Hirdetés

2021. március 5., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#20401) Bici válasza yvsmad (#20394) üzenetére

Bici
nagyúr

Van samu íróm is, de az az otthoni gépben van, ami a szülőké lesz, és kell is nekik valami író.
Most az albiba rakok össze egy gépet magamnak. A kérdés továbbra is az, hogy milyen írót, vegyek. Akár vehetek egy ebbe is Samu írót, meg bármi mást.
Jó lenne, ha egy író mindenre jó lenne, azért gondoltam egy Plextor DVD íróra, hátha Audio CD írásra is olyan jó, mint a régiek, de a hozzászólásod alapján nem így van. Jól értem?

[ Szerkesztve ]

The Needs of the Many Outweigh the Needs of the Few.

(#20402) blattida válasza Bici (#20401) üzenetére

blattida
nagyúr

Audio cédé írásra a mostani plextorok sem különösebben jók, de ezt már írtam én is. Ezért, ha fontos neked az írásminőség, vegyél egy samut dvd íráshoz és egy használt plextor vagy yamaha, cd írót cd íráshoz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#20403) Bici válasza blattida (#20402) üzenetére

Bici
nagyúr

Igen, ez volt az eredeti terv, csak közben valamiért arra gondoltam, hogy a Plextor DVD író mindkettőben remekelni fog. Nem esett le eléggé, hogy korábban is írtad, hogy ez nem így van. Bocs, valószínűleg a sok munka miatt vagyok szétszórt. :B

The Needs of the Many Outweigh the Needs of the Few.

(#20404) pityutool

pityutool
tag

Sziasztok!
Ilyen olcsó USB 2.0 DVD-Rom SATA házról van valakinek tapasztalata? Netbookhoz kellene (egy notebookba való sata-s dvd íróval) főleg cd/dvd olvasásra, néha 1-2 lemez írására. (gondolom usb 2 miatt nem lenne túl gyors, de mindegy csak stabilan működjön). Mivel olcsón lehet venni bontott notebookból dvd meghajtót, ezért gondoltam valami cserélhető megoldásra. Vagy érdemes egy komolyabb házat venni? találtam még egy márkásabbat "firstcom" igaz az 3x áron van...

Topi

(#20405) yvsmad válasza pityutool (#20404) üzenetére

yvsmad
őstag

Vannak eleve külső írók, abból is nézhetsz használtat. Biztosan nem lesz kompatibilitási probléma a ház és az író között.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/speci_irhato_cd-r_lemezek_9/friss.html

(#20406) pityutool válasza yvsmad (#20405) üzenetére

pityutool
tag

3e. Ft környékén néztem egy teljesn új Sata-s 12.7mm-es notebook dvd-írót (garancia nélkül), valamint hozzá egy szintén 12.7mm-es sata-s házat ebayről. Így 5-6 ezer környékén meglenne a "szett". Gondolom kompatibilitási probléma nem lenne. Tudom, hogy nem sokkal drágábban van már újonnan is külső meghajtó, de nekem így szimpibb, mivel ha elromlik az író, teszek bele egy másikat. Bontott notiból szokott lenni 1-2 ezer forintért is, valamint itthon is van szükség esetén 1-2 darab a régi laptopokban. A kérdés, hogy ezek olcsó házak vajon mennyire megbízhatóak....

[ Szerkesztve ]

Topi

(#20407) jeni válasza pityutool (#20406) üzenetére

jeni
félisten

Hello
Ne keress tovább!
Itt a megoldás!
Amire használni szeretnéd külső írónak vagy olvasónak azt simán kibírja.
A szerelhető külső házak gagyik a notebook SLIM változatban! Főleg a 2-3000 Ft kategóriájából.Volt nekem. Ragasztanom kellett mert alapból törötten kaptam meg,és ezek a házak nem egy strapa házak az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#20408) pityutool válasza jeni (#20407) üzenetére

pityutool
tag

Köszi. Nagyon korrekt ajánlat, csak az a baj, hogy jelenleg nem idehaza tartózkodok, így nem tudom megoldani az átvételt postai úton sem...

