Hirdetés

2020. január 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#20051) plman válasza jeni (#20048) üzenetére

plman
(csendes tag)

A fw mindkettőn a legújabb, mindketten nagyjából ugyanolyan lemezeket használunk, de azt amúgy is kétlem, hogy pár hét (kb egy hónapja vette újonnan) alatt tönkrement volna a lézer.
a haverén nem tudom milyen adatok szerepelnek. viszont annyit tudok hogy az enyémen 2013 április és Made in Philippines szerepel.
Lehet, hogy itt van a kutya elásva mert a tieden (ha jól látom bár kicsit homályos) Made in China szerepel. Tehát ezt a két írót se egy helyen gyártották ezek szerint, pedig csak pár hét van köztük, és a címke se teljesen egyforma mert az enyémen a fejléc rész, ami a vízszintes vékony vonal felett van az nem középre, hanem balra van rendezve és a "DVD Writer Model SH-224" szöveg félkövéren van írva.

persze lehet, hogy ezeknek semmi jelentőségük sincs és csak pont kifogott egy gyengébb darabot velem is előfordult már meg gondolom másokkal is.

[ Szerkesztve ]

(#20052) verybigboy válasza Ottó58 (#20049) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

LG 4163 és 4167 típusok szinte kinyírhatatlan írók (és egyben igen jól is írnak!). Az NEC 7170-es széria nálam nem 1 adta meg már magát, az LG-vel azt mondom szinte nem is találkoztam hibás darabbal.

(#20053) jeni válasza Ottó58 (#20049) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Vannak olyan rossz lemezek melyek kiakasztják az író fejét. Nem csak a rosszul megirt lemezek hanem a rossz minőségű lemezekkel is idő után is problémát okozhat.

Garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladó!

(#20054) jeni

jeni
(nagyúr)

B.Ú.É.K

Aki szeretne jó írót venni még a korábbi időből gyártásút,akkor ez jó vétel tudtommal.

Ez a tipus száma= SH-216AL HP
valamely korábban kiadott Liteon cuccal egyenértékű (esetleg korábbi Samsung SH-S223L ?)

[ Szerkesztve ]

(#20055) TYÜTYI2006

TYÜTYI2006
(tag)

Sziasztok!
Új géphez lenne szükségem 2 db ODD-re. Lehet hogy ma kicsit furcsán hangzik, de kell. 24X-esek vannak, ha jól tudom ma. Használtat nem nagyon szeretnék. A lényeg: jól olvasson, 1 db ne legyen drágább 10 000 FT-nál, ne legyen noname, tehát megbízható legyen, jól is tudjon írni. Továbbá nem tudom most mennyire fontos már, de jó legyen XBOX írásra (hdekakas furcsállotta, de régen tudom hogy pioneer volt rá ajánlva (van is 1), amit ha jól tudom már nem gyártanak). Valamint, a 2 nem lenne baj ha más márka, vagy azonos márkán belül, más típusszámú (pl. boot menüben ne kelljen gondolkodnom hogy melyik). Az is jó lenne talán, ha nem 2-3 évre készült típus. Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#20056) jeni válasza TYÜTYI2006 (#20055) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Hello
B.Ú.É.K.
Nagyok a kiváncságaid!
Xboxra nincs előre legyártót író! Nem is kapsz sehol!
Azt csak egy Liteon író átalakított változatát melyet szoftveresen buherálnak meg! Ilyet tudsz venni az aprón,az OLX és a Vatera oldalán. Viszont erre nincs garancia ha elromlana.
Épen egy ilyen átalakított író 8000 Ft-tól kezdődik újként hirdetve vagy csak 1-2 alkalommal használva volt.
A másik,hogy veszel egy Liteon írót ami erre alkalmas ami 4-5-6000 Ft ha van olyan a boltokban.
EHHEZ A NETET KELL TURNOD,HOGY MELYIKKEL LEHET EZT MEGOLDANI.
Olyan írót kell vened ami túlírásra alkalmas!
Sajnos egyik sem 1 éven belüli gyártót darabok!
Pioneer tudtommal nem alkalmas túlírásra,amúgy abból már 3-4 éves modellek vannak ami ténylegesen Pioneer gyártású!
Így nem marad más lehetőséged,hogy olyan valakitól vegyél Xboxra átalakított Liteon 124B írót,illetve egy másikat mivel kettőt szeretnél akkor oda egy Samsung vagy Asus író Samsung belsővel,esetleg elfekvőben egy Sony-t.
Ezt a legtöbb ma ,holnap nyitva tartó boltokban raktáron vannak.

