Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6301) canniball válasza kutga (#6300) üzenetére


canniball
nagyúr

[link] :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6302) ibor90 válasza ibor90 (#6297) üzenetére


ibor90
csendes tag

na király, szépen megírta

(#6303) Furky válasza sklopp (#6294) üzenetére


Furky
őstag

Közben megoldódott, vagyis még a kérdés feltétele után 2 órával inkább IDE-set vettem.
Amúgy nem is a driverlemezzel van a gond, hanem elméleti síkon megy az egész, mivel gyakorlatban nem próbáltam. Szóval képzeld el, ahhoz, hogy egy sata-s vinyóra feltelepítsed a windowst, fel kell ismertetni a sata vezérlőt, addig nem látja, de ha nem látja a win telepítője, akkor hogyan bootolna róla, tehát nem jutnék el odáig sem, ahol hozzá tudom adni a drivert... :))

(#6304) T.C.G.T.


T.C.G.T.
csendes tag

Helo

Saját tapasztalatból beszélek, mert rengeteg dvd íróm volt már. A legroszabb mindenképp az Lg. Nagyon dicsérték a Pio-t de sztem az majd olyan rossz mint az Lg. Philips és a Sony is elég rossz. Meglepő, de eddig kb 10 dvd író kihalt nálam és a Samsung a legjobb. Nem hibázik és tökéletesen ír-olvas. Csak ajánlani tudom.

(#6305) T.C.G.T.


T.C.G.T.
csendes tag

Egyébként miért jó a külső dvd író? Annyira nem érdekelt eddig, hogy figyelembe se vettem, hogy létezik. Azt tudom, hogy drágább, de miben másabb ill. jobb ?

(#6306) canniball válasza T.C.G.T. (#6305) üzenetére


canniball
nagyúr

Notebookhoz pl.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6307) T.C.G.T. válasza canniball (#6306) üzenetére


T.C.G.T.
csendes tag

Ennyi?

(#6308) ibor90


ibor90
csendes tag

nekem eddig csak LG-m volt és soha 1et se rontott el!

(#6309) IRON STORM válasza kutga (#6300) üzenetére


IRON STORM
őstag

Veszel egy külső 5.25-ös házat és olyan írót raksz bele amilyet akarsz.
Ha mindenképp a kettő külső íróból akarsz választani akkor inkább az Lg.

Csak a TDi!

(#6310) canniball válasza T.C.G.T. (#6307) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehet még villogni is vele a haverok előtt. :DDD Aztán részemről ennyi, mivel soha nem foglalkoztam a kérdéssel, talán PPeter ha ide téved tud mást is mondani...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6311) sklopp válasza Furky (#6303) üzenetére


sklopp
őstag

Örülök hogy sikeresen megoldottad. Az elméleti részhez: pontosan ilyen gonddal találkoztam egy korábbi sata winyó kapcsán, az alaplap (Abit IC7-G) bios-a támogatja a sata kezelést, csak engedélyezni kell. A baj az volt, hogy már bootoláskor hol látta a winyót, hol nem, a továbbiakban egyéb bajok is felléptek, nem részletezem. A vége az lett, sata winyó eladva, azóta is P-ata (ide) drive-okat használok.

[ Szerkesztve ]

(#6312) canniball válasza sklopp (#6311) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem állítottam semmit az IC7-m BIOS-ában, mégis remekül megvannak a SATA (noti) HDD-vel, amiről vígan fut a Win. SATA DVD-íróval dettó ez volt a helyzet...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6313) sklopp válasza canniball (#6312) üzenetére


sklopp
őstag

Nálam valószínüleg az volt a baj, 4 ide eszköz mellett akartam + sata hd-t használni.

(#6314) JColee


JColee
őstag

hali
van vmi különbség (sebességben v nemtom) ha egy dvd-író SATA1et v SATA2 tud?
lol most láttam egy argep.hu hirdetést
csekkoljátok a cache nagyságát xd

[ Szerkesztve ]

(#6315) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Tudom, hogy ez nem a legmegfelelőbb totyik, de aktív (nem úgy, mint a hibákkal foglalkozó), és holnapra ki kellene írnom egy dvd-t, elég fontos lenne.
Van neke egy NEC ND-3540A-m. Egy ideje nem hajlandó RW dvd-t írni, kidobja a néró lézerfej beállítási hibával. Nem értem, hogy mi van ilyenkor, RW lemezeket nem tudok írni, márpedig csak az van itthon.

Köszi a válaszokat :) :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#6316) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Nézzétek el nekem, LG terén kissé lemaradtam mostanság. Melyik írók a legfrissebbek az LG kínálatában? Mert nem igazodom el a honlapon, és döntenem kellene lassan.

