Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7851) IRON STORM válasza AMD Power (#7850) üzenetére


IRON STORM
őstag

A 7173-as íród nem túl sikerült szériája az NEC-nek. Az új 7200, 7201,7203 viszont kiváló, ajánlott kategória.

Csak a TDi!

(#7852) Balinov válasza IRON STORM (#7851) üzenetére


Balinov
félisten

hamar 7200. AD-7200S-emben 1.06-os fw van, nezegettem az rpc-n,van-e frissebb, de nem birok kiigazodni. Lehet ettol frisebb FW?

Most irtam egy ujabb Verbatim MCC 03RG20 alapanyagu minuszosra, gyonoryen szepen 16x+ sebesseggel ment a buli

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7853) IRON STORM válasza Balinov (#7852) üzenetére


IRON STORM
őstag

1.09 firm

Csak a TDi!

(#7854) Balinov válasza IRON STORM (#7853) üzenetére


Balinov
félisten

Nagyon koszonom!

Iras minoseget mivel tesztelhetnek leginkabb? Kiprobalnam ugyanazt az alapanyagot 1.06-tal es 1.09-el. Mit javasolsz?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7855) IRON STORM válasza Balinov (#7854) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nincs értelme, ha a PIE PIF hibaellenőrzésre gondolsz.
Sima visszaolvasási teszt bőven elég, ha nincs megfelelő íród tesztelésre.
Verbatim DVD-R lemez( MCC03RG20) a te íróddal 6x és 12x sebességgel adja a legjobb minőséget.

Csak a TDi!

(#7856) Balinov válasza IRON STORM (#7855) üzenetére


Balinov
félisten

arra,pontosan a PIE PIF checksumra.

koszi a tippet az irasi sebesseggel kapcs! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7857) AMD Power válasza IRON STORM (#7851) üzenetére


AMD Power
titán

Elhiszem neked. Egy hulladék. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7858) slaci007 válasza Balinov (#7856) üzenetére


slaci007
senior tag

6x írás a nyerő itt ugyanis egy sebességgel írja végig.CLV
Plextor még mindig vágja lassan 3 éves.Plex 760 1.07 firm.6x írás

Új író a Pio-tól[link]
:C
Még egy újdonság hibrid dvd-blu-ray lemez
[link]

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#7859) IRON STORM válasza slaci007 (#7858) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mi a dvd-r lemezről beszéltünk egyébként, de minimális a különbség a 6x és 12x írás között.
Ez is szép eredmény.

Csak a TDi!

(#7860) TeeJay válasza slaci007 (#7858) üzenetére


TeeJay
félisten

új Pioneer DVD íróról nincs hír?
117D/217D? :B
nem mintha a 116/216 sorozat nem lenne rossz csak hátha van már újítás azóta is mert mostanság nem néztem a DVD írós topikokat :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7861) hape60


hape60
aktív tag

Sziasztok! Nem tudom, jó helyre írok-e, nem találtam meg az igazit :U
A kérdésem az, hogy asztali DVD írónál a HDMI kimeneten a tuner jelét (a felveendő műsort) felkonvertálva látom-e? Egyszerűen szólva, a DVD írót a felkonvertálással akarom használni TV vevőként, LCD TV-n.
Ha ez működik, milyen asztali DVD írót ajánlotok? A TV Sony Bravia 82cm-es HD ready.

(#7862) audi100td válasza TeeJay (#7860) üzenetére


audi100td
nagyúr

A 116/216 is még csak pár hónapja van a boltok polcain... :U

(#7863) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Nagyon úgy tűnik, hogy beszart a dvd-íróm (LG GSA-4160B), és nem igazán tudom, hogy milyent kellene venni mostanában.
Célfüggvény: nem nagyipari felhasználásra kell, de amikor nagyritkán kéne, akkor működjön! (semmi extra: cd/dvd írás/olvasás)
Környezeti paraméterek: olcsó, fekete előlapos, ha lehet akkor satás. A márka nekem mindegy, csak mondjátok hogy jó az :K .
Örülnék ha 4000-ből kijönne. Akár használt is jöhet, ha jó :) .
Várom a véleményeteket, javaslataitokat!