(#20057) TYÜTYI2006 válasza jeni (#20056) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

Nekem 1 pc-s boltban vett pioneer íróm van, amit használtam rá, de már cserére érett (apu kapja meg), 7 éves kb, 18X-os. Újat szeretnék, és hdekakastól rendelek hardvert, aki tudna ODD-t is. A poineer íróm: PIONEER DVD-RW DVR-212 .

(#20058) jeni válasza TYÜTYI2006 (#20057) üzenetére

jeni
(nagyúr)

az még az eredeti Pio.
ami 218 számmal van és afelett azok már QSI gyártmány Pio névvel.

(#20059) TYÜTYI2006 válasza jeni (#20058) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

A helyzet úgy áll, hogy hdekakastól rendelem a pc-t jövő héten. Hogy ő milyen írókat tud, azt nem tudom, csak annyit, hogy párezer ft-tól már vannak.

(#20060) jeni válasza TYÜTYI2006 (#20059) üzenetére

jeni
(nagyúr)

miért nem mész be az Orosházi boltba?
tőle vennél?

(#20061) TYÜTYI2006 válasza jeni (#20060) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

Tőle vennék, és az ország másik felén lakok. Mivel olcsóbban árul cuccokat, a ram viszont LeC-től lesz. Legfeljebb csak 1-et veszek tőle, ezt meg majd keresgélem hardveraprón.

[ Szerkesztve ]

(#20062) jeni válasza TYÜTYI2006 (#20061) üzenetére

jeni
(nagyúr)

[link] van még egy Samsung 223F és 223L a jók új az is olcsón a OLX-n Xbox átalakított

(#20063) TYÜTYI2006 válasza jeni (#20062) üzenetére

TYÜTYI2006
(tag)

Köszönöm megnézem!

(#20064) Ciccuka válasza jeni (#20048) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

SH-224DB esetén lehet még kapni nem a kínai változatot?

🏎️ 🏁

(#20065) jeni válasza Ciccuka (#20064) üzenetére

jeni
(nagyúr)

passz,de kevés az esély a Kínán kívüli gyártású írók beszerzésére

(#20066) yvsmad válasza Ciccuka (#20064) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Meg kell kérdezni az eladótól.

https://hardverapro.hu/apro/speci_irhato_cd-r_lemezek_9/friss.html

(#20067) niof

niof
(őstag)

Sziasztok!

Egy megbízható, jó minőségű, időtálló másolatok készítésére alkalmas külső DVD, esetleg Blu-Ray írót szeretnék venni, laptop mellé, ~30K-t szánok rá.

Asztaliban sosem volt kérdéses, Pio-t vagy Plextor-t használtam, ezekben nem csalódtam egyszer sem. LG és Samu felejtős, ezekkel még asztaliban voltak rossz tapasztalataim.

Legyetek szívesek ajánljatok nekem hasonló minőségű külső írókat, mivel itthon nem igazán találtam Plextort, az új Pio-kat meg nem igazán ismerem.

Kritériumok:
- USB3 csati
- Lehetőleg saját tápegység, nem USB-s segédtáp

A mérete nem igazán számít, nem hordozáshoz, csak archiváláshoz kell.
A leglényegesebb a megbízhatóság!

A jelenlegi piaci helyzetet nem igazán ismerem, ezért jó lenne, ha minél több ajánlatot adnátok! De lehetőleg olyat, amit be is lehet azért szerezni... :))

Előre is köszi a válaszokat!

