Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6901) Sonja válasza IRON STORM (#6900) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi! :R Hááát, akkor ezt még meggondolom. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6902) Poldi válasza Jim74 (#6895) üzenetére


Poldi
tag

Üdv!

Jim74 írtad, hogy vettél egy Pio 216D-t. Pár napja én is vásároltam egyet. Meglepődve tapasztaltam, hogy az aktivitást jelző zöld LED halványan ugyan, de állandóan világít.
Használatkor természetesen erősebben.
Nálad is így müködik?
Egyébként teljesen elégedett vagyok vele.

(#6903) Core2duo6600 válasza Mauzes (#6896) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát, ezesetben valami limitáló progi kell
Ha rászonod az összeget és plextort veszel, akkor ahhoz adnak egyet, amiben lehet ilyenekt csinálni, de torrentezd le
régen plextools nak hivták, nem csak a plextort lehetett állítani vele

A motorhang mindegyikből kijon, én még nem vettem meghajtóknál észre különbségekt, ha jó gyorsan olvasott akkor eddig még mindegyik, majd szétesett.

(#6897) Sonja
Eza bitsetting ez mire is való ?

(#6902) Poldi
Rendben van az, annyit jelent, hogy power on

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6904) Jim74 válasza Poldi (#6902) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

Igen, nálam is világít, de pár hozásszólással korábban én is feltettem a kérdést és azt a választ kaptam, hogy ne foglalkozzak vele.
De akkor ezek szerint ennek így kell működnie :)

Egyelőre én is nagyon meg vagyok elégedve vele, bár nem igazán "nyúztam" még. Ami hatalmas pozitívum, hogy tud 4X-esen CD-t írni :R

Az NEC minimum 8X-osan tud, a Samsung meg ha jól emlékszem minimum 16X-osan :Y tudott CD lemezt írni.

(#6905) IRON STORM válasza Core2duo6600 (#6903) üzenetére


IRON STORM
őstag

DVD+R lemezeket DVD-ROM-ként írja. Manapság nincs már akkora szerepe. Régebbi típusú asztali játékosok nem játszották le a +R médiát, azonban booktype(DVD-ROM) beállítással lejátszották.
A +R DL lemezt minden író automatikusan DVD-ROM.ként írja.

Csak a TDi!

(#6906) g@bo válasza Jim74 (#6904) üzenetére


g@bo
nagyúr

ami negativum, még mindig a dvd-ram irásának lehetőségének kihagyásával tökölnek.... :o

(#6907) Sonja válasza IRON STORM (#6905) üzenetére


Sonja
veterán

Még manapság is jól jön, chippelt konzolokhoz. :) Biztosabb olvasás. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6908) Jim74 válasza g@bo (#6906) üzenetére


Jim74
nagyúr

De ezt, ha minden igaz, akkor crossflasheléssel meg lehet oldani.
Bár tényleg kár, hogy "trükközni" kell vele...

Vagy, ha mindenféleképpen szükség van a DVD-RAM írásra, akkor ott az NEC 7201-es, vagy 7203-as modellje attól függően, hogy a LabelFlash™ vagy a LightScribe™ technológiát részesítjük előnyben.

[ Szerkesztve ]

(#6909) Core2duo6600 válasza IRON STORM (#6905) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jah, ezt mindkét drivom tudja asszem
Bár sosem foglalkoztam vele.

(#6908) Jim74
Vagy bármely LG, de mág sok tud DVD RAM ot is, írni, egyes HP ék, ami nekem van a TSSCORP is tudja, meg a másik ASUS is.
Ma már biztosan más típusszámokkal vannak, hiszen ezek már közel 1 évesek

Csak ne lenne olyan rohadt drága a lightscribe lemez, az enyimek azt tudják.,

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6910) Mauzes válasza Core2duo6600 (#6903) üzenetére


Mauzes
őstag

Akkor 212D / 215D / 216D ?

