Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19401) balintka válasza jeni (#19398) üzenetére


balintka
addikt

Azért 2014-ben ne IDE-s f.s elavult alaplapban gondolkodjunk már sztem. :W Az IDE a múlté (hála istennek). :C

(#19402) jeni válasza balintka (#19401) üzenetére


jeni
félisten

Van akinek az IDE csatlakozású író császárok császára !

Én lemondtam az IDE csatis cuccokról. Van aki még ragaszkodik hozzá.

Sajnos a tesztek is azt mutatják,hogy az IDE írók jobban írnak,ettől függetlenül helyfoglaló csatlakozás és lassabb azon az adatátvitel.

(#19403) balintka válasza jeni (#19402) üzenetére


balintka
addikt

Lényegében mindegy ez is, úgyis érdemes Blu-ray-re átállni hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#19404) slaci007 válasza Ottó58 (#19395) üzenetére


slaci007
senior tag

Philips-sel közös koprodukció volt.
Tesztek,leírás[link]
Ez egy nagyon jó oldal sok teszt régebbi írókkal.[link]

Tungsram 1896-2022

(#19405) Flashget válasza balintka (#19401) üzenetére


Flashget
félisten

Pedig bizonyított tény az IDE-s írók szebben pörkölnek mint a satás.
és ha a sebesség 4x vagy 8x írásnál, olyan tök mindegy az IDE vagy sata.
az meg hogy mi az elavult, nem mi döntjük el, hanem a gyártók. sajna már nekem sincs a lapon IDE port, mert a Pio 108-nak az kellene.

Realme GT Master Edition

(#19406) Ottó58 válasza Flashget (#19405) üzenetére


Ottó58
senior tag

:C az újabb nem biztos, hogy jobb.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19407) M107


M107
addikt

:R

14900 Ft AMD AM3+ lap s ott az ide : [link]

Connector :
- 6 x SATA2 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10 and JBOD), NCQ, AHCI and Hot Plug
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors
- 1 x ATA133 IDE connector (supports 2 x IDE devices)
- 1 x Floppy connector
- 1 x IR header
- 1 x HDMI_SPDIF header
- 1 x Power LED header
- 1 x CPU Fan connector (4-pin)
- 1 x Chassis Fan connector (4-pin)
- 1 x Power Fan connector (4-pin)
- 24 pin ATX power connector
- 8 pin 12V power connector
- CD in header
- Front panel audio connector
- 3 x USB 2.0 headers (support 6 USB 2.0 ports)
- 1 x USB 3.0 header (supports 2 USB 3.0 ports)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19408) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hazaerven talaltam egy irot, amirol nem tudom mi lehet. Tamogatja a lightscribe-et, SATA. BRW-1814BRT.

Ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19409) MPowerPH válasza MPowerPH (#19408) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sry, DRW-1814BRT. Egy Asus ezek szerint. OEM, azert nincs rajta az Asus label... Tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19410) jeni válasza MPowerPH (#19409) üzenetére


jeni
félisten

Asus DRW-1814BLT ilyet találtam

itt van erről fórum
support
firmware

[ Szerkesztve ]

(#19411) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

SATA-s Dvd írót keresnék, lehetőleg fehér színben. Az alábbi két típust néztem ki (igaz az Asus nem fehér):

SAMSUNG SH-224DB/BEWE
ASUS DRW-24F1ST

Van ajánlott, vagy pedig kerülendő márka?

Legutoljára pont 10 éve vettem, de ahogy látom a Pioneer már kivonult a piacról... :(

[ Szerkesztve ]

(#19412) jeni válasza Stehe (#19411) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Az Asus is Samsung belsős de fekete színű
A bézs színű előlap nem tér el annyira a fehértől és így inkább a Samsung SH-224DB-t vedd.
Bár vannak olyan korábban gyártót és még egy esetleg kapható Asus és Samsung névvel forgalomba hozott írók amelyek kettő tartalék előlappal BOX kiadásban lehetett hozzá jutni. Talán az aprón van egy-két ilyen író is.

[ Szerkesztve ]

(#19413) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Ahoy!

Sata-s DVD írót kellene vennem mert sajnos a jó öreg IDE-s Pioneer-től meg kell válnom konfigcsere miatt.

