Hirdetés

2020. január 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#19801) isx1

isx1
(csendes tag)

Sziasztok!

Van egy halom lemezem. HDD-re másolnám a lényeget. Verbatim, Ricoh, Philips lemezek Pioneer és Plextor íróval megírva.
Kellene nekem egy olvasó, ami toleráns akár 10 éves lemez felé is - már amennyire ez lehetséges.
ipon-ról újat valamit tudtok ajánlani?

(#19802) ron8

ron8
(senior tag)

Hy all!
Beruháztam egy uj alaplapra amin nincs IDE csatlakozo,ezért vennék egy uj dvd írot (egy átalakító is majd itt körül mozog....)
Ezt néztem ki: http://ipon.hu/webshop/product/samsung_sh_224db_bebe_fekete_oem/433279
Vélemény?

(#19803) jeni válasza ron8 (#19802) üzenetére

jeni
(nagyúr)

hello
jó a Samsung író.
milyen átalakítóra gondolsz?
van az aprón ugyan ilyen író és Sony BD olvasó ami egyben DVD író is, ugyan az a tag árulja jóval olcsóbban garival.

[ Szerkesztve ]

Garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladó!

(#19804) ron8

ron8
(senior tag)

Köszi utánanézek!

(#19805) jeni válasza ron8 (#19804) üzenetére

jeni
(nagyúr)

(OFF)a Sony BD olvasó DVD része úgy tűnik csak olvasásra való.(/OFF)

(#19806) batagy

batagy
(őstag)

Sziasztok!

Plextor PX-755A IDE DVD író, 2005-2006-os évjáratú, mennyit érhet? Minőségi író?
Pioneer DVR-110D, és Samsung SH-224BB OEM-hez viszonyítva milyen?

(#19807) jeni válasza batagy (#19806) üzenetére

jeni
(nagyúr)

a régebbi IDE írók jobbak de ahhoz IDE csatlakozós alaplap kell (egy új sata lapban használva átalakítóval lehet működtetni,de az nem az igazi,egyes esetekben bootolásra sem lehet jó,ezt ki próbáltam -lengő SATA -IDE adapterrel- és nem ment)
kérdés,hogy az új lemezekkel hogyan birkózik meg?
még az is ide tartozik,hogy nehezen lehet beszerezni minőségi DVD lemezeket manapság !
tény és igaz az IDE csatlakozás mára kihalt,új gép össze rakásnál kevés az esély egy IDE csatlakozású alaplap megvételére

[ Szerkesztve ]

(#19808) Ottó58 válasza jeni (#19807) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Én beújítottam egy netezős gépre ilyen alaplappal és lehet használni a régebbi íróim.

» A tisztesség ott ér véget, ahol a politika kezdődik. «

(#19809) yvsmad válasza batagy (#19806) üzenetére

yvsmad
(őstag)

A Plextorok csak CD írásban voltak jók, DVD-khez jobbak a Pio-k.

https://hardverapro.hu/apro/speci_irhato_cd-r_lemezek_9/friss.html

(#19810) jeni válasza Ottó58 (#19808) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Erről a lapról én is tudtam. Azon kívül más lapban tudtommal nincs IDE csati.

(#19811) blattida válasza batagy (#19806) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Szia!

A 755-öst inkább kerüld el, nem annyira megbízható, mint a végleges változata, a 760-as

yvsmad
Azért ezt, így nem merném leírni, már csak azért sem, mert mindkét gyártó íróit volt szerencsém birtokolni.
Addig, amíg saját fejlesztésű írókat gyártottak (dvd vonalon px-760 az utolsó), addig bizony dvd írásban is az egyik legjobbak voltak, pld. az auto strategy megoldásuk azért elég jól sikerült.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19812) batagy válasza blattida (#19811) üzenetére

batagy
(őstag)

Köszönöm a válaszokat.
Ugyan nem írtam és finoman álca mögé is rejtettem, de a kérdésem igazából arra vonatkozott, hogy a Pioneer DVR-109, DVR-110 és egy új SATA-s Samsung SH-224BB mellett megtartsam-e a Plextor PX-755-öt, mert az van :D, de így is megválaszoltátok az összehasonlítást, így akkor eladom a Plextort, ha ugyan még adnak érte valamit.

