Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19251) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Van nekem egy ASUS 24B3LT íróm, amin az 1.00-ás firmware-van. Mostanában elég sokszor elrontja az RW lemezeket. Szeretnék rá újabb firmwaret rakni, csak nem tudom, milyet érdemes rá rakni, és hogy hol találhatóak. Valaki tudna rá esetleg linket? Előre is köszönöm a segítséget.

(#19252) balintka válasza BK87 (#19251) üzenetére


balintka
addikt

Amíg ezt leírtad, fel is tudtad volna keresni az Asus oldalt és utána nézni a fw-nek.

(#19253) Flashget válasza BK87 (#19251) üzenetére


Flashget
félisten

Keress vissza rá a topicban...crossflashelni lehet az íródat Plextorra vagy LiteOn-ra.
Mivel LiteOn klón miként a Plextor is bizonyos tipusa.

Realme GT Master Edition

(#19254) TXT


TXT
őstag

Sracok! Asus DRW-24B3LT irot mire lenne a legjobb valasztas at flash-elni? Most nem igazan kepes olvasni, oraat kell varni a, ha egyalltalan hajlando elindulni. Pedig szinte nem is volt hasznalva, iras pedig sosem tortent vele eddig, olvasni is csak parszor kelet neki. Most azonban munkara fognam, de baxik mukodni.űSzoval mire kellene atflash-elni es ehhez honnan tudom leszedi a megfelelo leirasokat es szoftvereket, drivereket, stb..stb... Elore is koszi a segitseget' :R

(#19255) jeni válasza TXT (#19254) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Ott más gond van. Inkább a saját firm.t tedd fel ,ha van újabb ahhoz. Ha nincs akkor ugyanazt. Gondolom már nem garis.
Ha megjavult,akkor érdemes Liteon vagy Plextor PX-890SA-ra átmuxolni.
Amugy probald meg egy másik sata kábelre vagy egy másik gépbe betenni.

http://www.asus.com/Optical_Drives/DRW24B3LT/

[ Szerkesztve ]

(#19256) TXT válasza jeni (#19255) üzenetére


TXT
őstag

Koszi a valaszt. Hol-hogyan talalok firm-et hozza, mert en az asus oldalan nem talaltam. Plusz hogyan kellene ezt cserelni? Nincs benne tapasztalatom. Koszonom a segitseged! :R

(#19257) zozopapa68


zozopapa68
tag

Sziasztok!

Pioneer dvr-216L író-hoz nincs meg valakinek a Pioneer Drive Utility v.1.14. program. Pioneer DVR-216D в 216L

[ Szerkesztve ]

(#19258) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ezen Lite-On írók közül melyiket érdemes megvenni?

Kellene egy új, boltból számlás.

(#19259) Flashget válasza smiti (#19258) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem mindegy..ezek már C szériák xboxhoz nem jók, írás teszteléshez igen.
írás mínőségről meg a itt többet megtudsz szerintem.

Realme GT Master Edition

(#19260) smiti válasza Flashget (#19259) üzenetére


smiti
addikt

Azt tudom, hogy már nem lehet újan igazán jó írót venni. :( De ha a kevésbé rosszat tudok választani az már jó lenne.
Nem sokat írok már mostanában, csak a gyerekeknek mesét amiket 2 max 4 hetente írhatok újra.
Szerdán megyek fel Pestre és a LITE-ON IHAS122-14 az átvehető is lenne akkor.

De mondjuk ha találnék az aprón Garanciális Sony-t vagy NEC-t akkor azt sem zárnám ki.
A Samu 224 DB-t meg nem tudom milyen lehet.

(#19261) Flashget válasza smiti (#19260) üzenetére


Flashget
félisten

Samu 224 DB-t meg nem tudom milyen lehet.

raktak be jó pár tesztet róla..szerintem írásban nem gyengébb mint a LiteOn csak jittert nem tud mérni ennyivel gyengébb tudásban.

Realme GT Master Edition

(#19262) smiti válasza Flashget (#19261) üzenetére


smiti
addikt

De azért az LG-nél jobb bármelyik Lite-On nem ? Mindent félretéve ~ 5k körül azért nem rossz vételek? Ha nem válik be akkor is el tudom adni és még mindig vehetek Samsungot.

(#19263) Flashget válasza smiti (#19262) üzenetére


Flashget
félisten

igen.
nem
igen
:))
én 7.5K-ért vettem 2011-ben a LiteOn 624B-t, majd 2 hónap múlva már 10,5K volt az ára.
nem írok vele DVD-t csak DL lemezt ezen kívűl csak tesztelésre használom olyan gyenge mínőségben ír.
xboxom nincs.

