Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19501) blattida válasza lajtika (#19496) üzenetére


blattida
nagyúr

Én ezt a megoldást annyira nem ajánlom, elsősorban azért, mert a laposba való írók sokkal rosszabbak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19502) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

SH-S223 / GDR-8164B / PIO-DVR-112(B) közül melyik a legjobb/legkevésbé rossz? :) Elsőre a Samsung lenne a nyerő, a SATA miatt, de gondoltam, inkább megkérdezem.

lajtika: Nem lehet, hogy a házad miatt olyan különlegesen hangos?

[ Szerkesztve ]

(#19503) blattida válasza molnarpeter (#19502) üzenetére


blattida
nagyúr

A samsung.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19504) molnarpeter válasza blattida (#19503) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor duplán nyert, köszi a segítséget :)

(#19505) joy77


joy77
csendes tag

Sajnos a kedvenc íróm (Pio-110) elhalálozott... :((

Olvasgatva a topicot, a pótlásra egy satás Samsung 224BEBE -t választottam.
A pio-val legtöbbször TDK, Ricoh és Maxell dvd+r lemezekre írtam néró 7-es verzióval. Egy szintén nagyon régi, de jól bevált Benq1655 -sel szoktam tesztelgetni.

Kérdésem az lenne, hogy samsunghoz érdemes-e nérót cserélni újabb verzióra (csak írásra használom, esetleg elvétve a recode részét) és filmekhez milyen lemezeket ajánlanátok hozzá?

:DD :DD

(#19506) M107 válasza joy77 (#19505) üzenetére


M107
addikt

:R

Felemás választás volt, jó a 224BB nekem is olyan van még....

- gyors lemez beismerés
- nem ír kínlódva
- még a un, nem minőségi lemezre is meglehetősen jó iratot készít 6-8X sebességen
- előnye még az hogy sok lemez midet ismer az útódja a 224DB már nem az igazán jól sikerült író, de még mindig az élbolyban van.

Ha tudsz használtan keress itt az aprón, egy 215-216 Pio írót, nem állítom biztosra, de sokkal erősebb iratot készít, (tartósabb gyorsabban beolvasható lemezeket készít) mint a samu 224BB vagy DB-s írók bármelyike.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19507) M107 válasza joy77 (#19505) üzenetére


M107
addikt

:R

A pio-val legtöbbször TDK, Ricoh és Maxell dvd+r lemezekre írtam néró 7-es verzióval. Egy szintén nagyon régi, de jól bevált Benq1655 -sel szoktam tesztelgetni.

1 kérdés, milyen volt a MID? / TDK/
2 kérdés, Maxell lemez China, Taiwan sima 100-25-50guriga vagy a megbízható Ritek mides 30+3 maxell lemez volt e?

Egy sima Nero portable sallangmenetes12 változat elég (ha már Nero-t használsz, használtál).

Mivel mostanság csak keveset és újraírható lemezekre írók, itt majd a nagy hozzáértő kollégák ajánlanak lemezt a szűkös kínálatból.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19508) Flashget válasza molnarpeter (#19502) üzenetére


Flashget
félisten

samsung melyik fajta? ha a "C" tipus akkor ezt bebuktad..
egyébként a Pio112 a nyerő.
az IDE írók pedig alapból szebben pörkölnek mint a sata fajták.

Realme GT Master Edition

(#19509) joy77 válasza Flashget (#19508) üzenetére


joy77
csendes tag

Az a gond lassan elfogynak az ide-t támogató alaplapok. Én is hamarosan cserélni fogok és ezért már csak satásakat nézegetem.

[ Szerkesztve ]

(#19510) joy77 válasza M107 (#19507) üzenetére


joy77
csendes tag

Nézegettem a használtakat is. Pio-t nem láttam megfelelőt. Viszont még egy Sony-Nec 7260s-on gondolkodom.

Az általam írt lemezek között a TDK elég sok mid-del előfordult. Ami talán a legjobb volt az a TDK003-as. Szerencsére elég sokat betáraztam belőle anno. De volt Ritek és TTH002 is. Ezek is tűrhetőek.

A Maxellből az a legjobb, amit említettél, a 30+3-as kiszerelésű, ha jól emlékszem zöld-sárga csomagban van.
A Pio-110 szépen írta 4x sebességgel a Maxell dvd-r Ritek F1-est és 8x sebességgel a Maxell dvd+ Ritek F16-ost is.

