Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20801) bajuszatti


bajuszatti
tag

Szerintem sincs nagy jövés-menés ebben a topikban. Nekem bevált az Asus DRW-24F1MT, pár lemezt írok vele, de azt is mérsékelt sebességgel (8x). A laptopomban van egy HP DVDRW du8a6sh típusú író, erről mi a véleményetek? Írásra még nem vetettem be.

[ Szerkesztve ]

(#20802) Ottó58 válasza bajuszatti (#20801) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Nekem bevált az Asus DRW-24F1MT," -teszteled is a megírt lemezeket?
Ha igen, dobj fel egy pár tesztet más-más lemezről.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20803) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

Blu-Ray írón agyalok. Azért ide írok, mert itt sűrűbb a forgalom és igazából csak méret kérdésem van. Gondolom a DVD írok méretével megegyeznek..
Szóval Slim optikai meghajtót fogadó házba a notebook meghajtóként hirdetett termékek mennek?

(#20804) jeni válasza Kaci84 (#20803) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Amúgy a BD topik jobban halad!
Az PC házba szánt DVD - BD írók magassága,szélessége az szabványos és semmivel térnek el egymástól!
Abban lehet eltérés,hogy a régebbi írók mélységben hosszabbak voltak,de már inkább a rövidebb változatokat lehet kapni.

Pontosan azok a notebokba szántak De......

Abból két féle van!

Az egyik 9,5mm

A másik meg 12,7mm

A DVD írók keresőknek meg ma már teljesen mindegy mit is vesznek a boltban mert már csak 1-2 gyártó van és azokat címkézik más gyártó nevére.

Ha minden igaz a QSI ,az LG és a Liteon gyárt még PC házba DVD írókat!

(#20805) Kaci84 válasza jeni (#20804) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszi a részletes leírást.
Sajnos a ház leírása csak annyit ír, hogy "slim" optikai meghajtó... vagy csak nem találom.

Antec ISK600 erről a házról lenne szó.

(#20806) jeni válasza Kaci84 (#20805) üzenetére


jeni
félisten

van egy 1000Ft rá,hogy oda a 9,5mm megy bele

itt már mutatja,hogy benne is van de azért nem lennék biztosan abban,hogy az 9,5m méretű? végig kéne hallgatni mit is mond?
a 19.09 állásnál mond is róla valamit de lehet,hogy az mégis 12,7mm változatú.
Talán inkább BD íróban lenne jobb neked?
lehet,hogy egy külső USB-s író kellene neked inkább?

itt a Sony AD-7760H-ra kérdeznek rá vagy azt szerelték be,ha igen akkor az 12,7mm

[ Szerkesztve ]

(#20807) jeni válasza Kaci84 (#20805) üzenetére


jeni
félisten

viszont ha szó szerint kell értelmezni a SLIM szót akkor általában a 9,5mm változatra mondják!

(#20808) Krill77


Krill77
őstag

Hi
ha veszek a nagyon regi notimba egy valamivel ujabb de már bontott írót akkor z tuti belemegy? Lehet gond valami csatlakozoból? Esetleg a méret? Vagy ez mind jo mindbe?
Köszi.

(#20809) jeni válasza Krill77 (#20808) üzenetére


jeni
félisten

Hi!

Két dolog a fontos!

1. Milyen csati van rajta IDE másképpen PATA vagy SATA?

2. 9,5mm vagy a 12,7mm vastagságú az író?

Feltehetőleg a 12,7mm. A régebbi notik vastagabbak mint a maiak!

A többi már nem fontos mert nincs 3. kitétel!

A 3 dolog az,hogy óvatosan levenni a régi íróról az előlapot és azt feltenni az újra. Érdemes picit felmelegíteni mert a 3 füleske ami tartja az akár megpattanhatnak,idő után már rideggé válnak.

