Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20451) jeni válasza batagy (#20450) üzenetére


jeni
félisten

ha beveszed magadnak akkor igen ;]
nem szarusabb csak az újabb modell amit vettél és a 223BB csak bontott cuccból lehet már hozzájutni,és már kiszálló ágban van az optikai gyártás.

(#20452) Flashget válasza batagy (#20450) üzenetére


Flashget
félisten

de én a 223-ról írtam. ;) Abból a C verzió kapott samsung csipet nem lehet vele tesztelni és az írás mínősége is pocsék volt a 223F/L/Q típusokhoz képest.
224 MTK-s.

Realme GT Master Edition

(#20453) batagy válasza jeni (#20451) üzenetére


batagy
őstag

Ok.

Más, csak info:
Amúgy az SH-224BB írómon SB00 firmware volt, és a múltkor Verbatim DVD+R DL-t írtam ki vele, Imgburn 2.5.8.0-val, 4x sebességgel, és írás után ellenőrzést akartam végrehajtani, de a meghajtó nem akarta olvasni a megírt lemezt, állandóan felpörgött majd vissza és rettenetesen lassan haladt.

Most néztem hogy elérhető SB01 firmware is, innen leszedtem, felraktam. Újrapróbáltam a lemezt és immár probléma nélkül olvassa a Verbatim DVD+R DL 8x-et. :)

(#20454) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Egyszerű hétköznapi gépbe keresek DVD -írót, olcsó jó minőségűt, melyiket érdemes venni?
Nekem eddig szinte csak Pioneer volt (209,212), de bármilyen márkát ajánlhattok.

Havi max 3-5 CD/DVD lenne írva vagy még annyi sem szinte.
Én ezt a típust néztem :Pioneer DVR-221BK vagy Pioneer DVR-221LBK (Kettő között csak annyi különbség hogy az egyik OEM ugye?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#20455) jeni válasza stigma (#20454) üzenetére


jeni
félisten

hello
szerintem 2000 Ft áron a maxtorcomputer boltban a Samsung SH-223B-t érdemes megvenni.
ha Pioneer -t ha keresel azt csak drágábban kapod meg,van ami új és van ami használt.
a kettő között az a különbség,hogy OEM ez IGAZ de nagy különbség,hogy az NEM EREDETI PIONEER termék hanem QSI !!
Ami gyári Pioneer az DVR-217D számozásig van afelett már nem Pioneer.
Tehát felejtős cucc!

(#20456) stigma válasza jeni (#20455) üzenetére


stigma
addikt

:R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#20457) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Egy gyors kérdés: netezős anyukagépbe ez a DVD meghajtó megfelelő?

Samsung SH-224DB/BEWE

(#20458) Flashget válasza DeFranco (#20457) üzenetére


Flashget
félisten

miért netezős apuka gépébe már nem? :)

Igen.

Realme GT Master Edition

(#20459) DeFranco válasza Flashget (#20458) üzenetére


DeFranco
nagyúr

apukagépbe feketét kell venni

nem igaz hogy ennyit sem tudsz ;] :P

köszi :)

(#20460) Flashget válasza DeFranco (#20459) üzenetére


Flashget
félisten

fenéket...apuka gépébe Pio BD írót kell venni. ;)

Realme GT Master Edition

(#20461) jeni válasza DeFranco (#20459) üzenetére


jeni
félisten

fenéket...apuka gépébe 2 db Pio BD írót kell venni. és melléje 1 láda behűtött sört :K

(#20462) yvsmad válasza jeni (#20461) üzenetére


yvsmad
őstag

Nálunk az apuka gépében vagy 1 Pio BDR-209 író és egy Plextor Premium 2 CD író.

(#20463) jeni


jeni
félisten

Olvasni való,ami igaz a DVD/BD írókra,főleg az optikai lemezekre!

(#20464) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!

Átlagos felhasználásra melyik új dvd írót ajánlanátok hosszabb távra?
SAMSUNG SH-224BB/BEBE vagy az ASUS DRW-24F1ST típust?
Köszönöm

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#20465) jeni válasza silvergod (#20464) üzenetére


jeni
félisten

mindkettő u.a. amelyikre több a gari.

(#20466) silvergod válasza jeni (#20465) üzenetére


silvergod
őstag

akkor egyik se jobb a másiknál,ezek szerint...mindegyikre 2 év van.
köszi

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#20467) Flashget válasza silvergod (#20466) üzenetére


Flashget
félisten

akkor is samsung, mert ők legalább adnak ki fw-t az asusra ez nem jellemző.

Realme GT Master Edition

(#20468) jeni válasza Flashget (#20467) üzenetére


jeni
félisten

Kerdes,hogy a 2 eves modellre is adnak firmwaret?

