Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19601) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Első tapasztalatok Samsung SH-224DB írómmal: Maxell DVD-R az alapanyag (MBI 01R40). 8X-osan írom, de eddig 2-ből kétszer csak 4X-esen kezdi el írni, majd vált 6X-osra, a végén 8X-osra vált. Legújabb IMGBURN-nel írom. :((
A PIO 215D végig 8X-osan tudtam írni rá. :W Tudom, hogy nem egy világbajnok lemezmárka, de akkor is!

Köszi

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#19602) Kcsabi válasza Anubis_9 (#19601) üzenetére


Kcsabi
tag

Akkor miért nem írod a 215D-vel?
Úgy emlékszem, leírtam mit kell csinálni vele.
Valószínű koszos a fej ha kínlódik a lemez felismerésnél és flasheld át 215L-nek.
Ennek a mikéntje különböző fórumokban benne van, csak utána kell keresni.

(#19603) Anubis_9 válasza Kcsabi (#19602) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nem akarok babrálni vele, már ki van szerelve és a polcon van. :D Csak érdekességképp jeleztem meg az előző hozzászólásom.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#19604) djculture válasza Anubis_9 (#19601) üzenetére


djculture
félisten

Annál rosszabb lemez nemlétezik így nemcsoda ha ezt produkálja... Normálisabb írók utálják, a nyavaja lg az csont nélkül írja de olyan is ...Ha már nagyon maxell minuszost akarsz venni akkor ritek alapanyagosat szabad csak venni.

[ Szerkesztve ]

(#19605) Anubis_9 válasza djculture (#19604) üzenetére


Anubis_9
őstag

Régóta Maxell-re írok, az előző sorozat Ritek volt, engem is meglepett ez a típus. :W

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#19606) djculture válasza Anubis_9 (#19605) üzenetére


djculture
félisten

Ritek az más téma az még viszonylag jó egy baja van hogy a minőség ingadozik elég szépen, de még a legrosszabb ritek is fényévekkel jobb mint ez az indiai mbi lemez.

(#19607) speedbor válasza Anubis_9 (#19601) üzenetére


speedbor
csendes tag

a 215d is 6x-el kezdte ez biztos, mert fizikailag nem lehet egy lemezt 8x vegigirni, mivel a lemez forgási sebessége 9000rpm-re van korlátozva, namármost a lemez belső részén ez 6x írást jelent
a különböző íroknál különböző írási stratégiák lehetnek, Z-CLV vagy P-CAV ha 6x-nél magasabb írást választasz. Ezek közül a samsung a z-clv-t részesíti előnyben, ami pont az amit leirtál, adott területen állandó az írási sebesség, amely írás közben néhány lépcsőben változik. Valószínüleg a PIO P-CAV-ban írt, ami annyit tesz, hogy az írási sebesség a lemezen kifelé haladva folyamatosan nő, amíg el nem éri a kívánt sebességet, és a 8x írás az már ugy a lemez 20%-a után elérhető, ezért tűnhet úgy, hogy végig 8x.

Hogy miért kezd a samsung 4x-ről az számomra is rejtély, de az enyém is ezt csinálja, kb minden middel.

itmedia.sk

(#19608) LámaZ


LámaZ
addikt

Szervusztok!

Van nekem egy 2007-ben vásárolt ACER Aspire 5710Z notebookom, benne
belső Sony Optiarc DVD RW AD-7560A (ATA) optikai meghajtóval. Ez utóbbi bedobta a törülközőt. Nem sokat használtam, lehet amiatt megharagudott. A lemezeket amúgy beveszi, majd mintha pörögne, de se nem olvas, se nem ír. Érdemes vele bajlódnom, pucolnom stb.?
Vagy vegyek egy külső USB-s DVD-írót ~15 USA dollárért (JYWX „márkájú”), és csókolom?
(De most látom, hogy ez a Jywx „Write speed :24x CD-R , 8x CD-RW; 3. Read speed: 24x CD-ROM, 8x DVD-ROM”, tehát lehet, hogy nem is ír DVD-t...)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#19609) speedbor válasza Anubis_9 (#19605) üzenetére