[ Szerkesztve ]

(#20810) Krill77 válasza jeni (#20809) üzenetére


Krill77
őstag

Nagyon köszi.
Valszeg IDE mert 2006 körüli. 12mm a vastagságú is.
Jo kis Nec iro volt fuji siemens amilo gépben. 40gb winyo stb..
El el tűnik a drive, sőt ma mar hasznalhtatlan. Neha ha resizek vagy készenletbol felélesztem a wint akkor elojon, de ha lemezt cserelmék mar ujra kinlodik.
Lehet egy bontott notibol akadna egy iro bele (piri pénzért).

(#20811) jeni válasza Krill77 (#20810) üzenetére


jeni
félisten

azzal számolj ,hogy az is használt lesz újat feltehetőleg nem kapsz már- a használtból eredően az sem lehet fulll állapot.

(#20812) Krill77 válasza jeni (#20811) üzenetére


Krill77
őstag

Max egy ezrest adnék érte. 4-5 tuti nem.

(#20813) jeni válasza Krill77 (#20812) üzenetére


jeni
félisten

Vatera
Jofogas
Prohardver
Más nem nagyon van főleg 1000Ft áron plàne. 2500Ft alatt+ postaköltség felárral nem találsz semmit.

(#20814) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni, milyen DVD írót vegyek 5.25" méretben PC-be, SATA csatlakozósból?
Elvárás: jó minőségben írjon AudioCD-t, valamint bootolható DVD-t (pl. Win7/8.1 telepítéshez) és DVD-/+RW lemezeket szintén jó minőségben pörköljön.
Ezen funkcióit szoktam legtöbbet használni az írónak.
Van egy DVD íróm, ami Lightscribe képes, de ez az újraírható DVD lemezeket nem írja meg rendesen.
Az is mindegy hogy új vagy használt, csak jó legyen!
ui.
(volt egy nagyszerű Plextorom, de az még IDE-s volt, és időközben elajándékozták szüleim a gépet, benne az íróval, de az mindent szuperül megírt, ugyanilyenre vágyok, csak SATA-ból.)
ui.2.
Nero programtól tudok jobbat kínálni AudioCD íráshoz?
Köszi.

(#20815) AMD Power


AMD Power
titán

Hali! :)

IPON-nál kéne vennem valami normálisabb DVD írót. Feketét. Emberi árban mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20816) jeni válasza AMD Power (#20815) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Amit kapsz ott!
Tök mindegy már csak 2 gyártó van különböző ruhákba bujtatva.
LG és Liteon.
Esetleg az aprón keresve korább komolyabb cuccai közül keress.

(#20817) AMD Power válasza jeni (#20816) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor nagyon ezek közül semmi lényeges különbség nincsen?

Ár se számít?

Az ASUS DRW-24F1MT/BLK/B/AS OEM 4500Ft ugyan azt tudja mint a SAMSUNG SH-224GB/RSMS fekete 6500Ft-ért?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20818) jeni válasza AMD Power (#20817) üzenetére


jeni
félisten

Vedd amire több év gari van,az Asus az jó esetben LG belsős.
Mivel tud M-Disc írni. A Samsung nem tudja és 1év garis.

[ Szerkesztve ]

(#20819) AMD Power válasza jeni (#20818) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor marad majd az ASUS. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20820) Istvanka8501


Istvanka8501
újonc

üdv van egy Hp laptop om csak kéne bele egy dvd olvasó vagy író...
burkolattal együtt.. mert lefele ilyen görbített az oldala..
lehet használt vagy rossz is...

a laptop on lévő model szám a következő : Hp 15-g255sa
ha valaki tud az kérem jelezze nekem előre is köszönöm a segítségeteket..

(#20821) jeni


jeni
félisten

Üdv!
A régiről lapattintod az előlapot.
Nézzél utána a leírásában, hogy 12.7mm vagy a 9.5mm vastagságú ODD kell-e oda?Rendes írót vegyél bele. Esetleg egy külső DVD írót használj. A belső optika helyére berakod a HDD-t. A HDD helyére meg a SSDt tegyél be.

