Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6701) kali válasza atesss (#6700) üzenetére


kali
legenda

verbatim :K

(#6702) wwhy válasza jorden06 (#6698) üzenetére


wwhy
veterán

ugyan hány évig akarod használni :DDD ? pár évet tuti kibír, aztán úgyis jönnek a bluR-ek :K

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6703) atesss válasza kali (#6701) üzenetére


atesss
addikt

Közben megnéztem 1 rendelős oldalt, de csak a burningmedia.sk jut eszembe hirtelen: [link]
Itt ponthogy nem túl olcsó a Verbatim, pl. a TDK olcsóbban van.
2. helyre milyen márkát tennél?

Más ilyen oldalt nem tudsz mondani? Bár kérdés normál boltban mik lesznek az árak...
Lehet arra is rá kéne kérdezni, ha tud valaki egy jó DVD-s boltot Pozsonyban, útbaejtjük.
Nincs valami "Slovakian PH member" topic?

(#6704) Sdi válasza atesss (#6703) üzenetére


Sdi
addikt

A 2. hely Ricoh, de az ott nincs

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#6705) atesss válasza Sdi (#6704) üzenetére


atesss
addikt

Nem is itt akarnék venni, hanem "real" boltban Pozsonyban.
És az átlagosan kb. mennyivel lehet olcsóbb?

(#6706) Sdi válasza atesss (#6705) üzenetére


Sdi
addikt

ment pü

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#6707) jorden06 válasza wwhy (#6702) üzenetére


jorden06
senior tag

Ami most van a gépben LG GSA-4163B-t, kb 4,5 éve nyúzom... :U Most van vele először gond ezzel a szlovák, adómentes, mínuszos TDK-kal... :(

kali: és új szériás LG és Pio közötti minőségi szint? Hanyagolható különbség?

[ Szerkesztve ]

(#6708) wwhy válasza jorden06 (#6707) üzenetére


wwhy
veterán

valamikor régebben linkeltem H62 teszteket; ott találsz Pio-ról is vszleg; hasonlítsd össze ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6709) atesss válasza Sdi (#6704) üzenetére


atesss
addikt

És 3. hely?
Ha nem lenne se Verba se Ricoh (amit azért kétlek egy normális boltban...), vagy túl drágán lennének.
Mondom nem túl kritikus adatok, tehát ha akár egy 15-20 ft-ot is tudnék vele spórolni ( a Verba-hoz képest), akkor elgondolkozom. Csak azért megírja az író, és 2-3 évig azért nagyrésze müködjön.
Továbbra is a NEC 3500 esetleg NEC 7201 -hoz, és szerintem + -os.

És 25-ösnél nagyobb hengert nem veszek, bár ez már nem a márka kérdése.

És a másik kérdés, hogy lehethogy veszek pár DL-es DVD-t is, abból mi az ami nem drága, de azért nem is nagyon szar ?
Itt [link] a Memorex és a Maxell van a kb. 250-es "küszöböm" alatt.
Más kérdés hogy olyan boltot, ahol ilyen van, elég nehéz lesz majd találni szerintem.

(#6710) Sdi válasza atesss (#6709) üzenetére


Sdi
addikt

Sajna, én már rég nem használok más lemezt ezeken kívül :( , majd valaki más talán tudja.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#6711) jorden06 válasza wwhy (#6708) üzenetére


jorden06
senior tag

Hónapban kb. mikor lehetett, vagy milyen néven? Hátha úgy gyorsabban megtalálom :)

(#6712) wwhy válasza jorden06 (#6711) üzenetére


wwhy
veterán

keress a H62N-re (bal felső sarok :D )

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6713) jorden06 válasza wwhy (#6712) üzenetére


jorden06
senior tag

Egy német chip, és egy amcsi hardwarezone tesztet találtam amit linkeltél, ezekre gondoltál? :)

A H66N és a H62N közötti különbség csupán a LightScrible?

(#6714) wwhy válasza jorden06 (#6713) üzenetére


wwhy
veterán

megtaláltad :R a 66 vszleg újabb, a LS verziót L-el jelölik (pl. H62L) [ha jül tudom]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6715) audi100td válasza jorden06 (#6707) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Pio nagyon jól ír, de kicsit nehézkesen olvas karcos lemezeket, meg szerintem kicsit nagy az elérési ideje a régi Samu írómhoz képest, viszont 215L-re flashelve iszonyat halk, filmezésnél nem is hallani :)

Az LG-k állítólag jól olvasnak és az újak állítólag jó minőségben is írnak.

TDK lemezre egyébként nem írnék, a Pio 215-öm se szereti annyira, inkább vegyél verbát vagy ami még jobb Taiyo Yuden lemezt, ezekben nem hiszem, hogy csalódni fogsz.

