Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7751) Sensation


Sensation
tag

Srácok! #7701-re valaki?? :F :((

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#7752) kali válasza Sensation (#7751) üzenetére


kali
legenda

hát maximum az legyen a döntő a két meghajtó között, hogy a SE-S084B csak usb csatiról kap tápot, a SE-T084L meg nem csak usb csatin keresztül, hanem külső táppal is dolgozik - mondjuk ez az utóbbi típus ha usb csatlakozón kapja a tápot, akkor kb. fele sebességgel képes csak írni!

(#7753) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok! Milyen dvd irót ajánlanátok ami SATA felületű?sata 2es kéne lehetőleg.Ár nem számít, piok voltak a kedvencek, a mostani is az, de megrendült bennük a bizalmam.(112d ha jól emlékszem).remélem újra megtanulnak jót gyártani..Válaszaitokat előre is köszi.

(#7754) kali válasza eszement24 (#7753) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki a pioneer dvr-216d írót, szerintem nem fogsz csalódni benne!
(ja, és a sata 2 átvitellel az optikai meghajtók ezen verzióinál feleslges erőlködni - 1.5 Gbits/sec - a csatlakozók kialakításában meg ugye nincs különbség sata (1) és sata 2 között!)

(#7755) eszement24 válasza kali (#7754) üzenetére


eszement24
aktív tag

köszönöm a tippet :R

(#7756) Sensation válasza kali (#7752) üzenetére


Sensation
tag

Köszi szépen! SE-T084L lesz! ;) Úgyis 230V-ról fogok írni szinte mindig. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#7757) Challanger


Challanger
tag

Hali!

Úgy gondoltam, hogy lecserélem a jelenlegi írómat (pio 110 D, 3 éves). Kicsit olvasgattam a fórumot és végezetül két jelölt maradt bent:

- Sony NEC Optiarc AD-7201S
- Pioneer DVR-216D

Árban ugyanott vannak, így az nem döntő. A NEC azt hiszem, hogy csak a LightScribe funkcióval tud többet. Ez érdekes lehet, meg szívesen kipróbálnám, de ez sem döntő érv a vásárlása mellett.

Szóval a kérdésem: Melyik író a megbízhatóbb, jobb minőségű? 90%-ban 16x Verbatim DVD-R lemezeket fogok írni.

Előre is köszi a segítséget.

(#7758) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne : Melyik most a legmegbízhatóbb DVD író ami SATA interfész-el van ellátva?
Válaszokat köszönöm!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#7759) Challanger válasza Challanger (#7757) üzenetére


Challanger
tag

"90%-ban 16x Verbatim DVD-R lemezeket fogok írni"

A 16x a lemez típusára vonatkozik. Az írási sebesség szigorúan 4x lenne.

(#7760) malwy


malwy
senior tag

Milyen dvd-írót ajánlotok főleg olvasáshoz? Évente max 20 lemez lesz írva:)
De olvasásra cd-dvd rengeteget lesz. Most egy Pioneer 111D van és kicsit lassan kezdi elolvasni a lemezt és a sebessége sem olyan jó (szerintem). Ja és SATA-s legyen:)

(#7761) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Nekem mondjuk csak egy dvd olvasó kell, de kérdés hogy melyiket érdemes megvenni? A mostani NEC íróm, néha finnyáskodik beolvasásánál és most pl egy műsoros dvd-t nem akar beolvasni. Úgy döntöttem beruháznék egy olvasóra, olyan kéne ami mindent megeszik, a hang nem fontos. Na meg van valami különbség a sata és pata írók között? Érdemes sata-sat venni?

mod.: Bár ha van íróból is valami mindenevő, az is jöhet, de régebben hallottam olyat hogy olvasásra jobb egy sima olvasó. A lényeg hogy max 8-10k lenne az összeg amit rászánnék.

