Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6501) audi100td válasza ovics (#6500) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az ami kevésbé megbízható, meg gyengébb minőségben ír, szerintem nem jobb és Pio-t lehet flashelni, akkor tud írni DVD-Ramot meg Labalflash-t.

(#6502) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Innen kellene 2 író egy gépben lennének használva és nem tudom hogy azonos legyen vagy sem(itt van a hálókártya példa ahol ha azonos bekavar az xp :/ ) Tehát 2 írót kellene kiválasztani innen.(azonost vagy különbözőt, amelyikel jobban elférnek egymás mellett.)

Ovicsnak kellene ez a dolog csak segítettem kicsit megfogalmazni,ne legyen túl drága.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#6503) audi100td válasza m0rd0k (#6502) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyáltalán mindek 2 író????????

(#6504) ovics


ovics
aktív tag

mert nekem 2 kell és inkább 2 író mint 1 olvasó és 1 író

(#6505) m0rd0k válasza audi100td (#6503) üzenetére


m0rd0k
senior tag

szerkesztettem a hszt most olvasd :D nemgondoltam ilyen sűrűn nézed XD

2 iró kell az a lényeg az most nem lényeg miért. :)

Minden szinten,szinte minden.

(#6506) audi100td válasza m0rd0k (#6505) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jó hogy szerkesztetted, mert ez a megfogalmazás egy rémálom :)

Nem tapasztaltam olyat hogy 2 optikai meghajtó összeakadt volna, régi hálókártyáknál előfordulhat, de szerintem ez teljesen más téma, nem hiszem hogy bármilyen gond lenne, szerintem 2 Pio, de még mindig nem értem hogy mi a francnak :F

(#6507) Jim74


Jim74
nagyúr

Én pl azért tartok 2 külöböző írót a gépben, mert volt már olyan, hogy valamelyik nem olvasott be valamilyen lemezt és a másik kihúzott a sz*rból :DDD
Azért nem olvasó + író, mert elég kicsi az árkülönbség a kettő között.
Én lehet, hogy egy PIO-t és egy LG-t vennék, ha mindenféleképpen 2 db vásárlása a cél.

(#6508) m0rd0k válasza Jim74 (#6507) üzenetére


m0rd0k
senior tag

énis amellett vagyok hogy 2 különböző,de samsungból mégis meik? :D

vagy esetleg lg vagy NEC? pontos tipust légyszi :)

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#6509) ovics


ovics
aktív tag

[link] lehetőleg innen

(#6510) Jim74 válasza m0rd0k (#6508) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én az új Optiarc-NEC-ktől nem vagyok elájulva. Nekem is és ismerősömnek is éven belül elkezdett gyengélkedni.

Pio-ból a 215-öst dicsérik itt a fórumon, LG-ből, meg valami H62, vagy H66-ost mondtak jónak itt.

(#6511) ovics válasza Jim74 (#6510) üzenetére


ovics
aktív tag

és a samsungbol semelyik nem jó elérhető árban? mondjuk úgy 5-6 ezerért. pontos típust pls

(#6512) audi100td


audi100td
nagyúr

Hali,

Az írómról hogy tudok tesztet csinálni, írás minőség, olvasásról, meg ami még kell?

(#6513) sklopp válasza m0rd0k (#6508) üzenetére


sklopp
őstag

Nálam Optiarc AD-5170a (Sony-NEC) már nagyjából másfél éve írja a filmeket kötegével, eddig hiba nélkül. Korábban vagy 6 NEC íróm volt, egyikkel sem volt semmi gondom.

[ Szerkesztve ]

(#6514) Jim74 válasza sklopp (#6513) üzenetére


Jim74
nagyúr

A 35-ös sorozatú NEC-m nekem is hibátlan volt, már bánom, hogy odaadtam bátyámnak :). A mostani 71-es széria nekem nem jött be... De ízlések és pofonok :)

(#6515) Jim74 válasza ovics (#6511) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem SP203 (ha jól emlékszem) a típusra. Eddig semmi gondom nem volt vele.