(#19813) yvsmad válasza blattida (#19811) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Nekem is volt mindkét gyártótól és hát a Plextorok DVD írási képességétől nem voltam hasraesve (most is van egy PX-716A a gépemben).
Hol is találkoztam először azzal, hogy a különböző lemeztípusoknak megfelelő optimális írási stratégiák benne vannak az író adatbázisában, az újabb típusokhoz meg az író beméri és automatikusan kiválasztja? Ja igen, a Pio DVR-108-náll, két évvel a Plextor auto stratégiája előtt!

[ Szerkesztve ]

(#19814) blattida válasza yvsmad (#19813) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Amiről Te beszélsz (precision recording technology) egy kicsit másról szól, ez a nem sokkal később általánosan elterjedt írás közbeni automatikus lemezellenőrzést és lézerteljesítmény kalibrációt jelenti, ami ráadásul alapvetően az újraírható lemezek esetén segít a jobb minőség elérésében (amúgy 3 évvel korábban jelent meg az úttörőnél, mint az as a plextornál), míg az as a tényleges adatírás előtti teszt lemezírással választja ki az adott lemezhez leginkább megfelelő stratégiát, azaz írás közben már nem változtat a stratégián, csak ő is kalibrálja a lézerteljesítményt.

Senki sincs hasra esve semmitől.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19815) yvsmad válasza blattida (#19814) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Én nem ezt írtam le.

(#19816) blattida válasza yvsmad (#19815) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Nincs más "tanuló" módja a Pio íróknak, még akkor sem, ha te nem erre gondoltál.
Nézz nyugodtan utána.

(#19817) yvsmad válasza blattida (#19816) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Nem tanulásról, hanem bemérésről írtam.

(#19818) LámaZ

LámaZ
(addikt)

Miért van az, hogy Windows 7 alatt nem működnek a DVD-írók?
Márkásak sem.
Nekem ezek vannak:
Matshita UJDA770 DVD-CDRW USB (nem ír, nem olvas)
Optiarc DVD RW AD-7560A ATA (csak olvas)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#19819) jeni válasza LámaZ (#19818) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Valami gebasz van a gépeden! Nem megfelelő sata kábelek és nem megfelelő alaplapi driverek!

(#19820) yvsmad válasza jeni (#19819) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Valami ilyesmi baj lehet, sokan panszkodnak arra, hogy Win7 alatt nem mennek az írók.
Nálam szerencsére megy a SATA és az IDE író is Win7 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#19821) jeni válasza LámaZ (#19818) üzenetére

jeni
(nagyúr)

ha publikus akkor írd le milyen alaplapod van és mely alaplapi drivereket telepítetted fel
ugyanis alapból a Windows rendszernek fel kell ismerni az optikai meghajtókat,legyen az akár a Vista is.
próbálj más sata eszközre tenni az írókat akár a kábeleket cserélgetni( bár ez kevésbé kritikusabb ) én inkább az alaplapi vezérlőkre gondolván van a baj vagy esetleg hibás a lapod.

(#19822) kalozhun100 válasza jeni (#19821) üzenetére

kalozhun100
(őstag)

Esetleg BIOS frissítés? Nekem sokszor megoldotta a problémáimat a legfrissebb Bios feltelepítése, amit kadtak a laphoz. (DE CSAK OKOSAN!)

Samsung Galaxy S7 Edge

(#19823) yvsmad válasza jeni (#19821) üzenetére

yvsmad
(őstag)

Nekem régi alaplapom van (Asus P5K-V, még van 2 IDE port is a 4 SATA II mellett), de nem ez a lényeg.
A BIOS és a driverek frissítése hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#19824) LámaZ válasza jeni (#19821) üzenetére

LámaZ
(addikt)

Az egyik:
ACER Aspire 5710Z notebook
Alaplap: Mobile Intel 945GM chipset
Optiarc DVD RW AD-7560A ATA

Az alaplapi driverek Vista-sok, valszeg ez a probléma.
Nem tudok Win 7-es hasonló driverekről.

A mini PC-mben
Wibtek U847G-M/U1037G-M/UI5G-M Series alaplap van Intel NM70 chipsettel.
Ezt használnám a külső USB-s Matshitával.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#19825) jeni válasza LámaZ (#19824) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Hello

Nem írtad meg,hogy hány bites? Gyanítom,hogy 32 bites a Vista rendszered.
Az alábbiakat találtam.
1 32 bit Win 7 driverek
Vista weboldal ezek a Win 7 rendszerre vannak ki kell válogatni melyek is kellenek neked.

