Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7351) audi100td válasza Petiapó (#7350) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor szerintem vagyél Pioneer DVR-215D-t és flasheld át 215L-re, nagyon egyszerű feladat, le van írva pontosan a Pio 215-ös topikja első oldalán. Nekem is ilyen van és jóformán semmit nem hallani amikor olvas, soha nem volt ilyen halkan olvasó íróm.

[ Szerkesztve ]

(#7352) FefeeX válasza Petiapó (#7350) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha laptop szintű zajt akarsz, vegyél külső keretet meg laptop írót :) Asztaliban teljesen halk cuccot nem fogsz találni. De nem értem nap közben miért fontos, éjjel meg amúgy sem megy az író, lehet mellette aludni. Filmet meg nézz vinyóról. Ennyi :)

(#7353) audi100td válasza FefeeX (#7352) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát igen, de ez nem valami költségkímélő megoldás, szerintem a 215L mellet simán ki lehet bírni, nekem fel se tűnik olyan halk. :)

[ Szerkesztve ]

(#7354) FefeeX válasza audi100td (#7353) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem a gépem elég halk - mondjuk nem vizes, de nem sok venti van benn, elég kussos, emellett mondjuk beindul a 215L beolvasás, akkor erősen emelkedik a dB. Mondjuk még nem láttam olyan meghajtót amivel ez nem fordul elő (illetve még régen, CD meghajtót igen) Szóval relatíve halk, pl a NEChez képest, de azért ilyen zajban nem szívesen aludnék :)

Az olvasás mondjuk már jóval halkabb mint a felpörgetés...

(#7355) Petiapó válasza FefeeX (#7352) üzenetére


Petiapó
tag

jogos!
de nem igazán akarnám a kompatt formavilágot (:D) megbontani egy külső megoldással.
A napközben miért fontos kérdésre: általában este 7 előtt le sem ülök a gép elé (most nem dolgozok), csak este szoktam filmet nézni. nappal nem is megy a gép általában.
a nézz winyóról filmet, meg oké, szoktam is :), de mi van a bolti DVD filmmel? (mert elég sok van) mire felírom winyóra, addigra a felét meg tudnám nézni :D (nincs asztali lejátszóm, csak a gépet használom mindenre)

De ha azt mondjátok, hogy még ha nem is szúnyogszintű hangja van, de ez a leghalkabb cucc a piacon, egy kis flashel mogtoldva, akkor meg legyen ez... elvégre előbb-utóbb tuti kileheli a lekét az ASUS
Köszi

[ Szerkesztve ]

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#7356) FefeeX válasza Petiapó (#7355) üzenetére


FefeeX
veterán

Hazamegyek, összehasonlítom a Pana asztalimmal gyári lemezzel... :)

(én egyébként már többnyire HD-t nézek :) )

(#7357) audi100td válasza Petiapó (#7355) üzenetére


audi100td
nagyúr

Volt több LG íróm meg egy Samsung, haveroknál NEC, de ennél halkabbal még nem találkoztam.

(#7358) 1010


1010
őstag

na vettem egy slot in es samsungot
mac hez nem is szabad mast emrt kirohognek
8centis is irja szal kiraly
ls nel roxios elszalt
nem is vartma mast toluk,

lacie,mifelenk csak Laci EEE! :DDD
szepen cimkezi,2x at kell menni azert ha kep van rajta,
slotinhez meltoan adja a kis R2D2 hangokat

bekeri a plusz tapcsatit
persze doboz szerint nem kellhet
fire wirenek persze soha nem kene,
de kozel 30k t nekem nem er semmilyen dvd iro,2008ban

formaterv az 1es
minoseg 7
18300ft
2x ennyirt lett volna a lacika talcasan szinten karos forma tervel de 1kabelal
vagy volt emg nagy batar is sima belsok kulso usb kertbe,de azert esznel kell lenni,kulturaltabb ez a pici,
sztem amugy is ma mar ez a normalis meret,nem egy mozdonyfordito

(#7359) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samu 223f íróm sb01 firmware-rel. DVD videot nem tudok vele írni! Vagyis megírja, de nem olvassa semmi! Adat lemeznél semmi probléma. Mi a f@sz lehet a baja?

(#7360) FefeeX válasza kopidoo (#7359) üzenetére


FefeeX
veterán

Hogy írod fel? Ugye nem adatlemezként? Ugyanaz sem olvassa vissza?

(#7361) kopidoo


kopidoo
senior tag

Nem adatként írom fel, képfájlból. Vinyóra is lemásoltam és onnan írtam ki de azt sem viszi.

(#7362) FefeeX válasza kopidoo (#7361) üzenetére


FefeeX
veterán

Na de mi nem viszi? Asztali vagy a gép se olvassa vissza? Csak mert ha a gép se, akkor vagy hibás a képfájl, vagy a program amivel kiirod...

