Hirdetés

2021. március 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#20501) spe88 válasza batagy (#20499) üzenetére

spe88
aktív tag

De mi volt rá neked az eljárás? Egy olvasó és szépen lassan?

Mert az tuti nem vállalom be, egy lemez kb míg felmegy sztem van vagy félóra, nem szeretnék ezzel foglalkozni 400?? órát! :D

Valahogy be kell szerelnem több olvasót egyszerre!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#20503) spe88 válasza #87213056 (#20502) üzenetére

spe88
aktív tag

Igazából elég lassan olvassák a lemezeket az olvasók, főleg ha régi a lemez, szóval abban van igazság hogy barmilyet vehetek, mert mindegyik szr... Viszont miért ne vehetnék több olvasót? Úgyis viszi a hdd azt az 5x 1-2 MB/s-et simán... A rendszer meg csak nem adja meg magát ettol vagy azt mondod hogy igen?

[ Szerkesztve ]

(#20504) batagy válasza spe88 (#20501) üzenetére

batagy
őstag

Amikor a vinyóra másolást csináltam 2014 közepén, akkor még 2 db DVD író volt a gépemben, mindkettő régi Pioneer IDE csatis DVR-110D, IDE-SATA adapterrel a SATA portokra dugva.

Visszanéztem az élet rendberakós naplómat, a 200 db DVD-t másfél hónap alatt másoltam át. Napi 5-10 db lehetett az átlag, nyilván olyan is nap is előfordulhatott, mikor egyet sem.

Villista-val értek egyet, kettőnél több olvasóval csak rosszabb lesz. Egyrészt tényleg belassul tőle a gép, nemcsak a vinyó sebessége számít, valahogy a proci használat is megnövekszik. A HDD könnyen is töredezik, főleg ha NTFS-re másolsz. Másrészt nem is maga a másolás a fárasztó, hanem a logisztika, ki-be pakolgatni a lemezeket, ellenőrizni hogy jól átmásolta-e. Nekem a két olvasóval is gyakran összezavarodtam, nem tudtam követni hogy most melyik fejezte már be éppen, vagy még el se kezdtem.

Én azt mondom 1 db olvasóval a legjobb. Vagy pedig ha többet használsz, írd fel hogy melyik olvasó éppen hol tart..... :U

Egyébként nekem az egyik DVD író meg is makkant a vége felé, elromlott.

Azóta kivettem mindkét írót belőle, és a két Pio DVR-110D helyett 1 db natív SATA-s Samsung SH-224BB van benne.

Szóval kitartás! :D

(#20505) Ottó58

Ottó58
senior tag

Az előzőekhez:
Két éve, tavasszal több 100 db cd-t, DVD-t másoltam át és írtam újra.
Olvasásra a Sony 72xx valamennyi SATA-s írója gyorsan másolta a lemezeket, volt hogy kettőt is felmásolt a gépre, míg a Samu és a Lite-On egy-egyet.
Ha pedig a Sony hibázott, a Samsung, vagy inkább a Lite-On beolvasta, igaz, hosszú idő volt nekik is.
Volt olyan lemez, ami mindegyiknél hibaüzenettel leállt, de megfelelő progival ki lehet hagyni a hibákat pl. DVD-nél csak ne legyen egymás után sok, mert kockázódik, vagy ugrik a kép.
Írásra pedig a lemezteszteknél kiválasztott íróval írtam, volt Pio 110D-111L, Sony 7200A, 7203S, 7261S.
Samu és Lite-On inkább olvasásra!

De azért jó gép is kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

» A tisztesség ott ér véget, ahol a politika kezdődik. «

(#20506) spe88 válasza Ottó58 (#20505) üzenetére

spe88
aktív tag

Jó gép az mit takar?

Igazából én csak fel akarom olvastatni winchesterre, mert már a HDD lett a legolcsóbb adathordozó egy ideje!

Szóval akkor válasszak vmi Samsungot vagy Lite-on olvasót?

Leginkább zene fájlok... sok kis mp3!

De javaslatok szerint képfájlként rakom fel a HDD-re és majd úgy csomagolom ki, mert úgy jóval gyorsabb mintha normál módon copy/paste...

