Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20201) Ottó58 válasza turorudi (#20199) üzenetére


Ottó58
senior tag

712A és nem használom.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20202) yvsmad válasza turorudi (#20199) üzenetére


yvsmad
őstag

Nálam van egy Premium 2 és egy 712A, egy 716A-t meg most adtam el, mindhárom hibátlan.
Újat nem kapsz ilyen minőségben, a maiaknál a gyors adatkiírás a lényeg.

(#20203) turorudi válasza yvsmad (#20202) üzenetére


turorudi
aktív tag

És milyen portra kötöd rá?

(#20204) yvsmad válasza turorudi (#20203) üzenetére


yvsmad
őstag

Az én gépemben még van egy IDE port, amire 2 eszközt rá tudok kötni. De egy USB bemenetes külső házzal bármelyik gép fogadni tudja.

(#20205) turorudi válasza yvsmad (#20204) üzenetére


turorudi
aktív tag

És hol lehet IDE 5,25-ös fekvő külső házat venni optikai meghajtó számára?

(#20206) dozó válasza turorudi (#20205) üzenetére


dozó
tag

[külső ház], és egy olcsóbb megoldás [link]

[ Szerkesztve ]

(#20207) yvsmad válasza dozó (#20206) üzenetére


yvsmad
őstag

A belinkelt házban nem sok optikai meghajtó fér el.

(#20208) dozó válasza yvsmad (#20207) üzenetére


dozó
tag

1 db. elfér, de ha nem ilyenre gondoltatok elnézést kérek.

(#20209) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! tudtok olyan DVD/CD író/olvasót ajánlani ami normális sebességgel tud írni, lehetőleg strapabíró legyen(ne menjen tönkre kb 1hónap alatt) dupla rétegű lemezt is írjon lehetőleg! Fekete színű legyen és SATA-s és halkan működjön! Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#20210) yvsmad válasza dozó (#20208) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez HDD ház, ebben nem fér el egy régi Plextor író.

(#20211) dozó válasza yvsmad (#20210) üzenetére


dozó
tag

Tévedsz, ilyet használok itthon HDD is tehető bele, de ez egy 5,25 ház SATA és IDE meghajtó is tehető bele.

LC Power külső ház CD-ROM és DVD-ROM-ok házaként. 5,25" kialakítás. Fekete színű. A ház anyaga alumínium. 40 mm hűrő ventilátor.

Típus: Külső ház
Csatlakozó: USB 2.0
Kialakítás: 5,25"
Használható: CD-ROM, DVD-ROM házaként
Hűtés: Aktív
Ventilátor méret: 40 mm
Ház anyaga: alumínium

Szín: Fekete

(#20212) jeni válasza yvsmad (#20210) üzenetére


jeni
félisten

pont ilyenem van itthon
tutira belefér,mert optikai meghajtóra van kialakítva.

mivel az optikai meghajtók méreteik is változtak az utóbbi időkben,ez csak annyiban jelent változást,hogy az újabbak rövidebbek lettek.tehát több hely maradt oda bent.

(#20213) yvsmad válasza dozó (#20211) üzenetére


yvsmad
őstag

A képen elég laposnak látszik, de ha 40 mm venti van a végében, akkor biztosan jó lesz.
A nagyított képen látom, hogy nem is HDD van ráírva, hanem CD/DVD.

[ Szerkesztve ]

(#20214) jeni válasza yvsmad (#20213) üzenetére


jeni
félisten

még a Blu-Ray író is betehető.
magyarán az összes legyártót optikai egységek betehetőek. Ugyanis IDE és Sata átalakító kábel is van benne ami egy panelhoz csatlakozik.

(#20215) yvsmad válasza jeni (#20214) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor ez pont jó lesz Nyozonak.

(#20216) turorudi válasza yvsmad (#20215) üzenetére


turorudi
aktív tag

Én inkább mai írót szeretnék, ami Plextor képességekkel rendelkezik. 20 év alatt már annyit berheltem scsi-vel, külső dobozokkal, csatlakozó átalakításokkal, hogy nem akarok ebbe még egyszer beleesni. Egy normális, profi belső optikai meghajtót szeretnék, ami nagy sebességen is relatíve zajtalanul fut, pontosan grabbel és pontosan ír. És nem Samsung és LG (belsejét tekintve sem más márkával).

