Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42797) Grga_Pitic válasza #31733248 (#42791) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A 19-est és a 30-ast optikatilag mindenki egyértelműen gyengébbnek tartja a 60-asnál. A Pana 25-ös fényerősebb, olcsóbb és optikailag picit jobb is a 30-asnál. És MFT-n ott a vázstabi.
Az Olympus 75mm-t is agyondicsérik. A Sony műanyag, az Olympus teljesen fém, nem ugyanaz az építési minőség. Néztem velük készült képeket, portrét jobban karcol az Oly, szebb a bokeh karaktere. A Sony is frankó, mint írtam, de nem hozza azt.
Az Oly 12-40mm végig 2.8, és időjárásálló. A 17-70 az MC-11-el már nem olyan sokkal olcsóbb nála, de amúgy ez tényleg jó vétel.

A 18-105-öt azért nem nevezném klasszikus telezoomnak, az ekvivalens 70-200mm körüli telére talán csak a GM van a Sony-nál, az meg baromi drága.

80hun: szerintem pont annyi a különbség, amiért ebben a kategóriában már elkezd fogni a ceruza... Ott a Batis és a 85mm GM is, papíron nem sok a különbség a "budget" 85mm-hez képest. A gyakorlatban meg a flickren Sony-val készült képek közül amire elégedetten csettintettem, azok többségéről gyorsan kiderült, hogy a Batis-szal vagy a 85 GM-el készült.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.