(#6516) AMD Power


AMD Power
titán

Hogy én mennyire utálom ezt a hülye NEC 7173S DVD írómat. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6517) audi100td válasza AMD Power (#6516) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem se volt soha szimpatikus az NEC :( és még ronda is.

(#6518) AMD Power válasza audi100td (#6517) üzenetére


AMD Power
titán

Az enyém "szép" csak utálom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6519) Jim74 válasza AMD Power (#6516) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem is az, ami gyengélkedik, csak IDE csatolós (7173A). Közelébe sem ér a régi (valódi) NEC-knek... :(

(#6520) RidDiCh


RidDiCh
tag

nekem pioneer 212d-m van s-ata-s , kiváló író semmi bajom nincs vele

(#6521) TeeJay


TeeJay
félisten

már lehet kapni Pioneer 116D írót 5200 körüli áron --> [link]
nagyon barátságos és jókat írnak róla szóval kíváncsi vagyok majd a véleményekre :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6522) TeeJay válasza TeeJay (#6521) üzenetére


TeeJay
félisten

részletes teszt Pio 116D-ről
[link]

tetszik az optimal writing speed technológia :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6523) Jim74 válasza TeeJay (#6522) üzenetére


Jim74
nagyúr

Remélem hamar lesz belőle itthon olcsón fekete SATA-s :D

(#6524) audi100td


audi100td
nagyúr

Hali,

Megírtam 12X-es sebességgel egy TDK DVD+R lemezt és utánna csináltam egy olvasás tesztet Nero-val.

Ebből mire lehet következtetni? Írás minősége rendben van?

(#6525) sklopp válasza TeeJay (#6522) üzenetére


sklopp
őstag

Mint látom, NEC chip van benne.

[ Szerkesztve ]

(#6526) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Hello!
Van nekem most egy asus 1608 p2s es íróm és eddig nem volt bajom vele de most nem tom miért elkezdett hibázni de sorozatban.
lehet hogy kellene egy reinstall ? nero7 el nem volt gond . felnyomtam a 8 ast (szutykot) és mident elrontott ami írni akartam.leesik az írási sebesség majd a visszaellenőrzésnél millió és 1 hiba..
jó mondom akk a néró 8 egy szar vissza a 7 okok de azt a verzet nem találtam meg ami fenn volt. 7.11.10 elvileg ez az eggyetlen hiba mentes vagy mi.
leszedtem azt ami neró oldalán van 7 es és azzal is hibázik igaz kevésbé mint 8 al de akkor se tok egy lemezt semegírni:S 6 x osan írok mindent . főleg tdk tth02 es lemezeim vannak most.

Arra gondoltam hogy lesz egy kis vinyó cserélgetés és rendberakom a gépem reinstall stb utána ha fenáll akk odd csere.
Mindenképp mindőség a cél. persze rögtön plex re gondoltam. 810 vagy 820 sa val szemezek.
810 elvilkeg high end es azt írják nem tom mert ugye ez se saját fejlesztés már.
Mindenesetre a lényeg. plíz ajánljatok egy olyan meghajtót ami nagyon penge . nem kell light scribe meg label falsh ... csak cicoma az se baj ha max 16 vagy csah 12 szeresen ír. nem érdekel ugyis 6 ban vagy 4 ben használom a lényeg SOHA NE HIBÁZZON!! :D . mit tudok mondani ?
Azt hallom hogy a régi 760 as plex volt utsó fejlesztés saját. de beszerezhetetlen.
Ha tudtok akk valamit pls bátran ajánljatok nékem:D
Várom a jobbnál jobb író ajánlatokat.:D
jah LG kíméljetek mert az má volt és karcolra a lemezeket:S:S 3 is volt uhogy az fos.
de ha nem akkor javítsatok ki.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#6527) audi100td válasza HalasKYO (#6526) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pioneer 215D vagy 216 ha még vársz egy kicsit, mert hamarosan kapható lesz.