(#20217) jeni válasza turorudi (#20216) üzenetére


jeni
félisten

nem sok választásod maradt:rossz döntés de ezt szeretnéd.
Liteon

(#20218) turorudi válasza jeni (#20217) üzenetére


turorudi
aktív tag

Itt konkrétan melyiket ajánlod? (nekem egy találati lista jelenik meg az összes forgalmazott ODD-vel)

(#20219) idegen lény válasza turorudi (#20216) üzenetére


idegen lény
őstag

De miért nem jó Neked a Samsung és az LG?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#20220) jeni válasza turorudi (#20218) üzenetére


jeni
félisten

Samsung a másik ami picivel drágább az a dobozos,RETAIL,azt csak akkor érdemes megvenni ha adnak hozzá tartalék előlapot,CD/DVD író progit,esetleg sata kábelt.
elvileg benne van a csomagban:
Kellemes csalódás volt, mert árához képest kaptam egy fehér és egy ezüst előlapot is. A doboz tartalmazott még egy SATA kábelt ami pont jól jött.

[ Szerkesztve ]

(#20221) Ottó58 válasza turorudi (#20216) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Én inkább mai írót szeretnék, ami Plextor képességekkel rendelkezik" - hol Lite-On, hol Pioneer, vagy Optiarc belsőt kaptak.
A Samsung elég jól olvas és halkabban, mint a Lite-On, ami szinte fel akar szállni. Mindkettő lassabban olvas és ír, mint az Optiarc írók. De az Optiarc "szebben" írja a lemezeket, mint a többi, de előbb megakad a hibáknál.
Tehát, mint nálam is legalább kétféle író van a gépben, (per-pill. 4db.) attól függ, mit szeretnék csinálni.
"profi belső optikai meghajtót szeretnék, ami nagy sebességen is relatíve zajtalanul fut, pontosan grabbel és pontosan ír." - ez nem vonatkozik a mai írókra.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20222) turorudi válasza idegen lény (#20219) üzenetére


turorudi
aktív tag

Mert azok vannak most, és nem felelnek meg az igényeimnek (fentebb többször kifejtettem már részletesebben).

(#20223) jeni válasza turorudi (#20222) üzenetére


jeni
félisten

Liteonnal sem jársz jobban. :K
Mik vannak a gépedben pontosan? :F
Profi belső írót? Na az melyik is akar lenni? :Y
Talán régebbi használt írókra gondolsz? Pioneer-Sony--Plextor(saját gyártásúak)?
Pioneer-Sony új írókat nagyítóval kell keresned!
Egy két darab van a gyűjtőknek de azt megvenni csak vastagabb pénztárcával lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#20224) yvsmad válasza turorudi (#20216) üzenetére


yvsmad
őstag

Na, ilyen írót nem gyártanak már. Mint ahogy metal kazettát sem tudsz venni boltból újonnan.
Ez a technika kifutóban van, az egykori gyártók átadták a terepet a kínai és koreai utánzóknak.

(#20225) idegen lény válasza yvsmad (#20224) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor érdemesebb inkább Blue Ray írót venni? Hiszen az még új technológia.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#20226) yvsmad válasza idegen lény (#20225) üzenetére


yvsmad
őstag

Blu-ray lemezhez igen, audio CD-hez nem.

(#20227) idegen lény válasza yvsmad (#20226) üzenetére


idegen lény
őstag

A zenei CD-ket nem játssza le?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#20228) yvsmad válasza idegen lény (#20227) üzenetére


yvsmad
őstag

De, lejátszáshoz használható. Csak audio CD írásra van sokkal jobb is.

(#20229) idegen lény válasza yvsmad (#20228) üzenetére


idegen lény
őstag

De ki ír még manapság CD-t, DVD-t, és minek? Fölmásolják a gépre a zenéket vagy a játékokat, és kész. Csak erre kell a DVD-író. Hogy a játéklemezeket föl lehessen másolni a gépre. Vagy rosszul tudom?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#20230) yvsmad válasza idegen lény (#20229) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha nem akarsz írni, akkor tökmindegy, hogy mit veszel. Egy 500 Ft-os használt DVD-ROM is megteszi, csak működjön.

(#20231) idegen lény válasza yvsmad (#20230) üzenetére


idegen lény
őstag

(#20232) jeni válasza idegen lény (#20229) üzenetére

:R

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#20232) jeni válasza idegen lény (#20229) üzenetére


jeni
félisten

fehér DVD olvasó fekete DVD olvasó

itt az a lényeg,hogy egy DVD olvasót kevésbé éri meg megvenni ,mint a DVD írót.

(#20233) kevin1155


kevin1155
tag

Sziasztok.
Az lenne a gondom, hogy vettem egy optikai meghajtót (Samsung SH224DB) és beszereltem, bekötöttem a sata kábelt a helyére, és elindítom, villan eggyet, berakok egy dvd-t oké, hallom hogy felpörög, de mégse jelzi a gép hogy történne valami. a "SZÁMÍTOGÉP" be is néztem és nem ír ki semmit, hogy benn lenne valami cd.
Ötletek?

