Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19151) Flashget válasza bolyhos bari (#19149) üzenetére


Flashget
félisten

Teljesen felesleges BOX verziót venni, mert egy sata kábel külön 100-200Ft a butított Nero progit letöltheted netről amit amúgy sem ajánlott használni képfájlok írására, hanem az ingyenes Imgburn az ajánlott szoftver.
Neroval max. adat és mp3 írására...
Amennyiben samsung terén szükséged van más színű előlapra a feketén vagy fehéren kívűl, akkor érdemes venni.

Realme GT Master Edition

(#19152) vackor970


vackor970
csendes tag

Sziasztok! Az hogy jelzik egy dvd irón hogy tud dupla rétegű dvd lemezt is írni? Asus 24F1ST az tud?

(#19153) Flashget válasza vackor970 (#19152) üzenetére


Flashget
félisten

Mai írók mindegyike tud DL-t írni.
Ez csak akkor volt kérdéses mikor magát a DL lemezt bevezették.
Egyébként a gyártó honlapján.

Realme GT Master Edition

(#19154) M107 válasza Flashget (#19151) üzenetére


M107
addikt

:R

Neroval max. adat és mp3 írására...
Amennyiben samsung terén szükséged van más színű előlapra a feketén vagy fehéren kívűl, akkor érdemes venni.

Nem mindig az imgburn a jó soft, találkoztam már olyan audio cd-ről flac-ba vagy vm-be mentett lemezzel, normálisan elkészített cue-sheet mellett, hogy az Imgb... kidobta, hogy valami baja van a képnek nem tudja audio cd-be visszaírni a nero meg 10 mp és már perkelte is.

Nem írom de tökéletes is lett.

UI: persze a imgburn a legutolsó változat ami a honlapjáról elérhető a nero meg egy portable sallangoktól mentes 2014 15.0.19.0 változat

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19155) vackor970 válasza Flashget (#19153) üzenetére


vackor970
csendes tag

:R

(#19156) bolyhos bari válasza Flashget (#19151) üzenetére


bolyhos bari
tag

Szia!

Köszi a tippeket :) !
Azért szeretnék dobozosat, mert egyszer OEM-et vettem, és még a gyártó honlapjáról sem tudtam letölteni a DVD-RAM-hoz való programot. A keresőjük szerint nem is létezett az én meghajtóm. Nagy pácban voltam. (És tört progit sem használok, Nerót viszont szeretnék.)

Képfájl alatt ugye ISO-t értesz, nem JPG-t? :B

Film kiírására melyik a legjobb? Nekem többnyire fényképhez, zenéhez és filmhez kell, meg pár doksi néha.

[ Szerkesztve ]

(#19157) Kcsabi válasza bolyhos bari (#19156) üzenetére


Kcsabi
tag

Hát, ha feltétlenül dobozost szeretnél, akkor itt van.
16x DVD-RAM
DVD-ÍRÓ SAMSUNG SH-224DB/RSMS SATA dobozos

(#19158) Flashget válasza bolyhos bari (#19156) üzenetére


Flashget
félisten

Képfájl alatt ugye ISO-t értesz
:K

Realme GT Master Edition

(#19159) jeni


jeni
félisten

még kapható a Samsung

(#19160) bolyhos bari válasza jeni (#19159) üzenetére


bolyhos bari
tag

Kcsabi, Flashget, jeni:

Köszi szépen mindhármótoknak!

(#19161) flash-


flash-
veterán

sziasztok

egy kedves ismerősömnek szeretnék venni tokos írható dvd lemezt(lemezeket) melyik az ami a legjobban ajánlott ?(ár nem számít)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19162) jeni válasza flash- (#19161) üzenetére


jeni
félisten

Szia

A megadott topikban tudunk neked segíteni,írd meg hány db kell,mert lehet külön kapni tokokat és jobb lemezeket,ha még rolniban (10-25-50-100 pakk) vennéd olcsóbban többet kapnál az itmedia.hu oldalon is tudsz keresni találni megfelelő lemezeket.

http://prohardver.hu/tema/dvd_lemez_tapasztalatok/friss.html

bocccs mobilról irtam ott kicsit körülményesebb irni és linkelni

[ Szerkesztve ]

(#19163) Kcsabi válasza flash- (#19161) üzenetére


Kcsabi
tag

Ahol mi vásárolunk, nem nagyon vannak tokos lemezek.
Aprón van tok lemez nélkül, meg ajánlott, jó lemez. Philips DVD+R 16x 4,7GB 120Ft/db. INFOME R30 MID, vagy ez Garantált minőségű DVD lemezek Maxell Xtreme Protek, Verbatim Made in U.A.E. ...