(#20507) Ottó58 válasza spe88 (#20506) üzenetére

Ottó58
senior tag

Gépeim közt van egymagos, kétmagos (775), és az adatlapomon lévő gépek közül nem mindegy, melyikkel olvastatok egyszerre 4 lemezt.
Az írókra vonatkozóan a tapasztalataim írtam le.

(#20508) Moonwolf

Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jobbfajta külső dvd író-olvasót? Akár itt aprón is.
Kizárólag olvasásra kellene!

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20509) M107 válasza Moonwolf (#20508) üzenetére

M107
addikt

:R

Samsung SE-208 AB

UI:

Nekem ő van TS04 firm-mel alapból 03 jött.
2013 marc lett véve 9900 Ft 3 év garival (2 +1 év ami 1500 Ft volt). 2016 márc garis hibátlan sok telepítés lett róla futtatva halk max 8X dvd 24X cdíró 5 X olvas dvd-ramot ha van neked, ismerős lemezével próbáltam mert nekem csak 3X pana ramjaim vannak.

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20510) SaGaIn

SaGaIn
senior tag

Hello!

Erről: Asus DRW-24F1ST mi vélemény jó vétel? vagy vegyek Pio-t használtan?
4300 pénz 2 év garival.
Esteleg LG?

üdv és köszi

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#20511) Ottó58 válasza SaGaIn (#20510) üzenetére

Ottó58
senior tag

Samsung belsős, akkor már egy Samsung, de inkább Pio, vagy Sony 7200S-7261S-ig.

(#20512) Bici

Bici
nagyúr

Sziasztok!

Egy LG GGC-H20N és egy HP SH-216AL iró közül melyik rendelkezik jobb CD / DVD irási minőséggel?

The Needs of the Many Outweigh the Needs of the Few.

(#20513) M107 válasza Bici (#20512) üzenetére

M107
addikt

Mindkettő felejtős

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20514) Bici válasza M107 (#20513) üzenetére

Bici
nagyúr

Hmmm, az Lg-ről nemrég jókat mondtak a másik topikban. :U
A HP-ról meg kb. eddig semmit nem tudtam, de állítólag Samu bele van.
Ezek szerint valami gagyibb Samu belső van benne?

[ Szerkesztve ]

(#20515) M107 válasza Bici (#20514) üzenetére

M107
addikt

LGből csak a GSA 4163-4165-4166-4167B a jó és jó napot.

De ha Cd-re keresel grabbelni ha jól értem akkor valami ős Plex 708-712-760 vagy Samu 1813 esetleg 222A (IDE)

Vagy

Régebbi NEC (opt..) 3... széria vagy pelx cd-rw vagy ajánlott Plextor 712A gyors, pontos.

[ Szerkesztve ]

(#20516) Bici válasza M107 (#20515) üzenetére

Bici
nagyúr

Elsödleges szempont az Audio CD és Video DVD írási minöség. Meg persze adat DVD és CD.
Audio CD-t is szoktam grabbelni, de nem ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#20517) Piftuka válasza Bici (#20516) üzenetére

Piftuka
veterán

"Elsödleges szempont az Audio CD [..]írási minöség.
[..]Audio CD-t is szoktam grabbelni, de nem ez a lényeg."

Sajnos ilyet nem fogsz találni az új írók között! Csak a sok évvel ezelőtti, megbízható Plextor DVD írók voltak alkalmasak ilyen célra. (Az összes többi már csak bizonyos mértékű fenntartásokkal.)

A legideálisabb egy 1x-es írásra képes, minőségi CD író lenne, ami egy "elfelejtett" raktárban pihent, vagy egy olyan gazda hirdeti, aki alig használta. :K Persze ilyet találni manapság szinte lehetetlen. De csak szinte... ;)

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#20518) M107 válasza Bici (#20516) üzenetére

M107
addikt

Plextor 708 712 760 750-55 760 SA az utóbbi sata tudom régi de szerintem lehet megkímélten szerezni valahonnan.

Itt van egy:

[link]

IDE író nem sata ide kártya ajánlott ha nics a lapodon ide port, az átalakitásos dolgokat mellőzném a minőségi írás miatt.

[link]

Delock jó és stabil márka. Loglink is jó kérdés a vezérlő chip

[ Szerkesztve ]

(#20519) M107 válasza M107 (#20518) üzenetére

M107
addikt

Vagy egy régebbi Pci-s 4 ide eszközt elkezelő kártya

[link]

[link]

(#20520) szabferi

szabferi
tag

Hali,

Hosszú ideje állt a gépben két DVD író (egy LG meg egy samu), nem használtam őket semmire, aztán amikor sütni akartam lemezt mindkettő sorban rontotta a DVDket (verbatim, 50es gurigában).

