Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7901) kali válasza HoReSz1975 (#7900) üzenetére


kali
legenda

a verbatim okés, de a ritek mid - főként dl lemezek esetében - felejtős!

(#7902) zso73 válasza HoReSz1975 (#7892) üzenetére


zso73
veterán

Nekem meg ilyen fekete PIO íróm van, és jó! DL lemezt nem írtam vele még, de a sima DVD lemezekkel nincs baj. A samut kipróbálom, ha nem jó, akkor én is rohanok vissza vele.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7903) Sk8erPeter válasza kali (#7891) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem értelmeztem félre, amit PPeter eddig számtalanszor írogatott - eddig is értettem.
Nem azon volt a hangsúly, hogy "annyira" mélyen belenyúl a rendszerbe az Alcohol és társai, de attól még belenyúl, amit persze ki lehet küszöbölni megfelelő beállításokkal, és ha valaki tudja, hova kell nyúlni probléma esetén, akkor minden rendben.
De mi a francnak okozzon felesleges fejtörést valami, ha van jobb megoldás is?
Hozzáteszem még egyszer, hogy nekem még soha nem származott problémám az Alcohol 120% használatából sem. Egyszerűen arról van szó, hogy a Virtual CloneDrive jobban tetszik, egyszerűbb a használata, és ingyenes, nem kell warezolni. :P
Azért érdekelt, hogy van-e valakinek véleménye az ominózus progiról, mert nem árt, ha árnyaltan látjuk a dolgokat, igazából PPeter hívta fel a figyelmemet arra is, hogy mennyire vigyázni kell a hasonló jellegű szoftverekkel, nem szabad ész nélkül használni őket.

Sk8erPeter

(#7904) K10PA


K10PA
csendes tag

Hahó!

LG és SAMSUNG (most több nem jut eszembe akikkel nem szimpatizálok) gyártók kivételével milyen DVD írót tudok megvenni, ami 2-2,4x-en is tud írni normál egyréteges lemezt?

Köszönöm!

(#7905) kali válasza K10PA (#7904) üzenetére


kali
legenda

hát, elég nehéz ílyen írót ajánlani, mivel nem csak az írótól függ a dolog! hiába tudja elvileg az optikai meghajtó a dvd-r esetén a 2x és dvd+r esetén a 2.4x sebességű írást, ezen sebességek kihasználásának a lehetősége mindig attól függ, hogy milyen lemezre akarsz írni - ha adott írónál a használandó lemez esetében (firmware - mid párosítás tekintetében) került eltárolásra 2x illetve 2.4x írási stratégia, akkor felkínálásra került a szóban forgó sebesség, ha nem, akkor pedig nem! a másik dolog pedig az, hogy mostanság az újabb szériás írók és írható lemezek esetében nem a lassú sebességre optimalizálják az írási stratégiákat, így már az sem ritka, hogy még 4x sebességű írást sem kínál fel a legtöbb író bizonyos írható dvd lemezek esetében - nem, hogy 2x vagy 2.4x sebességet nem...

(#7906) slaci007


slaci007
senior tag

Felraktam a PlexUtilities-t sajnos nem tudtam kipróbálni kiírta,hogy nincs Plextor író.Úgylátszik csak az új írókat támogatja.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#7907) K10PA válasza kali (#7905) üzenetére


K10PA
csendes tag

Hervasztó, de azért köszönöm a rideg tényeket!

Akkor elvileg, amiket használok lemezek (Maxell, Verbatim, Ricoh, Plextor) megírhatóak 2x vagy 2,4x-en, a DVD írók tudnak a fenti sebességeken írni, de a lemezre már nem tudnak.:). Mindez a firmware-ek miatt.
Van egy NEC ND-3500AG íróm, 2-2,4x tökéletesen megy, illetve van egy ASUS DRW-1608P3S, meg egy PLEXTOR 755A íróim, ez utóbbi kettő használaton kívül van, mert 4x-nél kedvezőbb sebességet nem tudnak produkálni.

Van itt bármiféle csalásra lehetőség?

Lehet, hogy nem is kellene vennem egy harmadik szemetet, hanem a kihasználatlan kettőből valamit kihozni?

Köszönöm!

(#7908) slaci007 válasza K10PA (#7907) üzenetére


slaci007
senior tag

755A-ra felraktad a legújabb fimware-t 1.08 valószínű segítene.
[link]

Tungsram 1896-2022

(#7909) IRON STORM válasza slaci007 (#7906) üzenetére


IRON STORM
őstag

Vettél blu-ray írót?

Csak a TDi!

(#7910) K10PA válasza slaci007 (#7908) üzenetére


K10PA
csendes tag

Felraktam az új firmware-t!

Annyi változás történt, hogy most már 4x-en sem tudok írni, a legkisebb amit felkínál 6x-os.