[ Szerkesztve ]

(#7762) lazydog válasza bozont (#7761) üzenetére


lazydog
addikt

Csak DVD olvasót már egy ideje nem érdemes venni.
Hagyományosan az LG írók bírkóznak meg leginkább olyan lemezek olvasásával is, amiket más írók (olvasók) fikáznak.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#7763) blattida válasza malwy (#7760) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak olvasót nem érdemes, mint ahogy lusta kollega is írta előttem. Maradj nyugodtan az úttörők mellett és válassz egyet a ;] 215-ös és 216-os közül...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7764) bozont válasza lazydog (#7762) üzenetére


bozont
veterán

Közben megnéztem a választékot és tényleg sima olvasóba már nem éri meg befektetni, szinte ugyanazon az áron vannak az írók is. És írásnál milyen minőséget produkálnak az LG meghajtók? Vagy inkább úgy kérdezem, a mostani NEC 4551A írómhoz képest milyen?

Nem tudom itt mennyire érvényes, az újabb jobb elv, de gondolom a sebességen kívül is van javulás. Sebesség alapján ezek tűnnek az újabb íróknak:
LG GH-20NS15RB
LG GH-22LS30
LG GH-22LP20

Melyik a legjobb választás? A kábel miatt jobb a lenne egy sata-s, de ha a pata jobb/stabilabb az is jó.

(#7765) kali válasza zed1983 (#7758) üzenetére


kali
legenda

az említett két íróval a 16x verbatim lemezt vétek 4x sebesség mellett írni!
azzal a író/firmware - lemez/mid párosítással a 8x és a 12 sebesség esetén minden valószínűség szerint jobb eredményt kapsz!
manapság az újabb szériás írók és lemezek estében nem a lassú (4x) sebességű írásra optimalizálják már a sebességet!

(#7766) IRON STORM válasza bozont (#7764) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem a legjobb szériája az Lg-nek. Olvasásra kitűnő lesz az biztos, írásra hagyd meg az NEC íródat. ;)

Csak a TDi!

(#7767) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Jövőre nagy beruházást fogok tartani:) Új dvd író lesz mindenképpen, meg egy BD olvasó vagy író, attól függ:) Meg vga kártya és + 2 gb ram de ez nem ide tartozik:)
Valami jó satás pioneert kéne venni, meg BD olvasóból is pioneer lenne az igazi.
Bár szerintem az NEC az olcsóbb lehet.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7768) bozont válasza IRON STORM (#7766) üzenetére


bozont
veterán

Értem, ahogy olvasgattam a topicot az LG GSA-H66N nagyon ajánlgatták, de olyat már nem nagyon találni. Mindegy, akkor marad a mostani íróm mellette. Bár megfordult a fejemben, hogy esetleg jó lenne egy BD olvasó is. De a legolcsóbb még 23k (LG GGC-H20LRB), lehet az majd csak jövőre marad.

(#7769) zed1983 válasza kali (#7765) üzenetére


zed1983
őstag

bocs de melyik két író az?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#7770) bozont válasza bozont (#7768) üzenetére


bozont
veterán

Még annyi kérdésem lenne, hogy a PIONEER DVR-216DBK hogy áll olvasás/írás ügyileg? A viszonyítási szempontok NEC 4551A íróm és a kiszemeltek LG GH-22NS30 vagy GH-20NS15RB

(#7771) Challanger válasza zed1983 (#7769) üzenetére


Challanger
tag

Szerintem nekem szánta (#7757 / #7759).

Ja és Kalinak köszönöm a tanácsot :)

[ Szerkesztve ]

(#7772) zed1983 válasza Challanger (#7771) üzenetére


zed1983
őstag

most már én is észre vettem!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#7773) kali válasza zed1983 (#7769) üzenetére


kali
legenda

bocsi, valóban a Challanger által említett hozzászólásokra szándékoztam válaszolni, csak elnéztem - mobilról írtam... :B

(#7774) micsu


micsu
tag

Sziasztok,

Témában járatos szakértőktől szeretnék segítséget kérni DVD író vásárlásban.
Az átlagos szempontok, pl ár / érték arány nem igazán számít, mivel a legdrágább DVD író is 15e Ft alatt van.
Nem nagyüzemi gyártásra kell, hetente 1-2 lemezt írnék meg vele.
De nem ártana, ha ezeket mondjuk 2 év múlva is vissza lehetne olvasni.
Tehát az írási minősége, megbízhatósága legyen jó.
A legfontosabb szempont pedig az, hogy a drive legyen alkalmas minőségellenőrzésre.
Erre gondolok:
DVD-lemezek minőségi ellenőrzése 1.
A Plextor fórumon ([link]) azt írják, hogy a mai plextorok már nem ugyanazok, mint korábban...
A Pioneer legújabb termékének fórumában [link] van ugyan KProbe teszt, de ettől még biztos, hogy alkalmas is rá.

