Hirdetés

2020. január 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#20151) piadex2 válasza yvsmad (#20149) üzenetére

piadex2
(senior tag)

sziasztok!

ha már szóba került a lemez, akkor rákérdezek, hogy DVD DL otthoni tintasugaras nyomtathatóval nyomtatható felületűből mit ajánlotok?

tehát ma a legjobb írókat a samsung készíti?

kösz.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#20152) yvsmad válasza piadex2 (#20151) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Szinte minden típusnak kapható nyomtatható változata. Viszont a fehér felületek különböznek annyira, hogy nem egyformán néz ki rajtuk a nyomtatás. Szóval az írható lemez minősége érdekel, vagy a nyomtatható felületé?

https://hardverapro.hu/apro/speci_irhato_cd-r_lemezek_9/friss.html

(#20153) jeni válasza piadex2 (#20151) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Elviekben elmondható,hogy a nem nyomtathatós DVD lemezek jobbak.Innen tudsz válogatni. ITmedia 2 rétegű lemezek szerintem jobbak.
Én még sosem nyomtattam és nem is kerestem olyan lemezeket amire egy tintasugaras nyomtatóval lehetne nyomtatni. Az nyomtató jóval drágább is.A lemez minőségét ne áldozz fel a felületi nyomtathatóság miatt.
Régebben a matricás és a lézeres égetésű volt a kelendőbb. Labelfalsh és a Lightscribe. Az utóbbi 2 az nem volt színes de nem maszatolódik el. Sajnos már csak a Lightscribe kapható (ha még kapható). Arra tudsz égetni még olyan íróval ami alkalmas is lenne arra.

3 gyártó van jelen.
Samsung,LG,Liteon,a 4. az amolyan Pioneer koppintás. Asus csak a nevet adja,utóbbi időkben Samsung belsővel kerül forgalomba. A firmware-t tekintve a Samsung-t és a Liteon-t érdemes megvenni.
Jelenleg a Samsung az összességében a megbízhatóbb cucc.

[ Szerkesztve ]

Garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladó!

(#20154) Bici

Bici
(nagyúr)

Sziasztok!

Van egy pár éves Samsung DVD íróm, ami hibátlanul írt olvasott eddig.
A nagy kérdés, hogy ha beleteszem egy USB házba, akkor megtartja-e ezt a jó tulajdonságát?

Szokott-e a külső tokban lévő meghajtóknak romlani az írási minőségük, esetleg az Audio CD grabbelési minőségük?

Ha toktól függ, akkor milyet javasoltok?

Kössz! :R

Keresek AMD A10-7890K APU-t.

(#20155) Bici válasza Bici (#20154) üzenetére

Bici
(nagyúr)

Tárgytalan, most látom, hogy milyen horror áron vesztegetik ezeket, és a választék is kicsi.

[ Szerkesztve ]

Keresek AMD A10-7890K APU-t.

(#20156) piadex2 válasza jeni (#20153) üzenetére

piadex2
(senior tag)

sziasztok!

azt látom, hogy a samsungból, a 224-esből van több is. BEBE meg RSMS... melyiket érdemes, mert inkább lemezre költöm a különbözetet?
kösz.

piadex2

mod:
jeni: itmedia esetén el tudom valahogy bliccelni a szállítási költséget? esetleg van személyesátvételi lehetőség?
kösz.

[ Szerkesztve ]

(#20157) piadex2 válasza piadex2 (#20156) üzenetére

piadex2
(senior tag)

hello!

elnézést a már már floodolásért. csak most derült ki: nekem MKM 003-as DVD-DL-jeim vannak. azok jók?

kösz.

piadex2

(#20158) kali válasza Bici (#20155) üzenetére

kali
(legenda)

szia,

nem érdemes foglalkozni vele, vagy csak végszükség esetén, mert több lesz a hibalehetőség is, illetve valóban nem mindegy a külső ház milyensége sem.

(#20159) yvsmad válasza Bici (#20154) üzenetére

yvsmad
(őstag)

USB-n keresztül az adatátviteli sebesség is lecsökken, éppen ezért sok külső háznak van FireWire csatlakozója is.

[ Szerkesztve ]

(#20160) Ciccuka válasza piadex2 (#20156) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

RSMS és csak dobozost szerintem.