(#20234) jeni válasza kevin1155 (#20233) üzenetére


jeni
félisten

tegyél bele másik 4-t ha azokkal is gond van akkor DVD író a rossz
esetleg a sata kábelt cseréld fel,bár az IKON megjelenik akkor inkább olvasási hiba vagy a lemez rossz

(#20235) yvsmad válasza kevin1155 (#20233) üzenetére


yvsmad
őstag

Ne csak a tápkábelt kösd be, hanem a SATÁ-t is.
Pont ugyanilyen gondja volt pár hónapja egy másik fórumtársunknak.
Az író áramot kap és a lemezt is felismeri, de SATA kábel nélkül nincs adatávitel a gép felé.

(#20236) jeni válasza jeni (#20234) üzenetére


jeni
félisten

pontosabban kéne megírnod mi is történik a gépeden?
a táp kábel bedugása az még csak arra utal,hogy a tálca ki be csukódik,működik.
ha megjelenik a számítógép menüben és a rendszereszközökben a DVD író és annak típusa akkor a sata kábel rendben van,helyén van.
de ha nincs akkor teljesen tövig,kattanásig nyomd be a SATA kábelt még az alaplapon is.lehetőleg olyan SATA kábelt használj amin van fémrögzítő kapocs. (kioldás ellen véd).

[ Szerkesztve ]

(#20237) kevin1155


kevin1155
tag

Nah, a SATA kábel az nincs bedugva. De nem is kaptam hozzá.
Azt külön kell vennem, vagy azt mihez kellett volna kapnom? O.o

(#20238) yvsmad válasza kevin1155 (#20237) üzenetére


yvsmad
őstag

Alaplaphoz szoktak adni annyi SATA kábelt, ahány csatlakozó van rajta. De külön is lehet kapni.

(#20239) kevin1155


kevin1155
tag

Várjunk... fordítva van. nekem a SATA van meg.. legalábbis az SSD és a HDD ahoz van bekötve, ha jól tudom az a sata, és ezt is csak a satába kötöttem.
Akkor a másik az ami a tápból jön, vagy a másikot mit kell bekötni?

(#20240) kevin1155


kevin1155
tag

KÉP <-- itt látható hogy kettő bemenet van, és ebből nekem csak egy van bekötve. A másikot mit kellene oda kötnöm?

(#20241) blattida válasza kevin1155 (#20240) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a tápcsatlakozó. Oda kell kötnöd a tápkábelt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#20242) jeni válasza kevin1155 (#20240) üzenetére


jeni
félisten

ilyent keress ez a tápegységből kijövő 1xSATA tápkábel,a fehér a 4 pontos az a régebbi MOLEX kábel


amit belinkeltem az egy átalakító,bővítő kábel ha nincs elegendő SATA tápkábeled a tápegység kijövő kábel korbácsain.

ha ilyen tápod van akkor a jelzett átalakító kell hozzá.

ha pedig újabb modell akkor azokon rendszerint 5db 1xSATA tápkábel szokott 1 kábelen lógni egymás után rákötve,olykor 2 kábelen is ki vannak vannak építve.

ez meg egy bontható tápegység kábeleik

ez egy HDD de itt is ugyanazok a bekötési szabályok érvényesek!

kábel csatlakozó típusok:

blattida

a tápcsatlakozó hiánya nélkül még a TÁLCÁT sem tudta volna kinyitni,nem hogy még berakni egy lemezt,talán az előlapján található kis lyukon keresztül a zárat tudta volna kioldani,de akkor sem pörgött volna és a LED sem jelzett volna. Itt inkább az van,hogy a számítógépen belépve nem jelent meg az optikai meghajtó vagyis a SATA kábel nem is volt bedugva.

ha pedig nem megy akkor a szomszédodat kérd meg erre.

[ Szerkesztve ]

(#20243) kevin1155


kevin1155
tag

Köszönöm a sok segítséget.
Szétszedtem a gépet, átnézegettem mi honnan hova megy, és a tápegységből jövő kábel be volt kötve, de amit az alaplaphoz kellet volna kötnöm SATA kábel az nem volt bekötve. Holnap veszek egyet, és szerintem működni fog.
(csak 2-db ot adtak és van hdd-m és ssd-m is szóval kell egyet beszereznem)

Amúgy annak van valami megnevezése vagy csak simán sata kábel ?