Az eszközkezelő mit mutat neked? Páran írták,hogy érdemes BIOS frissítened a laptopon.
Bios ezek közt melyik van fent a gépeden?

Itt meg az Acer topik oldala

ez meg a Wibtek oldala

[ Szerkesztve ]

(#19826) jeni válasza LámaZ (#19824) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Wibtek oldalán ezt találtam.

azért ellenőrizd le,hogy jót linkeltem ide !

Ezek szerint neked egy monitorral egybe épített van?

Model Name :A20-T1037U

Chipset : NM70

itt vannak a driverek

itt ki kell választanod melyik rendszerre kell neked Win 7 32bit és melyik bites?

[ Szerkesztve ]

(#19827) LámaZ válasza jeni (#19825) üzenetére

LámaZ
(addikt)

Szia!
Nagyon köszönöm az utánajárást.
Vista már nincs, azzal (32-bites) működött, most win 7 32-bites van.
A Driverscape tudtommal egy olyan oldal, amelyen fizetni kell, ráadásul azt hazudja, hogy elavultak a drivereid, csak hogy vedd meg tőlük a még régebbieket.

Legyen minden jó!

(#19828) LámaZ válasza LámaZ (#19827) üzenetére

LámaZ
(addikt)

Van azonban egy jó hírem azoknak, akiknek ugyanilyen gépük van, mint nekem:
találtam a Lenovo webhelyén egy 2008-as drivert az Acer Aspire 5710Z notebok Optiarc DVD-írójához, és telepítés után az ImgBurn már jól felismeri a meghajtót. Még nem írtam vele, de hamarosan kipróbálom.

Legyen minden jó!

(#19829) LámaZ válasza jeni (#19826) üzenetére

LámaZ
(addikt)

Első gépként, ez van nekem innen.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#19830) LámaZ válasza LámaZ (#19828) üzenetére

LámaZ
(addikt)

Kipróbáltam.
CD-RW és CD-R lemezeket írtam vele, DVD-RW-k írása nem megy, de a Windows 7 sem látja őket, mert ezeket előtte ugye formázni kéne.

Legyen minden jó!

(#19831) blattida válasza LámaZ (#19830) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Ha a berakott dvd-rw lemezeket nem látja a win, az nem azért van, mert ezeket formázni kéne előtte (mert nem kell), hanem azért, mert az író nem ismeri föl őket...

(#19832) LámaZ válasza blattida (#19831) üzenetére

LámaZ
(addikt)

Miért nem ismeri fel őket ez a nyavalyás?

Legyen minden jó!

(#19833) blattida válasza LámaZ (#19832) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Mert közeledik az élete végéhez, röviden öreg. Lehet, hogy esetleg segít egy alaposabb takarítás rajta, de nem valószínű...

(#19834) LámaZ válasza blattida (#19833) üzenetére

LámaZ
(addikt)

OK, a notebookba beépített Optiarc 2007-ben került hozzám, de nem strapáltam agyon. Ennél még megértem a nem-működést, de a külső USB-s Matshita DVD-írót egy hónapja vettem, és az még CD-t sem akar írni (sem olvasni). Erre mit lépsz?

Legyen minden jó!

(#19835) blattida válasza LámaZ (#19834) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Az optiarc-ra írtam, amit.
A kintről rendelt író esetében tényleg driver probléma lehet a háttérben. Más gépre csatlakoztatva is ezt tapasztaltad vagy azt még ki sem próbáltad?

(#19836) PainKiller13

PainKiller13
(őstag)

Sziasztok.

Mivel nem jutottam semmire a keresgéléssel, tőletek kérek segítséget.

Xbox-360 -hoz szeretnék lemezeket írni, van verba dvd+r DL lemezem, viszont nincs íróm (hülye fejjel eladtam tavaly).

Úgy nézem nehézkes beszerezni normális áron, 12ezret pedig nem szívesen adnék érte.

Olvastam a crossflashing-ről, de azokat a driveokat sem árulják már.

Tud valaki ez ügyben segíteni?

(#19837) kleinguru

kleinguru
(addikt)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Szükségem lenne olyan dvd íróra, ami bírja a tartósabb terhelést és nem melegszik annyira.
Vettem karácsony környékén 6db samu 224 írót, amik jók is, de egy idő után nagyon melegszenek és jelentősen lassul az írási sebességük olyankor (10-12x helyett konstans 4x).
Egyszerre 6db dvd-t írok, ráadásul egymás fölött is vannak.