🏎️ 🏁

(#20161) tompusz

tompusz
(újonc)

Köszönöm a feltett kérdésemre kapott válaszokat.
Ami 0 volt.

(#20162) -szabi- válasza tompusz (#20161) üzenetére

-szabi-
(őstag)

Ha itt megnézed a többi eredményt: DVD lemez tapasztalatok.
Láthatod ez az eredmény manapság megfelelő.
Régebben jobb eredményeket lehetett elérni,de azok az idők elmúltak.

üdv
szabi

(#20163) tompusz válasza -szabi- (#20162) üzenetére

tompusz
(újonc)

Köszönöm szépen. Ez az infó is nagyon sokat segített.
Megyek is megnézem a linket.
Köszi.
Üdv.

(#20164) turorudi

turorudi
(aktív tag)

Sziasztok,
audio grabbeléshez keresem a legjobb meghajtó típusokat. Cél, hogy gyors, halk, pontos legyen. Az írási képességek kevéssé számítanak, több ezer CD beírásához kellene. Eddigi életem során az scsi Plextorokkal voltam csak igazán elégedett, de azok ugye már nincsenek. Nem tudom, milyenek az újhullámos Plextorok, de itthon nem is találok belőlük. Jelenleg Samsung SH-224 van, ami elmegyeget, de nagy sebességnél nagyon hangos.
Köszönöm

(#20165) yvsmad válasza turorudi (#20164) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Alacsony sebességen grabbelj és akkor nem lesz hangos. ;)

(#20166) turorudi válasza yvsmad (#20165) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

Ezek már nem tudnak alacsony sebességen grabbelni. És ez nem is megoldás. Gyorsan se morogjon.

(#20167) yvsmad válasza turorudi (#20166) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Minden meghajtónak le lehet venni a sebességét, ha csak ez a problémád.

(#20168) turorudi válasza yvsmad (#20167) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

Nem csak ez a problémám. De kérlek, mutass egy meghajtót, ami 8x-osnál tud lassabban grabbelni.

(#20169) Orgi válasza turorudi (#20168) üzenetére

Orgi
(őstag)

Nekem van egy bontatlan Plextor Premium 2-öm, vagy 3 éve dobozában áll a szekrény tetején, az pl tud szerintem :)

(#20170) turorudi válasza Orgi (#20169) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

A kései Plextorok sem tudtak már 1x-esen grabbelni, hanem csak 4x-esen. De nem is ez a kérdésem, hanem az, hogy mivel jó ma grabbelni. Ezek szerint mindennel?

[ Szerkesztve ]

(#20171) yvsmad válasza turorudi (#20170) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Nem tudom, hogy az 1x grabbelés hogy jött elő nálad, de a Samsung zúgásának meg a meghajtók grabbelési sebességének nem sok köze van egymáshoz. A Samu akkor zúg, amikor felpörög 52x sebességre, a grabbelő programban (pl. EAC PlexTools, stb) be lehet állítani a grabbelési sebességet, hogy akkor se pörögjön fel a lemez, ha egyébként tudna olyan sebességgel hibátlanul olvasni.
Még egy dolog: ne keverjük össze a grabbelést a lemez beolvasásával. Audio CD-t is be lehet olvasni 52x sebességgel, ekkor az olvasási hibákat a rendszer közelítéssel korrigálja. Ezzel szemben a grabbelés erőltetett fizikai beolvasás, a közelítéses hibakorrekció kizárásával. Célja az eredeti információ helyreállítása. Az olvasási sebesség a lemez minőségétől függ: a legkisebb hibánál megismétli az olvasást, több hiba esetén többször is, amíg az eredeti információ helyre nem áll. Egy problámásabb lemez begrabbelése akár 4-5 órán át is eltarthat. A grabbelés minősége nem függ attól, hogy 1x vagy 8x sebesség van neki beállítva, mert ha jó a lemez és nincs olvasási hiba, akkor magasabb fordulaton is az eredeti információ áll helyre. Ha meg hibás a lemez, akkor lelassulhat az olvasás sebessége 1x alá is az állandó ismétlések miatt.

[ Szerkesztve ]

(#20172) turorudi válasza yvsmad (#20171) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

A Samu azt csinálja, hogy ugyanazt a lemezt hol 30X-osig felpörögve olvassa be, hol cammogva. Ezt mi okozza? (Az 1x-es grabbelés mellékszál, nekem nem grabbel egyszeresen, de ez kevéssé érdekel).
És igen, a nagy sebességre felpörgésnél ne búgjon, ez lenne (az egyik) célom. Van ilyen meghajtó?

