Hirdetés

2020. január 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

(#20851) mcs válasza Ottó58 (#20850) üzenetére

mcs
(addikt)

Nálam a 7243S ment kb. 5-6 évet, aztán váratlanul nem akart többé olvasni semmit. Írásban nem tudom, hogy mennyivel lehet gyengébb nála az Asus, de olvasásban van annyira fürge és pontos.

(#20852) elfelejtette válasza Ottó58 (#20848) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Nekem egy Samsung SH-S223L íróval van olyan problémám, hogy elsőre egyáltalán nem jön ki a tálca, csak ha "megkocogtatom" párszor. Ha egyszer kinyílt, akkor viszont már simán nyit akárhányszor, csak hosszabb állás után az első alkalom nem megy.

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#20853) mcs válasza Ottó58 (#20850) üzenetére

mcs
(addikt)

Amúgy a Samu belsőt jól tippelted: [link] :)

(#20854) Ottó58 válasza mcs (#20853) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Ha SB00 fw is jó hozzá, akkor SB03 is "felmegy, mivel már a régebbi Samsungokon is ez van. Nekem a 223F-en is.
Ez is megbolondul, van, hogy normálisan működik a tálcája, de sokszor kinyit, vagy magától bezár.

» A tisztesség ott ér véget, ahol a politika kezdődik. «

(#20855) jeni válasza elfelejtette (#20852) üzenetére

jeni
(nagyúr)

próbálj gumi szíjat cserélni benne

Garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladó!

(#20856) Pete1 válasza elistvan (#20841) üzenetére

Pete1
(csendes tag)

Sziasztok,
A segítségeteket kérem! Van egy Lite-on iHAS124 F(U) tipusú Dvd íróm (eredeti Firmware CL08), amit tesztelésre használok.
Feltettem rá a CL98, utána a CL99 majd a CL9F (jelenleg ez van rajta) Firmware-t, de elfelejtettem lementeni az eredeti CL08-at. Ha esetleg valakinek van ilyen írója, kérem, hogy mentse le EEPROM_Utility-vel a Bin file-t és küldje el! Lehet a régebbi CL06 vagy CL07 is! Előre is köszönöm, ha valaki segít! :R

(#20857) jeni válasza Pete1 (#20856) üzenetére

jeni
(nagyúr)

A CL88 mennyire tudna segíteni?

(#20858) Pete1 válasza jeni (#20857) üzenetére

Pete1
(csendes tag)

Köszönöm a gyors választ! A CL88 megvan nekem is, de -azt hiszem- az a Lite-On Ihas 324 F Firmware-je.

(#20859) balintka

balintka
(őstag)

Plextor PX891SA írót van értelme az újabb Samsung S224GB-re cserélni? Vagy Liteon IHAS122, 124-re?

(#20860) jeni válasza balintka (#20859) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Nem hinném,hogy előrébb lennél azzal.

(#20861) Pete1 válasza balintka (#20859) üzenetére

Pete1
(csendes tag)

Ha a Plextor jól működik, én biztos nem cserélném le semmi másra!

(#20862) jeni válasza balintka (#20859) üzenetére

jeni
(nagyúr)

A tied az Liteon iHAS-524B verziós
A Samsung újabb írója nem tud annyit sem.

(#20863) balintka válasza jeni (#20862) üzenetére

balintka
(őstag)

Köszi a válaszokat! 3 éves az író, de kb. 3-4 lemezt ha írtam vele, olvasásra volt valamennyit használva, de arra se sokat. Szóval újszerű. Akkor marad, nem cserélem. :C

[ Szerkesztve ]

(#20864) jeni

jeni
(nagyúr)

Üdv!
Régi írók firmware feltuningolása és egyebek.

[ Szerkesztve ]

(#20865) Pete1 válasza jeni (#20864) üzenetére

Pete1
(csendes tag)

Szia!
Klassz kis gyűjtemény! Esetleg abban tudnál segíteni, hogy van-e közöttük olyan, ami smart exe firmware-t átalakítja .Bin-re? Köszönettel.

(#20866) jeni válasza Pete1 (#20865) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Vannak nálam profibb tagok,talán a link alapján tudnak segíteni.

(#20867) Pete1 válasza jeni (#20866) üzenetére

Pete1
(csendes tag)

Szia! És ők hol vannak?

