapotban, mint a Deamon Tools bekapcsolva felejtette emulácói: a programok nem látják a korongok jellemzőit, így az RW-lemezeket sem látják újraírhatónak az íróprogramok. A Deamon Tools jobb választás, mert mountolni az ingyenes verziója is tökéletes, jobban illeszkedik a rendszerbe, mint a fizetős és a rendszert sokkal jobban megborító Alcohol. Egyéb kérdés?

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6055) raziel01 válasza PPeter (#6054) üzenetére


raziel01
veterán

"Muszáj olyasmin vitatkozni, amihez láthatóan LÖVÉSED SINCS?"

Te hiszed magad olyan okosnak. Persze lehet, hogy az vagy, de nem kéne nagyképűsködni.
Alcoholban még nem láttam olyat, hogy kilehetne választani, hogy securom emulás, safedisc emulálas vagy akármi. Daemonban pedig láttam.
Nem lehet mindenki olyan kocka mint te. Én csak a saját tapasztalatomat írtam le, hogy Alcohol 120%-al NÁLAM semmi gond nincs a rendszerrel, de ha felrakom a Daemont akkor nem lehet RW-t írni.

(#6056) PPeter válasza raziel01 (#6055) üzenetére


PPeter
addikt

Arról nem tehetek, hogy nem nézed meg egyik programban sem a menüpontokat, csak warezolsz agyatlanul. :)) Vagy az olvasáshoz már kockának kell lenni? :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6057) raziel01 válasza PPeter (#6056) üzenetére


raziel01
veterán

Mindegy hagyjuk. Warezolásról meg annyit, hogy havonta max 2 DVD-t töltök. 1 Mb-es nettel nem sok értelme warezolni. :(
A jó játékokat, filmeket megszoktam venni, ha tényleg nagyon jók.

(#6058) PPeter válasza raziel01 (#6057) üzenetére


PPeter
addikt

Miért, az Alcoholt megvetted tán? :U Nem lenne egyszerűbb egy ingyenes (és jobb) emulátort használni helyette?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6059) raziel01 válasza PPeter (#6058) üzenetére


raziel01
veterán

Daemon Tools free-vel lehet írni már DVD-t? Régebben még nem lehetett, csak mountolni tudtam. De mondom nálam a Daemon bekavar. Nem lehet a géppel RW-t írni, ha fönt van.

(#6060) PPeter válasza raziel01 (#6059) üzenetére


PPeter
addikt

:W :O
Esetleg ha elolvasnád, amit leírtam. :C
Írni meg ott az ImgBurn, szintén ingyenes, mindenféle image-et ismer és rendszeresen fejlesztik.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6061) fer válasza raziel01 (#6059) üzenetére


fer
őstag

Érdekes, nekem is fent van a Daemon, és még is tudok RW-t írni - törölni! Arra még nem jöttél rá, hogy a virtuális meghajtókat ki is lehet kapcsolni, sőt a Daemont is ki lehet lőni a tálcáról!?? Nálam speciel nincs is engedélyezve a Daemon-nál az autostart, ha kell majd én indítom, és nem kavar be semminek!!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#6062) PPeter válasza fer (#6061) üzenetére


PPeter
addikt

Csak hozzátenném, hogy az önmagában nem ér semmit, ha nem hagyod elindulni. A tálcára beülő kis program ugyanis csak a frontend. Attól még a bekapcsolva hagyott emuláció mehet a háttérben, hogy a tálcás kijelzését lelőtted. A lényeg, hogy az emulációkat lekapcsold - ilyenkor már a tálcán ülve sem zavar be. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6063) Sk8erPeter válasza PPeter (#6056) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bocsánat, hogy közbeszólok, de igazából nem értem, mi ez a fene nagy ellenállás az Alcohollal és a Daemonnal szemben, érdekes módon évek óta használom az előbbit, és soha nem merült fel vele olyan problémám, ami a DVD-író működését bármilyen szinten is megakadályozta volna. Elhiszem, hogy nagy benned az ellenállás ezekkel a programokkal szemben, és nyilván tisztában vagy vele, hogy szoftveres szinten milyen csúnya dolgokat is tud művelni egy ilyen progi szélsőséges esetben (!), de egyrészt nem általános érvényű az a probléma, amit tárgyalsz (pedig nyilván előfordul olyan eset is, amiben ez valóban így működik), másrészt mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mivel teszi tönkre a saját rendszerét. :DDD

A warez témával kapcsolatban meg csak annyit, hogy senki ne álszenteskedjen, először nézzen körül a saját háza táján, szinte nincs ember a földön, akinek a gépén minden egyes program teljesen jogtiszta (vagy ő tehet róla, vagy nem tud róla :P). Ha nagyon akarjuk, bizonyára találnánk ilyen személyt, de az vagy nagyon gazdag lehet (mivel nem mindenki teheti meg, hogy minden áldott progit megvásároljon :U), vagy bolond. :DDD
Természetesen ettől függetlenül az a szép és jó dolog, ha mindenki szépen legálisan megvásárolja a programokat. Csak győzze anyagilag...

