Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7551) FefeeX válasza IRON STORM (#7549) üzenetére


FefeeX
veterán

Én is ezt akartam írni pont :)
Láttam ezt is, de mivel ez se 3500 volt így nem tudtam 100%-ra beazonosítani, melyikről is van szó pontosan :)

(#7552) Blaze71 válasza FefeeX (#7551) üzenetére


Blaze71
őstag

Már 4680-ért van a listában, ami májusban még 3500 volt. Mint az előbb már írtam én csak egy SATA olvasót kerestem, a többi infó a cégtől származik. Nem néztem jobban utána a dolognak, mert a végén mégsem kellett.

Más: Ha esetleg tudjátok, hogy régebbi LG DVD olvasóhoz lehet-e fw-t leszedni valahonnan, akkor megköszönném. Illetve van-e értelme, mert ez az olvasó tökéletesen olvas, csak rohadt lassan, pedíg elvileg 16x-os.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#7553) FefeeX válasza Blaze71 (#7552) üzenetére


FefeeX
veterán

LG-khez nem szokás firmware-t kiadni, tehát valszeg nincs hozzá... :(

(#7554) shteer válasza Blaze71 (#7552) üzenetére


shteer
titán

ha itt nem akkor nem nagyon...

..szerintem jónak tűnik

(#7555) Blaze71 válasza shteer (#7554) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszönöm a segítséget, megtaláltam. Az már más kérdés, hogy működik-e, de mindjárt rápróbálom. :)

Na, elsőnek az volt a gond, hogy 64bites Vista alatt nem megy. Ez nem is baj, mert csak később olvastam el a Readme-t, így kiderült, hogy csak a régiókód változtatást nullázza, tehát nem számított volna, hogy eddíg mennyit volt állítgatva. Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#7556) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hát megvettem a samu SH-S223F-t. Eddig semmi baj vele gyorsan olvas és ír, esetleg ha tudtok valami tesztprogit akkor konkrét adatokkal is szolgálhatok...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7557) FefeeX válasza Blaze71 (#7555) üzenetére


FefeeX
veterán

De ez nem megy DOS alól? Windows cd bebootol (win 98 @ dos) oszt ott nyomod neki a másik cd-t, vagy inkább lemezt, és arról mehet a frissítés... Vagy hasonló. Vinyón mondjuk FAT partíció kell hozzá... Arra már nem emléxem hogy FAT16 vagy látja már a FAT32-t, de az NTFS-t tuti nem...

(#7558) Screamer84


Screamer84
tag

üdv!

vettem ma 1 NEC AD-7201S-01 -es dvd írót, viszont nem tudom miért, de nem akarja olvasni a 2rétegű lemezeket, mintha bele sem tettem volna (hiába van rá írva vagy esetleg üres akkor sem tud vele semmit kezdeni). Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#7559) Blaze71 válasza FefeeX (#7557) üzenetére


Blaze71
őstag

Eddíg az összes fw cserét XP, vagy Vista alol csináltam, de egyik sem 64 bites volt, így szerintem ez a gondja. A másik, hogy nem sok értelme van a régiókód nullázásnak, hiszen beállítottam 2-re 5 évvel ezelőtt, azóta a kutya sem nyúlt hozzá. :D Igazából csak akkor használom, ha valami karcos lemezzel kell megbírkózni, de akkor kissé idegesít, hogy 15-25 perc, míre beolvassa az egészet. Lehet, hogy mégis veszek egy új SATA olvasót, ami a kedvenc boltomban 3680 ft.

Screamer! Nekem 7200-ás van és semmi gondja a kétrétegűvel. Próbálj meg fw-t cserélni, hátha segít. Ha nem, akkor szerintem cseréltesd ki, mert hibás.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#7560) FefeeX válasza Blaze71 (#7559) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát a karcos lemeznél ne csodálkozz ha annyi idő alatt olvassa be, inkább örülj hogy beolvassa... Ami tényleg szar lemez, ott már ez is jó időnek számít... A többit meg olvastasd a 7200-al :)

Screamer84: ajánlom figyelmedbe ezt :)

[ Szerkesztve ]

(#7561) Malachi


Malachi
addikt

Helló!

Külső slim DVD-írót keresek netbookhoz.

Eddig a SAMSUNG SE-T084/EUBN-t találtam, iponnál 16000 körül, de igazából bármilyen megfelel, ha nem drágább ennél, és normális minőségű.

Tanács, javaslat?

Előre is köszi!

(#7562) FefeeX válasza Malachi (#7561) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát ha külső kell meg slim, akkor ez szerintem jó, főleg hogy azt írják a neten hogy USB powered... :)

(#7563) Malachi válasza FefeeX (#7562) üzenetére


Malachi
addikt

Remek, köszi! :R

(#7564) Screamer84 válasza Blaze71 (#7559) üzenetére


Screamer84
tag

Nah megtörtént a fw csere 1.06-ra, most már elértem, hogy legalább a verbatim 2 rétegűt beolvassa igaz csak egy volt belőle , a memorex-el nem tud semmit kezdeni pedig ilyet használok vagy fél éve és semmi gondom nem volt vele, érdekes ,hogy a régi normálisan olvassa az összeset, ez meg nem tudja hova tenni :F , pedig direkt ezért vettem hogy végre legyen 1 normális az én gépemben is amivel tudom írni őket.