(#20173) yvsmad válasza turorudi (#20172) üzenetére

yvsmad
(őstag)

A lemez ugyanaz, de mindig ugyanazt a részét olvassa a Samu? A hibás/karcos részen lelassulhat az olvasás, ahol minden oké, ott meg pörög ezerrel.
52x sebesség környékén már 30.000 rpm a fordulat, a nem kiegyensúlyozott lemez szét is robbanhat (volt már rá példa a világtörténelemben). Ha zavar a zúgás, korlátozd le a drive fordulatszámát, vannak direkt erre szakosodott szoftverek, mert mást is zavar. Nero Drive Speed. 24x vagy 16x sebesség sem túl lassú, de sokkal halkabb lesz a meghajtód.
Van egy másik eset a hangos olvasásra, amikor sérült lemezrészt próbál újra és újra beolvasni, ekkor elkezd zakatolni vagy darálni a drive. Ez sem a készülék hibája, hanem a lemezé.

[ Szerkesztve ]

(#20174) turorudi válasza yvsmad (#20173) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

Köszi az ötletet. Az EAC-vel azt csinálja, hogy megindul, aztán néhány máspdperc múlva elgondolkodik, majd utána vagy felpörög teljesen és folyamatosan emelkedő tempóban (de maxon pörgő lemez mellett) beolvassa. Vagy az elgondolkodás után csiga lassan elkezd pötyörészni. Ugyanannál a teljes lemeznél és ugyanannál a számnál is váltakozhat ez, illetve vadonat új lemezzel is megcsinálja.

(#20175) yvsmad válasza turorudi (#20174) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Lehet, hogy a gépen belül fut valami, ami miatt nem tud egyenletesen olvasni.
Nekem úgy rémlik, hogy az EAC beállításaiban is le lehet korlátozni az olvasási sebességet, hogy ne pörögjön túl gyorsan.

(#20176) Lajkó

Lajkó
(őstag)

Üdv!
Van olyan 5.25ös DVD író amit lehet állítva is lehet használni? Mint például a laptopokban használatos bepattintós fajták.

(#20177) Lajkó válasza Ciccuka (#20150) üzenetére

Lajkó
(őstag)

Berendeltem én is egy ilyet! Kíváncsi vagyok hogy fog muzsikálni! :U

(#20178) idegen lény

idegen lény
(őstag)

Mi a véleményetek ezekről az energiatakarékos Asus írókról? [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz!Pesten házhoz viszem! Zuckerberg vagy Elon Musk az Antikrisztus; a következő amerikai elnök, később a Föld teljhatalmú vezetője A csicseriborsó egy szokatlan formájú egynyári hüvelyes növény, leginkább egy madárcsőrű bárányfejre hasonlít

(#20179) yvsmad válasza idegen lény (#20178) üzenetére

yvsmad
(őstag)

A belső írókra gondolsz? Mert az energiatakarékosságnak inkább az akkuról működő cuccoknál van értelme.
Az írási sebességet te is leveheted minimumra és rögtön spórolsz x%-ot. A titkosítással (tömörítéssel dolgozik?) meg a kompatibilitást veszíted el.

[ Szerkesztve ]

(#20180) idegen lény válasza yvsmad (#20179) üzenetére

idegen lény
(őstag)

Igen. De azért jók ezek az Asus belső írók? Érdemes megvenni őket? Csendesek, megbízhatóak, stb.?

AVerMedia Game Capture HD C281 Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz!Pesten házhoz viszem! Zuckerberg vagy Elon Musk az Antikrisztus; a következő amerikai elnök, később a Föld teljhatalmú vezetője A csicseriborsó egy szokatlan formájú egynyári hüvelyes növény, leginkább egy madárcsőrű bárányfejre hasonlít

(#20181) yvsmad válasza idegen lény (#20180) üzenetére

yvsmad
(őstag)

A hang a sebességtől (fordulatszámtól) függ. Ha lekorlátozod, bármelyik író csendes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20182) turorudi válasza yvsmad (#20181) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

És melyik az az író, amit nem kell korlátozni ahhoz, hogy csendes legyen? Nekem a Samsung úgy búg, mint a nyavaja. Biztos van olyan, aminek finomabb futóműve van.

