Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20551) davian


davian
csendes tag

Hali!

Ezt a DVD írót megvehetem vagy nem ajánlott?

Köszi!

(#20552) Moonwolf válasza Ottó58 (#20549) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Eddig meg a samu volt ajánlva, pedig akkor is volt ez a liteon. Azóta mi változott? :)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20553) bajuszatti


bajuszatti
tag

Lecseréltem a Samsung-ot erre a típusra, eddig nagyon tökéletes: [link] Eddig is volt ilyen márkájú íróm, az is bevált nekem.

(#20554) jeni


jeni
félisten

Ma már nincs jelentősége,mert tartósságra szinte egy kutya,talán inkább,hogy lesz-e a terméknek firmware támogatása későbbiekben?
Ma már olyan árban vannak megveszed ,használod,elromlik és veszel másikat míg kapható lesz még.
Ilyenkor lehet, a két év garis előnyben lenne a vásárlás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#20555) Moonwolf válasza jeni (#20554) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Akkor nem lenne rossz ötlet beszerezni egy olyan LiteOn-t tartalékba?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20556) Ottó58 válasza Moonwolf (#20552) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem változott semmi, de ha tesztelésre is szeretnéd, Lite-On.
Nálam egyformán írnak a Samuval.

...és már "meghalt" pár Samu, (tálcakidobás, nem olvas be DVD-t) de még egyik Lite-On sem ment tönkre.
Ha a Samu esetleg pl. karcos DVD-t nem olvasott be, a Lite-On még megtette.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20557) tyan


tyan
senior tag

Sajnos elhalálozott a NEC 4550A típusú íróm. Az aprón láttam használtan. Érdemes egyáltalán ilyet használtan venni, vagy inkább Sony 7200S-7261S írók környékén nézegessek használtban?

(#20558) Ottó58 válasza Ottó58 (#20556) üzenetére


Ottó58
senior tag

Most kezdte el ki-be rángatni a tálcát a Samu 223F íróm, nem sokat jósolok neki, ennek ellenére LiteOn "-ok jól bírjuk magukat". Mindegyik Samu írómnál így kezdődött a "vég".

"tyan" érdemes, ezek még NEC chippel vannak szerelve, ezután már Renesas.(5280,7280)
De ha van IDE az alaplapodon a Pio 110 környékbeli írók is nagyon jók, hiszen mos jönnek elő az annak megfelelő lemezek.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20559) tyan válasza Ottó58 (#20558) üzenetére


tyan
senior tag

A NEC és a Pio közül melyik írja meg jobb minőségben a lemezt?

(#20560) M107 válasza tyan (#20559) üzenetére


M107
addikt

:R

PIO

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20561) M107 válasza Ottó58 (#20558) üzenetére


M107
addikt

:R

Szintén csak magam tudom idézni, semmi gondom nem volt idáig a samu írókkal
Persze több tapasztalat használ a döntésben.
Amit megtanultam a lap-note-ultra book optikai meghajtói egy idő után egy kapa s.... még ha fríssited is. Ez lehet akármilyen gyártmány : Hithachi-LG-Sony-NEC stb stb.
Minőségi Infromade mides lemezt képtelenek voltak beolvasni több ilyen szerkezet optikai meghajtói.

A kis samu SE-208AB ami usb-s író gond nélkül kezeli, persze a MBI húszforintos Maxxel szar lemezeket olvassa gond nélkül mindegyik amíg tudja kiérti ezt.

UI :

SE-208AB akkora mint egy lap-ultra-note book optika meghajtó és mégis kezeli érdekes....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20562) tyan válasza M107 (#20560) üzenetére


tyan
senior tag

Egy meglévő Lite-On iHAS124A író mellé érdemes megvenni mondjuk egy Pio112 írót használtan vagy ne költsek rá, hanem inkább vegyek minőségi lemezt a Lite-Onhoz (pl. taiyo yuden mid)?

