Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6951) FefeeX válasza Sonja (#6946) üzenetére


FefeeX
veterán

Na szal attól hogy azt hiteted a géppel, hogy ROM attól még nem lesz az, tehát ha azt hiszed hogy ettől kíméled a fejet, az megint nagy butaság... (Nem szofveresen nyeklik meg, úgy hogy számolja hányszor olvastatsz be vele másolt lemezt, hanem mert elhasználódik a +R lemez eltérő felépítése, anyaga miatt - nehezen hiszem, hogy te a bitsettinggel az anyagot is meg tudod változtatni - tudod, lila marad ezüst helyet...)

(#6952) FefeeX válasza harry (#6950) üzenetére


FefeeX
veterán

hát, meg lehet rejtett baja van... megírtak vele 2ezer lemezt... akármi ilyesmi, amitől rövid távon kampó lesz... Mondjuk ellenpélda, én azért adtam el a 212D-m mert nem lehetett 212L FW-t szerezni hozzá... :)

(#6953) PPeter válasza Sonja (#6946) üzenetére


PPeter
addikt

Ez HÜLYESÉG. A fejet nem kíméli a bitsetting beállítás :D az csak egy jelzés a bevezető zónában, ami akkor segíthet, ha az adott olvasó-lejátszó még nem ismeri a DVD+RW szabvány médiazonosító jelölését - ilyen esetben a DVD-ROM jelzésnek köszönhetően az ilyen régebbi drive nem köpi ki a lemezt, hanem megpróbálja beolvasni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6954) FefeeX válasza Core2duo6600 (#6949) üzenetére


FefeeX
veterán

Van, Canon IP4500, 24ezer forint volt, Fotónyomtató, első osztályú minőséget nyújt, nem volt drága, olcsó az utángyártott patron hozzá, szóval tökéletes. És sokkal szebbek a lemezek is :)

(#6955) Jim74 válasza FefeeX (#6943) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

Tudnál estleg egy olyan multifunkciós (scan, print, copy) készüléket ajánlani, ami tud CD/DVD lemezre nyomtatni, színenként cserélhető a patron benne, szöveget gyorsan és szépen tud nyomtatni és nem horror az ára? Ja és az sem utolsó, h aa patron sem horror árú hozzá :D
Előre is köszönöm a segítséget. :R

Ja és jelenleg is lehessen újonnan kapni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6956) Jim74


Jim74
nagyúr

Írtam egy Maxell DL lemezt 2.4X-es sebességgel a Pioneer 216D-vel.
Íme a visszaolvasási görbék

Pioneer 216D
[link]

NEC 7201S
[link]

Nekem ebből az jön le, hogy a Pioneer ugyan lassabban olvas, viszont "pontosabban". Úgy fest, hogy a rétegváltásnál kisebb problémája volt az NEC-nek (vagy a Pio hibázott írásnál :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#6957) FefeeX válasza Jim74 (#6955) üzenetére


FefeeX
veterán

Én tuti Canont vennék, itt nézz körül tud-e valamelyik CD nyomtatást... Nekem nincs kedvem helyetted megtenni :) Utána meg gugli :) De helyet ajánlhatok majd én is :)

(#6958) Core2duo6600 válasza Jim74 (#6956) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez jónak számít ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6959) Jim74 válasza Core2duo6600 (#6958) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem tudom. Majd a nálam hozzáértőbbek megmondják ;)
De szerintem elég egyenletes, úgyhogy nagyon rossz nem lehet, főleg a Pioneer visszaolvasási görbéje.
Az NEC rétegváltásnál mutatott visszaesése kicsit aggaszt ugyan, de lehet, hogy ez betudható a nagyobb olvasási sebességnek. :U

Majd, ha írok sima DVD-R-t akkor megpróbálok arról is linkelni képet.

(#6960) FefeeX válasza Jim74 (#6959) üzenetére


FefeeX
veterán

A Pio-jé szinte tökéletes, a rétegváltásnál az sem az igazi, a NEC meg nem ette meg a rétegváltást :) Ettől függetlenül a lemez jónak számít.