Sk8erPeter

(#6064) PPeter válasza Sk8erPeter (#6063) üzenetére


PPeter
addikt

1. Nem kell szélsőséges eset, elég ha bekapcsolva marad egy bizonyos funkció, és más programmal már nem tudsz RW-lemezt törölni, újraírni vagy DL-lemezt hiba nélkül kiírni. Ha körültekintő vagy, és figyelsz erre, az más - de a felhasználók többsége a telepítést a next-next-finish módszerrel végzi el, a feltett program beállítási lehetsőgeit át sem nézi, aztán csodálkodik, ha nem működik valami. Nézd csak meg, szinte naponta merül fel a "nem tudok RW-lemezt törölni" probléma, amit vagy a Daemon vagy az Alcohol okoz az esetek 99%-ban - ez nem elég bizonyíték rá, hogy szükség van az emberek figyelmeztetésére? Ne csak azt olvasd, amit olvasni akarsz, hanem tekintsd át a topik többi részét is.

2. Ha van ingyenes - ráadásul jobb - alternatív program, akkor miért kellene egy fizetős programot warezolni?

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6065) nygma


nygma
addikt

Üdv!

Ajánlom mindenkinek az Asus DVD íróit,mert 3 éve csak Asust használok és meg vagyok vele elégedve...

Asus 2014 tipusú író nagyon jó tipus...

(#6066) wid22 válasza nygma (#6065) üzenetére


wid22
aktív tag

Nekem meg pont az Asussal van gondom a 1814BL el. Azért kell Pio hogy megirja az RW ket mert az ASUS ezt nem csinálja.
A kikappcsolt Daemon mellett is 2x nek látja a Philips 4x RW t a Verbatimtol ez egész rendszer kiakad a CD RW nem olvassa.
Amig volt Pio m ilyen gondom nem volt.

(#6067) raziel01 válasza fer (#6061) üzenetére


raziel01
veterán

Nem csak nálam volt ez probléma. Sokan panaszkodnak.
Nekem fél éve volt a Daemonnal gond. Azóta nem néztem. Lehet, hogy már jó lenne, mert volt azóta Windows újrarakás.

(#6068) PPeter válasza wid22 (#6066) üzenetére


PPeter
addikt

Legújabb firmware van benne? Ha a régebbi íróval használt RW-lemezeket az új íróban szeretnénk használni, de valamiért az újabb drive nem szereti ezeket, érdemes lehet a régi meghajtóval - vagy egy harmadik íróval - teljes törlést adni a korongoknak, és úgy kipróbálni a lemezeket.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6069) wwhy válasza Benhill (#6053) üzenetére


wwhy
veterán

no, még egy Pio 1x, ami nem komálja/-ta a DL-t ;)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6070) FefeeX válasza PPeter (#6058) üzenetére


FefeeX
veterán

Erre én is azt mondom, aki alcoholt használ az megérdemli, elég sokszor csinált csúnya hibákat anno, azóta csak daemon tools-t használok, ha img-t akarok felírni arra meg Nero. Ha nem ismerné fel, bemountolom daemonba, és lemez másolás :)

(#6071) wid22


wid22
aktív tag

Vadi uj a Philips 4x s amit 2x nek lát a verbatimot megf a Pio108 s megirta simnán Azt nem törli az Asus hanem kiakad nem tudom milyen frewer van rajta ahogy megvetttem ugy van.A volt LG ius simán törölte öket meg irt is rá mindent.

(#6072) raziel01 válasza FefeeX (#6070) üzenetére


raziel01
veterán

Szerintem lekéne zárni már ezt az Alcohol vs Daemon témát.
Valakinél az Alcohol kavar be valakinél a Daemon.

(#6073) PPeter válasza raziel01 (#6072) üzenetére


PPeter
addikt

Egészen pontosan akkor kavar be bármelyik is, ha a felhasználó nem tudja, mit mikor kell ki(be)kapcsolni a programban.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6074) Bla82


Bla82
tag

Szerintetek melyik írót vegyem?