[ Szerkesztve ]

(#19164) Hybryd


Hybryd
tag

Sziasztok!
Gépösszerakás közben szembesültem vele, hogy az új alaplapomon nincs PATA csatlakozó, viszont az eddigi optikai meghajtóm meg ilyen volt, így nem tudom átmenteni, és kell egy új meghajtó.
Visszaolvasva a kommenteket, elment a kedvem szinte minden kapható modelltől :(((
LG-t eddig sem szerettem, látom most sem ajánlott,
Samsungot nem igazán komálom, de azt még ajánlanátok, bár hangos
Asusra azt mondjátok, hogy egy paraszthajszállal rosszabb mint a Samu, és kicsit drágább is
a titkos favorit Pioneert (220-ast és 221-est is találtam) meg egyenesen hulladéknak mondjátok.

Akkor ezekhez képet a
LiteON iHAs120
-as íróval mennyire járhatok rosszul? Általános, nem túl sűrű használatra kéne. És mind közül ez a legolcsóbb :)

[ Szerkesztve ]

(#19165) Kcsabi válasza Hybryd (#19164) üzenetére


Kcsabi
tag

Ha jó fajta bevált íród van és meg akarod tartani, szerezz be egy külső házat hozzá.- 5,25”-os külső ház SATA/IDE CD/DVD
Sata íróban nagyon jók a( Pioneer 215, 216, Sony 7260 csak használtan apró, vatera beszerezhető), de a most kapható Samu SH-224-re sem panaszkodott még senki.

(#19166) Flashget válasza Hybryd (#19164) üzenetére


Flashget
félisten

a titkos favorit Pioneert (220-ast és 221-est is találtam) meg egyenesen hulladéknak mondjátok

mivel ez egy erős jó indulattal is közepes minőségben pörkölő, át cimkézett QSI író.
csak a nevében van köze a nagy múltú céghez.

Realme GT Master Edition

(#19167) jeni válasza Kcsabi (#19165) üzenetére


jeni
félisten

esetleg egy ilyen? PCI-IDE kártya Pci-e-IDE-amennyiben nem kompatibilis a lappal akkor még mindig vissza lehet vinni a boltba és pénzt vissza vagy levásárlás

vagy a lengő sata - IDE átalakító - belső házban szabadon van elhelyezve

amúgy a külső ház ,illetve a PCI-e és PCI IDE átalakítók áraik pont egy új sata DVD író ára.

Samsung SH-224DB
Asus DRW-24F1ST új Samsung belsővel
vagy a lassan kifutó Asus DRW-24B5ST -liteon belsővel

[ Szerkesztve ]

(#19168) Kcsabi válasza jeni (#19167) üzenetére


Kcsabi
tag

Az lehet, de én szebben megírom a lemezt egy PX-712A-val külső házban, mint a Samu.
DL-t meg úgy sem írok, inkább szétosztom két lemezre.

(#19169) Flashget válasza Kcsabi (#19168) üzenetére


Flashget
félisten

DL-t meg úgy sem írok

LiteOn 624B semmi más tipusú DVD lemezre nem jó, viszont erre kíváló! :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19170) Dendry


Dendry
csendes tag

Sziasztok,

A Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író (12 hónap gar.) vagy az
LG GH24NS95RBBB fekete OEM DVD író (24 hónap gar.) a jobb választás? (Az ár kb. ugyanaz.)

(#19171) miko_ válasza Dendry (#19170) üzenetére


miko_
tag

Samsung 224DB egyértelműen sokkal szebben ír és képes lemez minőség tesztelésre is csak jitter-t nem tud mérni. Az LG nem ajánlott.

(#19172) Dendry válasza miko_ (#19171) üzenetére


Dendry
csendes tag

Szia, köszi.

Garanciában viszont jobb az LG, nem a megbízhatóság miatt?

(#19173) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Tudom nem ez a legjobb hely de: van egy asus 24b5st íróm,beleteszek egy lemezt és búg összevissza meg nem nagyon akar dolgozni...Még új.Kérdés az lenne lehet attól hogy nincs régió beállítva??
Ha igen melyiket érdemes?