(#6961) Jim74 válasza FefeeX (#6960) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a véleményezést :R

Ha jól tudom, akkor a rétegváltás az mindig kritikus pont volt a DVD+R DL lemezeknél.
Majd, ha veszek Verbatim, vagy egyéb jobb minőségű lemezt, akkor azzal is kipróbálom, mert lehet, hogy ez a 2.4X-es Maxell lemez nem csúcsminőség :DDD

(#6962) Core2duo6600 válasza Jim74 (#6961) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Néha az asztali is megakad gyári lemznél is

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6963) FefeeX válasza Jim74 (#6961) üzenetére


FefeeX
veterán

valszeg nem az, én ricoh +r 8x DL-t használok, printelhető, OEM, 200 forint :)

eddig a tesztelgetéseim alapján tökéletes... :)

[ Szerkesztve ]

(#6964) Jim74 válasza FefeeX (#6963) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ezt az infót is köszi.
Azért, ha beleszaladsz egész véletlenül jófajta nyomtatóba, ne tartsd magadban az infót ;)

Szerencsére már csak 1 db ilyen Maxell DL lemezem van, a többi 8X-os Philips, majd arra is kíváncsi leszek... :U

(#6965) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Beteszem ide is, hátha tud valaki megoldást. Ez lenne a problémám, röviden arról van szó hogy egy NEC AD-7170S íróval az istenért nem tudok dual layeres lemezt iratni.

A kérdésem az, hogy cseréljem garanciában a drive-ot, vagy rögtön másik típusra cseréljek? Mit tudtok nekem ajánlani?

gottagofast

(#6966) TeeJay válasza FefeeX (#6960) üzenetére


TeeJay
félisten

az a Pio visszaolvasás szerintem tökéletes.
minimális kis törés van benne az első réteg végén azzal nem lesz baj.
az NEC gyorsabban is olvasta a lemezt de látszik is hogy hibázott picit
én Pio 110-es íróval valami Fuji 2,4x DVD+R-DL-re írtam (valami CMC mid volt neki) és szép lett az is. más DL lemezt még sosem írtam :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6967) Jim74 válasza msgt.fubar (#6965) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

Nem akarlak elkeseríteni, de nemrég vágtam ki a gépből egy 7173-as NEC-t, mert kb. 70%-nál mindig megállt DVD-R-nél. Amikor megvettem, akkor nem volt semmi baja, nem hajtottam szét, kb. 50 lemezt írtam meg vele.
Én azt javaslom, hogyha van lehetőséged, akkor próbáld ki egy másik gépben a meghajtót. Ha ott sem megy, akkor vidd vissza gariztatni.
Ha a másik gépben meg, akkor rakd vissza a sajátodba és csak a legszükségesebb eszközök legyenek a gépben: CPU, VGA (ha nincs alaplapi), 1 HDD, 1 ODD. Próbáld meg így. Érdemes még megnézni BIOS beállításoknál a SATA portok beállítását, hátha ott zavar be valami. Pontosan nem emlékszem, de valami üzemmódot lehet választani a SATA portoknál.
Esetleg váltogasd a portokat, hátha valamelyiken menni fog a meghajtó.
Ja és a legolcsóbb lemezzel próbálkozz, hogy költséghatékony legyen a tesztelés ;)

[ Szerkesztve ]

(#6968) msgt.fubar válasza Jim74 (#6967) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Szia, köszönöm a válaszod. Részben megnyugtattál, már kezdtem hülyének képzelni magam, de akkor nem csak nálam rosszalkodik ez a típus... :((( Megpróbálom ezeket a dolgokat is, köszönöm, de van egy olyan sanda gyanúm hogy cserére lesz szükség.

Esetleg milyen más típust vehetnék szerinted? Az NEC AD-7200-asok jobbak? Vagy Pioneer-t vegyek?

gottagofast

(#6969) kreator


kreator
csendes tag

Üdv!