Lite-On-ban gondolkozom, konkrétan ebben -> LITE-ON IHAS124-14. Nem csak olvasásra kellene hanem elég nagy mennyiségű DVD írására is használnám. Mennyire strapabíró és pontos darab ez ?

Esetleg LG háza tájáról egy LG GH24NS95 ?

Köszi előre is :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19414) jeni válasza Eduardo89 (#19413) üzenetére


jeni
félisten

Ihoy
Keress olyan lapot amiben van IDE csati (Asrock H61-M IDE) és akkor nem kell DVD írót váltanod,ha más mód nincs arra,hogy lapot kell venned amiben nincs IDE csatlakozó ( PCI-e kártyás kivitelben kapható IDE vezérlés) ha még sincs más mód arra akkor a Samsung írót vedd.

(#19415) balintka válasza jeni (#19414) üzenetére


balintka
addikt

Szvsz egy dvd-író miatt kár a usereket (egy amúgy is elavult) IDE-s alaplapra rábeszélni 2014-ben. Ma már a H61 egy erősen kifutó készlet. Ő meg leírta, h SATA-s írót szeretne.

(#19416) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Teljesen új konfigom lesz ami már össze van nézve ( UD3H deszka lesz ) és csak a DVD író miatt abszurd, hogy alacsonyabb kategóriás lapot vegyek :)
Tehát marad a SATA-s író vételezése. A bővítőkártyán is gondolkodtam de telepítésnél a bővítőkártyára kötött író nem valószínű, hogy bootolni szóval ez sem opció sajnos.

Nem igazán kedvelem a Samsung cuccokat azért néztem LG-t és Lite-On-t. Vagy az LG is Samu beles ? :U

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19417) speedbor válasza Eduardo89 (#19416) üzenetére


speedbor
csendes tag

Az LG mai íróit felejtsd el, sok mindenben vennék LG-t, de a ma kapható dvd írok közül csak is samsung.

itmedia.sk

(#19418) Ottó58 válasza Eduardo89 (#19416) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ha nem veted meg a használtat. Egyik legjobb író.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19419) balintka válasza Eduardo89 (#19416) üzenetére


balintka
addikt

Pont erről beszélek... 2014-ben egy ilyen low-end lapot ajánlani csak DVD-író miatt...

Az LG írók állítólag nagyon rosszak, kerüld el. Most ez a Samsung 224DB, ami jónak mondható.

(#19420) jeni válasza balintka (#19419) üzenetére


jeni
félisten

Asrock Z77 Extreme6 nem egy elavult lap,szinte mai is korszerűnek mondható

(#19421) balintka válasza jeni (#19420) üzenetére


balintka
addikt

Sztem az 1155 is kifutó, de mindegy.

Másrészt eddig H61-et ajánlottál itt a kollégának!

[ Szerkesztve ]

(#19422) jeni válasza balintka (#19421) üzenetére


jeni
félisten

nem írta,hogy milyet szeretne,még pénze is maradt volna egy olcsóbb lap esetén

(#19423) balintka válasza jeni (#19422) üzenetére


balintka
addikt

Igen, csak ha valami elromlik benne, dobhatja ki az egész konfigját.

(#19424) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Mindenféle képpen 1150-es konfigom lesz 4760K procival ami húzva is lesz ezért az UD3H deszka fix.
(Volt már két Asrock alaplapom is de mindegyik hatalmas csalódás volt, többet nem lesz Asrockom akármennyit fejlődtek mostanra).

Köszönöm a tippeket, vagy Samsung vagy Lite-On lesz belőle! :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19425) balintka válasza Eduardo89 (#19424) üzenetére


balintka
addikt

Jó konfig lesz, az enyém H87 + sima 4670, mivel nem tuningolok. :C :R

(#19426) Eduardo89 válasza balintka (#19425) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Remélem, hogy hasítani fog szépen :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#19427) Ottó58 válasza balintka (#19421) üzenetére


Ottó58
senior tag

1150 is az. Az Intel csak keresgéli az utat, össze-vissza váltogatja a foglalatokat, nincsen rendszer, mint az AMD-nél. Majd kijön egy teljesen új valamivel így semmi nem kompatibilis. Váltson a nép platformot.-habár nekem is 1150 van, még így is jőval jobb, mint az AMD, csak drágábban.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19428) Ottó58 válasza Eduardo89 (#19424) üzenetére


Ottó58
senior tag

Több Giga lapom volt a 775-s szériából csak kettő adta meg magát, a kiválónak mondott ASUS is hibás volt. A régi tizenvalahány éves letöltőgépben ASRock van azóta is működik. P67-nél váltottam ASRokra, azóta 4. lapom és semmi hibájuk, de kinek a pap, kinek a papné.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19429) Flashget válasza balintka (#19415) üzenetére


Flashget
félisten

Nagyon nem vagy tisztában a DVD írókkal, hogy miért jobb az IDE portos.
Régi konfigot ezért hagytam meg.

