Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7801) shteer válasza zed1983 (#7800) üzenetére


shteer
titán

az én gyomrom is bevenné :D

..szerintem jónak tűnik

(#7802) PH! User válasza shteer (#7801) üzenetére


PH! User
csendes tag

ilyet már én is kerestem volna...azt hiszem utoljára pio-ban láttam

Asus P45 *** E 7200 *** HD 4850 *** 2x1 GB Mushkin *** Samsung SATA II *** FSP 350W

(#7803) micsu válasza IRON STORM (#7783) üzenetére


micsu
tag

Kösz a megerősítést IRON STORM.
Megrendeltem a raktáron levő Lite-On 20A3H-t.
Hétfőre ki is szállítják. :)

(#7804) bozont válasza IRON STORM (#7794) üzenetére


bozont
veterán

Na én is berendeltem egyet, bár maradtam az A1S-nél, mégis olcsóbb +sata. Találtam egy-két tesztet is, elég jókat írnak erről is.

(#7805) fer válasza bozont (#7804) üzenetére


fer
őstag

Én is rendeltem egy olyat, de mivel nincsen nekik raktáron, ezért törölték a megrendelést! :((
Neked nem?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7806) bozont válasza fer (#7805) üzenetére


bozont
veterán

De igen. :( Viszont az A3H meg drága, legalább is most nem nagyon akartam 5k-nál többet adni egy meghajtóért. Mindegy, végül is sikerült szerezni olcsón egy jobbfajta olvasót, elég most az nekem.

(#7807) kali válasza fer (#7805) üzenetére


kali
legenda

hát, nem egy naprakész cég... :(((

(#7808) micsu válasza kali (#7807) üzenetére


micsu
tag

Kaptam egy visszaigazolást, hogy 18.-n fogom megkapni az árut, mivel ugyan van raktáron, csak épp külföldön...
Így a szállítási idő pont egy hét lesz. A honlapjukon feltüntetett 24 órához képeset nem rosz :W

(#7809) jansto


jansto
csendes tag

Sziasztok!
Engem az érdekelne, hogy melyik a mostani piacon lévő LEGHALKABB(és mellesleg gyors) DVD- olvasó. A plextor dvd íróm sajnos nagyon hangosan olvas film nézés közben(elnyomja a filmzenét :DD ) a jó öreg Toshiba MD1612 sajnos kezdi beadni a derekát (jó 7-8 év után)...nem olvassa vagy nehezen a lemezeket..van lehetőség esetleg a javítására?
előre is köszi

(#7810) audi100td válasza jansto (#7809) üzenetére


audi100td
nagyúr

Olvasót már nem érdemes venni, Pioneer DVR-215(D)-t ajánlanék 215L-re flashelve, így jóformán nem is hallani filmnézés közben. :)

(#7811) Tigi válasza jansto (#7809) üzenetére


Tigi
őstag

A Toshiba-nak ha még nem volt megpucolva a 7-8 év alatt az olvasófeje akkor érdemes megpróbálni, egy alkoholos fűltísztító csodákra képes. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#7812) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Pioneer DVR 111Dm- van és fel akarok tenni rá 111L firmware-t akkor nem lesz baja tőe?:)
Tudom elég régi már kb két éves, de még mindig tökéletes.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7813) audi100td válasza Mr.Grincs (#7812) üzenetére


audi100td
nagyúr

Elvileg nem, de fusd át ezket a hsz-eket: [link]

(#7814) Balinov


Balinov
félisten

Udv Sracok,

szeretnem megkerdezni, hogy a kovetkezo SATA dvd firkalok kozul melyiket ajanljatok?

A szempontjaim: SATA legyen, P45 chipset melle kell,Vista x64 ala. DVD-RAM nem feltetel, foleg -os lemezeket vesnek vele, abbol is tulnyomoreszt egyoldalasakat. Labelflash/Lightscribe nem kovetelmeny, de ha van az sem baj.

A jeloltek.:

Optiarc AD-7201S-0B
LG GH22NS40 AUAR
Pio DVR-215 vagy DVR-216DBK
LiteOn IHAS120-11

Ezek kozul melyik tudja a legstabilabb irasi sebesseget 8x-n (16x irast kerulom), normalis hangja es olvasasi sebessege.

Koszi a tippeket elore is
udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7815) audi100td válasza Balinov (#7814) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hali,

Én a Pioneer DVR-216DBK-t vagy az Optiarc-ot ajánlanám, egyébként a mostani írókat inkább magasabb írási tempókra optimalizálják, szóval 12X-esen lehet hogy szebb eredményt fogsz kapni.

(#7816) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok , bedöglött az optiarc 7173s -em, gari után 3 hónappal persze :W ...(ha valakinek kell alkatrésznek szívesen odaadom :DDD ) szeretnék egy Labelflash es (már bevásároltam egy pár doboz lemezt hozzá) dizájn szempontjából fekete :DDD dvd írót venni, ami gyors és halk, a magas írási sebesség, meg a dvd ram nem feltéttel, inkább csak hogy legyen egy olyan sebesség amin nagyon stabil jó minőségben tud írni, ti melyik(ek)et ajánlanátok mostanság ?