Vigneau

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6317) TeeJay válasza JColee (#6314) üzenetére


TeeJay
félisten

vajon mi különbség lenne?
20x íráskor sem éri el a 30MB/sec sebességet ha jóltudom szóval a sima SATA 150megabájtja is 5x több mint amennyire szüksége lehet :K
úgytudom a Pioneer 215D sima SATA1-es volt és tökéletesen ment két egyforma egy Asus M2N SLI Deluxe lapon :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6318) canniball válasza sklopp (#6313) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam jól elvolt korábban 3 IDE cucc (2 HDD+DVD-RW)+egy SATA vinya is. De a lényeg hogy ezek szerint mégiscsak nálad volt valami gubanc, nem a régi lap+SATA eszköz párosnál.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6319) sklopp válasza jolti05 (#6315) üzenetére


sklopp
őstag

Az RW lemezek írásánál nagyobb áramot használ a lézer írófej (dióda). Valószínűleg kezd elhasználódni a dióda, magyarul közeledik élettartama végéhez.

(#6320) jolti05 válasza sklopp (#6319) üzenetére


jolti05
őstag

Ó, köszönöm az információt. Néha amúgy megírja, de ez nagyon ritka. Nem tudom esetleg kicserélni ezt a diódát? Elég régi az író, de nem használtam nagyon sokat.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#6321) sklopp válasza canniball (#6318) üzenetére


sklopp
őstag

Mint említettem, nálam 4 ide egység volt eredetileg (1 HD + 3 ODD). Mikor ezek mellé csatlakoztattam egy sata hd-t, bootoláskor már a bios-ban is eltűnt az ide 2. csatin lévő egyik ODD, sokszori variációk során mindig ez volt a végeredmény. Ráadásul a sata hd indításonként hol látszott, hol nem . A bios az utolsó hivatalos Abit kiadás. De nem is akarom tovább ragozni, sokat kisérleteztem vele, nem jött össze. Még a sata hd formázásáig sem jutottam el, csak különböző hibaüzenetek fogadtak. Ezek után feladtam. Lehet hogy túl korán.

(#6322) sklopp válasza jolti05 (#6320) üzenetére


sklopp
őstag

Ha valóban a lézer öregedett el, a cseréje nem túl olcsó, ráadásul szervízben pontos beállítást igényel az átfolyó áram nagysága. Ha ez nem hibátlanul sikerül, akár néhány óra alatt kiéghet az új dióda is. Sokkal megbízhatóbb megoldás egy új meghajtó vétele. Egy új NEC-et 5-6e. között lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#6323) jolti05 válasza sklopp (#6322) üzenetére


jolti05
őstag

Sajnálom, de tudomásul vettem, elgondolkodom a cserén. Köszi a segítséget!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#6324) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok

külső íróból melyiket?
Samsung SE-S204N vagy LG GSA-E60N?
Árban nincs különbség, tudásban meg a Samsung tudja a Lightscribe-ot.
Külső íróknak van valami hátrányuk a belsőkhöz képest? Használnám néha más géphez is, azért lenne jobb a külső.

(#6325) Kicsirics77 válasza Khelben (#6324) üzenetére


Kicsirics77
veterán

semmi hátránya nincs én csak házat vettem külsőt és a régi kis benq írómat dobtam bele
az meg hogy te melyiket választod az rád van bízva nekem volt mindkettő és én a samu mellett döntenék

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6326) sklopp válasza jolti05 (#6323) üzenetére


sklopp
őstag

Nincs mit, örülök, ha használható infót adtam.

(#6327) FefeeX válasza Khelben (#6324) üzenetére


FefeeX
veterán

Én is inkább egy házat és egy belsőt vennék bele...
(Hátránya az USB 2 lassúsága... Már ugyan nem USB 1.0 de azért nem az igazi...)

[ Szerkesztve ]

(#6328) FefeeX válasza sklopp (#6321) üzenetére


FefeeX
veterán

3 ODD nálam sose lenne egy gépben. Az ilyen hülyeségek miat lehet nagyokat szívni, nekem még a jelenlegi 2 is sok. Szeretem a letisztult dolgokat, abba meg nem fér be sok felesleges cullang...

(#6329) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv. Asszem délután uj dvd írót veszek. a kiszemelt egy samu S203p. Van akinek vannak róla tapasztalatok? a megbízhatóság a legnagyobb erény, mert a mostani piom (110D) 3 DL lemezt kúrt el. Ez máris 3000Ft minusz. Szóval iylen tréne tapasztalatok a Samsunggal?

Köszi
Üdv

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6330) FefeeX válasza volvoguy (#6329) üzenetére


FefeeX
veterán

110-essel én max 2,4X DL lemezzel próbálkoztam volna, és CSAK Verbával
Még a 111-es szériánál is erősen meggondolnám az újabb lemezeket.

