Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20901) dik


dik
őstag

Na fasza a PCX meg ezt ajánlották! Na akkor mostmár nem tudom azt mondják ezek nagyon megbízhatóak!

Asus DRW-24D5MT

Tiszta káosz ez minden mást ajánl akárkit kérdezek... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#20902) jeni válasza dik (#20901) üzenetére


jeni
félisten

a bolt azt fogja neked eladni amiből van vagy amiből a legtöbb van!
feltehetőleg ez is LG belsős!
ha 2év garis akkor ezt is tudod használni.

én most vettem egy használt SAMSUNG SH-B083L Blu-Ray olvasó/DVD író-t.
Mutatós,és tesztelni is lehet vele.

[ Szerkesztve ]

(#20903) dik válasza jeni (#20902) üzenetére


dik
őstag

A mindenit ez igen valóban szép darab. :) Remélehetőleg bírni is fogja... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#20904) dik


dik
őstag

Nagy elhatározással voltam a liteon iránt és errefel ezt irják onnan. Na szép...

"A Lite-On-ról nem igazán érkeznek jó visszajelzések, mi az ASUS-t
javasoljuk."

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#20905) Ottó58 válasza dik (#20904) üzenetére


Ottó58
senior tag

A silány minőségű, vagy talán gyorsan megírt lemezt, amit a Sony, Pio nem olvas, a Samsung és főleg a Lite-On beolvassa. Nálam olvasásra és tesztelésre van az 524A "befogva".
Ha már a megbízhatóságnál tartunk, a napokban vettem elő a régi 3 db cd írót.
A Pio-ra voltam a legjobban kíváncsi, de nem működött.
Csak a Lite-On írta meg gond nélkül a CD-t. Igaz, nagyon hangos a tálcakiadása, mivel nem ékszíjas, hanem fogaskerekes megoldású.
Ha legfőképp olvasásra használnád én a Lite-On mellett döntenék. (És még tesztképes is!)

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20906) dik válasza Ottó58 (#20905) üzenetére


dik
őstag

Mint írtam is nem csak tesztelésről(az nem is érdekel) és olvasásról lenne szó írásról is! A régiek biztosan jók voltak. Ami mára a fene se tudja igazából. Annyira megoszlóak a vélemények hihetlen. Megfordult a fejemben veszek egy LG dobozost csak azért mert dobozban van hátha nem sérül annyira azt annyi...
Nagyon sajnálom nem maradt egy jó sem manapság. Tényleg kifutott ez a történet....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#20907) jeni válasza dik (#20906) üzenetére


jeni
félisten

Az optikai lemez és PC eszközök a végüket járják.
Több gyártó kiszállt és szállnak ki ebből a bizniszből.
Mára talán még a Blu-Ray tartja még életben a gyártást.

(#20908) dik


dik
őstag

Hát igen ez van akkor mindegy is erő vezette kezem az ASUS lett azt majd lesz vele valami ár arany középút. :) A régmultat beszélik sokan abból manapság már nem lehet kiindulni az a világ elmúlt sajnos. Na mindegy 2 év gari van... :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#20909) jeni válasza dik (#20908) üzenetére


jeni
félisten

Nekem is egy Asus 24B3LT van ami belsőleg egy Liteon.
Amúgy ma viszem vissza a Samsung BD olvasót. A lemez lefogatója annyira zörög-nyekereg-kattog,hogy használhatatlan a cucc.
Azzal a 2év garival elleszel jó darabig ha főleg,hogy évente 2x használod.

(#20910) dik válasza jeni (#20909) üzenetére


dik
őstag

Mint tudjuk is lejárt az ideje ennek a történetnek idén szerintem még nem volt benne lemez a pioban most meg lett volna és nesze neked. Hát igen mikor kéne akkor döglik meg... :) A tálcán por nyomok megfigyelhetők az biztosan jót jelent a sok használattól... :D De remélem az előlapja jó lesz az asusra és akkor már fehér lesz.. :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#20911) dik


dik
őstag

Ezek nem hernyóznak ma már itt is lesz. :)
Miféle teszt volt az amiről itt szó volt? Annó sok éve a főiskolán csináltam én is de most volt és elfelejtettem már mi volt at és mit kellett nyomkorászni!?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#20912) jeni válasza dik (#20911) üzenetére


jeni
félisten

Itt van olvasni való és képek erről. Amúgy már lényegtelen neked mert az Lg belsővel szerelt irót rendelted meg.
Ezért javasoltuk a Liteon irót.