(#6911) Jim74 válasza Core2duo6600 (#6909) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mihez képest drága a LightScribe lemez? A Labelflash lemezhez képest olcsó :DDD

(#6912) Jim74 válasza Mauzes (#6910) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha nem kell a DVD-RAM képesség és a bitsetting, akkor 216D.
Ha kell a bitsetting, akkor 215D.

Szerintem :DDD

(#6913) Core2duo6600 válasza Jim74 (#6911) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahhoz képes, hogy mennyiért veszed a nyers lemezt a piacon 60 / db (dárágbb helyeken) tehát ettől olcsobban is hozzá lehet jutni, na ehhez képest drága

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6914) Jim74 válasza Core2duo6600 (#6913) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ahhoz képest drága :D
Viszont a több pénzért több szolgáltatást kapsz. Ugyanez nem mondható el a Labelflash-hez viszonyítva. Mármint gyakorlatilag nagyjából ugyanazt nyújtja a Labelflash, mint a Lightscribe, mégis drágább a lemez hozzá. ;)

(#6915) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új DVD írót. Két esélyes van, az egyik a Samsung SH-203P, a másik az SH-S223Q.

Utóbbi a specifikáció szerint 22x sebességgel képes DVD-t olvasni, míg előbbi 20x-osan, más különbséget nem találtam köztük. Tényleg ennyi lenne az eltérés? Lemezkezelés, megbízhatóság, stb... terén lehet differencia? Melyiket ajánljátok?
Samsung meghajtók esetében mit jelent a típusszám utáni betű? Jelen esetben a P, ill. a Q?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#6916) Core2duo6600 válasza #72042496 (#6915) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szerintem ennyi a különbség.
És a típuszám is erre utal.
Nekem 203 p van

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6917) Poldi válasza Jim74 (#6904) üzenetére


Poldi
tag

Thx! Megnyugodtam :)
Végül is nem rossz ez a halvány fény: sötétben könnyebben megtalálom a nyitó gombot :D
Tényleg korábban volt erről szó. Sorry, pedig beleolvastam az előzményekbe...

A korábbi íróm is Pioneer volt (109, IDE-s). Még mindig jól működik, csak az idő eljárt felette. A tesztek alapján is már kezd "kopni".
Remélem ez az új 216D is beválik. Eddig nem csalódtam a Pioneer CD/DVD-s cuccaiban (az asztali DVD-m és a HiFi CD-lejátszóm is Pioneer).

(#6918) Jim74


Jim74
nagyúr

Újabb "élmények" 216D vs. 7201S ügyben:

Írtam 1-1 Verbatim lemezt 16X-osan, és visszaolvastattam Neroval. (A másikkal olvastattam, mint amelyikkel írtam)
Tapasztalatok:
- szerintem a Pioneer jobb minőségben ír (vagy az NEC olvas szebben) :DDD
- olvasásnál a Pioneer lényegesebben halkabban dolgozik.

Egyelőre a 216D jobban teljesít (de az NEC sem rossz)

(#6919) sklopp válasza Jim74 (#6918) üzenetére


sklopp
őstag

A NEC olvas jobban.

(#6920) #72042496 válasza Core2duo6600 (#6916) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi a választ, én is valahogy így gondolom... Csak furcsállom, hogy a 203-asból is több fajta specifikációjú létezik, s a típusszámban csak az utolsó betű jelöli a különbséget. A 223-as utolsó betűje pedig mindegyiktől különbözik. Ezért lenne jó még azt is tudni, hogy ez mit jelenthet.

Egyébként úgy néz ki, a 224-est veszem, újabbnak látszik, remélem, nem bánom meg. :) Egyébként meg vagy elégedve a 203P íróval?

