Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6151) BigBear válasza wwhy (#6150) üzenetére


BigBear
senior tag

Nem olvasóval, íróval.
A Lite-On írók valóban jók erre a célra, van kimondottan hozzájuk készült program is, a Kprobe.
K-probe/Kprobe is a liteon testing tool or a DVD Media Quality Testing Software that can be used by Lite-On DVD Burners on the PC. The program produces K-probe Scans that show the PI (Parity Inner) and the PIF / PO (Parity Outer) of the DVD Media, which in turn shows the quality of the dvd media.
Use only a DVD Burner (Lite-On Branded/Rebadged i.e Sony) to get true results, rather than just a Liteon DVD-ROM or Combo Drive.

(#6152) FefeeX válasza Arpee78 (#6149) üzenetére


FefeeX
veterán

Elvileg az NEC támogatja mióta Optiarc...

(#6153) FefeeX válasza BigBear (#6151) üzenetére


FefeeX
veterán

Sony=Optiarc=NEC :)

[ Szerkesztve ]

(#6154) Geller72


Geller72
veterán

Pio SATA 212D 2-ből kettő szar. Két külön user, más géppel.
Mérgebben vettem GH20NS10-et (SATA). Most jó...pedig nem akartam..rég nem volt jó LG, de most minden tesztben jól szerepelt..próba..

(#6155) IRON STORM válasza FefeeX (#6152) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem támogatja. A 7191-es sorozat amely Lite-On belű, az is csak crossflash után.

Csak a TDi!

(#6156) Arpee78


Arpee78
senior tag

Létezik hogy a samsung támogatja? Link

[ Szerkesztve ]

(#6157) z0d1AK


z0d1AK
veterán

valaki ajánlhatna olcsón egy garis sata-s dvd írót!
esetleg be is számíthatna egy Lg h42l ata-s dvd írót, augusztusig garis!
minden ok vele, semmi gond!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6158) wid22 válasza z0d1AK (#6157) üzenetére


wid22
aktív tag

Ez jó?[link]

Vagy ez?[link]

[ Szerkesztve ]

(#6159) FefeeX válasza Arpee78 (#6156) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha meghekkeled a nerot, mindegyik meghajtóval lefuttatható, csak az eredmény nem megbízható...

(#6160) zolynet


zolynet
addikt

melyikre voksolnátok?
feltételek: fekete, sata, lightscribe v labelflash

SAMSUNG SH-S203P/BEBN Fekete OEM SATA
NEC AD-7203S Fekete

Life is too short to stay stock!

(#6161) wwhy válasza FefeeX (#6159) üzenetére


wwhy
veterán

ilyenekre biztatni lelkes újoncokat ;] ráadásul téves szóhasználattal;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6162) Arpee78 válasza FefeeX (#6159) üzenetére


Arpee78
senior tag

Mintha éppen azt írnák hogy használható minőség ellenőrzésre. Csak éppen azt is írják hogy nem. Ha bizonyos korlátokkal ugyan, de használható (értsd elfogadhatóan pontos) minőség ellenőrzést végez, akkor az egy nyomós érv lenne a samsung mellett.

Én már döntöttem a samsung mellett. Az s223f-et próbálnám megszerezni, csak eddig még nem reagáltak az emailemre.

Az s223f a legújjabb, 22x-es írásra képes dvd író. Remélem jó lesz.

(#6163) FefeeX válasza Arpee78 (#6162) üzenetére


FefeeX
veterán

Az eredménynek semmi értelme nincs. Olyan mintha egy atomfizikus becsülni meg a jövő évi divatot...

(#6164) FefeeX válasza zolynet (#6160) üzenetére


FefeeX
veterán

Pioneer 215D @ 215L

(#6165) zolynet válasza FefeeX (#6164) üzenetére


zolynet
addikt

miért off-ba? ez is egy vélemény, bár sztem nem crossflash-elek, lehet akkor marad a samu, azt töltöm neki a kedvenc minuszos dvd-ket
kösz a választ :R

Life is too short to stay stock!

(#6166) guiness


guiness
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy hol lehet megnezni azt, hogy az adott iromat miylen idealis sebesseg irasra terveztek? Most vettem egy pio 215D-et, eddig 4szeresen irtam egy 108assal,de gondolom ennel mar mas az idealis sebesseg, vagy irjak ugyanugy 4x-esen?!
Ppeter régebbi irasat olvastam es abban volt hogy minden sebessegnel maskepp ir az iro,sajnos a többit nem iagazn erettem hogy mit szamit valami zcv, meg cv asszem.

