Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20751) bajuszatti válasza jeni (#20750) üzenetére


bajuszatti
tag

Íróprogramnak Nero-t használok legtöbbször, de fennvan még a CDBurnerXP és a ImgBurn is. A sata kábelek közül mindkettő megvan, régebbi és újabb változat.

(#20752) bajuszatti


bajuszatti
tag

Sikerült megoldanom a problémát az Asus írónál. Ki kell kapcsolni a BIOS-ban az energiatakarékossági funkciót és már jó is lesz.

(#20753) woci


woci
csendes tag

Csak úgy halkan jelezném: verybigboy kiárusítást tart az aprón...

(#20754) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Tervezem egy megbízható, usb-re köthető külső DVD-író beszerzését, de már rég kiestem ezek ismeretéből.

Például egy ilyen Samsung USB 8x SE-208DB/TSBS dobozos fekete DVD író jó vételt jelentene? :F

Tudtok megbízhatóbbat/olcsóbbat?

(#20755) jeni válasza Dhampir (#20754) üzenetére


jeni
félisten

Hello.
Csak az a megbízható ami egy rendes USB 5.25 külső házban egy PC -s író van benne.
Amit kinéztél az is működik de itt teljesen mindegy melyiket veszed meg. Azokba egy sima noti írók vannak.
Hátránya a nagy méret.

[ Szerkesztve ]

(#20756) Dhampir válasza jeni (#20755) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a tanácsot! :R

(#20757) jeni válasza Dhampir (#20756) üzenetére


jeni
félisten

Ha a hordozhatóság a fontos akkor olyat amire a legtöbb garit adják.
Ha pedig asztalodon lesz akkor lehet,hogy érdemesebb egy külső házat venni.

LC-Power EH-525B-PS ez már nehezen beszerezhető. Ha nincs kérdés lesz-e még?
Az újabb már USB 3.0.

Ellenben van hirdetve az aprón Asus néven külső SB 3.0 ház amiben eredeti Pioneer BDR-207 DBK Blu-Ray iró van benne.

Ha már nem,akkor külön-külön megvenni.

Az apróról a verybigboy-tól egy jó fajta írót hozzá.
Nála frankó új vagy újszerű DVD írók melyek mai napig egyes modellek etalon kategóriába sorolható.

Szintén van ott még hirdetve Samsung SE-506 slim Blu-Ray USB 2.0 író is. Ha feltétlenül extra kicsi méret kell és be akarod tenni a noti táskába is. :U

[ Szerkesztve ]

(#20758) Dhampir válasza jeni (#20757) üzenetére


Dhampir
félisten

A hordozhatóság a fontos. :K

(#20759) M107 válasza Dhampir (#20754) üzenetére


M107
addikt

:R

Samsung SE208AB vagy valami ilyes fajta ASUS-t ne végy.

[link]
[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20760) Dhampir válasza M107 (#20759) üzenetére


Dhampir
félisten

Tehát ez semmiképpen nem ajánlott? :F

Samsung USB 8x SE-208DB/TSBS

Nem nagyon vékony slimet keresek, csak ne asztalihoz készültet kelljen hurcolni, de az nem baj, ha kicsit vastagabb a slimnél (ne törjön el a tálcája, legyen stabil), ha egyáltalán van olyan.

(#20761) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Sandberg USB Mini DVD Burner ugyanolyan átlagos minőségű, mint a többi hordozható író, vagy jobb lehet valamicskével?

(#20762) jeni válasza Dhampir (#20761) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Pont ez az. Gyártó szerint 5év garis,de itthon annyit nem adnak rá.
Nagyjából ilyen házba rakják be de nem tudni melyik gyártó íróját teszik be. Az,hogy jobb-e nem derül ki ránézésre.
Előnye az,hogy szétszedhető és bármi más gyártó cucca betehető azonos méretben.

Ipon boltban ilyet árulnak 5000 Ft áron 2év garival. Ebben az is jó,hogy aluminium házas,és az a hátránya,hogy ebbe kell venned külön egy noti 9,5mm írót. Ilyen viszont legtöbb aprón hirdetik eladásra,a Vaterán is.

[ Szerkesztve ]

(#20764) Dhampir


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a linkeket és az információt! :R

(#20765) jeni válasza Dhampir (#20764) üzenetére


jeni
félisten

Extra,hogy tud Blu-Ray lemezt is beolvasni.
Ezzel pluszban meg is írja a Blu-Ray lemezt,vagyis teljes értékű író.
A garanciát illetően a második a jobb vétel , amellett írhatsz bármilyen lemezre rá. Elvileg támogatja a 100GB-t is vagyis az BDXL lemezeket is.
Az az érdekes amit ház nélkül árulnak vagyis beépíttetett azokban nincs BDXL támogatás!