A nagy kedvencem azért a Ricoh volt. Sajnos már sehol sem láttam a boltokban. A Benq1655 így írta 8x sebességgel:

Láttam viszont egy Sony-t MIB -os middel. Korábban Philips lemezeken ezeket nagyon szerettem. Nem tudom ez a Sony is van-e annyira jó , de lehet benevezek rá és teszek egy próbát vele:
[link]

(#19511) Flashget válasza joy77 (#19510) üzenetére


Flashget
félisten

Pio-t nem láttam megfelelőt.

pedig van egy pio 215-ös csak jegelve. hátha mégis csak elvihető lesz 2K-ért. ;)
amit vettem szintén 2K-ért teljesen jó, csak a szokásos betegsége volt amit crossflashel gyógyítottam.

Realme GT Master Edition

(#19512) molnarpeter válasza Flashget (#19508) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

SH-223L/BEBE. Így 1-1... Olvasásnál való hibatűrés fontosabb szempont, mint maga az írás, ősök gépébe választom ki, melyik maradjon. Nagyon sokat nem lesz használva, eddig a legtöbbet archíválással dolgoztak a drive-ok itthon.

(#19513) Flashget válasza molnarpeter (#19512) üzenetére


Flashget
félisten

SH-223L
ez jó, ilyen van nekem is! egyik leghalkabb íróm olvasáskor, filmek lejátszásához az egyik legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19514) molnarpeter válasza Flashget (#19513) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor marad bent az, rendezettebb a gép bele a SATA kábellel :)

(#19515) blattida válasza joy77 (#19509) üzenetére


blattida
nagyúr

Alaplapi ide kártyát is használhatsz és akkor nem érdekes, hogy az újabb alaplapokon már nem nagyon van ide csatoló...

Flashget
Ha nem ragaszkodunk a hardverapróhoz, akkor elég sok 115-116-os úttörőt lehet ám találni kétezer pénz alatt.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19516) Ottó58 válasza joy77 (#19510) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Sony-Nec 7260s-on gondolkodom"- ne sokat, ha van kilátásban, gyorsabb és jobb író a Samsungnál (224).

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19517) M107 válasza Ottó58 (#19516) üzenetére


M107
addikt

:R

Jó író, de azért én nem írnám le a 224BB sorozatot.

Gyors olvasó és tökéletes író persze a megfelelő lemezzel. Giotin alá tenném a nyakam az igazamért, persze a megfelelő hardver környezet is fontos dolog.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19518) joy77


joy77
csendes tag

Végül az új író mellett döntöttem. Maradt a Samsung 224DB. (A BB jelűt csak postán tudtam volna rendelni...)

Gyorsan kipróbáltam. Elsőre egy Maxell DVD+R Ritek F16-ost írtam 4x sebességgel, ilyen lett:

Azt hiszem megfelelő. Remélhetőleg a többi írás is hasonló lesz.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#19519) Flashget válasza joy77 (#19518) üzenetére


Flashget
félisten

Azt hiszem megfelelő

ja selejtnek és még csak végig sem írtad. PIF 5 lett max. 4 lehet a többi érték jó.
ezt a midet ezzel az íróval 12x sebességen pörköld de írd tele a lemezt, hogy lássuk mit mond a teszt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19520) joy77 válasza Flashget (#19519) üzenetére


joy77
csendes tag

Ezt kellett gyorsan kiírnom.
Amint lehet csinálok egyet hosszabban, 12x sebességen is. Bár ilyen sebességgel még sosem írtam DVD-t.
Eddig max. 8x volt a legtöbb.

Viszont saját tapasztalat - kizárólag a saját tesztjeim alapján - , ha a PIF érték 12 alatt van, akkor az összes (3 db) asztali lejátszóm simán, egyetlen zökkenés nélkül lejátssza.

(#19521) joy77


joy77
csendes tag

Viszont lenne még egy kérdésem. Ahogy korábban is írtam, hamarosan alaplapot cserélek és az újban nem lesz ide-csatoló. Az általam eddig használt Benq1655-öst ezért lecserélem valamilyen Lite-On -ra.

Az iponnál most láttam 122 xxx , 124 xxx , 324 xxx sorozatszámmal 5-6 eFt-ért. Ezek közül melyik lenne megfelelő?