Az, hogy a szerelhető ház anyaga mennyire gagyi, nekem mindegy. Ha megbízhatóan működik, annyi elég. Ilyen téren meg voltál vele elégedve?

[ Szerkesztve ]

Topi

(#20409) jeni válasza pityutool (#20408) üzenetére

jeni
félisten

működésileg igen de tartósságban nem

(#20410) maestro87

maestro87
őstag

Üdv szakértők!

Mi a véleményetek az apple portable slim usb-s dvd írókról? Írási minősége és valós értéke érdekelne. Bratyóm vett egy ilyet (SuperDrive szerintem) kb. 25 ezeréért! de én azt mondom, hogy csak kidobott pénz, mert már 6-7 ezerért is lehet venni usb-s dvd írót, de mintha csak a falnak beszélnék. Tudtommal még Blurayt-sem tud...
De most már érdekel, hogy mégis mivel tud többet egy apple dvd író egy 7-10 ezer forintos dvd írótól!
Kicsit idegesít már, hogy minden hülyeséget megvesz ami apple és még ki sem használja a többlet teljesítményt mert lényegében csak netezésre használja (macbook pro, iphona 6 és ki tudja még mi lesz)....

(#20411) pityutool válasza jeni (#20409) üzenetére

pityutool
tag

Esetleg kicsivel drágábban egy Firstcom ház? Vagy ez kb. ugyanaz csak a minőség, csak van rajta egy logo? Új ára 4.500 Ft körül van amazonon

Topi

(#20412) pityutool

pityutool
tag

Bocsi a dupláért, de időközben találtam nem sokkal drágábban újonnan egy Samsung SE-208GB-t. Hátrány, hogy garancia letelte után hiba esetén az egész kuka. Még egy laikus kérdés: úgy látom, ez egy usb-vel van csak összekötve a notebook-kal. Ezek szerint ez olyan energiatakarékos, hogy elég neki az 500mA-es usb 2.0 csati? Amit néztem külső házat, azon van + egy usb a tápnak.

[ Szerkesztve ]

Topi

(#20413) jeni válasza pityutool (#20411) üzenetére

jeni
félisten

Jobb kidolgozásnak tűnik valamint van rajta tápcsatlakozó. Az olcsóbb verzión nincs ilyen. Feltehetőleg jobb áramköri panel van benne.

Az Apple termék esetén csak a márkát fizeti meg.

(#20414) neo-geo

neo-geo
aktív tag

Sziasztok. Valaki tudna egy normális DVD írót ajánlani, amelyik nem hal meg fél év alatt kétszázötven lemez után?

(#20415) yvsmad válasza neo-geo (#20414) üzenetére

yvsmad
őstag

Neked milyen író halt meg? (Nehogy valaki ugyanolyat ajánljon.)

(#20416) jeni

jeni
félisten

Hello

Mindegyik CD/DVD/BD írók normálisak,szabványosak.

Lehet,hogy a havi 41,666 db lemezek megírása ma már nem normális dolog. Hacsak nem dolgozol bérmunkában a Videoton gyárnak.

Ilyen kéréssel,ennek megfelelésével,hogy havi 42 db lemezt megírjon 6 hónapon át ilyet senki sem fog neked garantálni.

Használt írók minőségileg jobbak,strapa alapján tartósabbak,de senki sem fog neked 10000%-n tutira ajánlani,hogy az az író kibírja az extrém kérésedet. Viszont kérdés,hogy mennyire használt mivel azokra nincs semmiféle garancia. Veszel több db-t olcsóbban a jobb régebbi írókból, bár az is igaz nem kapod annyival olcsóbban mint az újakat.
Az újabb írókat a gyártók már nem tesztelik le havi 42 db lemezek írására 6 hónapon keresztül. Az élettartalmuk is rövidebbek manapság.
Volt olyan a fórumon akinek egy ma kapható jó írót javasoltunk és nála 2 hónap után bedobta a törülközőt,és van akinek ugyanaz márka,modell elmegy akár 10 évet is.

Egy megoldás van veszel olyan írót amire 2 év garancia van,ez lehet neked a biztosíték a hosszú használatra.