(#7363) kopidoo


kopidoo
senior tag

A gép sem olvassa vissza és asztali sem. Ner 8.3.6.0 Lite.
Bakker most nézm, hogy rossz topikba írtam... bocs
Majd megpróbálom nero 7-tel

[ Szerkesztve ]

(#7364) Core2duo6600 válasza kopidoo (#7363) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ott valami user errorr lesz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7365) Varoz válasza Petiapó (#7350) üzenetére


Varoz
őstag

Én a Pioneer-t ajánlanám!
Nekem egy 110D dolgozik a gépben és szinte semmi hangja sincs.
Amikor először írtam vele azt hittem hogy nem csinál semmit annyira halk volt.
Előtte egy LG volt na az hangtanilag felért egy sugárhajtású vadászgéppel.
Én támogatom azt a Flash-elős ötletet.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#7366) FefeeX válasza Varoz (#7365) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem van 110D@110em, volt 212-m meg most 215D@215L-em van, a 215L halkabb mint a 110D, és csendesebben csukódik a tálcája, bár ez a halkság csak a flashelés után jött elő :)

Azért a 110D@A10XL volt a legjobb, mert ahhoz volt egy SW amivel lehetett állítani a halkságát... :)

(#7367) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Mi a véleményetek erről: NEC AD-7200
Holnap ruháznék be egy ilyenbe? Szerintetek jól járok vele?

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7368) audi100td válasza mocsanisi (#7367) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jó író, de a pioneer halkabb (nem tudom mennyire számít neked).

(#7369) mocsanisi válasza audi100td (#7368) üzenetére


mocsanisi
senior tag

A hang nálam nem fontos szempont! Köszi a választ! Mindjárt indulok is akkor megvenni! :C

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7370) mocsanisi válasza mocsanisi (#7369) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Megvettem! Mindjárt csinálok egy próbaírást! :K :K

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#7371) engusz


engusz
veterán

A minap láttam egy Samsung-os reklámot, amin az SH-S223-as szériát dicsőítették, s talán a legnagyobb betűkkel a halksága volt kiemelve. Most éppen olyan SATA-s DVD írót keresek, fekete előlappal, amely a lehető leghalkabban teszi a dolgát olvasás közben. Szerintetek a fent említett Samu megfelel ennek? Esetleg más?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7372) FefeeX válasza engusz (#7371) üzenetére


FefeeX
veterán

A reklám az keményen marketing... Marketingesként azért tudom azt, hogy nem minden arany ami fénylik, szépen lehet kerülgetni a szabályokat, lehet mondani félreérthető dolgokat, amikről az ember véleménye arra változik amit nem is mondanak ki - mert nem igaz. Ettől függetlenül nem mondom hogy nem halk, ugyanilyen Samum még nem volt, érdemes inkább olyat kérdezni akinek volt, a reklámokat meg szkeptikusan fogadni... :)

(#7373) engusz válasza FefeeX (#7372) üzenetére


engusz
veterán

Meglepődtem rajta, mert eléggé komolyan rámozdultak erre a témára. Amúgy létezik legendásan halk darab?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7374) messias2


messias2
tag

A legjobb DVD-irókat a pioneer és az LG gyártja :R

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#7375) kali válasza messias2 (#7374) üzenetére


kali
legenda

na meg a sony/nec/optiarc! (ha már a plextor is veszi tőlük a belsőt...)

(#7376) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok, ma voltam a Saturnban BP en a mammutba és ott eksőnbe be van nyomva egy Satas Sony dru-190s dvd író. 4990 ft ért, dobozos. Szerintem ez egy elég jó ár. Csak az a baj hogy nem Light Scribeos:( Körbenéztem gyorsan és 5K fölött van a neten.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7377) Rockybro


Rockybro
tag

dvd írót szeretnék venni, az Asus 2014S1T-t néztem ki, nem tudom h jó-e...igazából gőzöm sincs etéren, de 7000ft alatt szeretnék venni... jó ez az asus vagy válasszak mondjuk LG-t, vagy Pioneert?

(#7378) Mr.Grincs válasza Rockybro (#7377) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Nekem pioneer a nyerő márka. Volt Lg-m egyidőben de az gajrament. 3. dvd íróm ez a mostani pioneer DVR 111D két éves de nagyon ütős:) Hibátlanul ír olvas. Csak ajánlani tudom a márkát. Én ha vennék vagy azt a sony-t venném amit egyel fölötted írtam, vagy pioneert de szigorúan satásat. :C

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7379) messias2 válasza Rockybro (#7377) üzenetére


messias2
tag

inkább LG-t vagy pioneert mert már nem egy volt nekem illetve ismerősöknek és istenitik :R

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#7380) messias2


messias2
tag

nekem most LG lightsribe-os van és nem panaszkodom hogy rossz lenne :DD

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#7381) messias2


messias2
tag

de a Pioneer is nyerő :R

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#7382) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Amúgy a régi asus dvd írókba pioneer belsőt raktak:D Ma már nemtudom, hogy hogy is van.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7383) IRON STORM válasza Mr.Grincs (#7376) üzenetére


IRON STORM
őstag

Sony DRU-190s belül egy Lite-On 20A3S ami nem rossz író. Simán ajánlott vétel.

