Hirdetés

2020. január 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#19651) Pityu.

Pityu.
(veterán)

Melyik írót érdemes innen [link] venni,max 6EFt ért?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19652) blattida válasza Pityu. (#19651) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Samsung sh224-et.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19653) Pityu. válasza blattida (#19652) üzenetére

Pityu.
(veterán)

de melyiket mert kettő is van SAMSUNG SH-224DB 24x vagy SAMSUNG SH-224BB 24x ,és ezek tartósabbak meg jobbak mint az lg k?

(#19654) blattida válasza Pityu. (#19653) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Gyakorlatilag mindegy.
Igen, tartósabb és jobb, mint a másik koreai.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19655) Flashget válasza Pityu. (#19653) üzenetére

Flashget
(félisten)

lehet nem tartósabb, viszont jobb.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19656) Pityu. válasza blattida (#19654) üzenetére

Pityu.
(veterán)

Úgy látszik egyenlőre mégsem lesz másik mert,nem az író a rossz hanem a windows szórakozott,portable ashampoo burning studiot használok aztán elindítottam kiírta hogy nincs dvd író és a program bent ragadt az elindított alkalmazások között és utána nem működött az író,de most meg jó.

(#19657) Flashget

Flashget
(félisten)

Igaz használt samsung, de én erre neveznék be ha most kellene hirtelen vennem egy írót.
Samsung 223F
ez van olyan jó mint a 223L.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19658) Kcsabi válasza Pityu. (#19656) üzenetére

Kcsabi
(tag)

Ez az ashampoo burning studio nem egy csúcs én Dvdfab-ot és ImgBurn-t használok, jobb az írás minősége.

(#19659) Pityu. válasza Kcsabi (#19658) üzenetére

Pityu.
(veterán)

Nekem jobban bejött mint az anno régen használt nero burning room

(#19660) blattida válasza Kcsabi (#19658) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Írásminőségben nincs, nem lehet különbség.

(#19661) Kcsabi válasza Pityu. (#19659) üzenetére

Kcsabi
(tag)

A Dvdfab beállításaiban létezik olyan, hogy másik író motort adsz meg.
Ott megadod a feltelepített Imgburn motorját és írsz.
Létezik a dvdfabnál is portble verzió.
Íme egy írás, ImgBurn 8X Philips DVD+R Infome R30, Sony 7200S íróval írva.

(#19662) Pityu. válasza Kcsabi (#19661) üzenetére

Pityu.
(veterán)

Valahogy mostanában a portable programok nem olyan fajinak

(#19663) verybigboy válasza Kcsabi (#19661) üzenetére

verybigboy
(senior tag)

Jó író, jó alapanyag, hű de jó írás :)

(#19664) Piftuka válasza djculture (#19646) üzenetére

Piftuka
(addikt)

"ujrairhatókat utálja az az iró meg a 80-as is, kivéve a verbatim azokkal nincs gond. [..]Vagy pl a bármennyire rossz manapság az lg azokból az összes képes bármilyen ujrairhatót megirni ez az előnye."

Az összes újraírható lemezem VERBATIM. A kék-világoskék DVD-RW, valamint a kék-citromsárga DVD+RW.

A cél pedig a lehető legjobb minőségű lemezt készítő berendezés, ugyanis fontos, pótolhatatlan családi felvételeket is archiválnék vele. (Majd veszek direkt erre a célra gold/hard coated archiváló lemezeket is.)

(#19647) zozopapa68 válasza Piftuka (#19645) üzenetére
"Nem biztos, hogy az íród rossz ezt a hibát emulátor programok is okozhatják.
Töröld a gépedről, ha használtál ilyen programot mert lehet, hogy csak ez a baj.
(Ez csak egy tipp de remélem, hogy beválik.) "

Köszi a választ!

Ha Virtual Box jellegű emulátorra gondolsz, akkor olyan program nem volt telepítve a gépemre. Egyébként is... szinte "szűz" Windows7 telepítésről van szó. Alig ~2 hónapja telepítettem újra, és még nincs is használatban az összes alkalmazás, amit egyébként használni szoktam.

(#19650) zozopapa68 válasza Piftuka (#19645) üzenetére
"Pioneer írókkal (DVR-221LBK, DVR-221BK) sajnos a helyzet nem a legjobb:"

Igen, közben máshol is olvastam, hogy az új Pioneer írók már gagyik. Elég sajnálatos helyzet, hogy jó minőségű írót már csak használtan lehet vásárolni. :(

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#19665) zozopapa68 válasza Piftuka (#19664) üzenetére

zozopapa68
(tag)

Szia!
Én olyan emulátor programra (Daemon Tools,Alcohol 120%) gondoltam ,amivel virtuális meghajtókat lehet létrehozni és kezelni.
[link1]
[link2]

:R

(#19666) LonGleY

LonGleY
(veterán)

Milyen márkájú / típusú külső DVD írót tudnátok javasolni? A fő feladata a táskában sínylődés és a máshogy be nem bootolható gépek telepítése lenne...

