Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6651) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok! Milyen lf,ls megbízható,halk írót ajánlottok ami jó?Pio215 öt flashelni kell attól tartok!Aki használ Lf sűrűn vagy Ls-t az írjon!Köszönöm !

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6652) shteer válasza Zjunior (#6651) üzenetére


shteer
titán

a 215-öt valóban flashelni kell, miért baj az?

..szerintem jónak tűnik

(#6653) Zjunior válasza shteer (#6652) üzenetére


Zjunior
veterán

Félek a gar vesztés miatt!Meg hogyan kell flashelni?Rendesen fog müködni a flash vele?Üdv

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6654) dani3l válasza Jim74 (#6648) üzenetére


dani3l
őstag

Köszi, ez tetszik! :)
Annyira nem ragaszkodok hozzá, felírom a típusát, aztán holnap meg is kérdezem itthon valamelyik számtech-boltban, hogy van e neki, vagy tudnak e hozni.

(#6655) dani3l válasza Zjunior (#6653) üzenetére


dani3l
őstag

A firmware-frissítés nem okoz garivesztést tudtommal. De javítsatok, ha tévedek.
letöltöd mondjuk a gyártó oldaláról a legfrisseb FW-t az íróhóz (típus alapján) és kapsz egy exe filet, amit el kell indítani és az elvileg megcsnálja. de van mellette egy txt is amiben le is vannak írva a lépések

[ Szerkesztve ]

(#6656) Zeratul válasza audi100td (#6637) üzenetére


Zeratul
addikt

Asus írók a 2014 sorozat kivételével Pio belet takarnak, firmware szinten is megegyeznek oda vissza flashelhetők. A 2014 meg Lite-On belet takar, az is flashelhető Lite-On ra, ekkor a K-Probe is műköni fog vele. Lite-ON nagyon rég óta nem MID hanem smartburn, azaz folyamatos menet közbeni kalibráció alapján változtatja a lézer intenzitást.

(#6657) Zeratul válasza dani3l (#6655) üzenetére


Zeratul
addikt

Csak ha elb*szod, ekkor kell megbúgatni az elektronikát és ártatlan szemekkel mondani hogy né mán ez nem jó pedig tegnap jó volt. Nagykerben se ember se akarat nincs arra hogy ellenőrizgessék a firmwaret egy végfelhaszanlónak -nagykernek mibe kerülhet- 5 ezer forintos alkatrészt.

(#6658) Zjunior


Zjunior
veterán

Akkor Pio vagy Nec?Volt1szer Piom 112d de beszart!Most samu van,és megvaok vele elégedve,csak a bnőmkek marad a régi gépébe.Nec 7203s-t néztem ki,vagy akkor Pio215 csak működjön az Lf,mert azt akarom nyomatni!Mennyi idő egy Lf elkészítése sose volt ien cumóm!köszi a segítségeteket!Üdv

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6659) kali válasza dani3l (#6655) üzenetére


kali
legenda

a firmware frissítése - normál körülmények között - nem jár a garancia elvesztésével!
a keresztbe-kassul történő flash módszer már teljesen más tészta - de mint előttem is írták, szerencsére (egyenlőre még) nem nagyon foglalkoznak vele gariztatásnál.

[ Szerkesztve ]

(#6660) audi100td válasza Zeratul (#6656) üzenetére


audi100td
nagyúr

Azt hiszed nem tudom :F

De erre az új 2014-re nagyon sok a panasz, ha a flashelés rendbe hozza, akkor "vegyétek", bár kétlem hogy ez mindössze egy firmware hiba lenne :U

(#6661) audi100td válasza dani3l (#6655) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak amit ráflashelsz az nem 215D firmware, hanem 215L és ezt ki is írja windowsban az író tipusánál. Egy sima firmware frissítés nem jár gari vesztéssel, (kivéve persze ha valami gebasz történik közben) de itt egy másik író firmware-ét rakod rá, ami viszont garivesztést eredményez, de tudtommal vissza lehet flashelni az eredeti firmware-t.

(#6662) audi100td válasza Zjunior (#6658) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha bemered vállalni a crossflash-elést (nem egy bonyolult dolog) akkor Pio 215, ha nem akkor NEC 7203S.

LF lemezt még nem írtam soha, de korábban LS-t kb. 20-25 percig írta az LG-m, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#6663) kali válasza audi100td (#6662) üzenetére


kali
legenda

nálam a labelflash művelet 17 - 24 perc között futott le általában - mindez minőségi beállítottság mellett!

(#6664) Zeratul válasza audi100td (#6660) üzenetére


Zeratul
addikt

Smartburn nekem működik rajta tökéletesen, F1 retket kivállóan megírja 8X sebességgel. Igaz nem nero-t használok hanem imageburnt.

(#6665) Zjunior válasza kali (#6663) üzenetére


Zjunior
veterán

Milyen írót használsz?>;)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6666) kali válasza Zjunior (#6665) üzenetére


kali
legenda

lf: 7173a

(#6667) Jim74 válasza dani3l (#6654) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha sikerül beszerezned és használod, akkor örülnék, ha megosztanád a tapasztalatokat, mert lehet, hogy én is beneveznék egy ilyenre, amíg boltokba kerül a PIO 216-os modellje.