(#20563) M107 válasza tyan (#20562) üzenetére


M107
addikt

:R

Mindkettő jó író, nekem 212 és 215 el voltak igen jó tapasztalataim, amíg nem kerültek a vitrinbe.
A minőségi mid-es lemez alapkövetelmény a jó íráshoz 8az egyik alapkő az író után vagy előtte :P :B :K

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20564) M107 válasza tyan (#20562) üzenetére


M107
addikt

:R

UI:

Lite-on (IDE-s) 163S írom volt ami egy Sony klóníró csak firmware volt más és meglepően jól teljesített, kivétel Xtreme Protect és más igazán különleges lemez kivételével.
Azt én kizárólag csak samu SH-222A (IDE) sata is létezik kerülendő nagy ívből. u.a ez a modell és ugyan így hívják. Na azzal gyönyörű eredményt értem el minden lemezzel. Bár Ottó58 fórum társnak voltak bajai a samukkal nekem nem, de tiszteletben tartom a hozzászólásait és tudását is.... dönts belátásod szerint.

Sőt, ha tudsz szerezni Plextor 880Sa 891Sa írót ami szintén Lite-on klón még az is megéri és tesztképes is.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20565) Ottó58 válasza tyan (#20562) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szerintem a 109-110-111 IDE ír a legjobban-nálam.
A 216D-vel "sz@r"tapasztalatom volt.
Egyébként az átlag lemezt a NEC- és a Sony 71713S-720x-7261s-ig írja a legnormálisabban, válogatás nélkül, a minőségiben nem vagyok biztos!
Pio nem mindent szeret, habár most van CMC-s lemezem, amit a Pio 110D ,111L jobban írja, mint a Sony.
M107-nek csak annyi: nem ugyanúgy ír a 11x sorozat, mint a 21x széria. (Habár Ő ezt szerintem tudja is).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20566) tyan válasza M107 (#20564) üzenetére


tyan
senior tag

Köszi a segítséget.

(#20567) tyan válasza Ottó58 (#20565) üzenetére


tyan
senior tag

Neked is köszi a segítséget.

Van egy Lite-On iHAS124A íróm is az jól működik. Úgy döntöttem, hogy veszek hozzá minőségi lemezt, jó lesz azzal is megírva, nem veszek másik írót. Mindjárt rákeresek a fórumon, hogy milyen lemez ajánlott hozzá. :)

(#20568) M107 válasza Ottó58 (#20565) üzenetére


M107
addikt

:R

"M107-nek csak annyi: nem ugyanúgy ír a 11x sorozat, mint a 21x széria. (Habár Ő ezt szerintem tudja is)."

- 1.. (IDE)
- 2.. (SATA)
- max 2-5% eltérés ha van a IDE-Sata között
- Abban igazat kell adnom, hogy sokan még mindig az IDE-s írókat tartják etalonnak.

Számít az oprendszer winxp SP3, No internet minőségi IDE és Sata vezérlő az alaplapon 4GB memória 2 GHZ proci, tök alap HDD 5900 rpm is megfelel minőségi sata kábel és minőségi táp pl CTG sorozat 400-450-500.
A fő gépről vírusellenőrzés után átjuttatni pl pendrive-on az anyagot.
Megfelelő firmwares író és jó lemez MID.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20569) M107 válasza M107 (#20568) üzenetére


M107
addikt

:R

UI:

Tehát egy jó másodlagos gép, ami csak erre a célra van előkészítve és feltelepítve. Internet nélkül !
Saját UAE-s verbatim lemezeim Win 10 X64 főgépemen más nincs tehát nincs külön íráscélra összeállított gépem tökéletesen írom.

De ugye az UAE az UAE, a többi speci lemezem benn a vitrinbe soha nem írom ki dísznek jó helyen van .

