Hirdetés

2020. január 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#19701) blattida válasza Lex Icon (#19700) üzenetére

blattida
(nagyúr)

A neten, nincs minden meghajtó fenn egy oldalon...ezért írtam, hogy keresni kell, Tudod, Google...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19702) Lex Icon válasza blattida (#19701) üzenetére

Lex Icon
(tag)

És milyen kulcsszavakkal keressek rá? Mert próbáltam PIE PIF szavakkal, de nem adott használható eredményt.
Konkrétan az említett Lite-on íróról hol találtad az "igazolást"?

Lex

(#19703) blattida válasza Lex Icon (#19702) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Ha csak a nevét, típusát beírod, sok feljön, konkrétan a liteon, a cdrinfo és a clubmyce oldaláról származnak az igazolások.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19704) Lex Icon válasza blattida (#19703) üzenetére

Lex Icon
(tag)

Amit Te találtál oldalt, annak a linkjét be tudnád rakni, mert a cdrinfo.com-on és a club.myce.com-on is a FW upgrade jön be, de abban nem találtam tesztre utaló "nyomot".

Lex

(#19705) zozopapa68 válasza Lex Icon (#19704) üzenetére

zozopapa68
(tag)

Szia!

[link]

(#19706) Lex Icon válasza zozopapa68 (#19705) üzenetére

Lex Icon
(tag)

Köszönöm.
És köszönöm blattida-nak is a segítséget.

Lex

(#19707) Flashget válasza Lex Icon (#19698) üzenetére

Flashget
(félisten)

Én eleve nem tudok olyan LiteOn íróról ami ne lenne tesztképes.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19708) Ottó58 válasza Flashget (#19707) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

...és jittert is tud mérni mindegyik? (pl.122,124,324?)

» A tisztesség ott ér véget, ahol a politika kezdődik. «

(#19709) zozopapa68 válasza Ottó58 (#19708) üzenetére

zozopapa68
(tag)

Szia!

Ezt találtam: Liteon iHAS122

Szerintem mindegyik tud jittert is mérni. Van egy régi notebookos LiteOn DVD íróm 2006-os az is tud jittert mérni. :R

(#19710) Flashget válasza Ottó58 (#19708) üzenetére

Flashget
(félisten)

Mindegyik tud.
csak a samsung nem a tesztképes írókból.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19711) Ottó58

Ottó58
(senior tag)

Melyik lenne a legjobb írásban, ha mindegyik tesztelni, Jitter-t is tud mérni?
LITE-ON iHAS122-04 Fekete OEM
LITE-ON IHAS122-14
LITE-ON IHAS124-14
LITE-ON IHAS324

(#19712) blattida válasza Ottó58 (#19711) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Ezek közül a 324-es, de az sem világbajnok pörkölő...

(#19713) Flashget válasza Ottó58 (#19711) üzenetére

Flashget
(félisten)

ezek már C verziók amikről azt olvastam rosszabbak pörkölésre mint a B verzió.
Na most a 624B-t én nem használom csak DL lemezek írására néha és csak tesztelésre olyan gyenge minőségben ír.
Viszont ezek a C verziók már fele annyiba kerülnek mint amikor én vettem a 624B-t.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19714) donpe

donpe
(aktív tag)

Sziasztok!

1. A lehető legjobb DVD olvasót keresem, évekkel ezelőtt írt (gyakran karcos) lemezek olvasására. Szeretném a régi lemezeket visszaolvasni. Árban keret olyan 30-40e Ft. Mit ajánlotok?

2. Mi a legjobb mód a fenti adatok hosszú távú archiválására? Bluray?

Köszi!

(#19715) Kcsabi válasza donpe (#19714) üzenetére

Kcsabi
(tag)

Én egy régi LG Gcc 4480B CD író-dvd olvasó kombót használok ilyen mentések visszaolvasására.
Pár karcos lemezt megmentettem már.
Arhiválás: Jó minőségű DVD lemez megteszi+ egy külső HDD+google felhő.

[ Szerkesztve ]

(#19716) M107 válasza Kcsabi (#19715) üzenetére

M107
(addikt)

:R

google felhő.