Realme GT Master Edition

(#19430) Flashget válasza Eduardo89 (#19424) üzenetére


Flashget
félisten

tavaly vettem sok sok év asus használat után asrock Z77 E4 lapot bele 3570K procit ami vígan ment 4,4GHz-n léghűtéssel mindenféle kupaktalanitás nélkül.
teljesen jó..nekem kellemes csalódás a lap.
1150 nagyon kevéssel tud többet csak adtak egy másik számot neki és persze új foglalatot, hogy a gyártókkal összebútorozva ne legyen jó hozzá a régebbi lap, proci hűtő..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19431) FishAir


FishAir
senior tag

Üdv!

Van egy ide pio 110 íróm és tökéletesen működne, ha nem veszne mindig össze a gépben lévő sata-s cuccokkal. A Gigabyte lapom nagyon szutyok módon kezeli ezt az ide-sata vegyes vágott dolgot. Megoldás lenne egy ilyen szerintetek? Működő képesek ezek a kütyük? Miért van rajtuk két sata csatlakozó?

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#19432) FishAir válasza FishAir (#19431) üzenetére


FishAir
senior tag

Ok. Ezt az alaplapba kell dugni és akkor lehet sata cuccokat lehet hozzákötni. Ez nem lesz jó.

iDontcare

(#19433) M107


M107
addikt

:R

AMD-re.

[link]

Van rajta ide és 10-7 lap. + Usb 3 csak ami nekem nem jön be, az az AMI Bios.
UI:
14-15 bruttó pénz.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19434) zedcon


zedcon
tag

Sziasztok! :)

Vettem újonnan egy Liteon IHAS324 DVD írót, mert csak az számit, hogy minél kevesebb hibával tudjak írni fontos családi képeket DL lemezekre. Sokat filóztam a standard tömeg márkákon Samsung, Asus, Pioneer amiket lehet kapni, de átolvasva az itteni hozzászólásokat inkább ezt választottam, hogy tudjak Jittert is mérni lemezellenőrzésnél.

Vettem egy Sony DVD+RW 4X lemezt es létrehoztam egy teszt lemezt a Nero CD-DVD speed-el.

Majd ezt leteszteltem az Opti Drive Control 1.70-el.
Ez az eredmény:

PIE
AVG 3.16
Max 21
Total 56603

PIF
Avg 0.01
Max 4
Total: 820

Hogy jó vagy rossz nem tudom.

Kérdesem.
- Jittert miért nem tudok mérni ha Liteon, talán Windows 8.1 miatt vagy mert SATA2-m van?
- Milyen DL lemez a legjobb ehhez a meghajtóhoz a Verbatimon kívül?
És a legnehezebb kérdésem.
- Érdemes lassabban írni pl 4X-esen a 8X +DL lemezeket?

Kezdő vagyok a minőségi DVD lemez írásban 2014-ben.

Köszi a tippet előre is. :DD

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#19435) speedbor válasza FishAir (#19431) üzenetére


speedbor
csendes tag

Azert van rajta ket sata csatlakozo, mert az egyiket akkor hasznalod, hata sata eszkozt szeretnel ide feluleten hasznalni amasikat pedig akkor, ha sata lapon ide eszkozt, tehat oda vissza alakit, csak nem ugyanazon a sata porton
[link]

itmedia.sk

(#19436) speedbor válasza zedcon (#19434) üzenetére


speedbor
csendes tag

Valójában ezt egy másik topicban már nagyon sokszor leírták, és ha nem találnál rá ott választ akkor is ott érdemes megkérdezni:
[link]

itmedia.sk

(#19437) FishAir válasza speedbor (#19435) üzenetére


FishAir
senior tag

Ahham. Kösz az infot. Akkor elvileg ez működhet. Egyébként bayről most rendeltem egy ilyet, 500 pézzért. Egy próbát megér.
Hogy mennyi minden okosság van nálatok!