Gondolam adok egy sanszot és kitakarítom őket - bár ez eddig nekem még sose jött be. Volt már valaki akinek egy szétszedés / portalanítás / lencse megtörölgetés valaha is megjavított DVD írót?

(még1x mondom, hosszú ideje nem voltak használva az írók, szóval nem a túlhajtástól mentek tönkre)

[ Szerkesztve ]

(#20521) M107 válasza szabferi (#20520) üzenetére

M107
addikt

Milyen hibajelenséget produkál, egy elrontott lemez log jó lenne, pl Imgburn log.
+ milyen firmware van az írokon, író tipusa.
Milyen vezérlőn csatlakozik ATAPI (IDE) vagy ACHI, Kábel milyen sata nem csúszott e le egy kicsit (csatos mind az alaplap mind az író esetén, vagy ha ide-s más kábel (ide próbáltad).

1 körben ennyi.

UI:

Személyem nagyon még nem takarított írót 2012 ben vásárolt PIO206D-m szét sem volt szedve, vásárlástól fogva hibátlan tálcája sem koszos hibátlan.
Persze ez nagymértékben függ a por terheléstől a lakásban is :DDD
Visszatérve még a régi 2006 Lite-on írom sem volt 1x sem szétkapva még is ír.
Ami persze nem jelent semmit, de ha azt látod hogy a tálcán áll a por akkor érdemes szétszedni.

[ Szerkesztve ]

(#20522) szabferi válasza M107 (#20521) üzenetére

szabferi
tag

Megnézem majd az adatokat - annyi van hogy nekiesnek a lemez írásának, aztán az írás megszakad hibával. Vagy ha nagyon szerencsés vagyok, befejeződik az írás, csak más olvasók (pl kocsiban a CD lejátszó) nem tudja olvasni a lemez felét.

A lakás amúgy rohadt poros, pl a gépátz elején lévő ventik előtti szűrőn 1 hét múlva már szépen kirajzolódik a porkör :)

(#20523) nemethchek19

nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Ár/érték kategóriában keresek DVD írót, asztali pc-be. Amire lenne használva az a Win telepítés, meg néha kiírnék audio cd-ket vagy mp3/flac adat cd-t. Igazából nagyon komoly eszközre nincs szükségem, olyan ritkán használom. Lényeg, hogy legyen megbízható, ha szükségem van rá.

5000 Ft körül szánnék rá max., de ha ebben az árkategóriában nincs normális akkor mehetünk felfele minimálisan.

Ha valami fontos infót kihagytam kérem jelezzétek.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#20524) blizzrd

blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

Asztali PC-be keresek, fekete színű DVD írót. Fontos a minőség, elég gyakran írok, főleg DVD-t, főleg filmet és adatot, de Xbox játék kiírására is használnám.
10K körül férne bele a keretbe.

Várom a javaslatokat. Köszi :)

(#20525) jeni válasza blizzrd (#20524) üzenetére

jeni
félisten

Üdv

Az aprón találsz módosított DVD (Liteon alapú) írót Xbox lemezek megírására, átalakítva.

nemethchek19

Amit találsz a PC-s boltban. Amire kell neked bármelyik megfelelhet.

(#20526) blizzrd válasza jeni (#20525) üzenetére

blizzrd
aktív tag

Szia!
köszi....még egy kérdés:a LiteOn iHash írók is megfelelnek xbox játék kíírás céljára?

(#20527) jeni válasza blizzrd (#20526) üzenetére

jeni
félisten

nem mindegyik alkalmas rá XBOX játéklemezek megírására.
Liteon iHAS = Liteon

(#20528) nesh_019

nesh_019
aktív tag

Sziasztok. Satával rá van kötve a DVD meghajtó a gépre de csak a biosba látja a gép, windowson belül már nem látja miért van ez?

HELP!

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol|

(#20529) jeni válasza nesh_019 (#20528) üzenetére

jeni
félisten

Helló
A DVD írónak nem kell külön telepíteni drivert. Alapból fel kell ,hogy ismerje. Az,hogy a BIOS látja akkor rendszerben lehet a gond.Az eszközkezelő mit mutat? Tedd másik sata kábelre,illetve másik sata portra.