"A zene a káoszból rendet teremt; a ritmus a széttartót egységbe fogja; a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja; a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti. Yehudi Menuhin

(#20068) robull5

robull5
(csendes tag)

Sziasztok. A következő kérdésem lenne.
Megírtam 7 éve az adott DVD-t TDK 16x (sötétkék) lemezt. Mindig is lassan írtam (4x) ráadásul úgy hogy más program közbe ne igen fusson, telefon ne igen legyen közelben, szóval vigyáztam. Megírta az író szépen, visszaolvastam, bekatalizáltam and so on and so on. :)
Mivel nemigen használtam a dvd-t, de évente 1x-szer mindig átpörgetem a lemezeimet, teljesen karcmentesek, pormentesek.
A lényeg nem olvasta be 2 db ilyen lemezemet a dvd meghajtóm. Igen próbáltam más meghajtóba is, de ugyanazon meghajtóm van mint 7 éve, ezzel is írtam meg anno, teljesen jó, semmi gond vele. Ami adat ezen a 2 dvd-n van pótolható, de mi van azokkal a dvd-kel amin esetleg fontos adat van és elfelejti, avagy be se olvassa.
Most úgy néz ki berakom, kerreg-kattog, pörgeti és ez ismétlődik, hagytam 2 percig semmi. Muszáj volt kivennem. Valamilyen ötlet valakitől, hogy láthassam a dvd-m tartalmát, amit a whereisit-ben látok? Köszönettel Robi

(#20069) jeni válasza robull5 (#20068) üzenetére

jeni
(nagyúr)

A Samsung optikai meghajtó ezen a téren jobb olvasó képességgel rendelkezik. Egy másik olvasóval kikéne próbálni. Talán a Pioneer lézerfejet megtisztítani.

niof
Ilyenben csak a BD író van. Pár sorral korábban írtam melyek azok.

[ Szerkesztve ]

(#20070) norbyone válasza jeni (#20069) üzenetére

norbyone
(tag)

Tudnál nekem mondani konkrét Samu ( esetleg LG ?? ) írót, ami a legjobb hibaolvasó? Legjobb ha ATA lenne.. Van egy felesleg ata foglalatom és ilyennek szánom a helyet ( 7203A van itthon ) Köszönöm...

(#20071) jeni válasza norbyone (#20070) üzenetére

jeni
(nagyúr)

IDE vagyis ATA kiadásban nincs infóm melyek a jobbak,ill. voltak a jobbak? Ma már csak használtan tudnál ilyenhez jutni.

(#20072) norbyone válasza jeni (#20071) üzenetére

norbyone
(tag)

Nekem tökéletes a használt is, ha kell vadászok eggyet :) Ha valakinek van infója, akkor kérem segítsen :)

(#20073) Ottó58 válasza norbyone (#20070) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Szia!
Régebbi íróim közül az LG 4160 és 4163 volt, ami beolvasta azon lemezeket, amiket sem a Samsung sem a NEC nem olvasott be, a Pio-ról ne is beszéljünk.

» A tisztesség ott ér véget, ahol a politika kezdődik. «

(#20074) norbyone válasza Ottó58 (#20073) üzenetére

norbyone
(tag)

Pio nagyon válogatós azt tudom tapasztalatból... Köszi az infót.

(#20075) niof válasza jeni (#20069) üzenetére

niof
(őstag)

Akkor azt hiszem nem marad más megoldás, megpróbálok ebay-ről valami külső házat + tápot venni, és egy normális Plextor írót hozzá.

Amúgy milyenek a mostani Plextor írók? Nekem anno Plextor 880sa volt, 2 éve adtam el az asztali gépemmel együtt, és valami hasomló érdekelne. Ezt a típust lehet még kapni?