[ Szerkesztve ]

(#20766) Dhampir válasza jeni (#20765) üzenetére


Dhampir
félisten

Nincsen szükségem Blu-ray-re.

Sima CD-DVD olvasás-égetés, újraírható lemez törlése, ennél több nem kell.

Lényeges, hogy egy usb kábelről menjen a meghajtás is, és ne csak Windows alatt, hanem Linuxon is működjön az ODD.

(#20767) M107 válasza Dhampir (#20760) üzenetére


M107
addikt

:R

Az az újabb szériája, szerintem kb olyan minőségben ír mint asztali vonalon a SH 224DB.
Hiába a régi írók sokkal jobbak voltak.
SH-222A ide a csúcs minden prémium lemezt megírt alacsony értékekkel, kiválóan aztán rá 2 évvel jött a 224BB az már csak 60% volt prémium lemezekkel nem érdemes volt használni. A 224DB meg már csak halovány emléke a SH-222A-nak.

Sajnos.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20768) Dhampir válasza M107 (#20767) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a plusz infót.

Bevallom, számomra átláthatatlan ez a DVD-író téma, nekem csak alap feladatokra kell ilyesmi.

Asztaliban sokáig elvoltam a Plextorral, melyet végül nyugdíjaztam, miután évekig csak gémkapoccsal tudtam nyitni a tálcáját. :D

(#20769) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdv.

Mi a DVD-írók Szent Grálja? Vagy elég lenne csak egy olyan, ami nem válogat, karcos lemezeket is patentul olvas és megbízható. Sebesség lényegtelen. Ami még fontos, az a SATA csatolófelület és 5.25" méret.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20770) jeni válasza Synthwave (#20769) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
A verybigboy-hoz fordulnék DVD író vételével az aprón megtalálod őt. Ott nála nincs is jobb kínálat a FÖLDKEREKSÉGEN belül.
Szerintem a Szent Grál-ja a DVD író esetében a mai mércével mérve a Sony-k és a Pioneer.
Sony AD-7260S , a AD-7261S és a Pioneer DVR-215DBK és a 216DBK.
Ezekből vannak neki még ha jól tudom. Ha tesztelni is szeretnél akkor a Liteon iHAS-524A
SATA verzióban jobbakat nem találsz,ha van IDE csati az alaplapodon akkor vehetsz korábbiakat is mert azok stabilabbak,jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#20771) zkiss0


zkiss0
tag

HI!
Lehet kishazánkban manapság valahol slim, sata, slot-in DVD írót venni? Több online boltot néztem, de mindben már kifutott.
Ha esetleg valakinek van infója, azt megköszönöm! :R
üdv

[ Szerkesztve ]

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#20772) jeni válasza zkiss0 (#20771) üzenetére


jeni
félisten

Az aprón,Vaterán csak a külső háza,jófogáson,stb... keress.
Gyártóknak már nem biznisz az OPTIKAI gyártás.
A noti SLIM már nem fér bele,akár egy külső házba berakva?

(#20773) zkiss0 válasza jeni (#20772) üzenetére


zkiss0
tag

HI!
Mini ITX-es házat csinálok és jó lett volna slim slot-in íróval megoldani, mert jobban néz ki (hátrány, a kis lemezeket nem lehet belerakni)
Akkor lehet mégis egy slim tálcás lesz a vége... - sata csatolóval kaphatóak ezek?
Kösz

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#20774) jeni válasza zkiss0 (#20773) üzenetére


jeni
félisten

Biztosan. Melyik ITX házba rakod?

