Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7451) audi100td válasza Dusee (#7449) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyébként az NEC is nagyon jó.

(#7452) Mr.Grincs válasza audi100td (#7441) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Azért jólenne ha lenne mert néha szépet tudnék vele gyártani de, de valószínű hogy énsem minden nap gravíroznék vele, sőtt nagyon keveset használnám. Jobb ha van és nem kell mint amikor kéne és nincsen:)

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7453) FefeeX válasza Dusee (#7442) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez így hülyeség, aki csinálta azt a házat az hülye. Nekem AeroCool 3D Magic házam van, és bár passzosan csukódik - ezért kellett gombos ventiszabályzót vennem - mégsincs ilyen problémám...

(#7454) FefeeX válasza audi100td (#7441) üzenetére


FefeeX
veterán

Na most akkor LS vagy LF? Mármint amit régebben írtál? Én 1, azaz egyetlen egy darab LF DVD-t írtam, mondjuk azóta is gyönyörű. Mégis, a nyomtatott Verbáim jobban tetszenek, és óriási ár-különbség is van a technológiák közt... :) Olcsóbb lemez, mondjuk tinta kell, de az se sok... És verba a lemez. DiscT@2 is csak azért jó mert elökörködik vele az ember... :)

(#7455) audi100td válasza FefeeX (#7454) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez a CD-re nyomtatás hogy működik, mi kell hozzá?

(#7456) FefeeX válasza audi100td (#7455) üzenetére


FefeeX
veterán

Egy jó nyomtató ami tudja - kapsz mellé szoftvert, meg olcsó tinta kell még :)
Ajánlom a Canon i4500-at (nekem az van), vagy ennek korábbi verzióit (i4200, i4300)
Tinta elég olcsó (3-400ft/patron utángyártottan), szoftvert adnak hozzá, lemezt venni kell nyomtathatót (64ft/db a Verba +-R, 200 forint a Ricoh +R DL 8x)
Aztán tálcán betolod neki és már megy is (előtte látod a szoftveren hogy fog kinézni)

(#7457) audi100td válasza FefeeX (#7456) üzenetére


audi100td
nagyúr

OK, köszi, gondolom csak tintasugarassal lehet, itthon meg csak színes lézer van.

(#7458) FefeeX válasza audi100td (#7457) üzenetére


FefeeX
veterán

"szegények vagyunk" mi? :DD Otthon színes lézer :)

Csak tintasugarassal lehet, de nem tétel 24ezer forint egy fotónyomtatóért...

Azt tudtad hogy a lézernyomtató toner festékporja rákot okoz és rosszabb mint az azbeszt? :)

[ Szerkesztve ]

(#7459) audi100td válasza FefeeX (#7458) üzenetére


audi100td
nagyúr

A cég küldte fateromnak ahol dolgozik, nem mi vettük. :U

(#7460) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Ide is beírom hátha válaszol valaki :-(

Most vettem egy LG GH22NS30-as írót... van 30 db Memorex DVD+R DL (Ritek S04 revision :66 kódú) lemezem és az Istenért nem tudom megírni.... pedig ezért cseréltem írót, egy LG 4163B-m volt... amúgy Taiyo Verbatimra DVD-R szoktam írni, azzal semmi baja.

Meg lehet oldani hogy működjön a lemezzel, vagy próbáljam meg kicseréltetni a lemezt?

Előre is köszi....

(#7461) FefeeX válasza nimfas (#7460) üzenetére


FefeeX
veterán

Mér kell minden nap elmondanom hogy a Ritek sz@r????? És senki nem hiszi el míg meg nem szívja vele... :(

(#7462) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Valaki használ esetleg külső dvd írót? Rosszabbak mint a beépíthetőek? Azt tudom, hogy drágábbak. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7463) Blaze71 válasza nimfas (#7460) üzenetére


Blaze71
őstag

Az LG írók elég megbízhatóan írnak és még megbízhatóbban olvasnak, csak rohadt válogatósak. Amit nem szeretnek, azt nem szeretik. Nincs mit tenni. Cseréltesd ki a lemezt, ha tudod. Nekem pl a TTH2-es kódu TDK-t sem írta meg az LG.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#7464) FefeeX válasza Mr.Grincs (#7462) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát ha feltétlen külsőt akarsz, inkább vegyél egy keretet meg bele egy Pioneert... :) Annál tuti nem lesz jobb a sima külső, és kb egy ár...

