Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19751) yvsmad válasza Flashget (#19748) üzenetére


yvsmad
őstag

Ezt írtad: "Nem csak a 215-el írt lemeznél csinálta, hogy ezerrel pörgött fel, hanem a 108-nál is! "
Majd ezt: "108 nálam is Piodata fw-vel ment, de nem ez volt a kérdéses író :)"
Így elég nehéz követni téged, mert ha az egyikre válaszolok, akkor a másik mondatoddal már le is tagadod.
A benchmark lényege nem az írás teszt volt, hanem a felpörgetés az elején, amire először azt írtam, hogy a diagramok nem ezt mutatják. Írtam is, hogy az olvasási sebességet mutatja az idő függvényében, szó sem volt írás tesztről. Aztán rájöttem, hogy az júzer által elnyújtott felpörgetési időről van szó, amiről nem az író tehet, hanem az, aki elállítgatja a gyári beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#19752) yvsmad válasza LámaZ (#19750) üzenetére


yvsmad
őstag

Notiknál, ahol az író belül USB-n keresztül csatlakozik a géphez + Windows 7 használata esetén elég gyakori ez a hiba.

(#19753) Flashget válasza yvsmad (#19751) üzenetére


Flashget
félisten

Igen ott rosszul fogalmaztam.
Tehát.
Pio 108-al írt lemezt is úgy felpörgetett a 215, hogy nem tudta beolvasni.

Aztán rájöttem, hogy az júzer által elnyújtott felpörgetési időről van szó, amiről nem az író tehet, hanem az, aki elállítgatja a gyári beállításokat.

ezzel nem tudok mit kezdeni..újonnan vett író semmi buhera és használhatatlan egészen a gari vesztést okozó crossflshig a Pio 215.

Realme GT Master Edition

(#19754) yvsmad válasza Flashget (#19753) üzenetére


yvsmad
őstag

"...újonnan vett író semmi buhera..."

Akkor most azt is megkérdezem, hogy ezt mire irtad:
"Egyébként amit vettem a tulaja ezt írta: vegeztem most egy utolso tesztet az iron es vmiert nem akar bootolni szoval igy hibasan nem akarom neked eladni
Én megvettem volna hibásan is, de mondtam neki valszeg a szokásos betegsége van majd egy crossflash megjavítja, de ő már nem foglalkozott lemezekkel így az alku megköttetett. Meg is javult a crossflashtől."

A crossflash miatt a 215-re gondoltam, és arra, hogy használtan vetted, de nem tudod, hogy az előző tulaj mit csinált vele.
Az én olvasatomban az új FW felrakása egyben visszaállította a gyári beállításokat.
Most láttam, hogy a Feurio-val is el lehet állítani a felprörgetési időt.

[ Szerkesztve ]

(#19755) Flashget válasza yvsmad (#19754) üzenetére


Flashget
félisten

Juj nagyon kevered már...

Már az elején írtam volt nekem Pio 215 amit én vettem az iponba vadi újonnan csak akkor még fehéret mert a ház fehér volt. Tehát ezen semmilyen buhera nem volt. De a felpörgős jelenség már annál jelentkezett, majd crossflash után megszünt.
A használt Pio 215 a fekete színe miatt kellett és detto nem tudta beolvasni a lemezt még a gyári legutolsó fw volt rajta, de szintén crosflash után jó lett.
Én már lezárnám ezt a történetet, mert Te nem hiszel benne én meg tudom, hogy a pio 215-nek ez egy betegsége volt akármelyik gyári fw-t rakta fel az ember. Miután crossflashen átesett semmi baja nem volt, igaz ez gari vesztéssel is járt.

Feuriot talán 2005 környékén használtam legutoljára mikor még írtam CD lemezt is.