"A zene a káoszból rendet teremt; a ritmus a széttartót egységbe fogja; a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja; a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti. Yehudi Menuhin

(#20076) kevin1155

kevin1155
(tag)

Üdv,
kellene egy DVD író, csak annyira hogy néha bedobok pár játékot, feltelepítem őket, meg max 1-2 filmet ráégetnék cd-re.
Tehát ilyen teljesen alap kellene.. Mit ajánlanátok?
És a mai dvd írok kompatibilisek az alaplappal? Mert a régi gépemből akartam volna átrakni a dvd írót, de rájöttem hogy kb 6-7 éves gép, és a mostani alaplapon (Asus H97M Plus) nincs olyan bemenet amibe be tudnám szúrni! :(

[Itt a toplista közül melyik a legjobb?]

(#20077) Ottó58 válasza kevin1155 (#20076) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Samsung 224DB, ha tesztelni is szeretnéd a DVD-t=Lite-On.
Asus Samsung belsős, Pio nem eredeti Pio teremék (QSI).

» A tisztesség ott ér véget, ahol a politika kezdődik. «

(#20078) robull5 válasza robull5 (#20068) üzenetére

robull5
(csendes tag)

3 különböző típusú és márkájúban íróban is megpróbáltam a lemezeket olvasni de semmi. Hát ez a videó nem érdekes ami rajta van, de amint említettem előrébb a fontosabb dokumentumok, képeket tartalmazó dvd-ket ha azokat ha így elfelejti, hú akkor nagyon pipa lennék.

(#20079) jeni válasza niof (#20075) üzenetére

jeni
(nagyúr)

nekem se olvassa be egy 2005.09.14-én megírt DVD (TDK) lemezemet a Pioneer DVR-215
ellenben egy Asus BW-12B1LT simán viszi.

(#20080) Flashget válasza jeni (#20079) üzenetére

Flashget
(félisten)

Pio írók sosem arról voltak híresek, hogy jó a hibajavító részük (samsung, liteoné viszont igen) viszont jó anyagra írt adatokat, filmeket 10 év elteltével is lehet használni. Pio 108 pl.
Pio 215 pedig csak 6 vagy 7 éves múlttal rendelkezik de azok a verbatimok is használhatóak amiket azzal írtam. Gondolom ebből is kiderült én mindig csak jó minőségi lemezt vettem PPéter ajánlásaival és nem azt néztem melyik a legolcsóbb söralátétnek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#20081) verybigboy válasza Flashget (#20080) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

... a régi szép idők, mikor 1000-el pörgött ez a téma is ...

(#20082) -szabi-

-szabi-
(őstag)

Tudja valaki milyen eltérést jelölnek a betűk?
Pio DVR-216
Pio DVR-216D
Pio DVR-216R
Pio DVR-216L

Pio DVR-217
Pio DVR-217D
Pio DVR-217F
Pio DVR-217L

üdv
szabi

(#20083) Flashget válasza -szabi- (#20082) üzenetére

Flashget
(félisten)

a D és L verziók között az volt a fő különbség, hogy a D japánon kívűlre, főleg európába szánt modell volt, míg az L (ami valójában J csak az fw után lesz L) pedig japánba szánt modell volt.
külsőben és fw-ben tértek el. De mivel a belső ugyanaz volt így crossflash után ennél is csökkentette a nagy lemez felpörgetést, DVD RAM írás lett illetve LabelFlash is. Viszont ha valaki egyszer crossflashelt nem volt visszaút.

217 valszeg ugyanez a többi betűjelzést nem tudom de gugli biztos tud válaszolni :)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#20084) -szabi- válasza Flashget (#20083) üzenetére

-szabi-
(őstag)

Gugliztam már, de ennyire sem jutottam, azért gondoltam esetleg itt valaki emlékszik még hogy volt. :)

üdv
szabi

(#20085) adamcsik

adamcsik
(aktív tag)

Üdv!
DVD írónál mi most a legjobb vétel?