Ezek a Samsung,az LG,az Asus író Samsung belsővel,Liteon,stb... Pioneer íróban amit látsz,kapsz egyik sem Pioneer termék.
Ahogy a havi 42db-s tételt elnézzem neked nem a minőség az elsődleges hanem a tételszám.

(#20417) yvsmad válasza neo-geo (#20414) üzenetére

yvsmad
őstag

Ne maximális sebességgel írd a lemezeket, hanem csak 6-8x -el.

(#20418) sejt

sejt
tag

Üdvi

Bocsi a zavarásért, de a következőben szeretném segítségeteket kérni - elfogyott itthon a pálinka - ja ez nem az a topik.

Szóval kellene nekem egy olcsó külső dvd író. Melyiket lenne érdemes megvenni a pcx.hu-ról. A lényeg az olcsóság. Vagy igazából tök mindegy vissza ellenőrzőm és amelyik jó, azt törölhetem, amelyik meg nem azt újra írom addig amíg jó nem lesz :).

Előre is köszi a választ :)

Guild Wars 2 Desolation

(#20419) jeni válasza sejt (#20418) üzenetére

jeni
félisten

üdv
az aprón találsz újat vagy újszerű külső írót,ha feltétlenül olyat szeretnél venni. az illető neve opel16v

(#20420) neo-geo válasza yvsmad (#20415) üzenetére

neo-geo
aktív tag

ASUS DRW-24F1ST

Bő tíz éve írok lemezeket, 2X-es sebességgel kezdtem, és általában hatszoros volt a sebesség. Tehát a gyors írás nálam kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#20421) yvsmad válasza neo-geo (#20420) üzenetére

yvsmad
őstag

6x teljesen rendben van, én is így írok egyrétegű DVD-ket.
Akkor egy típus már kilőve, vegyél mondjuk Lite-On -t.
Fél év múlva várjuk a tapasztalataidat.

(#20422) Flashget válasza neo-geo (#20420) üzenetére

Flashget
félisten

Mai normál DVD lemezeket általában 8-12x íráshoz lőtték be..tehát nem az van mint régen, hogy a szép írás a lassú sebességen lesz a jobb.
Ezt írás tesztel és azonos lemezre 3 különböző sebességű írással deríthető ki.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#20423) blattida válasza Flashget (#20422) üzenetére

blattida
nagyúr

Ha csak egy íróval történik a tesztelés, akkor az maximum csak az adott íróra vonatkoztatható. Ha legalább három különböző íróval is ezt produkálja, akkor már kijelenthető a nagyobb sebességre történő optimalizáció. Általánosságban mondjuk igazad van, hiszen a nagyobb sebességgel történő írás felé mozdultak el a lemezgyártók is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#20424) yvsmad válasza Flashget (#20422) üzenetére

yvsmad
őstag

Hát ezt nem mondanám... nem 1-2x "szép lassú" írásról beszélünk.
A 6-8x pont jó középérték, a pitek normális kialakítását a maximális sebesség ritkán segíti elő.
Próbálj meg mondjuk DL lemezeket max. sebességgel írni, aztán nézd meg, hogy 50 lemezből mennyit dobsz ki visszaellenőrzés után és még mennyit mondjuk a következő 3 évben (és még nem is írtam sokat).
Utána gondolkozz el a sebesség optimalizálós elméleteden.

[ Szerkesztve ]

(#20425) Flashget válasza yvsmad (#20424) üzenetére

Flashget
félisten

még1x...

Mai normál DVD
nem írtam DL lemezről...

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#20426) yvsmad válasza Flashget (#20425) üzenetére

yvsmad
őstag

Tökmindegy, arra is ráírják a nagy sebességet, aztán meg csodálkozik a kedves felhasználó, hogy a kukának írja a lemezeit. 6x sebességgel írt DVD-ből még egyet sem dobtam ki, szóval tapaszalatból írom, nem szabad max. sebességgel írni, ha még szükség lesz később is arra a lemezre.

