Hirdetés

2020. január 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#19101) Flashget válasza TechN7ne (#19100) üzenetére

Flashget
(félisten)

Eddig minden rendben vele,viszont hangja az van,DE ezt megszokhattuk a Samsung darabjaitól.
ez nem igaz ám minden samsungra :)
223L olyan halkan olvas, hogy ha filmet akarnék nézni rajta csak ezt használnám vagy a LiteOn 624B-t.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19102) TechN7ne válasza Flashget (#19101) üzenetére

TechN7ne
(veterán)

Ritka foss egy darab bánom,hogy nem egy LG-t vagy egy LiteOn-t vettem,de sztem az Asus is jobb,nem nagyon hiszem hogy Samsung belsője lenne. :F

Akinek nagyon sürgős,az telefonon hamarabb elér. 0630 898 6404

(#19103) jeni válasza TechN7ne (#19102) üzenetére

jeni
(nagyúr)

vidd vissza,hogy zajos,a HTPC-be kell nekem így 3 napon belül vissza veszik vagy kérj helyette másikat

Nekem is volt 223L mivel nem akartam raktározni,így eladtam,de a gyerek gépében egy 223F író van

[ Szerkesztve ]

Garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladó!

(#19104) Flashget válasza TechN7ne (#19102) üzenetére

Flashget
(félisten)

Asus 24F1ST ez samsung belsős
Asus 24B5ST ez meg LiteOn "C" tipus belsős.

kérdeztem jittert akarsz mérni.....

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19105) TechN7ne válasza Flashget (#19104) üzenetére

TechN7ne
(veterán)

Nem akarok semmit mérni,aránylag gyors olvasást és írást szeretnék,mint anno egy ATA-s Pioneer tette,csak sajnos lekellet váltanom mivel az új lapomba csak sata bemenet megy. :F
Lehetséges visszaveszem,és inkább veszek mást.

LiteOn miért csak mérni jó,nem jól ír meg olvas?

Nekem eddig volt már pár DVD írom,de általában a legerősebb feje és leggyorsabb olvasása mindig az LG daraboknak volt,Pioneer viszont gyórsan,stabilan és nagyon halkan írta a lemezeket. Samsung is járt nálam,de azok zörögtek,csattogtak olvasás és írás közben,most sem kaptam tőle kellemes csalódást sajnos. :F

(#19106) Flashget válasza TechN7ne (#19105) üzenetére

Flashget
(félisten)

mert ha a válaszod azt lett volna igen akarok akkor nem samsungot veszel, hanem asus 24B5ST-t vagy liteont.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19107) TechN7ne válasza Flashget (#19106) üzenetére

TechN7ne
(veterán)

Azt írdad,hogy liteont mérni használod és mellete van egy másik amivel írsz. Ebből logikusan mit vesz le az ember,hogy a liteon nem a legjobb írásra ha rávetemedsz egy másik darabra.

(#19108) Flashget válasza TechN7ne (#19107) üzenetére

Flashget
(félisten)

eleinte kímélés miatt nem írtam vele, de vettem egy optiarc 7260-at mondván jó lesz az majd írásra...hát olyan jó lett, hogy azzal írom a philips lemezeket :) de van még Pio 215L csak fehér így egyelőre zacsiban pihen, meg van a samu 223L az is csak helyet foglalja a gépben mint tartalékos. ;) Viszont a Pio 207 BD író is fasza mínőségben pörköli a DVD lemezt amolyan Pio módra.
LiteOn-nak ez a B tipusa DL lemezekhez kíváló! Szinte olyan mintha arra gyártották volna a sima lemezeket nagyon gyenge mínőségben írja.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19109) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Sziasztok!

Annyit tudok mondani,hogy ez Asus DRW-24F1ST író jóval csendesebben dolgozik,mint a Samsung SH224-es író. Ami szuper meg minden és még normálisan is megírja a lemezt,csak azt nem értem miért üres a tároló szint írás közben??! :D Linkelek képet. Illetve mi a bizonyíték arra,hogy az Asus Samsung belsős?

