Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19451) Flashget válasza Ottó58 (#19450) üzenetére


Flashget
félisten

Igen amivel teszteltem is.
Korábban írtam a lemez topicban ezt az FTI-s lemezt csak ezzel az íróval tudtam így megirni.

Realme GT Master Edition

(#19452) ShayLeigh


ShayLeigh
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segíséget szeretnék kérni az itteni profiktól,mert mostanában szeretnék fontos adatokat, képeket stb. archiválni, és visszaolvasva itt és a Milyen lemezt vegyek? topikban rájöttem ez nem is olyan egyszerű ha tartósat, minőséget szeretne az ember.

A kérdések: van két régi DVD íróm Pioneer 108 és Pioneer 112D, ezekkel a mostani illetve még beszerezhető minőségi lemezeket szeretném megírni, Maxell extreme protek, That's write illetve JVC premium grade-es (taiyo yuden pluszos és minuszos is van) lemezeket sikerült szerezni itt az aprón, gondolom ezek jók?
Az is kérdés hogy vennem kell-e új írót (a samsung 224-est ajánlottátok az jó?) vagy újabb használt írót vagy ezekkel a Piokkal is meg lehet írni normálisan?
Olvastam utalásokat hogy az IDE írókat jobban szeretitek, de nem tudok annyit visszaolvasni hogy miért?
Rendszernek xp-t használok de van w7 is melyik a jobb a minőségi íráshoz?
Eddig XP alatt írtam régi 6-os Nervóal illetve iso-kat Decrypterrel, ahogy olvastam ezek ajánlottak, illetve az Imgburn ami talán a Decrypter utódja?
Néhány DL lemezt is szoktam írni semmi pótolhatalant,de azért azt is szeretném még később elővenni, ahhoz jók a pio-im? Az eddig megírtak visszaolvashatóak, de nem tudom tesztelni milyen minőség, mert azt írtátok nem megbízhatóak az adatok ezekkel az írókkal.

Nem szeretnék 5féle írót használni, ha jó az ami van akkor azzal is elvagyok, de azt olvastam nem lehet velük tesztelni, és amiatt is kéne egy másik író?
Milyet vegyek a következő fontossági szempontok szerint: jó minőséget írjon, lehessen tesztelni, alkalomadtán DL lemezt is tudjon elfogadható minőségben?
Nem az a lényeg hogy ezt egy író tudja, a meglévőket kombinálnám valami most beszerzendővel, ha ez így tud működni.

A gép egy kétmagos 775-ös lap SATA2-vel de még van egy IDE csatoló rajta szerencsére, azon lógnak az írók.

Ahogy olvastam itt a fórumon ez az írás kész művészet, csak pislogtam milyen szakértők vannak itt :R
Én csak átlagos felhasználó vagyok alapvetően IT-s képzettséggel és nem tudok elegendő időt beleölni a profi szinthez, de a pótolhatalan dolgokat archiválni szeretném tartós minőségben.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#19453) M107 válasza ShayLeigh (#19452) üzenetére


M107
addikt

:R

Majd jönnek a szakértő kollégák, de ha már archiválni akarsz egy 1 DB 25-50GB BD-RE lemez kezdésnek, Minőségi Panasonic 25GB 1-6X írható lemez, adatmennyiségtől függően, (de inkább szerezz be többet eme minőségi lemezből).
PIO 207-208-209D BD-RW
S tuti nem lesz gondod.

UI:
Személyem, már lassan 2éve csak BD-re archiválok fontos családi s egyéb dolgokat NO1 nyakamat tenném a kis Pio206D és a Panasonic 25GB megírt lemezeimre.
+
Verba Dvd+R (Made In UAE) lemezre ha már dvd-ről van szó esetleg Infromade Mides Philips Dvd+R (szerintem nem jól írtam le a mid nevet) :U :C

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19454) zedcon válasza Flashget (#19447) üzenetére


zedcon
tag

Csak ez ment fel: (de előtte a 2009-es gyári vezérlőt is próbáltam)
iata_enu_11.7.0.1013.exe - XP/Vista/W7/8

Intel(R) ICH10R SATA AHCI Controller ként beépül, de jittert továbbra se jeleníti meg a teszter. A Különleges menüben be van kapcsolva. Lehet a free version (NeroCDSpeed_47716) nem elég, vagy rossz portra van dugva (5-ös SATA), vagy túl új az OS és régi az alaplapom. :)

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

(#19455) Flashget válasza zedcon (#19454) üzenetére


Flashget
félisten

az mindegy melyik nero verzió...én passzolom, mert nálam ez megoldotta a jitter mérést.