(#20427) Flashget válasza yvsmad (#20426) üzenetére

Flashget
félisten

Latod is amit irtam? Hol irtam max. sebessgrol?
Azt irtam a mai normal lemezeket 8-12x irasi sebesseghez tervezik.
Pont.
Erre jossz DL meg max sebesseggel.
Teszteltem mar annyi lemezt (felkeresre is) hogy tudjam 4-5 eve mar nem letezik, hogy ezen lemezeket mostani irokkal minnel lssabban kell irni. Hulladek maxel lemezt 6x-an irvafrizbi volt, 12x sebessegnel atment az iras teszten
Es 5 kulonbozo markaju iroval teszteltem volt amelyiken sony vagy optiarc fw-t hasznaltam.

Egyebkent 16x sebessegen irt lemezt is viszik az asztali lejatszok csak maga az iras nem lesz olyab tartos, mint a 8x irasnal.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#20428) yvsmad válasza Flashget (#20427) üzenetére

yvsmad
őstag

Nem a Maxell a hulladék, hanem az íród. Én is Memorex és Maxell lemezekből vettem a legtöbbet az utóbbi években, 0 db-ot rontottam 6x írással.
Az utolsó mondatoddal meg is válaszoltad az egészet, hogy mennyit és a gyors írás.

(#20429) Flashget válasza yvsmad (#20428) üzenetére

Flashget
félisten

Pio 108/215
LiteOn 624B
Optiarc 7260
Samsung 223L
Pioneer 207 BD
hulladék írók tényleg...

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#20430) Scholes9

Scholes9
nagyúr

Üdv. Még nem volt külső dvd íróm, de szeretnék egyet. Ezzel van valakinek tapasztalata? Volt még nagyon régen LG odd-m és nem volt vele gondom. Erre is csak azért esett a választás, mert 2 év garancia van rá, sokra meg csak 1.

(#20431) jeni válasza Scholes9 (#20430) üzenetére

jeni
félisten

Üdv
Külsőre szép cucc,használatával nem lehet vele (nincs) gond.Semmit nem veszítesz vele,mivel,hogy 2 év garis. Külső írót nem nagyon használunk csak végső esetben,amennyiben netbook gépünk van.Viszont ha még tesztelni is szeretnél vele akkor egy Samsunggal jobban járnál.
Érdemes megtudni az LG íróról,hogy kettős USB csatlakozója van-e neki? Ez stabilabb megoldás.
EZ jó márka lehet,lehet,hogy Pioneer belső van benne.és kettős USB kábele van,vastagabbnak tűnik és ezért tartósabb is lehet. Mivel amolyan spéci gyártó OPTIKAI terén. Erre van támogatás elég friss hozzá.Erre még külön tápcsatit is tehetsz rá. Érdekes,hogy a gyártó megadja a két év garit de az (L:http://www.buffalo-technology.com/uploads/tx_acabuffalodatasheet/DS_DVSM-PC58U2_EN.pdf)IPON NEM(/L)!!

(L:http://www.buffalo-technology.com/en/products/storage-devices/optical-drives/optical-drives/8x-portable-dvd-multidrive/%29Buffalo%28/L%29)[link](/L)

Buffalo

Az Asusokra is két év gari van. Bár kérdés melyik is hardverrel szerelték , ez is dupla USB kábeles. Előnye,hogy bontható (javítható ha a kábellel gond lenne).(Liteon vagy a Samsung belső esetleg LG) ? Jól néz ki feketében is,viszont fényes felülete. Az Asus nem nagyon ad ki az optikai cuccaikra frissítéseket. De az LG SEM !!

[ Szerkesztve ]

(#20432) jeni válasza jeni (#20431) üzenetére

jeni
félisten

elkutyultam,másold ki a címet. Az elérhetőség összefolyt. :W

2 okból:
STABILABB áramforrás
STABILABB adatfolyam oda-vissza.
Valamelyikre BIZTOSAN IGAZ.

Gyári oldal
PDF
Az Iponos elérhetőség szerepel ott. Kitudod másolni a gyári oldalt is. Bár kjétlem,hogy 1 éven belül elromlana bármelyik.lehet,hogy a Buffalo-t bevállalnám,bár annak ellenére,hogy az USB kábele nem bontható meg.