Vagy teljesen lutri? Eddig nálam feldobta a talpát az asztali gépemben 1 Plextor és 2 ASUS, pedig alig használtam őket. Sorvadnának el... Reméltem, hogy elfelejthetem a témát, de a szerencsétlen gépek miatt muszáj egyet tartanom.

[ Szerkesztve ]

(#19667) LonGleY válasza LonGleY (#19666) üzenetére

LonGleY
(veterán)

A kiszemelt darab egy Samsung SE-S084D.

(#19668) Flashget válasza LonGleY (#19667) üzenetére

Flashget
(félisten)

A célnak gyakorlatilag bármilyen kapható külső lejátszó megfelel, mivel nem azt írtad, hogy DVD íráshoz keresel hardvert.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19669) LonGleY válasza Flashget (#19668) üzenetére

LonGleY
(veterán)

A lemezeket valamin meg is kell írni, de valóban, jó, ha tíz alkalommal fog ilyet csinálni a kezeim közt.

(#19670) lambda5 válasza LonGleY (#19669) üzenetére

lambda5
(tag)

Jelen pillanatban engem is ez a problémakör foglalkoztat...
A választék nem túl nagy ( Samsung/LG főként) ..és elég régóta küzdök azzal, hogy egy mostani DVD író sem akar 4x vagy 8x -osan adat CD-t írni (mp3), amit az autós fejegységek le is játszanak... :W
Van egy régi Teac CD íróm ami tökéletesen működik, de IDE-s sajnos...

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#19671) blattida válasza lambda5 (#19670) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Veszel egy használt, belül ide-es csatolófelületű külső házat és belerakod a teac-et. Olcsóbban megúszod és jobb is lesz a végeredmény.

(#19672) Byga007

Byga007
(tag)

Sziasztok

Érdeklődnék hogy most melyik a legjobb belső dvd író ami korrekt minőségben ír ?

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#19673) #41285888

(törölt tag)

Sziasztok! A minap lehelte ki a lelkét a Samsung SH-S223Q íróm. Helyette ezek közül melyiket ajánlanátok:
SAMSUNG SSH-224DB/RSMS vagy ASUS DRW-24F1ST?

(#19674) blattida válasza #41285888 (#19673) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Szia!

Az előbbi (amennyiben csak új írók jöhetnek szóba).

(#19675) Ottó58 válasza #41285888 (#19673) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Ha van a lapodon IDE csati, több jó író is van használtan az Aprón. (Vannak még újak is gyűjteményből eladók).
Mellesleg nekem volt egy Samu Q íróm, még 100 lemezt sem írtam vele, lejárt a jótállás nem sokkal utána megadta magát.
(Megjegyzés: NEC, Sony a 7173S típustól gyűjtöttem a 7280-asig, még egy sem ment tönkre, és elég jól írnak, gyorsak is).

» A tisztesség ott ér véget, ahol a politika kezdődik. «

(#19676) Flashget válasza #41285888 (#19673) üzenetére

Flashget
(félisten)

lényegében a kettő ugyanaz...asus már samsung belsőt használ nem lehet crossflashelni LiteOn vagy Plextor fw-re a jobb írásért.. Ezért inkább samsungot vedd ahhoz legalább adnak ki fw-t nem úgy mint az asus.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19677) #41285888

(törölt tag)

Akkor marad a Samsung, köszönet a hasznos tanácsokért. :R

(#19678) Lex Icon

Lex Icon
(tag)

Sziasztok!
Átzavartak ide a nyitott topikból.
Írt DVD tesztelő programokkal kapcsolatban van kérdésem:
Melyik írt DVD lemez tesztelő program és persze író ad helyes értéket? Illetve melyiket érdemes használni?
Az íróm/ellenőrzőm egy Optiarc AD-7200S. A lemez Verbatim 16x (MCC-004). Ugyanazt a 8x-osan megírt lemezt ellenőriztem le 4 Nero programmal és egy Opti-val.
Az Opti eredményei sokkal jobbak a Nero progiknál. Miért?