(#19174) jeni válasza Dendry (#19172) üzenetére


jeni
félisten

Üdv

Samsung írót érdemes venni és az is kapható 3 év garanciával. Az argeoen rá tudsz keresni melyik bolt adja 2 év garival.

http://www.pcland.hu/shop+Samsung-SH-224DB-BEBE-SATA-DVD-iro-Fekete-BULK-SH-224DB-BEBE_161238_65

konci79

nem lehet,hogy a betettlemez hibás? Minden lemezzel ugyan ilyen? A régió kódot 5x lehet állítani,utána a legutolsóra áll be végleg.

[ Szerkesztve ]

(#19175) konci79 válasza jeni (#19174) üzenetére


konci79
őstag

Minden lemezzel.
Állítsam be Magyarországot,az a normál ?

(#19176) jeni válasza konci79 (#19175) üzenetére


jeni
félisten

nem kell semmit se állítgatni,mert nálam sincs beállítva
ha garis akkor érdemes elvitetni a szervizbe

[ Szerkesztve ]

(#19177) jeni válasza konci79 (#19175) üzenetére


jeni
félisten

(#19178) konci79 válasza jeni (#19177) üzenetére


konci79
őstag

Próbáltam pár lemezt,nem mindegyikkel csinálja.
De majd leszedem a gép oldalát,hogy meghúztam-e rendesen a csavarokat,mert beolvassa a dolgokat,remélem csak rezonálás miatt lesz.
Minden jó nálam is abból amit mutatsz,azt néztem.

[ Szerkesztve ]

(#19179) konci79 válasza konci79 (#19178) üzenetére


konci79
őstag

Tök jó... Az író rezonál,pedig már 8 csavar fogja...Ilyenkor mit lehet tenni?

(#19180) Kcsabi válasza konci79 (#19179) üzenetére


Kcsabi
tag

Visszaviszed és kicserélteted egy másikra.

(#19181) Flashget


Flashget
félisten

csak jelezném a Pio215D-nek a japán piacra kiadott változata használtan [link]
ennek az írónak az fw-t felrakva a 215D-re lett Pio215L a belső ugyanaz csak a külső és az fw-ben tértek el.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19182) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv!

DVD írót szeretnék (bár inkább olvasót, csak nem baj ha tud írni is, mikor kell), méghozzá olyat ami csendes. Ez az elsődleges szempont. Úgy 5-6K-t szánok rá és lehetőség szerint feketében szeretném levadászni. Ebben kérném segítségeteket, mit ajánlotok?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#19183) jeni válasza Petyyyyy (#19182) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Ha minőségi DVD írót szeretnél és nem zavar,hogy használt akkor egy ilyet
ha viszont zsír újat szeretnél akkor a Samsung SH-224DB-t vedd.

(#19184) bolyhos bari


bolyhos bari
tag

Sziasztok!

A Samsung SH-224DB-t hogyan lehet rávenni, hogy DVD-RAM esetén a fájlkezelőben úgy lehessen használni, mint egy normális háttértárat? (másolás, törlés)
Win 8.1, 64 bit

(#19185) Petyyyyy válasza jeni (#19183) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszönöm, megnézem mindkettőt. Bár az aprón lévő már jégen van.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#19186) Flashget válasza Petyyyyy (#19182) üzenetére


Flashget
félisten

egy egész 1db hsz-t kellett volna vissza olvasnod :)
kár hogy "valaki" lecsapott rá időközben ;)

Realme GT Master Edition

(#19187) Petyyyyy válasza Flashget (#19186) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Abból még nem tudtam volna milyet vegyek, hogy csendes meghajtót találjak. Teljesen sötét vagyok az otpikai meghajtók mély ismeretét tekintve, hogy melyik márkára mi jellemző, stb. :B A "valaki" miatt gyanúba keveredtél. ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#19188) Flashget válasza Petyyyyy (#19187) üzenetére


Flashget
félisten

nem én foglaltam.

Realme GT Master Edition

(#19189) Gézengúz válasza Petyyyyy (#19187) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jó az a 224...nemrég vettem, nem értem én ezt a csendesség mizériát...24-ben írsz vele vagy mi :F

Ha filmet akarsz nézni akkor meg felolvasod egy image fileba és onnan nyomod, akkor is csak az a 4-5 perc hangos amíg felolvassa...