(#20868) jeni válasza Pete1 (#20867) üzenetére

jeni
(nagyúr)

ha ide olykor bejelentkeznek. :C :U

(#20869) dethroner

dethroner
(addikt)

Sziasztok!
Egy Sony laposban megdöglött az író, karácsonyi ajándékként meglepném a tulajt egy usb-s DVD íróval. Van valami javasolt portéka nem túl magas áron, ami kellően igénytelen, bírja a nemtörődöm tulajt, az esetlegesen belehulló cigihamut, port stb? :)

Mindenkinek barátság, kegyelem, Csak a királyoknak nem, sohasem! Lantom s kardom kezembül eldobom, A hóhérságot majd én folytatom, Ha kívülem rá ember nem akad – Akasszátok föl a királyokat!

(#20870) dik

dik
(őstag)

Megdöglött a pionner DVD dvr - 212D íróm egyik pillanatról a másikra már nem olvas be semmit csak kattog világnak. Ez nem bírt sokat! A régi 108 vagy 106 már pontosan nem is emlékszem az még mindíg stabil csak új gépembe nem tehetem annó mert ugye nem sata. Azzal 3x annyi lemezt írtam mint ezzel és kevesebb volt a rontási arány. Hát igen tanuságos eset a régi volt a tuti. :)

Most mit éremes venni milyen márka ami még nagyából jó lehet (jó kezd lejárni az idejük de sok lemezem maradt)? Szigorúan fehér és sata jöhet szóba és belső hagyományos. Tippeket javaslatokat előre is nagyon köszönök!

(#20871) jeni válasza dik (#20870) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Szia!

Fehéret sata kivitelben talán használtan kapsz már. Esetleg egy feketét lefújsz fehérre,vagy inkább bidzs színre.Semmi sem örök életű. Talán még kapsz Pioneer 215/216 írót még. Esetleg a Sony-t keress a jó írása
miatt. Samsungból a régebbiek a keretesebbek. Ha újat szeretnél akkor teljesen mindegy melyiket veszed,de fehéret nem találsz az biztos.

dethroner

Cserélj a Sony laposban DVD írót. Azt nézd meg,hogy 12,7mm vagy a 9,5mm kell-e oda? Vagy még azt megteheted,hogy a rossz belső író helyére beteszel egy Optibay keretet a HDD-nek és külsőre bármilyen USB ODD-tz vehetsz. Nincsenek minőségi különbségek a gyártók közt.

(#20872) dik válasza jeni (#20871) üzenetére

dik
(őstag)

Na szép én sem találok. Szigorúan újat és valami LG néztem ki (LG GH24NSD1). Az ára mindegy lenne szinte mivel mind amit találtam 10 rugó alatt van. Akkor lesz fekete a fene bánja. Használtat dehogy veszek az kamikaze már...
LG-ről mi a vélemény? Első íróm annó az volt bajom nem volt vele de az anno volt. Manapság nem tudom...

(#20873) jeni válasza dik (#20872) üzenetére

jeni
(nagyúr)

talán ez még régebbi jobb Liteon író mégesetleg ezt bevállalhatód.
a használtak közt vannak amik 10 max lemezre volt megírva és ugyanúgy hibátlan,sőt akár még mindig jobb vétel a bolti 0 perces íróhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#20874) dik válasza jeni (#20873) üzenetére

dik
(őstag)

Néztem ezt is, de pár helyen lefikázták így ez a márka mára pipa. Annó nagy volt az tény...

Na jólvan akkor erő vezesem kezem ha nem jön be valamelyik ehet kiboni és újat venni... :D

(#20875) jeni válasza dik (#20874) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Abból is több verzió van és az A verzió volt a legjobb amit lehet überelni 524A,illetve 624A-ra.
A Liteon erőssége a DL lemezek írása és a teszt képesség.
Ha az adott író nem tudja a az M-Disc írását akkor az még a A vagy a B verziós lehet.

Mára csak 2 gyártó maradt!

LG és a Liteon

Lehet választani újat ezek közül.