Realme GT Master Edition

(#19756) yvsmad válasza Flashget (#19755) üzenetére


yvsmad
őstag

Csak nem egészen értettem a történetet, mivel nekem 2007 nyarától egészen a múlt hétig volt egy 215-öm gyári állapotban és a felpörgetés sohasem okozott gondot beolvasáskor. Pontosabban a lemez berakásakor pörgette azt fel pár másodpercig és nem az olvasás indításakor, ezért nem is akadályozhatta az olvasást. De sokan keresik még használtan ezt az írót, akik közül kevesen raknak rá japán FW-t.
A Feurio-t az előző tulajra gondoltam, hogy ezt használhatta, bár régi program (2001-2002-ben jött ki az utolsó verziója), de mivel ingyenes, a mai napig sokan használják.

[ Szerkesztve ]

(#19757) jeni


jeni
félisten

Üdv
A Vatera.hu és a jofogas.hu lehet kapni bontatlan HP-SH-216AL írót ami Samsung belsőt takar Lightscribe tulajdonsággal és DVD lemez tesztelési funkcióval bír.

[ Szerkesztve ]

(#19758) kalozhun100 válasza jeni (#19757) üzenetére


kalozhun100
őstag

És ez jó?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#19759) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Mi a helyzet akkor ezzel? Ajánlott?
Ilyet vegyek vagy ASUS-t?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#19760) jeni válasza kalozhun100 (#19758) üzenetére


jeni
félisten

passz
a HP író az is Samsung termék de legalább lehet vele tesztelni és van Lightscribe funkciója.
az Iponos Samsung az már újabb kiadás, az említett kép gravírozás képességet kivették belőle,az is igaz már kevésbé kaphatóak olyan lemezek.
a Labelflash szintén behalt szolgáltatás volt. már ahhoz egyáltalán nincs is forgalomban lemezek hozzá.
kétségtelen tény,érdekes jópofa látványos tudással dobta meg a DVD írókat.

Asus íróból két fajta van az egyik ha kapható az még Liteon alapú az újabb ami ASUS DRW-24F1ST névvel jön ki az már Samsung belsős.

[ Szerkesztve ]

(#19761) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Olvastam pár hsz-t, de nem sikerült dűlőre jutnom, hogy melyik írót érdemesebb megvenni :)
Ezeket néztem:
Pioneer DVR-221LBK
Samsung SH-224DB/BEBE
Asus DRW-24F1ST

(#19762) jeni válasza b1sti (#19761) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Az első sorban levőt kihúzni a listáról,mert az egy átcímkézett QSI író- Pioneer címkével !
A másik kettő meg azonos belsős író a Samsung gyártótól!
Tehát az utóbbi kettő közül választ,bár én ragaszkodnék a Samsung névhez,mégis az az eredetibb,még ha egy futószalagon készülnek.

(#19763) b1sti válasza jeni (#19762) üzenetére


b1sti
senior tag

Szuper! Köszönöm szépen a gyors választ! :R

Esetleg tudnál ajánlani "jó" DL lemezt is?

(#19764) jeni válasza b1sti (#19763) üzenetére


jeni
félisten

abból a Verbatimot (Szingapúri és az UEA gyártásúakat érdemes keresned -aprón biztosan találni bontatlan DL lemezeket) szabad megvenni,ebben az esetben ha jól tudom a Liteon belsős íróik jobbak DL lemez írására,sima lemezekre kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#19765) b1sti válasza jeni (#19764) üzenetére


b1sti
senior tag

A DL lemezeknél is érvényes az a "mondás", hogy pluszosra inkább filmet, a minuszosra inkább adatot? :F

Visszatérve... vegyesen írnám a Dl-t és a sima dvd-t... akkor melyik lenne jó választás? Nem baj, ha drágább, csak írja meg őket rendesen!

[ Szerkesztve ]

(#19766) jeni válasza b1sti (#19765) üzenetére


jeni
félisten

Ennek a részét nem vágom, hogy filmek kiírására ennél melyik jobb?
Amúgy drága dolog,mert a BD lemezre ilyen formán jobban megéri GB/ Ft olcsóbban jönne ki.
Nálam a DL mód az Liteon író esetében a túlirás jut eszembe mikor egy Xbox 360-ra kell kiírni adatokat.
Nekem egy 10-s Maxell DL lmezem van arany felülettel. Mai napig beolvassa a lemezt. Ezt kb 2-3 éve vehettem és egy Plextor PX-880SA ( Asus DRW-24B1LT ) írón irtam meg.