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#19438) balintka válasza Flashget (#19429) üzenetére


balintka
addikt

Az lehet, de én DVD-író miatt (ami szintén elavult technológia) nem tartok meg külön gépet.

Ottó58: azért az 1150-et nem mondanám kifutónak fél évesen. Még egy proci széria lesz bele. Másrészt, mire ne lenne elég nekem elég a 4670? 3 évig, míg garis, simán kiszolgál, akkor meg az egészet cserélem új platformra. Hamarosan a DDR3 is kifut, és emiatt minden mostani lap zsákutca lesz.

[ Szerkesztve ]

(#19439) jeni válasza balintka (#19438) üzenetére


jeni
félisten

és a 3570 vagy a 3570K mivel kisebb elavultabb a 1150-s 4670/4670K-nál? az csak egy dologban jobb ,hogy az IGP nagyobb,de ellenben melegedősebb és kevésbé tuning képes!

(#19440) balintka válasza jeni (#19439) üzenetére


balintka
addikt

Nem mondtam, h elavultabb, csak kifutó. Nyilván akinek az van, nincs értelme lecserélni, de mivel én új gépet vettem, egyértelműen az újabbat választottam.

Melegedős 4670? :C Van neked olyanod, h tudod, mennyire melegszik? Mert nekem stock coolerrel se melegszik, érdekes. A tuning meg nekem totál felesleges.

(#19441) Ottó58 válasza balintka (#19438) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem is az, hogy nem elég, inkább az utolsó mondatodon van a hangsúly. Hogy ebbe még egy proci jön az mivel lesz jobb? Újabb IGP lesz?
Az intelnél az a bosszantó, hogy össze-vissza váltogatja a foglalatokat, gondol egyet, s teljesen újat alkot, nemúgy, mint az AMD.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19442) Flashget válasza jeni (#19439) üzenetére


Flashget
félisten

én nem véletlen a 3570K és Z77 mellett döntöttem, kiforrt megbízható cucc. pedig vehettem volna pár ezer Ft-al többért 1150 lapot és az említett procit. zsákutca és rosszabb a hő miatt.

Realme GT Master Edition

(#19443) balintka válasza Ottó58 (#19441) üzenetére


balintka
addikt

Ez így van, felesleges 2 évente totál új foglalatokat kihozni. De a jobb cpu teljesítmény így is az ő oldalán van.

(#19444) Flashget válasza Ottó58 (#19441) üzenetére


Flashget
félisten

nincs is akkora bevétele az AMD-nek..amint erre rájönnek majd fog ő is "össze-vissza" kijönni az új foglalatokkal

Realme GT Master Edition

(#19445) zedcon válasza speedbor (#19436) üzenetére


zedcon
tag

Köszi. Akkor azt látom Philips DVD-t és UAE-s Verbatimot keressek.
De jo hogy tavaly dolgoztam Dubaiban és nem olvastam ezt a topickot. :(
Nagyon fontos, hogy a lemez 5 évig olvasható legyen sok apro filera (kép) a nagyi fapados 6 ezer forintos DVD lejatszójában és asztali meghajtoban is. Szomoru vagyok, hogy nincs már megbízható és jövőálló adathordozó a mágnesszalagon kívül. Hülye lett a fogyasztói társadalom. BD-t nem akarok mert tul sok adat fér el rajta es túl sok létfontosságú adatot veszithetunk ha egy lemez használhatatlanná válik. Sok kicsi sokra megy az alapelvem. Bízom benne, hogy a DVD még fellelhető lesz 10 év múlva is.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#19446) zedcon válasza zedcon (#19434) üzenetére


zedcon
tag

Az első éles írásom eredménye az új Liteon IHAS324-E-vel :Y
A legdrágább Verbatim 8X +R Dual Layer lemezt vettem a hülye azért vagyok boltban, abban a reményben hátha nem zsákbamacska az ilyen. Made in Singapor, de valamifajtaféle magyar kft terjeszti.