(#6668) Zjunior


Zjunior
veterán

Hát alig kapni Flashlabeles lemezt így marad a Lightscribe...
Sokkal gyengébb a Lightscribe?

Abból meik a legjobb?
ÜDV! :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6669) audi100td válasza Zjunior (#6668) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szebb az LF, de LS mellet szól hogy lehet kapni CD-t is, nem csak DVD-t.

LS-hoz az NEC AD-7201S modellt ajánlanám.

(#6670) Zjunior válasza audi100td (#6669) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem nem kell CD akkor LF-et vennék csak hol lehet kapni LF Lemezt és mennyiért? :F :F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6671) audi100td válasza Zjunior (#6670) üzenetére


audi100td
nagyúr

LF lemezt nem tudom hol lehet kapni, nézz körül google-el.

LF írók közül meg Pio 215 és NEC 7203S ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#6672) kali válasza Zjunior (#6670) üzenetére


kali
legenda

fuji dvd-r 16x labelflash (1 db-os kiszerelés; gyárilag normál cd tokban) 300 - 400 ft között mozog, találomra; link

(#6673) Jim74 válasza Zjunior (#6670) üzenetére


Jim74
nagyúr

Pl. [itt]is kapsz LF lemezt.
Ha jól tudom, akkor csak a Fuji gyárt LF lemezt. Ha mindenáron "cimkézni" szeretnéd a lemzedet, akkor miért nem veszel olyan nyomtató, ami tud lemezre nyomtatni. Szerintem az a legszebb és a nyomtatható lemezek ára töredéke az LF lemeznek.
Arról nem is beszélve, hogy a nyomtatás sokkal kevesebb ideig tart, mint az LF, vagy az LS.

(#6674) Zjunior


Zjunior
veterán

Lightscribe-os íróból meik a best buy kategória?:)) :C

;)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6675) Jim74 válasza Zjunior (#6674) üzenetére


Jim74
nagyúr

Látom letettél a LabelFlash technológiáról... :D
Én NEC-7201S-t vennék, ha SATA-s LS-es író kellene. De nem biztos, hogy ez jelenti a Best Buy-t.

(#6676) audi100td válasza Zjunior (#6674) üzenetére


audi100td
nagyúr

Te aztán nem vagy semmi :D , már egyszer leírtam, hogy NEC 7201S :U

(#6677) Jim74 válasza audi100td (#6676) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hú, de egyszerre írtuk :DD

[ Szerkesztve ]

(#6678) Zjunior válasza audi100td (#6676) üzenetére


Zjunior
veterán

Hát megvaok Zavarodva :W :W !

THX ALL! :R :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6679) kali válasza Jim74 (#6673) üzenetére


kali
legenda

a memorex is gyárt labelflash lemezt!

(#6680) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Úgy tűnik 4 év után az LG cd/dvd íróm megadja magát (azt írja ki DVD-R lemezeknél, hogy a DAO lezárás nem végrehajtható :F ).

Eddig csak LG-m volt, de mostanában hallok róluk hideget-meleget...Csak a DVD írás lényeg, de azt minőségin csinálja. Milyen írót vegyek?

(#6681) audi100td válasza jorden06 (#6680) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pioneer 215D

(#6682) wwhy válasza jorden06 (#6680) üzenetére


wwhy
veterán

LG H62N

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6683) kali válasza jorden06 (#6680) üzenetére


kali
legenda

na, már csak az kellene, hogy én meg írjam a 7203(a/s) írót... :DDD

(#6684) jorden06


jorden06
senior tag

Na akkor már csak azt mondjátok meg, melyiket miért :U Ugye ezek közül egyiknek sincsen szériahibái?

(#6685) newgamer válasza jorden06 (#6684) üzenetére


newgamer
aktív tag

Nekem Samsung DVD íróm van és teljesen jó 3éves lesz, ha már ajánlani tudok valamit.
Szerintem vehetsz Samsungot is.

(#6686) audi100td válasza jorden06 (#6684) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem Pio 215D-m van, nagyon jó minőségben ír és ha flasheled 215L-re akkor még nagyon halk is, sokan dicsérik ezt a meghajtót.

De az NEC 72xxS széria is ajánlott.

Samsungot nem ajánlom annyira, nekem volt 183-as széria és nem voltam vele annyira megelégedve, hangosabb is volt mint a Pio és Verbatim lemezeket elég rossz minőségben írta (sőt a Taiyo Plextor disceket is).

[ Szerkesztve ]

(#6687) kali válasza jorden06 (#6684) üzenetére


kali
legenda

ha csak a dvd írása a lényeg - mint korábban írtad -, akkor nyugodtan veheted mind a három javasolt gyártó (pioneer, sony/nec/optiarc és lg) újabb szériáit, nagyon jól írnak!
ha már cifrázod is; dvd-ram írása, labelflas vagy lightscribe...stb, akkor kell csak jobban megnézned a tulajdonságokat, mert ez gyártónként és szériánként változik...
ha vannak olyan régebbi írott dvd lemezeid, aminek a beolvasása problémát jelenthet, akkor javasolt az lg (főként h66n vagy h62n), mert szépen beolvassák azt is, amit a pioneer vagy sony/nec/optiarc írók csak nyögvenyelősen olvasnak!