Samut nem vennék, inkább 215D@215L, de nekem erősen bejött így elfogult vagyok. (Már manapság annyira a samuk sem rosszak, bár nagy a hibásodási arány)

(#6331) sklopp válasza FefeeX (#6328) üzenetére


sklopp
őstag

Már több mint 2 éve ilyen felállásban használom a gépem, a sata hd-s incidenst leszámítva gond nélkül. Egy jobbféle dvd olvasó, egy dvd író, és minőségi audió cd írásához egy Plex cd-író. Véleményem szerint a legjobb eredményt a felhasználási célnak leginkább megfelelő eszköz használata adja, azaz olvasásra, grabbelésre olvasó, dvd írásra dvd író, audio cd írására a Plextor cd-író.

(#6332) FefeeX válasza sklopp (#6331) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem meg ennyi haszontalan cuccot tartani egy gépben hülyeség (ne hari), ugyanis az új DVD írók mindenre tökéletesen megfelelnek, 10 másodpercekért, meg láthatatlan 1%-okért nem fogok áramot zabáltatni meg csúnya gépet nézegetni

(#6333) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

A segítségeteket kérném. Egy olyan problémám lenne, hogy:
- LAN Hálózatban akarok DVD-t írni úgy, hogy a kiírandó anyagot ne pakolja már át állandóan az én vinyómra, hanem repülőírásban írja meg. A hálózat elbírja 100Mbit-es, van 2Gb memória is, hogy ha akar akkor gyorsítótárazzon oda akár 1.5Gb memórát, aztán ha megszakad megszakad....

Erre kéne megoldás, Nero-ba erre nem találtam semmit. Akár másik író program ami tudja ezt.
Köszi!

free your mind

(#6334) volvoguy


volvoguy
addikt

na msot irtam ki 6,5 gigát verba dl lemezre 10X sebességgel. 10 perc alatt megírta, utána adatellenőrzés, és semmi gond. ez kész. Ugyhogy nem értem, mitől van hogy valamit megir, valamit nem, pedig az adat kivételével minden ugyanaz. Ugyanaz a dvd márka, ugyanaz a nore, ugyanaz a samu dvd iró...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6335) FefeeX válasza volvoguy (#6334) üzenetére


FefeeX
veterán

samu? csak mert eddig 111D-ről írtál...
10X az már giga brutál, ha sokáig kell a lemez verbára sem így irsz...

Jazz: tudtommal hálózatról nem lehet on the fly írni, énis próbáltam mindent beállítani, nekem gigabites a LAN-om, de sajna úgyse jó... Megoldás: nagy vinyó, mikor nem vagy otthon akkor másold át a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#6336) volvoguy


volvoguy
addikt

hogy használjam a nero discspeed-et? Benchmark, lemez létrehozása, Lemez infó, lemez minőség, Lemez Szken....ezek köül melyiket ahsználjam? én csak a Lemezszken-t tudom.....a többinél ne mtudok a kezdésre kattintani.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6337) FefeeX válasza volvoguy (#6336) üzenetére


FefeeX
veterán

Első ablak, F2-t nyomsz

(#6338) volvoguy


volvoguy
addikt

Elrontott egy újabb Dl lemezt.

3862688 - 3862703 szektorok közötti olvasási hiba
C:\Games\Gears of War\000000001.TMP
3862880 - 3862895 szektorok közötti olvasási hiba
3862928 - 3862943 szektorok közötti olvasási hiba
Adat ellenőrzés sikertelen.

Ezt az adatellenőrzés végén írta ki.

Verba lemezre, 4X-en, nero 8 Demo-val, tegnap vett Samsung DVD íróval próbálkoztam......
Egyszer már kíírtam ugyanezt, azzal a különbséggel, hogy ott az ISO-t írtam ki, itt meg adatként a fájlokat és a mappákat, és akkor is ugyanez volt a hibaüzenet.

Mitől van ez?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6339) Mans20


Mans20
addikt

Helosztok

Most akarok venni egy NEC 7200S írót, valaki tud róla véleményt mondani?

Amúgy most egy 3540A van már vagy 3 éve és nincs vele bajom,meg mondjuk írni fél évbe 2 szer szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#6340) FefeeX válasza volvoguy (#6338) üzenetére


FefeeX
veterán

telepitett játékot irsz ki DVD-re? minek?
Az ISO tartalmát meg nem irjuk sose simán adatként, csak ISO-ként vissza, mert a másolásvédelem miatt - szerintem - vannak rajt fake formátumú fájlok, szerintem ez valami olyasmi lehet...