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20570) Ottó58 válasza M107 (#20569) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én pedig egy IDE alaplappal szerelt Intel1155-ös gépet XP-vel, az IDE íróim használatára állítottam be.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20571) M107 válasza Ottó58 (#20570) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem is csalódtam benned :B :K

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20572) randras


randras
veterán

Sziasztok,

vettem eMag-ról egy Asus SDRW-08D2S-U LITE típusú csodát, mert semmi DVD olvasó eszköz nincs már itthon egy ideje és ez már okozott néhányszor kényelmetlenséget, gondoltam ha már akciós, jó lesz ez.

Hát finoman szólva sem vagyok elégedett vele, az az egy szem gomb ami rajta van lötyög, alapból elég gagyi az egész, 2 USB portos Y kábelért sem rajongok, nem néztem ennek utána előre, de ami a legnagyobb gond vele, hogy pl. már a saját gyári lemezét betéve is eszméletlen hangosra pörög fel az elején néhány másodpercre.

Ez utóbbi normális? Minden külső DVD író 2 USB portot igényel? Nem tudom mennyi időm van még ezt visszaküldeni, de ha van még, élnék vele, erre az esetre helyette mit ajánlanátok?

:R

(#20573) Killer01


Killer01
őstag

Sziasztok,
döglődik az Optiarc AD-7173S íróm (mondjuk nem mai gyerek), mit érdemes venni helyette? Sima és duplarétegű dvd írásra szoktam használni. Vagy nézzek inkább usb-s külsőt?

Kösz,K

(#20574) demars válasza randras (#20572) üzenetére


demars
addikt

De jó, hogy írtad ezt... Én is szemezgettem ezzel az asussal...
Visszaküldted? Mi lesz helyette? Aquanal nézelődök, de a tápellátásról nem sokat írnak. Egyiknél írja, hogy nincs szükség adapterre... de az 32k mire ideérne.. Annyit nem ér meg nekem!
Sztem lesz egy LG...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#20575) randras válasza demars (#20574) üzenetére


randras
veterán

Vissza, de nem tudom még. De ilyet ne vegyél.

(#20576) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, hogy honnan tudnék Phanteks Enthoo Pro hófehér házhoz színben menő belső optikai drive-ot beszerezni?!Tehát vagy dvd írót vagy blue-ray irót?!Lehet használt is itt apróban nem igazán találtam és a nagy webshopokban sem csak feketéket!
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20577) plman válasza dime27 (#20576) üzenetére


plman
tag

Tavaly valamikor az unokanővérem szintén fehér házába kerestünk dvd írót, ahogy néztük a kínálatokat csak a Samsung kínálatában van fehér előlapú dvd író a hazai piacon. (Legalábbis akor csak ezt találtuk). Bár igazából az se hófehér, hanem inkább bézsnek vagy törtfehérnek mondanám.
blu-ray iró meg nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán fehér előlappal. Tényleg hófehér meghajtót esetleg használtan itt az aprón de ugye mivel az használt lehet, hogy már kicsit bekoszolódhatott is az előlapja. Esetleg valahol külföldi webáruházban lehet, hogy van azt nem néztük.

[ Szerkesztve ]

(#20578) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! LiteOn iHas124-nél mi a különbség a 14 és a 19b között? :R

(#20579) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok.

Ma már a sokadik lemez halála után biztosra veszem, hogy megdöglött a dvd íróm. mert vagy 10 lemezt rontott el 34-35%nál :(

Így most elgondolkodtam, hogy mit vegyek helyette.
Még vacilálok, hogy van-e értelme egy BD írónak, de ha úgy döntenék hogy nincs és maradok csak DVD írónál, akkor mi most a legjobb minőségű?

Köszönöm szépen.

(másik kérdés, hogy létezik-e szálcsiszolt alu előlapú dvd író?)

Köszi

(#20580) hypno skate válasza Songo (#20579) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ne vacillálj. A belső optikai meghajtók 4-5 ezer forintba kerülnek és nagyjából egyforma a minőségük.
Bár én külső írót vennék, mert sokkal rugalmasabban használható.