Innen akarok rendelni egyebeket és akkor egyúttal azt is hozzátenném.

(#19522) Flashget válasza joy77 (#19520) üzenetére


Flashget
félisten

Viszont saját tapasztalat - kizárólag a saját tesztjeim alapján - , ha a PIF érték 12 alatt van, akkor az összes (3 db) asztali lejátszóm simán, egyetlen zökkenés nélkül lejátssza.

tesztre vonatkozó szabályok amit valakik egykoron létre hoztak.

PIE Max 280-ig elfogadható. Kiváló, ha PI max 10-15, vagy ennél kevesebb.

PIF Max 4-ig elfogadott. Az össz hiba érték 1000 PIF alatt van, azt minősítik kiválónak. Továbbá ezen belül ne legyenek egybefüggő PIF csomók. Ami van az szétszórtan legyen.

Jitter 12% max. Ennek a filmek lejátszásánál van fő szerepe. Adat lemeznél 16% is lehet amit még az olvasó kezelni tud.

Viszont a legjobb teszter az asztali lejátszó ;)

Realme GT Master Edition

(#19523) blattida válasza joy77 (#19521) üzenetére


blattida
nagyúr

A benq-et ne cseréld le, ha jól működik, inkább vegyél egy pci-os ide bővítőkártyát.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19524) verybigboy


verybigboy
senior tag

Így van, a Benq írók egy külön kategóriát képviselnek!!! Van ha jól emlékszem 2-3 Benq íróm, hihetetlen az író belső felépítése is, porcsapdák, összeszerelés minősége, az anyaghasználat ... egy kategóriával jobb mint az összes többi írók. Döbbenet!!!

(#19525) joy77 válasza verybigboy (#19524) üzenetére


joy77
csendes tag

blattida: "A benq-et ne cseréld le, ha jól működik, inkább vegyél egy pci-os ide bővítőkártyát"

Van pci-os kártyám, de azon az új gépben IDE-s vinyóknak kell a hely.

verybigboy: "Így van, a Benq írók egy külön kategóriát képviselnek!!! Van ha jól emlékszem 2-3 Benq íróm, hihetetlen az író belső felépítése is, porcsapdák, összeszerelés minősége, az anyaghasználat ... egy kategóriával jobb mint az összes többi írók. Döbbenet!!!"

Én is tisztában vagyok az író képességeivel. Nincs azokkal semmi baj. Igazából egy gond van csupán vele, a tálca nyitását olykor noszogatni kell egy gemkapoccsal a vésznyitó-lyukon keresztül. Gondolom az ékszíj már kissé megnyúlt. De nem akarom e miatt szétszedni. Valószínűleg hamarosan a harverapróra fogom feltenni. Mindenképpen cserélnem kell valami tesztelős satás íróra. LiteOnra gondoltam. Azért is kérdeztem fentebb, hogy a 122, 124, 324 -es típusok közül melyik megefelő.

(#19526) blattida válasza joy77 (#19525) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem igazán értem a problémád.

A benq bármelyik mostani írónál jobb, ergo, nincs értelme lecserélned.
Ezerszer jobban ír, mint a mostani, általad is említett lite on pörkölők és tesztelni is képes, így objektíven nincs rá ok, hogy más legyen helyette.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19527) joy77


joy77
csendes tag

Nem értem mit nem lehet rajta érteni...
Új gépet rakok össze. 5 már meglévő merevlemez lesz benne, (kettő közülük IDE csatolós, ezek lesznek pci-kártyán) , + 2 dvd-író + 1 bd-író.
Csak satás optika meghajtók jöhetnek szóba, mert az alaplapon nem lesz lesz IDE.
Ezért cserélem le a benq-et is.

(#19528) blattida válasza joy77 (#19527) üzenetére


blattida
nagyúr

1000 forint egy alaplapi ide bővítő kártya, ami csak akkor nem lenne neked jó megoldás, ha csak 1 db pci helyed van.
De a Te döntésed, azt veszel, amit akarsz, nekem édes mindegy.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19529) joy77 válasza blattida (#19528) üzenetére


joy77
csendes tag

Én ezeket az átalakítókat cseppet sem tartom jó megoldásnak.
Nem is ajánlom senkinek, ha csak nem életbevágó, hogy valami eszköz bekerüljön a gépben ideiglenesen.