(#20469) silvergod válasza Flashget (#20467) üzenetére


silvergod
őstag

már rendeltem asust..remélem az is jó lesz :)

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#20470) jeni válasza silvergod (#20469) üzenetére


jeni
félisten

az tény,hogy az Asus-ra a gyártó optikai terén nem nagyon ad ki javításokat,frissítéseket.
a Samsung se sűrűn de néha kiad,de az is igaz a 224 modell sem mai csirke.
ezért előnyben van ilyen téren a Samsung. sokat számít,hogy melyikre mennyi gari és mennyiért kapod meg?

ha nagyon olcsón kellene és jobb cucc de régebbi akkor a még kapható szerverből kiszedett (ott nem nagyon használják,tessék-lássék alapon teszik be oda) a Samsung SH-223B -t tudnál venni 2000 Ft-ért 1 év bolti garisat a maxtorcomp boltban.

[ Szerkesztve ]

(#20471) silvergod válasza jeni (#20470) üzenetére


silvergod
őstag

köszi az infókat,de holnapra itt az asus :)
garancia és ár tekintetében szinte egyforma a kettő...az fw.vel meg csak nem lesz gond,remélem bírja,bár nem sokat lesz használva...

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#20472) Flashget válasza jeni (#20468) üzenetére


Flashget
félisten

Miért ne? A 223L-hez is adtak anno.
[link]
De az tény ehhez a 224-es samsunghoz nem adtak ki egyáltalán, így az Asusra sem.

Az utolsó samsung frissítés is Samsung SH-224FB-hez van ami a magyar piacon árgép szerint nem kapható.

Realme GT Master Edition

(#20473) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
A kettő közül melyiket válasszam?
Játékok beolvasásához lesz.
LG

Samsung

PSN ID: interfoxthedead

(#20474) Flashget válasza InterFox (#20473) üzenetére


Flashget
félisten

ha nem íráshoz kell akkor amelyikre több a garancia.
ha egy árba vannak és egyforma a garancia idő akkor samsung

Realme GT Master Edition

(#20475) InterFox válasza Flashget (#20474) üzenetére


InterFox
senior tag

Köszi!:)

PSN ID: interfoxthedead

(#20476) november


november
tag

Sziasztok!

Külső DVD írót/olvasót keresek. Leginkább filmnézésre és windows telepítésre lenne használva. Ezért fontos lenne az hogy nagyon halk legyen. Mondjuk ha pluszba még a lemezeket is „jól“ meg tudja írni az se lenne rossz. (Tudom azt hogy írásminőségben ezek a külső írók nem veszik fel a versenyt a „belső“ társaikkal). Az ár olyan kb max 10 ezer forint lenne.
Olvastam hogy fontos szempont az hogy kettős USB csatlakozója legyen. Ez miért annyira szükséges? Illetve ezek közül ([link] vagy [link]) ti melyiket ajánlanátok hosszú távra és miért?

[ Szerkesztve ]

(#20477) yvsmad válasza november (#20476) üzenetére


yvsmad
őstag

A zúgás az olvasási sebességtől függ, nagyobb sebesség jobban zúg.
A sebességet szoftverrel le lehet korlátozni, hogy halkabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#20478) aladarka


aladarka
tag

Sziasztok!

Amikor utoljára optikai egységet vettem, akkor még a Plextor számított jónak. Az se ma volt :)

Tudnátok nekem 2-2 konkrét típust javasolni a magasabb és a középkategóriában DVD íróra, illetve újabb 2-t BD íróra.

Köszi

(#20479) aladarka válasza aladarka (#20478) üzenetére


aladarka
tag

Találtam itthon egy ilyet: Plextor PX-708A

Viszont a csatlakozója ugyebár eléggé idejemúlt... Van lehetőség (érdemes) átalakítókkal próbálkozni?

(#20480) jeni válasza aladarka (#20479) üzenetére


jeni
félisten

Elvileg,de még akár egy IDE csatit tudó alaplappal jobban járnál,mint egyéb átalakítóval.
Ha még se jön képbe az átalakítás, akkor a sata DVD író a megoldás.
Bolti új esetén Asus (csak a nevét adja)-Samsung -Liteon közül kell választanod vagy az aprón keresni régebbi SATA írót.
Blu-ray író esetén Pioneer.

(#20481) yvsmad válasza aladarka (#20479) üzenetére


yvsmad
őstag

Az átalakítókat most felejtsd el, nem működnek rendesen.
Ezek a régi Plextorok audio CD-k írására jók, mára már alig tudnak DVD-t írni, ahhoz jobban jársz egy újjal Jeni ajánlása szerint.

[ Szerkesztve ]

(#20482) tupuk


tupuk
aktív tag

Üdv, elnézést a fél-offért: nekem dvd-író program kéne, de lehetőleg egészen kicsi, egyszerű, és ha lehet magyar. Van ilyen, vagy kénytelen leszek a nerot feltenni?

(#20484) Orgi válasza tupuk (#20482) üzenetére


Orgi
őstag

(#20485) tupuk válasza Orgi (#20484) üzenetére


tupuk
aktív tag

köfi.

(#20486) verybigboy


verybigboy
senior tag

Emberek, nagyon leült a topik!

Up!