(#6921) Core2duo6600 válasza #72042496 (#6920) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, tulsokat nem használtam mondjuk, tehát egyszer írható lemezre
RW ket annál többször írok, divx es asztali player miat
Felváltva írom a Ezzel illetve az Asusaal, amiben ugyanez az elektronika van, lehet, hogy a belseje is megegyezik nem tudom, hangok azok mondjuk nem.
Valszeg azért van ennyi különbség a számozásban, mert egyik tudja a Lighscribe ot a másik nem
Érdekes, hogy még nem adtak ki hozzá uj firmware t , lehet, ennyire tökéletes lenne ?
Asushoz kijött, de nem tettem fel, úgyvagyok vele, hogy amig megy jól nem bántom tanulva a plextoros történetemből.
Ott ahogy jöttek ki az ujjabb fw ék, vagy 6 mindet feltettem, és egyre szarabb lett a drive.

A végén már csak írt, mindent jól, vissza nem olvasott semmit sem, az csak CD RW volt.
DVD -ét csak olvasot.
Amúgy a mai áraknál, és gyártástechnológiánál, szerintem hot mindegy, hogy melyiket veszed, nincs nagy különbség.
Azt kell megnézni, hogy milyen szolgáltatások kellenek.

A 203P amúgy DVD Ramot is olvas.
És lightscribe os is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6922) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Két írót néztem ki: Pio 215D vagy sokan ajánlották itt a 216D vagy az NEC-től a 7201S típust.
A Nec 7203-as csak annyiban különbözik a 7201-től hogy labelflash-es lemezt tud írni?
Ti melyik típust ajánlanátok? csak az írás minősége és persze a visszaolvasás is számít.

Sokan írtak lejjebb az LF/LS-ről. ezek miket jelentenek az írónál. bocsi a hülye kérdéstől, de nem vagyok otthon a rövidítésekben. :) :B

Válaszaitokat előre is köszi

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#6923) kali válasza Adler (#6922) üzenetére


kali
legenda

ad-7203s -> labelflash
ad-7201s -> lightscribe
más különbség nincs a két író között! mind a kettő megbízható minőségű, mint a dvr-215d vagy a dvr-216d is :K

(#6924) 3x3y válasza sklopp (#6919) üzenetére


3x3y
aktív tag

A 72xx szériából még nem próbáltam, de nem olvastak jobban a Necek. Nec rajongó valék én, de tapasztalatból mondom, hogy a Pio-k jobban "olvastak":..

PF

(#6925) sklopp válasza 3x3y (#6924) üzenetére


sklopp
őstag

Igazság szerint csak idéztem néhány fórumos hozzászóló véleményét NEC kontra Pio olvasás ügyben. Egyébként megrögzött NEC író használó vagyok a sokadik példány után. Én a külön olvasó használatát favorizálom, lévén hogy azt olvasásra hegyezték ki, az írót meg írásra.

[ Szerkesztve ]

(#6926) anonymus89


anonymus89
addikt

Hi!
Tudnátok ajánlani dvd-írót?
Nincs nagy elvárásom lightscribe meg labelflash nem szükséges.
Lg, pioneer és samsung érdekel kb 5000-ig.
Lg-ből kinéztem a h58n-t, amúgy sata2-es lenne jó még.
Még olvastam az egyik hozzászólásban, hogy az lg-k halkabbak egy picivel mint a pioneer-ek továbbá al lg több karcos dvd-t beolvas? ebből mi igaz?
Tudnátok segíteni?
Előre is köszi a választ!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6927) Zoly4


Zoly4
csendes tag

Hy all!!!
DVD-írót szeretnék venni a közeljövőben és a tanácsotokra lenne szükségem h mejik a jobb.

3tipus jöhet szóba nálam.

Nos ezek azok:

NEC 7203 LabelFlash SATA fekete 20/8/48/16x 1 év gar: 5500,-
Pioneer 216D SATA fekete 20/8/48/16x
Asus DRW-2014S1 BOX SATA fekete 20/8/48/16x 5990,-
Asus DRW-20B1LT BOX LightScribe SATA fekete 6500,-

Asus-ról várok infót legfőbbként. De a többi is naon érdekelne.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv: Zoly4

(#6928) FefeeX válasza Zoly4 (#6927) üzenetére


FefeeX
veterán

Három típus mi?