Opti Drive Control 1.70:

Nero CD-DVD Speed 4.51.1:

Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16:

Nero DiscSpeed 7.0.2.100:

Nero DiscSpeed 5:

További kérdés, hogy pontosan melyik írók tudják a tesztet, illetve, amelyikre azt mondják, hogy nem tudja, de mégis megy a teszt (pl. Optiarc AD-7200S), azok miért tudják, és egyáltalán jók-e az eredmények, mert annak tűnnek.

Pl. egy Pio110D-n a következőt produkálta az Opti teszt:

[ Szerkesztve ]

Lex

(#19679) blattida válasza Lex Icon (#19678) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Szia!

Általánosan a mediatek chipes írók képesek a korrekt minőség ellenőrzésre és a nero az ajánlott program hozzájuk.
A teszthez az szükséges, hogy a meghajtó által kiolvasott adatok semmilyen szinten ne kerüljenek hibajavításra a meghajtó által, csak a nyers adatokat szolgáltassa az ellenőrző program számára. Mivel a kérdéses optiarc nec chipes, ezért a nero nem ad vele pontos eredményt.

A pioneer nem alkalmas a pontos, így érdemleges tesztelésre.

(#19680) Lex Icon válasza blattida (#19679) üzenetére

Lex Icon
(tag)

És honnan lehet tudni, melyik íróban milyen chip van?
Lekérdezhető programmal vagy van olyan oldal, ahol felsorolják ezeket?

Az Optiarc AD-7200S eredményei használhatók minőség ellenőrzésre? tehát nem feltétlen a többivel összeegyeztethető formában, de legalább a többi megírt lemezemmel való összehasonlításra? Tehát ha pl. a Pio110D-ben megírt lemezt az Optiarc tesztje rosszabbnak hozza ki, akkor tényleg rosszabb?

Lex

(#19681) blattida válasza Lex Icon (#19680) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Igen, vannak ilyen oldalak (pld. cdrinfo, clubmyce)

Igen, de nem ad pontos eredményt, így végül is, nem annyira érdemes erre használni, de a pioneer-nál pontosabb eredményt ad, azaz igen, a valós eredményhez az optiarc által adott eredmények közelebb állnak.
Azonban, ha korrekt teszteket akarsz végezni, akkor használj mediatek chipes írót.

(#19682) Lex Icon válasza blattida (#19681) üzenetére

Lex Icon
(tag)

A cdrinfo oldalán keresgéltem, de nem találtam ilyen listát. Tudnál egy linket adni, neked biztos megy tapasztalatból. Jó más oldalról is, a lényeg, hogy lehetőleg minél frissebb és teljesebb lista legyen. Köszi.

Lex

(#19683) Piftuka válasza zozopapa68 (#19665) üzenetére

Piftuka
(addikt)

"Én olyan emulátor programra (Daemon Tools,Alcohol 120%) gondoltam ,amivel virtuális meghajtókat lehet létrehozni és kezelni."

Így értem. Ebben az esetben (is) nem a válaszom, mert ilyen szoftvert soha nem szoktam használni. :N

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#19684) Recyclicator

Recyclicator
(csendes tag)

Muszáj az előzményeket is elmesélnem:
USB --> SATA,IDE átalakítón az IDE-s DVD írók eddig használhatatlanok voltak számomra. 3 fajtával sem volt szerencsém. Max 2x-esen írta, az eszköz puffer rángatózása mellett; pocsék eredménnyel. (DELL D620 laptop, XP SP3) Kipróbáltam egy DeLock nevű PCMCI kártyát (a NEC chip jót sejtetett) Channel+ márkájú átalakítóval.Az író PX-755A volt. Nem is rossz eredmény született Verbatim Movie, Taiwan lemezre. Másnap nem tudtam megismételni...Már a live oprendszer is fagyott, ha bedugtam. Kipróbáltam (hirtelen elgondolással) az alaplapi USB-ket. Amely eddig nem működött, most ezt az eredményt hozta. Az eszköz puffer nagyjából az utolsó harmad közepén ugrált, lassan. Úgy tűnik ennek ingadozása nem mérvadó. (Megszoktam, hogy a SATA-s írókkal ez 99 %-ra szinte stabilan beállt.)

[ Szerkesztve ]

A meteorológus, az nem időjós !

(#19685) Flashget válasza Lex Icon (#19678) üzenetére

Flashget
(félisten)

Ezek egyike sem alkalmas írásteszthez. Legfeljebb benchmarkot tudsz nézni velük, de az sok mindenre nem jók.

Írásteszt képes írók: LiteOn ill. ezek klónjai a Plextor, Asus valamint a régebben gyártott Plextor írók amik még saját gyártásban készültek, de ilyen írót már nem kapsz. Asust sem csak használtan.
Az új Asus 24B5ST író már samsung belsővel készűl.