Köszi,
Micsu

(#7775) kali válasza micsu (#7774) üzenetére


kali
legenda

a dvr-216 részlegébe látható teszteket IRON STORM "LITE-ON" meghajtóval csinálta (ez a tesztekről készült képekről is leolvasható!)
a manapság forgalmazott - és itt sűrűn javasolt - újabb típusú írók közül egyik sem igazán jó neked (de csak a minőségi ellenőrzésre alkalmasság kitétele miatt), max olyat lehet keresni, ami megfelelő chip mellett crossflash módszerrel képesség tehető a minőségi ellenőrzésre.
javaslom, hogy keresd meg IRON STORM szakit ebben a témában - bár szerintem magától is válaszol majd neked - bővebben mint én!

[ Szerkesztve ]

(#7776) micsu válasza kali (#7775) üzenetére


micsu
tag

köszi a gyors választ.
sajnos pont ettől féltem, hogy ma már nincs nagyon ilyen drive

(#7777) Sdi válasza micsu (#7776) üzenetére


Sdi
addikt

Azért a Lite-on-ok alkalmasak rá még most is, csak elég nehezen beszerezhetőek. Mondjuk innen lehet venni, ill rendelni több fajtát is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#7778) kali válasza Sdi (#7777) üzenetére


kali
legenda

jó tudni, hogy még lehet beszerezni lite-on írókat! :R
bár végszükség esetén például a nec (optiarc) ad-7191a/s crossflash útján lite-on 20a3l íróvá varázsolható!

(#7779) Sdi válasza kali (#7778) üzenetére


Sdi
addikt

Tudom :K , korábban két helyről is rendeltem fekete satásat, de egyik sem tudta beszerezni, még akkor találtam ezt a linket / igaz azóta sem vettem :D, a Plextorom egyenlőre kiszolgálja ez irányú igényeimet /.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#7780) micsu válasza Sdi (#7779) üzenetére


micsu
tag

Sdi:
Köszi az üzlet linkjét.
kali
Véletlenül nem lehet a Nec (Optirac) AD-7173a drive-t is Lite-On-ra crossflash-elni? :)

[ Szerkesztve ]

(#7781) kali válasza micsu (#7780) üzenetére


kali
legenda

:( azt nem, az a nec saját fejlesztése! azért is van a labelflash tudása!

(#7782) bozont válasza Sdi (#7779) üzenetére


bozont
veterán

Ezek a Lite-on meghajtók annyira jók?

(#7783) IRON STORM válasza micsu (#7776) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha esetleg tudsz szerezni Sony DRU- 190A, 190S vagy 200A , 200S írókat akkor át tudod flashelni Lite-On meghajtóvá.
Valamint Sdi kollega által linkelt üzletből biztosan tudsz vásárolni még.
Ahogy látom raktáron elérhető elvileg a 20A3H típus ha van akkor nem kérdés meg kell venni.
Jó író, mellette jó olvasó is ami nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#7784) IRON STORM válasza bozont (#7782) üzenetére


IRON STORM
őstag

Egyes sorozatai meglepően jók. 18A1,20A1, 20A3, 20A4 sorozat tagja k...a jó írók.
Az új iHAS sorozat viszont meglehetősen gyengére sikerültek komoly gondokkal küzdenek ezek nem ajánlott vétel.

Csak a TDi!

(#7785) kali válasza bozont (#7782) üzenetére


kali
legenda

abban emelkednek ki a sorból, hogy minőségi ellenőrzésre alkalmasak!
DVD-lemezek minőségi ellenőrzése 1.
persze írásban nem annyira jók, mint az új pioneer vagy nec (sony/nec/optiarc) meghajtók!
mellesleg mostanában nem nagyon kapható olyan optikai meghajtó, ami egyben tudja; kiválló írás, kiválló olvasás, minden formátum írása/olvasása (persze maximum a dvd-ram formátumra gondolok, és nem a most beinduló - elfogadható árúnak még nem mondható - extra formátumokra) és minőségi ellenőrzés. utóbbi képesség persze nem feltétele az átlagos felhasználásnak...
a pioneer és nec újabb szériás írói kiválló minőségben írnak, de az olvasásban például jobban remekel néhány újabb szériás lg meghajtó, viszont utóbbiak írásban nem annyira kivállóak, mint olvasában, vagy mint az említett pioneer és nec meghajtók. ördögi kör, de ez van... ha valaki mindent jól szeretne csinálni/csináltatni, akkor vegyen két meghajtót! :)