[ Szerkesztve ]

(#6716) jorden06 válasza audi100td (#6715) üzenetére


jorden06
senior tag

A Verbatimok is artisjus menteksek, úgy tudom azok is Szlovákiából valók. Ettől függetlenül a minőségében nem lehet csalódni? Mindig félek, hogy átb.sznak :F

Szóval szerinted csak állítólag jók az LG-k?

Majd szólók Jamie Hyneman-nak és Adam Savage-nek a Mythbustrest-ből, hátha bevizsgálják :DDD

(#6717) audi100td válasza jorden06 (#6716) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem jelenthetem ki hogy jók az új LG-k, mivel nincs ilyen íróm, régi volt több is és vegyes a tapasztalatom a márkával, de sokan mondják hogy jók, nem hiszem hogy alaptalanul.

(#6718) wwhy válasza audi100td (#6715) üzenetére


wwhy
veterán

miért "állítólag" :F
meg kell nézni a komoly, szavahihető nemzetközi teszteket;

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6719) audi100td válasza wwhy (#6718) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mert nem tudok egy optikai meghajtóról úgy véleményt kinyilvánítani, hogy még nem volt a kezemben, nem tudom mi ezzel a probléma :F Ezért írtam hogy állítólag, mivel sokan dícsérik, ezzel arra szerettem volna utalni, hogy biztos jó.

(#6720) wwhy válasza audi100td (#6719) üzenetére


wwhy
veterán

Éértem, semmi probléma. De akkor sem állítólag mert az (nekem) azt jelenti, h 'szóbeszéd alapján' 'talán', inkább akkor pl. 'külföldin tesztek' alapján; hiszen nem talán jók, hm tényleg jók ;)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6721) audi100td válasza wwhy (#6720) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem kéne ennyire kiforgatni a szavaimat, szerintem eleget rágodtunk már ezen a hülyeségen :U

[ Szerkesztve ]

(#6722) Jim74 válasza wwhy (#6720) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az a szóbeszéd járja, hogy állítólag külföldi tesztekben jól szerepelt :DDD

(#6723) wwhy válasza audi100td (#6721) üzenetére


wwhy
veterán

nehogymá' mellreszívd :DDD OFF, vége.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6724) wwhy válasza Jim74 (#6722) üzenetére


wwhy
veterán

ez sem jó, mert a külföldi tesztekben nem állítólag szerepelt jól, hm konkrétan :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6725) Zeratul válasza kali (#6699) üzenetére


Zeratul
addikt

Asus a 2014 kivételével mind Pio. A 2014 meg Lite-On. Lite-On ra jellemző a Smartburn azaz hogy az előzetes kalibráció után, folyamatosan kalibrálja a lézert. Szarabb minőségű lemezeknél ez se elég és az eredmény söralátét, mait esetleg más meghajtó látszólag megírt volna, de a visszaolvasás ott is erősen kétséges lenne.

(#6726) audi100td válasza wwhy (#6724) üzenetére


audi100td
nagyúr

Még mindig erre vered?! 1szer vicces volt, 3szor már nem.

Úgy beszélsz erről a sz@ros LG-ről, mint ha a hülye gyereked volna.

[ Szerkesztve ]

(#6727) kali válasza Zeratul (#6725) üzenetére


kali
legenda

mennyire is pio minden asus - az említett kivételtől eltekintve? nem igazán, sőt... :(

(#6728) audi100td válasza kali (#6727) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor hogy van?

Én is úgy tudtam, hogy a 2014-es szérián kivűl, Pio belsővel készültek az Asus írok.

(#6729) Zeratul válasza kali (#6727) üzenetére


Zeratul
addikt

Akkor miért is lehet PIO firmware-t asusba flashelni?

(#6730) Zeratul válasza audi100td (#6728) üzenetére


Zeratul
addikt

Plextor is újabban PIO belet takar.

(#6731) audi100td válasza Zeratul (#6730) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, tudom, nem is éri meg az árát, akkor már veszek Pio-t fele annyiér.

(#6732) jorden06 válasza audi100td (#6731) üzenetére


jorden06
senior tag

Szóval ha Pio beles, nem is olyan rossz az ASUS, mint amennyire korábban szidták?

Más: hallottam egy helyen, hogy mostanság ahogy más anyagból készülnek a DVD-k, annál inkább nem olvassák a régebbi meghajtók, az új anyag/készítési eljárás miatt. Lehetséges, hogy ezért nem olvassa a régi LG-m az új TDK-t?

(#6733) audi100td válasza jorden06 (#6732) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Pio beles jó, a Lite-on belsőssel úgy olvastam neten, hogy azért vannak gondok, de lehet hogy csak anno a kiforratlan firmware miatt.