Nemrég én is vettem egy Pioneer 216D-t és hát vegyesek vele a tapasztalataim. Hogy milyen a megírt lemezek minősége konkrétan nem tudom, Nero CD-DVD Speed LemezSzken-jét szoktam használni, ilyen szempontból a lemezek hibátlanok. Viszont a visszaolvasási teszt nem a legjobb: [link], ugyanaz a lemez egy LG-4163B-vel: [link]. A lemez egyébként egy Verbatim DVD-R (MCC03RG20), egyenlőre csak ilyeneket írtam vele, 8x sebességgel. Páran írtátok hogy üresen halványan világít a led, hát az enyém nem :), viszont ha berakok egy üres lemezt, felpörgeti maximumra kb. 5-6 másodpercig (ez normális egyébként?). Nem tudom tudjátok -e, de létezik hozzá egy Optimal Writing Speed nevü program, ami írás során a sebességet változtatja a lemez MID-je szerint a lehető legjobb minőség érdekében (általában lassabb írás). Hát nagyjából ennyi.

(#6970) Core2duo6600 válasza msgt.fubar (#6968) üzenetére


Core2duo6600
veterán

HA próblémád volt a nec el, akkor nem garancia, hogy a következő vel sem lesz.

(#6969) kreator
Ez a progi csak az általad említett drive al megy, vagy bármelyikkel, msá gyártó is ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6971) kreator válasza Core2duo6600 (#6970) üzenetére


kreator
csendes tag

Nem, csak Pioneer-ral és szerintem abból is csak az újabbakkal (116/216).

[ Szerkesztve ]

(#6972) kreator válasza kreator (#6969) üzenetére


kreator
csendes tag

Kis pontosítás, rosszul fogalmaztam: a programmal csak engedélyezni illetve tiltani tudjuk az író ezen lehetőségét. (Elnézést a sok hozzászólásért :B )

(#6973) FefeeX válasza kreator (#6969) üzenetére


FefeeX
veterán

Hm, nemtom, igazából ez a görbe annyira nem gázos, lehet csak a szuper programod tett be neki :) Nem tört meg a grafikon, mondjuk nem is egyenes :)

(#6974) FefeeX válasza msgt.fubar (#6968) üzenetére


FefeeX
veterán

sztem vegyél Pio-t, nekem is volt NEC problémám, Pio még egyszer sem :)

(#6975) Jim74 válasza msgt.fubar (#6968) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

Állítólag a 72XX-es NEC-k már jobbak. Én adtam neki még egy esélyt és nemrég vettem egy 7201S-t. Mondjuk a biztonság kedvéért figyel mellette egy Pioneer 216D. :D
Nekem a Pioneer szimpatikusabb, de lehet, hogy csak azért mert ahhoz még nem volt szerencsém, így negatív saját tapasztalatom sincs vele. :U

(#6976) bombadil válasza msgt.fubar (#6968) üzenetére


bombadil
tag

Nekem NEC 7173S-em van. Írtam vele vagy 10db Philips DVD-R DL lemezt, abból kb 8-at rontott :(( Utána vettem olcsóbb lemezt (DataWrite volt talán) és abból egyet sem rontott. :U
Nekem a következő íróm is biztosan NEC lesz (kb a jövő héten), jópár henger lemezt kiírtam vele, ezeken a DL-eken kívül nem is emlékszem hogy rontott volna.

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#6977) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat srácok, akkor bepróbálok jövőhéten egy Pioneer 216D-t! Remélem több sikerem lesz vele mint a NEC írójával :)

gottagofast

(#6978) TeeJay válasza kreator (#6969) üzenetére


TeeJay
félisten

már nemazért de nézted azt hogy a Pio 11,32x átlagot produkált olvasáskor az LG meg 7,57x sebességet? ez a visszaolvasási grafikon teljesen hibátlan a Pioval !
a kis esések a grafikonon gondolom a menetközbeni kalibrálás jelei de ez teljesen tökéletes 16x olvasásnál

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6979) kali válasza Jim74 (#6975) üzenetére


kali
legenda

jelentősen jobbak a 72xx szériás írók, valamit nagyon eltaláltak/javítottak!
a 7203a/s típusba például nem nagyon tudok belekötni, még ha akarok sem... :DDD

bombadil; sosem azt nézd, hogy philips vagy datawrite...stb, a mid lényegesebb!
a philips is lehet problémás; ha ritek mid, abba például nagyon sok jó/új író beleakad - viszont a 7173a anno nekem szépen megírta?!?!

