Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20651) zozopapa68 válasza kali (#20650) üzenetére


zozopapa68
tag

:R
Én elhiszem neked. Csak úgy éreztem egy kicsit túl van parázva a dolog.

(#20652) tilla311


tilla311
tag

Sziasztok!

Ha ebből a két típusból kéne választani, Ti melyiket választanátok?
LG vagy Asus

Ebben a boltban kell megvennem.
Az Asus kapott ott azon az oldalon egy negatív kritikát az értékeléseknél egy vásárlótól, de nem tudom megítélni, hogy azok mennyire banális dolgok, tehát pl. lehet, hogy az LG is ugyanolyan hangos.

Itt a fórumot visszaolvasva találtam, hogy valaki linkelte még EZT, tehát, ha ez annyival jobb, akkor megkérdezhetem a másik boltot, hogy be tudják-e szerezni ők is, de alapvetően a két felső típusból lenne könnyebb választanom. A felhasználás általános jellegű, semmi konkrét extra.

Mi a véleményetek? Előre is köszönöm a segítséget!

(#20653) zozopapa68 válasza tilla311 (#20652) üzenetére


zozopapa68
tag

Azon a webshopon lehet kapni Samsung SE-208GB meghajtót. L1, L2
Itt a fórumon M107 fórumtárs jókat ír róla.

[ Szerkesztve ]

(#20654) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#20653) üzenetére


zozopapa68
tag

Elnéztem M107-nek SE-208D van és nem az általam linkelt SE-208GB ultravékony típus.
A Samsung az első kettőnél jobb választás lenne.

(#20655) tilla311 válasza zozopapa68 (#20654) üzenetére


tilla311
tag

Szia!

Igen, ebből az ultravékonyból van a szivárvány minden színében. :-)
Akkor megpróbálkozok azzal, ha jobb az Asus-nál és az LG-nél is.

És ha sikerül beszerezni a föntebb linkelt LiteOn-t? (USB-s)
Az lehet, hogy még jobb lenne?

Nagyon köszönöm a tanácsot!

(#20656) jeni válasza tilla311 (#20655) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem az USB-s külső SLIM notis méretű DVD író esetén sokat ne várj. Én inkább arra mennék melyikre a több év gari. Elvileg a Liteon ha azt MTK chipes akkor tudsz tesztelni vele. Egyik sem tartós.

(#20657) zozopapa68 válasza tilla311 (#20655) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
LiteOn írót a Jeni által említett tesztképessége szokta vonzóbbá tenni, de írásminősége, lemezkezelése nem jobb a Samsungnál.
A tartóssággal kapcsolatban, nem lehet tudni melyik lenne a jobb. Az elektronika világában manapság szabványosított ólommentes forrasztás a tartósság szempontjából nem túl bizalomgerjesztő.

[ Szerkesztve ]

(#20658) Ottó58 válasza zozopapa68 (#20657) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én ellenkező véleményen vagyok, a Samsung gyengébb olvasási képességgel rendelkezik, sőt több íróm is "meghalt", de LiteOn még egy sem! A 2003-a LTR-48246S cd író is kifogástalanul működik, pedig nagyon sok lemezt megírt.
Amit a Samuk nem tudtak beolvasni, még keservesen, de a LiteOn boldogult vele, ezért is tartok több darabot belőlük, nem is beszélve a tesztképességükről.
A LiteOn-hoz képest jóval magasabb PIE értékkel írt mindegyik Samsung íróm,- ez a saját tapasztalatom.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20659) zozopapa68 válasza Ottó58 (#20658) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
A LiteOn íróknál engem leginkább a magasabb jitter érték zavar, amivel a lemezeket írják. Általában 10-13% között. Néha a 16%-ot is eléri, de ez csak 6x sebességnél nagyobb tempóval írt lemezeknél fordul elő.
Bár ennek ellenére a LiteOn-al írt lemezek mindenhol jól működnek.
Jelenleg 2db Samsungom van: SE-S224Q (2009) USB, SH-S222L (2010) IDE. Mindkettő tökéletese működik, negatív tapasztalatom még nem volt velük. Mondjuk nincsenek sokat használva, mivel írásra inkább régebbi Optiarc vagy Pioneer írókat használok.