(#20775) zkiss0 válasza jeni (#20774) üzenetére


zkiss0
tag

HI!
Egyedibe menne - jobban mutatna slot-in meghajtóval, kicsi ház, fával övezve, fém belsővel

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#20776) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Srácok NCASE (ITX) házikóba keresek Slot Load ODD-t EAC (AccurateRip)-ek készítéséhez. Mit ajánlanátok? Amazon (UK) rendelés is játszik. :R
BD írás nem szükséges, a legfőbb szempont inkább a halk üzemmód lenne.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#20777) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Asztali PC-be melyik márka ajánlott?
Samsung
LG
ASUS

(#20778) jeni válasza GEPESZ66 (#20777) üzenetére


jeni
félisten

Az aprón vásárolj a "nagyonnagyfiútól" ezt fordítsd le angolra és megtudod kitől kell és érdemes venni DVD írót.

sati

Samsung,Pioneer, Liteon(?)
más nem nagyon van.
BD író ha mégis.
A Sony kiszállt.
Helyedben az aprón vennék noti írót. Szinte egy kutya már mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#20779) Lordus


Lordus
senior tag

Párosítási kérdés:
Kiárólag alábbi író és alábbi lemez használatához melyik FW a legjobb? Tudom, kevesen írnak már DL-t, meg sz@r is, de nekem muszáj...
A szingapúri verbát gyönyörűen írja és a maxell sem borzasztó, de ha valakinek van tapasztalata, hogy melyik fw-rel írja ezta legjobban, akkor örülnék, ha segítene.

Tehát: Optiarc AD-7260S - Maxell DVD+R DL (Ritek S04)

érdekes: 1.03 gyárival "viszonylag jónak" tűnt 4x sebességgel. 1.61 bt_origgal jobb lett, pedig csomószor elfogyott a puffer :F

köszi :R

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#20780) Orgi válasza Lordus (#20779) üzenetére


Orgi
őstag

Szia,
én rengeteg DL-t írtam 1.03-al, boxhoz, de mivel az eleve elég válogatós kizárólag Verbatimot, azok viszont mindig mentek... ha neked is ilyen célra kell én ajánlanám azt a lemezt, ha lehet, megéri...

(#20781) Lordus válasza Orgi (#20780) üzenetére


Lordus
senior tag

köszönöm a választ!
ha archiválás lenne a cél, akkor verbát írok. szert tettem 3 csomag 10-es szingapúri Verbatim DL-re Verybigboy kollégától (ezúton is köszönet érte :R ). De a Maxell lemezek NEM xboxhoz készülnek.
Csak 3 évet kell kibírniuk, utána elavulnak, nem kellenek.
Jelenleg 1.61 FW-vel 93 körüli quality score-t tud. Átlagban egész jó, igazából a második layer a gyenge, meg van egy-két PIF kiugróbb érték. de mondjuk a 100 vonalkából 90 db 1-es vagy 2-es, a maradék között meg van 3-4-től 9-10 ig is akár 1-1 db.

Szóval köszi, de a lemez ár/érték aránya miatt ÉS hogy csak "rövid" időre kell, maradok a maxellnél.

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#20782) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

milyen ingyenes dvd író szoftvert tudtok, ami csak kis mennyiségben szúrja el a lemezeket?
kösz előre is.
üdv,

piadex2

ps: bocs, hogy ide írtam, de a dvd író szoftver topikok - gyakorlatilag - halottak (2010-ben szóltak hozzá utójára)

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#20783) Ottó58 válasza piadex2 (#20782) üzenetére


Ottó58
senior tag

ImgBurn 2.5.8.0.

Én ezt használom már elég régen, de nem vagyok benne biztos, hogy a szoftver miatt rontja a lemezt az író.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20784) jeni válasza piadex2 (#20782) üzenetére


jeni
félisten

ami csak kis mennyiségben szúrja el a lemezeket?

ennek semmikép nem volna szabad megtörténnie. ahogy írva lett ott valamely alkalmazás vagy épen írás közben terhelődik le a géped. javallat,hogy íráskor ne nettezz és ne használj más alkalmazásokat.
az is lehet,hogy az az író épen azt a lemez pakkot amit használsz nem fekszik neki.

(#20785) piadex2 válasza piadex2 (#20782) üzenetére


piadex2
senior tag

Kedves Ottó58 és jeni!

Elég egyértelmű volt a számomra sajnos:
egy lemezképet kellett volna írni, én korábban a free easy burner-t használtam. Most először elszúrta az első lemezt. Kicseréltem az írót. Az elszúrta a 2. lemezt (ugyanazzal az iso-val).
Utána megkértem a Win7 lemezképíróját (azt hiszem, ez a neve), hogy csinálja meg, s az egyből megtette.

Szóval ezért mondom, hogy kellene egy program, mert amúgy a MS jó, de nagyon kevés az állítási lehetőség.