Van más ötlete valakinek?

(#7911) audi100td válasza K10PA (#7910) üzenetére


audi100td
nagyúr

De miért ragaszkodsz a 2/2,4x-es sebességhez :F

(#7912) kali válasza K10PA (#7910) üzenetére


kali
legenda

elvileg időben pont, hogy visszafelé kellene haladni, hogy csökkenjen a felkínált lehetséges írási sebesség (pláne a szóban forgó 2x és 2.4x sebesség esetében) - igaz ez firmware és mid esetében egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#7913) K10PA válasza audi100td (#7911) üzenetére


K10PA
csendes tag

Azért "ragaszkodom" mert, én ráérek huszon-perceket távol tölteni a számítógéptől amíg ír, nem sorozatban írok megrendelésre, csak magamnak, miért tenném ki feleslegesen a nagyobb írási sebességen indokoltabban fellépő írási hibák lehetőségének növelésére az írót, csökkentvén ezzel az - élettartamán túl - még szegény YAMAHA S550-es asztali lejátszóm életét is, aki majd meg bolondul a sok szervózástól, ha ilyen ultra-tera-szájbavert gyorsan megírt lemezt szeretnék vele megetetni.

(#7914) audi100td válasza K10PA (#7913) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem azért de a jelenleg kapható írókat már eleve gyorsabb írási tempóra optimalizálják és szebben írnak 8/12x-es sebességgel, mint mondjuk 4x-esen.

Egyébként is 4x/6x-os sebességgel mi a gond? Még a régebbi íróknál is megfelel egy jó minőségű lemez elkészítésére... :U

(#7915) slaci007 válasza IRON STORM (#7909) üzenetére


slaci007
senior tag

Nem még nagyon drágák,egy oldalról linkeltem a képet.

Tungsram 1896-2022

(#7916) K10PA válasza audi100td (#7914) üzenetére


K10PA
csendes tag

Készséggel elhiszem az optimális munkapontjaikat, a "4x/6x sebességgel" meg a fent leírtak a problémáim.

Akkor tehát hogyan/mivel tudok 2-2,4x-en írni?

(#7917) slaci007 válasza K10PA (#7910) üzenetére


slaci007
senior tag

Plex760A 1.07 firmware verba dvd+r dl 8x lemez nero által felajánlott sebességek 4,6,8,10.
Lite-on LH-20A1H LLOD firmware 2.4,4,6,8.

Tungsram 1896-2022

(#7918) K10PA válasza slaci007 (#7917) üzenetére


K10PA
csendes tag

??????

(#7919) slaci007 válasza K10PA (#7918) üzenetére


slaci007
senior tag

Lite-on-nal lehet lassan írni de a 4x sem rossz

Tungsram 1896-2022

(#7920) K10PA válasza slaci007 (#7919) üzenetére


K10PA
csendes tag

Köszönöm!

Kipróbálnád normál és nem DL lemezzel?

DL lemezt nem szoktam használni, ezért nem is érdekel hányszorosan lehet rá írni.

Köszi!

(#7921) kali válasza K10PA (#7916) üzenetére


kali
legenda

keress olyan író (firmware) <-> lemez (médiakód) párosítást, ahol felkínált a 2x/2.4x írási sebesség lehetősége! mint korábban is említettem, inkább régebbi író és régebbi lemez párosítás esetében nagyobb a valószínűsége, az említett írási sebességek elérhetőségének. arra viszont ügyelj, hogy később elég az egyik változó módosítása (az író cseréje, vagy a meglévő írón a firmware frissítése, illetve a médiakód változása - utóbbi is még azonos "márkájú" lemez esetében is módosíthatja a felkínált írási sebességek értékeit), és már el is veszítheted az alacsony (2x/2.4) írási sebességet.
vagy például a notebook írók többsége is felkínálja nagyon sok (főként régebbi típusú) lemeznél a 2x/2.4x írási sebességet - de csak azért, mert ezeknél az íróknál ugye 8x a maximális írási sebesség, ellentétben az asztaliba való írók 16x, 18x írási sebességével!

(#7922) K10PA válasza kali (#7921) üzenetére


K10PA
csendes tag

Köszönöm!

Pont a lényegre tapintottál! Ez az!

A lemezek adottak, az író kiválasztásához kérném a segítséget!

Honnan derül az ki, hogy szereti-e a lemezeimet vagy sem?
A gyártók oldalain semmi erre utaló (hacsak az nem, hogy max. hányszorosan írhatok rá, bár a PLEXTOR oldalán írja, hogy támogatja az általam kívánt sebességeket, de még semelyik lemezzel nem sikerült produkálnom), a bolti eladó sem tudja.
A Ricoh, Maxell lemezek legalacsonyabb írási sebessége 6x-os, az ASUS 1608-as négyszeresen ügyesen megírja, az NEC 3500 meg 2-24x-en is, holott nem támogatják egymást.