speedbor
csendes tag

A maxell kb 1 éve váltott gyártót, beállt a sorba, és mint sokan mások, már ő is csak mbi lemezt gyártat, mert az olcsó. A sor a következőkből áll Verbatim lemezek ami made in india (kb 20%-a az összes egyrétegű verba DVD-nek)
TDK/imation/ lemezek 80 %-a (néha ki lehet fogni riteket, de elég ritka)
Philips lemezek 50%-a
mediarange lemezek 100%-a
Sony lemezek nagyrésze
platinet/freestyle/omega lemezek 80%-a (ők a cmc-vel is gyártatnak, de az a kevesebb)
van még más lemez márka?!

itmedia.sk

(#19610) LámaZ válasza LámaZ (#19608) üzenetére


LámaZ
addikt

25 dolcsiért már láttasm olyan tis, amely egyértelműen kiírja, hogy DVD-író, bár nem tetszik rajta, hogy csak USB 2.0-s. Az USB 3.0-s DVD/Blue-Ray-írók 60 USD-nél kezdődnek. Persze, kérdés, hogy a DVD-író LED-je jó lemezeket ír-e a gyors USB 3.0 mellett, van-e ideje égetni. (Vagy hülyeséget beszélek?)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#19611) djculture válasza speedbor (#19609) üzenetére


djculture
félisten

Van a FUJIFILM az ritek még az összes..
Azonkivűl van az INTESO az össze vissza mindenféle, mbi-t még nem láttam belőle.

[ Szerkesztve ]

(#19612) blattida válasza speedbor (#19609) üzenetére


blattida
nagyúr

Van még elég sok, csak az a baj, hogy kis hazánkban azok nem elérhetőek, sajnos...

djculture
Intenso.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19613) djculture válasza blattida (#19612) üzenetére


djculture
félisten

ja az intenso.. olyan hülye neve van hogy sose jut eszembe:)

[ Szerkesztve ]

(#19614) speedbor válasza speedbor (#19607) üzenetére


speedbor
csendes tag

Jah közben megnéztem 0,3GB-tól lehet 8x írni/olvasni 9000rpm melett, tehát a lemez eleje előtte biztos hogy 8x alatti és 6x-ről indul

itmedia.sk

(#19615) speedbor válasza blattida (#19612) üzenetére


speedbor
csendes tag

Cinikus megjegyzésnek szántam, mivel egy két fehér hollót leszámítva lassan mindegy mi a márka MBI a gyártó.

nálunk is elérhető még JVC (Taiyo), meg TTH-02-es (Falconmedia)

de sajna 4 gyártó van ami kiszolgálja a piacon lévő 20-30 márkát és csak nagyon kevés az olyan lemez ami nem UME - Kína, MBI - India, Kína, RITEK - Taiwan, vagy CMC - Taiwan, Kína, Hong Kong. És a 4 gyárból 2 már csak vékonyított lemezt gyárt (CMC, MBI), amit pl asztali felvevők be sem vesznek. Az UME manapság csak szemetet gyárt, de pl érdekes, hogy a saját MID-jüket jobb minőségben gyártja, mint a Verbatimot. A ritek meg mindig is híres volt arról, hogy viszonylag jó minőségűnek tűnő írás ellenére gyorsan veszti az adatot.

[ Szerkesztve ]

itmedia.sk

(#19616) blattida válasza speedbor (#19615) üzenetére


blattida
nagyúr

Sajnos az említett jvc sem nagyon elérhető már, főleg nem hivatalosan, de azért beszerezhetőek a ty alapú lemezek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19617) speedbor válasza blattida (#19616) üzenetére


speedbor
csendes tag

jvc, azaz egyáltalán a taiyo yuden már csak pro és archival lemezeket gyárt több mint 2éve (2011 dec óta).
ez ugye annyit tesz, hogy a normál dvd lemezhez képest a pro egy 2x szorzó árban az archival meg 10x. Így nem igazán fogyós termék, azért mutatóban nálunk mindíg találsz a pro lemezekből

