Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19301) Recyclicator válasza gajdy (#19299) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Szia!

"Ne halgass Rám !"
Ugyanis, én tartalékolok; mert számomra "egy író nem író" ! Sőt, amit elbírok. Anyagilag is, meg az aszzony elől rejtegetni...Félre a viccet : Na jó, 10 darabnál egy kicsivel több van, az IDE csatolósakkal egyetemben. Vetésforgóban használok 5 db. SATA-sat
. Bízom, hogy az általam még megfelelőnek-jónak ítélt lemezek még évekig beszerezhetőek lesznek. Valamint abban is reménykedem; hogy az íróim -akár átfedéssel a MID-ek felismerésében- a mosthoz képest nem (sokkal) rosszabbul fogják írni ezeket.
ÉS, remélhetőleg a lemezek minősége messze nem hasonló mértékben követi majd a mostanság piacra került írók - márkaszűkülés mellett - zömének mélyrepülését az ipari hulladék kategória felé.
Ami nem válik be, csak akkor adnám el; ha nagyon bevállalva követelnék ezt. A bevált, régebbi, SŐT régi darabjaimtól nem akarok megválni, a vázoltak miatt.

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#19302) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

Ha csak egy DVD írót akarok venni sima egyrétegű DVD írásra, mindenféle extrák nélkül mit vegyek?
Mást is vennék és egy boltban akarom letudni:
a következő a kínálat:

LG GH24NSB0 4500Ft
Pioneer DVR-221LBK 5500Ft
Samsung SH-S224DB 4300Ft

(#19303) Flashget válasza JackFeryll (#19302) üzenetére


Flashget
félisten

samsung

Realme GT Master Edition

(#19304) tilla23


tilla23
csendes tag

Sziasztok!
Ezen három közül melyiket érdemes?
Samsung SH-224DB
LG GH24NS95RBBB
Asus DRW-24F1ST

Bár gondolom az LG-t nem ajánjátok. Megbízhatatlan?
Tudom, hogy az Asus u.a. a belső mint a Samu, de esetleg nem úgy van, hogy az asus-nak beszállítja a samu a tesztelések során kiderült jobb minőségű belsőket? Mert ugye ugyanarról a gyártósorrol is esnek le kevésbé jobb és jobb darabok. Csak kérdés mennyire lehet ezt letesztelni. Azért kérdem, mert monitornál fordul elő ilyesmi. Pl. az LG jobban paneljei mennek a Dell-nek.

(#19305) Flashget válasza tilla23 (#19304) üzenetére


Flashget
félisten

1 sorral előtted :U
amit kérdezel arra választ szerintem senki nem tudja kivéve samsung alkalmazottat.
erre az a susra ha rákeresel a topicban voltak gondok vele, alaplapi chipsettel akadt össze.
ebből a 3 tipusból én a samsungot venném.

Realme GT Master Edition

(#19306) tilla23 válasza Flashget (#19305) üzenetére


tilla23
csendes tag

Ok. Kösz. Gondoltam, hogy túl speckó a kérdésem :D Akkor marad a Samsung.

(#19307) jeni válasza Flashget (#19305) üzenetére


jeni
félisten

Nem a Liteon belsős Asus DRW-24B5ST-vel voltak bajok egyeseknek és csak a bizonyos H/Z87-s Asus lapnál voltak bibik vele? :Y
Plextor PX-891SA-ra átalakítva már nem voltak chipset gondok.
Mivel az Asus DRW-24F1ST az már Samsung széria.

[ Szerkesztve ]

(#19308) Flashget válasza jeni (#19307) üzenetére


Flashget
félisten

én az F1re emlékszem vagyis a samsung belsősre.

Realme GT Master Edition

(#19309) balintka válasza Flashget (#19308) üzenetére


balintka
addikt

Nem, a B5ST-vel volt problémám, én vagyok az egyik. Úgy van, ahogy Jeni leírta. Átflashelve nem volt gond vele, de eladtam és Plextorra cseréltem.

(#19310) Flashget válasza balintka (#19309) üzenetére


Flashget
félisten

akkor elnézést rosszul emlékeztem.

Realme GT Master Edition

(#19311) tilla23 válasza Flashget (#19310) üzenetére


tilla23
csendes tag

Ettől még maradok a samsungnál, mert olvastam, hogy a firmware is jobb, mint az asusé. Bár lehet tényleg mindegy melyiket választja az ember.