(#20660) jeni válasza Ottó58 (#20658) üzenetére


jeni
félisten

Üdv.
1 gond van a jelzett Liteon USB íróval
Beépített kábeles. Ilyet nem csipem. Még rövidnek is tűnik.
Ez nem javítható otthon. Bár ha 2 éven belül elromlik cserélik elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#20661) Ottó58 válasza jeni (#20660) üzenetére


Ottó58
senior tag

Sajnos az újabb eszközökhöz nagyon rövid kábeleket mellékelnek, nem mindenki a Lapos mellé teszi az eszközt, az asztalihoz pedig a hosszabb a jó, nem kellene "belebújni" a gépbe. A beépített pedig engem is zavarna.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20662) tilla311 válasza Ottó58 (#20661) üzenetére


tilla311
tag

Hajaj! Akkor azt hiszem, hogy megszavaztuk a samsungot.
Mindannyiotoknak nagyon koszonom a segitseget, szempontokat.

Engem igazabol nem biztos, hogy zavarna a beepitett kabel, eleg ovatos vagyok es ritkan lesz hasznalva, nem hiszem, hogy megtorne. Azert a boltban rakerdezek, hogy tudnak-e valamilyen liteont, hatha van valami mas kivitel. Azt is sejtem, hogy az hogy mas tipusu liteon/samsung irokkal milyen tapasztalataitok vannak, ez nem sokat jelent ezekre a konkret uj tipusokra, mert ettol ezek biztos akarmilyenek lehetnek, de kiindulo alapnak ez nagyon hasznos volt. Rakerdezek a boltban a liteonra, aztan valoszinuleg veszek egy samut.

Viszont annak nagyon orulok, hogy az lg-asus-rol lebeszeltetek, ha az annyival rosszabb.
Megegyszer nagyon koszonom a segitseget!

(#20663) M107 válasza zozopapa68 (#20654) üzenetére


M107
addikt

:R

SE 208 íróm van külső H/W AB TS 04 Firm-mel

De azért jól esik, hogy valaki nem csak olvas, hanem figyel is, és vissza is emlékezik :)
Külső és nem beépíthető, de igaz ami igaz csak jót tudok róla mondani.
Samsung SE-208 Slim USB 9900 FT 2 év garival, vidék aktuál ár.

2005 óta tapasztalom, hogy a régebbi note-lap topok optikai egységei sokat hibáznak, legyen szó HP-DELL vagy akár prémium és olcsó márkák egységeiről.
Vagy beolvassák a lemezt vagy ha be is olvassák ki dobják olvasási hibával egy idő után akár video lejátszás közben.
Kiválóan alkalmas telepítésre vagy rossz optikás régi- kevésbé új laptopok mellé.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20664) zozopapa68 válasza tilla311 (#20662) üzenetére


zozopapa68
tag

Ha lehetne, akkor erre most dobnék egy like-ot. :C

(#20665) zozopapa68 válasza M107 (#20663) üzenetére


zozopapa68
tag

:R
Jókat írtál róla, így megmaradt bennem.

(#20666) jeni válasza tilla311 (#20662) üzenetére


jeni
félisten

Van egy harmadik lehetőség.

Egy USB külső ház és abba venni tetszés szerinti noti írót. Árban ugyanott vagy. Előnye a dolognak,hogy szétszedhető és variálható.

12,7mm
és az aprón vagy a Vaterán tetszés szerinti 12,7mm író megvétele.
Van 9,5mm ehhez is kapható író..

(#20667) tilla311 válasza M107 (#20663) üzenetére


tilla311
tag

Jól néz ki ez is! Amúgy sem vagyok elájulva annyira azoktól a slim csodáktól.
Utánakérdezek ennek is. Köszönöm!

(#20668) tilla311 válasza jeni (#20666) üzenetére


tilla311
tag

Igen, ez nekem is nagyon tetszett, én az Aqua árlistájának átböngészésekor találtam ott több ilyen ODD házat, ott láttam usb 3-ast is, de sajnos muszáj a korábbi hsz-ban említett boltban megvennem.

Viszont ha már belső egységekről van szó, ERRŐL mi a véleményetek? Mennyire marad használható a CD/DVD része az ilyen BD meghajtóknak? Lehet, hogy egy ilyen jobb minőségű vagy megbízhatóbb, mint azok az USB-s dolgok, amikről eddig beszéltünk?