[ Szerkesztve ]

(#20876) dik válasza jeni (#20875) üzenetére

dik
(őstag)

Fasza jó bő választék. :DDD :D Na akkor mindegy olcsobb vagy drágább. :DDD DL lemez nem érdekel nekem a - irja meg faszán meg olvassa meg a cd is azt annyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#20877) Pete1 válasza jeni (#20875) üzenetére

Pete1
(csendes tag)

Illetve, ha jól tudom, a mostani LiteOn is LG. Ha nem tévedek.

(#20878) dik

dik
(őstag)

Azt viszont már elfelejtettem mit is számít benne, hogy mennyi a cashe? LG 0,5mb a többi 2mb csak azért kérdem ez befolyásol valamit is?

(#20879) jeni válasza dik (#20878) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Régen 2MB Cache volt a jellemző. Ez az érték egyre csökkent a lemezek gyorsabb írásuk miatt,ahogy nőttek az írási sebességek.
Elvileg azok az írók már LG író belsővel rendelkezik amelyek tudják az M-Disc írását.

[ Szerkesztve ]

(#20880) dethroner válasza jeni (#20871) üzenetére

dethroner
(addikt)

Ne kérdezd miért, de a tulaj valamiért nem akarja a belső, elromlott meghajtót cserélni, inkább usb-s legyen.
Szóval LG GP57EW40 nem jobb és nem rosszabb mint a többi, most kapható hasonló eszköz? 7200-at megér 2 év garanciával?

Mindenkinek barátság, kegyelem, Csak a királyoknak nem, sohasem! Lantom s kardom kezembül eldobom, A hóhérságot majd én folytatom, Ha kívülem rá ember nem akad – Akasszátok föl a királyokat!

(#20881) jeni válasza dethroner (#20880) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Ennél az árnál olcsóbban nincs új cucc a boltban.Ha még olcsóbban kell,akkor a prohardver apróján új áruként de raktár kisöprésből a Samsung USB író van 4000Ft áron. Igaz számla nem lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#20882) Ottó58 válasza jeni (#20873) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Nekem van ilyen íróm, de nem ír oly jó minőségben, mint a régi, IDE-sek.
Mostanában Px 712A, Opti 7200A, Pio 107,109-el írogatok, ezek sokkal jobbak.
Ezért raktam össze régebben egy IDE-s, 1155 foglalatú alaplappal egy másik gépet.

(#20883) dik

dik
(őstag)

Oké minden rendben van nagyon köszönök mindent!

(#20884) jeni válasza Ottó58 (#20882) üzenetére

jeni
(nagyúr)

IDE írót nem akar venni,használtat sem.Ragaszkodik a sata íróra.
Ebben az esetben mit tudnál neki javasolni?

[ Szerkesztve ]

(#20885) Ottó58 válasza jeni (#20884) üzenetére

Ottó58
(senior tag)

Ebben az esetben semmit.
Valahol kompromisszumot kel kötni.
Vagy veszek újat, fehéret vékony kivitelben, vagy nem olyan régit használtat, de jobb írót.
Apróról Samsung 223 fehér, Opti 7280S.

(#20886) jeni válasza dik (#20883) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Találtam neked egyet-kettőt. Semmi közöm és érdekem a hirdetésekhez. Ez egy lehetőség.
Gyári adatlap.
Hirdetett termék amit újként árul.
A jelzett fehér Samsung 223 L ami egy jól sikerült darab-állapotól függetlenül ajánlott modell.

[ Szerkesztve ]

(#20887) dik

dik
(őstag)

Ok rendben van mindent meghalgatok természetesen. IDE van itthon egy de azzal sokra nem megyek.
Használtal az a baj ki tudja mennyit ment és az eladónak hogyne lenne és csak jót mond így használtat nem szeretnék.

(#20888) Grg válasza dik (#20887) üzenetére

Grg
(tag)

Vehetsz egy IDE-vezérlő kártyát is pl ilyet és akkor mehet az IDE-s író :)

Nekem sokáig ilyenen volt a 108-as Pioneer.

(#20889) dik válasza Grg (#20888) üzenetére

dik
(őstag)

Na de most komolyan annyi mindent lehetett ezekről annó hallani így rosszak meg úgy. Most akkor ezt lehet használni vagy sem?
Az amúgy egy régi gépben van így annyira nem szabad, de persze van mellette egy olvasóü is így ki lehet venni... :)

Amúgy az asus tulaj csak személyes ávételt szereti nem tud róla semmit tán ki se volt csomagolva. Na meg volt asus annó soha többet nagyon gyenge bazár volt...

