Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20601) Ottó58 válasza klepto (#20599) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az ASUS már Samsung belsőt rejt, valószínű ez is.
Én a tesztképes Lite-On-t venném.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20602) Taru válasza yvsmad (#20600) üzenetére


Taru
tag

Azóta minden teszt file jó amit kiírok vele (1db eddig nem használt, karcmentes DVD-RW-t használok most a teszteléshez, eredetileg a régi használatban lévőket használtam).

Az a 2 lemez lehet tényleg hibás (régi DVD-RW, tönkre szoktak menni, mert sokat használom fileok tesztelésére, eleve 10-s kiszerelésben szoktam venni, kb 1-1.5 év alatt a csomag végére érek. Még az is tönkre megy kb 3 hónap alatt amit az asztaliból alig veszek ki, mert sokszor veszek fel tv adást). Mivel azóta nincs gond, szerintem nem hibás.

Az SRT file meg lehetett hibás, az 1tb-s HDDn szoktak a videókat és az SRT-t tárolni, de decemberben lement 0%-ra az állapota és éppen csak lementettem a fileokat róla mielőtt olvashatatlan lett (mivel VLCben minden elindult, azt gondoltam nincs bajuk). Ezekszerint valami gond volt velük (amikor a 2 SRT-t nem nyitotta meg, a kiírt lemezről a Samu is meg a laptop is vissza olvasta, csak az asztali nem. Ez volt az első írása a bontatlan lemezre, és az SRT átírása után már azok is mentek, videó fileok minden esetben mentek).

Összességében nem tűnik rossznak. Az újonan leszedett fileokat hibátlanul kiírta (amiket azóta tesztre szedtem le).

(#20603) Kernel válasza yvsmad (#20592) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem biztos, hogy az a gond, legalábbis én például a képen látható olcsó átalakítót használom, rendesen végzi a dolgát, csak egy dologra kell figyelni:

Mindig először az író (vagy HDD) kapjon tápot, utána pár másodperccel (vagy felpörgés után) dugom be az USB-t, ahonnan az átalakító kapja a tápot. Fordítva problémák vannak, nem ismeri fel, lefagy stb. Ha már lefagyott az átalakító, akkor elölről kell kezdeni, írót áramtalanítva.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20604) yvsmad válasza Kernel (#20603) üzenetére


yvsmad
őstag

Az enyém is pont így néz ki. Szerencsére megoldódott a korábbi probléma, menet közben is bármikor be tudom dugni és felismeri a Windows.

(#20605) ifi


ifi
csendes tag

Sziasztok,

Új Win10-es, i3 konfigba kellene egy DVD író. Semmi extra igény nincs, csak hogy megbízható legyen.

Ajánlanátok egyet?

Köszi!

(#20606) medica


medica
senior tag

Külső dvd író kellene win 7 és win10 alá. Mindegy milyen csak jól működjön (ne fontos a slim, kinézet, stb). Ilyet néztem: [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#20607) jeni válasza medica (#20606) üzenetére


jeni
félisten

3000 Ft a jófogáson

ifi

az aprón vannak pár darabok hibátlanok 2000Ft (régebbiek jobban megépítettek,tartósabbak,jobban írnak) de a boltban 4000Ft bármely megteszi.
boltik:Liteon (FULL tesztképes),Samsung (félig tesztképes-jittert nem mér),LG

az aprón van BD író ami Blu-Ray képes mindössze 8000Ft

[ Szerkesztve ]

(#20608) jeni válasza medica (#20606) üzenetére


jeni
félisten

még annyit,hogy a nem cserélhetős kábeles nehezen javítható ha megtörik a kábel vagy sehogy (amennyiben nem szétszedhetős)

(#20609) medica válasza jeni (#20607) üzenetére


medica
senior tag

Köszi! Hát izé...semmit sem találtam meg... :F

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#20610) zozopapa68 válasza medica (#20609) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
A jófogáson miután a számítástechnikánál kiválasztottad az optikai meghajtókat. Felül a keresősávba beírod a varázsszót: külső.