(#20530) nesh_019 válasza jeni (#20529) üzenetére

nesh_019
aktív tag

átraktam másik helyre és máris jó. :)

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol|

(#20531) Truman

Truman
senior tag

Sziasztok DVD író vásárlás előtt állok, mert bedöglött a mostani.
Valami normálisabb kéne, ami nem csak gari idő végéig bírja, mint pl. a Samsung meg az LG. Bár lehet ez csak hiú ábránd ma már.
Újra látom a piacon a Pioneer -t, régen volt ilyen márkájú íróm IDE -sbe, nagyon meg voltam vele elégedve. Utána eltűntek, most megint szemet szúrt nekem. Látom azért jóval drágább mint a többi. Hoz-e írás minőségben többet, mint a 3500 Ft -os LG? Hozza a régi Pioneer megbízhatóságát vagy csak valami gyengébb gyártó vette meg a nevet?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#20532) Zamma

Zamma
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új konfigba általános használatra egy jó olvasási (hibajavítási) képességgel bíró halk(abb) modellt.
Olyan sokféle a felhozatal, hogy nekem már teljességgel átláthatatnan. (régebben simán Plextort vettem, de manapság ha jól tudom nem ajánlott)
És ha lehet kérni pontos típusjellel, nem így: Samsung 224, mert ebből is van több féle...

Köszi a segítséget előre is.

(#20533) szabferi válasza Truman (#20531) üzenetére

szabferi
tag

Nekem mindegy milyen volt (Pioneer, panasonic, lg samu), mindíg elkezdtek egy idő múlva irdatlan nagy arányban rontani lemezeket (verbatimot használtam mindíg).

Legutóbb fogtam, szédszedtem egyet és kitakarítottam (óvatosan megtisztítottam a lencsét is), utána írtam vagy 2x és nem volt gond.

Szóval:

1 - ha működik csak sokat ront takaritsd ki te is (youtube tele van ilyen videóval, tényleg nem nagy ügy)
2 - vegyél olyat amit a legközelebbi boltban adnak. Sztem már ezeket is eldobható szarra csinálják, amúgy is egyre kisebb a jelentőségük.

(#20534) Truman válasza szabferi (#20533) üzenetére

Truman
senior tag

A jelenlegi is működik, ír olvas, faszán mindent. A hibája, hogy nem adja ki a tálcát, csak erőlködik. Mindig a vésznyitót kell használni, ha lemezt akarok bele rakni. Ezt elégeltem meg, ezért akarok másikat.

(#20535) Ottó58 válasza Truman (#20534) üzenetére

Ottó58
senior tag

Én már ezért nem cserélem ki "szarabb újra" a régieket. Sokkal jobban írnak az IDE íróim.
Egyszer már feltettem egy [megoldást]

(#20536) Truman válasza Ottó58 (#20535) üzenetére

Truman
senior tag

Köszönöm, kipróbálom. :)
Egy NEC Sony Optiarc AD-7263S-0B -ről van szó egyébként. Egyszer feltettem a kérdést egy másik topikban, elmondta valaki szóban, de nem igazán értettem meg, mit kell csinálni. Elrontani meg nem akartam. És utána nem is nagyon kellett a meghajtó, mostanában kezdtem sűrűbben használni.

(#20537) Truman válasza Ottó58 (#20535) üzenetére

Truman
senior tag

Kedves Ottó58! Sikerült megoldani! :)

Miután kiszedtem a mágneses lapocskát, próbáltam lecsípni belőle, de az apró kis darabokra tört össze. Volt itthon 2 db semmire nem jó IDE -s meghajtóm, amik már szinte semmit nem olvastak be. Az egyik egy LG, de annak a mágnese olyan gyenge volt, hogy semmit nem fogott. Érdekes hangokat adott a meghajtó olvasás közben, és a lemezt pörgetve adta ki. A másik egy Gigabyte, de ennek meg túl vastag volt a mágnese, így a műanyagon faragtam egy kicsit egy csavarhúzóval, csak úgy ment a helyére a kis fém karika, amin a mágnes karika van. Ezzel most tökéletes.
Köszönöm a képekkel illusztrált leírásodat, enélkül nem tudtam volna megcsinálni. :R

(#20538) Ottó58 válasza Truman (#20537) üzenetére

Ottó58
senior tag

Örülök neki, már több írót így megoldottam, ezért kár lenne kivonni a forgalomból a bevált írókat.
A mostaniak meg sem közelítik a régebbieket.
Mostanában a 7200A, 7203S, Pio 110-111-112 és esetenként az LG HN55-ös íróval írok.
Samsung 223F és LiteOn csak olvasásra és tesztelésre van használva.