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7864) fer válasza Wyll (#7863) üzenetére


fer
őstag

Szerintem Pio 216 vegyél bár 4K-ból most nem fogod megúszni újan, használtan meg optikai meghajtót nem célszerű venni!
[link]
[link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7865) Wyll válasza fer (#7864) üzenetére


Wyll
őstag

LG-t nem szabad venni?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7866) cascada válasza Wyll (#7865) üzenetére


cascada
senior tag

Nem célszerű. Gondolom pár év mulva még szeretnéd visszaolvasni a lemezről az adataidat, mert nem csak azért irod ki, hogy törölhesd a winyóról, hanem azért mert később még szükséged lesz/lehet rá, és akkor nem lenne rossz ha a lemez még beolvasható állapotban lenne. ;)

(#7867) Wyll válasza cascada (#7866) üzenetére


Wyll
őstag

De ha egyszer már kiírta az író, onnantól csak a matérián múlik az adatok tartóssága, nem?

Bár belegondolva tényleg számíthat hogy milyen "erővel", fénnyel, pontossággal,... dolgozik az író. Ez biztos befolyásolja, hogy meddig visszaolvasható az adat.

Szóval akkor ebből a szempontól LG az egy nem .... Végülis pont ezért kérdeztem :C

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7868) Wyll válasza fer (#7864) üzenetére


Wyll
őstag

a 216 meg 215 között mi a különbség? csak a honlapon látható +2x -es DL írás (ami engem nem érint), és a 2MB puffer? A 215-ben nincs puffer? Az hogy lehet? Lehet ilyen? (ok, biztosan lehetséges, de a lemezírás tipikusan egy pufferelési probléma ugye)

szerk:
most olvasom a releváns totyikot, és az utolsó egy-két hsz pont arról szól hogy milyen kényes jószág, és pont az LG-t említik ellene.. :F

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7869) Wyll válasza Wyll (#7868) üzenetére


Wyll
őstag

hoppsz, nem az utolsó, ezt néztem. elnézést.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7870) fer válasza Wyll (#7869) üzenetére


fer
őstag

Mindegy melyik piot (215/216) veszed, de célszerűbb az újabbat, csak akkor venném a régit, ha jóval olcsóbb az újnál, amit kétlek! Meg az Fw támogatás miatt jobb újabbat venni, mert nem hiszem, hogy a 215-höz adnak még ki fw-t. Lg-t, meg max második írónak vennék, (gondolkodom is, hogy a samut lecserélem) olvasási képessége miatt!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7871) zso73


zso73
veterán

Én is most szeretnék venni írót. Elolvastam a hsz-eket egy darabig visszafelé..
Kellene nekem egy sorrend! Pio 216,Asus 2014,Nec..................
És a kérdés hozzá: Érdemes SATA írót venni? Most halt meg az ASUS 1814BL-em mert bekapcsolt gépnél húztam ki, vagy dugtam rá valamelyik kábelt. :W Ettől lehet egyébként az elromlás? Mert ez a gép mozgatásakor is előfordulhat. Kicsúszhat a kábel félig, és újra érintkezik....Akkor viszont maradok az IDE cuccnál.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7872) Balinov válasza zso73 (#7871) üzenetére


Balinov
félisten

Udv,

Pio 216-ot akartam eredetileg az itt (is) elhangzott ajanlasok alapjan venni, csak mire rendelni tudtam elfogyott. Helyett a szinten ajanlott NEC AD-7200S-t vettem, 1.06-os FW-vel kaptam, majd hala Iron Storm kolleganak 1.09-re flasheltem. Idaig olyan 10-14 Verba -R-s 16x lemezt porkoltem vele,teljesen elegedett vagyok vele. Gyors, viszonylag halk (legalabbis a noti T40N-es LG-jehez kepest).