(#20183) yvsmad válasza turorudi (#20182) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Azért búg, mert közel 30 ezres fordulaton pörög. Magának a lemez pörgésének is van zaja, nem csak a motornak. Korlátozd le 16x vagy 24x sebességre az olvasást, nem lesz sokkal lassabb, viszont sokkal csendesebb.

[ Szerkesztve ]

(#20184) turorudi válasza yvsmad (#20183) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

Hogy lehet win 8.1-ben lekorlátozni?

(#20185) idegen lény

idegen lény
(őstag)

Itt azért írnak rosszakat is a Samsung SH-224DB-ről: [link]

(#20186) turorudi válasza idegen lény (#20185) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

Szerintem is egy elég gyatra készülék. Csak amikor megkérdezem, hogy mi lenne jobb a mai kínálatban, mindig az a válasz érkezik, hogy ez is jó.

(#20187) yvsmad válasza turorudi (#20184) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Ezzel a programmal lehet lekorlátozni: Nero Drive Speed

(#20188) yvsmad válasza idegen lény (#20185) üzenetére

yvsmad
(őstag)

És mi rosszat írnak róla? Hogy hangos? Más egyéb? Igazából nem nagyon tudtak belekötni.

(#20189) idegen lény válasza yvsmad (#20188) üzenetére

idegen lény
(őstag)

Olyan nincs, amihez nem kell semmilyen program, hanem magától a legoptimálisabb beállításokkal működik?

(#20190) yvsmad válasza idegen lény (#20189) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Keress egy 10 évvel ezelőtti DVD írót, ami 6x sebességgel írt és 16x sebességgel olvasott.

(#20191) Sonja

Sonja
(veterán)

Kezd tönkremenni a jó kis Pioneer DVR-216D íróm, a fene enné meg. :( Néha nem akarja beolvasni a lemezt, csak kattog. Párszor kiveszem majd vissza, és olvassa. Mit lenne érdemes mostanában venni? Csak írásra kell, de azt minél jobb minőségben végezze Verbatim DVD-R lemezekre. :K Helyi üzletben van ASUS, LG, Samsung, Pioneer és Lite-on iHAS124-14 OEM író. Ha jól tudom, a Pioneer már csak Blu-ray írókat készít saját belsővel, a DVD írói elvileg LiteOn.

[ Szerkesztve ]

The man who invented autocorrect should burn in hello. - Linux User

(#20192) Gábor0 válasza Sonja (#20191) üzenetére

Gábor0
(tag)

Ha nagyjából egyforma árszinten vannak, akkor azt, amelyikre a legtöbb
garanciát adják. Végülis a tervezett elavulás korszakát éljük... :)

(#20193) turorudi válasza Sonja (#20191) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

Egyébként CD/DVD írásra nem érdemes Blu-Ray írót venni? Mi a hátránya? Csak az, hogy drágább?

(#20194) yvsmad válasza turorudi (#20193) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Audio CD kivételével nincs hátránya. Főleg, ha jófajta Pio.

[ Szerkesztve ]

(#20195) turorudi válasza yvsmad (#20194) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

Mondjuk nekem inkább CD-re kellene. Ott mi a hátrány?

(#20196) yvsmad válasza turorudi (#20195) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Audio CD-hez keress Plextor PX-708, 712, 716 vagy Premium 1, 2 írókat.
Adat és egyéb CD-nek jó a BD író.

[ Szerkesztve ]

(#20197) nyozo

nyozo
(aktív tag)

Üdv! tudtok olyan DVD/CD író/olvasót ajánlani ami normális sebességgel tud írni, lehetőleg strapabíró legyen(ne menjen tönkre kb 1hónap alatt) Fekete színű legyen és SATA-s :R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#20198) turorudi válasza yvsmad (#20196) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

A Plextor nem vonult ki Magyarországról? Sztem perpillanat sehol nem lehet kapni.

(#20199) turorudi válasza yvsmad (#20196) üzenetére

turorudi
(aktív tag)

És azt nézem, ezek 10 évnél öregebb írók, ilyenek nekem is voltak. Ilyet nem lehet ajánlani, nálam legalábbis 5-6 éven belül még a Plextorok lézere is "elkopott".

(#20200) blattida válasza Orgi (#20169) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Mi a célod vele?
Nekem is van egy, csak én elég gyakran használom is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.