Én a Pio-t ajánlanám, bár lehet az a negyedik és nem azért került be :)
216D@216L és máris frankó.
NEC hangosabb, gyorsabb, nem lehet FW korlátozni, viszont LF-hez nem kell flesselgetni...

ASUSban már nem a Pio-k vannak, bár állítólag nem rosszak, de annyira nem is ajánlottak. Belső tulajdonságok alapján Pio, külső alapján ASUS :)

(#6929) FefeeX válasza anonymus89 (#6926) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha nem ódzkodsz az LG-től, akkor valóban azt vedd, olvasónak valóban jobb mint a Pioneer, írásra meg a h6x széria óta megfelelően profik.

(h58n szerintem régebbi példány, ha ez igaz, annyira nem javallott írásra - olvasásra ettől függetlenül jobb mint a pio)

(#6930) FefeeX válasza sklopp (#6925) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha külön tartasz olvasót és írót is, akkor valóban szinte mindegy, hogy NEC vagy Pio amit veszel írásra, mindkettővel volt szerencsém operálni, de mivel nem szeretem az 1nél több ODD-t a gépemben, Pio nyert nálam...

(#6931) Zoly4 válasza FefeeX (#6930) üzenetére


Zoly4
csendes tag

Köszi a gyors választ FefeeX. :C
Most /p egy Nec DVD-íróm van és van még mellette egy LG DVD olvasóm.
A NEC-et azért akarom lecserélni mert van egy olyan gondom h nem minden dvd-t vesz be pedig felpörgeti és mégis azt írja ki a gép h nincs lemez a meghajtóban.
Pio-m meg volt jó is volt meg minden de az meg másfél évet bírt nálam, de ott az optikája ment tönkre.
Szal nekem mondták h az ASUS-ok jók de lehet h bepróbálok megint egy Pio-t.
Kíváncsi voltam h ki mit ajánl itt fenn ph-n.

Jaja én is 1db ODD-t szeretek a gépben tartani a hely miatt.
Most lesz teljes gépcserém és író csere is lesz mert inkább satásat választom és az biztos h olyan lesz szal várom még az infókat az írókkal kapcsolatban.

Üdv: Zoly4

(#6932) Core2duo6600 válasza anonymus89 (#6926) üzenetére


Core2duo6600
veterán

szvsz hot mindegy milyen veszel, nincs nagy különbség köztük
Soknak azonos az elektronikája, bele.
Tök mindegy.
Azt vedd amelyikre hosszabb a gari.

(#6927) Zoly4

Asus, meg a TSSCorp legtöbbször azonos elektronikát használ, ennek ellenére egy tesztben az asust lehuztak, hogy nem ajánlott a vétele.
Én direkt ezért. megvettem, és vele együtt azt a TSSCorpot is, amivel azonos az elektronikája, eddig semmi lényeges különbség, talán annyi, hogy a TSScorp gyorsabban látja meg a lemezt.
Egyik DVD ről olvas gyorsabban mint a másik, a másik meg CD ről, hogy ezek mitől föggnek azt nem tudom.
De neked is azt tudom mondani, hogy ma már , tökmindegy milyet veszel.
A mai globalizációban, és gyártástechnológia mellett.
Plextort nem ajánlom, annak ellenére, hogy az a legdrágább.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6933) TeeJay


TeeJay
félisten

Pio 116D/216D olvasási írási görbék?
nincs kedve senkinek se teszteket méréseket adni erről? :B
én örülnék neki bár most mivel 2 Pio íróm van egyenlőre nincs szükségem új íróra

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6934) FefeeX válasza Core2duo6600 (#6932) üzenetére


FefeeX
veterán

Plextor most megint NEC béllel rendelkezik, előtte meg Pio volt benn, ergo ezért nem éri meg megvenni.