A Plextorokban már színtén Pioneer belső van, szóval nem éri meg a 2X-es árat.

(#6528) barnam_


barnam_
nagyúr

Melyiket vegyem?
NEC AD7203S vagy Pioneer DVR-215D?

(#6529) TeeJay válasza barnam_ (#6528) üzenetére


TeeJay
félisten

várd ki a Pio 216D-t mert kb 5ezer körüli áron lesz kapható és van benne pár új fícsör :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6530) TeeJay válasza sklopp (#6525) üzenetére


TeeJay
félisten

és baj az?
jópár éve NEC chip van a pioneer írókban :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6531) Jim74 válasza barnam_ (#6528) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én a Pio-t választanám.... Már nem bízok az Optiarcban :(

(#6532) barnam_ válasza TeeJay (#6529) üzenetére


barnam_
nagyúr

Érdemes arra a pár új ficsőrre várnom? :)

Jim74: Mi a baj a NEC írókkal?

(#6533) IRON STORM válasza Jim74 (#6531) üzenetére


IRON STORM
őstag

A 72xx sorozat nagyon is jól sikerült, szemben a 71xx sorozattal ami gyenge lett.

Csak a TDi!

(#6534) audi100td válasza audi100td (#6524) üzenetére


audi100td
nagyúr

Erre valaki légyszi dobjon 1 választ. Köszi :R

(#6535) Jim74 válasza barnam_ (#6532) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mint ahogy IRON STORM is írta, a 71XX-es sorozat gyengére sikeredett. Nekem sajnos abból van egy példányom, ami valóban gyengélkedik, így nincs már bizalmam az Optiarc meghajtók felé :(
Lehet, hogy a 72XX-es sorozat jó, de én a saját tapasztalat miatt biztos, hogy most egy Pioneer-t fogok kibróbálni, amikor lecserélem a 7173-as Optiarcot.

(#6536) mindfreak


mindfreak
őstag

Tisztelt Szakértők! :D :R

Melyiket vegyem?

Pioneer 215D vagy NEC AD-7203S?

A lényeg, hogy jó minőségben írja meg a lemezt. Esetleg legyen halk müködése. Lightscribe/LabelFlash meg ilyenek nem érdekelnek!

(#6537) harylmu válasza mindfreak (#6536) üzenetére


harylmu
őstag

Csá mindfireak! :) Elvileg ma tudom meg hogy milyen lesz a NEC-em (ugyanez :) ), majd ha akarod privibe mondok véleményt.

(#6538) gg72 válasza mindfreak (#6536) üzenetére


gg72
veterán

Sokféle Pio-m volt már, nagyon jó írók, tavaly vettem próbaképpen egy 7203-as NEC-t, és csak ajánlani tudom, szuper minőségben ír, gyorsan olvas, a jelenlegi 4 írom közül (Plextor 116, Pio 109, Liteon 167) ezt kedvelem a legjobban, de az is igaz, hogy ez a 4 jól kiegészíti egymást, a Plextorral írásellenőrző teszteket csinálok, a Liteonnal szintén, ill. azt használom olvasónak is, a Pio és a NEC pedig marad írónak. ;)

(#6539) mindfreak válasza gg72 (#6538) üzenetére


mindfreak
őstag

Igen, éppen ezért nem tudok dönteni, mert elvileg mind a kettő nagyon jó író.

harylmu: Én is ma délután szeretném megvenni! :DDD

(#6540) gg72 válasza mindfreak (#6539) üzenetére


gg72
veterán

Konkrétan a 215-öst Pio-t nem ismerem, így csak a 7203-as NEC-t tudom ajánlani, tényleg hibátlan minőségben ír és gyorsan olvas, mondjuk halknak nem mondható, de úgy tudom, hogy a 215-ös Pio sem az. Ha esetleg számít, akkor még annyit, hogy a NEC-re könnyen tehető fel olyan firmware, amellyel a +os lemezeket DVD/ROM-ként írja.