Ezek után ki mit mond?
Kösz előre is.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#20786) jeni válasza piadex2 (#20785) üzenetére


jeni
félisten

sorry :R

[ Szerkesztve ]

(#20787) jeni válasza piadex2 (#20785) üzenetére


jeni
félisten

én:
Virtual CloneDrive - amennyiben szükséges lenne minden más virtuális használata TILOS!
Imgburn minden más író használata nem javasolt!
Ajánlott lemez használta az adott íróhoz és az adott sebességgel.

Milyen íród és milyen lemezeid vannak?

Ma ezt érdemes megvenni. ennél olcsóbban elfogadható lemez típus nincs ilyen áron. Az aprón lehetséges,hogy olcsóbban eladná valaki.

[ Szerkesztve ]

(#20788) piadex2 válasza jeni (#20787) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

vas: Samsung Writemaster DVD Writer SH-S203
lemez: Verbatim

vélemény?

p.

ps:
nézem az ajánlott programot:
hogyan lehet audió CD-t írni vele (mp3-akból), ill. szabványos video DVD-t (VOB stb file-okból)?
kösz.

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#20789) Ottó58 válasza piadex2 (#20788) üzenetére


Ottó58
senior tag

Volt régen 203D íróm, és ha emlékezetem nem csal, a környékbeli boltokból vásároltam nyomtatható TTH02 lemezt, amit későbbi ellenőrzéskor normális értéket mutatott. Évek múlva lett tesztelve, mert akkor még nem volt tesztképes íróm és nem igazán foglalkoztatott a dolog.
Mostanában sokkal fontosabbnak tartom a tesztet, jóval több silány "minőségű" lemez van forgalomban.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20790) piadex2 válasza Ottó58 (#20789) üzenetére


piadex2
senior tag

Üdv!

Vagyis mi a véleményed az íróról és a lemezről, amit megadtam?

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#20791) Ottó58 válasza piadex2 (#20790) üzenetére


Ottó58
senior tag

Verbát nem írtam akkoriban, mert a TDK is jó volt és könnyebben elérhető számomra, jó író volt, de mielőtt tönkrement magától ki-be csukogatta a tálcát.

Ja, próbálok keresni ezzel az íróval írt lemezt, hogy tesztképet tudjak föltenni.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#20792) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok. Kezd haldoklani az 5-6 éves belső íróm. Vennék másikat, de a legtöbb helyen (köztük itt is) azt olvasom a belső írókról, hogy nem valami jók. De mi a helyzet a külső írókkal, azok jobbak valamivel?
A Blu-ray egyelőre nem érdekel.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#20793) jeni válasza Truman (#20792) üzenetére


jeni
félisten

azok még gyengébbek.
ha fontos a gari akkor Liteon Samsung valamelyikét amit tudod venni még. ugyanis a Samsung-Toshiba kiszáll a buliból. amik vannak készleten kiszórják,már áprilisban leálltak a gyártásával. az LG még marad.
az Asus-t ha jól tudom utóbbi időkben már LG belsővel szerelik.
kezd drágulni de semmi köze a Pioneer-hez.
kínálat én innen talán a Liteon 124-t választanám.

[ Szerkesztve ]

(#20794) balintka válasza jeni (#20793) üzenetére


balintka
addikt

Nem lesznek már akkor Samsung írók?

SAMSUNG SH-224GB/RSMS fekete - Ez valami új típus? Csak pár napja kapható.

(#20795) jeni válasza balintka (#20794) üzenetére


jeni
félisten

(#20796) mcs


mcs
veterán

Körülbelül 8 év után fingott ki az eddig remekül bevált Optiarc AD-7243S íróm. Meglátjuk, meddig bírja az új Asus DRW-24F1MT. Valakinek van tapasztalata erről a típusról, hogy mennyire vált be? :)

(#20797) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Melyik a jobb szerintetek a Samsung SH-224DB vagy Samsung SH-224GB vagy Samsung SH-224FB?
Az SH-224DB az biztos, hogy jó, de a többi milyen ehhez képest?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#20798) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Külső dvd írók közül van ami elmegy általános célra? Inkább csak olvasásra lenne használva, írva max 5-10 lemez lenne de azok sem fontosak.

Amiket nézegettem.

Asus SDRW-08D2S-U Lite
Transcend TS8XDVDS-W
LG GP57EB40

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20799) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Ennyire kihűlt a topik? Azért még vannak lemezek, meg írók, még akkor is hogyha a minőségük már nem olyan mint régen volt.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#20800) jim bcs válasza Moonwolf (#20799) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus SDRW-08D2S-U Lite
vagy
LG GP57EB40

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.