(#7565) FefeeX válasza Screamer84 (#7564) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, már nagyon rég mondja mindenki, hogy CSAK VERBA ÉS RICOH +R DL lemezt szabad használni. Aki nem így tesz/tett - magára vessen... :(

(#7566) Blaze71 válasza FefeeX (#7560) üzenetére


Blaze71
őstag

Ebben igazad van, ezért is hagyom benne a gépbe. Viszont ami jó lemez, azt is 15 perc alatt olvassa be és nekem ezzel van bajom, Bár amennyit használom, végülis belefér. :)

Na, igen. A lemez a Verbatimnál kezdődik és valahol ott is ér véget. Van még sok jó lemez, de ezt a stabilan jó és megbízható minőséget csak a verbatim tartja. A többinél csak egy-egy példány sikerült kiválóra. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#7567) pityeszka


pityeszka
őstag

Hy,

dvd-írót szeretnék vásárolni mihamarabb!Ezt néztem ki,de nem tudom milyen író! Tanácsokat, javaslatokat várok.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#7568) Blaze71 válasza pityeszka (#7567) üzenetére


Blaze71
őstag

Jó! Olvass vissza és Te is láthatod.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#7569) KaraDani válasza FefeeX (#7565) üzenetére


KaraDani
addikt

Ez a RICOH tuti jó dl-ben, csak az ár miatt kételkedem elég olcsó.

(#7570) FefeeX válasza KaraDani (#7569) üzenetére


FefeeX
veterán

Eddig vagy 20-at írtam meg a 200 forintos Ricoh DL-ből és mindegyik tökéletesre sikeredett...
Szóval szerintem tuti jó.

(#7571) klambi


klambi
addikt

Szevasztok
laptopba keresek optikai meghajtót, de sajna nem a megszokott a kialakítása, erre gondolok!
1 kis darab le van vágja a szélén, kérdésem az ha veszek 1 normál dvd-t a laptopba és a tálcát kicserélem akkor nem lesz-e gond?
vagy valahol lehet találni ilyen típust(nem ebay, mert nincs paypalom...) :F :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#7572) FefeeX válasza klambi (#7571) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem a tálcát nem tudod csak úgy kicserélni... Az ilyenekhez mindig nehéz újat találni :(((

(#7573) kali válasza klambi (#7571) üzenetére


kali
legenda

a noti és a benne lévő író pontos típusa kellene, akkor könnyebb lenne keresgélni!
a levágott sarokkal viszont nem kell foglalkoznod, hiszen az szabvány; link
a jelenlegi íród konkrét típusa alapján majd a csatolás és a méret (vastagaság) lesz a döntő!

(#7574) FefeeX válasza kali (#7573) üzenetére


FefeeX
veterán

a 140 méteres számítógép tápkábeled megnézném :) Mennyiért adod? :)

(#7575) kali válasza FefeeX (#7574) üzenetére


kali
legenda

:Y némi alku esetén eladó a 140 cm-es kábel árában... :DDD köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#7576) FefeeX válasza kali (#7575) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor ezzel lehet lopni a szomszéd áramját? :C

(#7577) klambi válasza kali (#7573) üzenetére


klambi
addikt

averatec 3150 az írót majd megnézem, kicst szét kell szedjem, de ilyen szabványt nem nagyon láttam itthon...csak a "simákat"...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#7578) FefeeX válasza klambi (#7577) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem kell azt szétszedni, ráereszted az Everest-et és megmondja a típust... :)

(#7579) klambi válasza FefeeX (#7578) üzenetére


klambi
addikt

oo bakker tényleg.. :W :W még jó nem keztem neki :DDD

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#7580) klambi válasza klambi (#7579) üzenetére


klambi
addikt

"generic DVD-rom scsi cdrom device
Matshita ujda740 dvd cdrw..."

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#7581) KaraDani


KaraDani
addikt

Nekem lenne még egy kérdésem. Fogok venni egy Pio 216D-t, de van két régebbi lg 16xosom, az egyiket megtartanám, mert mindenhol azt olvasom, hogy jobban olvas. Viszont mindkét LGm fehér, a házam fekete, nem tud valaki valamilyen olcsóbb festékszórót, vagy valamit amivel át tudnám fújni?

(#7582) Sdi válasza klambi (#7580) üzenetére


Sdi
addikt

Az egy Pana cucc, nem nagyon kapni nálunk. Nézd meg ezt a hirdetést, itt megemlítik a típusát, kérdezd az eladót.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#7583) kali válasza Sdi (#7582) üzenetére


kali
legenda

üzletben valóban ritka, de rendelni azért gondolom lehet - például olyan üzlet/szerviz tud segíteni, ahol asus notikkal (is) foglalkoznak, mivel az asus notik több szériájában is ilyen macsoda figyel - például az enyémben is. egyedül az előlappal lehet gond - a noti háza miatt más és más -, de ha az a régiről adott, akkor semmi probléma!