(#19312) balintka válasza tilla23 (#19311) üzenetére


balintka
addikt

Asus fw-nél bármi jobb :C

(#19313) Flashget


Flashget
félisten

Íme a Optiarc 7260 íróm belseje.
Kérdés.
Hogyan tudnék a mágneshez férni? Mert felette van egy idom 3 csavarral rögzítve és az istenért sem tudom kitekerni..olyan mintha spéci csillagcsavarhúzó kellene hozzá.

Realme GT Master Edition

(#19314) verybigboy válasza Flashget (#19313) üzenetére


verybigboy
senior tag

Hazi tuning? :D

(#19315) Kcsabi


Kcsabi
tag

Valakinek kell, itt egy Pioneer 116D eladó, [link]

(#19316) Flashget válasza verybigboy (#19314) üzenetére


Flashget
félisten

volna egy kis időm rá erre más döglik be és azzal szenvedek egésznap :D

véletlen kivettem a lemezt és utána becsuktam a tálcát..2 napon át nyomkodtam de nem adta ki. Ha egy 5 kilós samu itt lett volna hamar megoldom a gondom. :D
Le kéne vennem az előlapot de ehhez 3 kéz kellene. :DDD

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19317) Kcsabi válasza Flashget (#19316) üzenetére


Kcsabi
tag

Gémkapocs?
A legjobb tálcakinyitó!
Egy időben volt egy vegyszerem, amit a cégnél a szíjmeghajtások csúszásmentesítésére használtak.
Kicsit megkentem a gumit, aztán simán kinyílt a tálca.

[ Szerkesztve ]

(#19318) jeni válasza Kcsabi (#19317) üzenetére


jeni
félisten

akkor a Pioneer 215L írómnál is az a baja,hogy picit az elejét megemelve, utána húzza be a tálcát?
nyitásnál nincs ilyen gond.
ja nekem is van egy Pio 106-s íróm,de az piszkosul sem akar elromlani,de legalább gyönyörű fekete színben,senki sem mondaná rá,hogy bézs színű volt valaha.

(#19319) tomaszka88 válasza Flashget (#19305) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Így van nekem is akadt gondom az Asusal, összeakad a chipsettel. Samu lehet jobb választás lenne.

(#19320) tomaszka88 válasza jeni (#19307) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Hiába Samsung széria,nekem is 241FST írom van,és még így is összeakadt az Gigabyte lap AMD 880G chipsettel. :W

[ Szerkesztve ]

(#19321) jeni válasza tomaszka88 (#19320) üzenetére


jeni
félisten

na Asus külsőben Samsung belső,ezek szerint 2 dolog van maga az Asus firm az ami beleköp a levesbe vagy vagy mégis van valami amin változtatnak agyártósoron és nem tiszta Samsung belső van mint a korábbi Liteon cuccoknál

akkor tiszta Samsung írót kell venni ami külsőleg-belsőleg is Samsung gyári cucc,mégis lehet valami amit gyártás során módosítanak vagy eltérnek a két márka során mikor beépítésre kerülnek a futószalagon az alkatrészek

bár nekem sosem volt ilyen gondom,hogy egy író kiakadt volna,talán 1x volt de az még a Pioneer sata probléma volt

(#19322) tomaszka88 válasza jeni (#19321) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Garis,így megy vissza :D mert másik íróprogrammal is ugyanolyan rossz sajnos. Írni megírja a lemezt,csak 4.-8x írást 1 óra alatt csinál meg dupla rétegű és egy rétegű lemeznél is. :(((

(#19323) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Ismerősömtől áthoztam egy Nec és egy Samu írót is,nos hát sajnálatos módon nagyon lassan ír 4x helyett 1x.. :F a Necnél a végén nem is tudta lezárni a lemezt nem értem mi lehet a gond,talán a táp vagy a lap? mert a chipset driverből a legújabb van fent,de akár lehet a lemez is :Y

(#19324) jeni válasza tomaszka88 (#19323) üzenetére


jeni
félisten

sata kábelt cseréld fel,illetve tedd másik sata pozícióba az írót
amúgy milyen írók azok pontosan?
így utólagosan nem az Asus DRW-24F1ST íróddal van a gond!

[ Szerkesztve ]

(#19325) tomaszka88 válasza jeni (#19324) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Az már megvolt ,másik sata kábel és másik portba is átraktam. Optiarc 7280 és Samu SH224DB Mindegyik íróval gondom volt. :Y Egy rétegű lemezt nem néztem még csak dupla rétegűnél.Maxell lehet az lesz ilyen szar :d eddig nem volt vele gondom. Szóval nem az írókkal van itt baj..