(#20822) tpeter77 válasza jeni (#20816) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
én egy SATA csatlakozós (fekete színű) DVD írót keresnék, amivel AudioCD-t lehet jó minőségben írni,
illetve elfogad/támogat mindenféle CD-t és DVD-t.
más egyéb vágyam nincs.... mit ajánlanál? Mindegy h új vagy használt.

(#20823) Istvanka8501 válasza jeni (#20821) üzenetére


Istvanka8501
újonc

9.5mm slimes dvd olvasó megy bele...
csak az a baj hogy igy vettem a gépet hogy nem volt benne dvd olvasó és az a fekete ives borítás sincs meg..
ha valaki tudna nekem egyet annak meg köszönném...

(#20824) jeni válasza Istvanka8501 (#20823) üzenetére


jeni
félisten

Azt csak szervizben tudnál szerezni és venni vagy a bontóban rákeresni
Esetleg olyat venni amihez nincs gyári előlap,a HP-nál lehet rendelni de árat nem tudom mennyi lehet. de az Biztos,hogy 2000Ft alatt nem hinném ,hogy megkapnád.
A 9,5mm meg a notebook szervizben is vehetsz sőt az aprón is van aki árul 9,5mm optikai írót,de mi lenne ha inkább külső DVDV írót veszel 67000Ft LG amit tudsz venni az Aquacomp vagy az A4 team boltban sőt az Ipon is megadja 2év garival.
Helyedben inkább a HP-t a HDD-vel vagy SSD-vel bővíteném.,

rokafiu77

Helyzet az,hogy a régi íróknál nem tudni mennyit írtak vele,ahhoz jót ír kell az alapanyag vagyis a jó CD vagy a DVD lemez.
Plextorok jó CD írók voltak anno utána egy - két modell ami még jó volt de SATA fronton talán 1 még bejött onnantól lefelé szálló ágban voltak vagyis inkább megvették a Liteontól a HW-t.

spéci audió CD lemezekkel nem tudom mik a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#20826) jeni válasza jeni (#20825) üzenetére


jeni
félisten

(#20827) tpeter77 válasza jeni (#20824) üzenetére


tpeter77
addikt

ha már itt tartunk,
Létezik, hogy a teszkóbam vehető Maxell lemezek 80%-a hibás?! mert a 10-ből csak 2-re tudtam audio anyagot írni, a többi ment a kukába, beolvashatatlan volt a tartalom...

(#20828) jeni válasza tpeter77 (#20827) üzenetére


jeni
félisten

minden lehetséges
de ezt csak akkor tudod megerősíteni ha egy másik íróval próbálkozol másik gépben az adott pakk lemez megírását.
ez a hiba lehet akár a gépedben levő épen futó szoftver,akár az elavult HW környezett.
milyen MID-s a lemez? lehet,hogy épen azt nem szereti,berakásánál elfogadja de már megírni nem képes, lehet,hogy az írófej már elöregedett.
próbáld meg az összes író programot törölni és csak a Windows rendszerén belül megy-e vele?
ha tudod bizonyítani,hogy az író jó akkor a Tesco felé kell tovább lépned,bár egy megírt lemezeknél elfogadnak-e utólagos minőségi problémát?

[ Szerkesztve ]

(#20829) tpeter77 válasza jeni (#20828) üzenetére


tpeter77
addikt

" milyen MID-s a lemez? "
ezt nem értem, mit kell rajta nézni?

próbáltam 3 különféle író progival is, mind rossz. gyárival, nero, meg mégvalami... mind rontott lett.

A rontott lemezt azonnal kidobtam a kukába, a blokk sincs meg, 2 hónapja vettem. kinek jut ilyen eszébe?
Verbatim lemezre jól írt, lehet hogy a nyersanyag volt rossz.

(#20830) jeni válasza tpeter77 (#20829) üzenetére


jeni
félisten

Opti Drive Conrol vagy a Nero Disc Speed

a fenti programokkal tudsz lemezeket tesztelni és ki is írják milyen MID a lemez vagyis ki gyártotta.

a DVD lemez tapasztalatok topikjában találsz infókat

mert még az író is lehet rossz tedd át a másik gépbe az íródat.