(#19767) b1sti válasza jeni (#19766) üzenetére


b1sti
senior tag

Ugye dobálnak most már olyan játékokat kifelé, amik 3 DL-re férnek rá... :U Köszönöm szépen a segítséget! Olvasgatok még!

(#19768) Flashget válasza b1sti (#19767) üzenetére


Flashget
félisten

Szerintem lassan már semmilyen játékot nem fognak lemezen kiadni (steam, origin)..vagy váltanak BD-re.

Realme GT Master Edition

(#19769) b1sti válasza Flashget (#19768) üzenetére


b1sti
senior tag

Jogos!!!

(#19770) yvsmad válasza b1sti (#19765) üzenetére


yvsmad
őstag

Pluszost vegyél mindenre, a mínuszosnak kompatibilitási gondjai vannak.

(#19771) LámaZ


LámaZ
addikt

Megjött Kínából a 16 dolcsis DVD-íróm.
Még nem írtam vele, mert rég leszoktam arról, igazából csak régebbi optikai lemezek beolvasására kellett.
Eddig működik. ☺
Matshita UJDA770 a típusa.

Legyen minden jó!

(#19772) yvsmad válasza LámaZ (#19771) üzenetére


yvsmad
őstag

Magyarul Panasonic.
Biztosan jó lesz.

(#19773) Eduardo89 válasza LámaZ (#19771) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Megérte Kínából rendelni egy írtó ?
16 dolcsi akkor dúrván 4ezer Ft. Annyiért itthon is lehet venni használható írót nem ?
Nem beszólás, csak úgy kérdezem :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19774) jeni válasza Eduardo89 (#19773) üzenetére


jeni
félisten

na de az nem Liteon és nem LG márka :N
hanem
Panasonic :R

(#19775) Eduardo89 válasza jeni (#19774) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Azzal tisztában vagyok, hogy nem nagyon gyártanak ma már normális írót. Vérzik is a szívem, hogy a konfig csere miatt meg kell válnom a Pioneer írómtól mert IDE-s :O
Azért olvasásra meg audio cd írásra elmegy egy Lite-on is nem ? Vagy inkább Samu? :Y

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19776) jeni válasza Eduardo89 (#19775) üzenetére


jeni
félisten

Samsung :R
Már nem pénz olyat venni asztali PC-s házba valót.

(#19777) Eduardo89 válasza jeni (#19776) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Igazából nem tudom mi tévő legyek...
Mondanám, hogy az új konfigomba már úgy is csak olvasni kell az optikai meghajtó. Viszont valamivel a Win telepítőket is ki kellene írni ami viszont fontos lenne, hogy jó minőségű legyen.
Szvsz veszek 4-5ezerért egy Samsungot vagy Asust ( ha jól tudom az is Samu) és megbarátkozom vele, hogy sosem lesz már olyan tökéletes íróm mint a Pio volt. Vagy áldozok 20ezret egy Bluray íróra és írkálok azzal... :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19778) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!
Milyen DVD írót vegyek a màr kissé kiöregedett dell D630 notiainkba. (3db)
Az eredetik most is mennek de már nem ismerik fel az újabb lemezeket,
Jó lenne LS-os, mert az egyikben most is az van és minden lemezt azzal cimkézek.
Csatoló felölet PATA, gondolom sok választék nincs újban :)
Köszönöm.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#19779) jeni válasza oncsi (#19778) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Lehető legfrisebb pata belső írót keress. Nincs választék abból. Használtan olcsóbbak.
Az LS változatban lehet találni belőle. Ha nics akkor egy külső próbálj beszerezni hozzá.