(#20487) bajuszatti válasza verybigboy (#20486) üzenetére


bajuszatti
tag

Szerintem is kihalt. Nekem Samsung SH-S223C dvd-irom van, a problemakrol irtam a masik topikba, varom a valaszokat.

(#20488) verybigboy válasza bajuszatti (#20487) üzenetére


verybigboy
senior tag

A 223C sajnos a Samsungtól egy gyenge író ... sajnos ezek szerint belefutottál :(

Manapság sok használható író már nincs boltban, de pl. Hardveraprón még rengeteg régebbi kincs fellelhető!

(#20489) balintka válasza verybigboy (#20488) üzenetére


balintka
addikt

Én lassan 2 éve, hogy 2 éve megvettem a Plextor PX-891SA-t. Sokat használva nincs, pár lemezt ha írtam/olvastattam vele. Marad, ameddig működik. Ha egyszer tönkremegy, akkor Blu-ray meghajtót veszek helyette.

(#20490) Ottó58 válasza verybigboy (#20488) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem is van az Apróról pár jóféle íróm, boltból, újonan vásároltak is, összegezve fejből 15-16db.

(#20489) balintka: sajnos jönnek olyan lemezek, amit nálam a Blu-ray író nagy hibákkal írja, viszont a Pio 110D-111L Sony 7200A-S7240S, 7261S jó minőségben "pörköli".

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20491) bajuszatti válasza verybigboy (#20488) üzenetére


bajuszatti
tag

Érdemes-e frissíteni a firmware-t a SB06 vagy SB07-es verzióra vagy sem a Samsung SH-S223C esetében. Íróprogramokból Ashampoo Burning Studio 7.21, CDBurnerXP 4.2.7.1801, Nero 8.3.20, Burn4free 5.8 van fenn jelenleg.

(#20492) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Jelenleg van egy Sony/NEC/Optiarc AD-7170S és egy HP SH-216AL (Rev. HA70) DVD iróm.
Az egyik helyett szeretnék egy hasonló (vagy jobb) CD/DVD irási minőségű BluRay/HD DVD olvasó combo meghajtót.
CD-ket (főleg audio) 16x, DVD-ket 8x sebességgel szoktam irni.

Létezik az igényeimnek megfelelő meghajtó?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20493) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen formátumban érdemes kiírni filmeket (*.mp4,wmw jelenleg ) amit a legtöbb dvd lejátszó le is fog játszani?
Ismerősnek kell kiírni filmeket a dvd lejátszó típusát nem tudom sajnos.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20494) Ottó58 válasza anonymus89 (#20493) üzenetére


Ottó58
senior tag

Milyen filmeket?
DVD-t írtam régen DivX formátumba, majd XviD tömörítéssel, jobb minőséget hozott, nem foltosodott úgy, mint a DivX a HD tv-n. 720x576. Még a 2002-ben vásárolt Orion is lejátsza.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20495) Bici válasza Bici (#20492) üzenetére


Bici
félisten

Sziasztok!

Megtennétek, hogy véleményt mondtok az LG CH12NS30 tipusú combo drive DVD és CD irási minőségéről?
Érdemes a HP SH-216AL (Rev. HA70) tipust a bluray olvasás miatt erre lecserélni, ha nem akarom bukni az irási minőséget?
Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20496) anonymus89 válasza Ottó58 (#20494) üzenetére


anonymus89
addikt

Természet filmek, az a felbontás a dvd minősége ha jól tudom a HD az 1280x720-tól indul. Ajánlották a Freemake convertert most azzal ki is próbálom.
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20497) plman


plman
tag

Az egyik haverom vett samu 224 FB-t, ez már ha minden igaz kezeli az M-Disk lemezeket, szóval ha valakinek kell ez a funkció akkor úgy néz ki már nem kell feltétlenül Lg-t vennie. Azt, hogy az írásminősége milyen azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#20498) spe88


spe88
senior tag

Hello,

Archiválni akarom a DVD lemezeimet winchesterre ez kb 800 lemezt tartalmaz, amin leginkább mp3-ak vannak, tehát sok kis fájl!

Van olyan megoldás, bárhogyan is, hogy veszek 5-6 vagy akár még több DVD-olvasót és egyszerre több lemezt olvastatok fel a HDD-re? 1 PC-m van szabad SATA hely meg kb 2... szóval valami USB-s vagy akármilyen megoldás...

A HDD-nek bírnia kéne, mert alapvetően nagyon lassan olvassák a lemezeket a DVD olvasók, hiába írtam ki anno minőségi Verbákra...

Szóval létezik-e ilyen megoldás, illetve milyen olvasót vegyek, ami viszonylag gyorsan tud olvasni?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#20499) batagy válasza spe88 (#20498) üzenetére


batagy
őstag

Az komoly munka lesz....

Nekem 200 DVD-nyi zene volt, amit ugyanígy vinyóra másoltam, az is eléggé leterhelt.

(#20500) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Az ASUS DRW-24F1ST író támogatja a burnermax payload-ot? (Szerintem nem.)

Köszi: sinick

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.