itmedia.sk

(#19618) blattida válasza speedbor (#19617) üzenetére


blattida
nagyúr

Hivatalosan, magyarországi importőrtől vagy forgalmazótól már nem lehet beszerezni sem ty cd-t, sem ty dvd-t, mindegy, hogy milyen szitázással nézzük.
Az ár az egy dolog, a minőség meg egy másik. Amikor az emberek nagy tételben írtak lemezeket, akkor nem volt ekkora árkülönbség az egyes korongok között, most, amikor a pörkölés drasztikusan visszaesett, már arányaiban nagy a különbözet, viszont a kis mennyiség miatt nem beszélhetünk sok pénzről. Régen is jóval kevésbé fogytak a drágább lemezek és most is, a felhasználók zöme nem változott, nagyjából ugyanolyan igénytelen és nem túl szép kifejezéssel élve szarrágó és ez nem a pénztelenségről szól...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19619) djculture válasza blattida (#19618) üzenetére


djculture
félisten

Erre azt írom neked hogy a sokat szidott ridisc 4-8x lemezek igy 8 év után is simán olvasható nálam. Pedig az volt a legolcsóbb. Annak idején a legolcsóbb lemez is jobb volt mint a mostani elérhető lemezek többsége:)

[ Szerkesztve ]

(#19620) blattida válasza djculture (#19619) üzenetére


blattida
nagyúr

Valóban nem volt ekkora szórás, de ez mindenre igaz, manapság sokkal több a gagyi.
Nekem is van több ridisc és primedisc lemezem, immár több, mint 10 évesek és köszönik, jól megvannak.
Nagyon sok múlik az írási sebességen és a tárolási körülményeken...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19621) LámaZ


LámaZ
addikt

Helló, szektások!
Nekem nem írtok semmit, csak elvagytok egymással?

Legyen minden jó!

(#19622) Kcsabi válasza LámaZ (#19621) üzenetére


Kcsabi
tag

Szerintem a notebookba is kapsz másik írót és nem kell cipelni 2 különböző cuccot.
Persze, ha sokszor írsz dvd-t érdemes venni egy külső házat és egy jó fajta írót beletenni.
Nekem is szándékomban áll egy külső ház beszerzése, most szereztem egy Sony AD 7200S írót, azt szeretném beletenni.

(#19623) djculture válasza LámaZ (#19621) üzenetére


djculture
félisten

usb-s iróktól nevárj csodát, az usb busz-nak megvannak a maga korlátai szabványtól függetlenül..

(#19624) LámaZ válasza Kcsabi (#19622) üzenetére


LámaZ
addikt

Mindenképp külső cuccot akarok venni, mert a belső drágább is, szerelgetni kell, és ha eladom a notebookot, akkor megy vele.

Legyen minden jó!

(#19625) zozopapa68 válasza LámaZ (#19624) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

A notebookokban lévő DVD írónak tisztítsd meg az optikáját !
(Fültisztító-pálcika , gyógyszertári alkohol !)
Valószínű, hogy semmi baja csak nem volt használva és elpiszkolódott.
:R

Üdv. Zoli

[ Szerkesztve ]

(#19626) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Meghalt a dvd írom és kínálnak eladásra 2 használtat is.

- Pionner 216DBK (2008 szept)
- Optiarc AD-7240S (2009 aug)

Az Optiarc-nak nagy kemény és hangos a tálca nyitása. Nem tudom ez alapból ilyen vagy valami hiba.

Nem nagyon használom az írót, de néha szükségem van még rá.

Melyiket érdemesebb megvenni a tapasztalatok alapján?

Létezik valamilyen teszt amivel kiszürhetném hogy van e valami baja bármelyiknek is?

2 ezrest kérne az eladó darabjáért. Egyáltalán ér ennyit valamelyik is?

