Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19551) blattida válasza Moonwolf (#19550) üzenetére


blattida
nagyúr

Van, ami saját, van, ami optiarc belsejű, de írásban már egyik sem jeleskedik, a samu egy fokkal jobb írásban, tesztelésben pedig megegyeznek, amennyiben mediatek chipes modellekről beszélünk...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19552) Moonwolf válasza blattida (#19551) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Akkor lehet jobban járnék a samsungal?

Bár a kérdés az hogy azok a liteon modellek tényleg mediatek chipesek, mert olvastam hogy az újabb kiadású samsungok nem biztos hogy olyan van benne. Viszont ha nem mediatek chippes akkor a tesztelésen kívül mit változtat az írás minőségén?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19553) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

A Compker vagy az A4 Team kínálatából ajánljatok kérlek valami írót... Ritkán lesz használva, akkor is inkább olvasásra, mint írásra! Fekete színű kellene.

Nagyon köszönöm!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#19554) blattida válasza Moonwolf (#19552) üzenetére


blattida
nagyúr

Gyakorlatilag igen.

A chip alapvetően a tesztképességet határozza meg, az írásminőség nem attól függ.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19555) Ectorr


Ectorr
csendes tag

Sziasztok!

Utolsó elemként a hamarosan összeálló gépemhez kéne egy jó kis DVD-író.
Nem kell nagyon keménynek lennie, de a 4-5 ezres kategóriába legyen benne.

Várom válaszaitokat! Előre is köszi!

Üdvözlettel: Ectorr

(#19556) Flashget válasza Moonwolf (#19550) üzenetére


Flashget
félisten

mi? a liteon nem liteon belsős? :)
LiteOn "C" tipus..volt A és B már.

Realme GT Master Edition

(#19557) Flashget válasza Ectorr (#19555) üzenetére


Flashget
félisten

már mind 4-5K....

Realme GT Master Edition

(#19558) Ectorr válasza Flashget (#19557) üzenetére


Ectorr
csendes tag

Ha már kötekedni le tudsz állni, akkor a kérdésre is válaszolhatnál. Ha pedig nem áll módodban hiányos ismeretek, illetve egyéb okok miatt, kérlek fogd vissza a "kipontozós unottan odaírok valamit csak hogy legyen" stílusodat, Köszi!

(#19559) Flashget válasza Ectorr (#19558) üzenetére


Flashget
félisten

Nem kell kioktatnod főleg azután amit írtál:
"de a 4-5 ezres kategóriába legyen benne." erre válaszoltam.

Realme GT Master Edition

(#19560) Moonwolf válasza Flashget (#19556) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Valami liteon klónról volt szó pár hónappal ezelőtt. :D

A tesztelés nem lenne annyira elsődleges. Inkább az írás minőség, samsung vagy a liteon pörkölne jobban?

Mondjuk lesz majd blu ray író is, elméletileg az is szépen pörköli a lemezt, akkor viszont meg jó lenne egy tesztelő úgy. Feltéve ha meditek chipes az a liteon, mert ez a nec 7240S ami jelenleg van nem teszt képes ha jól tudom.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19561) blattida válasza Flashget (#19556) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem általánosan, de előfordul, például az említett ihas324-08 belül egy optiarc AD-7240S...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19562) Moonwolf válasza blattida (#19561) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Felesleges lenne két ugyanolyan író.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19563) Flashget válasza Moonwolf (#19560) üzenetére


Flashget
félisten

Az az Asus és már valóban nem LiteOn belsős, hanem samsung.
liteon az MT chipes csak volt, hogy tipuson belül eltérőek.
Most a legutolsó LiteOn verzió a C tipus. tesztelésre jó.
samsung csak akkor ha MT chipes de jittert mérni nem tud és nem olyan mint a 223C volt, ami samsung chipes volt és tesztelni nem lehetett vele.
ha BD író akkor most vegyél pioneert amíg még ők gyártják és nem passzolják le ezt is a QSI-nak mint a DVD írást. nekem a 207 van de már 209-nél tartanak. nekem a DVD-t is szépen pörköli.