[ Szerkesztve ]

(#20890) jeni válasza dik (#20889) üzenetére

jeni
(nagyúr)

annyi hátránya lehet ennek a PC csatolós kártyának,hogy arra kötött egység esetleg nem tud be bootolni.
ha pedig nem tudsz választani vagy nem felelne meg,akkor az otthonodhoz legközelebbi PC boltban tudsz választani sata DVD írót magadnak.

(#20891) dik válasza jeni (#20890) üzenetére

dik
(őstag)

Nyilván az lesz mert olyan sok variáció nem maradt. Kisérletezek azzal mint kinlódjak ilyen kártya meg emilyen meg most ilyen használt vagy nem annyira. Hát igen eléggé kiment ez is a divatból mára az tuti... :)

(#20892) dik

dik
(őstag)

Esetleg még annyi kérésem lenne mi a különbség ezek között( LG GH24NSD1 SATA és a LG H24NSD1 fekete Dobozos DVD író) azt leszámítva egyik dobozban van a másik nem és az eleje más!? Rendelés előtt állok éppen. Árban sem egyformák csak azért kérdem ér az annyival többet a sima H?

[ Szerkesztve ]

(#20893) jeni válasza dik (#20892) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Az egyikről lemaradt a G betű,és ahogy írtad egyik OEM a másik meg dobozos.
Amúgy az LG az utóbbi 6 évben már nem lett ajánlott típus.
Ettől függetlenül mindkettő cucc 2év garanciás valamiféle optikai író.
Itt megkapod a Liteon iHAS 324-re a 2év garit.

[ Szerkesztve ]

(#20894) dik válasza jeni (#20893) üzenetére

dik
(őstag)

Hát én nem tudom, de mindenfele dicsérik! Szóval lehet annyira mégsem szar. A Liteon is LG bele van nem? Kb. olvasásra lesz használva meg évi pár írásra szóval remélem nem okoz tán neki nagy bajt. Ennyit talán mindnek ki kellene bírnia. Bár a fene tudja... Ja igen csak pcx jöhet szóba! Ott van pár darab. :)

[ Szerkesztve ]

(#20895) jeni válasza dik (#20894) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Az még Liteon a Liteon.
iHAS-324-17 F verziós ha minden igaz.
Ha A verziós akkor kötelező vétel.

(#20896) dik válasza jeni (#20895) üzenetére

dik
(őstag)

Lite-ON IHAS122-14 és van Lite-On IHAS124-14 fekete DVD író

Vagy talán ipon de ott nem tudom mennyire jól csomagolnák be nagyon régen vásároltam náluk de ott ilyen van. Bár garit nem sokat ad... [link]

Tehát akkor melyiket? Mai napon le akarom adni a rendelést. Persze ha nem muszály nem akarok valami nagyon szemetet kifogni ezért kérdezem...

[ Szerkesztve ]

(#20897) jeni válasza dik (#20896) üzenetére

jeni
(nagyúr)

egyik sem szemetes darab.
a gyártási év amiben eltérhetnek.
a PCX a 124-14-re 1év garit ad és Cache 0,5MB

(#20898) dik válasza jeni (#20897) üzenetére

dik
(őstag)

Jó renden halgatok rád akkor! Megrendelem onnan azt... Ja igen ott azok az adatok nem pontosak...

[ Szerkesztve ]

(#20899) jeni válasza dik (#20898) üzenetére

jeni
(nagyúr)

azért mielőtt átveszed kifizeted kérdezzél rá a boltban.
én a saját választásomat,észrevételemet,gondolatomat írtam le.

az a 2év garancia biztos a 2évig való működéshez. ma már egyik ODD-t sem tervezik tartós kiépítésre.
a Liteonok még a CD/DVD lemezek tesztelésére is alkalmasak. mivel MediaTEK chipesek,és ezzel épített írók alkalmasak tesztelésre.

(#20900) dik válasza jeni (#20899) üzenetére

dik
(őstag)

Engem nem érdekel a tesztelés egy évben párszor ha kell tegye a dolgát ne szarakodjon azt annyi ne hibázzon írásban ne válogasson a lemezek között azt jolvan... :)
Manapság semmi nem tartós az tény...

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.