(#20831) tpeter77 válasza jeni (#20830) üzenetére


tpeter77
addikt

3 különböző HP gépben próbáltam megírni az audio lemezt, mindegyik rontott lett.
otthon megírtam, az jó lett.
egyiken tudtam frissíteni a FW-t, akkor 1 lemezt sikerült megírnia jól, utána másnap megint rontott.

arra gyanakszok a lemez lehet rossz, de majd letesztelem, kösz a tippet!

(#20832) Balion


Balion
senior tag

Vettem egy LG DVD írót, talán a kérdésemhez nem annyira lényeges a pontos típusa.
Gép bekapcsolásakor kiad egy pár búgó hangot, ami aztán megszűnik bootolás után. Ez megszokott dolog dvd meghajtóknál?

(#20833) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Samsung SH-224 típusú belső DVD írónál teljesen mindegy, hogy a 224 utáni betűk milyenek, mindegyik ugyanolyan jó?

Ismerősömnek jelenleg egy Samsung SH-224DB írója van, de ez úgy néz ki már nem nagyon van készleten, de helyette lehet kapni Samsung SH-224FB és Samsung SH-224GB írókat, tehát lényegében csak két-két betű különbség van a modellek között, ezért tőlem kért tanácsot, hogy ez számít-e valamit vagy mindegyik teljesen ugyanolyan?

(#20834) jeni válasza Daywalkerke (#20833) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Ha minden igaz,lehet az újabb modell már vagy LG vagy Liteon belsőt takar.

(#20835) Caldera


Caldera
aktív tag

Hozzáértők véleményét kérném. A alábbi képen tesztelt írás azonos tartalommal, azonos márkájú/típusú CD-re készült (audió lemez), két különböző íróval. Melyik a jobb??

A felső ASUS DRW-24B5ST 16x-szorosan, az alsó egy DELL E6400 lapos gyári Panasonic írójával 8x-szorosan írt (mindkét írónál a lemezre engedélyezett min. sebességgel).

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#20836) Lordus


Lordus
senior tag

Nem biztos, hogya megfelelő topikba írom a kérdésem, de hátha tud valaki segíteni:

Optiarc 7260s író.
IMG burn
4x-6x-os írás
több féle lemez (csak Double Layer lemezeket írok)

Probléma: az eszköt puffere a lemez megírása közben minimum 100x, azaz százszor kiürül.

Tuti, hogy emiatt sokkal gyengébb az írás minősége, hiszen ha tesztelem írás után a lemezt, akkor azoknál a pontoknál, ahol kb. a puffertartály kiürül és újratöltődik - ezáltal az írás sem folyamatos, hiszen csökken a sebesége, sőt ugye lehet, hogy tized/század másodpercekre meg is áll - a PI failure megugrik

Win7 64bit, Sata2 vinyók, 4 mag.
nem hinném, hogy 5mb/sec olvasás/íráshoz ez a konfig kevés lenne...

mi a túrón változtassak?!?! :W

ui: teljesen változó a végeredmény, van, hogy írok egy lemezt, és "tök jó" a végeredmény, és közvetlen utána a következő ugyan olyan lemez kiírásánál, ugyan azt a fájlt felírva teljesen sz@r eredmény születik.
Általában 1,2M - 1,5M a PI error és 0,01 körül van a PI failure arány (néhány tüske eléri a max. 8-at néha)
De van olyan, hogy a PI error 2,5M is van és a PI failure arány is akár 0,04-et eléri 10, vagy akár 10 feletti max értékekkel...

szóval nem értem a dolgot...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#20837) jeni válasza Lordus (#20836) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

A Szingapúri Verbatim 8,5DL a lemezek a jobbak.
Más íróval is ugyanez a helyzet?
Mivel írod ki?
Imgburn?
Mikor írod a lemezt akkor ha lehet nem menjen a háttérben más nagy alkalmazás sőt a netezés sem előnyös neki. Mivel esetleges egye videó alkalmazás megtekintése is hatással vannak a CPU és a háttér memóriára.