(#19780) Ottó58 válasza Eduardo89 (#19775) üzenetére


Ottó58
senior tag

Tapasztalatom: Olvasásra iHAS 524A írót használok (ez olvas nekem a leggyorsabban), Samsung íróim is voltak, lassan írtak és olvastak a többihez képest, de jobb minőségben írt, mint pl. a Lite-On.
A Sony ír és olvas a leggyorsabban nálam és a "legjobb minőségben".

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19781) Flashget válasza Ottó58 (#19780) üzenetére


Flashget
félisten

viszont a legjobb hibajavító a samsung 223B/F/L/Q írókban vannak és ez olvas nálam a leghalkabban is. Valamint a LiteOn 624B-ről is ez mondható el.
a samsung 223C egy elcseszett író a samsung chippel.

Realme GT Master Edition

(#19782) LámaZ válasza Eduardo89 (#19777) üzenetére


LámaZ
addikt

„Viszont valamivel a Win telepítőket is ki kellene írni”
Bootolható pendrive-ot kell használni, és pá!
A 16$ amúgy 3200 ft, és házhoz hozta a postás.
Volt ott BluRay kombó író is 60$-ért, de minek?
BR lemezeim soha nem voltak, és nem is nézek ilyen filmeket letorrentezve sem, mert lassan jönnek le,

Legyen minden jó!

(#19783) blattida válasza LámaZ (#19782) üzenetére


blattida
nagyúr

A 16 zöldhasú az legalább 3700 forint, mivel már régen nem 200 huf egy dollár.
Amúgy szállítással tényleg nem sok, bár a matsushita írói nem különösebben jók, de tartósabbak, mint a koreai cuccok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19784) jeni válasza Flashget (#19781) üzenetére


jeni
félisten

Az egészben az a rossz,hogy egyik sem kaphatóak aboltokban. Mind használtan esetleg némi gatranciaval lehet hozza jutni.
Ha új kell akkor az Asus F1( Samsung belsős) vagy a Samsung 224 modell.

(#19785) Eduardo89 válasza LámaZ (#19782) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Maszekban gépeket / laptopokat szerelek. Nagyon sok olyan régi dögöt hoznak ide amiknek az alaplapja nem támogatja a Bootolható USB-t :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19786) LámaZ válasza Eduardo89 (#19785) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, jogos az észrevétel, hogy csak olyan gép bootolható USB-eszközről, amelynek az alaplapja ezt támogatja, akár BIOS-frissítés árán is.
Én már csináltam ilyen BIOS förmver frissítést, és ilyen gondom nincs.

Legyen minden jó!

(#19787) Eduardo89 válasza LámaZ (#19786) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Persze van aminél a BIOS frissítés megoldja, de a régebbi cuccoknál még az sem.
Na meg az "ügyfelek" laptopjával, gépével nem szívesen hazárdíroznék BIOS frissítéssel kvázi feleslegesen. Ha valami balul sül el, akkor én perkálok :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19788) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Közben, hogy a témánál is maradjak!

Ez bevállalható nagyon minimális szintű írásra és napi használatos olvasásra ?
-> [link]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19789) jeni válasza Eduardo89 (#19788) üzenetére


jeni
félisten

Nincs vele gond.sőt ez is jó ez még olcsóbb,hogy miért az passz csak S betű az eltérés és mindkettő sata csatis.

(#19790) Eduardo89 válasza jeni (#19789) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Köszi :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19791) jeni válasza Eduardo89 (#19790) üzenetére


jeni
félisten

ha jól láttam a drágábbik-nak nagyobb a puffer memóriája,talán ezért is drágább
régebbi íróknál jelentős volt a nagyobb puffer méret.
a mostani gyorsabb lemezeknél,gyorsabb írásnál elvileg már kevésbé van szükség nagyobb puffer tárolóra
(kérek erre megerősítést!)