(#6980) FefeeX válasza bombadil (#6976) üzenetére


FefeeX
veterán

mint már többször elhangzott, a Philips lemezek, de főleg DL lemezek terén nem számít márkásnak

Mondjuk nem árt válogatni a lemezeket, mert főleg DLnél nem mindegy, mire írsz, milyen progival, milyen meghajtóval...

(#6981) bombadil válasza FefeeX (#6980) üzenetére


bombadil
tag

Igazad van, meg is válogatom rendesen. 1000 lemezből van kb 10 DL. :DDD
Inkább feldarabolom a kiírnivalót ahol tehetem dvd5re.

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#6982) kali válasza bombadil (#6981) üzenetére


kali
legenda

olcsóbb, és kevesebb is a hibalehetőség... :C

(#6983) bombadil válasza kali (#6982) üzenetére


bombadil
tag

Ennyi... :)

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#6984) Core2duo6600 válasza bombadil (#6983) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én is igy teszem, eddig 1 db koong van dl es össz vissz

(#6978) TeeJay
Az enyém helyből csak 8X esen támogatja a DL -t
Majd ha lesz turelmem akkor megcsiinálom mind a 2 drive al az olvasási benchmarkot

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6985) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Sziasztok!

DVD írót szeretnék venni, azon belül Pioneeről hallottam nagyon sok jót, illetve can egy 110es bratyó gépében ami mai napig szépen teszi a dolgát.:)

Szóval, szerintetek márkára melyik?

Illetve még az érdekelne, h mi ez a sok Pioneer az árlistákon!?:O:S:D
Pioneer DVR-115DBK 20x
Pioneer DVR-116D 20x
Pioneer DVR-215DBK 20x Multi SATA !?
Pioneer DVR-216DBK 20x

Ez a 4 elvileg mind fekete... Mert azok érdekelnének.:) Illetve ezek közül 1... De mik a különbségek!?:)

Üdv.

(#6986) kali válasza >>>W!nman* (#6985) üzenetére


kali
legenda

a bk jelzésűek a feketék!
a 115 és a 116 az ide csatolású, a 215 és a 216 pedig sata!

(#6987) >>>W!nman* válasza kali (#6986) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Óóóó! Köszi!:)

És 215/216 között mi a különbség? 215 szám alapján régebbi, de mellette áll, h multi sata!?:) Marketingfogás?:)

Pio helyett már ajánlott vki ASUS lightscribeosat... Vélemény? Vagy esetleg másik alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#6988) FefeeX válasza >>>W!nman* (#6987) üzenetére


FefeeX
veterán

Inkább Pio-t. És inkább a 16-os végűeket, mert azok még tovább kapnak FW update-et, kicsit javítottak a mechanikájukon, és biztos hogy nem tud a 15ös többet mint a 16os... Az egyetlen kérdés az lehet, van e már elérhető 216L firmware... :)

(#6989) >>>W!nman* válasza FefeeX (#6988) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Értem, köszi!

Frissítéseket és esetleg hozzájuk leírásokat hol találok Pio írókhoz? Kiv lennék mit moddoltak a 110esen, ami van másik gépen...

(#6990) Core2duo6600 válasza >>>W!nman* (#6989) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Minden bizonnyal a gyértó oldalán, de használt google -t beíroda tipusszámot é kiköp egy rahedléi oldalt ahol ezzel fogolalkoznak

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6991) wwhy válasza >>>W!nman* (#6989) üzenetére


wwhy
veterán

mondjuk itt

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6992) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Szeretnék tanácsot kérni. Úgy néz ki haldoklik az íróm, egyre hangosabb. Nem szeretném megvárni, hogy bedögöljön. Vennék 1-et, de milyet?