[ Szerkesztve ]

(#20611) medica válasza zozopapa68 (#20610) üzenetére


medica
senior tag

:R rendeltem egy liteon-t

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#20612) ahavasi


ahavasi
tag

Üdv srácok!
Dvd író vásárlása elött vagyok, szeretném a segítségeteket kérni!
Nemrégen jutottam hozzá egy ps2höz, mivel az olvasófeje meglehetősen érzékeny (vagy inkább gagyi), jó minőségű lemezeket szeretnék írni bele. jelenleg egy régi LG íróm van, MCC-s Verbát elég gyatrán írja, le szeretném cserélni. sajnos csak Sata jöhet szóba, lemez tesztelés funkcióra szükségem van.

Annak idején Pio 116 íróm volt, nagyon szerettem, sajnos ellopták a gépemmel együtt. A mostaniakról viszont nemsok jót olvastam :/

Előre is köszönöm a válaszokat!

A kilincs legyen muslincás

(#20613) zozopapa68 válasza ahavasi (#20612) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Írásra én az Optiarc 7200S, Pioneer 215D írókat javasolnám. Jó vadászatot az írók beszerzéséhez. Nem lehetetlen a jófogáson vagy itt a hardveraprón is találhatsz, természetesen használtat.
Tesztelésre egy LiteOn író lenne az ideális. Ez újonnan is beszerezhető.
Lemeztéren, próbál ki a japán gyártású Maxell lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#20614) ahavasi válasza zozopapa68 (#20613) üzenetére


ahavasi
tag

Köszi a választ!
Éppen ilyen lemezeket rendeltem :D
Író táméban viszont, nem nagyon szeretnék használtat venni.
Két író külön tesztelésre-és írásra szintén nem volna jó, valamiféle kompromisszum meghajtó kéne :D
Esetleg a Liteon írás minőségéről van tapasztalatod?
Köszönöm a segítséget.

A kilincs legyen muslincás

(#20615) jeni válasza ahavasi (#20614) üzenetére


jeni
félisten

Sajnos az új DVD írók pariban sincsenek a régebbi etalon írókkal !
Természetesen a régiekre nincs garancia. Az bármikor elromolhat. De az is lehet ,hogy tovább eltart mint a mostaniak melyek a boltban megvehetsz. Ettől függetlenül 2-4000 Ft még nem gáz kiadni érte (Pioneer/Plextor/Liteon). Boltban a legolcsóbb új 4000 Ft-tól indul.

(#20616) ahavasi válasza jeni (#20615) üzenetére


ahavasi
tag

Köszönöm az infókat, pont ettől féltem.
Találtam a hardveraprón Pio 215-öt (sata), azthiszem az lesz hogy meghagyom az LG-t tesztelésre, esetleg CD írásra (CD-t nagyon jó minőségben írta), mellé pedig lesz a pioneer.
Köszi a segítséget még egyszer!

A kilincs legyen muslincás

(#20617) Ottó58 válasza ahavasi (#20614) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ugyan nem nekem címezted, de van némi tapasztalatom, a LiteOn író nem a legjobb írásképet hozza, de tesztelésre a legjobb, írásra más író kell, ha SATA-s, Optiarc 7200S-7261S-ig, bár ezen szériák közt is ki lehet fogni gyengébben írókat.
IDE: a régebbi Pio, 107-115. Opti 7200A
LG nem tesztképes.
A kompromisszum pedig nekem olyan, mint a négyévszakos gumi.
Nálam most 16db író van.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20618) jeni válasza ahavasi (#20616) üzenetére


jeni
félisten

Lg tudtommal nem tud tesztelni. Az szerint fals eredményt dob ki. Liteon írókat vagy olyan belsővel szerwlteket keress.
Van fent Sony is eladó. 72xx bármelyik jó. Kivétel az AD-7280 attól függetlenül ez még mindig jobb a ma kaphatónál írás szempontjából . A Japán Taiyo Yuden még mindig jó vétel.