Realme GT Master Edition

(#19456) ShayLeigh válasza M107 (#19453) üzenetére


ShayLeigh
csendes tag

Köszi, szóval a Blu-ray megbízhatóbb?

Sajnos most nem tudok váltani, mert egy jó író 20k körül van annyi nincs most erre csak kb 5k, és a meglévő lemezeket elhasználnám, meg talán még nem elég kiforrot, majd ha kicsit lejjeb megy az ára is és több lesz a tapasztalat vele.

Valaki más tudna hozzászólni?

Olvastam a topicban hogy van tapasztalat a pio 108-assla és gondolom a 112-vel is tapasztalatok, valaki tudna segíteni hogy az említett lemezeket ismerik-e, meg tudják-e írni ezek az írók?
Mert azt is olvastam hogy a firmware-t már nem frissitik ezekhez?

Illetve hogy lehet-e velük a megírt lemezt tesztelni?

(#19457) Ottó58 válasza ShayLeigh (#19456) üzenetére


Ottó58
senior tag

A Pio nem teszképes.
A LiteOn és klónjai vagy a Samsung csak jittert nem tud mérni.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19458) ShayLeigh válasza Ottó58 (#19457) üzenetére


ShayLeigh
csendes tag

Köszi!
Igen rémlik hogy olvastam már valahol hogy nem lehet tesztelni velük, ezért kérdezősködöm most.

LiteOn-ból mi az ajánlott, illetve mik a klónjai mert nem vagyok otthon a témában?
Tudnál pontos típusokat is írni?

A jitter-mérés mennyire fontos?

A nagy kéréds hogy a Pio108-112D-vel meg lehet-e normálisan írni a Maxell protek, That's write illetve JVC (TY) lemezeket?
Hol tudom megnézni az író ismeri-e a mid-jeieket?

[ Szerkesztve ]

(#19459) Flashget válasza Ottó58 (#19457) üzenetére


Flashget
félisten

samsungból is csak az MTK chipes tud..a 223C nem az volt, hanem samsung chip és nem is tudott tesztelni. de az a chip olyan rossz volt, hogy a samsung le is mondott róla a következő kiadású íróinál. ;)

Realme GT Master Edition

(#19460) Flashget válasza ShayLeigh (#19458) üzenetére


Flashget
félisten

A jitter-mérés mennyire fontos?

filmek esetében a legfontosabb tényező, hogy 12% alatt legyen.

Hol tudom megnézni az író ismeri-e a mid-jeieket?

MCSE progiba betallózott bin fájl-ról.

Realme GT Master Edition

(#19461) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Érdeklődnék, hogy tesztképes Samsung írókból mostanság melyik az ajánlott? Nekem most egy Samsung SH-222AB író, van, ezt szeretném lecserélni.

(#19462) jeni válasza Daywalkerke (#19461) üzenetére


jeni
félisten

Samu SH-224DB más nincs a boltokban

(#19463) ShayLeigh


ShayLeigh
csendes tag

Minőség szempontjából milyen a mostanában kapható LITEON iHAS124-04 író?
Vagy inkább az említett Samsung a jobb?
Azt olvastam tesztelésben a Liteon jobb, de minőségben van lényeges különbség?
A kettő között gondolkozok, Ti mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#19464) M107 válasza ShayLeigh (#19463) üzenetére


M107
addikt

:R

Samsung

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19465) Flashget válasza ShayLeigh (#19463) üzenetére


Flashget
félisten

Liteonnal tudsz jittert mérni.
kb ennyi a különbség..a C tipusú LiteOn már nem a mínőséget jelenti.

Realme GT Master Edition

(#19466) M107 válasza Flashget (#19465) üzenetére


M107
addikt

:R

De ha minőségi lemezre ír, akkor minőség mérés is felesleges.

Kérdés........

Mi számít ma minőségi lemeznek a dvd lemezeknél ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19467) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Samsung SH-224DB író tesztképes? mert ma vettem és Opti drive tesztelő progival bődületes magas hibaszámokat ad még az Optiarc AD-7200A íróval írt lemezt is, lehet, hogy nem tesztképes? vagy lehet, hogy a teszt progi és az író nem kompatibilis?

(#19468) blattida válasza Daywalkerke (#19467) üzenetére


blattida
nagyúr

Röviden: nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19469) jeni válasza Daywalkerke (#19467) üzenetére


jeni
félisten

abban az esetben teszt képes a Samsung SH-224DB DVD író ha MTK chipes-tudtommal az van bennekivéve a JITTER-t nem lehet mérni vele.