Létezik ezüst szinű író. Viszont azért a 4 ezer forintért szálcsiszolt alumíniumot ne várj. Inkább alu hatású műanyagot.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#20581) yvsmad


yvsmad
őstag

SATA buszos alaplapra szeretnék egy IDE-s Plextor CD-írót rákötni. Vettem már kétféle átalakítót is.
Egy másik régi DVD íróval tökéletesen működnek az átalakítók de a Plextorral a következő a probléma:
-A BIOS felismeri az írót.
-Bootolni tudok az íróról.
-Az alaplap szoftvere is látja az írót, lásd a lenti képet.
-A Windows nem látja az írót, nem jön fel sem az Eszközkezelőben, sem a Felügyeleti eszközök / Számítógép-kezelés / Lemezkezelésben. Így nem tudok hozzá kézzel betűjelet rendelni sem.
A hardverváltozások keresése nem hozott eredményt, a kézi hardverkeresés meg csak vezeték nélküli eszközökre vonatkozik.
Mi a probléma, hogyan vehetném rá a Wint, hogy kezelje a Plextort?
2-féle Win is van a gépen (Win7 32bit és Win10 64bit), mindegyikkel ugyanaz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#20582) yvsmad válasza dime27 (#20576) üzenetére


yvsmad
őstag

Ilyen előlap kell nektek, mint a lenti képen. Emögé bármilyen színű írót berakhattok.
Ez most éppen bézs színű, de ha nem találtok fehéret, akkor le kell fújni egy ilyet fehérre és kész.
Az író meg ne szép legyen, hanem jó. ;)

(#20583) Songo válasza hypno skate (#20580) üzenetére


Songo
senior tag

A külső mellett tettük le a voksunkat.
Valami csinos designos darabot tudtok mondani amiért nem gáz ha kinn marad az asztalon? :)

(#20584) jeni válasza Songo (#20583) üzenetére


jeni
félisten

Szia!

DVD esetén Külső írókból kétféle van.
1. Slim méretű vagyis noti meghajtó mechanika van benne. Kicsi,könnyű de nem strappa cucc.
2. Normál PC-be való rendes író egy külső 5,25 házba bújtatva. Stabil,de nagy darab.

Az aprón keresve tudsz találni külső SLIM író-t olcsón.
PC boltokban 5-8000Ft között mozog az ára.

(#20585) Songo válasza jeni (#20584) üzenetére


Songo
senior tag

Nagyon kevés évi 8-10 lemezre kell író így inkább a design a cél :) láttam egy (sajnos már kifutott) samsung modellt ami szálcsiszolt alu hatású. van valami hasonló esetleg manapság?

(#20586) randras


randras
veterán

Van valakinek LG GP57EB40/LG GP57ES40, vagy Samsung SE-B18AB/RSSD külső meghajtója?

Egy Asus SDRW-08D2S-U LITE-ot vettem legutóbb, ami elég gagyi volt és hangos, szóval visszaküldtem. Olyat szeretnék, ami halk, nem szükséges hozzá Y USB kábel, és nem a legbóvlibb ujjlenyomatot és karcot gyűjtő biliműanyagból van...

Ha valakinek van a fenti kettő (három) közül bármelyik, vagy tartosságban valamelyik márka jobb és ez általánosan ismert itt, várom a javaslatokat, mert a Samsung +3.5K, és jobban is tetszik, az LG-nél viszont külön feature a halk működés...

:R

(#20587) jeni válasza randras (#20586) üzenetére


jeni
félisten

Az edigitalban megrendelve elvileg kitudod próbálni,viszel egy laptopot és mehet a próba.
A Best-Byte boltban olcsóbb közel 2000Ft-al.
PC-land raktáron
PC-Planet a legolcsóbb

veszel egy jófajta noti írót és hozzá az Iponból külső USB 3.0 fémházat.

teszteket kéne keresni

(#20588) randras válasza jeni (#20587) üzenetére


randras
veterán

Ki lehet persze, most az eMag-nál is működött hogy 2 hónap 2 nap múlva visszakaptam a pénzem... Teszteket olvastam, egyiksem szar állítólag, de konkrét tapasztalat kellene.