Azt javasoljátok ImageBurn-t használjunk, de nagyon siettem és muszály volt a képeket új PTK hatálybalépése előtt kiírnom tegnap. Nem találtam semmi profilt, hogyan kéne kiírnom vele. Lehet ha valamit rosszul állítottam volna be rosszabb eredmény lett volna, ezért CDBurnerXP-t kellett használnom.

Több mint 5000 fájlt (képet + videot) írtam ki rá a CDBurnerXP-vel Windows 8.1 alatt, ahol Jittert se mér a Nero CDDVD Speed. A lemezt nyolcszorosan írtam, mert 4X-re már nem volt időm és lezártam. Az eredmény nem lett annyira katasztrófális és simán olvasom róla a képeket, elteszem a szekrénybe évekre a kisütött lemezt és majd meglátom.

Eredmény:

Valaki tud segíteni, hogyan célszerű írni dual layer lemezt Imageburn-el és jelenleg kapható Liteon E drive-al?

[ Szerkesztve ]

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#19447) Flashget válasza zedcon (#19446) üzenetére


Flashget
félisten

1. teszt képet ne így mensd el! ott van jobbra felül a floppy ikon arra katt majd megadod hova és milyen néven mentse el és .jpg-ben. Nem jó az ekkora méret.
2. jitter méréshez a "különleges" részre katt utána DVD jitter kipipál.
3. a 2. pont ellenére sincs jitter akkor fel kell rakni a rendszerednek megfelelő (látom inteles vagy) innen a cikkből kikeresed az op.rendszerednek megfelelő AHCI drivert és telepíted, mert a windovs által felrakott nem jó.

Ki kell próbálni a 4x és 6x sebességet is melyik a megfelelő az adott lemezhez, íróhoz, fw-hez. Látni a réteg váltásnál lettek gondjai és 4 a PIF érték ami határon van pont.
Imgburn esetében pedig Fájlok/mappák lemezre írása opció utána vagy fájlok keresése vagy mappa keresése és kijelölöd írásra. Nem bonyolult szerintem.
viszont tartós archiválásra a DL lemez nem a legjobb megoldás. Ezen kívűl nagyon fontos, pótolhatatlan archiválást 3 különböző, de jó mínőségű lemezre célszerű végezni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#19448) zedcon válasza Flashget (#19447) üzenetére


zedcon
tag

Köszi a tippeket! :R
Írj priviben ha zavaró a fórumban ez a nagy kép, mert akkor csak egy külső linket rakok be róla.
Közben kiírtam a másik felét is az anyagnak mielőtt olvastam volna a javaslatod. Ugyanilyen lemezre és CDBurnerXP-vel ugyanígy. Auto gép kikapcs volt írás után és most tudom megnézni az eredményt. PI Errors max 57, viszont a PI Failures max 5 lett. A rétegváltásnál megint.

Olvasgattam, hogy a rétegváltásokhoz régebben break point-t szúrnak be a DVD filmekhez, hogy ne legyen pár sec szünet a lejátszásnál. Szerinted a jobb minőséghez az én esetemben is segítene a sok kicsi fájlhoz?

A nem alap AHCI drivert kipróbálom a meghajtóhoz, mert bár az OptiDriveControl teszt kijelezte a Jitter vonalat (10% körül volt), de a teszt végén nem jelent meg a resultja.
Lehet jobb eredményt értem volna el 4X-6X írással a 8X-os lemezre és egyetértek veled, hogy nem szabad kritikus adatokat egy helyen tárolni. Azt gondoltam 2 DL DVD elég lesz rá, de akkor 4 single layeres verzió is lesz belőle, meg persze míg a winchester be nem döglik azon is tárolom. Most fontos volt, hogy ki legyen írva tűrhető minőségben ezért nem spóroltam az adathordozó árán. Jókat írtak egyesek erről az MKM-es Verbatim DL +R 8X lemezről, ennyi jött ki belőle default AHCI driverrel, régi alaplapban, 8 szoros írással és CDBurnerXP-vel nálam. Azért is osztottam meg a képet, mert a meghajtó is teljesen új.

Kipróbálom amiket javasoltál.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#19449) Flashget válasza zedcon (#19448) üzenetére


Flashget
félisten

méret kapcsán erre gondoltam.

Realme GT Master Edition

(#19450) Ottó58 válasza Flashget (#19449) üzenetére


Ottó58
senior tag

LiteOn íróval írtad?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.