(#6734) slaci007 válasza jorden06 (#6732) üzenetére


slaci007
senior tag

1608-as széria volt Pio belsejű utána már csak Mediatek chippel szereltek voltak kaphatók 1612,1814,2014 de nem egyeznek meg a Lite-On írókkal teljesen de valószínü a Lite-On gyártja az Asusnak.Van más író ami megegyezik például NEC7190A=Lite-On DH20A3P.
Az új Benq írók vannak még Lite-On belsővel csak Mo-on nem lehet kapni egyiket sem. :Y
Ajánlott olvasmányok:
[link][link][link]

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#6735) Zeratul válasza audi100td (#6733) üzenetére


Zeratul
addikt

Asus 2014 Cdfreaks teszt még az 1.0 firmware-l. [link]

(#6736) Zeratul válasza slaci007 (#6734) üzenetére


Zeratul
addikt

Meg a 1604-is PIO volt.

(#6737) jorden06


jorden06
senior tag

És az anyaghasználat, amit említettem?

"hallottam egy helyen, hogy mostanság ahogy más anyagból készülnek a DVD-k, annál inkább nem olvassák a régebbi meghajtók, az új anyag/készítési eljárás miatt. Lehetséges, hogy ezért nem olvassa a régi LG-m az új TDK-t?"

(#6738) kali válasza jorden06 (#6737) üzenetére


kali
legenda

egy régi író esetében az adhat elfogadható magyarázatot, hogy az utolsó firmware frissítés (ami gondolom elég régi már) még nem tartalmazza az újabb gyártású lemezek gyártási kódját (mid) és ezért nem ismeri fel rendesen a firmware, ennek hiányában társít hozzá egy általános módot, ami nem minden esetben passzol rendesen - bár ez inkább írásnál jellemző...

(#6739) audi100td


audi100td
nagyúr

Bandit-nál már fent van a listán a Pio 216D feketében :)

(#6740) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Üdv all!

Melyik most a legjobb dvd író? (A leg megbízhatóbbra gondolok) Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#6741) wwhy válasza Brumi˘ (#6740) üzenetére


wwhy
veterán

ez komoly :F bal felső sarok, kereső ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6742) audi100td válasza Brumi˘ (#6740) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hali,

Pioneer 216D-t ajánlom, Bandit listáról rendelhető, NEC 72xx szériát is sokan dícsérik.

(#6743) Brumi˘ válasza wwhy (#6741) üzenetére


Brumi˘
addikt

Lustaság nagy úr. :DDD

audi100td: köcce, szentem akkor marad a jól bevált pio. :R

(#6744) wwhy válasza Brumi˘ (#6743) üzenetére


wwhy
veterán

én akkor ajánljam az LG 6x szériáját :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6745) Brumi˘ válasza wwhy (#6744) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ne légy genyó. :P :DDD Am LG-t meg hiába ajánl bárki, bármennyire, soha nem fogok venni. :D

(#6746) Zeratul válasza kali (#6738) üzenetére


Zeratul
addikt

Ez írásnál valóban így van, az olvasásra viszont nem kellene hogy hatással legyen.

(#6747) wwhy válasza Brumi˘ (#6745) üzenetére


wwhy
veterán

nem vagyo ;] 1-2 éve én sem vettem volna, de ez a H62N először a nemzetközi tesztek alapján, aztán már nálam a gyakorlatbam is meggyőzött :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6748) jorden06 válasza kali (#6738) üzenetére


jorden06
senior tag

Az író 4,5 éves kb. (LG 4163B), a legújabb firmware van rajta, de azt nem találtam sehol, hogy azt mikor adták ki.

Írni akartam egy újabb TDK- 16X lemezre, amit csak 4X-en akart max megírni, de még így sem sikerült neki. Új firmware mellett már látta, hogy 16X lemezről van szó, de még így is hibát írt ki rögtön írás megkezdése után.

+RW lemezt simán megír, a - csak szenvedés neki. Tönkrement vagy csak eljárt felette az idő? :(

(#6749) kali válasza jorden06 (#6748) üzenetére


kali
legenda

szerintem; is - is...

(#6750) jorden06 válasza kali (#6749) üzenetére


jorden06
senior tag

Lézer gyengülése okozhatja, hogy egy bizonyos típusú (-os) lemezeket nem ír meg?

Nem tudom eldönteni, hogy az új lemezekkel van baj, vagy az író fejével, hogy elkopott. Próbálgatni nem akarok, így is rakás lemezt buktam már ezzel :( Kidobni meg sajnálom.

H62-t sajnos nem tudok rendelni itt ahol lakom (Cegléd) és PH bazárban sem találtam. Banditnál van Pio 216D 5K plusz 1500 posta, egy helyi boltban 215D 5100ft, csak félek Pio-tól, mert sokan írták, hogy nagy a meghibásodási rátája. Tényleg?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.