(#6688) Jim74


Jim74
nagyúr

Én is dilemmában vagyok ám....

Az alábbi 3 íróból kellene kettőt kiválasztanom:
Pioneer 216D (ha már lesz)
NEC 7201S
LG H62N

Igazából a Pioneer és az NEC között vacilálok, mert az LG-re kizárólag azért lenne szükségem, hogyha esetleg karcos, régi lemez kerül a kezembe, akkor azzal el tudjam olvastatni. Ha az NEC-re azt mondjátok, hogy van legalább olyan jó, mint a Pioneer, akkor az lenne a másik, mert néha Lightscribe-oznék is. Viszont, ha a 216-os Pioneer-ra azt mondjátok, hogy az a legjobb, akkor inkább lemondok a Lightscribe-ról, vagy ha azt mondjátok az LG-n kívül valamelyikre, hogy az is beolvas mindent, akkor meg maradna az NEC-Pioneer párosítás.

Szóval ebben kellene egy kis döntési segítség. :DDD

Mondjuk hozzáteszem, hogy nem sürgős a dolog, akár 3-4 hetet is tudok várni :))

(#6689) audi100td válasza Jim74 (#6688) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha tudsz várni, szerintem válaszd a Pio 216-ot, de az NEC is tuti jó.

[ Szerkesztve ]

(#6690) Jim74 válasza audi100td (#6689) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem akkor Pio 216 lesz + NEC 7201S.

Rájöttem, hogy a barátnőm gépében LG DVD író van és max. azzal lovastatok be karcos lemezt (bár hozzáteszem, hogy jó ideje nem volt szerencsém gázos lemezhez :) )

(#6691) audi100td válasza Jim74 (#6690) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem is jó kombó lesz :K

(#6692) slaci007


slaci007
senior tag

Fejlődik az LG szuper minőségű írás ilyet még a plex760-as se tud.
[link] :C

Tungsram 1896-2022

(#6693) Jim74 válasza slaci007 (#6692) üzenetére


Jim74
nagyúr

De ha jól látom ez nem egy olcsó író... :(

(#6694) IRON STORM válasza Jim74 (#6693) üzenetére


IRON STORM
őstag

300 dollár körüli áron blu-ray író? Nem rossz vétel és biztosan lesz olcsóbb is.

Csak a TDi!

(#6695) jorden06


jorden06
senior tag

Voltam ma egy helyi boltban, hogy LG megrendelése iránt érdeklődjek és az eladó szerint az új szériák elég hamar kipurcannak, nem sok írás erejéig bírja a fejük.

Helyette ASUS-t ajánlott... Van ebben igazság vagy csak abból van nekik feleslegük, amit rám akar sózni...?

(#6696) kali válasza jorden06 (#6695) üzenetére


kali
legenda

asus :Y aha, csókoltatjuk (inkább nem írom le, hogy kivel) a tisztelt eladót... :W

(#6697) wwhy válasza jorden06 (#6695) üzenetére


wwhy
veterán

Nekem karácsony óta szolgál az LG H62N, és még 1 fia lemezt sem rontott, pedig mindent írok (CD, DVD, RW, DL)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6698) jorden06


jorden06
senior tag

kali: szóval akkor nem a csúcskategória :D Akkor tényleg csak túl sok van raktáron nekik.

wwhy: abban biztos vagyok, hogy nem ront egy lemezt sem, de vajon meddig bírja a lézere? Hány év után megy tönkre a feje?

(#6699) kali válasza jorden06 (#6698) üzenetére


kali
legenda

maradjunk abban, hogy az újabb szériás lg írók jobbak/megbízhatóbbak, mint az asus mostanság kiadott szériáinak meghajtói...
a mai fejlesztések és árak (már 5 - 6 e ft között jó író kapható) mellett nem is érdemes sok - sok évre tervezni, ha 2 évet kibír tisztességgel, akkor ok - megjegyzem; megfelelő körülmények között jóval többet is kibír!

(#6700) atesss


atesss
addikt

Haverokkal holnap megyünk ki Pozsonyba, és vennék pár olcsó, artisjus mentes DVD-t.
Egy NEC 3500-as íróm van, esetleg le lesz cserélve egy NEC 7201 -esre (a legújabb tipus, Lightscribe-al, remélem jól emlékszem a számára).

Milyen olcsóbb, de még türhető minőségű, PLUSSZOS DVD-t tudnátok ajánlani?

Kb. 40-50 ft-ért lenne jó, vagy nemtudom mennyire változtak mostanában a DVD árak a szomszédoknál.
Elsősorban HD Filmek meg (ha találok) HD sorozatok mennének rá, tehát nem túl kritikus adatok.

Mod: Viszonylag sürgős lenne, mert holnap 6:30-kor indul a vonat amivel kimegyünk...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.