(#20539) gabo9201

gabo9201
senior tag

Sziasztok! :)

Úgy néz ki végleg megadja magát az eddig használt Optiarc AD-7170S típusú íróm. Egyre többször nem vagy csak nehezen olvas be lemezeket amelyeket más meghajtók gond nélkül olvasnak valamint egyáltalán nem írja a nem rég vásárolt MediaRange lemezeimet.
Szeretnék venni helyette egy másikat nem túl drágán mivel már viszonylag keveset használom.
Itt azt olvastam, hogy a Samsung SH-224DB viszonylag jónak számít. Van még rajta kívül egy SH-224FB típus. Van-e lényegi eltérés köztük? Melyiket érdemesebb venni? Vagy teljesen mindegy?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#20540) M107 válasza gabo9201 (#20539) üzenetére

M107
addikt

Milyen lemezeket olvastatsz be vele ?
MediaRange - Huha MBI olcsó húsnak híg a leve add el valakinek áron alul s vásárolj jobb minőségű lemezt, ha teheted.
Reméljük nem nyírta ki az optikát a lemez, mondjuk nem mai az író nálam a LG 4167B öregebb és mégis bírja a titok nem szabad etetni ipari hulladékokkal.

Pl:
Amíg van -+ mindegy : [link]

UI:

Jó tanács :

Kerüld az MBI midet mindenben, India China szintén kizárva, vagy Japán vagy Taiwan.
Ha átlagos lemezt keresel több évre akkor taán még egy jobb CMC mid-ű lemez megteheti, vagy vásárolj be attól függ mennyit írsz pl a fent linkelt lemezből mondjuk 2-400 db szerintem bőven befedi persze ha nem írsz sokat és arra figyelj, hogy ha pl másnak írsz akkor követeld meg az un jobb lemezt vagy kérd ki, az itt lévő emberkék (Flashget Verybigboy GG72 Pami Nor) s akik neve nem jutott eszembe elnézést.
hogy milyen lemezt ajánlanak ők.

[ Szerkesztve ]

(#20541) M107 válasza M107 (#20540) üzenetére

M107
addikt

"Gyenge lemez meg tönkre is teheti a lézerfejet inkább akkor ne olvassa be a pio megvédve önmagát."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20542) gabo9201 válasza M107 (#20540) üzenetére

gabo9201
senior tag

Szia!

Köszönöm a tanácsot. Leginkább a DualLayer lemezekkel vettem észre a nehézkes olvasás problémáját. Saját magával 2,4x-esen írt 2009 körül, itthon, boltban vásárolt Maxell DL lemezzel volt a gond már többször is. Az írás után már ~egy héttel nem tudtam róla feltelepíteni a rendszert.

Nagyon fontos adatokat már egy jó ideje nem tárolok DVD-n. Leginkább kocsiba mp3-at írok vele és Operációs rendszer telepítőket. Nagyon minimális a példányszám ~évi 20-30 lemez vegyesen CD és DVD.

Szerintem a lézer gyengül már benne. Egy másik LG GH24NS95 íróval meg tudtam írni ugyanazt a MediaRange lemezt. Persze tudom, hogy nem egy minőségi darab. Eddig ezüst feliratos sárga színű Maxell-t használtam (kb 2-3 év alatt ment el 50DB lemez).

[ Szerkesztve ]

(#20543) M107 válasza gabo9201 (#20542) üzenetére

M107
addikt

Szívesen :)

(#20544) gabo9201 válasza M107 (#20543) üzenetére

gabo9201
senior tag

Még annyi, hogy nekem is van még ezen kívül legalább 3 íróm ami hibátlan (2010 körüli Asus, 2006-os LG 2db), de ezek mind ATA-sak és a mostani alaplapomon már sajnos nincs ATA csatlakozó :(

Az első annak idején 2004-ben egy NEC ND-2500A volt. Az ment ~5-6 évet hiba nélkül és akkoriban még volt is használva rendesen. Mikor én leselejteztem utána legalább 3 évig ment még egy ismerősöm gépében.