Köszönöm a hozzáértők segítségét.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#19627) djculture válasza schulc99 (#19626) üzenetére


djculture
félisten

Optiarc AD-7240S megér 2 ezret bőven, másik már nem annyira mert a mostani dl lemezeket utálja. Szeret rétegváltáskor nyomni egy errort .
Teszt meg annyi hogy megirsz egy rw-t meg egy sima +-dvd-t és esetleg egy dl-t is és vissza ellenőrizteted (nero alapból tudja ha bejelölöd iráskor)

[ Szerkesztve ]

(#19628) schulc99 válasza djculture (#19627) üzenetére


schulc99
tag

Oké ezt kiprobálom.
Még annyit hogy az Optiarc-nak kemény és hangos a tálca nyitása. Ez alapból ilyen vagy valami hiba.
Egy időben agyon dicsérték a Pioneert.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#19629) zozopapa68 válasza schulc99 (#19626) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia! :R

- Az írók ár szerintem nagyon baráti. Helyedben én mindkettőt megvenném.
- Az optiarc tálca működése sajna ilyen hangos.
- Tesztelni meg csak úgy tudod, hogy használod.

Üdv. Zoli

(#19630) djculture válasza schulc99 (#19628) üzenetére


djculture
félisten

Sony nec az ilyen, direkt behuzó mechanikája van mig a másiknak gumiszijas a behúzó része igy nagyobb az áttétel lassabb és csendesebb:)

(#19631) schulc99 válasza zozopapa68 (#19629) üzenetére


schulc99
tag

Szia!

Erre már én is gondoltam, de amennyit használnám csak a pénzem állna benne.
Csinálok egy tesztet és majd meglátom a végeredményt.
Egyenlőre az Optiarc a befutó djculture tapasztalata alapján.

Üdv. Schulc

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#19632) zozopapa68 válasza schulc99 (#19631) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Ha választanom kellene én is az opitarc-ot választanám, a tálcaműködése ne ijesszen meg.

Üdv. Zoli

(#19633) schulc99 válasza djculture (#19630) üzenetére


schulc99
tag

Köszönöm a segítséget. :R

Üdv. Schulc

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#19634) schulc99 válasza zozopapa68 (#19632) üzenetére


schulc99
tag

Hibátlanul írt és visszaolvasott.
Meg is vettem az Opitarc.

Köszi.

Üdv. Schulc

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#19635) zozopapa68 válasza schulc99 (#19634) üzenetére


zozopapa68
tag

Remélem jól fog szolgálni. :K

Üdv. Zoli

(#19636) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Megjött a Samsung SH-224DB, a tálcája csendesebb mint a NEC 7240S, az viszont fura hogy lemez tesztelésnél 3× os sebességről indul és nagyon lassan megy fel viszont lemez telepítésnél meg gyorsan pörgeti, ez mitől lehet?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#19637) blattida válasza Moonwolf (#19636) üzenetére


blattida
nagyúr

A lemezminőség mérésénél fontos a minél nagyobb olvasási pontosság, mert a meghajtó saját hibajavítása ilyenkor inaktív, ezért alacsony sebességen történik a teszt,mert nagy(obb) sebességen drasztikusan megemelkedik az olvasási hibák száma.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19638) Flashget válasza schulc99 (#19628) üzenetére


Flashget
félisten

Én meg a piot venném meg.
Itt van a gépemben egy optiarc 7260 ami jobb mint a 7240 még sem írja szépen a DL lemezt.

Realme GT Master Edition

(#19639) blattida válasza schulc99 (#19626) üzenetére


blattida
nagyúr

Még egy szavazat az úttörőre.
Szerintem is jobb választás, ráadásul nem csak dl lemezek esetében.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19640) zozopapa68 válasza Flashget (#19638) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia! :R

Én nem szoktam DL lemezeket írni, de a fórumon olvasott tapasztalatok alapján a 7240s jobb DL lemezek írására mint a 7260s.
A Pioneer 216D egyik kedven íróm, de általában ritkán használom, mert a mostani lemezek többségét az optiarc szebben megírja. A Pioneer 216D a Philips Infomedia és a Maxell Ritek-F16 lemezeket nagyon jól írta, de ezeket már nem kapni ill. csak magánszemélytől beszerezhetők.