A segitseget elöre is nagyon köszönöm és elnezest az ilyen amaötr kerdesert.

üdv.

(#6167) FefeeX válasza guiness (#6166) üzenetére


FefeeX
veterán

CLV, Z-CLV stb... az a lemez írására vonatkozik, konstans sebességgel írja végig, részben konstans sebességgel írja, majd vált gyorsabbra, majd megint, meg CAV ami folyamatosan változó sebességgel írja (asszem ez az, nem bittos hogy mindenhez a megfelelőt írtam)
Ettől még az íróknak valóban megvan minden sebességhez az írási stratégia. A 215-el eddig 8X-osan írok, és minden tökéletes lett. Máshogy nem tudod kideríteni mi a jó, csak ha teszteled, de ez a meghajtó nem valószínű hogy lemezt rontana...
Hazsnálj Verbát vagy Ricoh-ot és akkor minden oké lesz. Azért 12X felett szerintem ne írj...

(#6168) Geller72


Geller72
veterán

Magánvélemény:
(Több gépről lesz szó)

Nekem most több íróm is van. Az írási sebességet mindig az adott, komplett rendszerhez mérem. Tehát máshogy írok, ha teszem azt egy IDE felületű ATA 40-es vinyóm van, régi architektúrával, régen rakott oprendszerrel, figyelembe véve a háttérben futó alkalmazásokat, neten folyamatosan van e a gép, és hasonlók. Vagy teszem azt, SCSI RAID vinyórol írok. De átlagban 8x-osan írok. Ha seekel is a vigya, ezt az adatátviteli sebességből adodó pufferürülést még rövid ideig áthidalja. Sztem annyira nem élethalál kérdése, hogy most akkor 8 perc alatt végez e a lemezzel, vagy 7.Lehetőleg kerülöm a léptetést, tehát olyan írót használok, ami egy adott sebességgel kezd és úgy is írja végig, mert ebből már adódtak problémák, kényesebb lemeznél elrontotta a léptetést (108-as piók) és ugrott a lemez. A jelenlegi 20-22x sebességű írókat sztem nem abban lehet kihasználni, hogy most akkor 22x-esen írok, mert ahhoz azért vinya is kell...hanem inkább abban, hogy mondjuk a 8x írási stratégiájuk kiforrottabb. Mindenképpen brand lemezeket kell használni, mind hibaszázalékban, és hosszútávon is meghálálják..Nem hátrány, hogy akár 5 évvel ezelőtt irt fénykép-backup lemezeinket visszaolvashatjuk. Sokat számít, hogy az adott optikai eszköz és a hdd, amiről az adatokat olvassuk, melyik railen van, természetesen ne közös ágon legyenek, mondjuk ez SATA esetében nem áll. Arra is figyelek, hogy lehetőleg ne rendszervinyóról írjak ki, mert indulhat a háttérben akármilyen időzitett prog is, és lefoghatja nagyon a vinyót, hanem egy külön hdd-t (nem csak partíciót) áldozok erre, külön ágon. Ez most egy 73 Gb-os 15k rpm-es SCSI hdd.
Üdv:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#6169) Nescafé


Nescafé
őstag

Üdv.
Olyan kérdésem lenne hogy egy Asus 1814BLT dvd irót érdemes lecserélni egy Pioneer 215D-re.

 iPhone 15 Pro

(#6170) FefeeX


FefeeX
veterán

A ricoh alatt értve ez a megfelelő médiakódú Ricoh DL lemez?
Nero DiscSpeed: Disc Info
Alap információ
Lemez típus: : DVD+R DL
Book Típus : DVD+R DL
Gyártó: : Ricoh
MID : RICOHJPN D01 067 (43h)
Írási sebesség: : 2.4 X - 4 X - 6 X - 8 X
Üres Kapacitás : 7.96 GB
: 8152 MB
: 8547993600 bytes
Különleges Információ
Rétegek : 2
Réteg megszakítás : 3.98 GB
Írási stratégiák : n/a
Lemez Státusz : Üres
Nyers Adat
Physical Format Information (00h)
0000 - E1 0F 32 10 00 03 00 00 00 FC FF FF 00 22 D7 FF - ..2.........."..
0010 - 00 00 03 52 49 43 4F 48 4A 50 4E 44 30 31 43 40 - ...RICOHJPND01C@
0020 - 25 25 37 10 00 2C 6C 00 2C 6C 20 1F 0C 0C 14 14 - %%7..,l.,l......
0030 - 02 01 01 20 00 20 1F 0C 0C 14 14 02 01 01 20 00 - ................