Már legalább 10-15 ropit költöttem hol ide, hol satás átalakítókra. Konkrétan egyetlen egy sem működött ideáig normálisan. Megmagyarázhatatlan módon egyik megy pl giga alaplappal, de msi-vel se kép, se hang. Másikat nem ismeri fel semmilyen windows, harmadikra kötött eszköz egyik nap megy, másnap nem látja a rendszer....
Ezek után nem hogy továbbiakat nem veszek, hanem még azt az egyet is amint lehet kidobom. A gép nekem munkaeszköz is, nem barkácsolni akarom minden nap, hanem egy megbízható, bármikor használatra kész állapotban akarom tudni.

(#19530) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv Urak!

Ezek közül melyik a legjobb választás?

DVD-RWSAMSUNG SH-S224DB (SATA, fekete) 4 001 Ft
DVD-RWLG GH24NSB0 (SATA, fekete) 4 200 Ft
DVD-RWLiteOn iHAS124-19C (SATA, fekete) 4 200 Ft
DVD-RWPioneer DVR-221LBK (SATA, fekete) 4 700 Ft

(#19531) Flashget válasza petike2014 (#19530) üzenetére


Flashget
félisten

samsung és a múltja miatt liteon.

azért döbbenet, hogy a Liteon az LG szintjére süllyedt árban, az pedig kifejez egy "minőséget" is.

Realme GT Master Edition

(#19532) Ottó58 válasza Flashget (#19531) üzenetére


Ottó58
senior tag

Azért megnéznék egy mostani írást LG-vel. Valamikor volt nekem a 416x-s sorozat utáni, GH, vagy talán GN? volt már nem emlékszem, mert rövid ideig volt meg, géppel együtt eladtam.
Azért érdekes, mert akko volt NEC 7173A, Samu203D, és LG és több karcos lemezt nem tudtam bemásolni csak az LG-vel. A 7173 rögtön megállt, a Samsung később egy kicsit az LG beolvasta. Most az írásminőségről nem tudok képet adni, mivel általában másnak írtam vele.
Tehát én kíváncsi lennék egy LG írásra, mert annyira szapulja mindenki. (Hitachi származék és nem jó?)

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19533) M107 válasza Ottó58 (#19532) üzenetére


M107
addikt

:R

+1

Személyem is kivi lenne egy ilyen tesztre. Annyit tudok előjáróban mondani, hogy sok ismerősnek van új szériás LG írója (2012-2013 végi) de pl van olyan lemez amit igaz hogy olvassa sőt végig olvassa nekem a kis Plex-712A, vagy a samu 224BB, de jóval hosszabb idő alatt s jóval kisebb sebességen, mint kellene, bár ez lehet lemez (TDK, Maxell-Chinai) de bármi, de mivel már rég nem nagyon írók s nem is teszlek annyi lemzt így nem mérvadó a véleményem, bár én optikában soha nem vennék lg-t kivéve ami van, 4163-4166-4167B benn a vitrinbe.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19534) blattida válasza Ottó58 (#19532) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert a hitachi jó írókat csinált valaha is?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19535) M107 válasza blattida (#19534) üzenetére


M107
addikt

:R

Igen az Lg-vel közösen, például:

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19536) blattida válasza M107 (#19535) üzenetére


blattida
nagyúr

Gondoltam, hogy jön majd egy körülbelül ilyen válasz, de egyrészt, az általad is belinkelt típus is inkább LG, mint Hitachi, másrészt, valóban nem volt rossz pörkölő, de az én értékrendem szerint nem is volt jó. :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19537) M107 válasza blattida (#19536) üzenetére


M107
addikt

:R

Az igaz, hogy corporation-ban csinálták az Lg-vel közösen, másrészt a 4163-4165-4166-4167B írók, még mindig a legjobbak közt vannak, kiváló írásminőségük és gyors olvasásuk miatt is, a Resans chippel lltott írok anno s most is kiemelkednek az írók soraiból.

A 4163-4167B Top 2 írók, a 4166-ba még Panasonic is belenyúlt szállított alkatrészt...

A (4166B Thay alapuló Panasonic chipset) és 4166B (Resans chipset) két chipkészelttel is volt kapható.