(#7465) Mr.Grincs válasza FefeeX (#7464) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ahhoz nem kell külön táp? Mennyivel lesz lassabb? :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7466) audi100td válasza Mr.Grincs (#7465) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem semmivel sem lesz lassabb, mivel pl. 16x-os sebesség kb. 21MB/s-nek felel meg, az USB olyan 25-30MB/s körül van. Külső táp kell hozzá, de azt adnak a kerethez, ugyanúgy mint ha "sima" külső írót vennél.

[ Szerkesztve ]

(#7467) FefeeX válasza Mr.Grincs (#7465) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát, a Sandisk Cuiser Contour pendriveom 25/18-as, és pl tegnap 31000Kbps-el olvasott... (usb), szóval audinak igaza van, már ha normális usb keretet veszel, és minden úgy is akar működni ahogyan kell - ugyebár azért itt kicsit komplexebbek a dolgok, de szerintem is olyan lesz mintha belső lenne... :)

(#7468) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Az jó ha ilyen faja az USB-s köszi nektek :R Az meg jobb ha olcsóbban is jövök ki. :R :C

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7469) audi100td válasza Mr.Grincs (#7468) üzenetére


audi100td
nagyúr

De ne a legolcsóbb keretet vedd, mert azok általában sz@rok.

(#7470) Mr.Grincs válasza audi100td (#7469) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Rendben :DDD :DD :R Körbenézek mik vannak.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7471) FefeeX válasza Mr.Grincs (#7470) üzenetére


FefeeX
veterán

Egyedül az lehet gáz ha olyan gépre teszed amin nincs usb 2.0 csak usb 1.1 :) Annak a max az 1MBps...
Coolink keretet láttam múltkor, jó áron, de már nem tom hol...

(#7472) audi100td válasza FefeeX (#7471) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az mondjuk tényleg gáz lenne... :)

(#7473) FefeeX válasza audi100td (#7472) üzenetére


FefeeX
veterán

Otthon anyámék gépében csak 1.1 USB van, így anyám laptopjára teszem a pendriveom és csinálok LAN-t azon másolok :)
Egy USB 2.0 kártya 2-3k körül van, ami annyira nem éri meg... :)
(amúgy nem olyan gáz az a gép, P4 2,4, csak ilyen HP nyavaja, az olcsóbbik SDRam-os lappal, és ezt már akkor is néztem hogy balfékül rakták össze...)

(#7474) audi100td válasza FefeeX (#7473) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor az sem mai darab :)

(#7475) FefeeX válasza audi100td (#7474) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát kb megüti az 5 éves kort... Valamikor akkor kapta apám kösztisztviselői pályázaton mikor elkezdtem az egyetemet, vagy lehet még egy évvel korábban... 5-6 éves lehet :) Azért egész jól szolgál, csak memót kellett bele még nyomorgatni... Meg vinyót bővíteni. :))

(#7476) audi100td válasza FefeeX (#7475) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem a mostani előtt, Barton magos Athlon XP-s konfigom volt, Abit NF-7-es lappal, GF6600GT-vel, azt nagyon szerettem, csak tönkre vágtam a lapot, aztán akkor már inkább, mindent kicseréltem időtállóbbra, meg azon még Sata port sem volt, ma délután remélhetőleg megjön a 8800GT-m, akkor jó ideig nem költök gépre, max vinyóra, sőt arra biztos, most is mindössze kb. 100giga helyem van.

(#7477) Mr.Grincs válasza FefeeX (#7471) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Newdegenerációs gépem van és azon van usb 2.0 úgyhogy nem aggódom:) :DDD

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7478) Lajkó


Lajkó
őstag

Végül is megvettem a pio 216D KB-t. Nagyon fain, és eggyáltalán nem hangos ! :C

(#7479) kali válasza Lajkó (#7478) üzenetére


kali
legenda

én inkább a dvr-216d_bk verziót vettem volna, de lelked rajta... :DDD

(#7480) Lajkó válasza kali (#7479) üzenetére


Lajkó
őstag

Ránéztem, és ez is az. :B Vagy ez valami beugratós viccecske akart lenni ? :U

(#7481) audi100td válasza Lajkó (#7480) üzenetére


audi100td
nagyúr

:U

(#7482) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!
CrossFlasht valaki leírná 115D→115L szájbarágósa?
Az 5510-es hozzászólás nekem kiegészítésre szorul.
Melyik verziókat kell most, a fenti eszközhöz megadni.
Vagy leírná valaki priviben?
Köszi!