A TSSC sosem volt/van olyan jó írásminőségben, mint a Pio, NEC, és most már az LG. ASUS-ra kb megint ugyanez.

Attól, hogy az elektronikája ugyanaz soknak, még a bele nem az (nem is tudom hogy mondhattál ilyen butaságot), tehát óriási különbségek lehetnek írási teljesítményben, azonban mára már valóban annyira tökéletesedett a DVD írási piac, hogy egyik új íróra sem lehet ráaggatni a sz@r jelzőt. Ettől még vannak amik jobban írnak és vannak amik jobban olvasnak.

Attól, hogy nem kedvelem az LG-t, be kell ismernem, hogy combo tekintetében (olvasás és írás is) jelenleg a legjobb vétel a piacon.

(#6935) Core2duo6600 válasza FefeeX (#6934) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor egy kis félreértés történt a részedről, én meg lehet, hogy pontatlanúl mondtam, mivel a célom az volt, hogy vannak amiknek az elektronikája fellelhető egy másikban, és van amelyiknek a belseje bellelhető egy másikban, ebből nem következik, hogy ez a 2 egyszerre van, de ez sem kizárt.

A plexiből nekem e DVD olvasó CD RW combo volt típusára nem emlékszem.
És fél évig ha ment tökéletesen, de mindig válogatos volt a korongok közt.
A végére már ott tartott, hogy tökéletesen megírta a lemezt, de vissza nem olvasta meg sem látta, vagy ha meglátta, akkor más drive nem látta

Korábban a HP Combom is volt, az sem vált be
fél évet ha ment.
vagy 100 000 Ft ba került.

Ezekután, én nem ragaszkodom a drága írohoz, mert semmivel sem tud többet mint az olcsobb társai .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6936) FefeeX válasza Core2duo6600 (#6935) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem is volt Combo-m, és valóban nekem is mindkettő behalt az idő során. Sőt a kezdetleges DVD írók is, ami még ma is faján működik az a Pio 110-esem anyámék gépében.

A belső-átvétel általában az olyan cégekre jellemző, mint az ASUS, Gigabyte, akik nem ODD gyártók - bár az ASUS valahogy mégis csinált belsőt - aminek meglett az eredménye.

A Plex aki mostanában nem gyárt belsőt mert már nem éri meg neki - valamint az Optiarc csoport, amikben ugyanaz van belül, mert együtt fejlesztették ki - amiben benn a Sony, a NEC, stb.

Mindennek megvan az oka, de érdemes azért bővebben kifejteni a dolgokat, mint bevágni egy dolgot ami nem általános igazság. Én pl nem vennék olyan meghajtót amiben másik van, mert az eredeti gyártó nem véletlenül gyártja, jobb a feedback stb.

(egy régebbi hsz-odhoz: a 120 forint egy LS lemezért drága? Nézd akkor meg a 350 forintos LF lemezeket... :) )

[ Szerkesztve ]

(#6937) Core2duo6600 válasza FefeeX (#6936) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Csak nehézkes kideríteni, hogy melyikben milyen belső van.
Hiszen egyik sem reklámozza az oldalán, hogy vásárol dolgokat árul/gyárt
És honan tudni, hogy ki az odd gyártó
Az asus korábban DVD rom van ill CD rom van nagyon jó volt

"...- bár az ASUS valahogy mégis csinált belsőt - aminek meglett az eredménye...."
Ezt úgy érted, hogy tuti, vagy hogy szar ?

Hol ennyi a lemez ?
Mert akkor rohamok :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6938) FefeeX válasza Core2duo6600 (#6937) üzenetére


FefeeX
veterán

Na jah, a belső az a tesztkor szokott kiderülni, ezért nem szabad sosem nagyon új írót venni... :)

ASUS nem tuti h szar, de a teszt alapján is gyengébben vizsgázott, mint ameddig Pioneer gyártotta belsőket forgalmazott - csak ugye azok nem tudtak LS-t...