(#20619) zozopapa68 válasza ahavasi (#20614) üzenetére


zozopapa68
tag

Ezt az újabb Lite-On (MediaTek E chipes) írót nem ismerem, de a régebbi A,B,C MediaTek chipes írói közül az A chipes volt a legjobb. A későbbi B már rosszabb volt a C még ettől is gyengébb. A tesztek alapján az írás minősége elég gyenge ezeknek az íróknak.
Ami neked számítana a PS2-nél az alacsony jitter érték. Itt kezdődik az ördögi kör, mert jittert csak LiteON íróval vagy annak klónjaival tudsz mérni. Alacsony jitter értékel meg a régebbi írók írnak, azok közül is a Pioneer és az Optiarc írók.
Helyedben én vennék egy LiteON írót és letesztelném milyen jitter értékel írja az adott lemezt.
A PS2 lesz az igazi teszt.
Nem kell félni a használt íróktól sem. Én több darabot is használtan vettem és egyik sem volt hibás vagy rossz. Pioneer íróknál a 212D, 215D Optiarc íróknál az 5200S, 7200S, 5260S 7260S, 5280S, 7280S írók alacsony jitter értékel és jó minőséggel írnak.

Úgy látom lemaradta párkörrel.

[ Szerkesztve ]

(#20620) ahavasi


ahavasi
tag

Alapból a discspeed nem engedte hogy használjam a lemezminőség tesztet az LG írómmal, a regeditben átírtam, azóta normálisan lefut, nem ír hülyeségeket, bár jitter-t nem ír ki.
Egyébként ezeket a japán maxelleket milyen sebességgel érdemes írni?

A kilincs legyen muslincás

(#20621) zozopapa68 válasza ahavasi (#20620) üzenetére


zozopapa68
tag

Nálam a 6x sebesség jöttbe.

(#20622) zozopapa68 válasza ahavasi (#20620) üzenetére


zozopapa68
tag

Még annyit, hogy látom kinézted a Pioneer 215D írót. Szerintem érdemesebb most ezt meg venni, mivel kitudja mikor lesz megint eladó darab. LiteOn írót később is vehetsz. A fenti Pioneer 6x sebességgel nagyon alacsony jitter értékel írja a japán maxell lemezt.

(#20623) ahavasi válasza zozopapa68 (#20622) üzenetére


ahavasi
tag

Köszi a sok hasznos infót!

A kilincs legyen muslincás

(#20624) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

TYG02 eshez tudnátok ajánlani valami használt írót ami normálisan megírja? Van néhány olyan lemezem és nem szeretném elpazarolni.

Na meg azt a linkelt maxeles lemezt ezek közül melyikkel lehetne jobban megírni?

Samsung 224B
NEC 7240S
Pioneer 209 (BR)
Pioneer 110D jelenleg használaton kívül van, valahogy a gépbe kellene applikálni csak nem nagyon fér a házba az IDE kábel.

Ha valamelyikkel szebben meglehet írni, akkor betáraznék belőle.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20625) zozopapa68 válasza Moonwolf (#20624) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
A TYG02 MID-et Pioneer 110D-vel írd 6x, 8x sebességgel.
A linkelt Maxell-t 7240S íróval 6x, 8x sebességgel, de szerintem a Pio 110D 6x-an ugyanolyan jól megírja.

(#20626) jeni


jeni
félisten

(#20627) Ottó58 válasza zozopapa68 (#20625) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nálam lévő Pio (110D,111L,112D) 4x sebességen írja legalacsonyabb értékkel a lemezeket XP-s gépben.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20628) Moonwolf válasza zozopapa68 (#20625) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Egy picit el lett írva. :(

TTH02 (DVD-R) es lemezekről lenne szó. Ennek függvényében is ugyanaz a válasz?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20629) zozopapa68 válasza Moonwolf (#20628) üzenetére


zozopapa68
tag

Ezt a lemezt 4x írd a 110D-val.