(#20589) Taru


Taru
tag

Sziasztok!

DVD irót vennék, lehetőleg valamivel tartósabbat mivel amik eddig voltak azok kb pár hónappal a gari után tönkre mentek (most egy LG van ami olvas is meg ír is, de asztali DVD olvasó már nem olvassa vissza amit kiírt, laptop is nehézkesen (látja mi van ott de nem mindig tudja megnyitni, ha sikerül és laptoppal átmásolom ugyanarra a lemezre akkor megy mindenhol)).

Ezt a kettőt nézem most de nehezen tudok dönteni:
Samsung SH-224FB/BEBE

Lite-on iHAS124-14

A Lite-on ellen szól, hogy sehol se találom 2 év garival, és a Samu mellett, hogy 2 év gari, nagyobb az átmeneti tárhely, ráadásul 8x az RW dvd írás (ami fontos, bár lehet nem érzékelhető külömbség, hiszen mielőtt kiírom a filmeket teszt lemezt írok RW-re (megszokás mivel a régi lejátszó nagyon válogatós volt)). A 2 év gari elég erős pont, de lehet értelmetlen (ha a Lite-on tovább húzza 1 év gari ellenére akkor mindegy, hogy a másikank 2 van).

Aránylag olcsó lemezeket használok mivel nem létfontosságú adatokat írok ki ellenben sok DVDre van szükségem, így gazdaságosan oldom meg (külföldi TV sorozatok felirattal nyelvgyakorlásra, illetve mentem a VHS gyűjteményünket DVDre), így egy kicsit strapabíróbb írót keresnék.

A Lite-onról mindig azt hallom, hogy jó és megbízható, Samuról alig valamit tudok, mintha lett volna anno egy Samu ami tönkre ment, de nem emlékszem meddig bírta (talán tovább mint a mostani LG illetve tuti tovább mint az előtte lévő Asus).

Melyik éri meg jobban? Gondolkozom azon is, hogy mindkettő legyen, másoláshoz úgyse ártana, de addig is jó lenne eldönteni melyik bírja jobban a terhelést.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

Taru

[ Szerkesztve ]

(#20590) yvsmad válasza Taru (#20589) üzenetére


yvsmad
őstag

A mostani Samuk sokkal jobbak, mint a 10 évvel ezelőttiek, nyugodtan vedd meg azt.

(#20591) yvsmad válasza yvsmad (#20581) üzenetére


yvsmad
őstag

Vettem egy USB-IDE átalakítót, ilyen van a külső USB-s házakba is beépítve, azzal szoktak menni az írók. Ezzel a Lemezkezelés már látja a meghajtót, de HDD-nek érzékeli és mindenáron inicializálni akarja. Hogyan lehetne rábeszélni, hogy CD-írónak lássa?

(#20592) yvsmad válasza yvsmad (#20591) üzenetére


yvsmad
őstag

Na, ez gyorsan megoldódott: átdugtam egy másik USB portba és rögtön működik.
Hogy mi a különbség a gép hátulján lévő egyforma aljzatok között... :F

(#20593) Ottó58 válasza Taru (#20589) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én minőségibb darabnak tartom a Lite-On írót.
Nálam már "meghalt" egy-két Samu, de Lite-On még egy sem. A jelenleg használatban lévő 223F is kiadja a tálcát, de sokszor vissza is húzza, mielőtt betenném a lemezt. Samu betegség, ki-be tologatta a régebbi íróm is (2db), egy idő után már nem is működtek.
Én Lite-On-t vennék.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20594) Taru


Taru
tag

Mindkettőtöknek köszi a választ. :R Egyenlőre megvettem a Samut. Érdekes egy darab, próba íráskor már kiselejtezett 2 lemezt (még a laptopban ellenőrzöm, hogy tényleg hibásak-e vagy csak neki nem tetszik), illetve íráskor a közepe táján kidobja a lemezt majd vissza húzza. :F Végül csak megírta, de nem tudom használi az SRT-t a lejátszóba (ami poénos mert tegnap kiírtam ugyanezt az SRT-t a laptopon és azt használta az asztali lejátszó. Nem tudom mi változott tegnap óta, szerintem semmi de még holnap kisérletezem).