[ Szerkesztve ]

(#19110) jeni válasza TechN7ne (#19107) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Asus DRW-24B5ST OEM/BOX----> lesz belőle Plextor PX-891SA és olééééé

s,használd egészséggel. :K

esetleg drágábban (ha dagad a zsebed jó sok pénzzel),ha jobban tetszik annak az előlapja,akkor

Plextor PX-891SA gyári logóval drágábban

[ Szerkesztve ]

(#19111) jános

jános
(őstag)

Én meg Pionner 109 írok jelenleg az audio lemezeket,egyáltalán nem rossz minőségben megírja,ezt a lemezt használok most.

Zero Defect.No Compromise ! 20/2-117-558

(#19112) TechN7ne

TechN7ne
(veterán)

Narancssárga Maxell DVD R a legjobb,eddig minden fajta író szívesen olvasta és írta,semmi gind nincs velük. Természetesen a Verba a legjobb,csak hát sokkal drágább is. :P

Én 4500ft.-ért veszem a 100db-os Maxellt,jó kis lemezek.

(#19113) tomaszka88

tomaszka88
(aktív tag)

Én úgy szeretném a gépet büntetni,hogy egyszerre 3 lemezt szeretnék írni. Adott két belső dvd író ,és egy külső. 3 féle író programmal :D szerintetek mennyi az esély ?:D

(#19114) jeni válasza TechN7ne (#19112) üzenetére

jeni
(nagyúr)

légyzi majd írj infót 1 év múlva a most megírt "NS" Maxell DVD-R lemezekről :R

"tom..."

elég ha 2-vel próbálod két külön író programmal próbáld bár én sosem siettem az írással,hogy előbb végezzek vele

[ Szerkesztve ]

(#19115) TechN7ne válasza jeni (#19114) üzenetére

TechN7ne
(veterán)

2 éve ezekre írok,milyen infót kérsz? :)

(#19116) M107 válasza TechN7ne (#19115) üzenetére

M107
(addikt)

:R

A Samsungod meg is fogja írni, de azért a 1-2 évvel ezelőtti Maxell lemezek sokkal jobb minőségűek voltak,

A Dvd-R -re gondolok, 8onnan fogod észre venni hogy majd előbb utóbb kiheréli az íród vagy éppen az asztali lejátszód fejét.

Ez lehet 3-5 év, de ha nem vagy szerencsés akár pár hónap is. főleg a márkás lejátszók fejei szenvedik el a dolgot a no name 5-7000 Ft asztali cuccok talán nem.

A márka védelmében csak annyit hogy a első és a 2011 ig gyártott lemezek mind stabilak és jól olvashatók ha jó íróval írod meg és normális tempóban.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#19117) verybigboy

verybigboy
(senior tag)

M107: "A Dvd-R -re gondolok, 8onnan fogod észre venni hogy majd előbb utóbb kiheréli az íród vagy éppen az asztali lejátszód fejét."

Ez így igaz!!! :K

(#19118) jeni

jeni
(nagyúr)

minőségi DVD író IDE csatolással

(#19119) dragonfx

dragonfx
(veterán)

van nekem egy samu fekete dvdíróm.
ugy néz ki 3xorra is vihetem gariba vissza de már a faoxm kivan vele :W
multkor villogott a zöld eld és tovább semmit nem cisnált...
most nem is villog beraktam egy cd rw.t és hello se kép s ehang a win7 látja de ennyi..nem adja kia lemezt sőt látszólag nem müködik...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19120) jeni válasza dragonfx (#19119) üzenetére

jeni
(nagyúr)

2x ugyan azt vagy kaptál mindig másikat?
mert ha u.a-t akkor nem csináltak vele semmit ha meg cserélték mindig akkor rossz a tápod vagy a sata kábeled valahol zárlatos

nekem nagyon régóta van Samsung íróm és sosem volt gondom,több esetben az Asus(Liteon) romlik - előbb

(#19121) dragonfx válasza jeni (#19120) üzenetére

dragonfx
(veterán)

cseréljem ki a sata kábelt?
hátha?
szerintem ujjat kaptam...
ugyanazt a tipust.
a tápomnak nincs baja.az mér generálna ilyet?
bios látja, win7 látja.de csak villog.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19122) dodoroli

dodoroli
(tag)

Helló urak!
Miért nem lehet a Plextor PX-891sa írónál a Imgburnben a könyvtár tipust dvd+r lemeznél dvd-rom-ra állítani?
Esetleg nem azért mert ez LITE-ON klón?