Ha van gyors feltöltésű neted.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#19717) Flashget válasza M107 (#19716) üzenetére

Flashget
(félisten)

a nagy tesó azt is figyeli. ;]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19718) kalozhun100

kalozhun100
(őstag)

Milyen Satas fekete dvd írót vegyek?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#19719) yvsmad válasza donpe (#19714) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Van egy régi Mercury DVD íróm, ami írásra már rég nem alkalmas, viszont a palacsintát is beolvassa.
Mindenféle Pio, LG, Plextor, Samsung, stb. író/olvasónál jobban beolvassa a problémás lemezeket.
(Legalábbis ezeket próbáltam már.)

https://hardverapro.hu/apro/speci_irhato_cd-r_lemezek_9/friss.html

(#19720) yvsmad válasza kalozhun100 (#19718) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Keress Pio 212-217 típusokat.
Az újakat felejtsd el, kínai (vagy koreai) gagyi mind, a fejlesztés már csak a költségcsökkentést jelenti a DVD íróknál.

[ Szerkesztve ]

(#19721) kalozhun100 válasza yvsmad (#19720) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Esetleg valami más márka? Olyan 6k állna rá. Samsungokkal mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#19722) yvsmad válasza kalozhun100 (#19721) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Én még nem láttam jó optikai meghajtót a Samsungtól. A régebbiek a saját írásukat sem olvasták vissza.
A DVD lejátszóik is nagyon gyengén olvasnak, az új BD lejátszóik sem túl híresek. Anno 2 márka volt, ami DVD kategóriában noname-nek számított: a Samu és a Thomson.
Egy jobbfaja Pio író ma is 5-6000 Ft használtan, de amit azzal megírsz, az 10 év múlva is visszaolvasható, míg az egykori Samu tulajok már leszoktak a DVD-ről.

[ Szerkesztve ]

(#19723) M107 válasza yvsmad (#19722) üzenetére

M107
(addikt)

Csak egyet mondok SH-222A IDE író, vagy SH-224BB Sata vagy 223L vagy még régebbit 182-183 szériák.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#19724) Flashget válasza yvsmad (#19722) üzenetére

Flashget
(félisten)

Egy jobbfaja Pio író ma is 5-6000 Ft használtan

2000 Ft-ért vettem Pio 215-öt és hibátlanul ír.
csak a volt tulaja befejezte az optikai lemezek használatát és eladta.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19725) Ottó58 válasza yvsmad (#19722) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

"Én még nem láttam jó optikai meghajtót a Samsungtól. A régebbiek a saját írásukat sem olvasták vissza."Valahogyan nekem is ez a véleményem.
Miden Samunak volt hibája: 203D-össze-vissza nyitogatta a tálcát, meghibásodott.
223Q magától dobálta tálcát, nem írt, kicsit később tönkrement.
224BB gyengén és lassan írt-olvasott XP, Win7 alatt is: csak amikre emlékszek.
Tehát több íróval is próbálkoztam, mégsem jött be a Samsung.
Nem vagyok SONY fan, de a 7173S-től az 5280S-ig mindegyik elfogadhatóan teljesít mind írásban és olvasásban, de jó még a Benq 1655, LG 4167B, 7200A.
3db Pio volt, nekem egyik sem jött be, az utolsó a 216D volt és VÁLOGATÓS!

(#19726) M107 válasza Ottó58 (#19725) üzenetére

M107
(addikt)

Nem akarok kötekedni, s bár már 1.5 éve nem is vagyok benne a témában, de

-MSDN oprendszer Win 7 vagy 8.1 / vagy LINUX /
-Saját Microsoft AChII driver ( a többi rendszernél nem ismerem a vezérlőt)
- Alaplapi vagy kártyás IDE vezérlő
- Nem egy bóvli Sata - IDE kábel
- Jó esetleg ha még van MINŐSÉGI Cd/DVD lemez
- Külön merevlemez amiről írsz

S írás alatt lehetőleg ne csinálj semmit , de lehet 4 magos CPU vagy 6-8 magos estében, s ne arra HDD-re írj amiről írsz.

SAJÁT Vélemény volt !

Nekem idáig egyet len egy lemezzel sem volt problémám, így !