[ Szerkesztve ]

(#20913) dik válasza jeni (#20912) üzenetére


dik
őstag

Bár ha futatok is olcsóbb nem lesz a kenyér sokra nem megyek vele annó a pio... futattam bár sokra nem mentem azzal sem. :D Mindegy a lényeg megjött olvasni olvas elég fura hangja van indításnál olyan szét akarok hullani de mán meg úgy néha az tény vagy csak nekem fura. A tálcát az utolsó pár mm olyan lassan kezdi kitolni mintha szorulna a bele bár lehet ez is természetes. Na majd elválik.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#20914) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Ezzel valakinek van tapasztalat?
Újabb típusnak tűnik

SAMSUNG SH-118DB/BEBE

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20915) jeni válasza Moonwolf (#20914) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
1000éves cucc. Ami csak és kizárólag CSAK OLVASÁSRA alkalmas!
Amit találtál az drágább mint egy multi mindenes optikai meghajtó ami ,még írásra is alkalmas és olcsóbb!

[ Szerkesztve ]

(#20916) 1eske


1eske
tag

Helló!

Egy olcsó, de mégis megbízható USB-s DVD olvasót keresek. Rengeteg régi CD/DVD-t szeretnék vele beolvasni és adott esetben azokat HDD-re migrálni.

Írni nem tervezek vele és jó lenne minél nagyobb átviteli sebesség is, de ahogy számolgattam erre az USB 2.0 sebessége is bőven elegendő lenne, igaz?

Elsősorban Kínából rendelnék valamit, talán onnan úszhatnám meg legolcsóbban.

Köszi!

(#20917) jeni válasza 1eske (#20916) üzenetére


jeni
félisten

Itthon 6700Ft 2év garival LG márka.
Esetleg a hirdetésben van 3-4000Ft áron vadi új készletről megmaradtak külső USB 2.0 DVD író (Samsung)

(#20918) 1eske válasza jeni (#20917) üzenetére


1eske
tag

Ezt találtam Kínában 2200-ért. Ez elvileg mindazt tudja ami nekem kellene. Vélemény?

De a hirdetésekben található 3-4 ezres Samsung se rossz.

(#20919) jeni válasza 1eske (#20918) üzenetére


jeni
félisten

A srácot ismerem,zsír újat ad. vettem már korábban tőle és 1 napon belül meg van.

A Kínai cuccról azt tudni kell hiába 2200Ft,hogy nem gyári házat ad és építi be,és nem tudni melyik notiba való író van benne.
De előnye az,hogy elvileg az megbontható és cserélheti az író benne.

A garanciát tekintve egyforma,viszont az egyik oldalon az 1 napos szállítás,és az eredeti termék áll és 2x drágább. A másik olcsóbb fele annyi de ha gebasz van akkor küldheted vissza és nem tudni mi van benne,vagyis ki a gyártó?

(#20920) 1eske válasza jeni (#20919) üzenetére


1eske
tag

Az a helyzet, hogy nem holnapra kell és nem is azutánra. Egyáltalán nem sürgős a dolog, így ha kínai valamiért rossz lenne akkor vissza tudom kérni az árát és veszek másikat vagy hasonló.

Akit írtál eléggé kint van BP.-n, így ha szállítást is rávesszük akkor már több mint 2x annyiba kerül bőven és lehet semmivel se adna többet mint amit én vennék. Kb.

(#20921) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

Sziasztok!

Van egy asztali pc-m, dvd író/olvasó van benne. Kívülről még márkajelzés sincs, nem tudom, hogy milyen, de mintha pioneer-re emlékeznék. 2006-ban vettem a géppel együtt, tehát nem mai darab. A kérdésem az lenne, hogy beolvassa-e a dubla rétegű dvd-ket?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#20922) jeni válasza tonyqa23 (#20921) üzenetére


jeni
félisten

rámész a CD/DVD ikonjára azután,hogy az eszközök ,meghajtóknál a tulajdonságra rákatt és utána az ablak megjeleni és a hardverre katt:
ott utána kifogja listázni milyen HDD-SSD és optikai meghajtó van a gépedben.