Alkalmas még a Samsung MTK chipes írói, de csak saját teszthez, jittert mérni viszont nem tudnak. Ezek a 223B/F/L/Q a Samsung 224 most kapható tipusa.
a 223C nem alkalmas mert abban samsung chip van!

programnak nero CD-DVD speed és az Opti Drive Control az elfogadott.
samsung esetén a Kprobe2 nevű progit kell használni!

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19686) Lex Icon válasza Flashget (#19685) üzenetére

Lex Icon
(tag)

Láttam itt korábban BenQ íróval készült tesztet. Az is működik így?

Lex

(#19687) Flashget válasza Lex Icon (#19686) üzenetére

Flashget
(félisten)

az is de azok már nagyon régi IDE-s írók. nem tudom, hogy aprón vagy vaterán ilyen íróhoz hozzálehet jutni még.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19688) Lex Icon válasza Flashget (#19687) üzenetére

Lex Icon
(tag)

Ezért lenne jó egy korrekt lista, hogy ne úgy kelljen összevadászni az infót.

Lex

(#19689) Flashget válasza Lex Icon (#19688) üzenetére

Flashget
(félisten)

ennél korrektebbel nem szolgálhatok, mert ezek az írók voltak a közel múlt írás teszthez kapható satás írói.
ami samsung 224 írót ajánlottam az is jobb asemmitől csak jittert mérni nem tud, az pedig a legfontosabb a filmek esetében a 12% miatt.
sima adatoknál a 16%-ot is beolvassa, de az asztali lejátszó 12%-ig játssza le akadás mentesen a lemezt.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19690) Lex Icon válasza Flashget (#19689) üzenetére

Lex Icon
(tag)

Jelenleg nem akarom asztali lejátszóba rakni, inkább a hosszú távú "eltarthatóság" lenne a fontos.

blattida írta, hogy vannak oldalak, ahol fel vannak sorolva a tesztképes írók, csak nem találtam meg a listát.

[ Szerkesztve ]

Lex

(#19691) Flashget válasza Lex Icon (#19690) üzenetére

Flashget
(félisten)

én olyanokat írtam amikhez még hozzá tudsz jutni esetleg.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19692) blattida válasza Lex Icon (#19682) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Nem azt írtam, hogy konkrét listát fogsz találni, mert teljes listáról nem tudok, olyanok vannak, amiket flashget is írt, nagyrészt az említett oldalakon, fórumbejegyzésekben.

(#19693) Lex Icon válasza blattida (#19692) üzenetére

Lex Icon
(tag)

Akkor félreértettem, illetve Te értetted félre, mert én ilyen listát szerettem volna látni.
A Lite-on 1673 külső írója tud ilyen tesztet?

Lex

(#19694) blattida válasza Lex Icon (#19693) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Igen.

(#19695) DRB

DRB
(senior tag)

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy az LG SecurDisc-es illetve a nem SecurDisc-es írói között mi az eltérés? A nero ugyan úgy felajánlja a nem SecurDisc-es íróval SecurDisc lemez írását, és meg is csinálja, le is teszteli illetve működik is rendesen.
Az Aida64 meg azt mutatja, hogy az egyik író támogatja, a másik nem. Pont ezért érdekelne hogy mi az eltérés, gondolom ha az Aida „észreveszi”, akkor valami biztos van.
GH24NSB0

GH22NS40

Köszi előre is, ja és bocsi a kicsit offért :)

[ Szerkesztve ]

(#19696) DRB válasza DRB (#19695) üzenetére

DRB
(senior tag)

Hopp felcseréltem típusokat :B , mondjuk ez a lényegen nem változtat.
Kifutottam az előbbi szerkesztésből, bocsesz.

(#19697) Lex Icon válasza blattida (#19694) üzenetére

Lex Icon
(tag)

És a Lite-on DH-20A4H?
Hol lehet ezeknek utánanézni?

Lex

(#19698) Lex Icon válasza Lex Icon (#19697) üzenetére

Lex Icon
(tag)

Senki sem tudja megmondani, hogy a Lite-on DH-20A4H tudja-e a PIE/PIF tesztet rendesen?

Lex

(#19699) blattida válasza Lex Icon (#19697) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Igen, képes a minőség ellenőrzésre.
Utána kell nézni, gyakran én is ezt teszem.

(#19700) Lex Icon válasza blattida (#19699) üzenetére

Lex Icon
(tag)

Köszönöm, de több hozzászólásban is kérdeztem, hogy hol?

Lex

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.