Realme GT Master Edition

(#19564) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Pio 215D-s írom 6 éves és egy ideje nehezen pörgeti fel a saját maga által íret lemezeket. Néha csak kerreg kattog. :DDD
Mi most a legjobb választás, mert most ahogy hallom a mai Pio már nem az a Pio. Gondolok itt a DVR-221-re. BD írót még nem akarok venni, mert még mindig 20.000 felett van az ára. :(((
Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#19565) Flashget válasza Anubis_9 (#19564) üzenetére


Flashget
félisten

Mi most a legjobb választás,

átflshelni 215L-re
vagy
venni használtat
vagy
veszel új samsungot.

Realme GT Master Edition

(#19566) kgyl


kgyl
csendes tag

Milyen DVD írót ajánlotok, ami tényleg jó ár/értében?

(#19567) djculture válasza kgyl (#19566) üzenetére


djculture
félisten

Nincs választás újonnan már csak samsungot kapni ami normálisan írni is tud. Esetleg liteon de azt legtöbb boltban nem kapni..

[ Szerkesztve ]

(#19568) kgyl


kgyl
csendes tag

de melyik samsungot? :D

(#19569) Flashget válasza kgyl (#19568) üzenetére


Flashget
félisten

azt az egy félét ami a boltokban van :)

mondanám ezt vedd meg de kizártnak tartom, hogy van nekik.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19570) kgyl válasza Flashget (#19569) üzenetére


kgyl
csendes tag

http://mechaniky.heureka.sk/samsung-sh-224bb/

ehhez mit szoltok? (felvideki vagyok es szlovak a weboldal)

(#19571) Flashget válasza kgyl (#19570) üzenetére


Flashget
félisten

ez van nálunk is Mo-n a boltokban :)

Realme GT Master Edition

(#19572) Moonwolf válasza Flashget (#19569) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Arról az oldalról nem lehet megrendelni? :D

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19573) Anubis_9 válasza Flashget (#19565) üzenetére


Anubis_9
őstag

Megrendeltem az új meghajtót: Samsung SH-224DB/BEBE. :R Azért a Pio 215D sokat megírt a 6 év alatt. :O

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#19574) Flashget válasza Anubis_9 (#19573) üzenetére


Flashget
félisten

azért megpróbálnék egy crossflashelést 215L-re.

Realme GT Master Edition

(#19575) Moonwolf válasza Anubis_9 (#19573) üzenetére


Moonwolf
senior tag

A kérdés továbbra is fentáll, melyik dvd írót lenne érdemesebb megvenni Samsung 224DB vagy a LiteOn LITE-ON iHAS122-04 esetleg LITE-ON IHAS122-14?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19576) blattida válasza Moonwolf (#19575) üzenetére


blattida
nagyúr

A válasz továbbra is: Samsung.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19577) Anubis_9 válasza Moonwolf (#19575) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én csak az itt olvasottakat tudom ismételni: Samsung. Én ma meg is rendeltem, kemény 3800 Ft-ért. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#19578) djculture válasza Anubis_9 (#19577) üzenetére


djculture
félisten

Hát ja manapság nincs nagy választék én még szerencsére betáraztam a NEC AD-7260S -ből:)

[ Szerkesztve ]

(#19579) Moonwolf válasza blattida (#19576) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Tudtok ajánlani valami jobb lemezt a samsunghoz?
Vagy van valami különbség egy 70 ft os verbatim és egy 70 ft os philipses lemez között?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19580) Flashget válasza Moonwolf (#19579) üzenetére


Flashget
félisten

Philipset akkor ha Infomedia R30 vagy infome R30 a mid.
verba már csak a nevében a régi..főleg ha CMC a mid.

Realme GT Master Edition

(#19581) Moonwolf válasza Flashget (#19580) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Az itmedian néztem.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19582) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Akkor nincs ajánlott írható dvd lemez?

Erről tud valaki valamit?
SAMSUNG SH-S224DB/BEBE. Eddig csak 224 volt ez pedig S224.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19583) djculture válasza Moonwolf (#19582) üzenetére


djculture
félisten

Itthon már nem nagyon e-bay-röl hong kongból lehet venni értelmes lemezt.. Ide kelet eurorópába jóformán már csak a hulladék jön. Itmediának van egyedül saját márkás lemeze ami még jó minőségű. Meg néha kilehet fogni valami raktárba sok éve elfekvő szériát ami még jó.

[ Szerkesztve ]

(#19584) Moonwolf válasza djculture (#19583) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Esetleg tudsz linket mutatni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19585) djculture válasza Moonwolf (#19584) üzenetére


djculture
félisten

(#19586) Moonwolf válasza djculture (#19585) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Köszi a linket!