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7873) audi100td válasza zso73 (#7871) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem az Asus-t inkább hanyagold, Pio 216/NEC 7200 széria ajánlott és szerintem nyugodtan vehetsz sata-t, bekapcsolt gépnél meg nem buzeráljuk a kábeleket. :U

(#7874) wwhy válasza Wyll (#7865) üzenetére


wwhy
veterán

dehogynem. persze hogy szabad. :K
H62N vagy H66N javasolt.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7875) Wyll válasza wwhy (#7874) üzenetére


Wyll
őstag

ezekre már nem érvényes a #7866 ?
amúgy itt a srác 3000ért adja őket - gyakorlatilag félár; nem érdemes reszkírozni?

amúgy most frankón nem tudom hogy mi legyen. nem elég ha jól ír, jól is olvasson.
de szerencsére nem sürgős a dolog.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7876) audi100td válasza Wyll (#7875) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jó a H62/66-os széria, szerintem nyugodtan vehetsz, 3k jó ár érte, de szerintem megér +1-2e Ft-ot a 2 éves bolti gari... egyébként az LG írok kimondottan a jó olvasásról híresek. :)

(#7877) kali válasza Wyll (#7875) üzenetére


kali
legenda

az újabb szériás lg írók pont, hogy jobban/szebben olvasnak, mint a pioneer vagy nec (optiarc - sony/nec/optiarc) - akár újabb szériás - írói! persze írásban sem teljesítenek valami rosszul - de azért itt már a pio és a nec vezet.
a két említett lg típus azért bátran bevállalható! biztosabban visszaolvassák a régebbi, karcos, vagy gyengébb minőségű korongokat, mint a pio vagy nec meghajtói!

közben audi100td már megelőzött, de akkor csak megerősítem! :)

[ Szerkesztve ]

(#7878) zso73


zso73
veterán

Samsung írók milyenek? IDE verzióban csak az van..

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7879) audi100td válasza zso73 (#7878) üzenetére


audi100td
nagyúr

Volt IDE-s samum, de nem voltam oda érte, zajos volt és az írás minősége se volt az igazi. De egyébként nem értelek, azért szeretnél IDE írót, mert menetközben
"játszadoztál" a kábelekkel és nem bírta a sata író :F

(#7880) xgoldxbox


xgoldxbox
csendes tag

üdv, a helyzet, hogy problémával kapcsolatos kérdésem is van, de a lényeg végülis a milyen dvd-író...
ugyanis notebookot használok már 3 éve, és az ebben található íróval [matshita uj-841s] eddig meg voltam elégedve. nemrég notim szervízbe került (lcd panel csere) és addig az asztalival kellett megelégednem, ami szintén nem nagyágyú [lg gsa4120b]. DL lemezeket szoktam mostanában írni, és eddig mindkettő író tökéletesen helytállt veratim pluszos DL lemezekkel.