Ez alól a Samsung SH-223C kivétel ami nem teszt képes mivel Samsung chipes volt.

(#19470) jeni válasza jeni (#19469) üzenetére


jeni
félisten

a SH224BB-ben (MediaTek MT1809LN) chip van, a SH 224DB chipjéről sajnos még nincs kép felrakva

Daywalkerke:

ha letudod venni a fedlapot akkor kiderülhet milyen chipes a 224DB

[ Szerkesztve ]

(#19471) Flashget válasza Daywalkerke (#19467) üzenetére


Flashget
félisten

samsunggal Kprobe2 progival tudsz tesztelni!
jittert mérni samsunggal nem tudsz!

Realme GT Master Edition

(#19472) blattida válasza jeni (#19470) üzenetére


blattida
nagyúr

A DB is Mediatek chipes.

Flashget
Pont a hiányosságai miatt írtam, hogy (inkább) nem.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19473) Flashget válasza blattida (#19472) üzenetére


Flashget
félisten

attól mert nem tud jittert mérni még használhatja saját tesztelésre.
hivatalosan meg úgyis csak a Liteon+Nero mérést fogadják el, de neki nem is arra kell.

és mindig azt mondom a legjobb tesztelő az asztali DVD vagy BD lejátszó.

Realme GT Master Edition

(#19474) blattida válasza Flashget (#19473) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, mert a liteon + kprobe vagy a plextor +plextools vagy a benq + nero nem alkalmas...
Én inkább maradok a plextornál, már csak azért is, mert sok cd- t is írok.

Az is jó, de nem annyira pontos és nem annyira mérvadó önmagában a lejátszhatóság, mint paraméter.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19475) Flashget válasza blattida (#19474) üzenetére


Flashget
félisten

nem azt írtam mi nem alkalmas, mit fogadnak el hivatalos teszt eredményként.

nem tudom mit számit a pontosság egy asztali lejátszónál mert vagy viszi reccenés nélkül vagy nem.
PI volt 565
PIF volt 12
Jitter volt 11,8% sok éves dvd lemeznél.
teszt alapján kuka a lemez.
lejátszóban meg teljesen jól futott a film akadás mentesen.
Erre írtam a legjobb teszter a lejátszó.

de volt mikor PIE és PIF rendbe volt a jitter meg 14%.
be sem olvasta lemezt.

Realme GT Master Edition

(#19476) Daywalkerke válasza jeni (#19469) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Sajna úgy néz ki, hogy nem teszt képes, vagy az író része nagyon rossz, itt van egy teszt vele megírt és ellenőrzött lemezről(IMGBurn progival megírt, OPC bekapcsolva):

teszt

A lemez minőségével tuti nincs gond(egyébként ez a lemez: IT Media PRO DVD-R 16x 50cake Fullprint (WR, WS) *TTH02* UAE , mert az előző íróval(SH-222) nagyon szép eredményeket adott és ez a manapság legjobban ajánlott lemez(Made in UAE).
Teszteltem még vele egy Optiarc AD-7200 íróval írt lemezt(ugyanez a típus TTH02) és bár annál a tesztnél nem lett ilyen brutálisan rossz az eredmény, de még az is horribilis volt, úgyhogy valószínű ez az író már nem teszt képes.

(#19477) Daywalkerke válasza Daywalkerke (#19476) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Itt a legfrissebb(pár perce Optiarc AD-7200 íróval írt TTH02 MID-es lemezre), ez egy image file IMGBurn-el(OPC be) írt és Samsung SH-224DB-vel tesztelt lemez:

Optiarc íróval írt Samsung SH-224DB-vel tesztelt lemez

Ahogy látható ez is megerősíti, hogy a Sasung SH-224DB író alkalmatlan a tesztelésre, mert ahogy köztudott az Optiarc AD-7200 író az egyik legjobb és hozzá a manapság legjobban ajánlott lemezt használtam és ilyen teszteredményt adott, ami szerintem irreális. Sajna én buktam ezért 4000Ft-ot(ennyi volt a Samsung SH-224DB író), úgyhogy szerintem vissza is rakom az előző Samsung SH-222 írót.

(#19478) Flashget válasza Daywalkerke (#19477) üzenetére


Flashget
félisten

űgy látom feleslegesen írom és linkelem mivel tesztelj samsung esetén.
a nero pont az amivel nem lehet.