NEC 7191S ez elvileg Lite-On DH-20A3L belű
Pioneer DVR-212 ez meg elvileg ua mint a Plextor PX-810SA

Szóval NEC vagy Pioneer?

(#6075) Sk8erPeter válasza PPeter (#6064) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1. Abban teljesen igazad van, hogy az embereket figyelmeztetni kell az esetlegesen felmerülő veszélyekre. És az is igaz, hogy nagyon idegesítő tud lenni, amikor saját figyelmetlenségük miatt rabolják egyes személyek mások drága idejét, de ők vessenek magukra. Nem téged próbáltalak meggyőzni arról, hogy milyen fasza az Alcohol 120% vagy a Daemon Tools, hanem felhívtam a figyelmedet arra, hogy ne általánosíts, nem minden ember olyan hülye, hogy nem tudja kezelni a felsorolt programokat, és éppen ezért nem mindenkinél fordulnak elő azok a gondok, amikről beszéltél.
Következésképp a hibák forrása miatt nem a gyártókat kell feltétlenül okolni, hanem a felhasználókat, akik sokszor azt se tudják, mit csinálnak. ;)
Ja, csak most láttam a #6073-as hsz.-edet, pont erről beszélek én is. :K

2. Az ingyenes programok használatával meg a fizetős programok gyártói ugyanúgy nem járnak jól...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6076) blattida válasza Bla82 (#6074) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem. A plextor ugyanaz, mint a pioneer. Egyébként az úttörőt, ha csak nem akarsz minőségellenőrzést is futtani, mert akkor az nec/lite-on-t.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6077) kjany válasza Bla82 (#6074) üzenetére


kjany
tag

Abba, hogy melyik irót vegyed nem igazán szeretnék beleszólni, (később ne engem szidj).
Csak megosztanám a tapasztalatomat.
Elég sok gépet raktam már össze az elmult években. 2007 közepéig szinte 100% -ban NEC optikai meghajtókkal dolgoztam. A régi 3xx szériával nem is volt gondom, de az 5xx, és a 7xx szériából (amióta összeáltak a SONY -val, és OPTIARC néven futnak) havonta kell gariztatnom 1-2 darab NEC néven árusitott OPTIARC szörnyűséget.
nygma fórumtárshoz hasonlóan mostanában én is ASUS -ban utazom, a 2014 -el még nem volt probléma, viszont 1814 -et már hármat kellett gariztatni.

(#6078) Bla82


Bla82
tag

Köszönöm a válaszokat, akkor szerintem Pioneer lessz belőle.

(#6079) TeeJay válasza kjany (#6077) üzenetére


TeeJay
félisten

én meg 7-8 Pioneert építettem be ismerősök gépébe utóbbi évben
és eddig egyet sem kellett gariztatni :R
remélem továbbra is marad ez a jó szériám
u.i.: héten vennem kell egy srácnak DVD írót
valszeg Pio 115D lesz és remélem ő is elégedett lesz mint a többi 7-8ismerős :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6080) kjany válasza Bla82 (#6078) üzenetére


kjany
tag

Mindenképpen a Piot vedd (ma is vihetek vissza egy NEC -Optiarc- 7170S -t)

(#6081) sklopp válasza Sk8erPeter (#6075) üzenetére


sklopp
őstag

Mellesleg ha valakinek csak mount-olni kell valami, a Virtual Clonedrive is tökéletesen megfelel, és ingyenes, nekem bőven elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#6082) Shono


Shono
aktív tag

Azt kell mondjam, le a kalappal egy pár ember előtt, aki itt (is) szokott hozzászólni.
Megvettem a Pioneer DVR-215-öt (nem D bár mindegy lett volna), ráküldtem a 215L-es firmware-t, és kiválóan működik. LabelFlash, DiscT@2, minden olvas mindent ír. Az egyetlen dolog amit nem próbáltam még a RAM lemez. Majd jövő héten.
Írás:
Ha 20x-osan ír az ember akkor természetesen pörög a cucc ami hanggal is jár, de ilyet azért csak teszt miatt csinál az ember. Az eddigi legmegdöbbentőbb cuuc, hogy a 12x-es Philips lemezemet simán, hibátlanul megírta 20x-osan.

Köszönöm a tippeket, legjobb cucc :R

(#6083) PPeter válasza Shono (#6082) üzenetére


PPeter
addikt

Ööö... nem 8x-os vagy 16x-os Philips lemez volt az? Mert hogy 12x-es lemez nincsen szabványosan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6084) Shono válasza PPeter (#6083) üzenetére


Shono
aktív tag

igaz, rosszul emlékeztem, 16x-os volt.