[off topic]
az asztalival írtam legutóbb, gond nélkül, majd mikor visszakaptam a notit, azzal kezdtem egy lemezt. az utolsó darabom volt egy adagból, amit régebben vettem, és nem volt vele gond. 53% nál egyszercsak nem tudott tovább írni, és szépen kidobta a lemezt [dvd decryptert használok]. nemrég vettem 25 db verbatim pluszos DL lemezt [MC003 vagy ilyesmi..a 003 tuti], csak nyomtatható változat volt, de gondoltam nem számít. próbáltam arra kiírni az elrontott cuccot, de azt el se akarta kezdeni. beraktam az asztaliba, ami elkezdte, de mielőtt írni kezdett volna rá, közölte,hogy nem tud és kidobta. frissítettem firmware-t az asztalin, és akkor már el se akarta kezdeni, azt írta a lemezre, hogy uncompatible media. néztem nagyot, és levontam a következtetést, hogy ezt a fajta verbatimot ezek szerint nem szereti egyik íróm se. nemrég sikerült beszereznem normál [nem nyomtatható] verbatim lemezt, és nagy boldogan nekiláttam írni rá, aztán nagyot néztem, ugyanis azt is elrontotta rétegváltás után nem sokkal, valamint behelyezve az asztaliba, az is közölte velem hogy nem kompatibilis média. namost... vagy mindkét íróm ment tropára rövid időn belül, ami meg is eshet, mert az asztalim már ósdi, a notim meg 3 éves, ha azt vesszük már az is réginek számít, főleg hogy nem valami hi-tech... de azért megkérdezném,hogy voltak-e másnál tapasztalatok a mostani verbatim + DL-ekkel, talán rossz szériát fogtam ki...

[topic]
viszont a történtek miatt gondolkodom a notiban lévő író lecserélését, és rövid [hangsúlyozom rövid] keresés után erre gondoltam
[lite-on DS-8A1P]
érdekelnének a vélemények, tapasztalatok. van-e jobb? miért jobb? jó-e ez egyáltalán? miért nem?
ilyesmik. előre is köszönöm a hozzászólásokat, és kellemes szilvesztert mindenkinek!

gold

[ Szerkesztve ]

(#7881) Hitman válasza xgoldxbox (#7880) üzenetére


Hitman
aktív tag

A verbatim DL dologhoz kapcsolódóan ~1 hete írtam egy 8*-os verba +dl-t, rétegváltás előtt elszállt a nero hibaüzivel félbehagyta a lemezt, majd 2,4*-re próbáltam írni ugyanazt a képfájlt, ismét hibával félbehagyta.
Tegnap -RW TDK-t akarok törölni, neronál hibaüzenettel leáll (laser calibration error), következő próba plextools teljes törlés, erre megint laser calibration error. Még egy próbát csináltam ismét plextools-al ezúttal sikeresen törölte. Írásnál kb ugyanezt a kálváriát jártam el 2. alkalommal sikerült megírni.
Lehet kezdi megadni magát a px-755... :( keresem a méltó utódot..

(#7882) xgoldxbox válasza Hitman (#7881) üzenetére


xgoldxbox
csendes tag

köszi, akkor ez eddig 1 rovás a dl lemez minőséghez...
és ez a nyomtatható volt, vagy sima?

[ Szerkesztve ]

(#7883) zso73 válasza audi100td (#7879) üzenetére


zso73
veterán

Nem. A másik gépemben meg megvakult az író. És nem pörgeti fel a lemezeket sem. :W
Kettős elhalálozás volt. Az egyik magától, a másik meg én általam halt meg. Az Ide Samu egyik napról a másikra nem csinált semmit. A SATA író történetét ismered.
Az IDE odd Samu lett, mert nem volt más a boltban......... A SATA pedig PIO 216D lett.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7884) Hitman válasza xgoldxbox (#7882) üzenetére


Hitman
aktív tag

Nem feltétlenül a dl lemez volt a hibás, nem printable lemezek voltak. Sok tényező okozhatta a hibát, majd ha lesz időm átnézek mindent, ami a gyik-ban is le van írva...
B.U.É.K.

(#7885) xgoldxbox válasza Hitman (#7884) üzenetére


xgoldxbox
csendes tag

köszi! buék! :)

[ Szerkesztve ]

(#7886) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Kérdésem az, hogy mit szóltok a SlySoft "Virtual CloneDrive"-jához?
Kereséssel erről csupán egyetlen hsz.-t láttam, és PPeter számtalanszor felhívta a figyelmet arra, hogy vigyázzunk az Alcohollal, Daemon Tools-szal, de nem szólt pl. a Virtual CloneDrive-ról - ezért kíváncsi lennék a véleményekre.
Tudom, a többi program túlságosan is belenyúl szoftveresen olyan dolgokba, amikbe nem feltétlenül kellene, de ezzel mi a helyzet?