[ Szerkesztve ]

(#19326) Flashget válasza tomaszka88 (#19325) üzenetére


Flashget
félisten

hát igen..maxel DL frizbí kategória....

Realme GT Master Edition

(#19327) M107 válasza Flashget (#19326) üzenetére


M107
addikt

:R

Samu Sh224BB vel havernak kb 5 hónapja írtam ő általa vásárolt Maxell Dual lemezt, semmi gondot nem vettem észre, de holnap átmegyek s olvasási próbának teszem őket ki....

Nem etalon de annyira nem sz.. a Maxell e lemeze.
Mondjuk nekem is van kb 2 éves egy pár db e fajtából cukor a mai napig.
Mindazon által nem ajánlom én sem.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19328) jeni válasza tomaszka88 (#19325) üzenetére


jeni
félisten

milyen MID-s Maxelles a lemezed?

(#19329) tomaszka88 válasza jeni (#19328) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Én is mindig ilyen Maxellt veszek,nem volt vele gondom és vissza is olvasható. Nekem is ugyanez a MIDje.

Azt csináltam,hogy a biosban átraktam a meghajtót AHCI-ról Native IDE-re. Megnézem úgy is az írást.
Hányszorosan írod őket?
Holnap írok ki valamit egy rétegűre is :d

[ Szerkesztve ]

(#19330) Flashget válasza M107 (#19327) üzenetére


Flashget
félisten

én DL lemeznek eddig:
Verbatim / Made in Singapure
Ricoh (sajnos ez már rég megszűnt)
FTI / Made in UAE

én ezeket használtam és a LiteOn 624B a legjobb hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19331) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!
Milyen DVD-írót vegyek ha csak általános dolgokra akarom használni? Ezalatt azt értem, hogy DVD-t írni ritkábban, DVD-t olvasni tudjon :D Nem kell semmi extra, fekete legyen, a "legmezeibb" jó lesz, csak ne menyjen tönkre (igaz a mostani is bírta több mint 5-6 éven át).

Közben találtam egy ilyet.
Ez tűnik a legolcsóbbnak ebben a kategóriának. Vélemény erről?

[ Szerkesztve ]

(#19332) Flashget válasza Scale (#19331) üzenetére


Flashget
félisten

pont kiválasztottad a legrosszabbat :)
samsungot vegyél a legjobb javító van benne a mai modellek esetében és az kell az olvasáshoz.
de hogy meddig bírja? fogalmam sincs...

Realme GT Master Edition

(#19333) Scale válasza Flashget (#19332) üzenetére


Scale
őstag

Mit takar az hogy javító?
Hát nem tudom igazából ezen kívül nagyon nincs más satás ilyen árban.

(#19334) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Sziasztok! Van egy Lite-on ihas524 A íróm. A fellelhető legfrissebb gyári firmmel. Xbox lemezek írásához ez jó lesz-e? Természetesen minőségi verbatim dl lemezre imgburn-el. Köszönöm.

(#19335) jeni válasza Scale (#19333) üzenetére


jeni
félisten

épen ott van Samsung pár Ft-al olcsóbban az "akvában"

(#19336) Scale válasza jeni (#19335) üzenetére


Scale
őstag

És ez jó? Ennek pl lassabbak az olvasási/írási sebességei az LG-nél, bár nem tudom miről kell meghatározni hogy egy DVD meghajtó jó-e vagy sem.

(#19337) jeni válasza Scale (#19336) üzenetére


jeni
félisten

LG-re általánosságban kijelenthető,hogy a DVD -re a supportja gyenge vagy semmilyen.
magyarán ne számítsál rá,hogy kapsz majd frissítéseket firmware esetén.
ezért inkább a Samsungot vedd mert azzal még tesztelni is tudnál,esetleg Liteon írót.
bár a Samsung író összességében szebben ír,és halkabb.

(#19338) Scale válasza jeni (#19337) üzenetére


Scale
őstag

Oks hát én ezekhez nagyon nem értek :D
A következőt elmagyaráznád légyszíves mert nekem egy nem is tudom hány (5-6-7) éves IDE-s íróm van és nem igazán vágom hogy miket tudnak a mostani írok.
"ezért inkább a Samsungot vedd mert azzal még tesztelni is tudnál,esetleg Liteon írót."