Sajnos lehet,hogy a lemez pakknak nem egyenletes a minősége. Melyik lemezekre írsz?

Az is benne van a dologban,hogy a Sony íród fáradt el. Tudtommal a Liteon belsős írókban épen a 8,5DL írás a megfelelőbb egy jobb lemezre.
Lásd Xbox 360 esetében.

(#20838) Lordus válasza jeni (#20837) üzenetére


Lordus
senior tag

én is arra gyanakszom, hogy a lemezek különböznek ennyire, ezért a nagyon különböző végeredmény, DE ez nem magyarázat arra, hogy miért fogy el 100X a puffer...

Tudom, hogya szingapúri dl lemez a legjobb, van ilyenem is, és erre mondhatni tökéleteset alkottam anno. De most nem a tökéletességen van a hangsúly, hanem a rapszodikusságon és a puffertartály állandó kiürülésén.

Behalni nem kellene az írónak, lemezt nem ront és eddig 50 lemez készült vele.

egyébként maxell és itmedia lemezeket írok mostanság.
természetesen img burnben a prioritás valós idejűre állítva és egyébként semmit nem csinálok írás alatt, csak nézem a monitoron, hogy durván 15 másodpercenként kiürül a puffer :W

ma pont két lemezt írtam, az első ellenőrzésekor 70%-nál megállítottam és kidobtam, mert 2milliónál járt a pi errors.
azonnal utána írtam a következőt ugyanazzal a beállítással, teszteltem és 1 millió alatti pi error és 0,01 pi failure a végeredmény. Szinte a végéig 3 db 6-os és 1 db 7-es tüske volt csak, és a végére jött egy 8-as.

most azon gondolkodom, hogy átrakom egy másik gépbe az írót és kipróbálom ott, hátha a windows valamilyen hibája miatt van ez az állandó kiürülés... bosszant, hogy nem tudom az okát és szerintem ez nem normális. Nagyon régen, mikor cd-ket írtam, 10 írásból egyszer volt olyan, hogy kiürült 1x, most meg egy dl lemeznél 100X - nem viccelek, tényleg minden százalékra jut egy kiürülés. :F

szerk: más íróval nem próbáltam, de azt is megnézem, van lg meg hitachi íróm, berakom, kipróbálom...
háttérfolyamat: a windows minialkalmazása 2% cpu használatot és kb. 5-20% memóriahasználatot mutat. - ez sem lehet ok a kifogyásra.

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#20839) jeni válasza Lordus (#20838) üzenetére


jeni
félisten

Fizikailag a puffer kiürülési folyamatokban nem nagyon lehet beleszólni.
A Sony AD7260S írónál még 2MB van megadva.
Igen érdemes egy másik gépben vagy egy másikat ehelyére betenni.
Igazán csak a 8,5Gb lemeze esetén vannak gondjaid?
Nem tudom,hogy Windows esetén mennyire számít a dolog,mivel működésére más területén nincs gondod.
A DVD íróknál korábban 2MB volt, talán lementek 1,5MB-ra aztán még kisebbek lettek és lett a végén 0,75MB!
A BD írók esetén 4MB,de olvastam valamelyikéről ahol 8MB volt megadva gyárilag.
Tudtommal a puffer kiürülési méret arányosan csökkent a lemez sebesség megírási növelésével!

Találtam egy két infót.
[link] [link]

Várj míg mások mit mondanak. pl.:
gg72,ottó58,Pami5

[ Szerkesztve ]

(#20840) elistvan


elistvan
senior tag

sziasztok!

Van egy Asus drw-24b5st íróm, amire szeretnék egy régiófüggetlen firmware-t ami tud bitsettinget.

Sajnos 1db firmware van égen földön ehhez az íróhoz a club.myce oldalon meg semmi.

Látom, hogy egy Liteon Ihas x24C író valójában ez átcímkézve amit vissza lehetne Plextorrá (PX-891SA ) avagy Liteonná flashelni de sajnos nem leltem a neten a leírást sem a szükséges eszközöket. Valaki betudná linkelni avagy privátban átküldeni? megköszönném.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#20841) elistvan válasza elistvan (#20840) üzenetére


elistvan
senior tag

Hátha másnak is segítség:

Nem voltam elég kitartó. Ezen az oldalon le van írva csak egy bin kiterjesztésű liteon rom kellett és a progi megcsinálta.