(#19727) Ottó58 válasza M107 (#19726) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Sosem csinálok mást, (tehát az íráson kívül), ugyanarról a vinyóról írok, amit előbb írtam, (tálca ki-behúzás, nem tudja beolvasni,) ez op. rendszertől független, ez az író tulajdonsága. A többi írót próbálva másik vezérlőről (Asmedia?) is jobban, gyorsabban ír és olvas.
Az nekem nem jön be, hogy prémium lemezre írjak, mikor 100Ft-os lemezt a többi író szépen megírja.

(#19728) M107 válasza Ottó58 (#19727) üzenetére

M107
(addikt)

Elhiszem, bár ameddig írtam nagyiparban is lemezeket több ezer db-kat nekem soha nem halt meg írom úgy hogy elkopott volna pedig etetve lett, ritka hulladék lemezekkel is.

Jó, egy 3 éves Plex 880-Sa motorhiba végett el is passzoltam 3300 Ft.

AMD, Nforce, Sis, vezérlők voltak Toshiba 5112-5272 Pio 109-110-111-112-115-212-215-216-Samu SH 222A. 183B,224BB, Plextor PX-708, 712, 760, 760Sa, 880-SA, Pio 206D, 208D, 209D, LG 4163-4165-4167B
Samsung USB SE-208 DvD író

Régi motoros voltam a szakmában Flashget Verybigboy kicsirigó-t GG72, mind ismertem ismerem, s mentoraim voltak.

Elhiszem neked ezeket a problémákat, de amit leírtam az előző hozzászólásomban, így csináltam s gond nélkül írt mindent.

UI:

Nem számolom, de 10 ezer feletti lemezt írtam 2002-óta .

[ Szerkesztve ]

(#19729) yvsmad válasza Ottó58 (#19725) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Pio 108, 112, 215 mind jól írt, egyáltalán nem volt válogatós egyik sem.
Nálad mi volt a baja?
Volt bennük Aritától Hyundai-ig minden névtelen hős, a mai napig olvasható az írásuk.
A két utóbbi a legolcsóbb kétrétegű Memorexeket és Maxelleket is vidáman írta/olvasta.

[ Szerkesztve ]

(#19730) M107 válasza yvsmad (#19729) üzenetére

M107
(addikt)

Volt bennük Aritától Hyundai-ig minden névtelen hős

:DDD :D

(#19731) yvsmad válasza Flashget (#19724) üzenetére

yvsmad
(őstag)

A használt cucokat ki kell fogni. Lehet, hogy egy év múlva megint elad valaki egyet 2000-ért, de ha most megnézed a hirdetéseket akkor csak drágábban fogsz találni.

(#19732) blattida válasza yvsmad (#19731) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Valóban, általában 2500-3000 ft között kelnek el, állapottól függően...öt-hat ezerért viszont irreális.

(#19733) Flashget válasza yvsmad (#19731) üzenetére

Flashget
(félisten)

nekem már volt 215-ös csak fehér és feketére pályáztam. Ha rossz lenne legfeljebb átpakolom a fehérbe amit kell.
de ha most megnézed a hirdetéseket akkor csak drágábban fogsz találni.
mert megtudták innen, hogy a használt régebbi írók (főleg az IDE-s)kenterbe verik a maiakat.
Pio 215-nek egy betegsége volt, hogy nagyon felpörgette a lemezt így gyakorlatilag be sem olvasta azt amit azzal írtam. De egy crossflash megoldotta a problémát onnantól kezdve kora legjobb írójává vált.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19734) yvsmad válasza Flashget (#19733) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Akkor pörgette fel, ha mindent max. sebességgel írtál.
De ha normális sebességet állítottál volna be, akkor nem lett volna semmi gond.
Szerezz egy fekete ál-előlapot és bármilyen színű meghajtót tehetsz mögé. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19735) Flashget válasza yvsmad (#19734) üzenetére

Flashget
(félisten)

Mivel a 8x írással lehetett a legjobbat elérni vele a Verbatim TY lemezen, nem tudom milyen max. sebességről írsz.
Egyébként bővebben az író topicjában itt: [link]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19736) yvsmad válasza Flashget (#19735) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Akkor mit pörgetett fel, amit nem tudott visszaolvasni?