Hogyan tudom összefésülni a firmware kontra mediacode párosítást?

(#7923) slaci007 válasza K10PA (#7922) üzenetére


slaci007
senior tag

NEC-nél azért van alacsonyabb sebesség,mert a lemezekhez nincs írási stratégia a firmware-be és egy alapbeállítással írja a lemezt.
Media Code Speed Edit programmal meg lehet nézni NEC íróknál a Firmware-ben lévő írási stratégiákat.Pl.Nec 7173A verba 8x dl lemez 2.4,4,6,8

Tungsram 1896-2022

(#7924) slaci007


slaci007
senior tag

Verba 8x dl 2.4x írva a lassabb néha rosszabb.
:C

Tungsram 1896-2022

(#7925) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!
Szerintetek mi külömbség van e két típus közt?
LG GH22LP20
LG GH22NS30

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#7926) K10PA válasza slaci007 (#7923) üzenetére


K10PA
csendes tag

Ez azt jelenti, hogy akkor NEC-t kell vennem, mert azzal tudok 2-2,4x-en írni (és nem csak az enyém, ami nyilván azért tudja mert 1000 éves)??

Ez általános érvényű az NEC-nél, hogy olyan "rossz", hogy szinte már nekem jó?

(#7927) slaci007 válasza K10PA (#7926) üzenetére


slaci007
senior tag

Az új NEC-k egész jó írók 7200-as széria,letöltöd a Mediacodespeededit progit hozzá innen firmwareket [link] és megnézed,hogy melyik író mit tud.

Tungsram 1896-2022

(#7928) kali válasza bluobluo (#7925) üzenetére


kali
legenda

előbbi ide, utóbbi pedig sata csatolású, valamint az ide csatolású az ls képes! továbbá a sata csatolású meghajtó valamivel gyorsabban (lenne) képes írni a dl lemezeket.

(#7929) K10PA válasza K10PA (#7926) üzenetére


K10PA
csendes tag

Ha van valamelyikőtöknek még forgalomban lévő NEC DVD írója, kipróbálná nekem, hogy ha betesz egy szimpla írható DVD lemezt (nem DL-t), akkor a 2x-es, vagy 2,4x-es írásra lehetőséget kínál-e?

Köszönöm!

"Aranyos" vagy slaci007, csak én akkora kalmár nem vagyok, hogy levegyem a polcaimról sorban a DVD írókat és kipróbálgassam melyikkel megy az írás.

Ha azt mondod, hogy a 72xx-as sima lemezt 2-2,4x-en megír, akkor azt mondom, oké, köszönöm, ezt szerettem volna hallani.

Vásárlás előtt állok, és nem egy már megvásárolt termékben csalódok most éppen.

[ Szerkesztve ]

(#7930) K10PA válasza K10PA (#7929) üzenetére


K10PA
csendes tag

Visszavonva a "Köszönöm!" utáni résztől, bocsánat, téves!

Figyelmetlen voltam!

(#7931) slaci007 válasza K10PA (#7929) üzenetére


slaci007
senior tag

Nem kell hozzá író csak a program és a letöltött firmwarek.

Tungsram 1896-2022

(#7932) slaci007


slaci007
senior tag

Az újabb verba duplarétegűekre(MKM 003) 4x a legkisebb,a régebbieknél(MKM 001)van 2,4x írás új NEC íróknál.
Ez a régi
Ez az új
Itt még van mindkét fajta.[link] :DD

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#7933) bluobluo válasza kali (#7928) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Köszi!
Amúgy van olyan link ahol ezek le vannak írva?
Mármint a típus számok jelentései

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#7934) kali válasza bluobluo (#7933) üzenetére


kali
legenda

gh22lp20 (specifications fül)
gh22ns30 vagy gh22ns30

[ Szerkesztve ]

(#7935) bluobluo válasza kali (#7934) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Köszi, de nem az író képességeire lettem volna kíváncsi, azt meg tudom nézni, hanem, hogy mi az a LP, NS, NP ilyenek.