[ Szerkesztve ]

(#20669) jeni válasza tilla311 (#20668) üzenetére


jeni
félisten

Eleve drágább és teljes értékű Blu-Ray és DVD író. Ebben 2 lézer fej van benne.
Az,hogy jobb a mechanikája ennek,nem hinném. Inkább az,hogy többlet szolgáltatással,többlet tudással bír.
Ha ilyet veszel akkor kell hozzá még ház is ami 5500Ft a jelzett laptopszaki boltból. Ezzel 22000Ft körül lennél. Ha ennyit szánnál rá akkor mondhatnám,hogy ha a méret nem számít akkor vegyél egy Pioneer BDR-209-t és tedd be egy külső házab. Ezerszer jobb ez a megoldás CSAK BÖSZME a cucc. Ha nem cipeled akkor ez a nyerő megoldás.
Amúgy valahol a jófogáson láttam gyárilag egybe épített slim USB Samsung Blu-ay írót 11000Ft-ért. Kérdés meg van-e még?
Ez pl.: Blu-Ray olvasó-DVD író. Még olcsóbb és nem kell hozzá házat venni,kis méretű hordozható stb...
Gyanítom, ez a Plextor valami kifutott cucc. Furcsa,hogy most kezdik árusítani.
Itt viszont vagy el van írva. Külső USB 3.0 ez igaz vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#20670) tilla311 válasza jeni (#20669) üzenetére


tilla311
tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm az ötleteket és a részletes tanácsot!
Így már fogok tudni választani.
Igen az az utolsó szerintem is elírás lehet, mert amúgy mindenhol máshol
ez a típus, ahogy rákerestem, usb 2-es.

Mégegyszer köszönöm szépen!
További szép napot kívánok!

(#20671) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami elfogadható minőségű dvd írót nem sok pénzért?(kb 3-4e ft)

Üdv!

(#20672) jeni válasza nandow (#20671) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Vadiújat abból bármi lehet a boltból. A legolcsóbb 3500Ftról indul (egyes helyeken) Általában 4500Ft-tól.
LG a,mi célnak megfelel. Fehérben
Ha az olvashatóságra mész akkor LiteON-t vegyél.
Még olcsóbban 2x használt.
Ha garis akkor tuti vétel,mert ebben az esetben akkor inkább a boltit venném garival 3500Ft áron.
Ha minőségi kell akkor az aprón keress régebbieket.

[ Szerkesztve ]

(#20673) nandow válasza jeni (#20672) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi szépen! :)

(#20674) jeni


jeni
félisten

Ebben LG elektronika van?
Ugyanis az adatlapja alapján tud M-Disc-t kezelni. Elől nincs erre utalás az előlapján sem. Az ismertetőn sem olvasható,hogy tudna M-Disc-t kezelni.
Ha jól tudom az M-Disc az a LG találmánya.

(#20675) Ottó58 válasza jeni (#20672) üzenetére


Ottó58
senior tag

:K -ahogy írod, tapasztalatom szerint kb. egyformán írnak, de a teszt és beolvasás végett a LiteOn-t venném.
Elkezdett többször önálló életet élni a Samu 223F tálcája, mint az eddigi Samsungoké.
Azt jelenti, hogy kiadja a tálcát, de automatikusan vissza is húzza, annak ellenére, hogy segítek neki teljesen kinyílni. 10-ből legalább 7-szer, így mentek tönkre a korábbi Samsung íróim. (pl.:203D, 223Q).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20676) jeni válasza Ottó58 (#20675) üzenetére


jeni
félisten

na erre varrjál gombot. :Y
LiteOn iHAS-124-14 F 0 perces és hibás!
Hiba jelenség:
tálcát gombbal vezérelve kinyílik de max. után rögtön vissza is húzza - amellett a gépem nem is látja.

(#20677) jeni válasza jeni (#20676) üzenetére


jeni
félisten

működése megoldódott: hiába kattanásig benyomva,kábelcsere OK!
de....

Az Optidrive 1.51 (elsőre ezt találtam meg)
úgysem magamnak vettem,bár megtartottam volna,így az öreggé lesz a Sony 7260S helyett,az behalni látszik (alig használta-tálca hibával még betett lemezzel sem nyílik ki)

[ Szerkesztve ]

(#20678) zozopapa68 válasza jeni (#20677) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
A kép alapján úgy tűnik, hogy Windows 10 rendszeren próbáltad. A Windows 10-en nekem voltak gondjaim a teszteléssel, szerintem nem a meghajtóval van a gond.
A 7260S meghajtóval kapcsolatban a tálca kiadásnál, egy gumiékszíj van a motor és a tálcát mozgató szerkezet között, ami elöregszik vagy idő előtt a használattól megnyúlni.
Ideiglenesen egy alkoholos mosás segíthet rajta, de jobb kicserélni. Az HQ Elektronikánál biztosan kapsz hozzávalót.