Ami miatt elsősorban érdekel, az az, hogy egyszerű a használata és teljesen ingyenes.

Szerk.: remélem nem baj, hogy itt teszem fel a kérdést, de ez a topic gyakran látogatott. Ha mégis baj, irányítsatok át máshova. Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#7887) fer válasza Sk8erPeter (#7886) üzenetére


fer
őstag

Nekem is volt gondom a virtuális meghajtókat létrehozó programokkal, pontosabban a daemon-al, de feltettem a 4302 verziót és ez már nem produkálja azokat a dolgokat amiket szokott! Amikor ezt telepítettem, még újra indítást sem kért! :C

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#7888) Sk8erPeter válasza fer (#7887) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem azt kérdeztem, hogy a Daemon Tools okoz-e problémákat... :U Imádom, amikor valaki nem a kérdésre válaszol...
Hanem hogy megfelelő-e a Virtual CloneDrive. Hozzáértőbb válaszokra lennék kíváncsi.
Egyébként nálam még soha nem fordult elő semmiféle probléma azok közül, amiket PPeter fel szokott sorolni az Alcohollal és Daemonnal kapcsolatban, de ő is ki szokta hangsúlyozni, hogy elsősorban a felhasználó hülyesége, ha nem tudja, hogy egy program mibe, hogyan nyúl bele.
Azért kérdezősködöm mégis a Virtual CloneDrive-ról, mert akkor szívesebben használok olyan progit, ami ingyenes, és nem szemetel bele olyan dolgokba, amibe nem kell. De egyelőre kérdés, hogy egyáltalán ez igaz-e az említett progira.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#7889) zso73 válasza Sk8erPeter (#7888) üzenetére


zso73
veterán

Az ingyenes programok általában beleszemetelnek a rendszeredbe. Mert ugye semmi sincs ingyen!! Vagy az internetezési szokásaidat gyűjti, vagy valami más okosságot csinál..... Van amelyik nyíltan, de sok olyan is van, ami titokban...... Persze a legtöbb embernek nem a DT a legveszélyesebb programja a gépén........... A játékokhoz leszedett generátor programok sokkal veszélyesebbek! És persze a win beállításokba is beletúr a legtöbb.(Flashget.)
......

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7890) Sk8erPeter válasza zso73 (#7889) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ettől nem jutottam előrébb - hozzászólásoddal azt sugallod, hogy nincs megoldás.
Ha meg fizetős programról beszélünk, akkor ott van pl. az Alcohol, ami ugyanúgy "szemetel", okoskodik, és ugyanúgy benne van a pakliban, hogy információt gyűjt a gépről.
Nem a "filozófiai" részére vagyok kíváncsi a dolognak, hanem konkrét, kézzel fogható dolgokra.
Ilyen alapon semmiféle ingyenes szoftvert ne tegyünk fel a gépünkre, mert jujj, mi van, ha információkat gyűjt a gépről. :W Sőt, egyszerűbb, ha nem használjuk egyátalán az internetet, mert bármikor veszélyben lehet a gépünk... :U
Ehhh...
Írtam privit PPeternek, hátha végre kapok valami hozzáértő választ.

Sk8erPeter

(#7891) kali válasza Sk8erPeter (#7888) üzenetére


kali
legenda

némileg rosszul tetted fel a kérdést - vagy rosszul értelmeztél néhány infót!
nem (csak/főként) azért int PPeter - és mások is - sok embert a daemon tools, alcohol..stb alkalmazásoktól, mert azok annyira mélyen belenyúlnak az oprendszerbe/alkalmazásokba, hanem mert ezen alkalmazások elégtelen beállítása, feleslegesen bekapcsolt fukciói (emulációk...stb), illetve különböző alkalmazások összeférhetetlensége/összeakadása szokott problémát okozni.
nem használom ugyan az általad említett virtual clone drive alkalmazást, de gyanítom, hogy megfelelő beállítások mellett, és felesleges társaság hiányában, ez sem jelent nagyobb veszélyt a rendszerre, mint a daemon és társai...