Szeretnék még venni +6 darabot.

Tudtok olyat ajánlani, ami jobb a samunál és emberi árban van és kapok is belőle egyszerre 6-ot?

Segítségeteket előre is köszönöm:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19838) jeni válasza kleinguru (#19837) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Szia
A többi más márkájú íróval sem érnél el jobb működést. Nálad iparszerűen megy a dolog,akkor tegyél a házadba az írok felé több ventilátort,ezzel tudsz alacsonyabb hőfokot nyerni.

(#19839) kleinguru válasza jeni (#19838) üzenetére

kleinguru
(addikt)

Külföldről sem lehet rendelni (akár drágábban) mondjuk nec 7260s-t, mert a másik gépemben abból van 4db azok is melegek, de simán írják a lemezeket:K

(#19840) jeni válasza kleinguru (#19839) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Sony 7260S direkt nem írtam ,mert már nincs forgalomban. Elfekvőben egyeseknél még lehet.
Nekem is van két Sony-m.
Láthatód a korábbi gyártású DVD írók a jobbak írásra is. Így lehet,hogy apránként kell levadásznod a netről.
Esetleg más 726X sorozatból keress.

(#19841) kleinguru válasza jeni (#19840) üzenetére

kleinguru
(addikt)

Nem találtam sehol 726x verziókat.

7280? Igaz, hogy drágán 37$ de találtam

Csak éppen hozzánk nem szállítja az adott terméket az amazon:W

Az ugyan ilyen asus más frimware-rel :F

[ Szerkesztve ]

(#19842) jeni válasza kleinguru (#19841) üzenetére

jeni
(nagyúr)

korábbi Asus DRW-24B1ST/LT,egészen a DRW 24B5ST-ig még Liteon alapúak,ezekből tudsz találni a neten.
7280S - 7281S kevésbé sikeresebb a 726x íróknál de azért még Sony a neve.

(#19843) Kcsabi válasza kleinguru (#19841) üzenetére

Kcsabi
(tag)

Vaterán még van egy Sony Optiarc AD-7260S .

(#19844) kleinguru válasza Kcsabi (#19843) üzenetére

kleinguru
(addikt)

Köszi, de 6 darab kellene:K

(#19845) M107 válasza kleinguru (#19844) üzenetére

M107
(addikt)

:R

Régebben mikor én is sokat írtam, bár nekem 3 különböző író ment egymás felett, 1 Samu SH-222A (SH-224BB - még most is az van benn), 1 880Sa Plex, LG 4166B (vagy 206D Pio BD-RW) olyan 20 lemez után már inkább vártam kb 1 órát mert valamelyik forró lett és átmelegítette a többit is 12 Cm venti csak úgy ontotta a meleget, a hűtés megvolt, de aranyszabály ha egy íród van akkor is 5-6 lemez után várj vele mert a következő lemezminősége már nem lesz minőség ha minőségi lemezre írsz, ha nem.

Nálam a Plex 712A, Samu SH-222A, SH 224BB nem volt annyira melegedős, de a kis Pio BD-RW az 10-12 lemez után mint a kályha. / Főleg BD-RE írása után 2X vagy 4-5 db 90 perc (darabonként) friss sütögetés/
:C

UI:

Amúgy meg árt az írónak ha túl sokáig melegen van tartva.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#19846) pami5

pami5
(aktív tag)

Az iHAS624B felmondta a szolgálatot. Helyette az iHAS124, vagy az iHAS324 lenne jobb teljes tesztre (PIE, PIF és Jitter)

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#19847) Flashget válasza pami5 (#19846) üzenetére

Flashget
(félisten)

csak tesztre szerintem mindegy.
de nézd meg külföldi fórumon mit írnak.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#19848) Kcsabi válasza Kcsabi (#19843) üzenetére

Kcsabi
(tag)

Ugyanaz itt az aprón eladó Sony Optiarc AD-7260S

(#19849) PainKiller13

PainKiller13
(őstag)

Sziasztok.

Vettem egy Plextor írót, megcsináltam iHAS624B-nek (crossflash) aztán rákerült imax firmware, szeretném letesztelni működik e jól, van valami tesztelő program ami tudja mérni írás közben, hogy minden jól működik e?

(#19850) Moonwolf

Moonwolf
(senior tag)

Sziasztok!

Igaz nem dvd, de az MS 8352A CD-R/RW milyen minőségű cd író lehet? 2003 as gyártású.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.