[ Szerkesztve ]

(#20679) jeni válasza zozopapa68 (#20678) üzenetére


jeni
félisten

Szia!

Win 10 van fent.
Először a mágnes korongra gondoltam.
Mivel az öregem gépében van,szinte évente ha 2x-3x használta akkor sokat mondok.
Win 10 alatt az OptiD. nincs a Liteonnal sebesség kiválasztási lehetőség! A többi írókkal kitudom választani. Legyen az a Pio 208D vagy a Sony 7261S akár a HP 260. Egyedül a Liteon írónél nem lehet.A CL98 Firm van rajta.
A XIII. ker Reitter F és a Szegedi út közelében van egy Elektronikai bolt ahol a Pioneer 216-hoz vettem anno gumit.

[ Szerkesztve ]

(#20680) zozopapa68 válasza jeni (#20679) üzenetére


zozopapa68
tag

Win 10-en nálam a Nero CD-DVD Speed (4.7.7.16) -el nem tudtam tesztelni. Az Opti Drive Control 1.70 meg, hol működött, hol nem. Mindez egy tesztelésre jól bevált ASUS 24B3ST@LiteOn 124B AL0S meghajtóval.
Mostanában viszont rendesen tudok tesztelni, mindkét programmal. Nem tudom minek köszönhető, talán valamelyik frissítés oldotta meg.
Az Opti Drive Control programnál, már régebben észrevettem, hogy adat DVD-ét csak úgy tudok vele tesztelni, ha előbb beolvastatom a lemezt és utána futtatom az Opti Drive Control programot.

Ez a CL98 firmware gondolom a legújabb, mivel más fórumokon még csak CL06, CL08 firmware-rel láttam az F verziót. Ezekkel tesztképes volt.

Az HQ Elektronika szintén ezen a környéken van a Szegedi úttól egyel visszább Kerekes utca 15-ben.

[ Szerkesztve ]

(#20681) Ottó58 válasza zozopapa68 (#20678) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ideiglenesen picit segít, de nem csak az a hiba. Volt, hogy új szíjat tettem, mégsem úgy nyitott, mint új korában, ez a motor gyengülésének is lehet a rovására írni.
A fogaslécet, mozgó szerkezetet kitakarítva is fennállt a hiba.
Én már sokszor a Sony írókat így oldom meg.

"jeni" és "zozopapa68" ezért van egy IDE alaplappal és 1155-ös procival szerelt XP-s gépem, hogy ami program már a 8-ason nem működik, stabilan megy ezen a gépen.
Igaz, hogy jóval gyorsabbak az XP utáni rendszerek, de olyan stabil egyik sem lesz, és nem fog még 5 évet sem futni, nemhogy annyit, mint az XP.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20682) zozopapa68 válasza Ottó58 (#20681) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Azzal én is tisztában vagyok, hogy meghibásodott elektronikán, legyengült motoron az új gumiszíj nem segít.
A mágnes legyengítése nem rossz ötlet. Legyengült motornak és ékszíjnak megkönnyítheti a dolgát.
Az új gumiszíjjal kapcsolatban érdemes odafigyelni, hogy mióta van raktáron, mert a sima állásban is elöregszik és nem lesz képes ellátni a feladatát.

Egy XP rendszer, néha nekem is jól jönne.

(#20683) M107


M107
addikt

:R

Nekem ilyen problémáim sose voltak pedig most néztem épp eme dolgok miatt, 4 régi ide-s és 2 satás ODD-met a legrégebbi 5112 toshi is (2003-as) tökéletesen kiadja a tálcát még erővel is megnyomtam 3-4X csak úgy.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20684) zozopapa68 válasza M107 (#20683) üzenetére


zozopapa68
tag

Mázlista!
Nálam a Pioneer maghajtókon és egy régebbi Plextoron kellet szíjat cserélnem.

(#20685) Ottó58 válasza M107 (#20683) üzenetére


Ottó58
senior tag

Meddig tartod meg az írókat? Lehet hogy még idő előtt megválsz tőlük.
Ez a tálca história nekem minden Samsungnál előjött a jótállás lejárta után,hogy ki-be rángatja a tálcát, kivéve amit még garival adtam el.A Sony 7261-nél pedig ki sem adta, amíg rendbe nem tettem a mágnesét, azóta is tökéletesen működik.
A többi 16 írónál nem fordult még elő, pedig van ami már 12 éves( PX712A).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20686) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

létezik olyan dvd író, ami nem hosszabb 15 centinél, és ugyanott van a gombjamint egy normál DVD írónak ? (tehát nem középen mint egy laptop írónak, hanem jobb szélen).