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#7936) kali válasza bluobluo (#7935) üzenetére


kali
legenda

L = lightscribe
P = pata (ide/e-ide)
S = sata
N = none

gondolom két karakter esetén a kombináció már megy... :DDD

(#7937) bluobluo válasza kali (#7936) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Ok!
Köszi!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#7938) AiRLAC válasza K10PA (#7913) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem S557-em van, a tapasztalat az hogy a mostani dvd lemezeket (Verbatim + és - vegyesen) jobban olvassa ha 12x-esen vagy 16x-osan írom mintha 8x-san vagy 4x-sen írnám. Nec 7203S az író. Szerintem feleslegesen kínlódsz ezzel a 2x-2.4x dologgal, ez egy régi rossz beidegződés, hidd el hogy az új írók megfelelő alapanyagra és megfelelő írási stratégiával ugyanolyan jó (ha nem jobb) minőségű írásra képesek. Tesztelnek itt a topicban egy páran lemezminőséget, majd ők megerősítenek.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7939) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok! Milyen dvd írót ajánlanátok? Engem csak az érdekel, hogy extra halkan olvassa a lemezeket illetve szabályozható legyen az olvasási sebessége! Már nagyon idegesít ha dvd filmeket nézek és "nagyon" kerreg! Ez egy pio 111D író 111L-re módosítva fw-vel! sajna ennél nem állítható az olvasási sebesség 8x-nál lejjebb! Esetleg van hozzá hackelt fw ami tudja?

előre is köszi a segítségeteket!

jah és ATA csatis kellene!

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#7940) K10PA válasza AiRLAC (#7938) üzenetére


K10PA
csendes tag

Értelek, köszönöm - módosítanom kell a vágyaimon!

Minden jót!

(#7941) Prego


Prego
senior tag

Lájtszkrájbos satás meghajtóból mit ajánlotok (alap kategória, nem írok sok lemezt).

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#7942) Prego válasza Prego (#7941) üzenetére


Prego
senior tag

Jah, fekete vagy ezüst kellene (ezüstöt még nem is láttam élőben).

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#7943) kali válasza Prego (#7941) üzenetére


kali
legenda

például ezt; ad-7201s

(#7944) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Láttam a Saturnba SONY DVD írót satás dobozos, DVD ramot is karcol 5K ért érdemes megvenni a sony-t? Igazából jó még a dvd írómm, de ennyiért nagyon csábító az ára:)

SONY DRU 190S

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7945) kali válasza Mr.Grincs (#7944) üzenetére


kali
legenda

IRON STORM korábban már leírta neked, hogy az említett típus olyan lite-on belsővel rendelkezik, ami miatt ajánlott vétel... :U

[ Szerkesztve ]

(#7946) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Lejárt az időm:(
A ma kapható írókkal melyik az optimális írási sebesség, amivel jó minőséget lehet írni?
Nekem most Pioneer DVR 111D-m van és hiába tud nagy sebességet nem merek vele írni, mert félek hogy elszáll egy idő után a lemezről az adat...4x, max 6x osan szokatm írni, kétrétegűt meg 2,4x szeresen.
Volt Sony cd írónk anno anno amikor nagyon új volt a cd író, de az egyből kuka lett mert alapból nem volt jó.
A mai sony dolgokat nem ismerem.

kali: :R Jah tényleg már emlékszem. Tud, olyan minőséget mint a pioneer írók?

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7947) kali válasza Mr.Grincs (#7946) üzenetére


kali
legenda

régebbi írókkal (főként amihez nincs friss firmware) ajánlott inkább kicsit lomhább sebességgel írni (4x - 6x) - főként, ha nem vagy biztos a lemez megfelelő minőségében -, viszont az új írók esetében már inkább gyorsabb sebességű íráshoz történik az optimalizálás! megfelelő minőségű korongra, bizonyos firmware - mid párosítás esetén, akár jobb minőségű írást eredményezhet a 8x - 12x sebességű írás, mint a 4x vagy a 6x sebesség mellett történne az égetés!

(#7948) Kano02


Kano02
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Nem nagyon vagyok otthon a témában, de egy olyan DVD írót szeretnék asztali gépbe, ami a LAPTOPOK-éhoz hasonlatos "fix" belsője van. Az ok az, hogy olyan házam van, amiben a meghajtó függőlegesen van, és azt szeretném elkerülni, hogy bele essen a gépbe a lemez. Nem tudom, hogy léteznek-e egyáltalán ilyen DVDk asztali gépbe.

A ház linkje: [link]

Köszönöm a segítséget! :)

(#7949) Mr.Grincs válasza kali (#7947) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Köszi szépen. Az a baj, hogy az én írómhoz már nincs új fimware:(
Főként TDK és Verbatim lemezekt használok, de elég sűrűn írok kétrétegűt főleg a Philipsnek hívott DL lemezt. De hála az égnek mindenevő.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7950) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

dvd író váltásra készülök, és tanácstalan vagyok, milyen lenne a legmegfelelőbb számomra 4-5 e ft között/alatt.

Lehet megkapom az oltást, hogy ennyiért csak sz@r van, de én nem írok ipari mennyiségben, és ami van ősrégi (samu writemaster) az se volt ennél drágább és semmi baja, csak épp az IDE-s kábele sok helyet foglal a gépben. :)

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.