Valaki mondja már meg, miért baj az, hogy ha egy meghajtó gyors? és ebből kifolyólag hangos...

(#19190) Petyyyyy válasza Gézengúz (#19189) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Első sorban filmezés miatt kell csendes legyen. Személy szerint nem óhajtok azzal szöszölni 4-5 percet, hogy felkarcoljam HDD-re a tartalmat. Mikor úgy támad kedvem, hogy megnézném, csak behajítom a lemezt és indítom. Ennél fogva folyamatosan olvasnia kell és ha ezt hangosan teszi, nos az elég kellemetlen. Az írás lehet hangos, az nem izgat túlzottan.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#19191) pami5 válasza Flashget (#19186) üzenetére


pami5
aktív tag

Miért kár, annyit nem ért, sokat kértek érte?

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#19192) Gézengúz válasza Petyyyyy (#19190) üzenetére


Gézengúz
addikt

Amúgy meg ott a CD speed, legalábbis régen így hívták, úgy korlátozod le vele az olvasási tempót ahogy akarod, nehogy már a hangossága határozza meg a CD-DVD író "jóságát"... Sokkal fontosabb paraméterei vannak ettől minthogy ilyen dolgon kicsinyeskedj... :(((

(#19193) Petyyyyy válasza Gézengúz (#19192) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Komolyan mondom, hogy rögtön dobok egy hátast. Gyorsan utána lestem és van pár megoldás a speed limitre, én meg ezen aggódtam. :W Megyek ráhaladok a dologra kicsit jobban, neked pedig jár a +1. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#19194) Flashget válasza pami5 (#19191) üzenetére


Flashget
félisten

azért kár mert lefoglalta valaki hiába mondanám vegye meg.
aki meg egy kicsit is ért a DVD írókhoz az tudja ez a pio egy kuriózum főleg egy gyűjtőnek, mert ilyet Mo-n nem árultak/árulhattak csak külfőldről lehetett beszerezni.

Realme GT Master Edition

(#19195) Kcsabi válasza Flashget (#19194) üzenetére


Kcsabi
tag

Na, az a valaki biztos, hogy szakértő és ez a ritkaság olyan kézbe került, ahol megbecsülik.
Ezért az összegért már új írót kapsz, még is a Pioneer-t választotta. :C

(#19196) Gézengúz válasza Flashget (#19194) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekem a gépemben egy 216L-re flashelt 216D csücsül már régóta, szépen írja a lemezeket....De használt írót biztos, hogy nem vennék....Ki tudja már mennyi lemezt pörköltek meg vele....Ha most kellene írót vennem akkor az a 224 lenne...

(#19197) Flashget válasza Gézengúz (#19196) üzenetére


Flashget
félisten

Pedig a használt régebbi gyártású írók, biza mind jobbak a mostaniaktól. Bármikor szívesebben ajánlok egy-egy használt típust mint egy zsír új LG vagy Pio-t napjainkban.
A szóban forgó Pio író pedig a 215D japánban kiadott változata volt. Nekem az van 215L-re flashelve és szerintem nem pörköltem vele annyit mint az Optiarc 7260-al és semmi baja.
Használtnál igen lutri mennyit írtak vele, de aki nem mer az nem is nyer :)

Realme GT Master Edition

(#19198) Kcsabi válasza Flashget (#19197) üzenetére


Kcsabi
tag

Igazad van, én az összes 216D-t használtan vettem és szerencsére mind kitűnő állapotban volt.
Régebben Plextor 712A-t is vettem, azokat is használtan, azok is nagyon jó minőségben írnak a mai napig.
Ami még megvan mind most is szépen teszi a dolgát soha egy lemezt sem rontottak.
Mondjuk az INFOME R30-as lemezek minősége is nagyon jó.
Itt egy [Pioneer DVR-216DBK] használtan!

(#19199) Gézengúz válasza Kcsabi (#19198) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jé megyémbeli, (basszus ráadásul hatvani) mindjárt rá is ütnék, ha vennék használt DVD írót, pedig sok mindent veszek használtan de ezt nem...Pl. ma ezt :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19200) Flashget válasza Gézengúz (#19199) üzenetére


Flashget
félisten

ezen van gari azt írja...persze lehet túlhajtotta szarrá égett a memória és kitörölheted a garival a hátsódat. :)

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.