(#19737) Flashget válasza yvsmad (#19736) üzenetére

Flashget
(félisten)

Hogy hogy mit pörgetett fel? Téglát :D...lemezt mi mást. Túl nagy sebességen kezdte beolvasni pl. xp telepítést nem tudtam rajta eszközölni elő kellett vennem a régebbi Pio 108-at, ergo szar volt az fw amit kiadtak hozzá japán kívűli országokba, de crossflash után soha nem volt semmi bajom. Egyébként amit vettem a tulaja ezt írta: vegeztem most egy utolso tesztet az iron es vmiert nem akar bootolni szoval igy hibasan nem akarom neked eladni
Én megvettem volna hibásan is, de mondtam neki valszeg a szokásos betegsége van majd egy crossflash megjavítja, de ő már nem foglalkozott lemezekkel így az alku megköttetett. Meg is javult a crossflashtől.

Most is van jó néhány eladó PIO csak IDE-sek és bőven az általad említett 5K alatt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19738) M107 válasza Flashget (#19737) üzenetére

M107
(addikt)

Az egyik fő mester az tud :DDD

(#19739) Flashget válasza M107 (#19738) üzenetére

Flashget
(félisten)

Thx, de én nagyon messze vagyok ettől a titulustól. :)
PPeter akit ennek tartok a mai napig is, sokan tőle tanultunk a régebbi írásai alapján.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19740) yvsmad válasza Flashget (#19737) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Nekem már volt 3 Pio íróm (108, 112, 215, sőt most is egy BDR-209 van), de én olyat még nem láttam, hogy túlságosan felpörög és emiatt nem tud olvasni. Pontosan annyira pörög fel, amilyen sebességgel olvasni tud, ha könnyen olvas, akkor gyorsabban, ha problémás a lemez, akkor lassabban. Amit leírtál, az pontosan ellentétes ezzel a logikával, meg az összes Pios tapasztalatommal.
Mivel SATÁ-s írót kerestek, ezért nem az IDÉ-seket ajánlottam. Azt adhatják akármennyiért is, mert az IDE csatis alaplap is elég ritka már és nem keres senki ilyen meghajtót sem. Az átalakító meg szívás, vagy legalábbis lutri, hogy mit fog ki az ember.

[ Szerkesztve ]

(#19741) Flashget válasza yvsmad (#19740) üzenetére

Flashget
(félisten)

Pedig elég sok ilyen (és ez csak is kizárólag a Pio 215-re vonatkozott) író volt és a crossflash volt a megoldás rá. Inkább a kis ferdeszeműeket kellene megkérdezni miért adtak ki két féle fw-t ugyanarra a belsőre?
IDE írók bizonyítottan szebben pörkölnek mint a satásak. Nem csak nekem, de másoknak is van olyan gépük amin még xp fut, nero 5 vagy 6-os verzióval és IDE-s íróval. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19742) Piftuka válasza yvsmad (#19731) üzenetére

Piftuka
(addikt)

"A használt cucokat ki kell fogni. Lehet, hogy egy év múlva megint elad valaki egyet 2000-ért, de ha most megnézed a hirdetéseket akkor csak drágábban fogsz találni."

Én is éppen erre utaltam itt pár hete!

Ráadásul semmi garancia nincsen arra, hogy nem egy "leharcolt", javított, "mókolt" példányt vásárolsz meg (sokezer forintért), amit aztán adhatsz is le elektronikai hulladékként... :(

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#19743) yvsmad válasza Flashget (#19741) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Ha jól tudom, a szándék a DVD-RAM lemezek írása volt a japán verzióval, míg az európai ezt nem támogatta. Hogy ennek következményeként vagy ezen kívül még mit csempésztek bele a japánba, vagy mit felejtettek ki az európai verzióból, azt nem tudom.
Én szinte mindig Nero Burning ROM-mal írtam és a megírt lemezt rögtön vissza is ellenőriztettem a Neroval. Ha ilyen felpörgéses gondja lett volna a 215-nek, az rögtön az írás után kiderült volna, nem csak hetekkel-hónapokkal később.