Egyébként az Optiarc AD-7280S el van valami tapasztalatotok?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19587) M107 válasza Moonwolf (#19586) üzenetére


M107
addikt

:R

Inkább szerezz be, egy Optiarc AD-7260S, vagy egy Optiarc AD-7200S írót, bár az utóbbi csoda számba megy, ha nekem szükségem lenne egy 7200S-as modellre 15000Ft adnék érte persze megbízható eladótól és nem lestrapált íróért.

UI:
Persze ki az ki megválik egy ilyen jó minőségű írótól. Nálam egy szint a PIo 112-212-115-215-116-216 írókkal bár olvasáskor akár egy porszívó írás minősége kiváló.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19588) Moonwolf válasza M107 (#19587) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Ez a 7280S nagyon poros környezetben van. Nem volt sokat használva de maga a por valószínűleg lestrapálhatta vagy olyan nem lehet?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19589) djculture válasza Moonwolf (#19586) üzenetére


djculture
félisten

Van mert nekem a másodgépemben az van. Nekem szépen ír minden lemezt egyedül az újrairható lemezekre alergiás. Pedig már egyszer kicseréltettem maga a gyár küldött másikat egy újat mert már csak ott volt. Ennek is ugyanez a "baja".. Csak úgy lehet vele ujrairható lemezt irni ha előtte teljes törlést csinál az ember máshogy dobálja a szektor hibákat visszaellenőrzéskor. De már hozzá szoktam, sima lemezt viszont szépen irja.

[ Szerkesztve ]

(#19590) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Ma vettem át Samsung SH-224DB/BEBE íróm. Tapasztalatok szerint melyik médiát szereti a legjobban? DVD-R/DVD+R? Egyrétegű lemezeket írogatnék vele csak. Pio 215D-vel sok Maxell-t és Verbatimot írtam, azokat szerette.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#19591) Ottó58 válasza djculture (#19589) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem 5280S van, (Renesas és nem NEC chip), úgy tudom, csak a RAM írásban külömbözik, de nálam nem válogat az újraírhatók közt. Általában TDK-t írok vele, de van TDK újraírhatóm Philips kóddal is.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19592) djculture válasza Ottó58 (#19591) üzenetére


djculture
félisten

7260s meg a 7280s ilyen rw válogatós ... Gondolom ezekbe már gyengébb a lézer dióda. De cserébe a leggagyibb lemezekre is tud jó minőségű írást produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#19593) Ottó58 válasza djculture (#19592) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az erősen ajánlott 7260S írót pont emiatt adtam el, (és a Pio215D-t is), de az 5280S ugyanolyan minőségben írja nálam a lemezeket akár a 7241S,7243S és 7203S.
Az első számú íróm pedig a 7261S, ez a legjobban író az általam használt lemezeknél.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19594) djculture válasza Ottó58 (#19593) üzenetére


djculture
félisten

Jól betáraztál te is úgylátom ezekböl az optiarc irókból.

[ Szerkesztve ]

(#19595) Ottó58 válasza djculture (#19594) üzenetére


Ottó58
senior tag

Igen, van egy pár belőlük, de van PX712A, Benq1655, Lite-On 524A, LG 4167B.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19596) blattida válasza M107 (#19587) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem tudom, szerintem ugyanígy vagy még jobban ajánlható egy plextor 760-as vagy egy benq 1640-1650-es is.

Az válik meg tőlük, aki már nem akar dvd-re írni. Ezen korszak is elmúlóban.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19597) Kcsabi


Kcsabi
tag

Hátha kell valakinek egy jó író.

Sony-Nec-Optiarc AD-7200S Miskolcon eladó.[link]

(#19598) Moonwolf válasza djculture (#19585) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Hányszorosan érdemes megírni azokat a lemezeket?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19599) djculture válasza Moonwolf (#19598) üzenetére


djculture
félisten

Jó minőségű eredeti tdk alapanyag ugyhogy akár 16x tempóban is meglehet ha adatot pörköl rá az ember, ha filmet az érdemesebb 6-8x tempóban írni amúgy is..

(#19600) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Azt szeretném kérdezni hogy van ez a Samsung SE-S084C tpusú külső író , hogy ennek minden képen kell az Y usb betáplálás vagy usb 3-ba dugom esetleg akkor elbírja egy is ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.