(#20923) tonyqa23 válasza jeni (#20922) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Pioneer dvd-rw dvr-111d ata device.

Ezek szerint tudja?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#20924) jeni válasza tonyqa23 (#20923) üzenetére


jeni
félisten

8X DVD-R/+R Dual Layer

(#20925) tonyqa23 válasza jeni (#20924) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Köszi a segitseget!

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#20926) E2E4


E2E4
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a tanácsotokat az alábbiakkal kapcsolatban:

Évekig használtam hibátlanul egy Pioneer DVD-RW DVR-109 1.58 (IDE) írót, azonban elkövettem azt a hibát, hogy majdnem egyhuzamban (pár nap alatt) begrabbeltem kb. 300 CD-t, ami után már nem tudtam olyan CD-t írni, ami olvasható is. (Érdekesség, hogy CD-RW-t és DVD-R-t azóta is hibátlanul írok vele.)
Úgy érzem, ez az író többé már nem lesz képes jól megírni egy CD-t.
Szerintetek?

Szereztem egy addig jól működő Pioneer DVD-RW DVR-111D 1.23 (IDE) írót, de sajnos valamiéért egyetlen lemezt sem tud beolvasni: kb. 2 másodpercenként felvillant az állapotjelző LED, és ennyi. :F (Az alaplapon egyetlen IDE csatlakozó van, azon található ez az író slave állásban, a másik a master.)
Próbáltam tisztítani a fejet fültisztító vattára fújt ablaktisztítóval, de nem jártam sikerrel.
Ennek az írónak is "lőttek", ugye?

Úgy néz ki, hogy egy új CD/DCD író beszerzése elkerülhetetlenné vált.

Felhasználás szándéka:
1. Autó CD lejátszóba: leginkbb mp3-at tartalmazó CD-k írása
2. Asztali DVD lejátszóhoz: avi / DVD filmeket tartalmazó DVD-k írása
3. PC-n használt adatok, szoftverek, operációs rendszerek tárolása DVD-n.

Lejátszók:
1. CD/mp3/wma lejátszó autóban: Panasonic CQ-C1301N
2. Asztali DVD lejátszó: Orion DCD 5000HC

Használt médiák:
- Philips CD-R 52x
- Verbatim DataLifePlus CD-RW 32x
- Maxell DVD-R 1x - 16x
- TDK DVD-RW 2x / 4x

Eddig újraírható CD-t és DVD-t 2x, nem újraírható DVD-t 4x-es sebességekkel írtam, és a végeredmény szinte 100%-ban tökéletes volt.

A topikban rákerestem a „2x sebesség” szavakra, és meglepődve olvastam azt, hogy bátran bízzunk az újabb CD/DVD írok magasabb írási sebességeiben, mivel az írás már magasabb sebességre van optimalizálva. Eddigi ismereteim és tapasztalataim nem ezt igazolják, - Költői kérdés: Az egyre olcsóbb CD/DVD írók optikája / mechanikája / vezérlése egyre jobb lenne? - de szívesen haladok a korral, ha azt a felhasználási tapasztalatok valóban visszaigazolják.

Milyen (új) CD/DVD írót ajánlotok a fent részletezett felhasználási szándék megvalósításához?

Válaszaitokat köszönettel várom.

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#20927) Ottó58 válasza E2E4 (#20926) üzenetére


Ottó58
senior tag

Csak annyit tennék hozzá, hogy nálam ez az író (1.40 fw) írja legszebben a lemezeket XP alatt. 500 lemezen biztosan túl van!
Verbatim CD és TTH02 DVD.
A 110D már 1.41 fw-el nem írja oly jól, és a többi sem.
Win8 alatt a 212D a legjobb íróm, már a 215D sem az igazi.
Az új írók sokkal rosszabbak.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20928) E2E4 válasza Ottó58 (#20927) üzenetére


E2E4
aktív tag

Köszönöm a hozzáhallatszásodat, ami csak azt erősítette meg, hogy régen a Pioneer egy jó márka volt, utána pedig ők is eladták a "lelküket" az ipari hulladékok "oltárán". (Ez egyébként - meglátásom szerint - Hi-Fi-ben is így van.)