(#7817) Balinov válasza audi100td (#7815) üzenetére


Balinov
félisten

Koszonom az ajanlast. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7818) audi100td válasza BemAnyó (#7816) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pioneer DVR-215-őt ajánlanám 215L-re flashelve, akkor tud írni LabelFlash-t és kifejezett halk is.

Balinov: Nincs mit :R

(#7819) BemAnyó válasza audi100td (#7818) üzenetére


BemAnyó
senior tag

köszönöm :R Arról van infód hogy milyen lemezt szeret ? (nem mindegy milyen drága/olcsó plasztikkal etetem :DDD ) esetleg hogy milyen sebességen ?

(#7820) IRON STORM válasza Balinov (#7814) üzenetére


IRON STORM
őstag

Sajnos ez a Lite-On sorozat nem túl jó, így az előttem ajánlott Pioneer 216, tökéletesen működik P45 chipsettel( Gigabyte EP45-DS3)

Csak a TDi!

(#7821) audi100td válasza BemAnyó (#7819) üzenetére


audi100td
nagyúr

Általánosan elmondható, hogy Verbatim, Ricoh, Taiyo Yuden lemezeket érdemes használni, a többi gyártó termékei nagy része elég silány minőséggel bír.

Jelenleg talán 12x-es írás az ideális, de elvileg még 8x-osan és szépen írnak.

(#7822) IRON STORM válasza BemAnyó (#7819) üzenetére


IRON STORM
őstag

Verbatim +R, -R 8x,12x sebességel jó eredményt érsz el.

Csak a TDi!

(#7823) Balinov válasza IRON STORM (#7820) üzenetére


Balinov
félisten

Neked is koszonom a feedbacket, pont GA-EP45DS3 vagy DS3R vagy DS3P lesz a kiszemelt lap.

Ja igen, 16x DVD-R Verbatin a kiszemelt alapanyag. Vettem egy 100as hengert nemreg, az nekem kb 1 evig is kitart.

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7824) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Köszönöm a válaszokat :R

(#7825) Prego


Prego
senior tag

A P35ös Chipset már kezeli a SATA írókat (Giga P35-DS3). Egy DVR-216D lenne a kiszemelt, most úgy látom azt istenítitek :R

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#7826) Sdi válasza Prego (#7825) üzenetére


Sdi
addikt

Bőven.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#7827) wwhy válasza Balinov (#7814) üzenetére


wwhy
veterán

nem szerepel ugyan a listádban (nem is tudom, ha lehet még kapni), de jó szívvel ajánlom (másnak is) az LG H62N-t :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7828) Balinov válasza wwhy (#7827) üzenetére


Balinov
félisten

ahonnet rendeltem nem volt LG raktaron. igy a korabban ajanlott Pio-t rendeltem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7829) kali válasza wwhy (#7827) üzenetére


kali
legenda

ezt a szériát nagyon eltalálták, de sajnos mostanság már elég nehéz beszerezni...

(#7830) Tüzi

Üdv!
Úgy néz ki, hogy szeretett 110D-m feladta a harcot :( Ma írás előtt elkezdett kerregni, és már olvasni sem olvas(sa be) a lemezeket. Még egy kábelcserét megpróbálok holnapután, aztán ha nem jö be, akkor jön a kérdés:
Milyen legyen az utód?
NEC, vagy a Pio 215-6? PATA vagy SATA? (Ic7 max3) SATA-ról ugyanúgy leht bootolni (win-t telepíteni) mint egy PATA-sról?

Köszönöm a válaszokat előre is :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7831) kali válasza Tüzi (#7830) üzenetére


kali
legenda

a dvr-110d vonalát követve nyugodtan vehetsz újabb szériás pionner írót, ajánlott vétel! bár az újabb nec írók sem rosszak, sőt...
viszont a jelenlegi alaplapodhoz nem mernék sata csatolású optikai meghajtót ajánlani! régi alaplap, régebbi szériás sata(1) vezérléssel, régi bios verzióval (az utolsó bios frissítés is több, mint 4 éves - ennél kezdték csak el tákolgatni a sata cd-rom vezérlési hibáját), szóval nagyon sok a hibalehetőség. nem mondom, hogy garantáltan nem menne a lappal a sata csatolású optikai meghajtó, de én nem reckíroznám meg, az biztos! inkább megkímélném magam a sok esetleges hibalehetőségtől!
kérdezni akartam, hogy sata vagy ide módban használod a rendszert, de az alaplapodon írt raid láttán, pláne nem ajánlom a sata csatolású optikai meghajtót.
vegyél egy dvr-116d ide csatolású írót, azzal tökéletesen elégedett leszel!