Most első keresésemre 160ért találtam neked

(#6939) Core2duo6600 válasza FefeeX (#6938) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jó hír, hogy végre lejebb mennek az árak

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6940) #72042496 válasza Core2duo6600 (#6921) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm, időközben megrendeltem a 224-est. Remélem, tényleg beválik. :K

(#6941) Sonja


Sonja
veterán

Végül a mai nap vettem egy Pioneer DVR-216DBK írót! :C A legfrissebb 1.06-os software volt rajta gyárilag, tehát még frissítenem se kell. :) Egyelőre elégedett vagyok vele. Szépen, gyorsan és halkan ír/olvas. Bitsetting állítására közben már nincs szükségem (ha mégis kell, ott az Optiarc AD-7170A íróm). ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6942) TeeJay válasza FefeeX (#6936) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem verseny street piacon olcsóbban is kapni :B
bár nekem jó a 48forintot (1200/25-ös henger) MCC03RG20 Verbatim lemez is :R
Pioneer író hibátlanul írja, és gondolom az újak is szeretik :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6943) FefeeX válasza TeeJay (#6942) üzenetére


FefeeX
veterán

mucsajpusztán a keleti mögött biztos olcsóbb, csak oda nem szeretek egyedül járni... szóval kb negyedévente megyünk ki, pár haverral együtt... :)

én ugyan nem a 48 forintost veszem, hanem a 64 forintos photoprintet, de nekem az tökéletesen megfelel (u az a MCC03RG20, csak printelhető - nálam egyébként a print veri a LF-et és a LS-t is)

(#6944) FefeeX válasza Sonja (#6941) üzenetére


FefeeX
veterán

Bitsetting a mai lejátszókhoz már felesleges, sőt szerintem a lemez kompatibilitását rontod vele. Ami egyedül hiányozhat, az a LF, de ha minden igaz arra is ott az Optiarc... :)

(#6945) harry


harry
veterán

Tudnátok nekem ezt véleményezni?

Különösebb elvárásaim nincsenek, normálisan tudja írni a lemezeket (vagyis ténylegesen 16* mindet, és ne csak néhány márkát, ahogy a mostani íróm), és ne legyen hangos (lehetőleg halk). LightS - nem is tudom, ha újat vennék, akkor azért talán olyat vennék amiben van, nem tudom. Illetve akkor Sata-s lenne.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6946) Sonja válasza FefeeX (#6944) üzenetére


Sonja
veterán

Tévedsz, mert javítom a kompatibilitást, ráadásul kímélem a fejet, mivel eddig chippelt PS2-es konzolhoz készítettem lemezeket. :) De már eladtam a PS2-t, így már nem használom. ;) LF meg nincs a 7170-ben, csak a 7173-ban, de az meg eleve nem kell nekem! :D Ja és persze LS sem érdekel. :DDD

Szerk.: Nálam is világít halványan a zöld retro LED a 216D-n! :DD Érdekes megoldás, de ez legyen a legnagyobb problémám. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6947) Core2duo6600 válasza TeeJay (#6942) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az melyik ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6948) Core2duo6600 válasza harry (#6945) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Írot szvsz ne vegyél használtan, nem véletlenül adja el.
Ha jó menne nem adná el.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6949) Core2duo6600 válasza FefeeX (#6943) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor gondolom van hozzávaló nyomtatód is.
Én 60 ért vettem a DVD nyerset.
a Sárkánycenterben

Sorry azu ismételt posztokért későn vettem észre

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6950) harry válasza Core2duo6600 (#6948) üzenetére


harry
veterán

No jó, de mi lehet rossz egy íróban (ha elvileg működőképes)? Nem mindig olvas, belassul, hangosabb lesz, vagy mik?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.