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#7483) Nescafé


Nescafé
őstag

Üdv
Pioneer dvd 216d iróról mi a véleményetek?
Megéri lecserélni egy asus 1814blt-t egy pio-ra. :R

 iPhone 15 Pro

(#7484) kali válasza Lajkó (#7480) üzenetére


kali
legenda

te azt írtad, hogy 216d_kb verziót vettél, erre javasoltam, hogy inkább a 216d_bk változatot kellett volna venned! de viccet félretéve, csak felcserélted a két betűt; nem kb hanem bk (black!)

Nescafé; igen, megéri!

[ Szerkesztve ]

(#7485) Nescafé válasza kali (#7484) üzenetére


Nescafé
őstag

Azt mondod sokkal jobb ez az iró mint ami most van.
Meg a mostani ne maz igazi.
Mondjuk nem drága egy pio 5500 körül van.

 iPhone 15 Pro

(#7486) audi100td válasza Nescafé (#7485) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, bőven jobb.

(#7487) Nescafé válasza audi100td (#7486) üzenetére


Nescafé
őstag

Gondolom akkor ismerititek a mostani itomat,nem mindegyik rw-t törli le meg ilyeneket csinál.

 iPhone 15 Pro

(#7488) audi100td válasza Nescafé (#7487) üzenetére


audi100td
nagyúr

Személy szerint nem volt vele tapasztalatom, de nem sok jót hallottam a 18-as meg 20-as Asus szériákról.

(#7489) Nescafé válasza audi100td (#7488) üzenetére


Nescafé
őstag

Akkor sztem veszek egy pio 216D-t a jöv héten vhol.

 iPhone 15 Pro

(#7490) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!

1. NEC AD-7200S
2. PIONEER DVR-216D-BK

Melyik olvas gyorsabban be egy teljes írt CD/DVD lemezt? (Ez azt is jelenti, hogy ez a hangosabb?)
Melyik boldogul jobban a leharcolt állapotú lemezek beolvasásával?
Melyik olvassa be gyorsabban a lemez tartalmát (onnantól, hogy behúzza a tálcát odáig, hogy kilistázza a Total Commander a gyökérmappa tartalmát)?
(Lemezcímkézés, maximális írási sebesség nem érdekel, DVD-RAM-mal sem foglalkozom. Régiófüggetlen fw meg gondolom mindkettőhöz van.)

Most NEC 4551 íróm van, amivel ellennék jól, de le kell cserélnem, mert PATA-s. Tökéletesen ír, de olvasni csak kifogástalan állapotú lemezeket képes, viszont azokat nagyon gyorsan (és hangosan). Van mellette egy Toshiba olvasóm, az lassú, de halk és mindent beolvas.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#7491) kali válasza Laslow (#7490) üzenetére


kali
legenda

a gyors olvasás gyakran párosul azzal, hogy a leharcolt lemezek olvasását - főként a végén, mikor a sebesség már közel jár a lehetséges maximumhoz - hibával eldobja a meghajtó, vagy visszaesik és ingadozik az olvasás sebessége!
pont azok a meghajtók szoktak ilyet csinálni, amikben nincs olvasási korlát, vagy módosított firmware mellett feloldják azt!
a nec (sony/nec/optiarc) különösen hajlamos a gyors olvasásra, ami gyakran párosul a fent leírt hibával - főleg problémás lemez esetében! mondjuk az olvasási sebesség leszabályozásával (ehhez elég például egy nero drivespeed) orvosolható a probléma.
ha mind a két író esetében vesszük az olvasási sebességet, valamint azt, hogy milyen hangos, továbbá a lemez felpörgetési és beolvasási idejét, majd ezeket átlagoljuk - mert esetlegesen egyik a másiknak függvénye -, akkor azt mondom, hogy inkább a pioneer írót vedd!

[ Szerkesztve ]