(#7832) audi100td válasza Tüzi (#7830) üzenetére


audi100td
nagyúr

Még 1 szavazat a Pio DVR-116-ra! :)

(#7833) Tüzi

Akkor az lesz, köszi a tippet :K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7834) Tibord


Tibord
senior tag

Hali

Nem igazán ide tartozik de hátha:

Azt olvastam hogy VERBATIM DVD-R lemezt vegyek mert a jó minőségű.
Az lenne a kérdésem hogy ha a DVD nyomtatható akkor az változtat valamin? Esetleg rosszabb lesz a minősége?

Előre is köszi a választ.

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#7835) audi100td válasza Tibord (#7834) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem nem változtat semmit, mivel nem a nyomtatható felére fogsz írni. :DDD

(#7836) Brainwashed2


Brainwashed2
tag

Hello! Szeretnék venni egy DVD+/-RW-t, mivel úgynézki a mostani kezd bekrepálni. Nem szeretnék sokat költeni sőt... A lényeg, h ocsó legyen. :D Csak biztos van valami olyan amit nem ajánlotok, mert gyakori a hiba meg ilyesmi és szeretném elkerülni, h olyanhoz jussak véletlenül. Ja és belső író/olvasó kéne. Szóval valaki tudna nekem segíteni, ajánlani valamit? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7837) audi100td válasza Brainwashed2 (#7836) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pioneer 115/116 (IDE) 215/216 (Sata) és NEC 72XX szériák ajánlottak...

(#7838) Balinov


Balinov
félisten

megszivattott a webshop, torolnom kellett a rendelesemet, mert a magyar kartyamat nem fogadtak el,igy mashonnet kellett megrendelnem a cumokat a gephez. a dvd firkalo egy NEC AD-7200S Satas lett.Mit varhatok el ettol? Sosem volt igazandibol LG iron kivul mas markaju optikai adatvesom

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7839) audi100td válasza Balinov (#7838) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jó széria, szintén ajánlott, szerintem nem döntöttél rosszul. :)

(#7840) Alex91 válasza Balinov (#7838) üzenetére


Alex91
félisten

A multkor pont egy rossz LG szeriaba futottunk, pedig eddig nekem se volt veluk semmi gondom... Ugyhogy lehet, hogy jobban jartal :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7841) Balinov válasza audi100td (#7839) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi,megnyugodtam. Korabban egy LG 4080-as volt, majd egy 4160-as..most meg TN40-es notiiro.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7842) Brainwashed2 válasza audi100td (#7837) üzenetére


Brainwashed2
tag

Köszönöm a tanácsot! :)

(#7843) harylmu válasza Balinov (#7841) üzenetére


harylmu
őstag

Nekem is ugyanilyen íróm van, fekete. Semmi bajom nem volt vele. Mindent szépen ír, olvas.

(#7844) Tüzi

Megoldódott a probléma. Ma szétszedtem az írót, és találtam valami nem bele valót. szvsz a rollis dvd legalsó lemezére felragadt papír (nem a szivacs) rátelepedett a meghajtó részre. Levettem, működik a cucc :)

Mostanában ilyen fura jelenségek vannak nálam. 2 hete azért nem volt net 1 napig, mert megsérült az utp kábel borítása, bejutott a víz, és szépen elszivárgott a routerig, ahol rövidrezárta magát. Levágtam a csatit, raktam fel újat, és azóta van net. Meg még volt pár ilyen dolog.
Mókás egy December ez. Most a hdd visszajelző led világít mint állat :D

Azért köszi a tippet srácok!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7845) devillike


devillike
tag

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Csak egy kérdés, tudvalaki mostanában olyan DVD meghajtóról ami nem tálcás?
Pc-be kellene, notebook-ba valót láttam samsungéktól, de 3.5'ost nem találtam.

jó dolog jó emberekkel üzletelni...

(#7846) AMD Power


AMD Power
titán

Idővel le szeretném majd cserélni a mostani NEC írómat. Mit érdemes venni manapság?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7847) Balinov válasza AMD Power (#7846) üzenetére


Balinov
félisten

Nekem igy 5 lemez utan bevallt a NEC AD-7200S satas cucc. -os Verbatin 16x-ra vesek 17-19x-s sebesseggel teljesen jol.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7848) AMD Power válasza Balinov (#7847) üzenetére


AMD Power
titán

Én mostani NEC-től kivagyok. 1x utálom. Lassú , hangos állandóan "áll" tőle a gép ha felpörög vagy beolvas egy lemezt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7849) Balinov válasza AMD Power (#7848) üzenetére


Balinov
félisten

tenyleg? nekem ez az elso nec irom...

akkor tegy probat a korabban itt is ajanlott PIO 216tal.Pozitivak voltak a velekapcsolatos forumbejegyzesek

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7850) AMD Power válasza Balinov (#7849) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is ez az első NEC de lehet ,hogy az utolsó is. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.