(#6171) g@bo válasza FefeeX (#6164) üzenetére


g@bo
nagyúr

pio 215D megflasshelve irja a dvd ramot?

(#6172) FefeeX válasza g@bo (#6171) üzenetére


FefeeX
veterán

Jah, 215-ként és 215L-ként is... :)
Tegnap megírtam vele az első DL lemezemet is, aminek a kódját kimásoltam, tökéletes lett, egyenes visszaolvasási görbe (4x-en írtam)

Egyébként a lemez Full Printable Ricoh +R DL 8X és kapaszkodni: 200Ft!!!

(#6173) g@bo válasza FefeeX (#6172) üzenetére


g@bo
nagyúr

ez tutkó, vagy esélyes, hogy pont nem jön össze? :DDD

(#6174) FefeeX válasza g@bo (#6173) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez egymillió százalék

(#6175) FefeeX válasza g@bo (#6173) üzenetére


FefeeX
veterán

Jó procit adtál, nem vágnálak át ;]

(#6176) Jazz


Jazz
veterán

Jó régi már, de azóta nem jött válasz. #5785
Ha valaki tudja a választ, megkszönném. thx

free your mind

(#6177) wwhy válasza Jazz (#6176) üzenetére


wwhy
veterán

1. olvasónak vegyél inkább LiteOn-t, de az LG sem rossz
2. ha nem tévedek, akkor az írásmód miatt lehet a "variálás" (CLV, Z-CLV stb.)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6178) FefeeX válasza wwhy (#6177) üzenetére


FefeeX
veterán

Olvasónak inkább LG, Lite-Onról azt hallottam hogy nagyon hangos...

(#6179) FefeeX válasza Jazz (#6176) üzenetére


FefeeX
veterán

A 4-6-8X az még normális lenne, most nem tudom mennyire komoly hogy 8x-an kezdi, mert az viszont vicces lenne... Amúgy régi író, lehet ez az írási stratégiája...

(#6180) fer válasza Jazz (#6176) üzenetére


fer
őstag

Ott még nem ír 8X-an, csak a kiválasztott írási sebességet mutatja, a felporgetés is azt jelzi, hogy még csak állítgatja az íráshoz (lemezhez) az eszközt, és amikor lecsendesedik akkor kezd el írni! Nekem is a valós írási sebességet mutatja!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#6181) wwhy válasza FefeeX (#6178) üzenetére


wwhy
veterán

lehet csendesíteni CdSpeed-el ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6183) sklopp válasza Jazz (#6176) üzenetére


sklopp
őstag

Olvasónak Samsung (TSST Corp.) SH-D162c-t, nálam abszolút mindenevő, nem hangos, kifogástalanul rippel CD-t, DVD-t. Már a másodikat nyűvöm hiba nélkül.

(#6184) Jazz válasza fer (#6180) üzenetére


Jazz
veterán

Tényleg 8x-at írt ki (és az van beálíltva hogy a valódi írási sebességet mutassa), és prögeti mint állat, majd lecsendesedik aztán ír 4x-en, de akkor értem miért (hiába 8x és azt írja ki a program hogy írás, és ez megy kb. 0.5-1 percig, az még nem írás.) Legalább már ezt is tudom thx.:)

És köszi mindenkinek az ajánlatokat, hihetetlen mennyi válasz érkezett egyszerre, pedig már vagy negyedszer dobtam be a topicba ezt a kérdést 0 sikerrel. egész elérzékenyültem. :DDD :R

free your mind

(#6185) sklopp válasza Jazz (#6184) üzenetére


sklopp
őstag

Könnycseppeket tedd orvosságos fiolába, majd postázd a leghasznosabb választ író címére. (Csak poén, ne vedd komolyan.)