Ha szabványt írsz ki (ISO, Filmek DATA-ként), akkor elvileg megy, nem iso kiirására meg amúgyis felesleges pénzkidobás a DL

(#6341) volvoguy


volvoguy
addikt

nem értem amir irtál. egyrészt nem telepitett játékot irok ki, hanem a gears of War mappában van a játék letöltve. onana akarom kiirni. és ezt most rendesen adatként írtam ki. Vagyis szépen kijelöltem mind a 44 fáljt és mappát, és azt írtam ki lemezre, tehát nem ISO-t irtam ki. És adatellenrőzés közben találta a hibát...

És nem értem, mi lehet a gond, ha egyszer az irás megtörtént, akkor az adatellenőrzésnél miért adódott gubanc....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6342) kali válasza Mans20 (#6339) üzenetére


kali
legenda

jó a 7200s, de ha tudsz venni 7203s verziót, az még frankóbb! arra azért figyelj a sata csatolású optikaira történő átálláskor, hogy ne olyan alaplaod legyen, ami "első generációs" a sata vezérlők terén, mert akkor vélhetően problémáid akadnak majd...

[ Szerkesztve ]

(#6343) Mans20 válasza kali (#6342) üzenetére


Mans20
addikt

ok kösz amúgy EP45 DS3 lapom van,még az is érdekelne hogy az a sárga sata kábel az jó e a satás NEC íróhoz is?mert hogy az írón SATA 1 van.

(#6344) volvoguy


volvoguy
addikt

Nos. ez egy tegnap esti írásom. DL lemez, Verba, Samsung író, 10X sebesség...nem szándékosan csináltam, csak már késő volt átállítan ia sebességet..

Ime a Benchmark-ról a kép. Ez a görbe most jó, vagy rossz? [link]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6345) kali válasza Mans20 (#6343) üzenetére


kali
legenda

persze, hogy jó! de ha gondolod, becserélek neked egy sárgát egy pirosra, vagy szürkére :DDD a régebbi gigabyte lapokon (is) úgy volt, hogy a sata2 volt a narancs/sárga, a sata pedig a piros. ez foglalat szinten is így volt jelölve, és kábelt is ez alapján adtak, viszont a kábelnél nincs jelentősége a színnek - ellentétben az aljzatokkal)

[ Szerkesztve ]

(#6346) FefeeX válasza kali (#6345) üzenetére


FefeeX
veterán

sztem az aljzatoknál sincs, mert az új lapokon mindegyik SATA2 ami lefelé kompatibilis

(#6347) FefeeX válasza volvoguy (#6344) üzenetére


FefeeX
veterán

Na, ez egy gyönyörű görbe, a lemez szinte tökéletes lett.
(majd mutatok neked olyat ami rossz...)

[ Szerkesztve ]

(#6348) volvoguy válasza FefeeX (#6347) üzenetére


volvoguy
addikt

pedig 10X-en írtam......és a régebbiek, amiket színtén 10X-en írtam egy hónapja, vagyis 2 hónapja, májusban, azok is iylen görbét dobtak ki, detto iylen görbét. Azokat mondjuk még Pioneer-el írtam, amit meg belinkeltem, azt meg már a Samsunggal, de mondom, a görbék megegyeznek, tehát azért a Samu is jó DL író...vagyis nem hiszem hogy a sebességgel vagy a lemezzel, vagy az íróval lenne gond.....pedig eleinte erre gondoltam..mival akkor ha vagy az XP-m szar......mostanában vannak rendetlenkedések, kósza fagyások és ujraindulások...vagy a Nero 8 egyszerűen nem bír el a lemezekkel, de az is lehet, hogy a kiírandó adatal volt vmi gond...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#6349) Met


Met
nagyúr

Azon elmélkedek, hogy eladom a 2 íróm és veszek 1 újat, csak nem tudom milyet :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6350) volvoguy


volvoguy
addikt

tudnátok javasolni valami jó kis DVD-író progit a Nero mellett? Olyan kéne, ami megbírkózik a DL lemezekkel, és lehetőleg legyen olyna jó minőségű, mint a Nero, márha létezik ilyen. Létezik? Vagyis, befolyásolja az írás minőségét az író szoftver, vagy csak a lemez illetve a meghajtó a fontos tényező? ÉS ha van oylan progi, ami a elég jól ír, akkor mennyivel rosszab mint a Nero?

Én ilyeneket találtam, amik állítólag jól használhatók:
- CDBurnerXP Pro 4.1.2.694 Free (magyar)
- CloneDVD v2.9.1.9 (magyar)
- Ashampoo Burning Studio 6 Free v6.61 (magyar)

Csak azért kell, mert talán ezekkel nem lesz hiba 2rétegű írás közben, mert a Nero mostanában szarakodik. Szal ezek vannak olyan jók, és kapok oylan jó minőségű DVD-t, mintha Nero-val írnám?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.