100%, hogy lesz ebből még egy Lite-on is, de futok vele még egy kört hátha van valahol 2 év garival (ha nincs akkor nincs, akkor 1-el is jó lesz).

(#20595) yvsmad válasza Taru (#20594) üzenetére


yvsmad
őstag

Most vidd vissza gyorsan a Samut, 2 napon belül a bolt kicseréli.
Lehet, hogy hibás darabot fogtál ki.

(#20596) demars válasza Taru (#20594) üzenetére


demars
addikt

Osztom az előttem szóló véleményét! Vidd vissza, és hozz ki egy Lite on-t... :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#20597) Taru


Taru
tag

No, kisérleteztem még. Nérót utálja (érdekes ezt mostanság mindegyik utálja, az LG is utálta és a laptop se rajong érte), ImageBurnnel jobban megy (bár az utolsó 3 működő írás már CDBurnerXP-vel ment, valahogy azzal gyorsabb), így már 5 SRTből 3 ment. A maradék 2 is ment a gépen és laptopon csak az asztalin nem. Átmentettem Subtitle Workshoppal (hátha) és most az is megy, igaz lecseréltem a lemezt egy vadi újra, hátha van vele valami, és úgy tűnik tényleg (pedig a tegnapira a laptop se panaszkodik meg a Samu se, de ezekszerint van vele valami). Finnyás darab, de úgy tűnik érdemes megtartani, mert nagyon jól szűri a hibákat. A másik 2 lemez amit kidobott, hogy rossz meg tényleg rossz. Az egyiket megpróbáltam az asztalival formatálni és belefagytam (30 perc volt amig kiszedtem belőle, és csak úgy sikerült ha az áramkábelt kihúztam 1 percre vagy nem tudott kilépni a formatálásból).

Mondjuk legalább mindig tudni fogom, ha rossz a lemez. Azért lesz mellé egy Lite-on is, hátha az nem ilyen válogatós. Mindenesetre figyelem még, hogy mit csinál, ma éjjel még lemegy pár teszt kör és ha megy akkor marad. A lemezt még mindig szereti kidobálni írás előtt, ezt nem tudom miért csinálja, de vissza húzza és megírja utána (hibát ilyenkor nem ír ki, csak kidobja és kb 2-3 másodperc után magától behúzza és folytatja az írást (a program mintha észre se venné megy tovább, persze nem ír, de nem panaszkodik)).

[ Szerkesztve ]

(#20598) Ottó58 válasza Taru (#20594) üzenetére


Ottó58
senior tag

A Lite-on még tesztképes is!
Tesztelheted a DVD-t.
Nem tudom, miért favorizálják annyira a Samut, nem tartom jó írónak, bizonyos lemezt igaz szépen ír, de nálam az Optiarc jön be, nem válogat, minden lemezt normálisan megír!

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20599) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Kezd elfáradni szeretett LG íróm, és lassan szeretnék helyette valami újat.
Melyiket ajánlanátok az alábbi kettő közül, és miért?
Asus DRW-24F1MT: 3990.-Ft
Lite-on iHAS124-14: 6000.-Ft
Az Asus milyen gyártmányú írót rejt?
A válaszokat előre is köszönöm :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#20600) yvsmad válasza Taru (#20597) üzenetére


yvsmad
őstag

És hány felesleges lemezedet tervezed még elrontani a Samuval, vagy úgy megírni, hogy határeset, de 1 év múlva kuka? Ezért kár fenntartani egy rossz írót.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.