Csak a TDi!

(#7384) Mr.Grincs válasza IRON STORM (#7383) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ennyiért nem drága tényleg. Én is meglepődtem, hogy ennyiért ontják. Azoknak ajánlott akiknek nem igénye a Light scribe. RAM az van benne:)

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7385) FefeeX válasza messias2 (#7381) üzenetére


FefeeX
veterán

Használd a szerkesztés gombot legközelebb

Grincs: talán még a lemez-visszaellenőrzésekre is jó ha igazi Lite-On, ami miatt meg aztán tényleg ajánlott vétel...

[ Szerkesztve ]

(#7386) IRON STORM válasza FefeeX (#7385) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen átflashelhető Lite-On 20A3S íróvá. :)

Csak a TDi!

(#7387) FefeeX válasza IRON STORM (#7386) üzenetére


FefeeX
veterán

Nade ez tuti? Csak mert most nézem, ez már új 20x-os drive, mikor már Sony/NEC/Optiarc volt, miért venne belet a Lite-On-tól ha van tuti saját fejlesztés?

És a kép alapján elég NEC a kinézete is... :)

[ Szerkesztve ]

(#7388) messias2 válasza FefeeX (#7385) üzenetére


messias2
tag

hali
talán valami rosszat mondtam vagy irtam?
köszi :R

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#7389) audi100td válasza messias2 (#7388) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem, csak ha 5 percen belül eszedbe jut még valami, akkor használd a "szerkeszt" parancsot,ne pedig új hsz-be írd.

(#7390) engusz válasza engusz (#7371) üzenetére


engusz
veterán

Tudtok segíteni? A leghalkabb meghajtót (SATA, fekete) keresem!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7391) audi100td válasza engusz (#7390) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, Pioneer 215D crossflash-el.

(#7392) engusz válasza audi100td (#7391) üzenetére


engusz
veterán

A "crossflash" kifejezés pontosan mit takar?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7393) audi100td válasza engusz (#7392) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hogy S15J firmware-t flashelsz rá, ezáltal halk lesz és tud írni DVD-Ram-ot meg Labelflash-t.

[link]

(#7394) engusz válasza audi100td (#7393) üzenetére


engusz
veterán

Ohh, értem. Köszönöm. Tehát a szokásos flash-eléses procedúra "cross" előtaggal csak annyit jelent, hogy egy másik típus programját töltöd rá?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7395) audi100td válasza engusz (#7394) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudtommal igen. :K

(#7396) Mr.Grincs válasza FefeeX (#7385) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Szerintem sem rossz vétel, de nekem most nincs szükségem dvd íróra mert tökéletes a mostani, de ahogy mondod visszaellenőrzésre is kiváló, hogy mit írt a másik író:) Van pénzem, de majd inkább LS dvd írót veszek következőnek meg DVD ramosat egyben, ha ez elhasználódik. :C

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7397) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Milyen DVD-írót ajánlanátok nekem, amelyik támogatja az idén nyáron megjelent világoskék DVD-R lemezeket? Csakis ezért venném ert a NEC 3540A-s íróm nem támogatja.

(#7398) FefeeX válasza sulep (#7397) üzenetére


FefeeX
veterán

Márka, valami? Szerinted honnan tudjuk, a "világoskék DVD-R lemezek" alatt pontosan mit értesz? A ratyi TDK cuccra gondolsz? Csak mert szerintem azokat jobb ha elfelejted. Persze a régebbi írók az új MID-ekkel nehezen bírkóznak meg, ez nem is csoda, de a Verbatim +-R 16X-t tuti szereti az is, és a Verba is 50 forint/darab körül van. Akinek ez nem elég olcsó, az meg szívjon a sz@rokkal...

(#7399) sulep válasza FefeeX (#7398) üzenetére


sulep
senior tag

Igen TDK van, de a Memorexet emg simán írja, tehát a TDK-val eddig sose volt bajom. Igaz eddig a sötétkék színűvel volt dolgom, de most ez a világoskék kifogott rajtam. És ezért vennék egy írót hogy támogassa ezeket az újabb lemezeket is.

(#7400) sulep


sulep
senior tag

Megbontottam egy másik csomagot azt meg írja pedig ugyan olyan a lemez. Most akkro mi van itt? Mert az előzőből vagy 5-6-ot is kipróbáltam de egyiket se írta

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.