(#19123) slaci007 válasza dodoroli (#19122) üzenetére

slaci007
(senior tag)

Lite-on állítod be akkor lehet esetleg evvel is próbálhatod[link]vagy plexutilities-el.

Tungsram 1896-1989

(#19124) dodoroli válasza slaci007 (#19123) üzenetére

dodoroli
(tag)

Köszönöm!
És ez a Kprobe2 mire való?

(#19125) PPeter

PPeter
(addikt)

Jesszus, még van ez a téma? :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19126) Flashget válasza PPeter (#19125) üzenetére

Flashget
(félisten)

:DDD
DVD haldoklik ugyan, de mi még életben tartjuk. ;)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19127) jeni válasza PPeter (#19125) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Szeretjük a bevált régi dolgokat ami meg mai is bőven elegendő a népnek,kivéve a Hi-tech fanokat. :K

(#19128) slaci007 válasza PPeter (#19125) üzenetére

slaci007
(senior tag)

Mester visszatért. :C Burn.hu egy jó oldal volt és a Pc guruba is jók voltak a cikkeid.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-1989

(#19129) slaci007 válasza dodoroli (#19124) üzenetére

slaci007
(senior tag)

Lemez tesztelésre.

Tungsram 1896-1989

(#19130) pami5 válasza PPeter (#19125) üzenetére

pami5
(aktív tag)

Sok cikkedet olvastam - régieket is - remélem, hogy a továbbiakban nem kell nélkülöznünk! :R :C :R :C

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#19131) dragonfx válasza Flashget (#19126) üzenetére

dragonfx
(veterán)

hát amugy nekem sincs értelme a kocsiba kéne cska kicserélni usb.sre a rűádiot és kibaxnám....

(#19132) PPeter válasza Flashget (#19126) üzenetére

PPeter
(addikt)

Tartsátok is életben :) jó az! :D
Egyébként mai napig archiválok optikai adathordozókra, inkább már Blu-ray lemezekre persze. Másik nagy hobbim lett a HD-DVD filmek és hardverek gyűjtése, tök jó technikai kuriózum szerintem. Még írót is szereztem meg írható lemezeket! :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19133) PPeter válasza slaci007 (#19128) üzenetére

PPeter
(addikt)

Köszi. Rég volt, tán igaz se volt. :DDD

(#19134) Flashget válasza PPeter (#19132) üzenetére

Flashget
(félisten)

BD író is ittt fityeg a gépben..gg72 ajánlásait betartjuk :D Pioneer 205/206/207/208 BD író + Panasonic 25GB lemez + Imgburn
tuti trió semmi gond a megírt lemezzel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19135) Ereshkigal válasza Flashget (#19134) üzenetére

Ereshkigal
(őstag)

Én is a napokban "váltottam" blu ray-re. Tesztelni nem tudom a pio208+pana lemez párost, de hiszek az itteni okos embereknek. :) Persze a dvd is megmarad alkalmi dolgokra.

cli; hlt

(#19136) Gézengúz

Gézengúz
(addikt)

+1 a samsung sh224db-re tegnap vettem bátyám gépébe, de amíg az nincs itt beraktam magamhoz, (feltettem az újabb firmet) próbára megpörkültem 3 lemezt, 2-t neroval egyet alkohollal... :)

minden rendben van vele...ami érdekes, hogy nem ott vált sebességet ahol a saját még mindig nagyon jól dolgozó 216L-re flashelt Piom...ami 6*-san kezd majd 10% környékén vált 8-ra.. (mindig 8*-san írok) hanem 4*-sen kezd, 10%nál 6*, majd 32%-nál 8*.....érdekes nekem ez...