[ Szerkesztve ]

(#20433) Scholes9 válasza jeni (#20431) üzenetére

Scholes9
nagyúr

Köszi a választ. Amúgy asztali géphez lesz, de később lehet h laptohoz is használnám, azért gondolkodtam külső íróban. Miért előny ha dupla usb-s?

[ Szerkesztve ]

(#20434) jeni válasza Scholes9 (#20433) üzenetére

jeni
félisten

Ebben az esetben egy külső ODD ház + egy PC-s író. Ez a megoldás erősebb és stabilabb,bár hátránya,hogy nagyobb helyet foglal el. Az asztali gépedben nincs elegendő SATA csati vagy nincs 5,25 fogadó hely?

(#20435) Scholes9 válasza jeni (#20434) üzenetére

Scholes9
nagyúr

Van elegendő sata csatlakozó. Esetleg akkor ez? :)

(#20436) jeni válasza Scholes9 (#20435) üzenetére

jeni
félisten

Samsung belsős-hátránya,hogy firmware már nincs hozzá,bár semelyikre nem is adnak ki,hacsak nem egy zsír új DVD író amit 2015-ben adtak ki.
működés szempontól jó az is,sőt a Samsung 224DB is azonos azzal más gyártói névvel kiadva.
HA kell a több gari akkor ASUS.

(#20437) yvsmad válasza Flashget (#20429) üzenetére

yvsmad
őstag

A Pio 215 biztosan nem rontotta a Maxell lemezeket 6x sebességen, úgyhogy nem kell általánosítani.
A többi íróra is lesz itt tulaj, aki igazolni tudja, hogy nem 12x a legjobb sebesség.

(#20438) Scholes9 válasza jeni (#20436) üzenetére

Scholes9
nagyúr

Oks. Köszi szépen:)

(#20440) zozopapa68 válasza yvsmad (#20437) üzenetére

zozopapa68
tag

Nekem van egy Pioneer 215D íróm és abban igazad van, hogy a Maxell lemezeit 6x-an írja jobban sőt 8x sebességgel nem is ajánlom a mostani minősége mellet.
Viszont a +-os Verbatim lemeznél ezzel az íróval a 12x sebesség hozott jobb eredményt. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a 6x írása az rossz lett volna.
Flashget-nek abban igaza van, hogyha valaki, mindig a legjobb írásminőséget szeretné elérni, akkor azt ki kell tapasztalni, melyik lemeznél, melyik az ideális sebesség egy adott íróval.

Pioneer 215D írás: 6x

Poneer 215D írás: 12x

(#20441) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#20440) üzenetére

zozopapa68
tag

Itt van egy 8x-os is. Nem is írtam többet vele ebből a lemezből, mivel a Pioneer 212D jobban írta.

Pioneer 215D írás: 8x

[ Szerkesztve ]

(#20442) yvsmad válasza zozopapa68 (#20441) üzenetére

yvsmad
őstag

Köszi a teszteredményeket.
Mivel nem audiofil CD lemez írásáról van szó, engem nem igazán hat meg az, hogy az adatlemez visszaolvasásakor éppen melyik szintű hibakorrekció állítja helyre az eredeti adatot. Egy a lényeg: olvassa minden író/olvasó 10+ év után is. És ebben nem volt gondja egyik lemezemnek sem, amit 6x sebességgel írtam. Bármilyen márkájú is volt a lemez (kivéve a Princot), tartósan meg lehetett írni az aktuális Pio írómmal 6x sebességgel. Nem kellett fél tucat lemezen végigkísérleteznem az írási sebességet meg egyéb beállításokat (bár valakinek ez is egy hobbi lehet, ezt elismerem), a megírt lemezt olvasta a PC vagy az asztali lejátszó X év után is. A felhasználók 99,5 %-ának ennyi bőven elég is. Ha mindenki ilyen eredményesen írt volna lemezeket és archiválta volna le a filmjeit / szoftvereit, sokkal kevesebben fordultak volna el a DVD-től, mint formátumtól az elmúlt 10 év során.