Az első poszt alján lévő 7.20 flash tool-al szépen felment a Liteon firmware (Én egy korábbi 6-os verzióval próbáltam az volt a hiba). Egy másik programmal megcsináltam a régiókód mentesítést illetve a bitsettinget is.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#20842) Grg


Grg
tag

Sziasztok!

Sata-s dvd írót kéne vennem, de a mostani kínálattal nem jutottam dűlőre... :(

Az alábbiak közül melyik ajánlott, illetve melyik milyen belsőt takar valójában: (nekem ebben a sorrendben szimpatikusak)
ASUS DRW-24D5MT
LG GH24NSD1
SAMSUNG SH-S224GB/BEBE
LITE-ON IHAS124-14

Bár szívem szerint egy használt Pioneer-t vennék leginkább a 212--215-216-os tipusok valamelyikéből mert ezek még nem átmatricázottak, meg eddig is DVR-108-ast használtam...

(#20843) elistvan válasza Grg (#20842) üzenetére


elistvan
senior tag

Az asus tutira liteon belsős szóval egykutya. A 224-es Samu nekem van melóhelyen, én speciel meg vagyok vele elégedve inkább a kollégáknak írok vele fellépésekre cd-ket. (iskola).

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#20844) Ottó58 válasza Grg (#20842) üzenetére


Ottó58
senior tag

212,215 jó választás, még Optiarc 7200S-7261S és közti darabok. 5280,7280 már nem NEC, hanem Renesas chip, mint a régebbi LG-kben.
Samum akármennyi volt és van is (223F), nálam nem a legjobb.
A Pio 109-es írja "legjobban" az általam használt lemezeket az egyik gépemben (1155+IDE+XP).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20845) Grg


Grg
tag

Végül egy 7261S-lett :)

Viszont lenne egy olyan kérdés, hogy a linkelt [videón] látható tálcakiadás az normális ezeknél?

(Nem az én videóm, de ugyanezt csinálja)

(#20846) Lordus válasza Grg (#20845) üzenetére


Lordus
senior tag

nekem 7260 van, és ugyan ilyen a tálcakiadás, kicsit olyan, mintha megakadna, de mégse :)

Egyébként jó választás volt, én is vennék még egy 726X (rajzolós) darabot, ha lenne valahol egy keveset használt példány tartaléknak...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#20847) Grg válasza Lordus (#20846) üzenetére


Grg
tag

Köszi, közben feltúrtam a topikot, és mások is írták, hogy ez ezeknek a meghajtóknak a sajátossága :)

Még nem volt dolgom eddig Sony/Nec-el (csak Pana/Teac/Pioneer olvasóim/íróim voltak eddig) igy fura volt.

(#20848) Ottó58


Ottó58
senior tag

Ezzel a problémával sokat vesződtem, több példányom is van belőlük, de azóta ha lehet így tudom simábbá tenni a nyitást, valóban akadásmentesen nyílnak, mint a Piok.
Régebben írtam.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20849) mcs válasza Grg (#20845) üzenetére


mcs
veterán

Nekem a 7243S ugyanígy működött. Csak az eject gomb lett egy idő után picit kontakthibás, és emiatt néha egyből vissza is csukott nyitás után. :)
Fú de sokáig ment nálam a kicsike. :) Bízok benne, hogy a mostani Asus DRW-24F1MT is kibír sok-sok évet.

[ Szerkesztve ]

(#20850) Ottó58 válasza mcs (#20849) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én annyira nem bíznék, úgy tudom ez Samu belsős, nálam már jópár beadta a kulcsot, a NEC 7170-től mindegyik íróképes.
Megjegyzem a 7243S-hez hozzá se kellett nyúlnom, tökéletesen működik a tálcája és jó író.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.