[ Szerkesztve ]

A két legfontosabb nap az életedben az, amikor megszületsz, és az, amikor megtudod miért! Teljesen új, Liitokala 3000mA-es, forrfüles, 18650-es akkuk eladók! Szerszámgépek, ecigi, stb.

(#19137) jeni válasza Gézengúz (#19136) üzenetére

jeni
(nagyúr)

ImgBurn-t használj

(#19138) Gézengúz válasza jeni (#19137) üzenetére

Gézengúz
(addikt)

a-a, azt csak dupla rétegűnél szoktam, szeretem az alkeszt :) már vannak 10 éves lemezeim és még mindig jók, mindent vissza bírok olvasni, nekem ez az igazi teszt...

[ Szerkesztve ]

A két legfontosabb nap az életedben az, amikor megszületsz, és az, amikor megtudod miért! Teljesen új, Liitokala 3000mA-es, forrfüles, 18650-es akkuk eladók! Szerszámgépek, ecigi, stb.

(#19139) Flashget válasza Gézengúz (#19138) üzenetére

Flashget
(félisten)

az első sorban lemez és író függvénye.
de valóban jobb imgburnt használni.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19140) NYPD

NYPD
(tag)

Sziasztok! 3000 Ft.-ből szeretnék kihozni egy SATA-s dvd írót. Alap dolgokra lenne használva, de azért viszonylag gyors legyen, és halk. Mit ajánlotok? Samsung SH-224DB/BEBE -vel szemezgetek, jó választás lehet?

(#19141) jeni válasza NYPD (#19140) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Szia
3000 Ft-ból használtat,ill. újszerűt kapsz mindkét esetben némi garanciával.
Zsír újat olyan 4000 Ft-tól induló árral kapsz a boltokban
Ennyiért nincs jobb.

[ Szerkesztve ]

(#19143) NYPD válasza jeni (#19141) üzenetére

NYPD
(tag)

Köszi, időközben megrendeltem a pcx-ből a Samsungot, 4000 valutáért.

(#19144) bolyhos bari

bolyhos bari
(tag)

Sziasztok!

Olvasgattam itt egy kicsit, de inkább összekuszálta a gondolataimat, mintsem tisztázta, így rákérdezek:

Érdemes mostanság LG (belső) DVD-meghajtót venni? Eddig azt használtam Verbatim lemezzel, és elégedett vagyok az eredménnyel, de sajnos az író (7-8 év alatt) kiöregedett. Szívem szerint most is LG-t vennék, hacsak nincs ellene nyomós érv. Nagyon lényeges, hogy DVD-RAM-ot is írjon, és olvassa a már meglévőket. A dobozoshoz még mindig adnak Nerót? (És még milyen programot?) 64 bites Win 8.1-et használok, ha ez számít.

(Az Asus-t szívesen kerülném mindenféle formában és név alatt.)

(#19145) Recyclicator válasza jeni (#19118) üzenetére

Recyclicator
(csendes tag)

Köszönöm az ajánlásod! Enyém lehet rövidesen.
[link]

Igaz, most másra teszek félre, de...Akartam egy tesztképes írót még. Valamint, Plextor DVD íróm soha nem volt. Eddig ASUS 25B5ST és LiteOn iHAS524 között tébláboltam. (Az utóbbi "B" chippel lehet, de hát ilyenem már van. A boltban még 24B3ST-nek hívták.)
Röhej, de ennek az összegnek feléért a kezemig jöhetett volna egy PX-760. Az akkor nem kellett...Talán beesik még. (Az érkező lesz a 10. íróm, aminek zömét vállalni is merem.............Az itteni ajánlások alapján igyekeztem vásárolni.)

A meteorológus, az nem időjós !

(#19146) jeni válasza bolyhos bari (#19144) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Szia
A Samsung írót javasolom illetve javasoljuk. Mivel,hogy Asus íróban nem,bízol,amúgy belül Liteon termék van. Igy a Samsung 224 DB-t érdemes megvenned.