[ Szerkesztve ]

(#20443) zozopapa68 válasza yvsmad (#20442) üzenetére

zozopapa68
tag

A Princot annak idején Toshiba SD-R5002 íróval 1x-en írtam (kb 58 perc) mai napig olvashatók.
Ehhez képest biztosan gyorsan írtad.
De a tréfát félretéve a Pioneer 215D-vel a 6x sebesség általában elfogadható jó eredményt hoz.
Ja és nem tudtam, hogy audiofil CD lemez írásáról van szó.

(#20444) yvsmad válasza zozopapa68 (#20443) üzenetére

yvsmad
őstag

A Princo-k idejében még Mercury íróm volt, de sok bosszúság után leszoktam róluk.
Csak audiofil CD lemeznél számít a hibaszám, mivel 10 évvel régebbi szabvány, mint az adatlemez, ennek megfelelően gyengébb hibakorrekcióval és közelítő algoritmussal.

(#20445) fanti

fanti
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a derék öreg Optiarc AD-7260S íróm csak olvasni tud jól, írni nem. Több féle író szoftverrel és nyersanyaggal is kipróbáltam, több féle sebességgel is, de hiába. Az első százalékig megy el, utána kialszik a ledje, de pörgeti a lemezt tovább és nem ír semmit, viszont a lemezt elcseszi, ír rá egy sávot az elejére, és annyi. Tíz lemezt csesztem el így.

Három Windows 8.1 Core HUN 64bit van fönt, három SSD-n is, teljesen külön egymástól, és mindhárom alatt próbáltam és ugyanaz.
És még fél éve Win7 alatt jó volt, azóta meg nem kellett írnom még, csak most kellett volna.

Asrock Z77 Extreme 3 lapom van, hat natív SATA porttal.

Portok:

0-SSD (SATA3-as)
1-SSD (SATA3-as) (a lentebb lévők meg SATA2-esek)
2-SSD
3-HDD
4-HDD
5-ODD

Van olyan, hogy a Win8 nem kompatibilis bizonyos DVD írókkal?
Lehet, hogy nálam ez a baj?

Vagy csak szimplán kifingott az íróm?

Lapon és az írón is a legújabb BIOS/fw.

Várom tanácsaitokat.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Igen, tudom, mindenki videót vág, miközben a háttérben webszervert futtat és sokmilliós rekordszámú adatbázisokban keres, és nem akarja, hogy a Crysis futtatása közben szaggasson a 8K stream" - bteebi

(#20446) jeni válasza fanti (#20445) üzenetére

jeni
félisten

Hello
Húzd le a másik 2 SSD amelyen a +2 Win 8 rendszered is meg van. (ennek nem látom értelmét az azonos rendszereknek 1 gépházban)
Ezek a DVD egységek Windows kompatibilisek.
Általában egy DVD íróban az írási képesség megy el előbb.
Az írót tedd át egy másik gépházba és ott próbáld ki.

(#20447) Piftuka válasza fanti (#20445) üzenetére

Piftuka
veterán

"Vagy csak szimplán kifingott az íróm?"

Könnyen elképzelhető. Az én, közel "null kilométeres" SONY Optiarc 7260-as íróm meghibásodott.

Nyilván nem csak ezzel történt ilyen jellegű meghibásodás.

Viszont tekintettel arra, hogy a Windows esetében soha nem lehet biztos az ember semmiben, én is javaslom, hogy egy másik gépben is nézd meg a működését.

(Azt viszont nem értem, hogy ha a Windows7 számodra bevált, miért kellett lecserélned a 8-as verzióra!? :F Szintén saját tapasztalatom, hogy adott Windows változatot addig kell és érdemes használni, amíg csak lehet.)

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#20448) jeni

jeni
félisten

A Vatera oldalon a Samsung SH-223 F van hirdetve. A Maxtorcomputer boltban a 223B és a 223C változatok vannak. A Samsung SH-223B érdemes venni amíg még van neki.

(#20449) Flashget válasza jeni (#20448) üzenetére

Flashget
félisten

bontásból származó író a fényképen meg F verzió szerepel. :)
223-ból bármelyik jó ami nem C-s, mert az nem MTK csipes.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#20450) batagy válasza Flashget (#20449) üzenetére

batagy
őstag

Nekem SH-224BB van, egyszer azt írtátok , hogy ez MTK chipes. Akkor ez most sz*r?

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.