Üdv. Zoli

(#19641) Orgi válasza Flashget (#19638) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem 7260-am van és gyakorlatilag csak Verbatim DL lemezeket írok vele jó ideje, ráadásul elég válogatós helyre, gond nélkül működik a dolog.

(#19642) Flashget válasza Orgi (#19641) üzenetére


Flashget
félisten

Én nem azt írtam nem lehet DL lemezt írni vele csak van ami jobban írja. LiteOn 624B pl. ill. a LiteOn megírja azt is jól amit már az optiarc nem tudott.

LiteOn 624B 4x FTI made in UAE lemezre:

Pioneer 215L 4x FTI Made in UAE

Optiarc 7260 4x FTI Made in UAE

6x

8x

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19643) Flashget válasza Orgi (#19641) üzenetére


Flashget
félisten

7260-al de sony fw-vel 4x-en írt Verbatim Made in Singapure:

Ez meg nosztalgiából..9 évvel ezelőtt Pio 108-al írt, Piodata fw-vel az első DL lemezem (Ridata+R 2,4x, Ritek middel), ami még ma is simán lejátszható az asztali BD lejátszóval. PIF érték pocsék na de a jitter! :)

Realme GT Master Edition

(#19644) Orgi válasza Flashget (#19642) üzenetére


Orgi
őstag

Nem kötözködni akartam, csak így tájékoztató jelleggel írtam :) Háklis boxhoz írok, amihez eleve főleg a Verba dl lemez ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#19645) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Ebben a hozzászólásban írtam, hogy az alig használt SONY Optiarc AD-7260S íróm nem hajlandó a DVD lemezeket megírni.

Mivel úgy tűnik, hogy meghibásodott benne a dióda, ezért keresem az utódját.

Melyiket javasoljátok/ellenzitek az alábbi írók közül?

Pioneer DVR-221LBK

Pioneer DVR-221BK

FUJITSU SuperMulti SATA

Köszönöm előre is!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#19646) djculture válasza Piftuka (#19645) üzenetére


djculture
félisten

ujrairhatókat utálja az az iró meg a 80-as is, kivéve a verbatim azokkal nincs gond. De a piókra is jellemző hogy az újabb szabvány rw-kel nemtudnak mit kezdeni (tdk 8x dvd+rw pl) ha az a cél akkor samsungot nézzél. Vagy pl a bármennyire rossz manapság az lg azokból az összes képes bármilyen ujrairhatót megirni ez az előnye.

[ Szerkesztve ]

(#19647) zozopapa68 válasza Piftuka (#19645) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

Nem biztos, hogy az íród rossz ezt a hibát emulátor programok is okozhatják.
Töröld a gépedről, ha használtál ilyen programot mert lehet, hogy csak ez a baj.
(Ez csak egy tipp de remélem, hogy beválik.) :R

Üdv. Zoli

[ Szerkesztve ]

(#19648) Flashget válasza zozopapa68 (#19647) üzenetére


Flashget
félisten

Nem mind csak a DT ami eleve egy tégla.
Pl. Virtual CloneDrive nem okoz semmilyen gondot az írásnál.

Realme GT Master Edition

(#19649) zozopapa68 válasza Flashget (#19648) üzenetére


zozopapa68
tag

Az Alcohol 120% is okozhat hasonló tüneteket. Én is a Virtual CloneDrive-ot használom az itteni fórumolvasgatás hatására és itt szeretném megköszönni mindenkinek, aki megossza a tapasztalatit a fórumon. Többek között a te hozászolásaid is nagyon sokat segítettek nekem :R

Üdv. Zoli

(#19650) zozopapa68 válasza Piftuka (#19645) üzenetére


zozopapa68
tag

Pioneer írókkal (DVR-221LBK, DVR-221BK) sajnos a helyzet nem a legjobb:

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.