[ Szerkesztve ]

(#6186) Jazz válasza sklopp (#6185) üzenetére


Jazz
veterán

Úgy nézek ki mint aki nagyon komolykodik? :D
tetszett a poén :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6187) Jazz válasza sklopp (#6183) üzenetére


Jazz
veterán

Tehát megeszi a karcos gagyi lemezeket is...ez kell nekem. (ismerősömnek volt egyszer egy ősrégi atom szutyok olvasója, és nem túlzok ha azt mondom hogy beolvasta széljjelrepedezett lemezt is)
Tehát akkor inkább ez mint az LG nem?
Samsung van itt egy csomó féle ebből, mi az a Beig(li) verzió?:)
És ez a D163A? ez tán újabb nem?
Itt meg az LG h30N

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6188) sklopp válasza Jazz (#6187) üzenetére


sklopp
őstag

Az eredeti ajánlatom elég sok mindenre képes, az újabb verziókat nem ismerem saját tapasztalásból. Én csak ajánlani tudom az SH-d162c-t. Valóban képes bármit beolvasni, mégegy lángost is.

[ Szerkesztve ]

(#6189) Jazz válasza sklopp (#6188) üzenetére


Jazz
veterán

...még egy lángost is :C :))
Akkor lehet az lesz belőle ha itt valami okosok nem mondanak mást:

Embörök: Samsung SH-D162C, vagy nyugodtan lehet az újabbat alább linkeltem a D163A vagymi.
thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6190) fer válasza Jazz (#6189) üzenetére


fer
őstag

Samsung SH-S203D nekem ez bevált olvasónak!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#6191) Hukkle


Hukkle
tag

Okés, hogy vannak jó olvasók, amik IDE csatolófelületűek. Sajnos nekem viszont SATA kellene. Tudtok ajánlani valami megbízható típust olvasóból, íróból?

(#6192) s_


s_
tag

Hellobello.
Most vettem egy LG GH20as dvd írót és kaptam hozzá 2 kábelt az egyik az áramos a másik pedig az adatátvitelhez. na most az a problémám hogy vagy én vagyok a hülye vagy nemtudom, mert én seholse találom a helyét ahova bekéne dugni az alaplapon, mert elvileg oda kell azt irja a leírásban... a kábel ígynéz ki... http://i30.tinypic.com/dx00o1.jpg
köszi a segítséget.

(#6193) Jazz válasza s_ (#6192) üzenetére


Jazz
veterán

Huhh.:)
Ez egy SATA kábel, az alaplapon van, hasonlót keress. 4 kicsi érintkező egymás mellett. Általában több SATA van egy helyen (4-6...). Vagy a leírásban nézd meg hol van ha nem találod.:)

Ha meg nem te vagy hülye és nem találod, lehet hogy nincs is SATA az alalapodon?? Milyen lapod van?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#6194) wid22 válasza s_ (#6192) üzenetére


wid22
aktív tag

Milyen alaplapod van? Tipusa? Akkor lehet tudni hogy van e rajta Sata.

(#6195) Hukkle


Hukkle
tag

Okés, hogy vannak jó olvasók, amik IDE csatolófelületűek. Sajnos nekem viszont SATA kellene. Tudtok ajánlani valami megbízható típust olvasóból, íróból?

(#6196) wwhy válasza Hukkle (#6195) üzenetére


wwhy
veterán

tudtok ajánlani valami megbízható típust olvasóból, íróból?
az egész topik erről szól :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6197) Tocika


Tocika
aktív tag

Hali!
Olvastam a hozzászólásokban hogy a pio215d-vel lehet labelflashelni meg lightscribel-ni, az író specifikációinál viszont ilyet nem láttam.
ezeket nem csak a NEC-k támogatják?

(#6198) canniball válasza Tocika (#6197) üzenetére


canniball
nagyúr

A 215D-vel nem lehet, csak ha rátolsz másik fw-t (FefeeX korábban leírta hogyan).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6199) Khelben


Khelben
nagyúr

jó reggelt

pár kérdés:
- mi a véleményetek a samsung sh-s202n-ről?
- dvd-ram mennyire használható technológia?

(másképp: IDE csatolós dvd írót keresek, gyors olvasással, megbízható írással, dual layer, dvd-ram támogatással, esetleg lightscribe-ost.)

[ Szerkesztve ]

(#6200) FefeeX válasza canniball (#6198) üzenetére


FefeeX
veterán

Sőt, már saját topicja is van... [link] ;]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.