[ Szerkesztve ]

(#19744) Flashget válasza yvsmad (#19743) üzenetére

Flashget
(félisten)

Úgy látom nem érted.
Nem csak a 215-el írt lemeznél csinálta, hogy ezerrel pörgött fel, hanem a 108-nál is! Tök mindegy mivel volt írva milyen sebességen 5 lemezből 2-3 esetében használhatatlan lett volna. ha nincs a crossflash lehetősége visszaviszem garanciába és csere. Bár az iponnál lehet ez kivitelezhetetlen lett volna 2008 vagy 2009-ben.,.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19745) yvsmad válasza Flashget (#19744) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Nem azért írtam a Nerot, mert csak azt tartom jónak, hanem azért, mert azzal helyben vissza is ellenőrizhető az írás 108-cal is, 112-vel is, meg 215-tel is, meg más márkákkal is. Ezután elképzelhetetlen az, hogy ellenőrzés nélkül megírt rendszerlemez hibája mondjuk csak 2 év múlva derüljön ki a legközelebbi telepítéskor.
Egyébként én még olyan lemezt vagy írót nem láttam, amelyik max. sebességgel olvas már a lemez elejétől, a legbelső szektoroktól kezdve. DVD esetén jó, ha 4x sebességgel indul, aztán lemeztől függően a közepe felé már elérheti a legnagyobb sebességet is. A Nero viszaellenőrzéskor ezt is szépen kiírja.
Kétrétegű lemeznél is mindig megfigyelhető, hogy a 2. réteg elején újra leesik a fordulatszám, tehát a felpörgetéssel indulásnak esélye sincs. Ahol meg problémás az olvasás, ott megint lecsökken a sebesség, mert alacsonyabb fordulattal próbál újraolvasni. Ezért sem fordulhat elő az, hogy lemezhiba esetén még jobban felpörögne a korong.

[ Szerkesztve ]

(#19746) yvsmad válasza yvsmad (#19745) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Jut eszembe, a Nero SpeedDisc-nek van egy olyan funkciója, hogy kirajzolja a lemez olvasási sebességét az idő függvényében. Kiváncsi lennék egy olyan diagramra, ahol a CD 52x-en, vagy a DVD 16x-en indul...

A 108 kapott nálam egy Piodata FW-t, de sem a gyárival, sem a Piodatával nem volt olyan, hogy ne tudta visszaolvasni a saját írását. A Pio írót egy kollégám ajánlotta, neki sem volt soha ilyen problémája. Ha a 108-cal már az elején megfürdök, biztosan nem veszek még 3 másik Pio írót.

[ Szerkesztve ]

(#19747) yvsmad válasza yvsmad (#19746) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Asszem sejtem már, hogy milyen felpörgetésről beszélsz.
Vannak olyan programok, pl., Exact Audio Copy, Nero Drive Speed, stb. ahol be lehet állítani a meghajtó felpörgetési és lefékezési idejét. Ezt az értéket a program átírja a drive FW-ében. Ha pl. a rutintalan júzer ész nélkül elállítja hosszú felpörgetési időre, mert hogy az milyen jó, akkor lehet, hogy a drive még nem kezdi el az adatokat olvasni, mire a válaszadási ideje lejár, ezért az olvasás is hibával leáll. Ez kijavítható a FW-ben a felpörgetési idő visszaállításával, vagy új FW felrakásával. Ennek viszont igazából semmi köze ahhoz, hogy a DVD-RAM-ot is támogató japán FW van-e fent, vagy az európai változat.

[ Szerkesztve ]

(#19748) Flashget válasza yvsmad (#19746) üzenetére

Flashget
(félisten)

108 nálam is Piodata fw-vel ment, de nem ez volt a kérdéses író :)
A benchmark teszt kb. annyit is ér, hogy lásd az ívet az írás teszt azért jóval összetettebb képet ad mind az alapanyagról mind az írás minőségéről.
És ez a felpörgetés csak 215-nél volt sem előtte sem utána a 216 nem csinálta, sőt a 207-es BD íróm se.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19749) Kcsabi

Kcsabi
(tag)

Már többször vettem tőle írókat, most van használt Plextor írója, megbízható kereskedő!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19750) LámaZ

LámaZ
(addikt)

Te jó Isten!
Korábban itt panaszkodtam, hogy nem működik a notim belső DVD-írója.
Egyéb okokból újra kellett húznom az oprendszert, és megjavult a DVD-író.
Még ilyet...

Legyen minden jó!

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.