(#19339) jeni válasza Scale (#19338) üzenetére


jeni
félisten

amennyiben régi lapod van amin van IDE csatis
akkor én helyedben IDE írót vennék az aprón vannak kiváló állapotú DVD írók.

teszt arra jó,hogy hibás,gyenge lemezeket vagy a rosszul írtakat (bármi okból) kitudjad szűrni vele.
köztudott,hogy a DVD lemezek nem tartósak,amennyiben sok,magas jitter hibával írja meg akkor akár 2-3-4 hónap múlva már egy DVD lejátszóban sem tudod megnézni a családi videofelvételt.
a mostani írók már nem 3 évre vannak tervezve hanem 2,ha mégis tovább tart akkor az egy csoda író.
fogyasztó-termelői társadalomban élünk.
már nem biznisz a gyártóknak a DVD terén az optikai gyártás.

[ Szerkesztve ]

(#19340) Scale válasza jeni (#19339) üzenetére


Scale
őstag

Köszi a választ!:)
Semmiképp se akarok IDE-s írót venni mivel ha lecserélem az alaplapot akkor megint vehetek újat, meg amúgy is csak belassítja a gépemet :D

(#19341) jeni válasza Scale (#19340) üzenetére


jeni
félisten

gyorsan megvenném,vagy bárki
a tavalyi évben még forgalmazott legjobb minőségi írók egyike vagyis inkább a legjobb!

(#19342) Flashget válasza Scale (#19333) üzenetére


Flashget
félisten

Az olyan lemezt amit már más pl. pioneer nem olvas be a samung még igen a beépített olvasási hibajavítónak köszönhetően.
samsung 223L nálam már több lemezzel is megtette ezt.

Realme GT Master Edition

(#19343) M107


M107
addikt

:R

Egyetértek mind a kis SH-222A mind a mostani SH-224BB-m gyors és fürge s nem volt még olyan hogy nem olvasott be volna lemezt, berakom 1-2mp s már dobja is ki új lemez koppint... meg a nod32 új médiát érzékelt mit tegyen.....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19344) tyan


tyan
senior tag

LiteOn iHAS124A íróhoz melyik DL-es lemez most az ajánlott?

(#19345) tomaszka88 válasza tyan (#19344) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Üdv emberek!

Tudja valaki mi a különbség (egyáltalán van-e lényeges) a Samu SH-224DB és SH-224BB közt?

A választ,és az eddigi hozzászólásaitokat is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19346) M107 válasza tomaszka88 (#19345) üzenetére


M107
addikt

:R

Újabb, s a firmware több lemez midet s írás stratégiát tartalmaz.Maximum a vezérlő s a vezérlésen változtattak kissé.

UI:

Egyébként semmi lényeges, hisz a mai írható dvd-k jó 80% egy kalap fos minőségre.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19347) M107 válasza tomaszka88 (#19345) üzenetére


M107
addikt

:R

Még ennyit találtam a SH224BB-ben (MediaTek MT1809LN) chip van, a SH 224DB chipjéről sajnos még ennyit se...

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19348) Flashget válasza M107 (#19347) üzenetére


Flashget
félisten

addig jó amíg MTK chip van benne nem úgy mint a 223C-ben a samsung féle ;]

Realme GT Master Edition

(#19349) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget. Képzeljétek el,nem a Maxell lemezekkel lesz itt a baj,és nem is az íróval szerintem. Elkezdtem írni egy rétegű lemezt 8X-an Neroval,és itt is váltakozott az írás majd lecsökkent 1230 kb/sec és 630 kb/sec-re. :(( Biosban AHCI módba van az író,de eddig is abban volt mióta megvettem a lapot 4 éves lesz a lap.
Tudom írták,hogy lehet átváltott Pio módra csakhogy hiába töröltem ki az írót az eszközkezelőből majd újraindítottam a gépet sajnos semmi változás..Újra raktam már a chipset drivert is :W Mi lehet itt a gond???

[ Szerkesztve ]

(#19350) Flashget válasza tomaszka88 (#19349) üzenetére


Flashget
félisten

lehet kellene egy bios reset is, mert bár azt írja ki de még sem abban van. BIOS frissítés nem volt esetleg?
(kiveszed az elemet 1 fél perc múlva visszarakod az is elég)
és le kell tölteni a megfelelő AHCI drivert ne elégedj meg azzal amit a win felrak!

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.