[ Szerkesztve ]

(#7892) HoReSz1975 válasza zso73 (#7871) üzenetére


HoReSz1975
őstag

én most vettem egy ASUS DRW 2014S1T -t SATA írót és holnap már viszem is vissza, minden lemezt 2-4x -en olvassa fel, röhej :O a SAMSUNG SH S202 IDE -t is viszem vissza (mondjuk ez 1 éves, de még van rá 2 év gari), ez meg elrontotta az összes DVD9 -emet, a második réteget szarul vitte fel és nem olvassa be semmi :Y :((( :(( :(

Azthiszem kiprobálom ezt PIONEER DVR-216DBK Fekete, vagy ti mit ajánlotok, ami a DVD9 -et is normálisan megírja :F

(#7893) zacsi


zacsi
csendes tag

Olybá tűnik, hogy megment az LG GSA-4167B íróm. Legalábbis, ha több mint ~4200MB-ot kellene kiírnia egy DVD-re, akkor az író progi kiírja, hogy valami gond van a tracking servo-val.

Szóval olvasgattam itt a hozzászólásokat, és volna két (összetett :) ) kérdésem.

1) Egy ABIT KV8 Pro alaplaphoz szerintetek vehetek SATA-s Pio-t vagy LG-t vagy ellenjavalt? Ha igen, akkor Pio 216D vagy LG H66?

2) LG GH22LP20 vagy Pioneer 116D? Az előbbiről mi a tapasztalat (az utóbbit látom, hogy mindenki dícséri)?

Köszi

(#7894) kali válasza HoReSz1975 (#7892) üzenetére


kali
legenda

sajnos egyik íród esetében sem teljesen biztos, hogy kizárólag az optikai meghajtó a hibás - legalább is ennyi infó alapján...
az asus esetében lehet például a csatolás/átviteli mód hibája, vagy valamilyen alkalmazás leszabályozza a meghajtót (nero drivespeed...stb)
a samsung esetében kérdéses a dl lemez minősége (mid), de okozhatja a problémát az írásra használt alkalmazás is (például nero helyett kipróbálandó az imgburn)
de ezek csak kiragadott példák, mind a két esetben van még több lehetőség is!

(#7895) punk17


punk17
aktív tag

Sziasztok!
Hozott a Jézuska egy Asus DRW-20B1S írót. Azt szeretném tudni hogy ebbe milyen belső van és, hogy kilehet e menteni a gyári firmwaret?

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#7896) Vertigo18 válasza HoReSz1975 (#7892) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, most jól elbizonytalanítottál, pont ezt néztem ki magamnak...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7897) HoReSz1975 válasza Vertigo18 (#7896) üzenetére


HoReSz1975
őstag

melyiket, az ASUS .t :F

(#7898) HoReSz1975 válasza kali (#7894) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Az ASUS esetében legalább 4 íróprogramot probáltam ki, de mindegyiknél 2-4x -en olvasott fel a meghajtóra, a SAMSUNG esetében nem NERO -t használok, sőt egyáltalán nem használok NERO -t, ULTRA ISO -val csinálom a DVD9 -et.

(#7899) kali válasza HoReSz1975 (#7898) üzenetére


kali
legenda

milyen egyrétegű és dl lemezeket használsz? médiakód?

(#7900) HoReSz1975 válasza kali (#7899) üzenetére


HoReSz1975
őstag

verbatimot és a ritek alapú nyomtathatót is elcseszte, most vettem egy ilyet Pioneer 216D OEM SATA fekete, kiváncsi vagyok mit csinál felolvasásnál és DVD9 írásnál is :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.