Realme GT Master Edition

(#19264) smiti válasza Flashget (#19263) üzenetére


smiti
addikt

Na vettem ma egy Samu SH-224DB-t. Kíváncsi leszek. :U

Mondjuk érdekes, hogy csak 1 év garit kaptam rá. :F

[ Szerkesztve ]

(#19265) Flashget válasza smiti (#19264) üzenetére


Flashget
félisten

akkor miért a liteonról kérdeztél? :F

Realme GT Master Edition

(#19266) smiti válasza Flashget (#19265) üzenetére


smiti
addikt

Azt mondtad nem a legjobb és ma fent voltam Pesten, a Pólussal szemben megláttam az Aqua üzletét, ilyen író volt készleten így megvettem. :)

(#19267) verybigboy válasza smiti (#19266) üzenetére


verybigboy
senior tag

:D ... hát igen. Ha csak CD írójuk van azt is megveszed (mert az volt készleten) :F

...

(#19268) TXT


TXT
őstag

Sracok! ASUS DRW-24B3LT irot szeretnek atflash-elni. A kerdes az, pontosan melyik LiteOn es/vagy Plextor lenne a jobb, illetve honnan toltheto le es mik a lepesei? Kerestem itt a topicban, de nem talaltam meg, pedig tudom, hogy volt mar szo rola regebben... Legalabbis a teendokrol nem talaltam leirast.
Elore is koszi a turelmet a turelmetlenebbektol! ;)

[ Szerkesztve ]

(#19269) smiti válasza verybigboy (#19267) üzenetére


smiti
addikt

1: Na azt azért nem vettem volna meg.
2:Miért baj ez, ha amúgy meg ajánlott a 224-es író?
3:Ha reagáltál volna az apródban lehet hogy Sony-t veszek. :U

(#19270) Kcsabi


Kcsabi
tag

Beszüntettem a dvd írást!
Első számú dvd íróm is eladásra került.
Pioneer DVR-216L SATA DVD író eladó!

[ Szerkesztve ]

(#19271) verybigboy válasza smiti (#19269) üzenetére


verybigboy
senior tag

@3. pont. ... húúú a kutyafáját, teljesen igazad van!!! :R

Hogy nem láttam hogy írtál??? :W

Sajnálom!

[ Szerkesztve ]

(#19272) TXT


TXT
őstag

Sracok ERRE valaki??? :U Tudom, hogy vannak itt komoly tapasztalattal rendelkezo, segito szandeku tagok. :K :R

(#19273) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Jobb híján ide..
Amatőr kérdés de soha nem volt dolgom ilyennel és inkább megkérdezem minthogy elrontsam.

CDburnerXP-vel szeretnék kiírni egy 7GB-os esküvői filmet egy kétrétegű DVD-re. A kiválasztható opciók közül be kell pipálni azt, hogy "Kétrétegű lemez készítése", ugynis attól félek, hogy akkor a két rétegre párhuzamosan írja az adatokat ezért a DVD tárhelye egyből megfeleződik, vagy ha ezt bepipálom akkor rendesen írja rá?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#19274) Kcsabi válasza PumpkinSeed (#19273) üzenetére


Kcsabi
tag

Hát az Imgburn programot megbízhatóbbnak tartom két rét rétegű dvd íráshoz.

(#19275) Gézengúz válasza Kcsabi (#19274) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mindenképp....

(#19276) Flashget válasza Kcsabi (#19274) üzenetére


Flashget
félisten

#1

Realme GT Master Edition

(#19277) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Nálam valami nagy szarság van,egy rétegű lemezt írnék neroval 8x sebességgel erre 650kb/s :Y
Dvd író Asus 241fst

(#19278) Kcsabi válasza tomaszka88 (#19277) üzenetére


Kcsabi
tag

Átment DMA üzemmód helyett PIO módba.
Eszközkezelőben távolítsd el, újraindítás után újra felismeri és talán jó lesz.

(#19279) TXT


TXT
őstag

ERRE tudnatok valaszt adni sracok? Szeretnem atflashelni, de hogyan???? :R

(#19280) tomaszka88 válasza Kcsabi (#19278) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszönöm az infót,már meg is tettem. Már csak az lenne a gondom,hogy nem tudom megnézni milyen módban van,mert ahol megtudnám ott nem jelenik meg semmi infó.

(#19281) tomaszka88 válasza tomaszka88 (#19280) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Közben megnéztem a biost is AHCI módban nem jeleníti meg az eszközkezelőben a dma módot csak ha Native IDE-re állítom át..ez így normális??

(#19282) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Volt nálam egy Blue-birds-es Lg, jól megviccelt, ha zárva volt a tálca mutatta a tartalmat, ha kinyittam eltűnt...Firmware frissítéssel eltűnt..Találkoztatok már vele?

[link]

(#19283) Kcsabi válasza tomaszka88 (#19281) üzenetére


Kcsabi
tag

Én nem használom AHCI módban, erről nincs tapasztalatom, de a kép szerint most jó.

[ Szerkesztve ]

(#19284) Flashget válasza TXT (#19279) üzenetére


Flashget
félisten

Mondtam, hogy le volt írva korábban csak használd a keresőt!