Realme GT Master Edition

(#19479) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!
Notebookba melyik író a jobb?

Sony AD-7700H vagy LG GT30N
Köszönöm előre is a választ!

(#19480) jeni válasza salieri. (#19479) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Elvileg a Sony de az LG is jó az adott célnak csak sokan nem szeretik,mert a firmware része nem a legjobb, megjelenés után ha 1x kiadnak akkor az a csoda.
Érdemes a Samsung noti írót is figyelembe venni,mert azzal még lemezeket is tudsz tesztelni(feltéve ha MTK chipes)

(#19481) salieri. válasza jeni (#19480) üzenetére


salieri.
őstag

A 2 féle meghajtóból tudok választani.

(#19482) blattida válasza salieri. (#19479) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A japán.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19483) jeni válasza salieri. (#19481) üzenetére


jeni
félisten

hát...

a Sony kiszállt az optikai gyártásból
amelyiket olcsóbban kapod meg,illetve több garanciát kapsz rá.

Pletykák szerint a Samsungnak jobb a hiba olvasási korrekciós képessége.

[ Szerkesztve ]

(#19484) Ottó58 válasza jeni (#19483) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Pletykák szerint a Samsungnak jobb a hiba olvasási korrekciós képessége." - pletykák szerint.
Több Sony íróm van, ami a hibát szinte azonnal kidobja, a Samsung erőlteti a beolvasást, de végén ő sem tudja belvasni. Volt több Samsung íróm, ezt mindíg kipróbáltam. Inkább NEC,Sony!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19485) jeni válasza Ottó58 (#19484) üzenetére


jeni
félisten

egy Sony FAN-t nehéz meggyőzni :K

(#19486) Ottó58 válasza jeni (#19485) üzenetére


Ottó58
senior tag

Írásom a saját tapasztalatom alapján készült.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#19487) salieri.


salieri.
őstag

Köszönöm mindenkinek, A japán sony mellett raktam le a voksot.

(#19488) M107 válasza salieri. (#19487) üzenetére


M107
addikt

:R

Samsungra kellett volna :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19489) blattida válasza M107 (#19488) üzenetére


blattida
nagyúr

A samu nem volt opció.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19490) Flashget válasza Ottó58 (#19484) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung 223L és LiteOn 624B-nek van nálam a legjobb hiba javító képessége.

Realme GT Master Edition

(#19491) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv. Létezik asztali gépbe slot in DVD író olvasó?

(#19492) blattida válasza lajtika (#19491) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Természetesen igen, viszont az újak között már nem fogsz találni, főleg nem normális áron.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19493) jeni válasza lajtika (#19491) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Az aprón előfordulhatnak slot in DVD írók
használtan keress rá,újat tutira nem találsz hacsak nem egy elfekvőt.

elvileg van egy másik megoldás,ha egy laptopba valót keresel és ahhoz egy házat akár külsőbe akár belsőbe egyaránt

Ő hozzá fordulj,neki van slotos DVD írója,korábban beszéltem vele,vagyis irtunk egymásnak erről.

[ Szerkesztve ]

(#19494) blattida válasza jeni (#19493) üzenetére


blattida
nagyúr

Asztali gépbe való neki sincs.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#19495) lajtika válasza blattida (#19494) üzenetére


lajtika
aktív tag

Azt hiszen külsőt fogok csak találni. Abból van valami ötlet hogy milyet?

(#19496) lajtika


lajtika
aktív tag

Esetleg olyan beépítő keretet lehet itthon kapni, amivel noti írót tudok asztali gépbe rakni?

(#19497) jeni válasza lajtika (#19496) üzenetére


jeni
félisten

(#19498) lajtika válasza jeni (#19497) üzenetére


lajtika
aktív tag

:K igen. Csak olyat amit itthon meg tudok venni.

(#19499) jeni válasza lajtika (#19498) üzenetére


jeni
félisten

esetleg az Aquacomp,hardverker vagy az Ipon betudná szerezni,írj nekik!
biztosan tudnak majd valami megoldást javasolni,esetleg meghozatják neked
amúgy ebay-ról is megtudod venni a ebay rendelés dologban tudna segíteni neked

[ Szerkesztve ]

(#19500) lajtika válasza jeni (#19499) üzenetére


lajtika
aktív tag

Megpróbálom. Ha nem jön össze akkor tudnátok ajánlani olyan írót ami megbízhat, és nagyon halk? Most asus van és hangos. Amikor bekapcsolom a gépet akkor meg nagyon hangos zajt ad ki. Ki is szereltem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.