(#20630) zozopapa68 válasza Ottó58 (#20627) üzenetére


zozopapa68
tag

Én Windows 7 rendszeren használtam a Pioneer 110D-ét. TY lemezeket nálam 6x és 8x sebességgel írta jobban. A Verbatim DVD-R( MCC) mostanában kapható lemezeit 4x-en írta jobban, de ez lemezenként változó.

(#20631) zozopapa68 válasza Moonwolf (#20628) üzenetére


zozopapa68
tag

Azért nem árthat a Samsung 224B íróval tesztelni a Pio-val megírt lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#20632) jeni


jeni
félisten

(#20633) zozopapa68 válasza jeni (#20632) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Szerintem ez inkább E vagy W chipes. 524C-re csak a Mediatek C chipel rendelkező meghajtókat szabad crossflashelni. Mostanában nemlátam C chipest üzletben csak az újabb verziókat, amik jelenleg nem flashelhetők.
ihas324-17 (E chipes)
ihas324-07 (W chipes)

[ Szerkesztve ]

(#20634) zozopapa68 válasza jeni (#20632) üzenetére


zozopapa68
tag

Az ihas324-17 nél létezik F verzió 2014, 2015-ös gyártásuaknál.

[ Szerkesztve ]

(#20635) ahavasi


ahavasi
tag

Időközben kaptam egy pioneer 111d íròt, de sajnos sehogyansem tudom normálisan működèsre bírni. Cd-t megírja azonnal, de ha dvd-t szeretnèk írni, i\o hiba, write error jelentkezik az imgburn-ben. Gyakorlatilag nem kezdi el az írást, csak lörgeti a lemezt mindenfèle sebessègen. Amikor feladja, a lemez kuka. Èddekessèg, hogy alcohol 120%-al 2 db lemezt sikerült megírnom a 4 ből, ezek jòl is sikerültek. Win7em van, pròbáltam már más lemezzel, a meghajtò fullra kilett pucolva, 80eres kábel van rajta, virtuális mehajtòkat kiiktattam, pròbáltam az írást szinte az összes sebessègen... Ugyan ebben a környezetben az lg írt.

[ Szerkesztve ]

A kilincs legyen muslincás

(#20636) zozopapa68 válasza ahavasi (#20635) üzenetére


zozopapa68
tag

A gépről távolítsd el az alcohol 120% programot vagy kapcsold ki a programon belül a másolásvédelmi emulációkat. Minden ilyen program bekavar a lemez felismebésbe.

(#20637) jeni válasza ahavasi (#20635) üzenetére


jeni
félisten

Használd a Virtual Clone progit meg a Imgburn-t.
Ha a fenti programmal sem meg akkor nagy az esély arra,hogy a DVD része elpukkant.
Imgburn esetén ha berakod a lemezt akkor azt írás nélkül el kell fogadnia.

[ Szerkesztve ]

(#20638) ahavasi


ahavasi
tag

Letöröltem minden ilyen jellegű progit, feltettem a clonecd-t, és működik!
Egyenlőre lemezminőséget nemtudok nézni, de a PS2 láthatóan gyorsabban tölti a Pio-val írott lemezeket, úgyhogy öröm és bódottág :DDD
Nagyon köszönöm a segítőkészséget! :R

A kilincs legyen muslincás

(#20639) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Milyen cd lemezt ajánlotok? Verbatim, Maxell, HP?

[ Szerkesztve ]

.

(#20640) yvsmad válasza Troy. (#20639) üzenetére


yvsmad
őstag

Attól függ, mire kell. Audio CD írásra JVC.
Adatra, MP3-ra, filmekre, fényképekre Verbatim AZO.
Ha csak pár db-ot akarsz venni, akkor ne sajnáld rá a pénzt, tudok ajánlani még más típusokat.