(#6541) IRON STORM válasza mindfreak (#6536) üzenetére


IRON STORM
őstag

215 szinte teljesen megegyezik a 212 íróval. Jó író, halkan olvas de lassan. Moddolt firmware-el gyorsan olvas, de megjön a zaj is. NEC 7203 is kiváló író, gyorsan olvas ezáltal zajosabb is. Bármelyiket is veszed jól jársz, vedd azt amelyik olcsóbb.

Csak a TDi!

(#6542) mindfreak válasza IRON STORM (#6541) üzenetére


mindfreak
őstag

Ugyanannyiba kerül mind a kettő. :D Szerintem maradok a NEC-nél, mivel többet tud. :R

(#6543) Jim74


Jim74
nagyúr

Azt hiszem az előző hozzászólások alapján repülni fog a gépemből mindkét író (samsung és 71XX-es NEC) és helyettük lesz egy 7203-as NEC és egy 216-os Pioneer :DD
Remélem nem fogok csalódni bennük úgy, mint a 71XX-es NEC-ben... :F

(#6544) mindfreak


mindfreak
őstag

Na megvan az új NEC 7203s írom!

Még nem igazán teszteltem le, csak beraktam 1-2 DVD-t, amit nagyszerűen beolvas, azonban ezt iszonyat robusztus hangon teszi! Ez normális dolog?

Az előző írom egy NEC AD-71xx szériás volt, de az nem adott ki ilyen hangot...

(#6545) sklopp válasza TeeJay (#6530) üzenetére


sklopp
őstag

Egyáltalán nem baj, sőt... Mellesleg most kezdek ismerkedni NEC 7200A-val, olvasáskor valóban hajlamos baromira pörgetni a lemezt, bár nálam ez nem gond, mivel külön olvasót használok. Írásnál az eddig megírt 10-12 lemez (filmek) után után semmi probléma, minden eredmény pozitív.

[ Szerkesztve ]

(#6546) mindfreak válasza mindfreak (#6544) üzenetére


mindfreak
őstag

Futtattam Nero CD/DVD Speed teszteket és minden okés volt. Valószínűleg az író mechanikája hangosabb, mint az előző szériáké volt. Mindenesetre jobban megírta a lemezt, mint a NEC 7170s. :C

(#6547) TeeJay válasza mindfreak (#6546) üzenetére


TeeJay
félisten

azért hangos mert 16x sebességgel olvas mindent :D
nekem a Pioneer írók mindig is halkabbak voltak és a 115/215-ös sorozat is halkabb mint az Optiarc.
a japán tesztben a Pio 116/216 viszont mégjobban szerepelt mint az elődök, és halkabb is mert újratervezték a vázat, plusz kapott ilyen optimális írási sebesség opciót

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6548) mindfreak válasza TeeJay (#6547) üzenetére


mindfreak
őstag

A probléma nem az olvasás/írásnál jelentkezik, olyankor egész halk az író. A tálca behúzásakor, mintha egy robotkar nyúlna ki felém és a lemez felpörgetésénél meg érdekes sziszegő hangot ad ki. :F

(#6549) Jim74 válasza mindfreak (#6548) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én mondtam, hogy Pioneer-t vegyél :))
Viccet félretéve a sziszegő hangnak semmi jelentősége szerintem. Ha jól emlékszem egy ASUS olvasóm csinálta ezt, elég kellemetlen hang és olyan érzetet kelt, mintha beleérne a lemez valamibe. De hidd el nem ér bele semmibe és nem készül szétesni a meghajtó sem :K

Ha pedig jobban megírja a lemezt, mint a 7170-es, akkor használd egészséggel és ne foglalkozz az extraként beépített kigyóval :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6550) mindfreak válasza Jim74 (#6549) üzenetére


mindfreak
őstag

A Nero Speed lemez minőség vizsgálata szerint kevesebb hibát vétett a négyszeresen megírt Verbatim lemezen, mint az előző íróm. :C

Igazából nem a hangja idegesít, hanem félek, hogy valami gyári hiba lehet... :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.