(#7786) IRON STORM válasza kali (#7785) üzenetére


IRON STORM
őstag

Írásminőségre hidd el van olyan jó mint bármelyik új Pio vagy NEC. Folyamatos a firmware support is azzal sincs gond. Persze nem mindegyik ahogy fentebb írtam.

Csak a TDi!

(#7787) kali válasza IRON STORM (#7786) üzenetére


kali
legenda

akkor lehet, hogy betárazok egy olyan írót! :C

(#7788) IRON STORM válasza kali (#7787) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mellesleg van egy olyan tulajdonságuk ( bár lehet hogy tudod) , az úgynevezett taníthatóság.
Régen a Benq írói tudtak ilyet valamint az igazi Plextorok is. Ennek értelmében pl ha egy ismeretlen médiát használsz, megtanulja írni, vagy ha egy adott médiakódra a gyári stratégiával gyengébben ír, akkor is tanítható, "ráerőltethető" az új stratégia. Az eredmény nem mindig jobb mint a gyárié, de sokszor igen.

Csak a TDi!

(#7789) kali válasza IRON STORM (#7788) üzenetére


kali
legenda

magát a funkciót ismerem még anno az "igazi" plextor írók korszakából, de azt nem tudtam, hogy mostanság is van író, ami konkrétan tudja ezt... :R

[ Szerkesztve ]

(#7790) bozont válasza IRON STORM (#7786) üzenetére


bozont
veterán

Tehát akkor jobban járnék mondjuk egy ilyennel: LITE-ON LH-20A1L, mint az LG valamelyik írójával? Igaz még mindig olyan meghajtó kell mint ami jobban olvas mint a NEC, de ha amellett legalább olyan jól is ír az lenne a legjobb.

(#7791) bozont válasza bozont (#7790) üzenetére


bozont
veterán

Már lejárt a szerkesztési idő, de az kimaradt hogy az ellenőrzés nekem annyira nem fontos. Na meg itt van a LITE-ON LH-20A1S is ami 3k-val olcsóbb mint a 20A1L. Megpróbáltam utánanézni hogy mi a különbség, de csak annyit találtam, hogy az S verizó nem tudja a Lightscibe-ot (ami megint csak nem fontos). Van még valami más is, vagy csak ez ennyivel megdobja az árat?

(#7792) Sdi válasza bozont (#7791) üzenetére


Sdi
addikt

Nincs, annyi a különbség a kettő között.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#7793) lazydog válasza micsu (#7774) üzenetére


lazydog
addikt

Ha kicsit visszaolvasnál, találnál ilyen írót.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#7794) IRON STORM válasza bozont (#7791) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nyugodtan vedd a 20A1S-t ha olcsóbb, de a 20A3H-val még jobban járnál, ha lehet még kapni a belinkelt üzletben. Ajánlott írók az Lg ellenében.

Csak a TDi!

(#7795) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!
Olyan írót keresnék ami nem tálcás hanem "beszívós" (In slot) azt hiszen így mondják...
Lehet még olyat valahol kapni?
köszi előre is Üdv!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#7796) zed1983


zed1983
őstag

Ilyenre gondoltam : Slot-loading

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#7797) shteer válasza zed1983 (#7795) üzenetére


shteer
titán

asztaliba aligha... én ráadásul csak dvd-rom-ra emlékszem a pio-tól

szerk: hmm a plextor gyártott ilyet: PX-716AL

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#7798) zed1983 válasza shteer (#7797) üzenetére


zed1983
őstag

Igen, de szerintem azt már nem lehet kapni :(

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#7799) shteer válasza zed1983 (#7798) üzenetére


shteer
titán

nem :( és lassú is

csak a design miatt kellene vagy van vmi akadálya a tálcás meghajtónak?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#7800) zed1983 válasza shteer (#7799) üzenetére


zed1983
őstag

A design miatt kellene :K

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.