(#19792) blattida válasza jeni (#19791) üzenetére


blattida
nagyúr

Gyors írásnál valóban nincs szükség nagyobb gyorsítótár méretre.
De csak annál.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19793) yvsmad válasza blattida (#19792) üzenetére


yvsmad
őstag

Szerintem meg minél gyorsabb az írás, annál hamarabb kifogy az író saját biztonsági puffere.
Ha a kiírandó adatok nem érkeznek időben, megáll az írás.

(#19794) blattida válasza yvsmad (#19793) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel a mostani írók sata csatolófelületűek, nagyon gyors az adatátvitel, ezért nincs szükség nagy belső cach-re, mivel még nagy írási sebesség mellett is bőven kiszolgálja a kicsi gyorsítótár az igényeket.
Elméletben persze igazad van és ha ide felületű írót használsz és főleg, ha cd-t írsz, akkor viszont jól jön a nagyobb gyorsítótár...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19795) yvsmad válasza blattida (#19794) üzenetére


yvsmad
őstag

Csak akkor nagyon gyors az adatátvitel, ha a gép nem csinál semmi mást.
Egy HDD-t leterhelő folyamat már hibát idézhet elő az írásban. Ez a folyamat futhat a háttérben is, nem biztos, hogy a felhasználó szándékosan indította (pl., egy időzített vírusellenőrzés akkor indul el, amikor lemezt akarunk írni, stb.).
Egy biztos: a nagyobb cache nem árt, hanem használ, Fordítva már nem mondhatom ezt el.

[ Szerkesztve ]

(#19796) LámaZ válasza yvsmad (#19795) üzenetére


LámaZ
addikt

Szoftverek nem kezelik ezt a cache-problémát?

Legyen minden jó!

(#19797) blattida válasza LámaZ (#19796) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem probléma, hanem fícsör, melyet már régóta kihasználnak a szoftverek, ilyen-olyan néven, névvel (safeburn és társaik).

yvsmad
Te is tudod, hogy alapvetően nem a gyorsítótár mérete határozza meg az írás minőségét és már nagyon régóta nem jelent semmit ebből a szempontból a cache mérete...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19798) M107 válasza LámaZ (#19796) üzenetére


M107
addikt

:R

A cache mindig egy fizikai tár amit az író nyáklapján helyeznek el célja a zökkenő mentes írás kiszolgálása.
Viszont van az íróprogram által beállítható buffer puffer kinek hogyan teszik, ami a (SSD-HDD) tárolja egy bizonyos területen pl 20-120 MB területen az adatokat s küldi az író felé a fizikai cache-be ami lehet 512 kb vagy akár 1-2-4-8MB írótól függ.
Példa régi Plextor íróknak volt anno 8MB cache is.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19799) yvsmad


yvsmad
őstag

A Pioneer BDR-209 (legújabb) blu-ray íróban 4 MB cache van.
Legyetek szívesek elmagyarázni a Pionak, hogy tök felesleges, inkább spórolja ki ezt is az író árából.

Sok író proginak van saját puffere, de sokan használják a Windows beépiített szoftverét. Az író gyártóknak biztosra kell menniük, hogy a leggagyibb író szoftverrel is biztonságosan írjon a készülékük.

Blattida:
Nem az írás minőségéről, hanem a biztonságáról van szó.
Kevesen szeretnek a kukának gyártani elrontott lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#19800) blattida válasza yvsmad (#19799) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezt nem lehet ennyire szétválasztani, mivel sok olyan hiba keletkezik/keletkezhet írás során, melyektől még nem lesz kuka az adott lemez és ha kuka lesz, akkor a legritkább esetben lesz ennek az oka az 512 kB cache, főleg azóta, mióta eleve nem írnak folyamatosan az írók, a folyamatos kalibráció és a lemez minőségének ellenőrzés miatt.

A kukának gyártott lemezek, általában, nem a kisméretű gyorsítótárnak köszönhetőek.
Senki sem írta azt, hogy a nagyobb méretű buffer, cache, gyorsítótár fölösleges, értelmetlen vagy rossz dolog.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.