(#7584) Sdi válasza kali (#7583) üzenetére


Sdi
addikt

Az is egy megoldás lehet :K

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#7585) klambi válasza Sdi (#7582) üzenetére


klambi
addikt

hol lehet még kapni? dvd olvasó min kéne...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#7586) Sdi válasza klambi (#7585) üzenetére


Sdi
addikt

Megnézted a hirdetést amit linkeltem ? De kali is írt egy esetleges megoldást.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#7587) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Erről mi a vélemény?
Tervezem egy DVD író vételét és a feltétel az, hogy olcsó legyen, de azért ne szar.
Nem kell nagy használatra, nem lenne minden nap használva, de azért kellene egy. ATA-s kellene mindenképpen.
:R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#7588) IRON STORM válasza Klemens (#7587) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ez nem író, hanem olvasó.
Egy Pioneer 115D 5 ezer forint körül van.

Csak a TDi!

(#7589) Klemens válasza IRON STORM (#7588) üzenetére


Klemens
őstag

Hoppá, akkor nagyon benéztem ezt. :W
:R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#7590) vdbinhan


vdbinhan
csendes tag

Helló!

Vki már tesztelte-e Plextor 820a-t. Én Neroval irom video-t, és irási puffer néha hirtelen lemegy 16%-ig. Nem tudom hogy mennyire gond ez. Még nem tudom nézni a kiirtot a Dvd lejátszón, ezért kérdezem tőletek. Köszi

(#7591) shteer válasza vdbinhan (#7590) üzenetére


shteer
titán

milyen sebességgel... sztem nem gond

..szerintem jónak tűnik

(#7592) vdbinhan


vdbinhan
csendes tag

Én akár 4x-sel, 6x-ssal irom is. Teszteltem Nero CD-Dvd speed 4.51.1 kiirással. A képe it van. A rozsa vonal az irási buffer, a zöld az irási sebesség. igy néz ki nem vmi stimel, teszteltem 716a-t, 810sa-t, A rozsa vonal (az irási buffer) soha sem ment le a zöld (az irási sebesség) vonalon túl

[ Szerkesztve ]

(#7593) audi100td válasza vdbinhan (#7592) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezekhez a grafikonokhoz nem értek, de ha jól látom valami Ritek alapú lemezt használsz, amik köztudottan elég rossz minőségűek, próbálj meg egy Verbatimot vagy Ricoh-t.

(#7594) shteer válasza audi100td (#7593) üzenetére


shteer
titán

nekem van egy tippem a lemez márkájára

..szerintem jónak tűnik

(#7595) audi100td válasza shteer (#7594) üzenetére


audi100td
nagyúr

A T betűsre gondoltál? :)

(#7596) kali válasza shteer (#7594) üzenetére


kali
legenda

és mi is lenne az? ugye nem a tdk? :) én hamarabb tippelnék mondjuk ridata lemezre...
a ritek g05 mid amúgy nagyon sok lemeznél előfordulhat; tdk, traxdata, ridata, ridisc, arita, premium (grade) media, platinum, datawrite, primedisc, piodata, memorex, maxell, sőt; verbatim is!

(#7597) FefeeX válasza kali (#7596) üzenetére


FefeeX
veterán

Mondjuk énis a TDK-ra tippelnék, mert a sok balek azt hiszi, mekkora menő márka is az... És megrengethetetlenek a hitükben... Én nem bántani akarom őket, de már rá kéne jönniük hogy ez már nem az a korszak mikor a TDK a legmenőbbet gyártja...

(#7598) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Gyerekek, mivel függ össze az a dolog hogy tökjól műkszik a dvd íróm de a tálcát baromi lassan adja ki, most épp ma vettem észre:( Be fog hallni benne a motor vagy mi gázszivárágás lehet vele? Pioneer DVR 111D 2 éves lesz decemberben lehet már kiszolgálta a lelkét de azt nemhiszem...amúghy soha sem toltam be a kezemmel a tálcát, mert attól tudom, hogy be halhat.. Egyéb más ötlet?? :R
Pont én mondtam hogy még semmi baja sincs hát, lehet hogy most fog felfordulni:D
Előre is köszi... :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7599) shteer válasza Mr.Grincs (#7598) üzenetére


shteer
titán

a nyitó mechanika megkophatott, a motor gyengélkedik... kell szerezni egy lézerhalálos donort aztán lehet műteni ;]

..szerintem jónak tűnik

(#7600) Mr.Grincs válasza shteer (#7599) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Úhhha ez jólhanzik:( És ez amúgy sűrű hiba? Nemhiszem hogy tudok találni ilyen írót alkatrésznek, de bevállalnám a műtétet:D Érdekes a amásik íróm ezerszer többet volt asználva Pioneer dvr 108 és annak semmi baja sem volt, úgy adtam el...Pedig vagy 2000 dvd-t megírtam vele...

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.