Továbbra is várom a köszönettel a kérdésimre a konkrét válaszokat.

Bár az utolsó kérdésemben zárójelben megjegyeztem, hogy egy új íróban látom a kiutat, de ha megfelelő érveket látnék arra, hogy egy használt modellt lenne érdemes venni, akkor rászánnám magam arra. A probléma csak az, hogy egy használt termék előélete nagyjából lenyomozhatatlan, és ha ismét kifognék egy olyan darabot, ami már az életciklusa végén van (vagy egy lépéssel a tönkremenetel előtt) akkor az nem lenne életképes megoldás.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#20929) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Ebben a cikkben olvastam, a lemezek élettartama rövidebb mint feltételezték.
Mit tegyen az ember ha adatokat akar megőrizni otthon?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#20930) Ottó58 válasza tknof1871 (#20929) üzenetére


Ottó58
senior tag

"A fogyasztók többsége nem gyűjtő, így a többség hamar átáll a következő formátumra. jelen esetben a felhőben tárolt adatra, amihez különböző szolgáltatásokon át férhet hozzá. "Azzal, hogy fogyasztói szinten kiszorulóban vannak a fizikai hordozók,"- Itt nem fizikai formátumról van szó?
Többször ellenőrizni és átírni jobb lemezre, habár a gyártók már nem olyanok, mint régen, azaz nem a minőségre utaznak, a mai világ "CSAK A PROFITRÓL" szól.-sajnos. Vinyó is már szállt el, az sem a legmegbízhatóbb.
Van olyan mini DV-s saját felvételem, ami most is lejátszható (kb.10 éves) és már a lemezre másodszor kellett átírnom, de itt vannak a VHS kazetták a 90-es évekből, tökéletesen lejátszhatók, a pár éves lemez már sok régen tönkrement. 100év!?

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20931) laszlo29


laszlo29
újonc

Sziasztok vettem egy Asus Drw-24B3ST írót kicseréltem a gépbe a másik író helyére és látja de nem olvas be lemezt, ha beteszem a lemezt az imgburn nem is látja csak felpörgeti a dual lemezt kivillanak az adatok és eltünik minden info.

(#20932) jeni válasza laszlo29 (#20931) üzenetére


jeni
félisten

használtan vetted?
tegyél be több lemezt ha azzal sem jó akkor döglött az íród.
esetleg egy firmware cserét megcsinálhatsz.
amúgy az íród vagy már 3-4 éves is lehet.

a kép alapján átalakítható Liteon iHAS 524B-re is

annyi különbséggel,hogy az nem lesz képes Lightsrcribe lemez írására.

[ Szerkesztve ]

(#20933) jeni válasza laszlo29 (#20931) üzenetére


jeni
félisten

[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#20934) zozopapa68 válasza laszlo29 (#20931) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Az alaplapon csatlakoztasd másik SATA portra a meghajtót. A SATA kábel is lehet hibás, így azt sem árt cserélni. Természetesen a meghajtó is lehet hibás, de a fentieket érdemes végigpróbálni.

(#20935) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Alaplapot cseréltem, és az újon már csak SATA foglalat van, IDE nincs, ezért DVD írót kell vennem.
A helyi sztech bolt kínálata a Bestbyte oldalára visz, ahol összesen 2 darab 5.25" DVD írót találtam:
1. Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS
2. LG SATA 24x GH24NSD1.AUAA10B
Melyiket válasszam? Vagy ha sok a gond velük, akkor kérem, ajánljatok egy bevált SATA-s DVD írót.
Köszönöm!

(#20936) jeni válasza tpeter77 (#20935) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Müködésileg egyikkel sincs gond. Inkább mi az elvárásod az íróval szemben?
Ha évente 1x2 beteszel egy-egy lemezt akkor mindegy melyiket veszed meg.
Ha tesztelni is szeretnél akkor Liteon írót vegyél.
Amennyiben a kinézet Asus író is tudja az M-Disc lemez írását akkor az is LG belsővel rendelkezik.