[link]

Realme GT Master Edition

(#19285) TXT válasza Flashget (#19284) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom :R , kerestem, de nem talaltam ra. De meg mindig nem tudom, hogy pontosan melyik irora lehetne atflashelni es azt a firmwaret honnan tudom leszedni. Elnezest, de nem ertek hozza es senki nem tudott pontositani benne, csak "azt hiszem..."!
:R

(#19286) jeni válasza TXT (#19285) üzenetére


jeni
félisten

mivel korábban írtam neked prívátban,hogy emailt, vagy skype elérhetőséget adj,mert nekem vannak mentéseim erről 64MB anyag
nem tettél azóta semmit sem

(#19287) Exodius


Exodius
őstag

Sziasztok!

Kinéztem egy ilyet: [link]:
És egy ilyet: [link]
Ti melyiket ajánljátok? Illetve akinek van személyes tapasztalata, hogy milyen a hangjuk?. Kb. 1 havonta szoktam írni, de ha halk akkor megéri azt a plusz 1-2 ezer forintot amit rájuk szánnék, mert a mostani úgy felpörög, hogy néha megijedek, hogy szétrobban. :D Előre is kösz a válaszokat. :)

(#19288) jeni válasza Exodius (#19287) üzenetére


jeni
félisten

Hello

A Pioneer stornó (belül QSI gyártmány)
Az Asus ha minden igaz Samsung belsős.

Viszont az aprón jobb írókat lehet találni.

Az írásminőség nálam előrébb van.

(#19289) Exodius válasza jeni (#19288) üzenetére


Exodius
őstag

És a Samsung belső rossz? :O

(#19290) zozopapa68 válasza TXT (#19285) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia! Itt néz körül [link]

Igaz ,hogy orosz ,de minden le van írva, amit tudni kell. Használd a Google fordítót.

(#19291) jeni válasza zozopapa68 (#19290) üzenetére


jeni
félisten

Azokat is elküldtem hetekkel korábban,ezért nem értettem mi a gondja vele a TXT tagtársnak.
Ma hajnalban meg az 65MB anyagot,csak ki kell veséznie a dolgokat,sőt ha elrontaná még a mentések is vannak benne.

(#19292) jeni válasza Exodius (#19289) üzenetére


jeni
félisten

Nem rossz tesztelni is tudsz vele kivéve a jittert,amugy halkan működő cucc

(#19293) zozopapa68 válasza jeni (#19291) üzenetére


zozopapa68
tag

"A mentornak mindig nehezebb, mint a tanítványnak."

(#19294) Exodius válasza jeni (#19292) üzenetére


Exodius
őstag

Kösz, akkor az Asus lesz. :)

(#19295) tomaszka88 válasza Kcsabi (#19283) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszi. Megy az írás Cd-nél van olyan gond,hogy a tároló szint lecsökken 18 -23%-ra. Ez jó?? Mert a Samsung írómnál nem történt ilyen. Érdekes DVD írásnál meg 0 az egész.szinte semmi nincs,csak az olvasás tároló van 100%-on.Lehet rossz az íróm? :Y

(#19296) tomaszka88 válasza tomaszka88 (#19295) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Tök mindegy melyik módban van mert mindkettőnél csökken a tároló szint. :DD de megírni megírja a lemezt jól.

(#19297) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!
Ismerősömnek vennék egy DVD meghajtót 5k körül, nagyon keveset fogja használni, ipon kínálatból melyiket ajánlanátok? Azért onnan mert több dolgot is rendelek tőlük.
Köszönöm szépen!

(#19298) jeni válasza meszi16 (#19297) üzenetére


jeni
félisten

Üdv

Ha megteheted a drágább vételt akkor az alábbi kettőt

Pio 207 vagy a Pio 206

A Samsung szériák,a Liteon szériák vagy az Asus 24FS1T

(#19299) gajdy


gajdy
csendes tag

Üdvözlet!

Minőségi DVD író-olvasót keresek, ami nem döglik be egy jó ideig, nem akarom cserélgetni és csak ritkábban lenne használva, viszont fontos szempont lenne hogy 5, esetleg több év után se legyen baja.

Van egy közel 2 éves Asus DRW-24B3ST íróm, amit még korábban itt ajánlottak, de ahogy olvasgattam most felmerült bennem a kérdés, hogy lecseréljem-e mivel az asust el tudom passzolni.
Amiről jókat olvastam a most kaphatóak közül:
Samsung SH-224DB - bár ez nem tudom meddig húzná
Másik opcióként régebbi klasszikusokat ajánlottatok az apróról, na de itt vagyok bajba, hogy nem tudom melyik a jó típus, illetve használtan érdemes-e nézni írót... egyedül egyről tudok, a sony ad-7260s, ami van is fenn aprón újonnan kicsit borsos árral, kérdés megéri-e a pénzt?
Más típusokat is ajánlhattok, igazából a szempont a lényeg, nem a márka.

[ Szerkesztve ]

(#19300) M107 válasza gajdy (#19299) üzenetére


M107
addikt

:R

Samsung SH-224DB vagy Samsung SH-224BB, de használtan, jó álapotban PIO 212-215-216,
Plextor Px 712-716(IDE) Xtreme Premium cd-r-rw belső (Sanyo belső) , Px-760 SA (ő már tudja a Dual lemezeket is írni, mármint a 760-as)

Ezekkel nem fürdesz be minőségi meghajtók.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.