Tehát remélem ha veszek egy kábelt, bekötöm és már menni fog.
Csak az zavart össze, hogy felkapcsoltam a gépet és pityogott a meghajtó meg ki is lehetett nyitni mondom a bekötéssel biztos nincs gond akkor :D hát mégis volt.

Még 1x köszi!

(#20244) kevin1155 válasza jeni (#20242) üzenetére


kevin1155
tag

Igen, újabb fajta tápom van (az a megoldás van amit írtál hogy egymás alatt kb 5 sata kábel), köszi a segítséget így már értem. Tehát ugyan az a művelet mint az SSDmnél és a HDDmnél! :)

(táp: Fortron FSP Raider 550)

[ Szerkesztve ]

(#20245) jeni válasza kevin1155 (#20243) üzenetére


jeni
félisten

bármely boltba bemész mindenhol azonos a megnevezése
elég annyit mondani sata kábel,az más kérdés,hogy 90' vagy laposat kérsz de legyen rajta fémzáró retesz.

ez 90' elhajlású de nincs rajta fémretesz

ezen az egyik oldalon 90'.ban van kialakítva ,általában ez a fele kerül az optikai meghajtóra
az alaplapra a sima egyenes oldala kerül,így a másik csatlakozó ami alapon van nem kerül takarásba

[ Szerkesztve ]

(#20246) Piftuka válasza Ottó58 (#20221) üzenetére


Piftuka
veterán

"hol Lite-On, hol Pioneer, vagy Optiarc belsőt kaptak.[..]Tehát, mint nálam is legalább kétféle író van a gépben, (per-pill. 4db.) attól függ, mit szeretnék csinálni."

Érdekes amit írsz. Én mindig úgy tudtam, hogy a Lite-On silány minőségű, "kínai gagyi". Ezek szerint mégis minőségi író?

Azért is kérdezem, mert hasonló dilemma előtt állok, mint Turorudi.

Ugyanis sajnos időközben nem leltem megoldástkorábban ismertetett problémára, és a SONY Optiarc AD-7260S íróm továbbra sem hajlandó DVD lemezeket megírni!

A kérdés az, hogy egy jó DVD íróval járok jobban, vagy egy Pioneer BDR-209DBK íróval!? :F

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#20247) kevin1155 válasza jeni (#20245) üzenetére


kevin1155
tag

Köszi szépen!
Sokat segítettél! :)

(#20248) verybigboy válasza Piftuka (#20246) üzenetére


verybigboy
senior tag

Jó DVD írót DVD íráshoz, Jó BR írót BR íráshoz!!!

Mindent lehet persze (mint a trianoni csapattal) csak hát az eredmények kétségesek!

Kérdés mi a cél és mik a lehetőségek.

Re: LiteOn, írásra nem venném, lemez írásra sokkal jobb opciók vannak, persze nem a boltok polcain hanem pl. hardveraprón. Sokkal-sokkal jobb írót kaphatsz használtan mint amit a boltban megveszel ... persze itt kanyarodok vissza a kérdéshez, mi az amit szeretnél? "Egy írót" akkor bemész az üzletbe és kérsz egyet ... ott vagy rosszat, vagy még rosszabbat kapsz, NINCS alternatíva. Jó írót boltban már nem kapsz, nincs!!!

(#20249) jeni válasza Piftuka (#20246) üzenetére


jeni
félisten

egy jó DVD író =Samsung 224 más nem nagyon van kínálatban.
vagy egy jó fajta DVD író használtan=Pioneer DVR-215/216,Sony AD-7260S (ezt félve mertem ide írni-mivel ez romlott el neked)
bár nem tudom,hogy a Sony AD7260S ténylegesen rossz-e?
Feltehetőleg igen,gondolom ezt az írót beetted egy másik gépbe és ott sem volt jó.
Ha nem gond 20000 Ft-s SZÁMLA akkor a Pioneer BDR-209EBK. Viszont van egy gond azzal.
SEHOL SEM KAPHATÓ MÁR!
Ebyaon is ha van akkor 30000 Ft felett lesz az ára.
Ha mégis Blu-Ray írót szeretnél akkor érdemesebb megvenni a Liteon belsős Teac BD-W512GSA ami még kapható és jól ír,főleg,hogy még teszt képes mellette.

[ Szerkesztve ]

(#20250) yvsmad válasza jeni (#20249) üzenetére


yvsmad
őstag

Erre gondoltál? Link
Ha tudom, hogy ennyire kapós, veszek belőle egy tucattal és eladom 30 ropiért. :D
Az EBK tud 3 és 4 rétegű BDXL lemezt is írni, de minek???

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.