(#7492) Blaze71 válasza Laslow (#7490) üzenetére


Blaze71
őstag

Nekem már elég régóta van NEC SATA íróm és szintén az a tapasztalatom, hogy szélvész sebességgel olvas, illetve ha elfelejtem beállítani 8x-osra, akkor akár 20x-os sebességen írja a 16x-os Verbatim lemezt. Viszont ha már kicsit problémás a lemez, akkor lazán eldobja lemezolvasási hibával. Mind ahogy Te is írtad, van egy Toshiba olvasód, ami jobban megbírkózik a karcos lemezekkel. Nálam is ez a helyzet, van egy LG olvasó az író mellett. Mivel én vigyázok a lemezeimre, ritkán van szükség az LG-re, de jó, ha ott van, mert időnként szükség van rá. Amúgy nekem a régebbi, 7173-as NEC-m már több, mint egy éve hibátlanul működik, a másik, 7200-as pedíg olyan 8 hónapja szintén hibátlan. Még soha nem rontott lemezt, mindenre lehet vele írni. Régebben LG íróim voltak, de tapasztalatom szerint rendszeres használat mellett egy-másfél év alatt beadták a kulcsot. Mondjuk az még mindíg jobb, mint ami két év egy hónaposan hal meg, mert így gariban cserélték mindíg. Az LG megbízhatóbban olvasott, jobban elboldogult a karcos lemezekkel, de sokkal lassabb. Összehasonlításképpen néhány érték. LG a lemez elején kb 5800-6000 KB/sec sebességgel kezd olvasni és ha totál tele van a lemez, akkor 13900-14200 KB/sec körül végez. Az NEC pedíg olyan 10000 KB/sec körül kezd és 21000 KB/sec fölött végez. Időben az LG 8, az NEC 4,5 perc alatt olvas be egy teljes DVD-t. A Pioneer írókat nem ismerem ennyire, mert olyanom még nem volt.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#7493) Lajkó válasza Blaze71 (#7492) üzenetére


Lajkó
őstag

Az idejét sem tudnám megmondani hogy mikor írtam ki akár egyetlen egy lemezt is 4X-esnél gyorsabban.
Lehet hogy emiatt nem is volt még panasz rá sohasem. :U

(#7494) Laslow válasza kali (#7491) üzenetére


Laslow
senior tag

Azért az én NEC-m általában akkor is megállt lemezolvasási hibával, ha szoftveresen visszavettem a sebességét, bár volt olyan is, hogy úgy meg be tudta olvasni a teljes lemezt. A lényeg, hogy ebben nem bízom - a Toshiba simán beolvasta az ilyen lemezeket is.

Ha jól értem, akkor tehát az NEC olvasási sebessége nagyobb, de a Pioneer gyorsabban felpörgeti a behelyezett lemezt és csendesebb. A Pio mekkora sebességgel kezdi a lemezolvasást, és a végére mennyire megy fel?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#7495) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Vettem egy Samsung SH-202 írót. iPonban rendeltem, OEM, ez volt a legolcsóbb a listán. 4490Ft-ra jött ki akkor. Mikor vettem volna át, hoztak egy dobozost, 3 színű előlappal, eredeti Nero szoftverrel, és azzal a körítéssel, hogy a disztribútor is ilyet adott az OEM helyett. Természetesen OEM árában.

Jónak mindenképp jól jártam, viszont az író minőségéről mit lehet tudni?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7496) kali válasza Laslow (#7494) üzenetére


kali
legenda

az újabb típusú íróknál, már nem feltétlenül a 4x sebesség mellett kapod a legjobb optimalizálást firmware - mid párosítás tekintetében, általában a 8x vagy néha még a 12x sebességű írás is jobb minőséget eredményez (sőt...), mint a 4x sebességű írás!
konkrét kezdési és maximális olvasási sebességet nem lehet meghatározni egyik szóban forgó meghajtó esetében sem, mert ez az olvasandó lemez típusától (értsd; dvd-rom, dvd-video, dvd-r/+r, dvd-r dl/+r dl...stb) is függ!

(#7497) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!
Milyen jó minőségben író és gyorsan olvasó IDE-s DVD írót tudnátok ajánlani ami jó arában van? :)

[ Szerkesztve ]

(#7498) Rockybro


Rockybro
tag

hello! milyen dvd-írót vegyek: Pioneer 215D-t vagy 216D-t? fontos lenne h halk legyen...

(#7499) kali válasza cascada (#7497) üzenetére


kali
legenda

pioneer dvr-116d vagy optiarc (sony/nec/optiarc) ad-7203a javasolt!

(#7500) guiness


guiness
csendes tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdésem lenne, bár tudom hogy ezt nem lehet így megmondani. Szóval Pio 215D író és ahhoz verbatim +/- lemezt tekintve (sima és printes lemez is) milyen ideális sebességet mondanátok, (azért kérdezem mert nem értek ahhoz hogy milyen író és milyen progi ad hiteles visszaolvasási tesztet, meg egyáltalán mi számít jó eredménynek) így nem is foglalkozom ezzel, csak gondolom valakinek van tapasztalata ilyen konstrukcióval.

Előre is köszöntem a segítséget.

üdv.: guiness

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.