(#19147) bolyhos bari válasza jeni (#19146) üzenetére

bolyhos bari
(tag)

Szia!

Köszi. Az egymillió %, hogy a rég megírt DVD-RAM-okat is rendesen olvassa? (Természetesen a használható állapotúakra gondolok :) )

Buta kérdés, de a Liteon egy márkanév vagy valami más megjelölés? :B

Az Asus jobb volna? (Talán meggyőzhető volnék, ha annyival jobb és ahhoz is adnak Nerót.)

(#19148) jeni válasza bolyhos bari (#19147) üzenetére

jeni
(nagyúr)

A LiteOn az egy hardver gyártó cég aki az Asus és a Plextor gyártóknak készít DVD és Blu-Ray írókat valamint saját nevén is forgalmazza azokat.

Ma már nem nagyon éri meg DVD-Ram lemezeket venni,mert horribilis áron kapható(ak),az igaz hogy tartósabb a DVD lemezeknél mint az írást mint a törlést tekintve.
Ebből kifolyólag,hogy melyik író írja meg a DVD-Ram lemezeket jobban az passz.

Mint merevlemezként ( teljes formatálás után) használva,hogy utána adat rögzítésnél nem szükséges a teljes tartalmat törölni abban jó.
Ez a Panasonic sajátossága,szinte az ő asztali DVD lejátszója kezeli ezt a fajta lemezt.
Ma már szinte mindegyik DVD írók tudják a DVD-Ram olvasását és annak írását,KIVÉVE a Sony AD-5280S de ez már nem kapható a boltokban.

Nem sokan használunk ilyet mert már drága.
Ha a Panasonic Videokamerához kell neked akkor egyértelmű a dolog.

Ha olyan írót szeretnél amelyik tartalmazza a Nero-t azt is a butított változatot akkor BOX kiadásban kell venned egy írót,köztük van az amelyik nem sorolható a kedvenceid közé.

A Samsung is kapható BOX kiadásban-ebben tutira van Nero lemez valamint ajándék 2 darab előlappal ami a ház színéhez igazítható.
Más néven de Samsung belsővel rendelkezik Új MODEL

(L:http://www.argep.hu/product_1949299.html)Korábban kiadott nem kedvelt márkád (/L)- BOX kiadásút keresd(Nero)

Majd a szaktársaim segítenek,hogy melyik az az író amelyik a DVD-Ram írásában jobban jeleskedik.

[ Szerkesztve ]

(#19149) bolyhos bari válasza jeni (#19148) üzenetére

bolyhos bari
(tag)

Köszi szépen a gyors választ!

DVD-RAM-ra szükségem van, gyakorlatilag létkérdés.

Mit értesz "butított Nero" alatt? Nem minden meghajtóhoz azonosat adnak (amihez jár)?

Tetszik a cserélhető előlap, mert az én házam ezüst színű (na jó, szürke), és a boltokban legtöbbször csak fekete és fehér van. Persze, ha a szakik leszavazzák, mert pl. RAM-ban nem jeleskedik, akkor nem ragaszkodom a külsejéhez annyira. Fontosabb, hogy jól dolgozzon, legyen az RAM vagy ROM.

Ha a boltban épp nincs a 224-es, akkor más Samsung is megbízható vagy várjak erre?

Melyik alaplapi csatira dugjam rá? SATA2 vagy SATA3?

(Még mindig nem emésztettem meg, hogy az LG így lecsúszott. Persze változik a világ, haladni kell vele nekem is! :) ) A Samsung legalább halkabb?

Várom mások véleményét a DVD-RAM miatt!

[ Szerkesztve ]

(#19150) Flashget válasza jeni (#19146) üzenetére

Flashget
(félisten)

Mivel,hogy Asus íróban nem,bízol,amúgy belül Liteon termék van.

ebben van LiteOn belső: Asus DRW-24B5ST

Ebben már samsung van: Asus DRW-24F1ST

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.