(#20086) Moonwolf válasza adamcsik (#20085) üzenetére

Moonwolf
(senior tag)

Samsung 224DB-t szokták ajánlani ha újat szeretnél. Esetleg használtban is gondolkodsz?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20087) adamcsik válasza Moonwolf (#20086) üzenetére

adamcsik
(aktív tag)

Csak újban.
Ezekről vélemény: Asus DRW-24F1ST/BLK/B/AS
Samsung SH-S223B
LG GH24NS90RBBB

[ Szerkesztve ]

(#20088) Flashget válasza adamcsik (#20087) üzenetére

Flashget
(félisten)

223B-t hol veszel újonnan??

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#20089) jeni válasza adamcsik (#20087) üzenetére

jeni
(nagyúr)

új cucc de számla nélkül vagy új cucc számlásan,nem mindegy !

a 3. storno
az első az Samsung belsős (224DB)
a második meg nincs számlásan,újat találtam abból az OLX oldalon.
abból még jó a 223L és a 223F
a 4. meg más gyártott keresni.

Sony AD-7260S vagy a Pioneer DVR-215/216

(#20090) verybigboy válasza jeni (#20089) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

AD-7260 ill. Pio 215/216-ot idehaza kevesen (szinte rajtam kívül senki) nem tud adni újonnan, igaz nekem is a nagy része (még) külföldről jön.

VBB.

(#20091) jeni válasza verybigboy (#20090) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Természetesen nem bolti számlára gondoltam. Pár embernek van azért még jó íróik :U 0km és nagyon megkiméltek egyaránt.
Gyűjtögettem korábban, már nincs értelme lemezek hiányában polcon tárolgatni. Már a BD lemezek esetén sem nyerő a dolog,nincs annyi kínálat belőle ,sajnos azt is kintről kell beszerezni.

(#20092) Moonwolf válasza verybigboy (#20090) üzenetére

Moonwolf
(senior tag)

Gyűjtögeted azokat?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20093) adamcsik válasza Flashget (#20088) üzenetére

adamcsik
(aktív tag)

Én itt néztem:

http://www.cct.hu/index.php?s_samsung_22x_sata_dvdiro_dl_fekete_oem_sw_nelkul&kat=297&id=shs223bbebe

Szerintem maradok az ASUS-nál.

[ Szerkesztve ]

(#20094) -szabi- válasza verybigboy (#20090) üzenetére

-szabi-
(őstag)

Hi
Az mennyi lenne?

üdv
szabi

(#20095) Flashget válasza adamcsik (#20093) üzenetére

Flashget
(félisten)

Én nem azt venném...ez a 223B jobb író mint a 224. Az asus pedig ezt a 224-es belsejét használja, tahát a gyengébbet. Amúgy sem az asust venném akkor már, hanem a 224-t, mert az asus szarik az fw kiadásra.

Csak furcsáltam, hogy samsung 223B-t még kapni újonnan...223L írót vettem 2010 végén amit pár hét múlva már nem árultak. Ergo a 223B-nek is kb. 4 éve el kellett volna tűnnie a polcokról.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#20096) yvsmad válasza Flashget (#20095) üzenetére

yvsmad
(őstag)

A termék nincs készleten, csak bent maradt a webshop kínálatában. Ha ilyet rendelsz, 224-est fognak ajánlani helyette.

https://hardverapro.hu/apro/speci_irhato_cd-r_lemezek_9/friss.html

(#20097) jeni

jeni
(nagyúr)

223F 5240S
biztosan tudjátok ki lehet :K :U

[ Szerkesztve ]

(#20098) Flashget válasza jeni (#20097) üzenetére

Flashget
(félisten)

Vennem kellett volna vagy 20 db Optiarc 7260 írót mikor 4K volt. ;]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#20099) jeni válasza Flashget (#20098) üzenetére

jeni
(nagyúr)

én csak 2-t vettem 4200 Ft-ért abból az egyik még az öregem gépében van.

(#20100) Moonwolf válasza jeni (#20097) üzenetére

Moonwolf
(senior tag)

A két író között mik a főbb különbségek?

Egyébként tudnátok laptopba dvd írót ajánlani ami értelmesebb vagy esetleg külső dvd írót nézzek? Azokból van olyan hogy jobb mint az átlag? :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.