Azon is gondolkodtam, hogy lehet be kéne állítanom egy régebbi P4-es gépet direkt DVD írásra valamelyik régi íróval. De elég macerás lenne mindig hurcolni az adatokat a két gép közt, főleg mikor valami hirtelen kell.

Mod.:
Ja és még egy kérdés! A Nero Disc Speed programnak melyik verzióját szoktátok használni a lemezek állapotának felmérésére? Én ma kipróbáltam a legújabbat, de hiányzik belőle a minőség fül (a képen pirossal bekeretezve) :(

[ Szerkesztve ]

(#20545) gabo9201 válasza gabo9201 (#20544) üzenetére

gabo9201
senior tag

Közben rájöttem, hogy kell használni a programot. Csak akkor hiányzik a Lemezminőség fül ha LG író van a gépben. Az Optiarc AD-7170S és Asus DRW-22B2L íróval megjelenik és működik is a funkció. Viszont, hogy újra üzembe helyeztem az Asus-t eszembe jutott az is, hogy nem csak az ATA csatlakozó miatt lett nyugdíjba küldve hanem valamiért a CD-ket sem olvassa normálisan (szinte egyáltalán). Az egyrétegű DVD-kkel nincs baja, de a DL még annyira sem megy neki mint az Optiarc-nak.

Közben azt is megnéztem, hogy milyen fajta lemezeket használtam eddig. A Maxell-ek Ritek MID-esek voltak. Ezek a MediaRange-k amiket az Optiarc nem ír pedig UME02.

(#20546) Ottó58 válasza gabo9201 (#20545) üzenetére

Ottó58
senior tag

LG nem tesztképes író, ezért hiányzik a fül, de a Opti sem, vagy hamis képet ad.
Tesztképes a LiteOn és klónjai.
Egyébként nekem is van másik gép befogva Xp-re, IDE alaplappal, 1155 procival, mert van programom ami nem működik Win8 alatt.
Két gép közt 32GB-os pendrive szolgál.

(#20547) gabo9201 válasza Ottó58 (#20546) üzenetére

gabo9201
senior tag

Ha veszek egy írót, akkor mégis a Samsungot vagy a Lite-On-t érdemesebb venni?

(#20548) bajuszatti válasza gabo9201 (#20547) üzenetére

bajuszatti
tag

Nekem is ez lenne a kérdésem, milyen vegyek a Samsung-om helyett?

(#20549) Ottó58

Ottó58
senior tag

Én LiteOn-t vennék, mivel tesztre is jó, írásminőségre is kb. ugyanaz. Olvasásra jobb.
Megbízhatóbbnak tartom, mint a Samsungot, nálam nem váltak be.

(#20550) M107 válasza gabo9201 (#20544) üzenetére

M107
addikt

Mostani utolsó AM3+ Asrock 980DE3-U3S3 lapomon van egy lapi Ide port azt szoktam használni az (IDE) íróim tesztelésére bekötésére.

Amúgy van egy 4 portos 2005 ben gyártott Sil 4 portos Ide card-om PCI majd beleteszem az új gépembe mert ott tutkó nem lesz Pata port :) :(
Nec ND írói jól írtak de olvasáskor hangjuk mint a porszívó és nem minden lemezt olvastak be s le.
Nálam a PIO-k voltak a nyerők s mai azok 105-106-109-110-111-112-212-215 206D és utódja 2.. BD-RW lesz.

+

Samu SH 222A (csak is IDE) 224BB SE 208 portable, és végére de nem utolsó sorban korántsem az LG 41XX sorozat ( 4163-4165-4166-4167) ezeket őrzöm a vitrinemben pontosabban 4165-4167 LG-t + SH 222A-t Minőségi lemezeket tükörsimán ír Xtreme protect stb....

Régi lemezek és az UAE lemezeim írásra SH 222A-t használom vagy még de csak az UAE írására PIO 206D BD-RW íróm, mert ők írják szépen jó minőségben.

UI:

Bár az utolsó 1 évben csak ritka esetben nyúltam régi de etalon lemezeimhez azok csak a családi emlékeknek vannak fenn tartva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.