Olvasgattam, de nem volt egyértelmű teljesen, hogy mi lenne a jó.

Nem ragaszkodom a FULL TOP1-hez, csak szeretnék valami jobb minőségűt, inkább a best buy lenne a lényeg. Havi szinten kb. 20 lemezt írok.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6993) msgt.fubar válasza TazLeacher (#6992) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Szia, nekem a Pioneer DVR-216d-t ajánlották itt a topikban nem is olyan régen. jelenleg egy NEC AD-7173S-el szívok, így azt nem ajánlanám. Illetve sima DVD-ket gond nélkül megír, de dual layeres lemez írására nem bírtam rávenni.

gottagofast

(#6994) PPeter válasza msgt.fubar (#6993) üzenetére


PPeter
addikt

Ha normális DL lemezt veszel, akkor 99%, hogy szoftveres, illetve felhasználói probléma miatt nem tudod megírni őket. Számtalanszor leírtuk, mire kell ügyelni DL-íráskor, mit kell megnézni, milyen szoftvert kell használni, mit kell beállítani, ha hibáz egy író. 7173-as íróval számtalan DL-lemezt megírtam már, gond nélkül. Nagy valószínűséggel más SATA-íróüval is ugyanígy járnál - tehát emiatt nem ajánlani a NEC-et teljesen alaptalan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6995) Core2duo6600 válasza TazLeacher (#6992) üzenetére


Core2duo6600
veterán

szvsz azt amelyik formára tetszik, vagy szimpi, egetverően nagy különbségek nincsenek köztük.
Vagy azt amire a leghosszabb a gari, vagy amelyik a legolcsobb.
Nekem az uttobbi jött eddig be leginkább a drágább ,még talán hamarabb is beszart.
Vagy sokkal jobban válogatott a korongok közt, pl Plextor

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6996) TazLeacher válasza Core2duo6600 (#6995) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Oks. Akkor marad a Pio 216D. Nem párszáz forinton múlik, és itt elég elismerően nyilatkoztak róla.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6997) Atla


Atla
senior tag

Sziasztok!
Van egy NEC 7173-as IDE irom,és egy LG 216B? IDE asszem!
Olyan gonddokkal küzdök h a NEC a megirt lemezeket nem olvassa
vissza,de az LG viszont igen!Nincs kedvem baszakodni vele,és arra gondoltam
h kivágom az egész IDE csatornát!

Két SATA iró között kellene döntenem:
Pioneer 216 vagy valamilyen Plextor?
Kérdés h a Plextor megéri-e azt a 12ezer forintot?Jobb-e annyival mint a Pioneer!

Csak egyet szeretnék beletenni a gépbe,szal fontos lenne h amit megir azt olvassa is vissza!

(#6998) Core2duo6600 válasza Atla (#6997) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem éri meg a + zsetont.
Nekem egy optikai drive al sem volt még annyi bajom mint a plexivel
Hasonlókat csinált mint amiket említesz a NEC el kapcsolatban
Bár azt hozzé kell tenni, hogy CD-RW / DVD R korszakban, de az árkülönbség akkor is legalább ekkora volt, ha nem több

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6999) PPeter válasza Atla (#6997) üzenetére


PPeter
addikt

A Plextor most már nem feljeszt/gyárt saját maga (712, 716, 755, 760 szériák voltak jók), ma már más gyártók íróit veszi át - és ma már firmware-t sem turbózza fel spéci szolgáltatásokkal -, tehát nem éri meg megvenni, kivéve ha a kiemelkedő garanciális support a Te lekóhelyeden jól jöhet, mert neten vásárolod meg külföldről stb.

A Pioneer 215 és 216 jók írók, ezeket nyugodt szívvel ajánlom, főleg a 215-öst: igen kiforrt és jó a firmware-e, lemeztámogatása.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7000) Atla válasza PPeter (#6999) üzenetére


Atla
senior tag

(#6998) Core2duo6600
Köszi srácok! :R Akkor Pio215 vagy 216 lesz!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.