Igen az is az vagyis LG.

Bevált írókat már csak használtan kapsz esetleg újszerűeket.

[ Szerkesztve ]

(#20937) tpeter77 válasza jeni (#20936) üzenetére


tpeter77
addikt

Autóban csak AudioCD-t tudok lejátszani főleg ennek irására venném, valamint a gyerekről készült fotókat és videókat archiválnám.
És mindegy h új vagy megkimélt használt, csak jó minőségben irjon.
Köszi.

(#20938) laszlo29 válasza jeni (#20933) üzenetére


laszlo29
újonc

Elírtam a típusszámát, mert nem lt hanem st verzió s végül is frissítettem vmit lehet rosszul mert csak villog a zöld led, lehet még ilyenkor vmit csinálni vagy kuka?

(#20939) jeni válasza laszlo29 (#20938) üzenetére


jeni
félisten

Ez alapján csináltad?
Van mikor 2x KELL ugyanazt a műveletet megismételni!
És utána újra indítani a gépet
Van bin. fájl mentésed?

(#20940) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Kellene egy új DVD író, eddig ezt néztem ki.

Ezzel van tapasztalatotok, vagy inkább mást ajánlotok helyette?

(#20941) jeni válasza Ateszpapa (#20940) üzenetére


jeni
félisten

Helló
Ma kaphatóak között egy kutyák mind.
Ha jobb ÍRÁS mutatóval képes írót keresel akkor az aprón nézd

László29

Sikerült a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#20942) laszlo29 válasza jeni (#20939) üzenetére


laszlo29
újonc

Nem volt mentés, de a convert után működik, köszönöm a segítséget:)

(#20943) jeni válasza laszlo29 (#20942) üzenetére


jeni
félisten

most már tudsz menteni magadnak,hogy helyre tetted az írót.

(#20944) E2E4 válasza jeni (#20943) üzenetére


E2E4
aktív tag

Valaki tudna nekem is érdemben válaszolni?
Ha nem újat, akkor milyen használtat ajánlanátok a részletezett felhasználási célokra?

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#20945) zozopapa68 válasza E2E4 (#20944) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!
Használtak közül, a leírt lemezekkel és feladatokkal, egy Pioneer 215D biztosan jól teljesítene.
Azt azért várd meg, hogy mit ajánl a többi fórumtárs.

(#20946) zozopapa68 válasza E2E4 (#20944) üzenetére


zozopapa68
tag

Úgy látom Ottó már ajánlott a régebbi írók közül.
A mostani írók lehet, hogy tesztek alapján gyengébben írnak, de aki nem tesztelget, az semmilyen különbséget nem fog tapasztalni. Az otthon végzet tesztek simán félrevezethetik az embert és bizony félre is vezetik.

Mivel újraírható lemezeket is használsz ezért az új írók közül egy LiteON írót javasolnék.
A Samsung írók se rosszabbak, de tapasztalataim szerint az RW lemezeket a LiteON írók jobban megírják.
Legalábbis a nálam használt DVD (Sony, Philips) lejátszókkal és autós LG mp3 lejátszóval ez volt leszűrhető.

[ Szerkesztve ]

(#20947) jeni válasza zozopapa68 (#20946) üzenetére


jeni
félisten

Igen azért írtam ,mert igazából 3 féle cucc kapható az említett Samsung (ez feltehetőleg vissza maradt raktár készletből) a Liteon új modell valami F széria amiben van M-Disc is és az Asus- LG páros.
Az utóbbi kettő ami belsőleg azonos annak az az előnye ,hogy tud M-Disc lemezre írni és arra megadják a 2év garanciát.

(#20948) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Melyik most az ajánlott DVD-író program? :R

(#20949) jeni válasza mclaren777 (#20948) üzenetére


jeni
félisten

Imgburn

(#20950) balintka válasza jeni (#20949) üzenetére


balintka
addikt

Jól látom, h ebből 2013-as a legújabb verzió a hivatalos oldalon?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.