Viszont nem tudom, volt-e korábban szó az új verzióról: DVRFlash v2.5.1 download

homepage

Bugfix release

New features:
- prevented to flash wrong interface type firmware (PATA/SATA mismatch)
- added -l option to list non Pioneer drives

Fixes:
- Fixed MAC drive detection problem occuring when several drives are connected
- Fixed MAC problem with 'a:' style drive access
- Added readme files from v2.2 release

Known problems:
- DOS version not tested yet

[ Szerkesztve ]

(#6085) kjany válasza Shono (#6084) üzenetére


kjany
tag

Üdv Shono fórumtárs !
Én is próbálgattam régebben hasonló mutatványokat, de nem volt tökéletes a végeredmény. A tul nagy sebességgel égetett lemezek nem minden lejátszóban mentek hibátlanul, és másolásnál voltak igazából gondjaim, nagy százalékban nem tudtam beolvasni semilyen meghajtóval, semilyen progival...bár azóta eltelt egy-két év azóta talán a lemezek is jobb minőségüek lettek.

(#6086) 3x3y


3x3y
aktív tag

:C
Alcohol párti vagyok. Ezt már rengetegszer megbeszéltük ezekena fórumokon. Valaki feljebb említette, egyeseknek az Alcohol, másoknak a Daemon kavar be. Mély tiszteletem a szószólónak, hiszen igaza van. Én évek óta az Alcoholra esküszöm, soha semmi gondot nem okozott. Egy felhasználó ne csak a gombokat nyomogassa a drága vason, hanem tovább kell lépni, gyakorlott felhasználóvá kell válni, és ha már kezdi az emberke kapizsgálni a dolgokat, akkor valószínűleg kevesebb vita lesz erről a 2 progiról.

PF

(#6087) Szőkenő


Szőkenő
csendes tag

Sziasztok! van egy új gépem, benne egy ősi dvd íróval. Vennék olyat, ami a duplarétegűt is írja, de egyáltalán nem értek hozzá. Nem kell semmi extra, valami alapot szeretnék, csak az a fontos, hogy a régi megírt dvd-imet is olvassa, és kompatibilis legyen a gépemmel :) (Gigabyte P35-DS3, Core2Duo E 2180, ház: Coolermaster RC-331 Elite) 5000 ft lenne rá. Help!:)

(#6088) Barett 50cal válasza Szőkenő (#6087) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Íme:Pioneer
Duplarétegűt sztem jól irja,ismerem ezt az irót,elég megbizható!! :DDD :))

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#6089) Szőkenő válasza Barett 50cal (#6088) üzenetére


Szőkenő
csendes tag

Köszi, jól hangzik! :)

(#6090) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

:R ;]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#6091) wwhy válasza Szőkenő (#6087) üzenetére


wwhy
veterán

Javaslom: LG H62N; halk, ír és olvas gyönyörűen ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6092) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szerintetek melyik jobb márka DVD írók közzül, Nec vagy Pioneer? :DD

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#6093) TeeJay válasza Shono (#6082) üzenetére


TeeJay
félisten

hol vettél sima 215-ös Pioneer-t? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6094) TeeJay válasza Tothgera30 (#6092) üzenetére


TeeJay
félisten

ez kb. olyan kérdés hogy melyik a jobb?
mercedes vagy bmw? :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6095) FefeeX válasza Tothgera30 (#6092) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát az eddig elhangzott tapasztalatok alapján egyértelműen a Pioneer...

(#6096) Jofi81 válasza Tothgera30 (#6092) üzenetére


Jofi81
őstag

+1 szavazat a Pioneer-re. :K

(#6097) FefeeX válasza wwhy (#6091) üzenetére


FefeeX
veterán

Csdálkoznék, ha beleférne 5k-ba... :P

(#6098) TeeJay válasza Jofi81 (#6096) üzenetére


TeeJay
félisten

plusz 1 szavazat arra hogy már súrolja az 5ezres álomhatárt :DDD
milyen durva már hogy egy fullextrás DVD író 5ezerbe kerül
kíváncsi vagyok meddig fog még csökkenni az ár :D

Árgép Pio 115D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6099) Jofi81 válasza TeeJay (#6098) üzenetére


Jofi81
őstag

Hát szerintem ennél lejjebb már nem nagyon fog menni. De ki tudja... :)

(#6100) nesa


nesa
veterán

Ebbe tudna nekem valaki segiteni ?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.