Írom mindezt úgy, hogy semmire nem tartom az LG optikáit, de el kell ismerni a 416X sorozat kiválóságát, és fejet hajtók előttük.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19538) blattida válasza M107 (#19537) üzenetére


blattida
nagyúr

A 4163-as valóban a legjobban sikerült darab, kár, hogy nem volt sok firmware frissítés hozzá és kár, legalább is nekem), hogy cd írónak nem volt annyira jó.

A Resans alatt gondolom a Renesas chipet érted.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19539) M107 válasza blattida (#19538) üzenetére


M107
addikt

:R

Természetesen igen, Renesas.

A dvdírók cd-írásra (!!!!Minőségi!!!!)soha nem voltak alkalmasak, csak 1-2 Plextor pl: PX 708-712-760
A Px-712A dvdíró minőségi cdírásra a nyakam teszem giotin alá, hallottam szólni kommersz és high-filed cuccon is az általa készült lemezt....

Az írót ezúton is köszönöm K-csabi fórumtársnak

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19540) blattida válasza M107 (#19539) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyon jól tudom, hogy a legtöbb dvd író cd írónak pocsék, de hát ez ilyen, néhány liteon, benq, philips és igen, legfőképpen plextor viszont elég jól ír cd-re is.

A 712-es valóban jól sikerült darab, anno magam is elfogyasztottam egyet belőle...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19541) Kcsabi válasza M107 (#19539) üzenetére


Kcsabi
tag

:R

Nagyon szívesen.
Mindig örülök, ha egy régi, kiváló íróm nem tűnik el a süllyesztőben és másnak hasznára válik.

(#19542) Flashget válasza Ottó58 (#19532) üzenetére


Flashget
félisten

vegyél egyet és írjál vele :)

Realme GT Master Edition

(#19543) Ottó58 válasza Flashget (#19542) üzenetére


Ottó58
senior tag

Igen, eszembe jutott, de csak pénzkidobás lenne, mert ott a többi író(k). Sony, LiteOn, Benq1655, Plextor, ja és a kiváló 4167, még most is ír olyan minőségben, mint bármely mostani író.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19544) Flashget válasza Ottó58 (#19543) üzenetére


Flashget
félisten

Az lenne.
Amíg a liteOn 624B írás mínőségét tekintve 4/ addig a mai LG-k = Pioneer

a régi LG-hez csak nevében van köze írását tekintve gyenge kategória..már amennyiben nem hullik el 5-6 hónap elteltével.

Realme GT Master Edition

(#19545) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv Urak!

Lite-On ihas 524B erről van valami konkrét infó? cross flashelt asus gépezetről van szó. 2012 oct gyártás

[ Szerkesztve ]

(#19546) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

A kettő között mi lehet a különbség a dobozon kívül?

SAMSUNG SSH-224DB/RSMS
SAMSUNG SH-224DB/BEBE

A másik kérdésem pedig az lenne hogy megérné tartalék dvd írónak megvenni egy nec es író mellé?

Esetleg még ha tudnátok ajánlani valami normálisabb dvd lemezt itmedia rol.

Ezek mennyire nem ajánlottak a samsung mellett?
LITE-ON IHAS324-17
LITE-ON iHAS122-04
LITE-ON IHAS122-14

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19547) Flashget válasza Moonwolf (#19546) üzenetére


Flashget
félisten

A kettő között mi lehet a különbség a dobozon kívül?
semmi ugyanaz a tipus.

dobozos verziót csak akkor éri megvenni, ha kapsz benne 3db különböző színű előlapot és esetleg hasznát tudod venni fekete vagy fehér szinű házban.
különben csak 1db sata kábel ami 100-120Ft az Imgburn free progi, de még az a Nero is amit lemezen adnak és ezért 1-1.5K-val kérnek többet.

azokkal a,Liteonokkal legalább tudsz írástesztet végezni.

Realme GT Master Edition

(#19548) Moonwolf válasza Flashget (#19547) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Írás minőségben milyenek?

Már csak azért kérdezem mivel pár hónapja az volt hogy ezek a liteonok már nem azok az igazi liteonok és azok helyett a samsung ot ajánlottátok.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19549) Flashget válasza Moonwolf (#19548) üzenetére


Flashget
félisten

ezek már a C verziók gyengébb írással. nem is kerülnek már annyiba mint elődjeik. de inkább egy ilyen mint egy mai satás LG vagy Pioneer QSI

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19550) Moonwolf válasza Flashget (#19549) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Nem arról volt szó hogy már nem liteon belsősek?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.