[ Szerkesztve ]

(#20641) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Notebook-omban (Dell E 6430) gyárilag csak olvasó van. Tudnék hozzá venni gyári írót használtan 10.000Ft alatt, újan e felett, de elgondolkoztam a külső USB-s írókon is. Ezeknek van valami rákfenéje?
Film, zene, adat, mindent írnék vele, viszont csak hébe-hóba. Az a fajta ember vagyok aki elnézegeti a dolgokat a HDD-n egy darabig, nem írok sűrűn. Mit tudnátok mondani?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#20642) zozopapa68 válasza volvoguy (#20641) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Nem kell gyári írót venned. Itt az aprón is találhatsz hozzá, bármelyik SATA csatlakozású jó lesz hozzá és az előlap is átcserélhető. Samsungot ajánlanám notebookba.

(#20643) volvoguy válasza zozopapa68 (#20642) üzenetére


volvoguy
addikt

Hát, az attól függ milyen az író. Ugyanis az enyémbe megnyomsz egy gombot és kiugrik a komplett író, lehet cserélni optibay-re. Szóval nem minden író jó bele úgy hiszem...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#20644) jeni válasza volvoguy (#20643) üzenetére


jeni
félisten

12,7mm vagy 9,5 mm vastag?
Ez a fontos!
A többi csak részlet kérdés! Az,hogy kiköpi a lemezt vagy kinyújtja az egy dolog.
Az aprón is találsz 2200Ft-ert megfelelőt.

(#20645) zozopapa68 válasza volvoguy (#20643) üzenetére


zozopapa68
tag

Ezek a meghajtók, mind egyszabványúak, én még nem találkoztam egyedi darabbal.
A te notebookod SATA csatis, ha jól néztem a típust. És ez lenne a lényeg. Az előlap is a legtöbb darabnál cserélhető, de ha nem, akkor max nem illik majd a Dell dizájnba.

[ Szerkesztve ]

(#20646) kali válasza zozopapa68 (#20645) üzenetére


kali
legenda

szia,

vagy nem lehet majd bezárni, mert olyannal is találkoztam már, ahol faragni kellett az előlapon az eltérő méret miatt.
a két rossz közül az a jobbik eset, ha csak a kelleténél nagyobb rés tátong az előlap körül, amikor a helyén az optikai meghajtó (előlapja).
igaz, az nem dell noti volt, de bármelyik gyártónál belefuthat az ember, ha kellően eltér a noti és az optikai meghajtó kialakítása, utóbbin meg netán nem is cserélhető az előlap, vagy másmilyen/eltérő a rögzítés.
olyat is láttam már, hogy levett előlappal használták az optikai meghajtót - annak a nem megfelelő mérete, kialakítása, dőlésszöge...stb. miatt -, de az sem az igazi megoldás...
érdemes nem vaktában vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#20647) zozopapa68 válasza kali (#20646) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia.
Minden gyárilag beépített maghajtón rajta van a felfogató. Ezt átkel szerelni a másik beszerelni kívánt darabra.
Az előlapra nem árt odafigyelni, de én még nem találkoztam olyannal, ami ne lett volna cserélhető.

(#20648) kali válasza zozopapa68 (#20647) üzenetére


kali
legenda

akad pedig olyan, amin nem cserélhető, azért kellett faragni és csiszolni a felső szélén, mert bő 1 mm túllógás volt a bezárhatóság ellenében.
a felfogatás sem azonos minden gyártónál/típusnál.

(#20649) zozopapa68 válasza kali (#20648) üzenetére


zozopapa68
tag

Nem akarok erről vitafórumot indítani. Az én tapasztalatom szerin maguk a meghajtók egyformák szabványosak. A felfogatás módja notebookonként váltózó, de csak a felfogató keretet kell átszerelni és helyére csúsztatni a meghajtót. Az előlap már más kérdés. Sokkal volt dolgom, de ettől még nem ismerhetem mindet ez igaz.
Legbiztosabb, ha magával viszi a notebookot és kipróbálja a meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#20650) kali válasza zozopapa68 (#20649) üzenetére


kali
legenda

nem írnám, ha nem találkoztam volna problémással/hibalehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.