Ha igen milyen model(lek) van ?

(#20687) schawo


schawo
titán

Sziasztok!

Rendszeren napi átlag 5-10 lemez megírására milyen írót ajánlotok. A most használt Samu egy év alatt bemondta az unalmast (csak rontott lemezt gyárt).

Üdv,
Kornél

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20688) zozopapa68 válasza schawo (#20687) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Egy LiteOn iHAS-124-14 2-év garanciával.
Esetleg régebbi, használt írók PL: Sony Optiarc 7260S, 7200S 2-3-ezer Ft-ért.
Élettartammal kapcsolatban, szerintem nem igazán lehet olyan írót ajánlani, ami soha nem fog meghibásodni vagy biztosan többet kibír mint az átlag.

Vagy talán mégis a régi IDE csatolású LG írók a GSA sorozatból nagyon strapabíró darabok, de gondolom neked SATA író kellene. LG-ből nálam van egy SATA csatis GSA-H62N, ami ugyanolyan strapabíró, minta az IDE csatis GSA-4167B.

(#20689) jeni válasza zozopapa68 (#20688) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Az a Liteon iHAS-124-14 már nem Liteon belsős!
Abban is LG cucc van,lévén M-Disc. Valamint jittert se tud mérni.
Van egy nálam és CL98 a firmverziója.

(#20690) Forestal


Forestal
tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyan új DVD-írót, ami ír 4x-esen (esetleg lassabban) a jelenlegi kinálatból?

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#20691) zozopapa68 válasza jeni (#20689) üzenetére


zozopapa68
tag

:R
Gyanús volt az a firmware, de eddig ez nemvolt jellemző a LiteOn-ra.

(#20692) zozopapa68 válasza Forestal (#20690) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Ha jól tudom a Samsungok még tudnak 4x-en írni, de 6x-os és 8x-os sebességgel jobban megírják a mostani lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#20693) Forestal válasza zozopapa68 (#20692) üzenetére


Forestal
tag

Köszi, akkor felejtős. Samut biztos nem veszek. Ha nem számít a 4x írás mit ajánlanátok? Van vagy 100 db origi elfekvő Kodak Gold Archival lemezem még vagy 4 évvel ezelőttről is. Egy PIO 209-es BD mellé mit vegyek DVD írónak-olvasónak ami még a legelfogadhatóbb minőségű manapság?

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#20694) jeni válasza Forestal (#20693) üzenetére


jeni
félisten

Azt kéne tudni melyik tudja a régebbi írók közül legjobban megírni a 100db Kodak Archival lemezt?
Milyen MID van a lemezen?

(#20695) Forestal válasza jeni (#20694) üzenetére


Forestal
tag

MBI 01RG40

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#20696) zozopapa68 válasza Forestal (#20695) üzenetére


zozopapa68
tag

Jobban járnál használt Optiarc 7260S, 7200S vagy Pioneer 212D, 215D DVD írókkal, mint a mostanában kapható újakkal.
Ezt az MBI MID-et írhatod 6x-os sebességgel a fenti írókkal vagy a Pio 209-el.

[ Szerkesztve ]

(#20697) Forestal válasza zozopapa68 (#20696) üzenetére


Forestal
tag

Hazsnáltat nem merek venni (ki tudja mennyire leharcoltak) Azt mondod a 209-es Blu-ray író is megteszi akkor inkább azzal írom. :R

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#20698) zozopapa68 válasza Forestal (#20697) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Az MBI MID-et sajnos egyik író sem tudja igazán jól megírni. A fent említett írókhoz képest a Pio 209 sem fogja gyengébben írni. 6x-osan írd, ezzel a sebességgel még önmagához képest elfogadható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20699) Forestal válasza zozopapa68 (#20698) üzenetére


Forestal
tag

Okés. 8 éves az első szállítmányom amit egy akkori Pinoeer-ral írtam 4x-esen most (film és adat is van) 3-at is kipróbáltam - a bő 8 éve írottakból - mind hibátlan :)

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#20700) Ottó58 válasza Forestal (#20699) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én most is Pio IDE írókkal (8-11 évesek) írom a lemezeket, 4x-es sebesség adja a legjobbat.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.